Excelsior heeft het in derby tegen Hermes DVS niet moeilijk SPORT Carlo van den Bergh maakt favorietenrol op tiende Rook-triathlon helemaal waar Mi II Veteranen Fortuna degraderen Jeroen van der Velde heerst bij schermvereniging Trefpunt DE HAVENLOODS Hondensport op open dag Vlisttocht Rijnmond Verschil tussen twee Sehiedamse cricketclubs III runs '*f Bouw van het nieuwe zwembad komt in beslissend stadium Goud voor Wassink DINSDAG 29 JUNI 1993 VLAARDINGEN Na vier keer achtereen nationaal kam pioen te zijn geworden in de Ne derlandse veteranen-competitie is de ploeg van Fortuna dit jaar uit de hoogste klasse gedegra deerd. Nadat een aantal bekende atle ten liet weten definitief te stop pen bleek het bij Fortuna niet haalbaar een complete ploeg aan de start te krijgen. In de laatste competitie-wedstrijd viel dan ook de beslissing. De huidige formatie uit Boy van Heemstede Obelt, Victor de Nijs, Leo Derks, Loek van der Gaag, Ruud Muuren en Wim Tempe laar konden het dreigende de gradatiegevaar niet meer afwen den. De vrouwen-ploeg van Fortuna doet het vooralsnog beter. In de competitiewedstrijd in Den Haag behaalde de Vlaardingse formatie de finale-poule. In sep tember moet dan geprobeerd worden om de eerste klasse te bereiken. Dinah Heinsbroek deed het in Den Haag uitstekend door eerste te worden op de hon derd meter in de tijd van 14,0 seconden. Op de 800 meter reali seerde de Vlaardingse atlete een tijd van 2 minuten 48,5 secon den. Op de 3000 meter veroverde Dini van de Pas een vierde plaats in de tijd van 12 minuten 11,5 seconden. Mario SchefTers zorg de voor de nodige competitie- punten door als tweede te eindi gen op het kogelstoten met een afstand van 8,86 meter. Bij het discuswerpen werd de Fortuna- atlete derde met een worp van 24,128 meter. Erna van der Gaag verbeterde het vier jaar oude clubrecord op het versprin gen met een sprong van 4.02 meter. VLAARDINGEN Bij de jaarlijkse clubkampioenschap pen van schermvereniging Tref punt veroverde Jeroen van der Velde twee titels. Naast het con solideren van zijn florettitel lukt het hem ook na een spannende strijd op het wapen degen meer voudige titelhouder Ian Ross te onttronen. De categorie degen kende dit jaar een sterke bezetting, het geen de behaalde titel sterk in betekenis deed toenemen. Jeroen van der Velde bleek op het on derdeel floret onbetwist heerser. Ook de gedreven Australiër Tim Martin bleek geen partij voor de Vlaardinger te zijn. Bij het de- genschermen eindigden aanvan kelijk drie schermers op de eerste plaats. Een extra finale-poule moest uiteindelijk de winnaar aanwijzen. Dat bezorgde de af geladen gymnastiekzaal aan de Thorbeckestraat een aantal spannende partijen. Jeroen van der Velde liet ook hier zijn klasse zien. Op snelheid en techniek versloeg hij Ian Ross, die op zijn beurt ternauwernood de gehaai de Simon Veenman van het lijf wist te houden en zodoende de tweede plaats veroverde. Bij het floret schermen voor de jeugd wist de getalenteerde Niels Brittijn met succes zijn titel te verdedigen. Opvallend waren hier de hoge klasseringen van enkele betrekkelijke nieuwko mers. Bij de junioren won op verrassende wijze Jasper Ster- renborg van de gedoodverfde fa voriet Brecht Sies. Routinière Pam Russel regeerde het deelnemersveld met ijzeren hand in de catergie floret vrou wen. Alleen de energieke Inge Schoonderwoerd. afkomstig van de Arnhemse schermvereniging Scaramouche, bleek in staat om haar enige tegenstand te bieden. n de onderdelen floret degen, Jet SCHIEDAM - Op hel terrein van handbalvereniging UVG vindt zaterdag 10 juli het lu strumfeest van Hondensportver eniging 'De Brandersslad' plaats. Op de open dag zal ondermeer te zien zijn een training gedrag en gehoorzaamheid, demonstraties met sledehonden en jachttrai- ning en een flitsende demonstra tie van een betrekkelijk nieuw spel Fly-Ball. Natuurlijk ontbreekt ook de die renambulance niet net zo min als de dierenbescherming. Mevrouw Drs. Doreen Planta, die als we tenschappelijk medewerkster verbonden is aan de Universiteit te Utrecht zal soms moeilijk ver klaarbaar hondengedrag door zichtig trachten te maken. VLAARDINGEN Toerfiets club Rijnmond organiseert op zondag 4 juli de Vlisttocht, een fietstocht over een afstand van honderd kilometer. Deze Rijnmond-klassieker voert de deelnemers langs grote en kleine rivieren in Zuid-Holland, zoals de Nieuwe Maas, de Noord en de Lek. In Schoonho ven wordt even rust gehouden om dan via de Vlist, Hollandse IJssel de Rotte en de Schie weer terug te komen in Schiedam. De tocht zal door ervaren fiet sers worden begeleid en er wordt niet harder gereden dan 25 kilo meters per uur. De start is vanaf de wielerbaan in Schiedam om 09.00 uur. De kosten bedragen f 4,50. Voor meer informatie kan men terecht bij Bert de Mik, telefoonnummer 01899-19230 of bij Bert Roeling, telefoonnum mer 4742883. Tim Giles verdedigt golftitel VLAARDINGEN Met man en macht wordt bij de golfclub Broekpolder op dit moment ge werkt aan de voorbereidingen voor de zesde editie van het Eu ropees kampioenschap voor club-professionals. Dit sportevenement staat ge pland voor de periode van 4 tot en met 8 augustus in de Broek polder. Inmiddels hebben negen tien landen ingeschreven voor dit kampioenschap, dat naast een nieuwe sponsor Heineken ook een andere opzet heeft ge kregen. Het 'pro-am' -toernooi, waarbij de professionals een toernooi spelen met vak een be kende Nederlander, is verscho ven van de zaterdag naar de vrij dag. Het kampioenschap wordt ge speeld over 72 holes, vier ron den. De eerste twee worden ge speeld op woensdag en donder dag en de twee slotronde op za terdag en zondag. Titelhouder is de in Nederland wonende en werkende Engelsman Tim Giles. De voormalige Engelse jeugdin- ternational speelde vorig jaar sterk toernooi en wist in de slo tronde de Oostenrijker Claude Grenier één slag voor te blijven. Voorzitter Herman Touw van de organiserende Stichting Interna tional Broekpolde Golf Tourna ment is blij met de kost van de nieuwe sponsor. „Wij zijn geluk kig met het feit dat een concern als Heineken haar naam ook aan het belangrijkste Europese toer nooi voor clubprofessionals wil verbinden. Dit geeft het kampi oenschap zonder meer extra aanzien", aldus Herman Touw. Het gemeentebestuur van Vlaar- dingen zal op dinsdagavond 3 augustus de deelnemers aan dit toernooi op het stadhuis ontvan-1 SCHIEDAM Alle ingre diënten voor een leuke cric ketwedstrijd waren zondag middag aanwezig. Een heuse derby, de stand op de rang lijst, als inzet de eer én de VSB-bokaal, veel publiek en prachtig weer. Na het batten van Excelsior'20 was het aan HermeS DVS de beurt om het totaal van 230 runs te over treffen. Het bleek een veel te grote opgave te zijn waardoor na het snelle vertrek van bijna alle batsmen van de Harga- ploeg al heel snel van een saaie wedstrijd sprake was. Hérmes DVS was al blij dat het boven de honderd runs was gekomen, 119 all out. De hoop van Hermes-captain Roger Bradley op meer dan 500 runs werd dus niet bewaarheid. Dat ondanks het feit dat bijna alle Excelsior batsmen in de dub bele cijfers eindigden. De basis werd, als bijna natuurlijk dit sei zoen, gelegd door Wayne An drews. De publiekslieveling 'uit' het Beatrixpark sloeg 63 runs bij elkaar en eigenlijk was Hermes l hristi Steven Lubbers kon noeh 'runnend' noch bowlend een potje breken DVS blij dat Steven Lubbers hem bowlde (LBW), gezien het recente batverleden (4 century's dit seizoen). 'Zijn' opvolgers deden het echter bijna even goed. De gebroeders Gouka sloegen gezamenlijk 68 runs bij elkaar alvorens ze inden- tiek (run out) van de mat ver dwenen. Maar 133 runs voor slechts het verlies van drie wic kets is natuurlijk een prima bo dem. Na het verlies van 'Trottie' (35) en Luc van Troost (10) wa ren de 'dubbele cijfer kartonnen' van het strijdtoneel verdwenen. Slechts batsmen nummer 7 Carl Schwebe haalde met vijftien runs Not Out de zestig overs. Het was pijnlijk om te zien wat Hermes DVS daar tegenover stelde. Waar een dag eerder, te gen rode lantaarndrager HCC, nog een totaal van 297 gehaald. (,met 137 runs voor Roger Brad ley) daar werd in de stadsderby het totaal bij lange na niet ge haald. Openers Nicky Statham (8) en Lou Borrani (9) wisten geen raad met bowler Luc van Troost die beide 'scapls' in sa menwerking met zijn fielders in no time nam. Het partnership Steven Lubbers en Roger Bradley, volgens het goed verzorgde 'Hermes Thuis blad' met een slaggemiddelde van respectievelijk 64.78 en 62.89, was ook geen lang leven beschoren. Lubbers na veertien runs run out en Roger Bradley (14) schitterend gevangen door Emerson Trotman. Pas bij John Verweij. nota bene als vijfde op de kokosmat, werd het totaal waarmee Andrews opende ge haald. De nederlaag tekende zich toen al overduidelijk af zo als ook te zien was aan de 'off- time' Heimes?-)supporters. Na 45 overs stond een gemiddelde van precies twee runs op het bord. Het was aan Robin Ter Plegt 'de eer' om als laatste run out te gaan. De nieuwe VSB- bokaal kwam zo heel gemakke lijk in het bezit van Excelsior'20 rnaaf wat waarschijnlijk belang rijker is, de uitzichten op een kampioenschap zijn nog altijd rooskleurig. Zie ook de stand: 1. VCC 13-24. 2. Excelsior'20 12-20, 3. HBS 13- 18,4. Kampong 13-8, 5. Rood Wit 12-14, 6. Hermes DVS 13- 14. door PETER SPEK VLAARDINGEN Zonder een spoor van vermoeidheid en zichtbaar ontspannen bereikte de plaatselijke favoriet voor de eindoverwinning in de tiende Vlaardingse Rook-triathlon, Carlo van den Bergh, ook als eerste de eindstreep. Met over macht en in een zeer snelle tijd kwam de Vlaardinger na een ki lometer zwemmen, veertig kilo meter fietsen en tien kilometer hardlopen op de atletiekbaan van Fortuna over de finish. Over de drie onderdelen had de triat leet nog geen twee uur nodig. „Op de laatste vijf kilometer van het lopen heb ik het ook heel rustig aan gedaan. Ik wist dat ik niet meer ingelopen kon worden, mijn overwinning stond vast", was het veel betekende commen taar van Carlo van den Bergh, die nog geen 24 uur eerder een mooie vierde plaats behaalde op een triathlon in Scherpenzeel. „Ik had mij weekeind ingesteld op twee triathlons met als uit gangspunt zeker in mij eigen woonplaats te winnen." En dat gebeurde met overmacht. Carlo van den Bergh liet al bij het zwemmen in de surfplas zien, wat hij van plan was. Met een snelle tijd van 12 minuten 51 seconden klom hij als eerste op de kant. Snel wisselde de talent volle Vlaardinger van zwemkle- ding en sprong op de fiets voor de veertig kilometer richting Maasland. Ook op dit onderdeel was van een ongekende over macht sprake. Met een tijd van 1 uur 4 minuten en 23 seconden zette hij de concurrentie op af stand. Alleen Dennis van de Worp kon hem redelijk bijhou den. Met ruim één minuut voor sprong begon Carlo van den Bergh aan het laatste onderdeel. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie. Postbus 306, 3130 AH Vlaardin- gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. de tien kilometer hardlopen rich ting Broekpolder. Al snel viel Dennis van der Worp terug en kwamen Michel Rutten en Rob van Zanten opzetten, en die had den inmiddels bij het zwemmen en fietsen zo'n achterstand opge lopen, dat de overwinning van Van den Bergh eigenlijk niet meer in gevaar kwam. „Dat wist ik al na vijf kilometer lopen en waarom zou ik me onnodig gaan inspannen", liet de triatleet aan de finish later weten. Carlo van der Bergh bereikte de finish in de tijd van 1 uur 53 minuten en 22 seconden. Michel Rutten probeerde nog wel een bedreiging te vormen voor Carlo van den Bergh, maar dat lukte niet. „De voorsprong van Carlo was te groot, maar ik moest pro beren om de sterk lopende Rob van Zanten achter me houden en daar ben ik in geslaagd", aldus Michel Rutten, die met deze tweede plaats ook het clubkam pioenschap van de triathlon ver eniging Rijnmond op zijn naam schreef. „Em daar ben ik ook erg gelukkig mee. Altijd een titel waar naar uitgekeken wordt." Rob van Zanten, met als sterkste onderdeel het lopen, bouwde aan een sterke race. Als negende ging de Vlaardinger van de fiets om aan het lopen te beginnen en met een tijd van 33 minuten en 20 seconden liep hij verweg de snelste tijd op deze tien kilome ter. Niet voldoende om een be dreiging te vormen voor Carlo van den Bergh, maar hij kwam wel in de buurt van Michel Rut ten. maar niet voldoende om de tweede plaats te pakken. Michel Rutten bleef Rob van Zanten slechts 35 seconden voor. Den nis van de Worp was inmiddels ver in het klassement gezakt en moest na Michel Rutten en Rob van Zanten ook Rob Visser. Hans Lems en Martin Lansink nog voor laten gaan om uitein delijk op een zevende plaats bin nen te komen. Verrassing Bij de vrouwen bleef een verras sing ook niet uit. Joke Ritman, de talentvolle tennisspeelster wil de wel eens wat anders. Toen triathlon-vereniging Rijnmond enkele maanden geleden de deel nemers de mogelijkheid bood om mee te trainen voor dit eve nement kreeg Joke Ritman pas goed de smaak te pakken van dit sportonderdeel. Onbevangen be gon de Vlaardingse aan de race en niet zonder succes. Met over macht won zij in de snelle tijd van 2 uur 11 minuten 44 secon den. „Ik vind het een uitdaging om aan zo'n evenement mee te doen. Het is natuurlijk iets heel anders dan tennis en met dit succes weet ik nog niet welke keuze ik moet gaan maken, al hoewel ik nu moet zeggen, dat ik graag wil doorgaan met triath- lonsport", was de eerste reactie van Joke Ritman aan de finish. Pechvogels kent zo'n evenement natuurlijk ook. Wat te denken van Hans Seip, die na het zwem men in de surfplas tot de ontdek king kwam dat zijn voorband van zijn fiets lek stond. De regle menten schrijven voor, dat hij geen hulp mag gebruiken tijdens Over niet al te lange tijd zal ook dit beeld uit Vlaardingen verdwenen zijn- de triathlon. Met het pkjkken van de band gingen tien minuten voorbij. In kansloze positie be gon hij aan de 40 kilometer fiet- Paard Minder goed liep het af met Ed win de Blois. De voetballer van CION kon een op hol geslagen paard in de Zuidbuurt niet meer ontwijken en met een blessure aan zijn kniebanden moest de onfortuinlijke Vlaardinger naar het Holy-ziekenhuis gebracht worden voor nader onderzoek. Toch was organisator Ruud Muuren tevreden met het uitein delijke resultaat van deze triath lon. „Het is altijd een hele or ganisatie en je kan niet alles in de hand houden, maar mijn eerste indruk en afgaande op de reac ties van de deelnemers kunnen VLAARDINGEN De Vlaar dingse sportraad heeft een eerste stap gezet tot de daadwerkelijke realisering van een nieuwe zwembad. De sportraadsleden hebben een voorstel goedge keurd voor een ontwikkelings krediet van twee miljoen gulden voor een nieuw Kolpabad. Al sinds 1989 wordt er druk ge praat over een nieuw zwembad, dat het huidige Kolpa- en Holy- bad moet gaan vervangen. Vier jaar geleden werd al geconsta teerd dat het huidige Kolpa-bad niet meer voldoet aan de wette lijke eisen, die heden ten dage aan een Zwembad worden ge steld. Inmiddels zijn de nodige studies uitgevoerd en daaruit bleek, dat de bouw van een nieuw zwem bad het meest gunstige exploita tietekort kan opleveren, waarbij voorop stond dat zoveel moge lijk functies van het Kolpa- en Holybad moeten worden onder gebracht. Wensenpakket Ook kwam uit de studie voort, dat de bouw van een nieuw zwembad met een jaarlijks ex ploitatietekort van een miljoen gulden tot de mogelijkheden be hoort. Op de afdeling sport van het gemeentehuis is de laatste maanden hard gewerkt aan de voorbereidingsplannen. Ook is een wensenpakket samengesteld en daaruit blijkt dat het nieuwe zwembad moet bestaan uit een wedstrijdbad van 25x15 meter met een diepte van twee meter aflopend naar 3,5 meter en ge deeltelijk voorzien van een be weegbare boden. Verder staat er op de wensenlijst een instructiebad van 25x12'/2 meter met een diepte van twee meter en ook een gedeeltelijke beweegbare bodem. Ook moet het nieuwe zwembad voorzien worden van een doelgroepenbad met recreatieve attributen, waar bij gedacht moet worden aan een waterval, wildwaterstroom, jet- stream, waterglijbaan, massage- stralen en een peuterbad zowel binnen en buiten. Verder moet er een gezamenlijke verenigings- en vergaderruimte komen en een jury en bergruimte, terwijl het restaurant in het nieuwe zwem bad zowel vanaf binnen als bui ten bereikbaar moet zijn. Ojok moet het nieuwe zwembad een onderhoudsarm buitenterrein omvatten. Op dat laatste onderdeel zullen de Vlaardingse zwemliefhebbers duidelijk moeten inleveren. Het buitenterrein van het huidige Kolpabad is op zomerse dagen erg in trek. De korte hittegolf van twee weken geleden vestigde meteen een nieuw record. Op woensdag 9 juni passeerden 5200 zwemliefhebbers de kassa van het Kolpabad om een verfrissen de duik in het buitenbad te ne men. Nog niet eerder waren zo veel mensen in het Kolpabad aanwezig. Ook de verkoop van abonnementen kende een re cord. Niet minder dan 3100 zwemabonnementen werden in de voorverkoop verkocht, een teken dat het zwemmen in Vlaardingen nog steeds erg po pulair is. Eerste paal Naast het beschikbaar stellen van het ontwikkelingskrediet, volgt in het najaar het volledige bouwkrediet. Naar verwachting zal de eerste paal van het nieuwe zwembad op de lokatie Hoog stad in de driehoek tussen Bur gemeester Heusdenslaan, West- landseweg en Vlaardingse Vaart in het voorjaar van 1994 de grond in gaan. Op korte termijn zal er ook een zogenaamde klankbordgroep gevormd worden. Deze groep zal de gemeente, de architect en de exploitant advies geven over onder andere de inrichting en exploitatie van het nieuwe zwembad. De klankbordgroep wordt samengesteld uit leden van de sectie zwemsporten, de sportraad aangevuld met enkele leden uit de commissie Milieu, Volksgezondheid, Sport en Re creatie en vertegenwoordigers van de zwembaden. we terugzien op een evenement, dat natuurlijk hier en daar nog wat verbeteringen kan ondergaan, maar we hebben weer wat neergezet en de triath lon voor de toekomst veilig ge steld", aldus Muuren. VLAARDINGEN ROVS-at- lete Martine Wassink behaalde op de open Rotterdamse atle- tiek-kampioenschappen voor de jeugd een gouden medaille. De Shell-atlete verwerkte een sterke zeskamp, waarbij zij op de 600 meter zelfs tot een nieuw persoonlijkrecord kwam van 1 minuut 49,5 seconden. Martine Wassink behaalde verder de vol gende resultaten: 60 meter hor den 10,38 seconden, speerwer pen 26,78 meter, kogelstoten 10,19 meter, hoogspringen 1,35 meter en verspringen 4,34 meter. Jifke Heijster van Fortuna liep een sterke 600 meter in de tijd van 1 minuut 47,39 seconden, hetgeen een eerste plaats bete kende op dit onderdeel. In de totaalrangschikking van deze zeskamp kwam de Vlaardingse tot een derde plaats. Bij de jon gens behaalde Jeroen Blokland in het eindklassement een tweede plaats.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5