De Stand van Zaken In de maanden april en mei heeft u - samen met duizenden andere mensen - ons geholpen als Inspecteur van de RET De meeste van uw suggesties staan hier afgedrukt. Zo kunt u lezen hoe volgens de Inspecteurs van de RET het openbaar vervoer nog veiliger kan. Een aantal suggesties sluit goed aan bij de maatregelen die al waren getroffen, maar sommige mensen stellen oplossin gen voor die meer voorbereiding nodig hebben. Daar zijn we nu mee bezig. In De Stand van Zaken kunt u lezen hoe het er voor staat. Binnenkort komen we met meer antwoorden, maar we vinden dat u het recht heeft om nu al op de hoogte te worden gebracht. Vandaar deze Grote Rapportage. We danken u allen hartelijk voor uw steun en medewerking en hopen dat u met uw waarde volle suggesties blijft komen. Want zo maken we het openbaar vervoer samen een stuk veiliger. De RET, veilig onderweg DONDERDAG 1 JULI 1993 26-369 De werking van de noodknop roltrappen veranderen in een knop die je in geval van nood ingedrukt moet houden gedurende de periode dat het nodig is om hem stil te houden, eenmaal de knop weer losgelaten treedt de roltrap gewoon weer in werking. Meer stickers verboden te roken plaatsen in de voertuigen. Meerdere malen per dag op de stations omroepen, dat de mensen alert moeten zijn op zakkenrollers. Het Centraal Station beter bewaken, vooral de gang vanaf het N.S. station naar de metro toe. Is het tevens moge lijk om de vertragingen diverse malen om te roepen en aan te geven wat er aan de hand is. Geen nood knoppen gebruiken maar meer personeel inzetten. De schade veroorzaakt door voetbalsupporters ver halen bij de K.N.V.B.. Meer. zichtbaar personeel inplaats van camera's. Een tweeweg intercom in de metro's plaatsen, zodat je in geval van nood contact kan opnemen met de bestuurder. Geen suggesties, maar een verhaal. Meer letten op mensen die eten en drinken in het openbaar vervoer, dit om de bevuiling van de voertuigen tegen te gaan. Gaarne ook folders in de bussen verspreiden waar op staat dat er niet gegeten en gedronken mag worden in het openbaar vervoer. De stadswachten uitrusten met een hond uit het asiel, dit om de stadswacht meer aanzien te geven. De stations overzichtelijker maken. Het personeel meer service laten verlenen, het metropersoneel meer taken geven, zoals het schoonhouden van zijn metro, het controleren van kaartjes en meer toezichthouden. Meer verbodstekens plaatsen op zichtbare en opvallende plekken. Een ov-jaarkaart voor iedere Nederlander. Beter en sneller vervoer. Meer tijd en geld steken in het personeelsbestand, dan het invoeren van noodknoppen en camera's. De oude regels in een nieuw jasje steken: "kinderen mogen alleen en uitsluitend zitten als er geen volwassenen moeten staan". En handhaaf deze regel dan terdege. Spiegels bij de pilaren op de metrostations plaatsen zodat je kan zien wie of wat er achter de pilaar staat. Het premiesysteem van Dusseldorf hanteren. De stations meer en beter aankleden, met bijvoorbeeld een restaurantje met muziek, het aantrekkelijker maken van het openbaar vervoer voor de ouderen. Een omgebouwde tram als kaartverkooppunt. Vrijwilligers inzet ten voor de bewaking. De rugleuningen in de groen-witte trams zijn te hoog. In de avonduren het ach terste gedeelte van de tram afsluiten. De trambestuurder weer de haltes laten afroepen, zodat de mensen weer het idee krijgen dat de tram door een mens wordt bestuurd. Dit geldt ook voor de metro. Het Marconiplein voorzien van betere abri'! halte lijn 35 ter hoogte van de Triangel/Ocarina is het voor oude ren die slecht ter been zijn moeilijk om in te stappen, de verkeersveiligheid verbeteren bij de bushaltes, de "vrije trambaan" autovrij maken en de tramhaltes verhogen en voorzien van het nodige hekwerk. De reclame ontsiert de nieuwe huisstijl van de RET. De nieuwe opstelling van de banken in het B gedeelte van de trams terug zetten in de oude stand. Het trampersoneel beter laten opletten voordat ze weg rij den. Haltes tegenover elkaar plaatsen zoals op de Schiekade/Schieweg ter hoogte van de Bergweg. Het materieel flexibeler inzetten, zodat je geen last hebt van overvolle voertuigen. Het besturend personeel defrustreren zodat ze zich wat socialer gaan gedragen. Aan de zijkanten van cje tram ook het nummer van de tram plaatsen. Bij de metro aangeven waar hij precies stopt op het perron. Ov-surveillanten inzet ten om de passagiers te beschermen. De jongeren weer bijbrengen dat je moet opstaan voor ouderen. Wagenbegeleiders meer bevoegdheden geven. De mensen met kinderwagens er opwijzen dat de kinder wagen dient opgevouwen te worden en dat het kind er niet in mag blijven zitten, deze dient dan ook zoda nig geparkeerd te worden dat er geen overlast ontstaat. De haltepalen regelmatig controleren op de lees baarheid van de vertrektijden. De auto duurder maken en openbaar vervoer goedkoper maken. 1) De boel privatiseren. 2) De juiste man op de juiste plek. 3) Nepotisme uitsluiten. 4) Strakke, duidelijke en effi ciënte organisatie bevorderen met als oogmerk de productiviteit te optimaliseren en zodoende het markt aandeel (groei) en kostenverlaging te realiseren. Een hogere bezettingsgraad bevordert de veiligheid! 5) de staf- en lijnfunctionarissen. 6) Communicatie tussen lijn- en staffunctionarissen bevorderen. 7) Topmanagement moet kunnen luisteren en selectief denken. Slagvaardig kunnen reageren op gewijzigde omstandigheden op korte en lange termijn. Een hekje plaatsen bij de sluiten. Plaats horizontale stangen aan weerszijde van het gangpad in de metro. In de metro's klapstoeltjes plaatsen bij de in- en uitgang. Het systeem hanteren zoals de Brusselse metro doet met betrekking tot de intercom in de metro's. Bij de volgende lichting metro's ;t voorste rijtuig kan lopen. Een nieuwe politieafdeling creëren: de metropolitie. De bevoegdheden van het bestaande personeel fors uitbreidert. De metrostations Maas- en Rijnhaven droogleggen. De wagenbegeleiders de bevoegdheid geven om te bekeu- tr de oude situatie. Het eigen personeel beter beveiligen. Bij het maken van nieuwe stickers gaarne een groter lettertype gebruiken in verband met de leesbaarheid en de tekst in de meest voorkomende talen uitvoeren. Het sticker-assortiment uitbreiden De Grote Rapportage Gebruikmaken van de kennis (geen nepotisme) v abri zodat iedereen gedwongen wordt om achter deze laten bestaan uit een geheel zodat je van uit het achterste rijtuig ren. De nieuwe opstelling van de banken in de tram weer terug brengen met teksten zoals: Het verhandelen, gebruiken of onder invloed zijn van alcohol of verdovende middelen is uitdrukkelijk verboden. Ieder station voorzien van een eigen frisse kleur, voer de nieuwe huisstijl zoals bij de bus en tram ook bij de metro in. De metrostations voorzien van meer in en uitgangen met duidelijke en uni forme bewegwijzering. Meer winkeltjes en dergelijke plaatsen op de stations. De trams kunnen veel sneller rijden als ze niet steeds voor een wissel tot stilstand hoeven te komen. De trams comfortabeler maken. Het openbaar vervoer langer door laten rijden bijvoorbeeld tot 01.30 in plaats van tot 24.00 uur. Hou de huidige fre quentie in stand. Abrinummers: 1049, 1434 De van Norenburgweg bus 48 onverlicht. 1912, 1913. Jacob van Campenweg bus 48 onverlicht. Tijdens voetbalwedstrijden extra lijn 77 in verband met de onvrede van de mensen en agressief gedrag van de supporters. Meer controle overige lijnen. Zondag 4 april vechtpartij geweest in Carnisse buurt; gebeurt vaker na de wedstrijd. Het zetten van compartiment schotten bij de deuren van de metro/sneltramstellen. Half glas half vaste kunststof. Het bemoeilijkt aanvallen en berovingen in de rug tijdens het uitstappen van de nog zittende passagiers. Druggebruikers harder aanpakken in het openbaar ver voer; mensen die eten, drinken (alcohol) en drugs gebruiken harder aanpakken. De conducteur terug. Harder optreden tegen het niet betalende tuig. Metrobeheerders meer controle en harder optreden. Meer controle op de stations. Met het oog op de jeugdigen die daar blijven hangen. Harder optreden. Camera op de trap pen richten in verband met berovingen. Meer controle in de metro. Harder op treden tegen de jeugd. Controle in de avond en nacht. Overstapmogelijkheden verbeteren. Meer op elkaar wachten. Conducteur terug op de tram. Communicatie verbeteren. Meer controle. Via sociale dienst verplichten een abonnement te kopen na 3 processen verbaal. Strengere controle. Meer apndacht voor de ouderen, zodat zij op een normale manier in de metro kunnen stappen, zonder dat de metro voor hun neus weg rijdt. In het bijzonder met slecht weer. Inhuren beveiligingsbeambten die werkloos zijn. Ook als afroepkracht. In samenwerking met het GEB meer halte verlichting aanbrengen. Zoveel mogelijk de dienstregeling aanhouden (vooral 's avonds) zodat er niet zolang gewacht hoeft te worden. Wel veilig bij lijn 2 (Wagenbegeleiders een succes). Overlast perron 0 op het Centraal Station. Station Slinge overlast van de methadongebruikers c.q. druggebruikers; stations onder houdsbeurt s avonds meer wagenbegeleiders. Beter toezicht op de roltrappen. Conducteur terug op de tram. Personeel moet vriendelijker worden. Harder optreden tegen vandalisten. Harder optreden tegen junkies. Vaste controleurs op de metro/tram/bus. Constant met de reizigérs mee reizen. Neem een voorbeeld aan Londen en Parijs. Meer wagenbegeleiders, ov-surveillanten. Meer controle en harder optreden tegen mensen die roken en met de voeten op bank in de tram en de metro zitten. Beter toezicht op de ingangen van de metrostations. Perron 0 wordt onveilig ervaren. Junks zitten in de koffieshop op Centraal Station metro. Harder optreden tegen druggebruikers en dealers. Beter onderhoud van de tram en metro werkt preventief. De aansluitingen lijn 70 op lijn 2 en lijn 48 vanuit de stad op lijn 2 verbeteren. Abri verlichting van de abrinr. 1193 controleren; defect levert onveilig gevoel op. De RET is vaker gebeld voor het repareren van die abri, dus snel lere afhandeling van de klachten. Conducteur terug op de tram en metro bijvoorbeeld gebruik maken van werklozen. Meer controle of iemand erbij op de bus en de metro, 's Avonds meer agenten op straat bij de haltes van de bussen. Betere aansluitingen creëren. Conducteur terug op tram. Mogelijkheden creëren dat de pas sagiers controle kunnen opnemen met de bestuurder van de metro. Harder optreden tegen onwillenden. Meer controleurs in de bus, want als het erg druk is en de chauffeur doet de achterdeuren open, dan gaan zij achterin naar binnen. Conducteur terug op de tram en de metro. Politie meer surveilleren op de plekken waar de mensen naar het openbaar vervoer gaan. Prijs te hoog van de kaart. Voor de serieuze inspecteurs gratis koffie en broodjes. Timing van de kaart ongelukkig gekozen, deze gaarne nog een keer herhalen op een andere datum. Meer voorlichting aan jongeren voor het welzijn van ouderen (dus opstaan voor ouderen). Roltrappen meer controleren op de juiste werking, bij voorkeur naar boven laten draaien. Afgelegen metrostations opnemen in de politie surveillance. Bijvoorbeeld Metrostation Eendrachtsplein herbergt 's nachts daklozen, die geen onderdak konden krijgen. Aspirant agenten mee laten rijden. Harder optreden tegen anders denkenden. Aan de ingang en de uitgang een controleur. En betalen aan de uitgang. Op iedere tram een conducteur, of een ingang openen bij de bestuurder om zo controle uit te oefenen op geldige plaatsbewijzen en om ongure types te weren. Conducteurs terug op de tram en de metro. Kinderen laten opstaan voor ouderen. Het open baar vervoer moet goedkoper. Betere overstap/aansluit mogelijkheden creëren. Abri's overal weghalen, omdat ze toch steeds gesloopt worden. Conducteur terug op de tram/bus. Conducteurs terug op de tram. Gesloten instapregime naar Frans model. Meer bewaking, bewaker bewapenen. Meer controleurs op de metro's, trams en bussen. Op alle metrostations moet bemanning komen, camera's geven een beperkt gevoel van veiligheid (eer er iemand komt is de vogel al gevlogen.) Verder pleit ik voor noodknoppen in geval dat er iemand voor de metro springt. (Ik heb dit in Berlijn zien gebeuren.) Controleurs en controle bij de ingang. Kaartverkoop metrostation Hoogvliet open houden. Meer controle en harder optreden tegen mensen die voor overlast zorgen. Conducteurs terug op de metro en de tram. Tegen de jeugd eerder optreden. Meer controle na 18.00 Uur op de metro. Gesloten instapregime zoals Londen en Parijs. Meer comrole op de stations bij- voorkeur 's avonds na 22.00 uur. Ook de aanwezigheid van een alarm c.q. noodknop kan helpen het veilige gevoel te vergroten. Betere verlichte halteplaatsen buiten de stadskern. Het personeel van de kaartverkoop en informatie (ook van het 06 nummer) beter scholen en geen uitzendkrachten gebruiken. Op iedere tram een conducteur. Gesloten instapregime. Verplichte legitimatiekaart. Op elk perron dag en nacht bewaking. Conducteur terug op de tram. Strenger optreden tegen zwartrijders, junks en baldadige jeugd. Vriendelijker personeel. Gesloten instapregime zoals Londen en Parijs. Meer controleren en harder op treden tegen junks. Conducteurs terug op de tram, bus en metro. Harder optreden tegen de junks op het metrostation Centraal Station. Conducteurs terug op de tram volgens het systeem van Amsterdam. Dit heeft de voorkeur boven de zogenaamde wagenbegeleiders. Conducteur terug op de tram, metro en bus. Het centraal station beter bevei ligen. Harder optreden tegen andersdenkende (mensen die roken en met hun voeten op de bank zitten). Zou graag persoonlijk bericht willen krijgen als de bevoegdheid van de controle is uitgebreid. Uk op stuk beleid uitbreiden voor openbaar vervoer vandalisten zoals politie en vooral harder optreden. Dhr. Kunst moet de bestuurders en chauffeurs de bevoegdheid geven in bepaalde situaties jeugdigen de toegang te weigeren en uit het voertuig te kunnen zetten. Gesloten instapregime. Het aanstellen van perronwachters op de metrostations; controleurs (min. 3) op elke tram. Onveilig op de metrostations en op de tramlijnen 1-7-9. Op het sta tionsplein voel ik mij ook onveilig. Harder optreden tegen jeugdigen die blijven zitten als er ouderen moeten blijven staan. Harder optreden tegen mensen die roken in de trams. Bussen laten stoppen waar mensen staan te wachten. Conducteur terug op de tram en bus. Harder optreden tegen de schooljeugd (Sneltram). Vind het metrostation Dijkzicht het onveiligst. Meer controle. Mijdt het station Slinge. Meer personeel op de stations. Teveel jeugdige 's avonds in de hal van het station. Er op toezien dat de liften niet als wc gebruikt worden. Er op toezien dat de roltrappen deugdelijk werken. Gesloten instapregime. Harder optreden tegen de jeugd en meer personeel aannemen. Het openbaar vervoer moet goedkoper. Irritatie aan mensen die hun kinderen laten zitten, als er oudere passagiers en/of zwangere vrouwen binnen komen. Is het mogelijk hier meer op te gaan letten. Controleurs vaak als boeman (negatieve uitstraling). Positieve benadering (eventueel sleutel hangers geven als de passagiers met name de jeugd iets positiefs heeft gedaan). Betere aansluitingen geven van de tram/bus op de trein. Beter aansluiten van bus, tram en metro. Verplaatsing halte Edelweisslaan naar Wilgensingel in verband met onveilige situatie. Op de metrostations bij de ingang/in loge altijd een RET beambte aanwezig. Vast surveillance personeel, op een vast station. Geen openbaar druggebruik gedogen. Snoepautomaten op de perrons voor de jeugd. Perron opzichters/assistentie balie. De conducteur terug met eventueel een wapen, net als de politie. Een alarmknop zodat het buiten hoorbaar is. Meer camera's en weer voor in laten stappen bij o.a. de tram (zo kan de bestuurder zien welk tuig hij nu weer vervoert). Noodknop in de metro's. Meer en beter toezicht. Meer toezicht houden op perron 0. Meer toezicht'houden op de metrolijn Rotterdam-Spijkenisse vice versa in verband met zakkenrollers. De metrostations meer in de gaten houden. Meer RETers op de perrons, dit om zakkenrollers in de gaten te houden. Ik vind het nu wel veiliger. Permanent 1 of 2 controleurs op een tram zetten. Gesloten instapregime tram. De controleurs kan je uit een soort werklozenproject halen. Eerst met behoud van uitkering plus een bijdrage. Als het project een succes is de con troleurs in vaste dienst nemen. Want hoe meer veiligheid, hoe meer passagiers, hoe meer draagkracht om de controleurs te betalen. Het bewaken van de metrostations in de late avonduren (en zeker tot de laatste metro). Abri gewenst op de Ruggeweg hoek Burg. Baumanlaan in Overschie. Meer controle op de door de RET uitgegeven regels. Bewaking Churchillplein/Beurs en Oostplein en dan het liefst op de onderdoorgang naar het perron richting Zevenkamp. Een hardere aanpak dat is heel erg nodig in Nederland. Maar de mensen zoals de dominee in Rotterdam van perron 0 en andere mensen die er wijzer van worden, die kijken door een rode bril. In de tram meer controle bijvoorbeeld ook aan de achterzijde van het vervoermiddel een controleur. In de metro meer controleurs en/of beveiligingsbeambten met de bevoegdheid om iemand die de orde verstoort er uit te mogen zetten. Zo ook op de metroperrons en metrotrappen. Conducteur terug op de tram en de metro. Noodknop op een ongelukkige plaats. Het weg houden van verslaafden en andere vreemdsoortige. Conducteur terug op de tram en metro. Meer wagenbegeleiders op alle trams. Duidelijker aanwijzen waar de nood intercom zit. Zie Parijse metro. Gesloten instapregime. De metrobestuurders moeten niet voor bij hun contactlussen rijden om dan als nog passagiers in te laten stappen. Claxon moet harder. Wagenbegeleiders ook in de avonduren. Midden paal in de metro weghalen. Betere communicatie richting klant als er een metro uitvalt (omroepen). Gesloten instapregime. Conducteur terug. Harder op treden tegen de drugsge bruikers. En vooral in het algemeen strenger op treden. Meer controle, gesloten instapregime. Plaats een sticker in de metro met de tekst "Bij de volgende halte krijgt u misschien controle". Geef de gelegenheid te reageren door kaarten neer te leggen op de metrostations en voorzie deze metrostations ook van een postbus. Meer controle op de metro. Harder optreden tegen mensen die met hunvoefea., -Conducteur en chauffeur op bus/tram. Verharding: allochtonen versus autochtonen. Psychologische test voor controleurs en chauffeurs. De stoelen in de witte trams zijn te hoog, hierdoor kunnen druggebruikers ongezien en daardoor gemakkelijker chinezen. In de avonduren een schot plaatsenj^^^^-gg^^gjjjj|^gpJ^preen gedwongen wordt om plaats te nemen in het eerste gedeelte van de tram. Meer de haltes afroepen. Metrobeheerders moeten harder optreden tegen mensen die roken en blowen in de metro. De overtreders harder bestraf- de op de perrons en in de metro's. Vooral op Slinge met die drug- en alcoholgebruikers die je steeds weer lastig vallen. Beter luisteren naar de passagiers als die gebeurtenissen melden. Speciaal voor de metrobestuurders. wil graag tussentijds ingelicht worden over voortgang Motorrijtuig 5001b onderstel trein kraakt, piept en schut. Op ieder metrostation 2 stadswachten met wapen. Stadswachten zijn erg fanatiek. Betere controle in bewaken in avonduren. Meer controle. Conducteur terug op de tram/metro. Hardere aanpak vandalisme, vervuiling en beschadiging Twee man personeel op de wagen. Meer stickers van verboden te roken en *^^31 Muziek uit in de bus en tram. Jasje achter de chauffeur weg halen en zo de chauffeur meer betrekken bij de passagiers. Camera's plaatsen in de metro's. De relschoppers harder straffen, 's Avonds meer con- laten werken. Gesloten instapregime. Meer controle om en in de tram. De criminaliteit in het openbaar vervoer harder aanpakken. Roken en drinken verbieden. Harder optreden tegen vandalisten. Conducteur lera's die opgehangen zijn laten werken, gesloten instapregime zoals "BART". Meer controle bij de stations, in de metro, bussen en trams. De conducteur terug. Drugsverslaafde harder aanpakken. Regelmatiger tegen druggebruikers in de tram, bus en metro. Gesloten instapregime. Conducteurs terug op de metro, tram en bus. Meer beveiligingsbeambten op het openbaar vervoer en camera's gebruiken. Harder ïbardijen onveilig in de avonduren, situatie veranderen bijvoorbeeld met een abri boven aan met een lamp die aangeeft dat er een tram aankomt. Zuidplein beneden bemannen. Vertrek informatie op Zuidplein, 'bestuurders zodat er geen ongelukken gebeuren door nalatigheid. Zoals het beter laten instappen van blinden. Conducteur terug. Jeugd erop wijzen dat de ouderen ook willen zitten. Schaf de strippen- Geef controleurs wapen en een arrestatiebevoegdheid. Gesloten instapregime. Harder optreden Itbaar personeel. Conducteur terug Gesloten instapregime. Vind het onveilig als er vooraan bij de terug. Meer controleurs. Voetbalsupporters volledig laten opdraaien voor de schade, eventueel bij ook optreden als er iets in de tram gebeurt wat niet mag. Conducteur terug. Harder optreden tegen i/vallen direct verwijderen. Perrons en bus/tram hokjes verfraaien en goed schoonhouden. Permanent diverse vervoermiddelen verbieden. Meer controle in en rond het openbaar vervoer in ig. Beter opletten op het vandalisme. Harder optreden tegen drugs gebruikers, 's Avonds meer bege- rond het openbaar vervoer. Vaste bewaking op de perrons tussen 18.00 en 00.00 uur. Bewaking tpregime. Meer controle en toezicht. Het personeel verbieden om muziekbandjes te laten afspelen tij- idsbeambten plaatsen. Controleurs bewapenen. Camera in de metro plaatsen. Meer zichtbaar personeel de perrons. Laat de metrobeheerders het publiek een beetje (her)opvoeden. Gesloten instapre- iers. Harder optreden tegen druggebruikers in het openbaar vervoer. Metaaldetectors bij de perrons ter con- üreden. Meer bewaking op de perrons. Meer beambten op de perrons en in de metro's, trams en bussen. De irgerkleding en dan waar nodig in laten grijpen. Meer controle in de metro. Harder optreden tegen druggebrui- rvoer. Meer surveillanten door de metro's laten lopen. Conducteur terug, de prijzen flink verhogen. Harder optre- Tram- en bushaltes beter verlichten, vooral die van lijn 1 en 7. Achter en voor in laten stappen onder toezicht van beter op elkaar afstemmen (vertrektijden). Optreden tegen mensen die eten en drinken in het openbaar vervoer. Verbieden tegen de jeugd die zit te roken of de banken en leuningen met messen beschadigen. Conducteur terug. Op alle metrostations permanent 2 man bewa- iitroleurs, wagenbegeleiders in tram/bus en metro. Deze mensen bewapenen met bijvoorbeeld een stroomstok. Rookverklikkers plaatsen. Harder optreden ind met met de druggebruikers. Vertrektijden beter op elkaar afstemmen. Meer controle, laat dit uitvoeren door werklozen. Harder optreden tegen drug- fen. Conducteur weer terug op het openbaar Harder optreden tegen vandalisten, druggebruikers de metro. Betere aansluitingen geven, zodat de verboden te eten en drinken. Stations beter b, trole. Gesloten instapregime. Gesloten insta- terug op de tram, bus, en metro. Gesloten op tijd rijden. Meer controleurs op de spi* optreden tegen de reizigers die zich ni Conducteur terug. Harder optreden 1 kaart af en zorg voor een muntensysu tegen het gebruik van drugs in het ojtt chauffeur passagiers onvermogen de uitkering korten en/o j druggebruikers. Identificatie voor alle personeel zichtbaar op de perrons. Peffi| duren. Gesloten instapregime. ConduMfc leiders op de tram zetten. Meer co: in de tram, metro en bus. Op elke dens de rit Overstapje 1,5 uur maken. Bi op de stations. Legaliseer de drugs. Betere* gime. Beter toezicht in metro en tram op rokèl trole van mensen die een wapen op zak hebber jeugd harder aanpakken. Mensen een goede opli kers in het openbaar vervoer. Conducteur terug. Hal den tegen druggebruikers in het openbaar vervoer. Mee? een bestuurder en een wagenbegeleider die geluk de plautsbewft om met meer dan 1 hond de tram of bus in te stappen. Harde' king. Meer en regelmatiger controles tegen zwerfjongeren. Centraal Station en Slinge beter gebruikers. Harder optreden tegen de jeugd. Harder^ terug. Harder optreden tegen druggebruikers in het personeel in de avonduren. Sociaal onveilige haltes controle. Criminelen harder aanpakken. Luidere eieren door de kaartjes duurder te maken. Met terug op de tram en de metro. Meer controle middel van een noodknop de ov-surveillanten Londen en Parijs. In de bus en de tram het pl: plaatsen. Controles en beveiliging ook in bui instapregime. 's Avonds bewaking in de harder optreden. Metrostation Voorschoterlj personeelsbezetting op de klachtenlijn openen, voor c deling doorgeven. Meer personeel op de Geef de chauffeurs en bestuurders aanpakken. Metrostations bewaken. controleurs in de bus, tram en de tram. Harder optreden tegen de di baar vervoer. Conducteurs terug. P^ ging voor medepassagiers vanwege de drugsoverlast. Meer teLnr. dat je kan bellen. In deze loopverkeer kan passeren. Gesl op de grond en niet op de banl sociale veiligheid vergroten). l( n het openbaar vervoer. Spiegel? •<v 1. hn ndu* die roken i drug;» i De uitbreiding van de bevoegdheden: de controleurs mogen nu ook proces verbaal maken voor overtredingen zoals roken op de perrons en in de metro, tram en bus. De metrobeheerders: vanaf Centraal Station tot en met Slinge nu al meer toe zicht, informatie en service. de jeugd. Meer controle. Overal wagenbegeleiders. Harder optreden en grotere boetes bij overtredingen. Harder optreden tegen de jeugd. Conducteur Conducteur terug Heropvoeding jeugd. Meer controle. Jeugd harder aanpakken. Het afsluiten van de twee achterste deuren in de avonduren. Meer fc Beter op tijd rijden. Conducteur terug. Kaartcontrole op de metrostations. In de avonduren het busvervoer vervangen door zogenaamde Saribussen. Meer JPro-overgangen. Meer controle in de metro. Meer bevoegdheden voor de controleurs. Beter overstapmogelijkheden creëren. Conducteur terug en dit finan- pietro. Gesloten instapregime op de tram. Metro gesloten instapregime. Harder optreden tegen mensen die hun voeten op de bank hebben. Conducteurs n de door de RET ingestelde regels. Op de juiste tijden van het perron vertrekken, volgens dienstregeling. Ov-surveillanten uitrusten met een knuppel. Door et de politie. Station Lombardijen beter verlichten. Meer toezicht óp het metrostation Maashaven. Gesloten instapregime. Gesloten instapregime zoals P chauffeur laten zien. Het openbaar vervoer goedkoper maken voor 60 pliissers. Meer controle, toezicht. Dezelfde beugels die je in de bus ziet, ook in de metro Kapjes in de bus lager maken. Op elk station een bewakingskantoor. Meerdere alarmknoppen op de perrons en een duidelijk verwijzing daar naar toe. Gesloten Ippen plaatsen. Frequentere dienst van de buslijnen 66 en 77 in de avonduren. Zou graag willen zien dat er wagenbegeleiders op lijn 7/9 komen. Meer controle en Ipalles in verband met de toenemende agressie op de tram en de metro. Betere verlichting bij de haltes. Personeel beter opleiden in sociale vaardigheden. Constante n bewapenen en vergaande bevoegdheden geven, zoals bij-de spoorwegpolitie. Deze campagne verder uitbouwen om de mensen meer vertrouwen te geven. Een pèrvinden met het openbaar vervoer. Haltes meer afroepen, speciaal voor blinden. Op verzoek van visueel gehandicapten gaarne de bestemming van de metro mon- :n de avonduren. Voelbare blindegeleide lijnen parallel aan de perron rand laten lopen. Neemt het inspecteur zijn serieus. Frequenter rijden. Conducteur terug, p Interventie. Conducteurs terug met meer bevoegdheden en een wapenstok. Op de metrostations aan iedere kant twee bewakers. Conducteur terug. De jeugd harder Pwagenbegeleiders inzetten op de metro, maar dan ook in de avonduren. Eventueel aangevuld met camera's. Meer controle; de drugverslaafde harder aanpakken. Meer st met wapenstok en communicatie middelen, recht op aanhouding en opsluiting. Hogere boetes voor zwartrijders. Meer controle. Meer controle, vooral in de metro en jk1 op Centraal Station. RET-personeel op de metrostations en in de metro's. Gesloten instapregime in de metro en tram. Drugverslaafden harder aanpakken in het open- jjt-personeel op de metrostations en in de metro's. Begeleiding. Junks toegang weigeren. Meer toezicht (camera's in bussen, trams en metro's). Mensen met wangedrag of bedrei- niet alleen in een lege bus laten rijden. Bij elke ingang een portier plaatsen. Meer toezicht bij tramhaltes en stations. Meer wagenbegeleiders bij het metrostation Marconiplein |pe metrostations. Meer bussen laten rijden in de avond uren. Harder optreden tegen de jeugd die uren lang op de metrostations rondhangt. Abonnementen voorzien van een :n met de W.N., Z.W.N. en de N.S.. Verkeersregels instellen zoals bijvoorbeeld: op de roltrappen moeten de mensen die geen haast hebben aan de rechterkant staan zodat het e. 's Avonds de perrons beter verlichten, 's Avonds alleen via de bestuurder naar binnen. Beter op tijd rijden voorkomt irritaties. Sticker plaatsen met de tekst "Voeten horen |ptreden tegen rokers en druggebruik in de metro. Waarom niet 1 metrowagon i.p.v. 2 metrowagons in de avonduren laten rijden, zodat iedereen bij elkaar moet zitten (dit kan de b' geheime camera's plaatsen, zodat de bestuurder in kan grijpen als er wat gebeurt. Meer toezicht op de metrostations. Harder optreden tegen de jeugd, drugs gebruikers en rokers 0 plaatsen, zodat je kan zien wie er achter je zit Bussen en trams op elkaar laten wachten in verband met overstappers, zodat je niet in elkaar geslagen wordt (zoals dat mij is overkomen). Lijn 76 en lijn 2 BEDANKT!!!. Meer toezicht op de metrostations in de stille uren. Bushalte Grote Beer verplaatsen naar de parkeerplaats, dit in verband met de overlast en intimidatie in de hal van het flatge bouw. Conducteurs terug, permanente bezetting van de metrostations. Meer liften en opritten voor invaliden in de metrostations. Bij het instappen plaatsbewijzen controleren, metaaldetector in de deuren in verband met wapenbezit rookmelders plaatsen in de metro's in verband met (drugs)rokers, meer toezichthoudend personeel en metrobeheerders moeten in staat zijn om te arresteren en zich te kunnen weren d.m.v. wapens. Meer controleurs of de conducteur terug. Controle voor het instappen plaats laten vinden. Door risicogebieden meer aandacht te schenken, ook na de spits. Gesloten instapregime. Meer politie inzetten op het Centraal Station en de Grote Markt. Permanent bewaking op de perrons. Conducteur terug. Meer controle, RET-controleurs op bepaald stations. De meest onveilige stations zijn Maashaven en Rijnhaven, 's Avonds meer toezicht. Meer controle in de tram en metro (vooral 's avonds). Harder optreden tegen mensen die roken en stoned zijn in het openbaar vervoer. Meer controle, harder optreden tegen zwartrijders, druggebruikers en asocialen. De ov-surveillanten: de eerste groep is vanaf mei in het gehele vervoergebied van de RET met succes ingezet voor meer veiligheid en preventief optreden. De wagenbegeleiders: vanaf eind augustus zullen ze de hele dag, 7 dagen per week zorgen voor informatie en toezicht op lijn 2. De spelregels: overal in tram, bus, metro en sneltram komen duidelijk de regels te hangen van wat wel en wat niet mag in het openbaar vervoer. De verplaatsing van bus- en tramhaltes: sommige haltes zijn voor ouderen moeilijk te bereiken en daardoor onveilig. Samen met de Politie en het GEB proberen we daar snel iets aan te doen. De beveiligingscamera's en de noodintercoms: de komende tijd ook op de stations Rijnhaven, Maashaven, Zuidplein en Slinge. Voor het eind van het jaar zullen alle ondergrondse stations zijn voorzien van camera's en intercoms.

De Havenloods | 1993 | | pagina 12