Pollux schrijft geschiedenis met een tweede kunstgrasveld Agenda SPORT „Dit gebouw is echt voor de competitie-start klaar" „HSC gaat aanvallen maar zeker niet blindelings" Kadeloop in Schipluiden RKWIK zoekt coördinator Petri trainer Pollux-dames Schwillens trainer HVO DE HAVENLOODS Hockeyclub was de laatste maar heeft dadelijk twee velden Derby's troef in derde klas LAMCy WATERWEG Animo zwemvierdaagse in lift Winst voor de De Lange's DONDERDAG 1 JULI 1993 voor donderdag I t/m woensdag 7 juli TENNIS: t/m zondag Schiedam tennispark Kethelhaghe huisvrou wentoernooi, Maassluis TV Be Quick jeugdtoernooi I0-I7 jaar. Schiedam tennispark Van Vliet toer nooi TSF BI, Cl, Dl: vanaf maan dag Vlaardingen De Vijfsluizen toer nooi ROVS Cl/2 en Dl/2. HON BAL: zondag Blue Stars- Gophers, Schiedam Harga 14 uur SchiedamDVS, Vlaardingen Zwalu wenlaan 14.30 uur Holy-HBS. SOFTBAL: zaterdag NDC'86- Schiedam(h), Schiedam Harga 17 uur dubbel WF/Schiedam-Shell: zondag Eurostars 2-Holy(h), Maas sluis Schweitzerdreef 14 uur dubbel Gophers-Schiedam 2(da): maandag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Holy-Neptunus(da). CRICKET: zaterdag 13 uur Schie dam Thurlede Excelsior'20-Rood Wit(da); zondag ACC-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Ex- celsior'20VRA, Excelsior 3-Asvion. TOERFIETSEN: zondag Schie dam Harga start 9 uur Vlist- tocht( 100 km). Toertocht volgt rivieren SCHIEDAM - De toerclub Rijnmond organiseert op zon dag 4 juli de Vlisttocht. De rit heeft een lengte van 100 km en vertrekt om 9 uur vanaf het wie lerbaancomplex in sportpark Harga. Het traject volgt de rivieren de Nieuwe Maas, de Noord, de Lek, Hollandse IJssel, Rotte en de Schie. Vanaf half negen kan men zich melden. Ervaren fiet sers begeleiden de rijders, zorgen ervoor dat de snelheid de 25 km/uur niet overschrijdt en hel pen bij panne. Een trim- of race fiets is verplicht. Het inschrijf geld is fl 4,50. SCHIPLUIDEN- De Vlaar- dingse Kade langs de vaart vormt op zaterdag 3 juni voor de 15e maal het parcours voor de Kadeloop. Het organiserende SV Schipluiden heeft vier afstan den uitgezet: 1 km, 2 km, 5 km en 12 km. De 1 km(start 14 uur) is bestemd voor 'peuters' van 3 t/m 6 jaar, 2 km (start 14.20 uur) voor 7- t/m 13-jarigen, de 5 km(start 14.45 uur) is de prestatieloop en de 12 km (start 15.30 uur) richt zich op gevorden. Vanaf 12 uur kan men zich melden in de cantine van de SV. Het inschrijfgeld is fl 3,00(jeugd) en fi 6,50. Voor de winnaars zijn diverse prijzen be schikbaar, voor de anderen is er een herinnering. VLAARDINGEN - Om de groei van de jeugdafdeling beter te begeleiden en de opleiding van de pupillen en junioren te verbe teren is de voetbalvereniging RKWIK op zoek naar een (gedi plomeerd) jeugdcoördinator. De nieuwe functionaris krijgt de opdracht om de jeugdopleiding verder te ontwikkelen. De be doeling is dat hij dat gaat doen in nauwe samenwerking met de jeugdtrainers, maar ook met de technische leiding van de A- en B-selectie. Kandidaten kunnen kontakt opnemen met algemeen voorzitter Leon Vlug, tel. 01892- 18288 of secretaris Rob Verwa ter, tel. 010-4746968/4165477. VLAARDINGEN - De dames selectie van Pollux wordt vol gend jaar geleid door Karen de Jager en oud-voorzitter Rob Pe tri. Het duo volgt Hans van Leu nen op. Het wachten is nog op een trainer voor heren-1. Piet Steehouwer wordt bij Pol lux bestuurlijk de centrale fi guur. Hij neemt de plaats in van Roel van Neerbos. Henriëtte Rijnenberg wordt secretaris en vervangt Bettie Hoogerwerf. Tijdens de ledenvergadering werd de 'Mostertpot' (een wis seltrofee voor iemand, die zich bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt) uitgereikt aan Willem Wesdorp. Ex-trainer Wouter Schutte voegde een nieuwe ere prijs toe: de Pollux promo-tro fee. Deze gaat jaarlijks naar le den, die speltechnisch hebben uitgeblonken. Ditmnaal waren dat Menno de Rijke en Arno Steehouwer. VLAARDINGEN- Zaterdag middag rond de klok van twee uur hakten HVOvoorzitter Sjaak van der Kroon en selectie coördinator Ferry Sam Sin de knoop door. Ze hadden in de voorafgaande uren gesproken met de twee trainers, die de solli- tatie-procedure hadden over leefd. Op de briefjes, die ze onaf hankelijk van elkaar hadden in gevuld stond dezelfde naam: Wim Schwillens. De ex-Limburger woont al der tien jaar in Den Briel waar hij leraar lichamelijke opvoeding is. Waarom hij? Sam Sin: „Omdat zijn verhaal en zijn visie op voet bal ons het meeste aansprak. We denken ook dat hij het beste past in het profiel dat wij en het elftal geschetst hebben". Hij wordt de opvolger van Daan van der Meer, die - hoewel het contract al verlengd was - eind mei alsnog werd weggestuurd. Met hem is Wim Schwillens inmiddels een naar verluidt be vredigende financiële regeling getroffen. Schwillens was trainer van het Brielse Wit-Rood-Wit, waarmee hij onlangs naar de derde klas promoveerde. En dan toch afha ken? „Nadat ik was geslaagd voor het het diploma oefenmees- ter 1, wilde ik meer doen dan zomaar een derdeklasser trai nen. Gelukkig kwam HVO vrij". SCHIEDAM- Zondagmiddag in sportpark Harga. Terwijl he melsbreed driehonderd meter verderop een duizendkoppige menigte de teloorgang van Her mes DVS aanschouwt, nemen de bouwers van SVDPW even een 'blaasje'. Een verkwikkende goudgele rakker aangevuld met door een sponsor aangeleverde Hollandse Nieuwe. Ze zijn er weer allemaal, de mensen die er voor zorgen dat de afdelingsclub bij de aanvang van het seizoen weer kan beschikken over een heuse cantine en wellicht ook over kleedkamers. Wie twee we ken niet geweest kijkt zijn ogen uit. De cantine heeft zijn oude con touren terug. De muren staan overeind. De sponningen van de toegang en het raamwerk stam men nog van voor de brand. De muren erom heen zijn nieuw. Zo ook de puntdaken. Voorzitter Wim van Unen glundert. Hij zegt vijf kilo zwaarder geworden te zijn. Gezien de bergen werk, die hij en zijn mannen dagelijks verzetten lijkt dat onmogelijk. „Ik sta paf. Er wordt hier zo hard gewerkt dat het nauwelijks is bij te houden", verwondert de voorzitter zich en komt vervol gens terug op zijn oproep voor vakmensen. „Natuurlijk zijn ze nog steeds welkom, maar intus sen zie ik mannen, die vorige week met stenén of hout liepen te sjouwen, nu metselen en ande re technische dingen doen. Hier is iedereen blijkbaar multifunc tioneel". „Of de werkzaamheden op sche ma liggen? Er is geen pijl op te trekken. Het gaat allemaal heel gestructureerd, maar de bouw- planning verandert van de ene op de andere dag. Wanneer er bijvoorbeeld wordt besloten om verder te gaan met de muren van de kleedkamers, moet je niet gek opkijken, wanneer men aan een ander karwei is begonnen. Och wat maakt het uit wat er gedaan wordt als het maar gedaan wordt". Van alle kanten krijgt SVDPW hulp. Van Unen: „Zo is de sa menwerking met Schiedamse Boys/GTB voorbeeldig. Als er al ooit eens sprake van animosi teit geweest is, dan is dat nu echt verleden tijd". Ook Van Unens werkgever - Vlaardingse Oost Bedrijven - heeft inmiddels een duit in het zakje gedaan en een biljarttafel in het vooruitzicht gesteld. „Het gaat prima", meldt Rob Veertien dagen geleden werd het hoogste punt bereikt. ISu ligt er we, een dak op het clubgebouw ran SVDPW en kan met de afwerking worden begonnen van Vliet, gevraagd naar het re sultaat van de inzamelingactie. Na de cheque van Feyenoorder John de Wolf is er inmiddels 34.000 gulden toegezegd. „Dat geld is vooral afkomstig van de intekenlijsten, die onze leden in leveren". De doelstelling is een halve ton. „Alleen de reactie van het bedrijfsleven stelt ons enigs zins teleur. We hadden er meer van verwacht". doorGERARD S. VERVER VLAARDINGEN - Vele laatsten zullen de eersten zijn. Dat gaat in volle glorie op voor Pollux. Niet zo erg lang geleden was de hockeyclub de enige in de ganse Rijnmond zonder een kunstgrasveld. En zo'n kunsttapijtje moet. Hoc keyers haten het hobbelige natuurgras. Ze ontvluchten er desnoods de vereniging voor, waarvoor de familie al sinds mensenheugenis uitkomt. Dat is voorbij. De Broekpolder club vormt al geruime tijd niet meer de risée van de betere kringen. Sterker nog, binnen kort maakt het een lange neus naar de concurrentie. Dan ligt er namelijk een tweede kunst grasveld. Dik een half miljoen moet er voor dit langs de Waterweg nog niet vertoonde staaltje onderne mingsgeest op tafel komen. Voor dat geld krijgt Pollux een volwaardig veld met voor trai ning geschikte verlichting. „Maar wel met de optie om dat later uit bouwen naar een groter vermogen". Maandag heeft een dragline het voortouw genomen en de eerste graszoden ver plaatst. Wanneer het weer een beetje meewerkt kan het veld begin september in gebruik ge nomen worden. Dan hebben de commissies 'kunstgras' en 'recla me en pr' hun werk gedaan. Twee jaar geleden werd het eerst balletje opgegooid. Daarna is al les becijferd en doorgerekend en werd er met de gemeente onder handeld. „Het is van meet af aan ernst geweest. Nooit hebben we de indruk gehad, dat we over een luchtkasteel spraken. We heb ben er altijd in geloofd. Eigenlijk hadden we er drie jaar voor uit- Bestuursleden van Pollux bekijken met gepaste trots de start ran de werkzaamhedendie - als alles meezit - in september het tweede kunstgrasveld moeten opleveren. Maandag werd officieus begonnen. In de loop van de week ging de eerste offciële spade de grond in getrokken", vertelt Wim Lieven. „Het is allemaal sneller gegaan dan we dachten". Daarbij wordt vooral het regelen van een start kapitaal bedoeld. Dankzij een zuinig beleid kon de vereniging zelf een fors bedrag opzij leggen. Ook de gemeente haakte in. Niet eens met een subsidie, maar wel met het gekapitaliseerde bedrag dat door de aanleg van kunst gras op de onderhoudskosten bespaard wordt. Bovendien deed ook het Schiedam/Vlaardingen Fonds van de VSBbank een aar dige duit (15.000 gulden) in het zakje. Het neemt niet weg, dat de Stich ting Broekpolder, die de beide velden beheert en verhuurt aan Pollux, een aanzienlijk bedrag moet lenen. „We hebben het er graag voor over. Temeer omdat we verwachten, dat dat extra kunstgrasveld veel positieve ef fecten zal hebben. De voor naamste is de groei. We tellen nu 400 leden. Dat kunnen er zelfs, zonder een bebouwde Broekpol der, wel vijfhonderd worden", hoopt Lieven. Voorzitter Pieter Steehouwer rekent erop, dat het kunstgras-in-duplo ook goed is voor het sociale contact. „Om dat er nu meerdere groepen tege lijk kunnen gaan trainen en spe len zal het zeker een koppeling gaan vormen tussen leden, die elkaar anders nauwelijks zien omdat ze op verschillende tijden op het complex aanwezig zijn". Bovendien kan er ook gedacht worden aan grote toernooien. „Vul maar in: een jeugdtoernooi in de herfst en een tot de verbeel ding sprekend seniorentoernooi in het voorjaar. Alles is dadelijk mogelijk. Er wordt al over ge sproken". Het is een misverstand te veron derstellen, dat Pollux wel de voorwaarden voor betere presta ties schept, maar ze niet echt nastreeft. „We zullen zeker geen afstand doen van de gezellig heid, maar we hebben - na een goed gesprek met de technische commissie - wel besloten om de recreatie te koppelen aan presta tie. Dat we klasse in huis hebben heeft onlangs Karlijn Petri nog bewezen. Die werd voor de na tionale meisjesselectie geselec teerd. maar verhuisde wel naar de HC Rotterdam". Steehouwer heeft geen moeite met het verlies van dit talent. Hij meent, dat Pollux haar toch het kader niet had kunnen geven om zich ver der te ontwikkelen. De kans geven „Dergelijke talenten moeten we gewoon de kans geven om zich bij het hockey-versies van Ajax en Feyenoord te melden. Het zou van egoïsme getuigen indien we dat zouden dwarsbomen. Ondanks die dreiging van ver trek gaan we voortaan wel pro beren om uit de kinderen te ha len wat er inzit. Uiteraard in de hoop, dat ze wel blijven, heren of dames 1 bereiken en die ploegen vervolgens naar de tweede klas tillen". Pieter Steehouwer is een import hockeyer. Was ooit voetballer en verzeilde door zijn kroost in de Broekpolder. „Totdat Ruud van Beek mij vroeg bij de veteranen te komen spelen. Dat was wel even wennen. Het voetbal telt nu eenmaal minder strikte regels dan hockey. Vooral aan het ver bod om af te houden heb ik zeker een jaar moeten wennen". Later was hij vier jaar jeugdcom missaris. Hij noemt het een ple zierige tijd. „Met de jeugd wer ken is leuk. Nare zaken komen slechts zelden voor". Vice-voorzitter Nolco Oosterha gen strikte hem voor de vacante voorzitterspost. „Voorzitters lig gen nu eenmaal niet voor het oprapen. Ik doe het niet om zelf de galerei der. onsterfelijken te bereiken, het gaat me om het belang van de vereniging. Bo vendien weet ik me omringd door een bestuursploeg, die ge pokt en gemazeld is. Dat maakt de samenwerking bijzonder pret tig". Nu het tweede kunstgras veld in zicht is lijkt Steehouwer in een gespreid bedje terecht te komen. „Zo lijkt het inderdaad. Het aftredende bestuur heeft veel werk verricht en veel gras voor onze voeten weggemaaid. Ik kan ze daar alleen maar dank baar voor zijn. Niettemin moet je alert blijven en er voor zorgen, dat er geen doornen tussen dat bed gaan doorgroeien". VLAARDINGEN- Ger Rob- bemond wil zich niet al bij voor baat vastleggen op een aanval lend concept. De trainer van de zaterdag-formatie van HSC ver tikt het om in de voetsporen te treden van collega's, die in de proloog van de competitie zo graag van de daken schreeuwen, dat ze uitsluitend de aanval zoe ken. „Onzin. In principe gaat iedereen in het offensief. Dat is nu eenmaal de bedoeling van het spelletje. Wie koste-wat-het-kost blindelings gaat aanvallen loopt het risico flink het schip in te gaan. Gebeurd dat dan is die trainer snel genezen en kiest hij vervolgens voor voorzichtig heid". Vandaar dat hij de nieuwbakken vierdeklasser „in pincipe van zijn eigen kracht laat uitgaan". Dat het daarbij de inbreng van Ron WATERWEG - Competitie-lei der Hans Kamman heeft het aangedurfd om DRZ, VFC, Fortuna, VDL, SVV en DHS in te delen in de derde klas D. Dat levert vele derby's op. Het is opmerkelijk, dat de trainers de bundeling unaniem toejuichen. SW's Hans Schinkel vindt het prachtig. „Wij hebben bewust gekozen voor een indeling sa men met clubs uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Het maakt het er niet makkelijker op, maar wel boeiender. Overi gens ben ik me wel bewust, dat derby's bepaald niet onze sterk ste kant zijn, maar het blijven speciale wedstrijden. En gezien wat de ploeg vorig seizoen heeft laten zien, zijn we er qua voetbal klaar voor". VFC's Henry van Leeuwen, Fortuna's 'Jan van der Laan en VDL's Jan Baksteen gaan de streekwedstrijden evenmin uit de weg en noemen ook een ander facet. „Het trekt altijd meer be zoekers en dat is goed voor de penningmeester en de cantine". In het DRZ-kamp maakt men zich al evenmin druk. „We heb ben bewezen, dat we het aan kunnen. Ik zie geen problemen", zegt wedstrijdsecretaris Mario Krabbendam. Berveling(naar het Schiedamse SMC) moet missen verontrust hem niet echt. „Hij was inder daad de topscorer. Daar heeft het elftal optimaal gebruik van gemaakt, maar dadelijk staat er een ander op zijn plaats en ga ik ervan uit dat er meer mensen zijn, die de bal in het garen kun nen trappen". De voormalige jeugdcoördina tor van Alexandria'66 heeft zijn manschappen nog nauwelijks aan het werk gezien. Buiten de wedstrijd om de .'Gouden Plak' heeft hij slechts driemaal een helft vanaf de zijlijn toegekeken. „Het Vlaardingse voetbalwe reldje is niet zo groot. De mees ten ken ik dus en weet hun kwa liteiten. Anderen heb ik als trai ner meegemaakt". Trainen. Het jaar coördineren bij de Rotter damse club heeft hij niet als on prettig ervaren. Maar toch Af en toe moest ik, wanneer een jeugdtrainer niet kon of ziek was, wel eens een training over nemen en dan begon het toch weer te kriebelen". Het deed hem dus goed, dat HSC hem vroeg naar park 't Nieuwelant te komen. Legt de erfenis van een bijna Het zaterdagelftal van HSC zat vorige week tijdens de kampioensreceptie 'vredig' achter de tafel. „Maar", poneert trainer Ger Robbemond, „we gaan dadelijk in de vierde klas het duel niet uit de weg. Ook fysiek is deze ploeg sterk subliem seizoen (met slechts één nederlaag) geen zware wissel op zijn rentree? En verwacht de achterban een nieuw "dream- team'? Hij blijft nuchter (als al tijd). „In de hoofdklas kon dit HSC vooral het surplus aan in dividuele kwaliteit uitbuiten. Die kwaliteit is er natuurlijk nog steeds, maar de ploeg is inmid dels weer een treetje hogerop ge komen en zal moeten opboksen tegen ploegen, die meer in hun mars hebben. Dat zal het er niet makkelijker op maken". De indeling (met veel eilanden- ploegen) vormt nauwelijks een obsessie. „De tijd is voorbij, dat eilandenvoetbal gelijk stond aan lange-halengauw-thuis of iets dergelijks. Uit mijn Satelliet- en TSB-tijd weet ik wat we tegen kunnen komen. HSC mag dan technisch goed geschoold zijn, je hoeft niet altijd twee meter in het vierkant zijn om een duel op kracht te winnen. Ik ga er zon der meer van uit dat dit HSC best in staat is om ook fysiek van zich af te bijten". Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Hoogstraat 122, Vlaardingen Beethovenlaan 4, Maassluis Hermes DVS houdt op vrijdag 30 en zaterdag 31 juli een klaverjasmara- thon Om 20 uur gaan de kaarten op tafel, om 01.00 uur is er een uurtje rust met een koud buffet en klokslag 08.00 uur worden de pun ten geteld Broodklaverjassers kunnen thuisblijven, want er valt niets te winnen De nummer één mag zich slechts de morele winnaar voelen Het inschrijfgeld is 25 gulden en de opbrengst is bestemd voor het 7e tentenkamp van de Her- mes-jeugd Karlijn Petri werd geselecteerd voor het Nederlands meisjes-B hockey)elftal Om haar talent beter te ontwikkelen maakt ze nu de overstap van het Vlaardingse Pollux naar de HC Rot terdam Bij UVG blijkt belang stelling te zijn voor recreatie-hand- bal Er wordt, zoals het wordt genoemd, „puur voor het bezigzijn" gespeeld Bij voldoende belang stelling wordt er op vrijdag 3 sep tember begonnen Bij het Maas- sluise Evergreen wordt op zondag 22 augustus gestart met het clubkampi oenschap voor junioren Het toernooi wordt een week later afge sloten In de Ronde van Vlaar dingen startten geen B-amateurs In het clubblad van het organiseren de De Coureur wordt daarop door zo'n B-amateur forse kritiek gele verd Volgens dezelfde bron wacht het Coureur-lid. dat kam- lioen van Zuid-Holland werd en er iet zilver op de NK aan toevoegde nog steeds op 'een bloemetje of zo' In het clubblad van Hermes DVS legt Eggelmeijer senior uit waarom zoon Hans zich bij DRZ heeft gemeld Het draait allemaal 1 om 'andere zaken', die vooral opgeld deden bij het 'halen' van spelers In een reactie zegt het bestuur niet gelukkig te zijn met de, in de loop der jaren, gegroeide situatie En wie een beetje thuis is in voetballand en tussen de regels door kan lezen weet precies waar bij Hérmes de frustratie ligt De Schiedamse gymnastiekvereniging Thor viert in 1994 het 90-jarig bestaan De feestcommissie vergadert nog over de precieze invulling van het jubi leumprogramma Een tipje van de sluier willen ze wel oplichten: iedere maand wordt er een evene ment georganiseerd. VLAARDINGEN- Voor dit groepje zit de jaarlijkse zwem vierdaagse er weer op. Vier avonden zwommen ze tien baan tjes van vijftig meter en op de slotavond stond de familie langs de kant om dat te bekronen met een tuiltje bloemen. Niet alleen de zwemmers hadden genoten, Kolpabad-bedrijfslei- der Ruud Bulthuis was eveneens content. „Het was opnieuw een geslaagd evenement", vindt hij. En niet alleen omdat het vier dagen lang, dankzij ook alle ne ven-activiteiten, reuze gezellig was. Ook het aantal deelnemers was boven verwachting. „De voorinschrijving was onder de duizend blijven hangen. Op de eerste avond liep het echter als nog storm en kwamen we uit op een totaal van 1400. Dat is be duidend meer dan vorig jaar". WATERWEG - Niet alleen de Maaslandse broers Martijn en Sijmen de Lange blijken in staat te zijn om tegenstanders de stui pen op het lijf te jagen, ook hun ouders laten zich niet onbetuigd. Edith en Jan de Lange pakten zondag namelijk op het toernooi van Yellow Smash de eefste plaats in de categorie gemengd dubbel Dl. Al even opvallend acteerde be taald voetbal-grensrechter Rob Brekelmans. Omdat hij had ver zuimd zich voor de klasse Dl 25 te melden moest hij zich de jongste tennislichting van het lijf houden. Dat lukte, maar in de finale werd hij gestuit door de 16-jarige Jordi Berkepeis. De overige winnaars: Brian Reijngoud(Cl), Marco Storm(C2), Ger van der Ben- d/Leo den Breems(herendubbel C2), Leo Kuhn/Fred Verhagen- (herendubbel Dl), Joke van Haften(dames D2 25 Dudok van Dalen(heren D2), Marilijn Veringmeijer(dames D2), Ed van der Kuyl(heren D2 25+), Christiaan van Baal/Ans van Gils(gemengd D2), Joice Elsin- ga/Miraile Tromp(dames D2) en Jan Bredewoldfheren Dl 25 Op het Schiedamse tennispark Van Vliet werd zondag gestart met het toernooi van TSF. Daarin acteren BI-, Cl - en Dl - spelers. Ook wordt er gedubbeld in de klasse Dl-25 Het Maas- sluise Be Quick heeft tot en met zondag een jeugdtoernooi voor 10- tot 17-jarigen in huis. De wedstrijden tellen mee voor de KNLTB-ranking. Bij TSN in tennispark Kethelhaghe is het 'ladies-week' met dubbels in Dl, D2 en E. Oefenreeks DRZ SCHIEDAM - Derdeklasser DRZ start de oefencampagne op zondag 8 augustus met een thuiswedstrijd tegen DJSCR. Daarna volgen twee wedstrijden om het Schiedams kampioen schap: Olympus S( 12 augustus) en Demos(14 augustus). Vervol gens neemt de selectie van trai ner Frans Schaap deel aan het Klinkenberg-toernooi van HSC(19, 20 en 22 augustus). De reeks wordt afgesloten tegen DZB(29 augustus) en MSV'71(7 september).

De Havenloods | 1993 | | pagina 9