Gebrek aan aandacht van medici veroorzaakt schaamte en stress SCHIEDAM Gemeente komt met milieuprijs tempo-team DE HAVENLOODS Koninklijk onderscheiden 'Bij twijfel vragen om second opinion Hier melden Dermatologie Spreekuur college uitzendbureau DE HAVENLOODS - DINSDAG 13 JULI 1993 Autoverbod Kerkweg geschorst SCHIEDAM Omwonenden van de Kerkweg zijn er niet blij mee dat de Raad van State het verkeersbesluit, genomen door het gemeentebestuur, heeft ge schorst. Daarin was namelijk besloten een deel van de Kerkweg als verboden gebied voor auto's te verklaren. Dat besluit is nu on gedaan gemaakt. Door het aan bieden van handtekeningen aan wethouder Chris Zijdeveld, ho pen de omwonenden dat het ver bod alsnog van kracht wordt. Swingen in Grote Kerk SCHIEDAM I like coffee, I like tea; deze hartekreet werd zaterdagmiddag zonder terug houdendheid uitgedragen in de Grote Kerk aan de Lange Nieuwstraat. Dat was weer eens wat anders dan een psalm. De Vocaigroup Jazzline, afkom stig uit Dusseldorf liet in een swingend optreden dat een half uur duurde, de tweehonderd toe hoorders genieten van ever greens die a capella werden ge zongen. Op het programma stonden bekende nummers als Lolly Pop, Blue Moon en het door Wendy Newman geschre ven Short People. SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft vorige week bij vier stadgenoten een koninklijke onderscheiding op de rever ge speld. Twee van de vier gelukkigen zijn werkzaam bij Verenigde Taxibe drijven Eurotax. Dit zijn respec tievelijk bureaufunctionaris A. van den Berg en automonteur J. van Pelt. Beide werknemers ont vingen de ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. De ere-medaille in brons werd door de burgemeester uitgereikt een kraanmachinist T. Pil en aan productiemedewerker J. van Wieringen, beiden werkzaam bij De Waardt B.V. Bouwmateria len. De vier jubilarissen maken allen gebruik van de V.U.T.-regeling en waren bij het bedrijf waar zij werkten veertig jaar in dienst. SCHIEDAM Dat de pa tiënten van tegenwoordig mondiger zijn dan hun ouders, zal menige arts beamen. Dat het ondanks dat assertievere gedrag toch nog mis kan gaan, daar kan Lotte de Raadt, woonachtig in Schie dam over meepraten. Een door een dermatoloog opper vlakkig niet juist gestelde dia gnose beheerste twee jaar lang haar leven. Lotte, (niet haar echte naam, red.) nu 27 jaar, studeerde in 1990 af. Zij werkte een jaar, spaarde en ging toen voor ruim een halfjaar op wereld reis. Zo was het tenminste ge pland. Het pakte echter an ders uit. In de zomer van 1991 kreeg zij grote schilfers op haar hoofdhuid. Dit was zo storend dat de huisarts haar verwees naar een dermato loog. De aan het Schieland Ziekenhuis verbonden huidarts keek en con cludeerde locaniek „dit is een broertje van psoriasis. Je zal er nooit van genezen maar je gaat er ook niet aan dood." Hij schreef een recept uit. Dit medi cijn werkte echter niet en de klacht werd steeds ernstiger. Lotte: „Kom maar terug als het nog erger wordt zei hij. Ik stond perplex, omdat er inmiddels kale plekken op mijn hoofd waren ontstaan en mijn haar bij bosjes losliet. Ik vroeg me dan ook af hoe veel erger het moest worden voor er daadwerkelijk werd ge handeld. Moest ik soms eerst kaal zijn om weer terug te mogen komen. Ik voelde me met een kluitje in het riet gestuurd en vroeg bij een arts van een psoria- siscentrum in Amersfoort, een second opinion. Deze dokter constateerde: 'psoarasis op de hoofdhuid'. Hij schreef een da gelijkse behandeling voor. De kosten van shampo, conditioner en zalf bedroegen f 500,- per maand! Hoewel de haaruitval verdween, nam de korstvorming toe. Daar bleef het echter niet bij. „Ook mijn oren en een ge- deelte van m'n gezicht en hals kwamen onder dikke plakkaten te zitten. Ik voelde me werkelijk afschuwelijk. Toch wilde ik die al lang geplande wereldreis hier voor niet laten lopen". Onderweg met name in Austra lië scaleerde de situatie. „Ik wil niet in details treden," zegt zij, maar ik zag er werkelijk vreselijk uit en geneerde me ontzettend. Daardoor kwam ik maanden eerder terug in Schiedam dan de bedoeling was. Direct maakte ik een afspraak met een andere dermatoloog van het Schieland Ziekenhuis. Deze onderzocht niet de hoofdhuid maar bekeek wel de plekken die inmiddels ook op mijn lichaam waren verschenen. Na een biop- sie constateerde zij dat het hier om eczeem ging. Met deze uit komst werd echter niets gedaan. Wel kreeg ik dezelfde medicijnen voorgeschreven die ik al eerder gebruikte en geen verbetering tot stad hadden gebracht." In deze periode ging de behande ling tegen de haaruitval in Amersfoort gewoon door. Ver volgens consulteerde Lotte de arts van het in Vlaardingen op gerichte psoriases-centrum. Deze specialist verklaarde: „Ik behandel je niet voor er een be hoorlijke diagnose is gesteld, want volgens mij is dit geen pso- riases. Je moet terug naar de specialist." Volgens Lotte werd zij na deze opmerking behoorlijk nijdig. „De dermatologen van het Schieland Ziekenhuis bleven duidelijk in gebreke en ik zag het nut om naar een van hen terug te gaan niet in." Lotte zat niet bij de pakken neer en bleef zoeken naar een arts die een gedegen onderzoek wilde in stellen. Zij kwam terecht bij een dermatoloog in IJmuiden, die bezig was met een experiment gericht op psoriases. Over een periode van vier weken kreeg Lotte medicijnen toegediend af komst van een Duitse firma. De pijn werd aanzienlijk minder en ook de uitslag was niet meer zo heftig. Echter, toen het preparaat op was, was ook de behandeling over. „Verder kan ik niets voor je doen", aldus deze specialist. Lotte: „De gevolgen, toen het gebruik van het preperaat was beëindigd, waren desastreus. Mijn gehele gezicht en hals zaten binnen een paar dagen onder dikke korsten. Op een gegeven ogenblik was het zelfs nier meer mogelijk mijn hoofd te draaien. Alles deed zeer. Slapen was prac- tisch onmogelijk. Ik durfde niet meer naar buiten en een kans op een baan was nu helemaal verke ken." De omslag voor 'psoriasis pa tiënte Lotte begon toen zij in contact kwam met een dermato loog van het Hohannes de Deo Ziekenhuis in Haarlem. Al tijdens het eerste gesprek stel de deze deskunsig vast dat het hier ging om een eczeem dat waarschijnlijk werd voorzaakt door een allergie. „En toen gebeurde er pas wat al twee jaar eerder in het Schieland Ziekenhuis had moeten gebeu ren, er werd namelijk een allergie test uitgevoerd. Ook hier werd een biopsie uitgevoerd waarmee de uitkomst van het onderzoek nog eens werd onderstreept. Veel van de medicijnen die ik de afgelopen twee jaar gebruikte waren bedoeld om ontstekingen tegen te gaan. Niet om de oor zaak te behandelen. Juist hier door kregen bacteriën kans zich ruimschoots te vermeerderen met alle complicaties van dien. Oorzaak De dokter van het Johannes de Deo was de eerste die onderzoek naar de oorzaak van de ziekte deed. Als dit in het beginstadium was gebeurd had dat heel veel geld en tijd bespaard. „Het blijkt dat ik allergisch ben voor geurstoffen. Alles wat ik gebruikte met een geurtje heb ik direct vervangen en binnen vier dagen voltrok mij een wonder. De uitslag werd aanzienlijk min der en nu na drie weken ben ik bijna 'schoon'. Bij elkaar heeft het twee jaar geduurd. Het kostte mij m'n baan, heel veel geld en leverde een flink portie stress op." Wat zou je andere mensen na deze ervaring willen adviseren en wat is je conclusie. Lotte: „Ga als je twijfelt niet af op de eerste beste diagnose. Dat was mijn fout in feite. Bij elke dokter waarik om hulp vroeg begon ik met te zeggen dat ik psoriasis had. En vanuit dat ge geven werden medicijnen voor geschreven. Voor wat mijn conclusie betreft ik van mening dat ik door som mige artsen onzorgvuldig ben behandeld. Bovendien vindt ik de opmerking van de dermato loog in het Schieland Ziekenhuis nog steeds bijzonder bot. Als 25- jarige vrouw met ernstige haar uitval is het op z'n zachts uitge drukt akelig als je hoort: 'je komt er nooit meer van af, maar gaat er ook niet aan dood. Het is maar goed dat ik hem toen niet geloofde en verder ben blijven zoeken." SCHIEDAM Het spreekuur dat burgemeester en wethouders gewoonlijk houden vindt in de zomermaanden geen doorgang. Met ingang van 1 september kan men weer terecht bij de stadsbe stuurders. Mensen die burge meester Scheeres en de wethou ders Zijdeveld en Reijnhout wil len spreken kunnen dat doen op dinsdag tussen 9.30 en 10.30 uur. Op vrijdag tussen 13.30 en 14.30 uur kan men terecht bij de wet houders Wiegman en De Leede. SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat een milieuprijs instellen. Waarschijnlijk nog voor het einde van dit jaar zal de prijs, die een onderdeel is van het gemeentelijke milieubeleid, uit gereikt worden. De prijs is twee jaarlijks en bestaat uit twee de len: een voor bedrijven en een voor particulieren. Voor de milieuprijs voor parti culieren kan iedereen zich in schrijven. Naast individuele in woners van Schiedam zijn dat ook bijvoorbeeld bewonersvere nigingen en sportclubs. Dit deel van de prijs honoreert vooral een goed idee op milieugebied. Wie denkt het beste plan te heb ben om in het huishouden min der energie te gebruiken, het au togebruik in de stad te vermin deren of de afvalberg te verklei nen, mag meedoen. Wie groter denkt, maakt ook een kans. „Na de Wereldmilieu conferentie van 1992 in Rio de Janeiro zijn de gemeenten aan de slag gegaan om het mondiale milieubeleid te ondersteunen", zegt Marjan Kosten, beleidsad- viseur milieu van de afdeling ruimtelijke ontwikkeling en stadsbeheer (ROS) van de ge meente en medewerker van wet houder De Leede. Daarom ko men ook plannen die de aantas ting van de ozonlaag tegengaan of het broeikaseffect doen ver kleinen, voor de prijs in aanmer king. Wie de prijs wint, krijgt een geld bedrag van duizend gulden en een aandenken. Voorwaarde is wel, dat het ingediende plan ori gineel is en ook daadwerkelijk uit te voeren. Als dat zo is, kan de gemeente het winnende plan in praktijk brengen. De milieuprijs voor bedrijven zit anders in elkaar. De winnende onderneming moet niet alleen een plan hebben, maar ook wer kelijk zorgen dat het milieu zo schoon mogelijk blijft. Het voor komen van afval is belangrijker dan het opruimen ervan. Bedrij ven die mee willen dingen, krij gen een vragenformulier toege stuurd waarop ze aan moeten geven wat zij doen voor het be houd van een schone leefomge ving. Omdat de gemeente denkt dat de meeste bedrijven niet warm lo pen voor een kleine geldprijs, krijgt de winnende onderneming een trofee die wordt ontworpen door een kunstenaar. „Of dit een wisselprijs wordt die iedere twee jaar naar een ander bedrijf gaat, of een prijs in serie, is nog niet besloten, aldus Kosten. Een prijs in serie heeft als voordeel dat het bedrijf in kwestie de trofee houdt. De gemeente reserveert elk jaar vijfduizend gulden voor de prijs. Na aftrek van de duizend gulden en de aanschaf van aandenkens voor de tweejaarlijkse prijs voor particulieren, blijft er voor de bedrijvenprijs vierduizend gul den per jaar over. Aangezien vo rig jaar ook al een bedrag voor de prijs op de gemeentebegro ting was gereserveerd en de be dragen voor volgend jaar en voor 1995 al zijn vrijgesteld, is nu zestienduizend gulden be schikbaar voor de trofee. Afhan kelijk van de kosten van het kunstwerk wordt gekozen of het een serieprijs of een wisselprijs wordt. Nog niet bekend is, wie de trofee gaat ontwerpen. „De Advies commissie Beeldende Kunst ver gadert hier in augustus over", zegt Kosten. Deze commissie zal een aantal Schiedamse kunste naars benaderen met het verzoek een ontwerp voor de trofee in te dienen. Daarna neemt de com missie de beslissing wie de prijs mag vervaardigen. Als alles zover is, kunnen bedrij ven en particulieren zich in schrijven voor de prijs. Kosten: „In onder andere plaatselijke bladen en het tijdschrift van de Kamer van Koophandel zal de gemeente de prijs bekend ma ken." In de jury van de milieu prijs zitten raadslid mevrouw G.H. van den Akker, mevrouw j W. Berend van de Zuidhollandse Milieufederatie en N. Gauw van de Kamer van Koophandel. SCHILTEN SCHOONMAAKBEDRIJF vraagt voor de ochtenduren een NETTE MEDEWERKSTER, voor een van haar objecten te Schiedam. Gelieve telefonisch te reageren. Tel. 078-212302/184648 KANTOOR Senior-secretaresse m/v voor een accountants-kantoor in Rotterdam. U gaat werken voor 6 adviseurs en geeft leiding aan een junior secretaresse. Daarnaast doet u type- en archiefwerk zaamheden, ontvangt u cliënten en voert u zakelijke telefoongesprekken. U hebt ervaring met Word for Windows en beheerst Engelse taal uitstekend. Bent u 25 tot 30 jaar, beschaafd en voor onbepaalde tijd beschikbaar? Neem dan contact met ons op. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d GEZONDHEIDSZORG Ziekenverzorgenden m/v voor tehuizen in Schiedam en Vlaardingen. Wilt u meer weten over de mogelijkheden? Kom dan 's morgens bij ons langs en neem uw diploma's mee. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d INDUSTRIE Chauffeur m/v voor een scheepvaartbedrijf. Hebt u een groot rijbewijs en bent u vanaf 26 juli voor 2 weken beschikbaar? Dan is er werk voor u. Ervaring met een trailer is vereist Informatie: 010 - 426 14 71Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d TECHNIEK Elektrisch lasser m/v voor een afvalbehandeling- en bodemsanering-bedrijf in Schiedam. Behalve laswerk doet u alle voor-komende terreinwerkzaamheden. Ervaring met een hef-truck is Conventioneel draaier m/v voor een bedrijf in Vlaardingen. Bent u ongeveer 2 weken beschikbaar en hebt u zeer ruime relevante werkervaring? Neem dan direct contact op. Informatie: 010 - 426 14 71Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d BFI maakt deel uit van een internationale organisatie en is marktleider in afval inzameling, -verwerking en recycling in Nederland en is bovendien toonaangevend op het gebied van industriële reiniging en rioolrenovatietechnieken. BFI werkt vanuit 35 vestigingen met circa 2.000 mensen in vrijwel heel Nederland voor overheden, bedrijven en instellingen. Het hoofdkantoor van de onderneming is gevestigd in Oosterbeek. Voor onze vestiging te Schiedam zoeken wij op korte termijn enkele hogedruk machinisten Funktie: - Het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden op het gebied van industriële reiniging. Funktie-eisen: - Bij voorkeur groot rijbewijs en CCV-B diploma. - Ervaring op het gebied van industriële reiniging strekt tot aanbeveling. - Bereidheid tot het verrichten van onregelmatige diensten. - Leeftijd: 20 - 27 jaar Tevens vragen wij een vlg-chauffeur/machinist die in het bezit is van de vereiste papieren. Leeftijd 20 - 30 jaar Voor onze divisie Rioolrenovatietechnieken zoeken wij voor het bedrijfsbureau een jonge, energieke mts'er (weg- en waterbouw) die zal assisteren bij het maken van calculaties. Leeftijd: 18 - 23 jaar Telefonische reacties kunt u richten aan: BFI Reinigingstechnieken, afdeling Personeelszaken, telefoon 08373 - 60426, u kunt vragen naar de heer F. Hoen. D

De Havenloods | 1993 | | pagina 5