Kunstestafettestaf gaat van Schiedam naar Vlaardingen WATERWEG DE HAVENLOODS Op visite Scouts op vakantie Zomermuseum, Hof van Sirenen en de Schilderijenoptocht 'Roefeldag' voor de jeugd tot twaalf jaar Politiefeest van de baan Nieuwe brug in gebruik BEDEKKING 40% KORTING ALLE TAPIJTEN 1e KEUS Schiedammer exposeert in Vaartland DONDERDAG 22 JULI 1993 SCHIEDAM Medewerkers van Verzorgingshuis Spaland komen regelmatig in contact met ouderen die zich vaak eenzaam voelen. In de regel ontvangen zij weinig bezoek en ook vindt men het een hele stap om alleen de deur uit te gaan. Hierdoor ko men de ouderen in een isolement terecht. Om dit patroon te doorbreken zijn er voor zelfstandig wonende ouderen visiteclubs opgzet. De bijeenkomsten van deze clubs vinden plaats in de verzorgings huizen De Harg, Spaland en Thurlede. De bedoeling is dat ouderen een gelegenheid wordt geboden weer andere mensen te ontmoeten. Eenmaal per week van 10.00 tot 15.30 uur komt de groep bijeen. Tussen de middag gebruikt men gezamenlijk de lunch en neemt men 's middags deel aan een activiteit die de goedkeuring wegdraagt van iedere deelnemer. Om het een en ander te begelei den zijn vrijwilligers nodig. Van de vrijwilligers verwacht men onder meer dat hij/zij interesse heeft in het omgaan met ouderen en in staat is zelfstandig en met verantwoordelijkheidsgevoel te handelen. Voor meer informatie over de baan kan men contact opnemen met begeleidster De Jong van de visiteclub, tel. 4708666 of 4702811. Sport en politiek VLAARDINGEN De ge meenteraadsverkiezingen van maart 1994 werpen hun schadu wen al vooruit. De Vlaardingse sportraad wil zich in de komen de maanden duidelijk gaan pro fileren om de politieke partijen in Vlaardingen ervan te overtui gen, dat in het verkiezingspro gramma voldoende aandacht wordt geschonken aan de lokale sport. De sportraad laat het in dit ver band niet alleen maar bij woor den. Op de onlangs gehouden sportraadvergadering werd een notitie behandeld van de Neder landse Sport Federatie met als titel 'Sport in de lokale verkie zingsprogramma's van de poli tieke partijen'. De sportraadsleden vonden het wel een goed idee op korte ter mijn de discussie te openen met de politieke partijen om zo te komen tot een evenwichtig sportbeleid in de komende raadsperiode. De nieuwe bezuinigingen maken het voor de sport niet gemakke lijk om prioriteiten te stellen. De zes sectie-voorzitters zijn inmid dels bijeen geweest om in eerste instantie een aanbeveling op pa pier te zetten voor de Vlaarding se politieke partijen. Onderwer pen die daarbij aan de orde ko men zijn de bouw van een derde sporthal, sport- en recreatie, topsport in Vlaardingen, spor tieve recreatie, sport en sociale vernieuwing, sponsoring in de sport, bevoegdheden sportraad en structuurschets Vlaardingen. Wegener huLs-aan-hulsbladen Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010-4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 -17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u. ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN. M. v.d. Sluis (tel. privé 010 - 4.706.738) SCHIEDAM v/d Marei (tel. privé 010-4.716.693) MAASSLUIS E. den Breejen (tel. privé 01880 -15244) DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: REDACTIE: Peter Braad (chefredacteur), Marianne Ames, de Jong en Bram Wesdorp. Gerard S. Verver (tel. privé: 17787) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij ander Manager re Jan Sieben. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- luis in Rotterdam e.o. in 13 edities en s een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., behorende tot Wegener N.V. HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, Th. S. Bakker Brokking, commercieel adj.- totale oplage va miljoen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 P+S+T Rijnmondband in wereldtop WATERWEG- De Rijn mondband heeft afgelopen zondag sterk gepresteerd in het zuiden des lands. In sta dion Kaalheide van voetbal vereniging Roda JC pakte het Schiedamse muziekkorps zowel bij de mars- als de showwedstrijden de eerste prijs tijdens het Wereld Mu ziek Concours. Voor 20.000 toeschouwers moest de Rijnmondband het opnemen tegen korpsen uit onder meer de Verenigde Sta ten, Thailand, Canada en Noorwegen. De 54 muzikan ten uit het Rijnmondgebied wisten zich gesteund door zo'n tweehonderd supporters die met autobussen en eigen vervoer naar Kerkrade waren afgereisd. Van zenuwen bleek tijdens de twee gespeelde marsen op de sintelbaan nauwelijks sprake, hoewel het pas de eerste keer was dat de Rijnmondband deelnam aan het show-onder- deel van het concours. Voor lopig (met nog één wedstrijd te gaan) staat het Schiedamse korps op de vierde plaats van de internationale ranglijst. 1 De 54 muzikanten uit het Rijnmondgebied SCHIEDAM De padvind- sters en verkenners van scou tinggroep Tono gaan van 15 tot en met 22 augustus kamperen in Austerlitz. De datum van de eer ste opkomst is 28 augustus. De Tono-groep is gevestigd in 't Koetshuis achter boerderij Landvreugd aan de Sweelinc- ksingel 3 in Groenoord. Voor meer informatie kan men bellen met Anne Marie Nijman, tele foon 010-4734395. Zestig jaar getrouwd SCHIEDAM Wethouder Zij develd heeft vorige week namens de Koningin aan echtpaar Ot- ten-van Leeuwen een fruitmand aangeboden in verband met de viering van hun zestigjarig hu welijk. Wilhelm Cornelis Otten is gebo ren in Tiel en was daar geruime tijd werkzaam bij de bekende jamfabriek van Flipje. Later ver huisde het echtpaar naar Schie dam. Het zestigjarig huwelijks feest is in familiekring met kin deren, klein- en achterkleinkin deren gevierd. WATERWEG De kun stestafette, vorig jaar voor het eerst gestalte gegeven door de Culturele Raad van de provin cie Zuid-Holland, is voor her haling vatbaar gebleken. Het doel van de estafette om zo veel mogelijk mensen kennis te laten nemen van de ver scheidenheid aan kunst wordt door de deelnemende steden op hun eigen wijze ingevuld. De relatie kunst en recreatie staat daarbij centraal. Het doorgeven van de estafettestaf luidt steeds het begin van de kunstzinnige activiteiten in een bepaalde plaats in. Als op 31 juli de estafettestaf vanuit Schiedam in het tijdelijke be zit komt van Vlaardingen is de jeneverstad daarmee echter niet buiten beeld. Kunstenaars verenigt u, lijkt het motto. De overdracht van de staf bete kent in de meeste gevallen het markeren van een grens. In Vlaardingen is die wel aanwezig als het om locaties gaat, maar samenwerking met onder meer Schiedamse kunstbroeders en - zusters geeft hier een extra di mensie aan de invulling die er gegeven wordt aan de kunstesta fette. De Vlaardingse kunstenaars An nette Braad en Kees Lesuis, die verantwoordelijk zijn voor de organisatie, werken voor deze gelegenheid samen met een aan tal kunstenaars dat aangesloten is bij de Schiedamse stichting Kunstwerkt. Het idee van sa menwerking dat die stichting vertegenwoordigt, wordt ook uitgewerkt in het onderdeel Zo- eahstische voorstelling van 'Een had in de realiteit Annette Braad en Kees Lesuis gevt mermuseum, een tentoonstelling in het Hollandiagebouw aan de Oosthavenkade in Vlaardingen. Ditmaal zijn hiervoor kunste naars uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam uitgenodigd. Annette Braad: „We hebben een rondje gemaakt langs de diverse ateliers. We waren nieuwsgierig naar hun werk. Op de kunst beurs hadden we al contacten gelegd. Het leuke is dat ze er nu niet per se op uit zijn om werk te verkopen. Soms hebben ze maar een heel klein schilderijtje inge bracht." In de woorden van Kees Lesuis is dat: „Je hebt al zoveel verha len over hoe kunstenaars hun hoofd boven water moeten hou den. Het gaat er om dat de men sen weten dat kunstenaars mooie schilderijen maken." Het Zomermuseum toont werk van de Vlaardingers Annette Braad, Elly Dijkshoorn, Joop van Esch, Kees Lesuis en de in Den Haag woonachtige Ellen van Toor. Exposanten uit Schie dam zijn Peter Hellemons, Sjef Henderickx en Michel Snoep. Ook van de Rotterdammers Hans Andringa en Alma Brevé is werk te zien in het Hollandia gebouw. Na veel brainstormen van Braad, Lesuis en directeur Henk Horsten van de Vrije Academie kwam er een plan uit de bus dat voorzag in de mogelijkheid om de stad en daarmee de bewoners meer bij de tentoonstelling en daarmee bij de kunst te betrek ken. Annette: „Al pratende wer den de plannen steeds leuker" De tentoonstelling in het Hol landiagebouw bleef het uit gangspunt. Maar op diverse plekken in de stad, veelal in het centrum van Vlaardingen, zal iets terug zijn te vinden dat ver wijst naar de desbetreffende kunstwerken en hun scheppers. „Plekken middenin het leven, misschien middenin het geeste lijk leven", hoopt Kees Lesuis. Het Zomermuseum wordt ge dragen door het hoofdthema 'Een bad in de realiteit'. Annette Braad werd hierbij geïnspireerd door een schilderij van de Belgi sche kunstenaar Roger Raveel, waarop een schilderijenoptocht is te zien en als titel heeft 'Schil derijenoptocht te Machelen'. „Ik dacht dat het een echte optocht was", verklaart Annette haar in spiratiebron. „Maar wat bleek, het was gewoon een schilderij van een fictieve optocht. Er wa ren mensen op te zien met be roemde schilderijen op stok ken." In een boekje van Raveel over zijn kunstwerk kwam zij het citaat 'Kunst moet baden in rea liteit' tegen. In Schiedam droeg de Delftse wethouder van cultuur C. Heu velman de kunstestafettestaf op 20 juni over aan haar Schiedam se ambtgenoot Chris Zijdeveld, tijdens het succesvolle multicul turele Spectrumfeest in het Bea- trixpark. Op zijn beurt zorgt deze wethouder ervoor dat Vlaardingen in het tijdelijke be zit van de estafettestaf komt. De wethouder die daar verantwoor delijk is voor het cultuurbeleid, Kees van der Windt, neemt hem op 31 juli om 16.00 uur in ont vangst op het Vlaardingse stad huis. In de tijd die ligt tussen de open stelling van het Zomermuseum (van 31 juli tot 4 september) is er in het kader van de kunstestafet te nog meer te beleven. Van don derdag 19 tot en met zondag 22 augustus is dat het Hof van Sire nen: een festival van vier dagen op het grote veld in het Oranje park. Een ruime variatie in mu ziek en theater, waar men vol gens de organisatoren (ook al Annette en Kees) van alles kan verwachten. Op 2 september houden leerlin gen van de groepen 6 en 7 van Vlaardingse basisscholen een schilderijenoptocht naar een idee van, alweer, Annette Braad. Met een eigen versie van hun lieve lingsschilder of -schilderij op stokken bevestigd lopen ze van hun school naar Het Hof. Ze hebben dan al een bezoek ge bracht aan het Zomermuseum, onder leiding van de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vor ming. Een kunstestafette voor groot en klein, dus. Organicatrice Cindy Groote WATERWEG - Het grote feest dat de regiopolitie Rot terdam-Rijnmond op 8 okto ber in De Kuip zou vieren, is van de baan. Wegens interne spanning en oplopende onenigheid over de reorganisatie van het korps heeft de leiding deze beslissing genomen. Door de komende verschuivingen (van functies en locaties) bin nen het politiekorps 'lijken velen niet in de stemming voor een groot feest', aldus een woordvoerder. Ook het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft inmiddels een groot politiefeest afgelast om dezelfde reden. VLAARDINGEN Fietsers en wandelaars hebben in het week einde de nieuwe Prinses Julianabrug officieus in gebruik genomen. De officiële ingebruikname laat nog even op zich wachten omdat de omgeving nog verfraaid moet worden. De oeververbinding tussen West- en Oosthavenkade had allang klaar moeten zijn, maar de werkzaamheden werden vertraagd doordat een boot tegen de constructie botste. VLAARDINGEN- Het ver zoek van de Vlaardingse sport raad om verlichting aan te bren gen op het parkeerterrein van Zwaluwen, in de wijk Holy en op de Watersportweg is door het college van burgemeester en wet houders gehonoreerd. DE TELDER - Wijkcentrum De Het tweede nummer zal voorname- Telder aan de Prof. Teldersstraat 10 lijk worden gebruikt voor aanmel- krijgt met ingang van 1 augustus een dingen voor activiteiten en informa- tweede telefoonnummer. Naast het tie daarover. Voor de duidelijkheid oude nummer 4348993 komt het blijft het faxnummer ongewijzigd: nieuwe nummer 4359514 in gebruik. 2340533. WEL GEVEN WU TOT op allo BEKENDE MERKEN! BERG0SS TRETF0RD BONAPARTE ENGELS AXMINSTER SILVESTER HEUGA LOUIS DE P00RTERE etc. Gratis vrijblijvend huisbezoek door met complete stalencollectie heel Alle tapijten GRATIS gelegd Nederland Tol 7 /aar schriftelijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorraad geen levertijden VRAAG ALTIJD ONZE OFFERTE. SPECIALIST ENGELS AXMINSTER WIJ ZIJN BESLIST GOEDKOPER DAN STREKSINGEL 165-189 R DAM H BERG >|dag tot 9 u gaopenc Tel 010-422912G 4224430 - Fax 010-4227867 SCHIEDAM Het Nationaal Jeugd Fonds organiseert op za terdag 23 oktober een landelijke dag voor kinderen die graag meer van de wereld willen zien, de grote-mensenwereld wel te verstaan. Op deze dag mogen kinderen aan de slag bij verschil lende bedrijven en instellingen. Ook Schiedamse kinderen ko men aan bod op deze zogeheten 'Jantje Beton Roefeldag', die wordt georganiseerd naar aan leiding van het 25-jarig jubileum van het fonds. De Schiedamse coördinatie van de Roefeldag is in handen van Cindy Groote, medewerkster van de lokale federatie. Zij is druk bezig met het benaderen van bedrijven die hun deuren open willen stellen voor kinde ren. „Deze dagen heb ik contact opgenomen met ongeveer zestig bedrijven in Schiedam di<» meest al wel geïnteresseerd zijn maar er zijn er nog maar wein.ö die ook al werkelijk toezeggingen hebben gedaan. Ze moeten zelf nog uitdokteren of het haalbaar is met hun werknemers". Roefelen is een Vlaams woord voor 'snuffelen aan iets onbe kends' of 'nieuwsgierig maken'. Het initiatief voor de Roefeldag is ook begonnen in België. Het Koning Boudewijnfonds organi seert daar al enkele jaren zo'n dag voor kinderen. In juni heeft de Nederlandse organisatie in België rondgekeken om te zien hoe daar de dag wordt georgani seerd. Een van de dingen die opvielen was dat de leiding vaak even graag 'roefelde' als de kin deren. De Roefeldag is bedoeld voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar, die onder begeleiding in groepjes langs verschillende be drijven trekken om daar werk zaamheden te verrichten. „Koekjes bakken bij de bakker, dieren verzorgen bij de dieren arts, met de brandweer een brand blussen of meehelpen in de keuken van een restaurant." Groote: „Wij willen voor de kin deren een vaste route bepalen. Het is moeilijk om nu al te zegen welke route dat wordt, omdat nog lang niet vast staat welke bedrijven willen meedoen. De bedrijven worden in ieder geval niet gedwongen ook de hele dag beschikbaar te zijn; ze mogen ook slechts een paar uur open zijn." Bedrijven die voor de Roefeldag worden benaderd, worden aan gesproken op hun maatschappe lijke plichten. „Ik doe een be roep op hun verantwoordelijk heid en betrokkenheid bij de jeugd", zegt Groote. „Kinderen hebben immers de toekomst." Aan de leiding van de instellin gen die ze benadert, vraagt ze hun eigen bedrijf eens met kinde rogen te bekijken, om zo moge lijkheden te vinden om kinderen actief te laten meedoen. Begin oktober krijgen alle kinde ren op de Schiedamse basisscho len een actiekrant, waarin alle activiteiten staan die zij op de Roefeldag kunnen ondernemen. Daarin staat hoe de kinderen zich kunnen aanmelden. De krant wordt ook opgestuurd naar het plaatselijk jeugdwerk en naar de deelnemende bedrij ven en instellingen. Het jeugd werk kan meewerken aan het werven van vrijwilligers voor de begeleiding van de kinderen. Het Nationaal Jeugd Fonds ver wacht dat' landelijk ongeveer 100.000 kinderen aan de Roefel dag meedoen, tussen de vijftien en twintig procent van alle kin deren in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. In Schiedam wonen vijfduizend kinderen die deel uit maken van de doelgroep. Naar verwachting lopen dus tegen de l .000 jeugdigen op 23 oktober de bedrijven af. Groote krijgt ondersteuning van het Schiedamse college van bur gemeester en wethouders. B en W hebben l .500 gulden ter be schikking gesteld. Ook vragen zij verschillende overheidsinstel lingen mee te doen aan de Roe feldag, zoals de brandweer en de ONS. De politie wil geen mede werking verlenen. Wie mee wil werken aan de Roe feldag kan contact opmemen met Cindy Groote van de Schie damse federatie, tel. 4264789 of 4269905. WATERWEGSchiedammer J.C. Rottier exposeert tot 15 sep tember olieverfschilderijen in verzorgingstehuis Vaartland aan de Dillenburgsingel 9 in Vlaar dingen. Rottier, die zich na zijn pensio nering met veel animo gewijd heeft aan de teken- en schilder kunst, toont 37 schilderstukken. Deze zijn te zien in de hal en de kleine zaal van Vaartland. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 09.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis.

De Havenloods | 1993 | | pagina 3