ONS gaat meer rekening houden met de wensen van de abonnee WATERWEG VSR-Bank verkoopt kaarten musical Idealistische doelstelling Kringloopcentrum vastgelopen DE HAVENLOODS 'Mogelijkheden lijken onuitputtelijk' Tips voor Vlaardingse en Schiedamse thuisblijvers Programma Jeugdland DINSDAG 27 JULI 1993 SCHIEDAM - In het Circus theater in Scheveningen gaat l augustus de grootste musical- productie die ooit in Nederland is uitgebracht van start. De Phantom of the Opera is een bewerking van een in 1911 ge schreven roman over een geest die in het Parijse Operagebouw zou hebben gewoond. Het zangspektakel wordt al in twaalf landen opgevoerd. In Londen draait het stuk sinds zes jaar met groot succes. De VSB-Bank aan de Lange Nieuwstraat 195, Schiedam, te lefoon 427.75.58 en die in Vlaar- dingen aan de Schiedamseweg 12, telefoon 427.76.26 verkopen de kaarten, waarvan de prijs be gint bij f 30,- en oploopt tot f 110,-. De voorstelling zal twee jaar te zien zijn in Scheveningen. HVO centraal in museum van Jan Anderson WATERWEG— Havenbedrijf Vlaardingen-Oost staat zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus centraal in het streekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg 50 in Vlaardingen. De Vlaardingse filmer Jan Scha per kreeg direct na de tweede wereldoorlog opdracht van de directie van HVO een film van een uur te maken over het be drijf. Later heeft Schaoper ook nog de film 'Vlaardingen koerst op morgen' gemaakt. Deze film is aanstaand weekeinde ook te bekijken. Men ziet onder meer werken met stoomkranen, werk zaamheden in de smederij, de scheepswerf en beelden van s.s. Vlaardingen van de Halcyon- lijn. En dat alles voorzien van jazzmuziek. Voorts zijn in het museum twee vitrines gevuld met gereedschap- penm uit de scheepsbouw en de zeilmakerij, een tak waarin vele duizenden Vlaardingers hun brood hebben verdiend. Inmiddels is in het museum ook het houten reclamebord terug dat Anderson vorig jaar gekre gen heeft. De restauratie van het bord uit 1930 van de voormalige vracht- en boderijder K. Hoze- man is nu voltooid. Te zien is een afbeelding van twee paarden en reclame voor het trouwen met koetsjes. Na de oorlog is de bo dedienst opgehouden te bestaan omdat men niet wilde overstap pen op de vrachtauto. Het museum is zaterdag en zon dag geopend tussen 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. megener hul&aarvhuLsbLaden Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd! en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen Tel. 010 - 4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot I6.9O u.) ADVERTENTIEVERKOOP: Monique v.d. Sluis (tel. privé 010 - 4.706.738). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 -2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (chefredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong vermeld Manager redactie Zuid-Holland: Jan Sieben. Nieuwe Vlaardingse Courant verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., behorende tot Wegener N V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, Th. S. Bakker R.M. Brokking, commercieel Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 (tijdens kantooruren) SCHIEDAM Het was een mooie gedachte en het begon ook wel leuk. Afgedankte huis raad die een tweede leven ver dient zo nodig opknappen en voor een zacht prijsje van de hand doen. Het idee werd door het gemeentebestuur toegejuicht en vervolgens opende het Kring loopcentrum aan het Dr. Wi- bautplein de deuren. In verband met de herinrichting van Nieuwland moest het cen trum een paar maanden geleden noodgedwongen verhuizen naar een ander pand aan de Parkweg. En dat is volgens de gebroeders Meeuw en Cor Stout, die het Kringloopcentrum beheren, geen vooruitgang. „Maar", zeg gen ze, „de gemeente heeft ons toegezegd dat dit maar tijdelijk is, hooguit een jaar." Meeuw Stout: „Ik hoop nu maar dat het college zich aan die be lofte houdt, want het pand waar in wij nu zitten is veel kleiner dan dat op het Wibautplein. In het najaar wordt het allemaal opnieuw bekeken, maar eerlijk gezegd ben ik daar vrij somber over, want zoveel mogelijkheden zijn er in Schiedam niet. Wij werken al een jaar zonder subsi die, dus het moet voor ons ook nog eens financieel haalbaar blij ven. Wij roeien nu met de riemen die wij hebben. In ieder geval is van opslag op de Parkweg nau welijks sprake en veel van de spullen die we meenamen van het Wibautplein moeten we be waren in een opslagruimte aan de andere kant van de stad." Toch haalt het centrum nog wel artikelen op. Meubels worden mondjesmaat geaccepteerd. Mensen die het dus zonde vin den om hun bankstel (in goede staat) naar het Milieustation te brengen kunnen proberen het bij de gebroeders Stout kwijt te ra ken. Witgoed zoals koelkasten en gasfornuizen worden eerder opgehaald omdat die minder ruimte innemen. Bovendien is daar sneller een koper voor te vinden. „Wij knappen die apparaten op en geven de koper een aantal maanden garantie. Voor een dubbeldeurs koelkast vragen wij gemiddeld f275,- en geven drie maanden garantie. Een wasauto maat van een gerenommeerd Duits merk gaat vanaf datzelfde bedrag plus een half jaar garan tie de deur uit. Ander kleingoed, zoals geluid-, televisie- en stereo apparatuur, loopt eveneens re delijk." De doelstelling om alles weer voor hergebruik in te zetten, is volgens Meeuw Stout op een Meeuw en Cor Stout laag pitje komen te staan. „Als bij ons iemand binnenkomt en die vraagt om een speciaal stoel tje en wij zeggen: 'Ja mevrouw, zo iets hebben we wel maar dan moet u wel even mee naar het andere eind van de stad', dan werkt dat in de meeste gevallen niet. Zo is er geen doorstroming en dat was toch het uiteindelijke streven." "De steun van het gemeentebe stuur, dat zegt zich in te zetten voor een beter milieu, valt ons eigenlijk voor wat betreft de rea lisatie van een groot en goedlo pend kringloopcentrum nogal tegen. Nu verdwijnen er nog heel veel goede spullen in de kraak wagen van het nutsbedrijf', al dus Meeuw Stout. Reproductie te koop SCHIEDAM - De Vereniging Schiedam-Nicaragua biedt geïn teresseerden een reproductie aan van een muurschildering die in 1991 door de Nicaraguaanse kunstenares Olga Maradiaga Zurrige is gemaakt. Zij kreeg destijds daarbij de hulp van leer lingen van scholengemeenschap Spieringshoek. De vereniging ondersteunt een woningbouwproject voor daklo zen in het plattelandsplaatsje So- moto. Het ligt in het voornemen in vijf jaar tijd een wijk te bou wen van ongeveer 250 huizen. De meeste bouwmaterialen wor den ter plekke gemaakt en bie den voldoende werkgelegenheid voor de plaatselijke bevolking. Door de aankoop van de repro ductie steunt men dit project. Het origineel is te zien op een buitenmuur van basisschool De Kameleon, Thorbeckesingel 2. In de etalage van het COS NWN, Passage 16, is de repro ductie tentoongesteld. Meer in formatie via telefoon 473.15.34. SCHIEDAM Er zijn nog maar weinig mensen die kun nen leven zonder het geluid en de beelden die via het kabel net de huiskamer binnenko men. Men kan daarbij een grote keuze maken uit tiental len radiozenders en op ieder moment van de dag dat er in een televisie-uitzending voor slechts korte tijd een kink in de kabel zit, wordt het Open baar Nutsbedrijf overstelpt met telefoontjes. „En dan gaat het niet alleen om een uitzending in de avond uren", zegt ONS-medewerkster Sabina Beukelaar, „maar ook als er even een hapering optreedt in een programma dat 's mor gens wordt uitgezonden. Dan staat op onze afdeling Klanten Relaties de telefoon roodgloei end. En eigenlijk vinden wij dat terecht, want onze filosofie is dat stadgenoten zonder hinderlijke onderbreking en /of storing naar de radio en televisie moeten kun nen luisteren of kijken. Daar naast willen wij meer rekening gaan houden met de wensen van onze abonnees." Om de ontvangstkwaliteit voor radio en televisie op peil te hou den moet worden ingespeeld op ontwikkelingen in het program ma-aanbod en de techniek. Daarom begint de ONS in het najaar met het vervangen van de Kijkers kunnen zich binnenkort in de handen wrijven ruim vijftien jaar oude appara tuur. Onderbrekingen Vanuit het CAI-ontvangststa- tion gaan radio- en tv-signalen via het hoofdnet naar de veertig wijkcentra in de stad. Om deze signalen goed te kunnen ontvan gen zijn groep- en eindverster kers noodzakelijk. Met een eind- versterker kunnen veertig wo ningen worden voorzien van ra dio- en tv-signalen. Deze versterkers worden bin nenkort allemaal vernieuwd, zegt Piet van Barneveld, die de supervisie heeft over het project. „De werkzaamheden zullen zich in eerste instantie beperken tot de wijkcentra. In de periode van september tot december is het mogelijk dat abonnees 's och tends en/of 's middags geen ka bel-radio- en tv-signalen ontvan gen." De groep- en eindversterkers ko men halverwege oktober aan de beurt. Ook dan zullen luisteraar en kijker geconfronteerd worden met onderbrekingen. „Wij doen er echter van alles aan om dit ongemak tot een minimum te beperken", aldus Piet Barneveld. Wat in de toekomst op de kabel kan en wordt gezet is afhankelijk van het besluit van het college van B W op voorstellen, die het ONS in het najaar zal doen. Dat betekent dat er een keuze moet worden gemaakt uit een breed aanbod. Teletekst Dankzij de ontwikkelingen op het gebied van electronica en techniek is het Nutsbedrijf on langs gestart met het doorgeven van Breedbeeld-TV. Tevens zal na de modernisering van het ka belnet de weg vrij zijn voor digi tale radio. Bovendien doet men een onderzoek naar de mogelijk heden van lokale teletekst. De verwachting is dat veel groe peringen van de mogelijkheden van het kabelnet gebruik gaan maken. Daarbij kan men denken aan het aanbieden van een marktgericht pakket waarvoor apart wordt betaald. Dit is bij voorbeeld vergelijkbaar met een abonnement (f 55,- per maand) op Filmnet. De grens is voorlopig nog niet bereikt voor wat betreft het aan bod in vele gedaanten op het gebied van televisie-ontvangst. Verslaafde kijkers kunnen zich alvast in de handen wrijven. In de nabije toekomst kunnen zij kiezen uit een breed en geva rieerd aanbod en 24 uur achter een van de ene zender naar de andere zappen. WATERWEG Vlaardingers en Schiedammers die niet met vakantie gaan maar er toch wel eens even uit willen in deze pe riode kunnen bijvoorbeeld het Nederland Malend Korenmo lenmuseum De Nieuwe Palm boom bezoeken. De molen is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Rol stoelhouders kunnen alleen op de begane grond rondkijken. Huisdieren hebben geen toe gang. Het molenmuseum is te vinden op de Noordvest. Rondleiding Ook kan men een rondwande ling maken langs vijf Schiedam se molens die in oude glorie zijn hersteld en die tevens de hoog- sten zijn van de wereld. Een bro chure (f 3,50) met omschrijving is verkrijgbaar bij de WV, Bui tenhavenweg 9. Mensen die iets voelen vooreen wandeling onder leiding van een gids kunnen zich daarvoor aan melden tot een half uur vóór de aanvang bij het VW-kantoor. De tocht vindt plaats tot en met 30 september op elke donder dagmorgen, start om 11.00 uur en neemt anderhalf uur in be slag. De kosten bedragen f 5,-. Rondvaart Voor stadgenoten die liever va ren dan lopen is het mogelijk deel te nemen aan een rondvaart die verzorgd wordt door Rederij Dulcis. De boottocht gaat door het natuurgebied De Vlietlan- den, gesitueerd tussen Vlaardin gen, Maassluis en Schipluiden. Kapitein Coby Piek wijst onder- n Kijken langs de Maasboulevard weg op de vele soorten vogels, bloemen en planten. Meer infor matie via telefoon 427.09.05. Zeereuzen Overigens kan men (jong en oud) ook aan de Maasboulevard een leuk en interessant uurtje doorbrengen zonder dat het een cent kost. Zittend op een bankje kan men de vele vertrekkende en binnenkomende zeereuzen langs zich voorbij zien gaan. Voor kin deren is het aardig de landen van herkomst te ontdekken. Er staat op de boulevard een informatie bord waarop men zijn kennis hierover kan checken. Klachtentelefoon SCHIEDAM Voor vragen en klachten over de gezond heidszorg en maatschappelijke dienstverlening kan iedere Schie dammer contact opnemen met Patiënten Belangen Vereniging Schiedam (PBVS). Het Klachten/informatiebureau is op maandag van 9.00 tot 12.00 uur telefonisch bereikbaar, tele foon 473.15.17. Brieven kan men richten aan: PBVS, Postbus 587, 3100 AN Schiedam. SCHIEDAM Met veel ent housiasme namen heel veel kin deren vorige week deel aan het bloemschikken in de Hof van Spaland. Het was een drukte van belang en het ene bloemstukje zag er nog mooier uit dan het andere. Ook voor de komende dagen staan er weer creatieve activitei ten op het programma. Kinde ren die daar absoluut geen zin in hebben kunnen zich bijvoor beeld aanmelden voor een spel- circuit. Het programma voor woensdag en donderdag ziet er als volgt wo. 28-7: 10.15 uur West, Vlaar- dingerdijk, sport en spel, gratis; 10.30 uur Noord/Sp. Moerbei- gaarde, straattheater, Henk Driessen, gratis; 14.00 uur Noord/Sp. Moerbeigaarde, kreativiteit, gratis; 14.15 uur Zuid, Maasboulevard, sport en spel, gratis; do. 29-7: 10.00 uur Oost, Edisonplein kreativiteit, gratis; 10.15 uur Noord School plein De Klinker, spelcircuit, gratis; 14.00 uur Noord, De Blauwe Brug, theater Snater, f 1.-; 14.00 uur West, Vriend schapsplein, kreativiteit, gratis; 14.15 uur Nieuwland, school plein Augustinusschool, spelcir cuit, gratis; STUUR NU IN EN MAAK KANS OP DE HOOFDPRIJS!!!! Deze letterpuzzel is de laat ste in de serie van juli. Dus... de oplossing hiervan en die van de vorige drie puzzels geeft het begin van een zin. Maar de zin af met maximaal ongeveer 25 woorden en schrijf die op een briefkaart die u stuurt naar: Wegener Promotie. De jury zal zich op 5 augustus over de inzendingen buigen en er de meest originele uithalen. De winnaar kan weer de bekende hoofdprijs van 1000 gulden tegemoet zien. Daarnaast zijn er natuurlijk ook weer de aanmoedingsprij- zen bestaande uit een WV-waardebon van 25 gulden voor vier deelnemers die net niet voor de hoofdprijs in aanmer king komen. M E J T L C A D K N A L Y L V J Stuur uw oplossing op een briefkaart naar: Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Heeft u vragen? Bel dan gerust met ons redactie secretariaat: 010- 4699 360.

De Havenloods | 1993 | | pagina 3