Door schaduwelftallen bij Sparta kan jeugd nog beter doorstromen SCHLECKER SPORT 2I5! 1 tempo-team Pieter Slot doet mee aan World Games Aanloop naar tijdens CHIO World Games in Rotterdam Schoolvoorbeelden De Wolf en Blind benadrukken belang van jeugdopleiding Onze jeugd kan ons wèl een bal schelen. familieberichten memBriam ALS LATER... U NU EEN ZORG IS uitzendbureau Hij/zij zocht Ik vond 29 juli opening Sylvia's Bloemboetiek SCHLECKER WAARDEBONNEN 18! Q3D 49 DINSDAG 27 JULI 1993 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Competitie begint voor Zuiderpark ROTTERDAM Voor de se lectie van Veldhoen/Z'67 begint zondag 1 augustus de competitie in de eredivisie van de KNLTB met een uitwedstrijd tegen Am- stelpark. Eerste thuiswedstrijd is woensdag 4 augustus tegen De Metselaars. Zondag 8 augustus speelt Zui derpark voor eigen publiek te gen Goldwell/De Manege en za terdag 14 augustus komt Popeye Gold Star op bezoek. De bond heeft dit jaar twee woensdagen in het schema opge nomen om alle wedstrijden bin nen twee weken af te kunnen werken. In het weekend van 21 en 22 augustus volgen in Apel doorn de play-offs voor de beste vier. De selectie van Veldhoen/Z'67 is ten opzichte van vorig jaar ongewijzigd. Het viertal bestaat uit Ralph Kok (Schiedam), Huib Troost (Poortugaal), Maaike Koutsaal (Barendrecht) en Claire Wegink (Tiel). Gratis entree ROTTERDAM Sparta houdt vrijdag 30 juli de jaarlijkse open dag. Publiek heeft bij deze gelegenheid gratis toegang tot de wedstrijd Sparta-Panahaiki (aanvang 19.30 uur). Het wordt een bijzonder duel, tegen de ploeg van oud-trainer Rob Ja cobs. 's Middags wordt de nieuwe se lectie onder aanvoering van oe- fenmeester Han Berger gepre senteerd aan de pers. ROTTERDAM Pieter Slot en z'n trainingsmaat Dennis van Oye nemen komend week end deel aan de World Games 1993 in Amsterdam. Zij komen in het kader van deze 'Olympi sche Spelen voor niet-Olympi- sche sporten' in actie tijdens waterskiwedstrijden op de Bosbaan. Onlangs kreeg Slot bij het Ne derlands kampioenschap een teleurstelling te verwerken. Hij kwam voortijdig ten val in de slalom, waarmee hij z'n kansen op de titel verspeelde. Bij het springen won hij, op de figuren werd hij tweede. Vorig jaar eindigde Slot eerste in de slalom op de NK; toen werd hij wèl overall-kampioen. Door deze tegenvallende pres taties komt volgens Slot z'n deelname een de EK, eind augustus in Oostenrijk, en de WK, medio september in Sin gapore, waarschijnlijk niet in gevaar. 'Ik heb dit seizoen vormbehoud getoond', weet de 23-jarige Rotterdammer. Pieter, die lid is van water sportvereniging Nautica, traint met zijn 17-jarige clubgenoot uit Zevenhuizen zoveel moge lijk op het Brielse Meer. Dit seizoen heeft hij onder meer wedstrijden op het programma staan in Brabant en Ierland. Vooral die laatste locatie be looft spanning. Vorig jaar ves tigde Slot in Ierland een natio naal record bij het springen: 58.70 meter. Pieter wordt overigens ge steund door de Stichting Rot terdam Topsport. TOERNOOIEN Bij Tennisclub Schiebroek aan de Van Encke- voirtlaan wordt deze week een BI-toernooi gespeeld. Aan deze 'negendaagse' doen ook spelers en speelsters uit de categorieën B, C en D mee, alsook veteranen 35 Zondag 1 augustus zijn de finales gepland. Momenteel is ook een BI-toernooi aan de gang bij Halfweg in Spijkenisse. Volgende week is het jaarlijkse Open Bruggentoernooi bij ltc Hogvliet. ROTTERDAM Tijdens het CHIO, van 19 tot en met 22 augustus in het Kralingse Bos, begint de kaartverkoop voor de World Equestrian Games 1994 in Den Haag. Daar worden meer dan 300.000 toeschouwers ver wacht; de Nederlandse televisie besteedt ruim twintig uur zend tijd aan het evenement. Ook het concours hippique deze zomer in Rotterdam kent inter nationaal bekende deelnemers. Hoogtepunten zijn traditioneel de beide landenwedstrijden op vrijdag, de Kür op muziek voor de dressuurruiters op zaterdag- avond, en de Grote Prijs van de Rotterdamse Haven (springen). Kort na Rotterdam wordt het Europees kampioenschap ge houden. Tot de kanshebsters op de titel behoort Anky van Grunsven (25), die in Barcelona Olympisch zilver won. Met haar paarden Olympic Bonfire en Olympic Cocktail bereikt ze mo menteel heel goede resultaten. Voor de dressuurruiters is vol gende maand in Rotterdam in totaal 115.000 gulden te winnen. Piet Raymakers mengt zich in de strijd om in totaal 470.000 gul den prijzengeld voor de spring ruiters. UITVAARTVERZORGING Dag en nacht bereikbaar. Vrije keuze rouwkamer. TEL. 010-411.37.01* Slaak 24 - Rotterdam Heer Halewijnburg 9 - Capelle a/d IJssel bel dan 010-4661ÏOO voor een informatiebrochure Rotterdam: Hoofdkantoor/Uitvaartcentrum Bergweg 287, 3037 EN Rotterdam Telefoon 010-4661100 Dag eit nacht bereikbaar. KANTOOR Medewerker salaris-administratie m/v voor een relatie in Rotterdam-Centrum. U hebt ervaring met een geautomatiseerde salaris-administratie en met zowel Lotus als Brunet. Deze full-time baan is voor onbepaalde tijd. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d GEZONDHEIDSZORG ziekenverzorgenden m/v voor diverse tehuizen in Schiedam. U bent gediplomeerd en bent bereid om nachtdiensten te draaien. Ook zijn er mogelijkheden in de wijkzorg. Hebt u een afgeronde opleiding Z-Verpleegkundige of gelijkwaardig? Neem snel is op. INDUSTRIE Promotie-medewerkers m/v voor een exclusieve schoenenzaak in Schiedam. U gaat o.a. folders uitdelen in Schiedam en omstreken om deze zaak te promoten. Bent u representatief en enthousiast en ziet u deze baan als een uitdaging? Dan kunt u direct aan de slag. Informatie: 010 - 426 14 71, Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d Orderverzamelaars m/v op oproep-basis. U hebt affiniteit met groente e en beschikt bij voorkeur over eigen vervoer. Bent u studerende en hebt u nog tijd over om v te verdienen? Bel ons dan of kom langs. Informatie: 010 - 426 14 71, Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d fruit doorEMILEHILGERS ROTTERDAM De voet- balschool van Sparta is dit seizoen liefst tweemaal zo groot als afgelopen jaar. 'We hebben zestig nieuwe jongens erbij tussen 8 en 16 jaar', ver telt hoofd opleidingen Luuk Balkestein. 'Daardoor kunnen we nu ook schaduwelftallen vormen, voor de eerste-jaars in alle leeftijdsklassen. Zijkunnen dan makkelijker meekomen in de selectie en hebben dezelfde faciliteiten.' Dat de schaduwelftallen in de competitie op lager niveau spe len, is volgens Balkestein geen nadeel voor de spelers. Immers, zo komen de jongsten in de ver schillende jeugdcategorieën be ter tot hun recht. En zowel A2 als B2 spelen net als de eerste jeugdelftallen van Sparta lande lijk. 'Ajax werkt al zo lang met scha duwelftallen', weet de oud-Feye- noorder. 'Wij zijn ermee begon nen om de jeugdopleiding naar een hoger plan te tillen. Sparta Luuk Balkestein: 'Ze willen allemaal hij Feyenoord en Ajax spelen... Wijkverpleging Bent u gediplomeerd ziekenverzorgende of A-verpleegkundige? Zou u graag in de wijkverpleging willen werken? Wij hebben regelmatig werk in de wijk, in de weekeinden of losse diensten door de week. De uitzend-CAO In de CAO voor uitzendwerk zijn salaris, vakantie en sociale verzekeringen geregeld. ir randstad uitzendbureau iGroenelaan 30a - Schiedam Tel. 4.26.75.13 Zie advertentie in De Havenloods van donderdag 29 juli Buffetterie Croissanterie "De Koude Kikker" 7DAGEN PER WEEK ONTBIJT 20.- Nu ook verse patat en bestel tijdig uw salades. Geopend di. t/m vr. van 15.00 tot 22.00 uur. Markgraaflaan 45 3131 VK Vlaardingen Tel. 010-4603793/ 01899-20985 za. 16.00-19.30 uur zo. 17.00-19.30 uur. heeft altijd al de naam gehad een fantastische voetbalschool te hebben. Maar de laatste vier, vijf jaar was het een beetje vastgelo pen. Er kwamen weinig spelers meer door en het budget moest omhoog.' Voor Sparta is de voetbalschool niet alleen noodzaak om regel matig de hoofdmacht van nieu we spelers te kunnen voorzien, de jeugdopleiding is in de loop der tijd ook het visitekaartje ge worden van de Kasteelclub. In een fraaie brochure met de sprekende titel 'Onze jeugd kan ons wèl een bal schelen' worden Danny Blind, Michel Valke en John de Wolf opgevoerd als spe lers die in de kweekvijver op Spangen hun talenten hebben ontwikkeld. OQk Louis van Gaal en Rob Jacobs benadruk ken in de inleiding het belang van een goede voetbalschool. Bovendien wordt in de brochure een 'commissie van aanbeveling' geciteerd met onder anderen Kees Jansma (hoofd NOS Sport) en Kees Ploegsma (mana ger bij PSV). Eredivisie 'Wat Sparta te bieden heeft is doorstroming', gaat Balkestein verder. 'Via Sparta kan je de eredivisie halen. De laatste tien jaar zijn heel veel jongens uit eigen jeugd in het eerste van Sparta terecht gekomen. Kijk naar Fraser, Ellerman, De Goey. Dat spreekt aan natuur lijk. Bij Feyenoord zie je op dit moment helemaal geen jongens in de selectie die uit de eigen jeugd komen. Daar is het ni veauverschil te groot.' De nieuwe jongens in de voetbal school zijn vooral door intensief scouten geselecteerd. 'Daar heb ben we afgelopen seizoen heel veel tijd in gestoken', verklaart Balkestein. 'Ik heb zelf alle selec tie-elftallen gedaan, in bijvoor beeld de regio Gouda en Den Haag. Verder hebben we twee open dagen gehouden, hier en bij Alexandria. Daar zijn vooral jongens tussen 9 en 13 jaar gese lecteerd. De oudere knapen moet je echt door scouten eruit pikken.' Nadeel bij de scouting was dat sommige talenten uit de regio ook benaderd waren door top clubs en daar de voorkeur aan gaven. 'Ze willen allemaal bij Feyenoord en Ajax spelen', is de ervaring van Balkestein. 'Maar bij ons hebben ze een veel grote re kans in het eerste te komen. Dat is de grote kracht van Spar ta's voetbalschool.' Het hoofd opleidingen heeft er alle vertrouwen in dat komend seizoen de nodige successen kun nen worden behaald door de jeugdselecties. 'We hebben hele sterke elftallen', meent hij. Bo vendien is Balkestein overtuigd van de kwaliteiten van de trai nersstaf: Dolf Roks voor de A- junioren, Aad Andriesen voor de B-elftallen, Hans van Zut- phen voor de C-jeugd, aanwinst Wout van Driel voor de D-jon- gens en keepers, en Rèné van Oeffel voor de talentvolste E- en F-pupillen. Thorbecke Begin september start voor de jeugdelftallen de competitie. Deze week zijn de trainingen be gonnen: drie keer per week ver plicht en één keer naar indivi duele behoefte. De voetbal school helpt door vervoer te re gelen naar wedstrijden (er rijden eigen ptersonenbusjes) en door te stimuleren dat voetbal en school zonder problemen samengaan. 'De samenwerking met de Thor becke scholengemeenschap loopt uitstekend', zegt Balkes tein. 'Ik heb goede contacten daar met Rob Fens (conrector, red.) en Bart Bisdom (topsport coördinator). We hebben nu al meer dan twaalf jongens van onze voetbalschool op het Thor becke. Ze kunnen daar ook overdag trainen, zijn lekker vroeg klaar en krijgen alle mede werking bij toernooien, zelfs een enkele keer uitstel van examens.' Belangrijk voor de voetbal school van Sparta is sponsoring. Er zijn momenteel zo'n twintig geldschieters die jaarlijks een bij drage leveren. Hoofdsponsor is Dehnert en Jansen; alle spelers dragen komend seizoen nieuwe kleding met shirtreclame van dat bedrijf. Dankzij financiële steun van het bedrijfsleven kunnen vier selec ties van Sparta's voetbalschool binnenkort op trainingskamp naar België. Volgende week gaat de eerste groep, de week erna de tweede groep van veertig jeugd voetballers. Voordeel van het trainingskamp is dat er vaak getraind en ge speeld kan worden. Aan het be gin van het seizoen mogen de velden in Rotterdam nog niet bespeeld worden. En ook als straks de gemeente de accommo daties vrijgeeft, heeft Sparta nog steeds een probleem. 'Sparta 1 traint ook bij Xerxes', tekent Balkestein aan. 'Sinds het oefenveld hier is weggehaald, is het erger dan ooit. Er is welis waar een kunstgrasveld beschik baar op Nieuw Vreelust, maar het blijft passen en meten om alle selecties voldoende trai ningsruimte te bieden.' EROVIDEOTHEEKI CANO VOOR E 1 FILMZALEN M NON-STOP HOMO. HETERO EN BIZAR-VIIMEQ CANO omdat de laatste nieuwe films 2 keer per week een totaal nieuw programma geopend zeven dagen agkaarlen slechts ƒ12, erovideotheek CANO Provemerssingel 30 3033 EL ROTTERDAM Nog meer voordeel met Uw totale f, OC Cfl voordeel is II OU,3U Waardebonnen zijn in onze filialen verkrijgbaar. Öko-purex toiletpapier 2-laags, 8 x 250 vel i I SCHLECKER i i samen in Europa Oral-B tandenborstel j angular 35 of 40 Aanbevolen door tandartsen. normaal 3,75 Pampers Phases boy of girl maxi of maxi plus voordeelverpakking Brekkies vers div. soorten 21-7-1993 I Olvarit baby- drink soorten, mm color Rotterdam, Goudsesingel 77-79, Wilhelm Teilplaats 20-22, Schiedam, Broersvest 52-54, en meerdere filialen in geheel Nederland

De Havenloods | 1993 | | pagina 5