Europees golfkampioenschap in Broekpolder wint aan allure WATERWEG DE HAVENLOODS Winkels open Spelregels van de golfsport 'Kunstwerf Zestig professionals op Vlaardingse golfcourse Vrouw gered uit auto Sylvia's Bloemenboetiek Uitbreiding top Rabobank Waar is de Gehakkelde Aurelia? STORM AUTOSCHADE EEN NIEUWE MAAND, EEN NIEUWE KANS! T.~~.7 I DINSDAG 3 AUGUSTUS 1993 VL AARDINGEN/ SCHIE DAM —De Kamer van Koop handel heeft de vrijstellingen op de Winkelsluitingswet in deze re gio op een rij gezet. Elke ge meente mag de middenstand jaarlijks voor maximaal vier zon- en feestdagen vrijstelling verlenen. In Schiedam en Vlaar- dingen zijn de winkels op de volgende zondagen geopend. Op 12 en 26 september is de detailhandel actief in de Bran- dersstad; op 17 oktober verwel komt de Vlaardingse midden stand het publiek. In beide ste den zijn de winkels de zondag (19 december) voor Kerstmis ge opend. VLAARDINGEN - De spelre gels van golflijken moeilijk. Het tegendeel is echter waar. De meeste wedstrijden worden ge speeld op een baan met achttien holes. Een nationale of interna tionale wedstrijd gaat over vier ronden. In totaal dus 72 holes. Alle slagen van een speler wor den in die vier ronden opgeteld en de speler met het minst aantal slagen is de winnaar. Ook het Epropees kampioen schap voor club-professionals, aanstaande week op de Broek polder gaat over 72 holes. Voor al de laatste ronde over achttien holes is vaak erg spannend, om dat een misslag van een speler verstrekkende gevolgen kan heb ben voor de eindrangschikking. Bij topgolf, en dat kan in de Broekpolder verwacht worden, gaat het om hele kleine verschil len. Het golf kent natuurljk veel ge bruikte termen: Hole: Het gat in de green. Hole-in-one: De hole in een slag spelen. Par: De score van de baan, bijvoorbeeld een par-72 voor 18 holes-baan. Bir die: En hole spelen een slag on der par. Bogey: Een hole spelen een slag boven par. Eagle: Bena ming voor een score die twee slagen onder par is. Bunker: Hindernis op de baan een kuil gevuld met znad. Caddie: De drager van een golftas. Club: Golfstok. Tee: Plaats van de af slag op een hole. Handicap: Het aantal slagen dat een speler mag maken boven de par van de baan. Drive: De afslag van de tee. Green: Gladgeschoren gras veld waar de hole is aange bracht. Fairway: Het mooie ge deelte van de golfbaan tussen tee en green. JACHTHAVEN -In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Jachthavenlaan een boot openge broken. De deurtjes van de kajuit werden vernield. De dief nam diver se meetapparatuur en een radio mee. Wegener Ixiisaan-huLsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (chefredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Nans Wolters Nathalie Lans (tel. 010 - 4.269.247). tel. privé 010 - 4.352.615 Manager redactie Zuid-Holland: Jan Sieben. Nieuwe Vlaardingse Courant Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., behorende tot Wegener N.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: Th. S. Bakker R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 (tijdens kantooruren) SCHIEDAM- Een groot amfitheater in de voormalige gebouwen van Wilton-Fije- noord? Of wordt het een uit wijkmogelijkheid voor beel dend kunstenaars, een nieu we lokatie voor het SCHAT, een plek voor muziekfestivals wellicht... De fractie van GroenLinks denkt er hard over om in het komende politieke jaar vra gen te stellen aan het college van B W over een nieuwe bestemming van de immense WF-hallen. Vorige week meldde het Schiedamse Nieuwsblad dat door de vele vernielingen een onveilige si tuatie is ontstaan op het oude terrein van de afgeslankte scheepswerf. Jolie Hakkert van GroenLinks: „Dat is toch hardstikke zonde. Het moet mogelijk zijn om die prachtige hallen een nieuwe bestemming te geven. Het ge meentebestuur zou iets in die richting kunnen stimuleren. Kunstenaars erbij betrekken, waarom niet. De boel geheel laten verpauperen, nu er van uit het bedrijfsleven blijkbaar weinig belangstelling voor het terrein is, vind ik wel heel gemakkelijk." door PETER SPEK VLAARDINGEN Ont spannen werken de heren Touw en Hageman aan de laatste voorbereidingen voor het zesde Europees golfkam pioenschap voor lesgevende clubprofessionals, dat mor genochtend om negen uur op Broekpolderbaan van start gaat. Opnieuw is de belang stelling voor dit golftoernooi erg groot., „Niet minder dan achttien landen hebben inge schreven met in totaal zestig deelnemers", zegt Hermap Touw niet zonder trots. Toch vergt de organisatie een hele inspanning. „Wij zijn er ei genlijk het hele jaar mee be zig, maar de uitstraling die dit toernooi geeft voor onze vere niging, maar ook voor de stad Vlaardingen sterkt ons in de mening dat we het niet voor niets doen." In de afgelopen zes jaar-heeft het, toernooi een internationale uiK straling gekregen. „Elk jaar pro beren wij weer iets nieuws aan het toernooi toe te voegen. Dit jaar hebben wij een team van fysiotherapeuten ter beschikking gesteld voor de spelers en dat Nationaal Open Golf-kampioenschap in '89, '90 wordt zeer op prijs gesteld", al dus Touw. De belangrijkste wij ziging is echter de medewerking van sponsor Heineken. „Deze firma heeft zich vooral gericht op het golf en wij zijn dan ook erg gelukkig, dat dit toernooi deel mag uitmaken van het sponsorprogramma van de bier brouwerij, een erkenning voor al onze inspanning in de afgelopen jaren. Toch moet ook de toernooilei- ding, die administratief wordt ondersteund door Emmeline Mahlmann, het ook hebben van de medewerking van veel vrijwil ligers. „Daar kunnen wij op de dagen dat het toernooi wordt afgewerkt niet buiten", weet Touw. „Veel werkzaamheden kunnen wij niet uitbesteden, dat zou het toernooi te kostbaar ma ken." Het toernooi in de Broekpolder heeft inmiddels een uitstekende reputatie opgebouwd. „Onze golfcourse krijgt steeds meer al lure. Ruim elf jaar geleden werd deze polderbaan aangelegd en nu pas krijgt hij echt zijn waar de. De aanpassingen van vorig jaar hebben hun doel niet ge mist. Door dit Europees kampi oenschap krijgen wij van veel topspelers tips om de baan aan te passen. Het zijn vaak simpele dingen, maar het vergroot wel de bespeelbaarheid van de baan." De organisatie hoeft overigens ook nog niet bang te zijn, dat het toernooi aan een ander land zal worden toegewezen. Touw: „De roep uit het buitenland wordt wel steeds luider, maar het PGA- bestuur piekert er nog niet over om die organisatie uit onze han den te nemen. Het toernooi is hier geboren en groot geworden, maar ik kan me wel voorstellen, dat andere golfclubs ook zo'n evenement willen binnenhalen." Voorlopig is het nog niet zo ver en kunnen de golfliefhebbers de komende dagen genieten van topgolf in de Broekpolder. „Op vallend is wel dat wij altijd veel Vlaardingers op de baan zien tijdens het toernooi en dat vin den wij heel plezierig. Iedereen is welkom en de toegang is gratis", Ontvangst Vanavond wordt eigenlijk het toernooi al geopend, als de spe lers op het stadhuis van Vlaar dingen worden ontvangen. „Dit onderdeel is ook een beetje een traditie geworden en wordt door de golfspelers en begeleiders al tijd erg op prijs gesteld. In een ongedwongen sfeer wordt ken nisgemaakt met lokale bestursle- den. Overigens ontvangen wij alle medewerking van de ge meente Vlaardingen om het toernooi in de huidige vorm af te werken", aldus Herman Touw. Titelhouder is de in Nederland wonende en werkende Engels man Tim Giles. De voormalige Engelse jeugdinternational, hij speelde destijd samen met onder andere Nick Faldo, had vorig jaar slechts een voorsprong van een slag op de Oostenrijker Claude Gamier. Tim Giles komt zijn titel in de Broekpolder zeker verdedigen. De volgorde van het toernooi is dit jaar ook wat gewijzigd. Het pro-am-toernooi, een wedstrijd waar een aantal amateurs en be kende Nederlanders aan een les gevende professional worden ge koppeld, wordt niet op zaterdag maar op vrijdag gehouden. SCHIEDAM -Dankzij het doortastende optreden van twee stadgenoten werd een 21-jarige Schiedamse zaterdag gered. Zij was omstreeks ll.50 uur met haar auto in het water langs de Kerkweg geraakt. In een bocht richting Slimme Watering wilde de vrouw uitwij ken voor een tegemoetkomende auto maar raakte met het wiel in de berm en verloor vervolgens de macht over het stuur. De auto belandde op de kop in het water van de sloot en zakte langzaam weg in de modder. Een 46-jarige Schiedammer, die toevallig langsreed, sprong gelijk in het water. Omdat hij het niet alleen aankon, riep hij om hulp, waar na een 15-jarige passant even eens in het water sprong. De man sloeg met een krik de ruit van de auto in en slaagde er samen met de jongen in de vrouw uit de wagen te trekken. Zij werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht waar ze werd behandeld aan een arm- wond en een gat in het hoofd. Daarna mocht ze alweer naar huis. De Kerkweg is nog enige tijd afgesloten geweest voor ver keer in verband met het wegta- kelen van de auto. tapijt - gordijnen - vinyl - zonwering behang - tafeimode VLAARDINGEN Tel. 4603329 Zakelijk bekeken SCHIEDAM Sinds kort is de Groenelaan een bloemenzaak rijker die met veel inzet en ent housiasme door Sylvia de Ronde wordt geleid. „Voordat mijn zaak officieel was geopend liep het al storm", zegt eigenares De Ronde, „en ik zal er zeker alles aan doen om dat zo te houden." „Ik maak en lever alle soorten bloemwerk dat de klant wenst. Daaronder zijn rouw- en bruids werk, plantenbakken en mooie boeketten. Sylvia de Ronde is afkomstig uit het bloemenvak. „Ik werkte ge durende lange tijd voor een baas en vond het op een gegeven ogenblik tijd om mijn energie in een eigen zaak te steken. Het is leuk om een vaste klantenkring op te bouwen en precies te weten wat die mensen willen. Heel vroeg in de morgen koop ik op de veiling mijn planten en bloe men en dan moet ik zorgen dat ik weer terug ben voordat de zaak om negen uur opengaat." Mensen die een bijzonder boeket willen of een speciale wens heb ben zijn volgens Sylvia de Ronde in haar Bloemenboetiek, Groe nelaan 30a aan het goede adres. WATERWEG -De directie van de Rabobank Schiedam- Vlaardingen is onlangs uitge breid met twee personen. De sterke groei van het bedrijf en de grootte van het werkgebied lig gen ten grondslag aan deze maatregel. J. de Jongh is benoemd tot direc teur commerciële zaken en drs. H.F.A. van Scharrenburg tot di recteur produkt management. De Jongh was onder andere zes jaar directeur van de ABN- AMRO bank in Naaldwijk. Bij zijn nieuwe werkgever wordt hij verantwoordelijk voor het rela tiebeheer particulieren en bedrij ven met als speciaal aandachts gebied de gemeente Schiedam. Produktspecialismen zoals ver zekeringen, beleggingen, binnen- en buitenlands betalingsverkeer vallen vanaf nu binnen de ver antwoordelijkheid van Van Scharrenburg. P.F.A. Pouwer blijft in de functie van algemeen directeur de eindverantwoorde lijkheid dragen. Gelet op zijn grote betrokkenheid met en ken nis van de gemeente Vlaardingen blijft Pouwer deze stad tot zijn speciale aandachtsveld houden. WATERWEG -De Insecten Werkgroep Waterweg-Noord roept de hulp in van inwoners van deze regio. De organisatie wil een inventarisatie maken van enkele vlindersoorten en is daar om afhankelijk van een zo dicht mogelijk netwerk van waarne mers. De werkgroep vraagt een ieder te letten op het Landkaar tje en de Gehakkelde Aurelia. Deze vlindersoorten worden sinds enkele jaren steeds meer in het Waterweggebied waargeno men. De oproep om leken naar de vlinders te laten zoeken, heeft overigens geen invloed op de kwaliteit van het onderzoek. Het gaat namelijk om vlinders met typische kenmerken. Het Landkaartje (Araschnia le- vana) is een dagvlinder die voor al te vinden is in vochtige bos sen, parken, graslanden, tuinen in een bosrijke omgeving en in de nabijheid van bosranden of bospaden. Jaarlijks zijn er twee generaties van Landkaartjes. De eerste generatie, die vanaf half juli vliegt, heeft een zwarte on dergrond waarop witte vlekken zitten. De mannetjes verdedigen vaak een territorium, waardoor deze vlinders nogal eens pa trouillerend worden waargeno men. Deze vlinder zoekt zijn voedsel vooral in ruige gedeelten en tuinen, soms ook in jonge bossen. De Gehakkelde Aurelia (Poly- gonia c-album) is een vlinder die voorkomt op vochtige plaatsen bij bosranden en in de stedelijke randen. Deze vlinder valt op door zijn typische gekartelde vleugelrand. Wanneer de vlinder van dichtbij wordt bekeken, valt het witte tekentje aan de onder zijde op, dat eruit ziet als de letter C, zoals uit de Latijnse soortnaam blijkt. De vlinder vliegt meestal alleen. Het mannetje bewaakt eveneens zijn territorium en doet dat van uit een zonnige en warme plek in een struik of boom op 2 a 3 meter hoogte. Dit is dan ver scheidene dagen achtereen zijn vaste stek. In het najaar zuigt de Gehakkelde Aurelia vaak aan rottend fruit. Ook kan hij drin kend worden waargenomen bij plassen op een pad of op mest. In tuinen vertoeft deze vlinder gaarne op de Vlinderstruik en Hemelsleutel. De waarnemingen kunnen wor den doorgegeven aan de Insec ten werkgroep via telefoonnum mer 460 19 88 of 474 34 07. AUTOSCHADESPECIALIST Schiedamsedijk 86,3134 KK Vlaardingen Telefoon 010 - 435 73 51/434 66 11fax 010 - 434 70 55 Vandaag start er een nieu we serie ESTAFETTE-puz- zels. ledereen kan weer meedoen en een gooi doen naar de hoofdprijs van 1000 gulden contact of een van de vier aanmoedigingsprij zen bestaande uit VVV-bon- nen ter waarde van 25 gul den. De vijf puzzels die in augustus geplaatst worden, leveren elk weer enkele woorden op die gezamenlijk het begin van een zin vormen. Na de vijfde puzzel maakt u de zin af met maximaal ongeveer 25 woorden en stuurt de oplossing naar ons toe. Een jury zal de goede oplossingen beoordelen en de winnaar aanwijzen Er wordt bij het jureren gelet op de originaliteit; rijm is niet nodig (mag natuurlijk wel). A B C D F G H I KRUISWOORDRAADSEL ABC Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale en vertikale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raakpunt van regel A vertikaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: riekleur - rechtmatig trots 2.zeil van de voorste mast - zwemvogel 3.later - planeet - persoonlijk voornaamwoord 4.spraak - hemelli chaam 5.rondhout - ratelpopulier - rund 6.ontzag 7.bordspel - doortochtgeld - voegwoord 8.begaafd wezen - struisvogel 9.hoen- derprodukt - apparaat waarin elektromagnetische golven worden opgewekt - muzieknoot 10.zangstem - schortje 11.gemeen - doel Omschrijving vertikaal: A.man - graanprodukt B.bloeiwijze - scheepstouw C.klaar - bijbels persoon - uitroep D.voetbalterm - slaande beweging E.bijdehand meisje - bewoner van een Baltische staat - overblijfsel F.reactie G.ten bedrage van - hoenderras - water in Friesland H.verpak kingsmateriaal - grond om een boerderij I.persoonlijk voornaam woord - symbool van Indianen - uitroep J.snijwerktuig - gevange nis K.onderdeel in een schip - zwemvogel Er ontstaan twee woorden wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: J3.B4.C4.C6.I6J9.J8.K8.H9.E7. Vul hier uw oplossing in: I augustus 1 augustus 2 j augustus 3 augustus 4 maak de zin af met n M*ni! I I I I I I I -J Wegener Promotie Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam De 46-jarige redder krijgt een deken i

De Havenloods | 1993 | | pagina 3