Er is altijd een agenda die bij je past Comfortabele schoolplein-mode blijft favoriet Schoolagenda is het visitekaartje van de scholier Het nieuwe schooljaar in? Maar dan we/puntgaaf! Musica: swingende tassenliin School Terug naar school Gekleurde zadelcovers Motorrijbewijs voor Spinneweb Spetterlak Een van de dingen die je aan het begin van het nieuwe schooljaar beslist nodig hebt, is een agenda. Later in het schooljaar kan het wel eens voorkomen dat je huiswerk niet kon maken omdat je agenda spoorloos is verdwenen, maar op de eerste schooldag kan niemand echt zonder. Elk jaar blijft het voor velen een lastige opgave om een agenda aan te schaffen. Het aanbod is zo groot en de agenda's lijken met het jaar interessanter te worden. Het woord 'agenda' is al lang niet meer toereikend om het boekwerk te beschrijven, waar je je huiswerk in op schrijft. De meesten staan vol met uitgebreide infor matie over diverse onder werpen, prachtige foto's, tips op het gebied van va kantie, cosmetica, mode of dierenverzorging, zodat meer sprake is van een magazine. Dat overweldigende aan bod maakt het echt niet mak kelijk om een keuze te ma ken. Daarnaast kun je je ook nog afvragen of je niet uit sluitend een bepaalde agen da, maar misschien wel een uitgebalanceerde 'schoollijn' wilt hebben... Want met zo'n lijn, laat je wel even zien wat jouw hoogstpersoonlijke smaak is. THE NEXT GENERATION Een van de meest populaire lifestyle schoollijnen is The Next Generation. In deze serie zijn er naast de agenda ook schriften (zowel gewone als A4 formaat), etiketten, pennezakjes, ringban den en collegebloks verkrijg baar. Je schoolboeken kun je voorzien van een bijpassend kaftpapiertje en alles verdwijnt in the Next Generation school tas. Om in stijl te blijven kun je een speciaal t-shirt of sweatshirt erbij dragen. Beiden zijn alleen verkrijgbaar in de maat XL. LUCHTIG De grote damesbladen zijn er goed in geslaagd met aangepaste schoolagenda's, de interesse te wekken van jonge dames en he- Avantgarae, Pour Elle en Next Generation naast agenda's en bijpassende Sport, mode, cosmetica kantie? Er is al tijd wel een agen da die je er alles over vertelt Schoolmagazi- ne-agenda's met lifestyle inhoud, scoren nog steeds hoog schoollijn ook posters en stic kers ,:,V ren. De cover van de Pour Elle schoolmagazine-agenda bijvoor beeld is in stemmig zwart/don- kerbruin-wit. De modieuze dame op de voorplaat wekt de indruk dat de inhoud van het boekwerk niet veel zal verschillen van het damesblad. En we worden niet teleurgesteld! Flitsende adver tenties worden afgewisseld met luchtige teksten, met onderwer pen variërend van jaloezie tot beautytips. Opvallend aan de meeste schoolmagazine-agen da's is de brede afmeting. Pour Elle heeft ook bijpassende schrif ten, etiketten, pennezakjes, ring banden en kaftpapier. Daarnaast is er een prachtige scfopojbag en een t-shirt (XL) verkrijgbaar. Laat je overigens niet verlei den tot de gedachte dat alle schoolmagazine-agenda's die ge koppeld zijn aan damesbladen hetzelfde zijn. De agenda van Miss Avantgarde is echt anders dan die van Pour Elle. Er staan veel meer foto's in en wat minder tekst. De Avant Garde Unlimited agenda zal het vooral goed doen bij sportliefhebbers. Interviews met o.a. de gevierde Amerikaan se basketballer Michael Jordan en modetips met een sportief tin tje geven hier de toon aan. Als je verzamelaar van aantrekkelijke advertenties bent, is de Veronica agenda misschien iets voor jou. Opvallend aan deze agenda is verder dat de pagina's waarop jij je huiswerk op kunt schrijven rustiger oogt dan by menig an der. Ajaxfans opgelet: De Schoola genda 1993-1994 is helemaal aan jullie ploeg gewijd. Foto's uit vervlogen glorietijden en na tuurlijk van recentere overwin ningen illustreren de teksten. Uitstekende bron van informatie als je eens een spreekbeurt wilt houden of opstel wilt maken over deze vermaarde voetbal ploeg. EN VERDER... Het voert natuurlijk veel te ver om alle schoolagenda's die voor bet nieuwe schooljaar zijn gemaakt, hier op té boeren. Naast de 'lifestyle' exemplaren zijn er ook de simpele uitvoerin gen. Oilily bijvoorbeeld heeft een schoolagenda in dagboekfor maat: klein en compact. Uiter aard is het voorzien van lieve kleuren. In de college-agenda (eveneens bescheiden van for maat) staat informatie over di verse onderwerpen die helemaal niks met lifestyle te maken heb ben, maar wel verschrikkelijk leuk zijn om te lezen en/of te weten. Lovely'z zit vol zoete hu mor. Overigens heeft deze agen da een verdikte omslag dat ook nog geplastificeerd is, dus een kopje koffie of zo laat nauwelijks sporen achter. De dierenagenda is voorzien van maar liefst 50 stickers. Trouwe fans van Gar field kunnen ook dit komende schooljaar hun hart ophalen en naast de al eerder genoemde 'Ajax Schoolagenda' is er ook een algemene voetbal agenda. In de agenda waar de familie Door zon de hoofdrol speelt zijn by- zonder veel strips te lezen. Lees ze niet allemaal tegelijk, maar wacht tot er een relatief saaie les is. Je chagrijn smelt erdoor weg. De Penny-agenda tenslotte be vat veel bruikbare achtergrond informatie over paarden en hun verzorging. Overigens hebben the Next Generation, Pour Elle en Avant garde naast hun schoollynen ook aparte posters en stickers ge maakt. Dus dat ene wandje in je kamer hoeft niet langer kaal te blijven. Voor jeugdpuistjes en meeëters hoef je je beslist niet te schamen. Als je goed om je heen kijkt, zul je zien dat je beslist niet de enige bent die er last van heeft. Maar het is wel verstandig om er snel wat aan te doen. Aller eerst een gouden regel: kom zo min mogelijk met je handen aan je gezicht. Het is verleide lijk om zodra er weer een puistje de kop op steekt, die met je nagels uit te drukken. Bedenk dat je daar ontsierende littekens aan kunt overhouden. Het is veel beter om je huid direct te behandelen met een verzorgend pro- dukt. De laatste jaren wer ken de farmaceutische fa brikanten hard aan de voortdurende verbetering van de produkten. Daartoe onderzoeken ze telkens weer, waarmee de jonge, vette huid de meeste baat heeft. Het gevolg is dat de produkten van vandaag ef ficiënt werken, makkelijk in het gebruik zijn én -het belangrijkste van alles- de huid gezond houden. PROBLEEMHUID Een jonge huid staat vaak gelijk met een probleemhuid. Het is vet, heeft grote poriën waarbij meeëters, puistjes of andere kleine ontstekingen kunnen voorkomen. Twee be langrijke probleemfactoren zijn al sinds lange tijd bekend: een te sterke talgproduktie en specifieke bacteriën die zich snel verspreiden. Kort geleden heeft een onderzoek aange toond dat ook een bepaald mi- crogist in belangrijke mate bij draagt tot verergering van de problemen. meisjes is natuurlijk niet iden tiek. Die van meisjes is vaak gevoelig en fijn, zodat proble men zich veel eerder voordoen dan bij jongens. De jongens huid is dikker en produceert meer talg, dan by die van meisjes. Daarbij komt dat het probleem zich vaak over een groter oppervlak van de huid uitstrekt. Vaak hebben jon gens niet alleen op hun ge zicht, maar ook op hun rug te kampen met oneffenheden. INGRIJPEN Om al deze problemen te vermijden moetje by de eerste verschijnselen al ingrijpen. By drogist of apotheek zijn diver se middelen verkrijgbaar. Zo zijn er voor jongens behande lende lotions en reinigende gels. Voor meisjes zyn er di verse reinigende en verzor gende crèmes. Ook zyn er zui verende maskers. Heel ge- makkelyk in het gebruik zyn is de gelstift. Daarmee kan di rect op de plaats van de onzui verheid wat gel worden aange bracht. De gel droogt pukkel tjes en zwarte puntjes uit. Kortom: als je twee keer'per dagje huid goed reinigt en ver zorgt, wordt die binnen korte tijd weer een stuk zuiverder. Daardoor wordt de huid op den duur gezonder en dus mooier. GEVOELIG De huid vj Een goede verzorging maakt de huid gezonder en dus mooier. Jonge avonturiers voelen zich het prettigst in stoere kleding dat uitgevoerd is in aantrekkelij ke kleuren. Fanatieke sporters kunnen niet zonder joggingbroe ken, denimbroeken, makkelijke jacks en sweatshirts. Popmeisjes leven zich uit in leggings en jeans met ruime t-shirts of sweatshirts. Afhankelijk van je smaak kun je kiezen uit de sportieve of mo dieuzere trend. Bloemetjesmo- A vontuur lijk en sportief zijn de sleutelwoorden van de hedendaagse schoolplein-mode. De kleding moet stevig zijn, want een valpartij bij het stoeien is onafwendbaar. En omdat die ene broek of dat ene jasje nu eenmaal lekker zit en dus lang mee moet, moet het goed tegen sjorren en trekken kunnen. tieven, ornamenten, applicaties, invloeden die afkomstig zijn van borduursels horen by deze laat- de volwassen mode. Gebreide ste categorie. kleding (met name truien met kabels of ingebreide motieven) Natuurlyk kent tienermode ontbreekt dan ook niet in de tie- nerkast, in het nieuwe school jaar. Ook de hippie-look uit de ja ren zestig verschijnt anno 1993 op het schoolplein. Lange rok ken, strakke spijkerbroeken, westernlaarzen en niet te verge ten halflang haar, spreekt zelfs dertig jaar na dato de jeugd nog aan. Misschien kun je in de kleren kasten van je ouders nog wat inspiratie op doen. Musica is de naam van een tassenlijn die speciaal ontworpen is voor mensen die van sportief en stijlvol houden. Deze tassen (waar onder schooltassen en rug zakken waar boeken zich vlot in laten stoppen) zijn uiterst licht, bijzonder praktisch en oersterk. waardige polyamideweefsel met De complete lijn bestaat uit PVC coating aan de binnenkant, grote en kleine roltassen, reistas- Grote voordeel is dat hierdoor de sen, toilettasjes, heup- en school- Musica spreekt met name veel jongeren aan door de vrolijke kleurencombinaties. De serie in blauw/groen, bordeaux/kaki en zwart/paars werd onlangs uitge breid met het zonnige groen/o ranje. Alle modellen hebben bre de riemen in twee kleuren en sluitingen in dezelfde tinten. Als je niet kunt slagen in het tassen, portefeuille en rugzak- 'gewone' schooltassenaanbod, is ken. Nieuwste modellen zijn de dit misschien het overwegen reporter en de roltas op wielen, waard! Ze geven in elk geval een die misschien dienst kan doen swingend cachet aan je school tydens je volgende vakantie. outfit. Weer terug naar De vakantieperiode loopt al weer ten einde. Nog even en dan is het weer zover: de start van het nieuwe schooljaar. Voor de meesten een aangenaam weerzien met oude vrienden. Voor sommigen ook een heel spannend moment, want, wie zullen er dit jaar bij je in de klas zitten? Hoe zal het straks gaan op die nieuwe school? En, niet in de laatste plaats, kan ik een beetje voor de dag komen tussen al die nieuwe schoolkameraadjes? Een goed begin is het halve werk, zo wordt wel gezegd. Dat geldt zeker voor de aanvang van het schooljaar. Juist die eerste dagen wil je een goede indruk maken, zorgen dat je erbij hoort! Dat betekent dat de nieuwe schooluitrusting met de nodige zorg gekozen moet worden. Daarom op deze pagina een overzicht van wat er zoal te koop is. Natuurlijk vind je hier niet alles. Immers ook dit jaar is er weer ontzettend veel te koop. Kijk maar eens rond in de winkels! En ..sla je slag! Als scholier wil je je graag onderscheiden van je klasgenoten. Dat kan door bijvoorbeeld je fiets van opvallende accessoires te voorzien. Dat je daarvoor niet altijd diep in de buidel hoeft te tas ten bewijzen de zadelcovers van Bike Design. Dit zyn za- deldekjes, in diverse modieuse tinten en dessins, die moeite loos over het zadel kunt schui ven. Daarmee geef je je fiets niet alleen een persoonlijk tin tje, maar bescherm je boven dien het zadel tegen vuil en slijtage. De prijs ligt rond een tientje. Voor wie wel eens last heeft van zadelpijn, zyn er boven dien zadelcovers gevuld met een air-gel. Deze werken als een lucht-kussen. Zo kan je heerlijk comfortabel op je fiets zitten en tegelijkertijd de show stelen. De prijs van de Gelite zadel covers begint bij 27,50. Te koop bij de fietsvakhandel. Lekker scheuren op je brommertje (het liefst zonder helm, want oom agent is vaak tóch ner gens te bekennen), is een liefhebberij van veel jon geren. En van verkeersre gels trekken ze zich al he lemaal niets aan, want niets is zo wendbaar als de kleine scheurder, die (op gevoerd) een aanzienlijke snelheid kan behalen. Het zal niemand verwonde ren dat het aantal ongevallen waarbij op motorfiets rijdende jongeren van 16 jaar bij be trokken zijn, schrikbarend hoog is. Vandaar dat Veilig Verkeer Nederland, de ANWB, Stichting Bromfiets, NCBRN, BOVAG en KNMV in hun no titie 'Opnieuw op twee wielen' een pleidooi hebben gehouden om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden voor een motorrybewys voor 16-ja- rigen. Door de mogelijkheid te creëren het motorrijbewijs te halen en een lichte motorfiets (tot 125 cc) te berijden, denken de organisaties dat het moge lijk is de ongevalscyfers in deze leeftijdsgroep te beper ken. Ze stellen voor motorfiet sen te splitsen in lichte, stan daard en zware motoren. De minimumleeftijd voor de stan daard motorfiets zou achttien jaar, die voor de zware twintig jaar moeten zijn, waarbij in alle gevallen een rijbewijs ver plicht is. Behalve voor de in voering van de lichte motor fiets wordt in de onlangs ver schenen notitie 'Opnieuw op twee wielen' gepleit voor het wettelijk gelijkstellen van de snorfiets aan de fiets. Berijders hoeven dan geen helm te dra gen en geen theoretisch certifi caat te behalen, iets wat voor de bromfietsers volgend jaar wél verplicht wordt. In Engeland is 'wicked web' bij de schooljeugd al erg populair. 'Spinneweb spetterlak' uit een spuit bus om de eigen fiets naar eigen idee een opvallend graffity-kleurtje te geven. Even twee minuten schudden en op spatbor den, frame, kettingkast of jasbeschermers verschij nen spetterend in een spinragpatroon, verras sende graffity- effecten. Zo verandert de degelijke schoolfiets in een rijdend kunstwerk. De lak is verkrijgbaar in vyf kleuren: oraiye, geel, groen, blauw en paars. De onder grond goed schoonmaken met een ontvetter. Spuitafstand circa 25 centimeter. Het beste resultaat bereikt de spetter lak- spuiter met gelijkmatige overlappende banen. Van bo ven naar beneden en daarna hetzelfde vlak van links naar rechts. De laklaag 24 uur laten uitharden. Vervolgens nog eens nabehandelen met een transparante beschermlak. Een spuitbus met een inhoud van 150 ml. kost 5,95 en is vry van schadelijke CFK's. Spin- neweblak is ook toepasbaar op sportschoenen, schooltas, surf plank en T-shirts.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5