Waar speelt wat zich af op 21e Haring- Bierfeest? HARING BIERFEEST DE HAVENLOODS DINSDAG 31 AUGUSTUS 1993 Het programma van het 21e Ha ring- Bierfeest speelt zich op vele locaties in de Vlaardingse binnenstad. Hieronder een over zicht van waar zich wat afspeelt. Liesveld Schaken met HVO en dammen met de Vlaardingse damvereni ging. Arie Hoogendam speelt op het Hammondorgel. De Ninten do Roadshow met natuurlijk 'Super Mario' en maar liefst 90 speelklare units voor jong en oud. Waterweg-FM verzorgt de gehele muzikale presentatie met leuke wedstrijd. Van 12.00 tot 14.00 uur tevens rechtstreekse radio-uitzending. Indrukwek kende demonstraties van Taek- wondoschool Lautenschlager. Veerplein Op een speciaal podium worden voor de derde maal de Miss Ha ring- Bier verkiezingen gehou den. De presentatie van de kan didaten vindt plaats in de vorm van modeshows waarbij exclusi- viteiten worden getoond van: Confetti, Kennedy Mode, Kim Mode, Toe de Loe Exclusives, Ster Mode. Verdere medewer king wordt verleend door: Fox Intercoiffure, Toerkoop Reisbu- ro Jac. de Groot, Bloemsier- kunst Jac. Verkuil, Fotostudio Loek, Parfumerie Zocco, V&D. Een deskundige jury beoordeelt de presentaties en kiest Miss Ha ring Bier 1993, die als hoofd prijs een reis naar een schitteren de bestemming ontvangt. De prijs zal om 16.15 uur worden uitgereikt door de winnares van vorig jaar: Arianne de Jong. De modeshows worden afgewis seld met optredens van bekende artiesten waaronder Angelina van Dijk en Duo Levante. Op het deel 'rondom de Banken' is een kinderplein ingericht met een groot aantal attracties zoals een zeepmolen, stormbaan en reuze glijbaan. Emous Sport zorgt van 14.00- 15.00 uur voor een demonstratie Aerobic. Liesveldviaduct De Vlaardingse Autodealers tonen hun fraaiste modellen. Presentatie van Classic Cars. Het Coca Cola Aerobic Team verzorgt wervelende shows. Fransenstraat De Invalidensportvereniging De Ooievaars verzorgt diverse de monstraties en wedstrijden. Waalstraat Kunsthandel Blijleven organi seert een expositie en demon straties van stofbeschilderen en het uitsnijden van Anton Pieck prenten. In de Waalstraat is een grote vrijmarkt voor kinderen tot 16 jaar, opgeluisterd door een Mexicaans Orkest, een poppen kast en kinderschminken. Korte Hoogstraat Grote Video-CDI Roadschow met demonstraties, doe-spekta- kel en Karaoke. Oude Hoogstraat Bij de kerk - ter hoogte van Frans Hazenberg - staat een kin derdraaimolen opgesteld. Ver spreid over de gehele Hoogstraat vinden activiteiten plaats van de daar gevestigde winkeliers. Rondom de Markt Om de sfeer van de Oude Markt te benadrukken, hebben de acti viteiten op deze locatie een histo risch tintje. Diverse amateurte kenaars en semi-professionele schilders portretteren desge vraagd het publiek. Voort zijn hier traditionele kunstzinnige activiteiten en curiosa te vinden. In de hal van het oude stadhuis is een expositie te zien van het Streekmuseum Jan Anderson. Dankzij een initiatief van Bar- Bistro Het Scheele Hoekje kun nen kinderen een ritje maken in een traditionele Bokkewagen. De Markt wordt de gehele dag opgeluisterd met zang en dans door de folkloristische muziek groep Kasanika uit Moravië (Tsjechië) in originele kleder dracht. Schiedamse weg Bij de firma Vogel kan de jeugd ponyrijden. Ook is er op deze locatie een braderie aanwezig. De Stadsgehoorzaal trakteert Vlaardingen op 'De poppenkast van de Dam in Amsterdam', de Russische violist Tigzam Mikae- lijan, het Vlaardings Muziekge zelschap met een selectie uit 'Brood uit het Water' en natuur lijk 'Stap Op De Stoep Show' en kinderschminken. In de Oude Haven Een groot aantal interessante schepen, waaronder een zestal gepavoiseerde vissersschepen. Bij het Visserijmuseum: de Bal der, voor het publiek tegen ge ring entree te bezichtigen. Rederij Dulcis verzorgt tegen (eveneens geringe) vergoeding rondvaarten door de haven met de Aura. Opstappen nabij het Visserijmuseum. Vanaf de Assam II, aan de Hof- laan bij de Oude Havenbrug, geeft het Zeekadetkorps Vlaar dingen tal van interessante de monstraties. De Vlaardingse Reddingsbriga de geeft vanaf de Oosthavenka- de demonstraties. Westhavenkade Dansschool Van Rijswijk geeft als vanouds demonstraties. Op een originele dansvloer worden de gehele dag diverse dansen uit gevoerd. De Nederlandse Vereniging van Modelbouwers presenteert mo-' dellen van schepen, treinen, stoommachines/molens en boe renwagens. Op de Vettenoordsekade is een grote demonstratie van Model- bootclub Vlaardingen. Het Visserijmuseum is tijdens het Haring- Bierfeest gratis toegankelijk. Bij het museum zijn ouderwetse lekkernijen ver krijgbaar, wordt nettenboeten gedemonstreerd en kan men spijkerslaan voor de Haven kraan. Bij een echte Visafslag met demonstratieklok kan het publiek zelf in speciaal gezel schap van vissers, palingrokers enz. verse vis kopen. Dayer Op deze locatie vinden de tradi tionele brandspuitwedstrijden plaats. De speciaal omgebouwde mini-brandweerauto wordt weer tevoorschijn gehaald zodat jon ge brandweerlieden echt kunnen uitrukken om een brand te be strijden. Langs de Hoflaan tot aan het kermisterrein is een gezellige (rommel-)markt voor particulie- Oosthavenkade Wedstrijden vlaghijsen: pure sport voor iedereen. Bij Dans school Ellen Belzer demonstra ties tapdans, aerobic en show ballet. Ter hoogte van de Prinses Julianabrug verzorgt De Over loop een populair muziek- en popspektakel.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5