Grootste vuurwerk van het jaar HAVENDAGEN rl DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Mystery Tours per bus of per boot Pendelbussen De haven in met korting Plinten voor EK Waterski Mini-vlootdagen Historisch weekend Haven-In-Zicht: beeld van dynamische haven Programma Wereldhavendagen 1993 DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 De haven en avontuur zijn on losmakelijk met elkaar verbon den. En hoewel met het verdwij nen van de balen en tonnen op de kade en de opkomst van de volautomatische containerover slag veel romantiek uit de haven is verdwenen, kan dezer dagen nog volop van het havenavon- tuur worden genoten. Met de Mystery Tours van de WV: vanaf nu tot en met 12 september met de bus, en op alle vier de avonden van de Wereld havendagen per boot. De deelnemers worden meege nomen op een verrassende route door het havengebied, onder lei ding van bekende 'Rotterdamse' Nederlanders. Wie dat zijn, blijft ook een verrassing tot het begin van de reis. En ook onderweg zijn er allerlei verrassingen. Voor de Mystery Tours per boot, de Maritime Mystery Tours, kunnen Havenloods- Zuiden-lezers voor de helft van de prijs kaarten kopen. Voor de bustours bestaat geen kortingregeling. Aanmelden bij de WV. Speciaal nummer voor informatie De WV Rotterdam heeft voor de Wereldhavendagen 1993 een speciaal telefoon nummer voor informatie aan het publiek. Opbellen kost 50 cent per mi nuut. Het nummer is 06-340 340 65. Omdat er erg veel mensen ver wacht worden tijdens de Wereld havendagen is het verstandig ge bruik te maken van het open baar vervoer en speciale pendel bussen. Vanaf metrostation Rijnhaven en vanaf de Oude Haven pende len deze bussen naar de Wilhel- minakade. Er zijn ook pendel bussen tussen de Parkkade en het Leuvehoofd. Pendelboten varen tussen de Wilhelminakade en het Leuvehoofd, de Veerha ven en de Parkkade. De Parkkade, de Westerkade, de Veerhaven en de Willemskade zijn bereikbaar met tramlijn 5 vanaf CS of via de metro. De Boompjes is ook met de metro bereikbaar. Oude Haven is vlak bij NS-station Blaak, metrosta tion Blaak en haltes vanbus 49 en tramlijn 7. Voor verschillende onderdelen van de Wereldhavendagen '93 kunnen lezers van de Haven loods en Het Zuiden met flinke korting (de helft van de prijs!) kaarten kopen. De bonnen zijn elders in deze krant te vinden. De korting geldt ten eerste voor de Maritime Mystery Tours (volle prijs 25 gulden, lezersprijs met bon f 12,50) Voorverkoop bij de VW en tot één uur voor aanvang van de tour aan het paviljoen Leuvehoofd. Ook de boottochten onder de titel Rijnmond op de Golven zijn mee te maken voor de helft van de prijs. In plaats van 20 gulden betaalt men met bon een tientje voor de Rondvaarten, die recht streeks worden uitgezonden op Radio Rijnmond. Kaarten zijn te koop bij de WV en tot één uur voor aanvang bij het pavil joen op het Leuvehoofd. Tenslotte geldt er ook korting voor de Havenrondvaarttochten vanaf de Spido. Die kosten zon der bon 12 gulden, met bon uit deze krant betaalt men 6 gulden. Tenslotte kan men voor 75 gul den per persoon een vlucht met een Sikorsky-helicopter boven de haven maken, vanaf de Wil- helminapier, alleen op zaterdag 11 september. Voor de heli- vluchten geldt geen korting. Kaarten bij het vertrekpunt. Waterskiërs in de formule I- en li-klasse strijden zondag 12 sep tember om punten voor het Eu ropese kampioenschap. De wed strijden zijn te zien vanaf de Boompjes. Vroeg in de middag, vanaf 12.00 uur, zijn er wedstrijden voor da mes en in de formule III-klasse. De formule-11 en formule-I wa terskiërs starten om 16.00 uur. Aan de Parkkade en de Wester kade liggen van vrijdag 10 sep tember tot en met zondag 12 september schepen van de Ko ninklijke Marine. Koopvaardij schepen zijn te vinden aan de Wilhelminakade en aan de Wil lemskade kan men binnenvaart schepen bezichtigen. Van de Koninklijke Marine lig gen aan de kade het Multi-pur- pose fregat Tjerk Hiddes, het hydrografisch schip Hr Ms Buyskens en het duikwerkschip Hydra. Bovendien liggen er aan de kade Deense Marineschepen, die tijdens de Wereldhavenda gen een officieel bezoek brengen aan Nederland. De Marine geeft vrijdag, zater dag en zondag demonstraties in samenwerking met de Redding maatschappij KNRM. Muzikaal laat de Marine ook van zich horen, met concerten van de Marinierskapel en de van Royal Dutch Marines Steel- band. Lee Towers en Rotterdam. Ook al woont hij er niet meer, de populaire zanger blijft altijd ver knocht aan de Maas en de Maasstad. Dat toont hij donder dagavond 9 september als hij vanaf een ponton in de Nieuwe Maas, ter hoogte van de Boomp jes, zingend het startsein geeft voorde Wereldhavendagen. Met begeleiding van de bekende Ma rinierskapel van de Koninklijke Marine. Lee Towers begeeft zich op de golven van de Maas voor een concert, maar ook voor de uit reiking van de Ketelbinkieprijs. Die prijs wordt uitgereikt aan degene die zich heeft onderschei den door zijn inzet voor Mari tiem Rotterdam. Het optreden van Towers en de Mariniers is gratis en duurt van 20.50 tot 21.45 uur. Meer muziek van de Mariniers, zowel de Marinierskapel als de Royal Dutch Marine Steelband, is vrijdag, zaterdag én zondag te horen op de Parkkade. Waterfront Zaterdagavond is er een uniek muziek- en vuurwerkspektakel vanaf het water: 'On the Water front'. Uniek, omdat het een combinatie is van muziek, film, licht- en geluidseffecten, laser, water, dans en last but not least, een enorm vuurwerk. Het groot ste dat dit jaar in Nederland wordt afgestoken, meldt de or ganisator. On the Waterfront vindt plaats langs de Boompjes, waar een grote menigte mensen van 30- tot 40-duizend mensen het meter. De film is gebaseerd op het ont staan van de aarde en de rol van het vuur daarin, en is alleen nog maar te zien geweest in Cannes. Voorafgaand aan de film is er een concert van Motown Revue, een speciaal voor de gelegenheid geformeerd gezelschap met be kende popmuzikanten. Vervol gens is er op het water een ballet met gekleurd water en vuur, ge combineerd met filmbeelden van het Zwanenmeer en balletmu ziek van Tsjaikovksi. Een gigan tische drijvende zwaan, blusbo ten en fonteinen, spelen de hoofdrol in dit onderdeel. Op de zwaan klapt een podium om- schouwspel kan volgen, vanaf hoog, waar dansers een ballet 21.30 uur. In het pro- t t k i n uitvoeren, gramma wordt ook de Neder landse film Firiety ver toond op een drijvende bio scoop van 20 bij 20 Wie terugverlangt naar de Rot terdamse geuren van weleer, van touwen en teer, kan die typische havenluchtjes gaan opsnuiven rond de Oude Haven. Daar wordt vrijdagavond, zaterdag en zondag het historische gedeelte van de Wereldhavendagen ge houden. Shanty-koren treden op met oude zeemansliederen, am bachtslieden geven demonstra ties van historisch handwerk op het gebied van scheepvaart en er liggen natuurlijk veel bijzondere oude schepen. Zondag varen de verschillende historische schepen via het Boe- rengat uit voor de Boompjesra ce, die ter hoogte van Bolnes op de Hollandse IJssel begint en finisht bij de verkeerspost Maas boulevard. De Oude Haven. Hoe uitgestrekt en veelomvat tend de bedrijvigheid in Wereld haven nummer één is, is goed te zien op de uniek expositie Havenln-Zicht in de voormalige vertrekhal van de Holland-Ame- rikalijn aan de Wilhelminakade. Maar de bezoekers van deze ex positie krijgen vooral inzicht in de rol die de Rotterdamse haven speelt in het dagelijks leven. De container- en distributiebe drijven uit de regio presenteren zich tijdens deze tentoonstelling aan het Wereldhavendagenpu- bliek. Veel goederen die in de contai ners door de haven gaan komen uiteindelijk bij dit publiek te recht: iedereen heeft op een of andere manier iets te maken met het vervoer en de overslag in de Rotterdamse haven. De bezoe kers kunnen meespelen in het container- en distributiespel 'Lo- gisch-tiek', en zo zelf op een speelse manier ervaren hoe het ingewikkelde havenbedrijf in el kaar zit. Een luchtig programma-onder- deel is een modeshow van C&A, met nieuwe herfstkleding die zo juist per container is aangevoerd uit het Verre Oosten. Voor kinderen is er een compu terspel. Dat ook aan tafel iedereen wel eens iets eet dat de Rotterdamse havens is gepasseerd, wordt dui delijk in de presentatie van de 'Food'-sector. Daar wordt ge toond hoe fruit en andere pro- dukten wordt overgeslagen, ge keurd en welke behandelingen mrn Zo ongeveer zal de zandsculptuur hij de HAL de produkten ondergaan. Ook de (petro-)chemie laat van zich spreken. Bedrijven als Shell en Akzo vormen al decennia lang belangrijke pijlers van de Nederlandse economie. Veel produkten van deze bedrijven gaan dagelijks door onze han den. Tandenborstels, dash boards, vrijetijdsartikelen zoals ski's: allemaal zaken die ge maakt worden met behulp van chemische processen. De expositie is te zien op vrijdag, zaterdag en zondag. Alleen op zaterdag 11 september zijn er verschillende excursies per bus en per boot naar de verschillende container-, distri butie- en bulkterminals en -be drijven en naar een raffinaderij. Reisdoelen zijn onder andere de ECT, de EMO, het Zeemans huis, de Stormvloedkering, de Fruitterminal, Van Ommeren, Shell en Akzo. Wie mee mee wil, kan op vrijdag en op zaterdag een kaartje van f 2,50 kopen bij de entree van de expositie, die overigens gratis is. Bij de ingang van de, expositie is een enorme zandsculptuur te zien met als thema de stad en de haven. Drie meter hoog en 2,4 meter lang en breed is het ge vaarte, dat gebouwd wordt door het enige erkende Nederlandse zandsculptuurteam. aonaeraag y sepremner Nieuwe Maas thv de Boompjes 20.00-20.35 Openingsconcert Marinierskapel Live via Radio Rijnmond Uitreiking Ketelbinkieprijs Live via Radio Rijnmond Marinierskapel met als gast Lee Towers Live op Radio Rijnmond Maritime Mystery Tour i.s.m. Holland Casino Rotterdam vanaf de Spido met aan boord een bekende Nederlander vrijdag 10 september Nieuwe Maas thv Westerkade Parkkade/Wilhelminakade Veerdam Wilhelminapier/VertrekHAL hoe laat wat 10.00-17.00 Paviljoen open voor publiek 19.30-23.00 Rijnmond op de Golven Talkshow-Spido Stad Rotterdam 19.30-23.00 Rijnmond op de Golven Muzeboot-Spido Prinseplaat 21.00-0.30 Rijnmond op de Golven Havenliedjesfestival-Spido Pieter Caland 10.30-11.30 Demonstratie Koninklijke Marine (Mariniers, Marine Luchtvaartdienst) en Reddingmaatschappij KNRM 14.00-15.00 idem 18.00-24.00 Historisch Maritiem Weekend met oude ambachten, shantykoren, klassieke schepen 09.45-10.30 Optreden Royal Dutch Marine Steelband 10.00-16.00 Kindertruuk voor jeugd tot 16 jaar 12.00-13.00 Lunchconcert Marinierskapel 15.00-16.00 Optreden Royal Dutch Marine Steelband 10.00-17.00 Mini-vlootdagen Marine en Koopvaardij Scheepsbezichtigingen en activiteiten 10.00-17.00 Zeekadettenkorps Rotterdam met de Abraham Crijnssen aanwezig 10.00-17.00 Haven-In-Zicht; een unieke expositie op een unieke locatie 10.00-17.00 Zandsculptuur met havenobjecten voor pu bliek te bekijken 10.00-17.00 Scheepsbezichtigingen Binnenvaart 10.00-17.00 Spido publieksactie: iedereen voor 6 gulden mee, tegen inlevering bon De Havenloods- /Het Zuiden 19.30-23.00 Maritime Mystery Tour ism Holland Casino Rotterdam vanaf de Spido zaterdag 11 september Boompjes Leuvehoofd Nieuwe Maas thv Boompjes Nieuwe Maas thv Westerkade Nieuwe Maas thv Westerkade Oude Haven Parkkade Parkkade/Wilhelminakade Veerdam Wilhelminapier Wilhelminapier/VertrekHAL 10.30-11.30 12.00-12.30 10.00-16.00 16.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 19.30-23.00 24.00-0.30 Streetfestival: braderie, muziek en acts Paviljoen open voor publiek Vlootschouw historische schepen Oude Haven Spectaculaire demonstratie Koninklijke Marine (Mariniers, Marine Luchtvaart Dienst) en reddingmaatschappij KNRM Met Lynx helocopters en rubberboten Waterskitraining On the Waterfront. Met 's werelds grootste drijvende bioscoop Demonstratie Koninklijke Marine (Mariniers, Marine Luchtvaart Dienst) en reddingmaartschappij KNRM Rampendemonstratie operationele diensten gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam GGD, Brandweer, Rivierpolitie, Roteb, DCMR Spectaculaire bestrijding van een in scène gezette calamiteit herhaling Historisch Maritiem Weekend met oude ambacten, shantykoren en klassieke schepen Kindertruuk voor jeugd tot 15 jaar Concert Marinierskapel Minivlootdagen Marine en Koopvaardij Scheepsbezichtigingen en activiteiten Zeekadettenkorps Rotterdam met de Abraham Crijnssen aanwezig Helicoptervluchten voor het publiek Dé kans om de haven vanuit de lucht te bekijken Expositie zandsculptuur Haven-In-Zicht expositie Haven-In-Zicht-excursies per bus en boot naar container-, distributie- en bulkterminals en -bedrijven in samenwerking met Havenvereniging Scheepsbezichtingen binnenvaart Spido publieksactie: iedereen voor 6 gulden mee tegen inlevering bon uit De Haven loods/Het Zuiden Maritime Mystery Tour ism Holland Casino vanaf de Spido; Kaarten via WV Rotterdam idem hoe laat Nieuwe Maas thv Boompjes Parkkade/Wilhelminakade Veerdam Wilhelminapier/VertrekHAL Willemskade 10.00-16.00 12.00-13.00 15.30-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 programma en tijden onder voorbehoud wat Streetfestival (zie zaterdag) Boompjesrace Historisch Maritiem Weekend tussen Hollandse IJssel en Boerengat Waterskirace dames Demonstratie Koninklijke Marine (Mariniers, Marine Luchtvaart Dienst) en Reddingmaatschappij KNRM Waterskiraces formule III Waterskiraces Formule I en II, met Nederlandse kandidaten voor het wereldkampioenschap Historisch Maritiem Weekend met oude ambachten, shantykoren en klassieke schepen Kindertruuk voor jeugd tot 15 jaar Lunchconcert Marinierskapel Optreden Royal Dutch Marine Steelband ter afsluiting van de Mini-Vlootdagen Minivlootdagen Marine en Koopvaardij Scheepsbezichtigingen en activiteiten Zeekadettenkorps Rotterdam met de Abraham Crijnssen aanwezig Haven-In-Zicht presentaties Expositie zandsculptuur Scheepsbezichtigingen Binnenvaart Spido publieksactie: iedereen voor 6 gulden mee tegen inlevering bon uit De Haven loods/Het Zuiden

De Havenloods | 1993 | | pagina 13