399,- Regionale radio-reclame is het helemaal Komt in de bus! Nu complete bril met Varifocusglazen. Uit Thuis met Albert I GELDIG TOT EN MET 18 SEPTEMBER A.S. UW OGEN GAAN OPEN BIJ RINCK Werk in wording Radio Rijnmond steunt R'dams Dagblad met haast drie ton ZIE HOE EENVOUDIG U TV-PROGRAM MA'S Kil l\IT OPNEMEN. AKAI Ly Twee zeer opvallende gelede bussen verbinden sinds kort noord en zuid. „Zet 'm klem op 93,4 FM,luidt de tekst op de zijkanten, en dat is natuurlijk niet een aanmoediging aan het adres van automobilisten om hun voertuig zodanig te parkeren dat de bus geen kant meer op kan. Luisteraars van Radio Rijnmond zullen de leuze zonder moeite kunnen thuisbrengen, want 94,3 FM is immers de etherfrequentie van hun favoriete radiozender. Omdat Radio Rijnmond in december tien jaar bestaat, is samen met de grote sponsor Akai besloten tot deze in het oog lopende reclame-uiting. De Rijnmond-bussen rijden een van de drukste routes in de stad. (Foto Joop van der Starre) Hoe vaak krijgen muziek- minnende luisteraars de ge legenheid om een componist tijdens zijn werk te volgen? Hoe komt een compositie ei genlijk tot stand? Hoelang werkt een componist aan een stuk en hoeveel zweetdrup pels en muziekpapier kost dat? Deze en andere vragen wor den dit seizoen in Rijnmonds Diep Cultuur Live beant woord. Rijnmonds Diep Cultuur Live, dat wordt gemaakt in sa menwerking met de Rotter damse muziekinstellingen, wordt elke derde zondag van de maand rechtstreeks uit gezonden vanuit Zaal De Unie (let op: in september de VIERDE zondag; 26 septem ber dus!). Er komen veel ac tuele zaken van het muziek leven in Rotterdam aan de orde. Rode draad door het seizoen is de opdracht aan vier Rotterdamse componis ten om een stuk te schrijven speciaal voor leerlingen van de SKVRmuziekschool. In negen uitzendingen wordt het ontstaan van de muziek werken op de voet gevolgd. Door de SKVR en Radio Rijnmond werden de compo nisten Arend Niks, Henk de Vlieger, Gerda Geertens en Hans Koolmees voor dit pro ject gevraagd. De verstrekte compositie-opdrachten zijn zeer verschillend van aard: zo is het de bedoeling dat er muziek ontstaat voor pop bandjes, slagwerkgroepen, kinderorkesten en blaasen- sembles. De kant-en-klare composi ties beleven hun première in juni '94, als de SKVR-mu- ziekschool haar 150-jarig ju bileum viert. Drion: „Radio-reclame kunnen wij voor u plannen op het mo ment dat u past en daar waar u de luiste raars treft, die het best bij de sfeer van uw produkt passen. Wilt u aan het begin van een reklameblok of juist aan het eind, vlak voor het nieuws of weer en verkeer. Of wilt u juist een spot voor en een na het nieuws? Dat kan allemaal! De adviseurs van Radio Rijn mond Reclame geven u graag alle informatie over mogelijk heden en tarieven. Maatkostuum Bijzondere samenwerkings verbanden? Heeft u een goed idee, dan moet u altijd even kontakt opnemen, wellicht biedt Radio Rijnmond Recla me u een mogelijkheid. Radio Rijnmond Reclame verzorgt n.l. alle commerciële werk- Nieuwe map De commerciële Rijnmond- -man wyst erop, dat binnen kort de nieuwe uitgebreide map met alle tarieven en be- reiksinformatie van Radio Rijnmond uitkomt. „Wilt u al les weten over radioreclame bij Radio Rijnmond, dan mag u deze map niet missen. Even een telefoontje of een fax en wij zenden of brengen met de nodige toelichting, indien u dat wenst, de map bij u thuis. Wilt u gelijk een reklameplan bespreken, wij geven graag advies ook over een combina tie van adverteren op de radio en in de krant, zodat u een evenwichtige mix van media heeft. Bij Radio Rijnmond zit ten namelijk niet alleen spe cialisten op het gebied van ra dio- maar ook op het gebied van reclame en mediaplan ning. U kunt gebruik maken van zo'n 40 jaar gezamenlijke ervaring in het reclamevak. Gratis! Dus bel 010-4.400.611 of fax 010-4.400.698." Ook als u snelle actie no dig hebt, biedt Frank Drion uitkomst. „Stel u heeft een speciale en vooral snelle aktie bedacht en u wilt dat d.m.v. radio kenbaar maken. Kan dat ook op heel korte termijn Ja, dat lukt prima. Wij brengen u snel in kontakt met een recla mebureau of producent, waar van wij weten, dat zij'snel en doelgericht werken. Doen u intussen een voorstel voor een commercialserie en plannen uw zendtijd. Met enkele da gen heeft u dan uw aktie rond en kunt met een gerust hart het resultaat tegemoet zien!,, Bel met Frank Drion of Stan van Dongen, telefoonnummer 010-4.400.611. Een fax naar 010-4.400.698 kan natuurlijk ook. Radio Rijnmond heeft met een bedrag van 285.640 steun verleend aan het Rot terdams Dagblad. Het geld is afkomstig uit de reclame-in komsten van de regionale zender. Het oorspronkelijke voornemen om het totale be drag in klinkende munt, om lijst met een optreden van een majorettenkorps, bij het Rotterdams Dagblad op de stoep te storten, werd door de krant van de hand gewe zen. De bijna drie ton is in plaats daarvan giraal over gemaakt. Werkzaam medium Radio-reclame is ook een werkzaam medium voor wer ving van personeel, het aan vragen van documentatie of reisgidsen. Een tip voor een korte najaars-vakantie en het verstevigen van de naam van het bedrijf. Drion: „Radio-reclame kan klanten op een goed idee brengen of vlak voor een eve nement belangstellenden trekken, mededelingen van instanties over gewijzigde dienstverlening doorgeven, noem maar op. Kortom radio reclame kan heel nuttig werk doen en bovendien nog amu sant zijn ook. Vooral dat laat ste is van groot belang. Geluk kig kennen wij voldoende pro ducenten, die met veel humor en kunde spotjes produceren, waardoor radio reclame ook leuk is. En dat is belangrijk voor onze luisteraars, want die willen wij liever niet ver velen met saaie spots. Wilt u meer informatie? Wij helpen u graag! Bel gerust 010 - 4.400.611." Hallo, hallo, wie...? Hallo, hallo, wie...? Zo heet het verhaal waar de jeugdboe kenschrijfster Leonie Kooiker is begonnen en waarvan het de bedoeling is dat de kinde ren van Rijnmond het afma ken. De verhalenwedstryd is een initiatief van de ROOS, het overkoepelende orgaan van de regionale omroepen, en de Provinciale Bibliotheekcen trales, in eigen kring bekend als PCB's. Bij de openbare bi bliotheken (en aan de balie van Radio Rynmond) kunnen kinderen wedstrijdformulie ren afhalen waarop het begin van het verhaal van Leonie Kooiker staat afgedrukt. Op de achterzijde kan het worden voltooid. Er zijn leuke pryzen te win nen. De schrijvers van de leukste en spannendste ver halen worden uitgenodigd om op 23 oktober naar het Jeugd theater Hofplein te komen. Daar worden ze dan getrac- teerd op een spannende show van Alles Kids. De opname die Radio Rynmond die middag maakt, wordt de volgende ochtend uitgezonden in Rijn monds Diep Cultuur, en na tuurlijk zijn daarin ook de winnaars te horen. Een interview met de schrijf ster Leonie Kooiker wordt in Rijnmonds Diep Cultuur uit gezonden op zondag 12 sep tember, van 11.00 tot 12.00 stiekem een beetje op. Ik heb zelf namelijk thuis ook wel tien leuke platen met een verhaal. Blijft u luisteren? ROLAND VONK Tydens de Wereldhaven (in het tweede weekend van sep tember) is Radio Rynmond een paar keer langer in de lucht, en ook de reguliere pro grammering zal deels in het teken staan van het puur-Rot- terdamse spektakel. Het openingsconcert op 9 sep tember, met de uitreiking van de Ketelbinkie-prijs en een optreden van Lee Towers, wordt live uitgezonden, net als het Havenliedjesfestival, de volgende avond. „Toen ik medio 1992 aantrad om de com mercie van Radio Rijn mond te gaan doen, heb ik niet durven schat ten, dat de omzet zich zo snel en voorspoedig zou ontwikkelen. Wel was ik ervan over tuigd, dat regionale ra dio-reclame een mooie toekomst tegemoet zou gaan. Een zo flexibel medium met een enor me binding in de regio en toch met de moge lijkheid in zich om te ontwikkelen naar een landelijke uitstraling," aldus Frank Drion, commercieel adjunct- -directeur van Radio Rijnmond. zaamheden voor Radio Rijn mond. Dat omvat niet alleen radioreklame, maar ook pro- grammasponsoring en partici patie. Radio-reclame scoort goed. Dat is geen wonder als u zich realiseert, dat Radio Ryn mond dagelyks zo'n 320.000 mensen van 13 jaar en ouder bereikt. In het zendgebied Zuid-Holland Zuid 24 en 38% van alle luisteraars luis teren regelmatig naar Radio Rijnmond, terwijl 20 naar Radio 3 luistert en slechts 18 naar alle andere radio-aan bieders in dit gebied. Bovendien blijkt uit recent onderzoek dat in het luisterge- bied Rotterdam, het z.g. '010-gebied', Radio Rijnmond ook marktleider is met ruim 23 De luisteraars van Radio Rijn mond zyn niet alleen trouw, zij luisteren ook het langst: 174 minuten per dag." Mevrouw, mag ik u iets vragen voor Radio Rijnmond? Nee. En weg loopt een dame- -met-boodschappentas. Vaak is het niet ge beurd de afgelopen we ken, maar er zijn men sen die de kans van hun leven voorbij laten gaan om nou eens hun muziek op de radio te laten horen. De trouwe luisteraar van Radio Rynmond begrijpt waar wij het over hebben: over Uit en Thuis, hét nieuwe - tijdelijke? - programma tussen vier en vyf op doordeweekse middagen waarin telkens zo maar een inwoner van het zendgebied laat horen welke platen hij of zij mooi vindt. Een verrassingprogramma. In meerdere opzichten, want het feestvarken van de dag wordt pas om half drie de hamvraag gesteld. Wilt u vanmiddag, ja ofte nee? Zo ja, dan is haast geboden. Snel met de presentator - met mij dus - naar het eigen huis om te grasduinen in de collec tie CD's, LP's, cassettes of wat dan ook. Daarna, rond half vier, in de taxi van Ab - voor vrienden Koning Albert I - naar de Rijnmondstudio aan de Mathenesserlaan in Rotter dam. En dan even na vieren de ether in en de kabel op met de eigen muziekkeuze. Een haastklus, elke dag weer. Ben je niet bang dat je in zo korte tijd niemand vindt, vra gen bezorgde collega's her haaldelijk. Ja, héél erg bang, dank u. Nee, natuurlijk niet. Want het is een wereldvraag, dat iemand van de radio op jou afkomt om een uur lang voor de hele regio de muziek uit jouw hart te draaien. Er zyn uiteraard mensen die nèt naar het ziekenhuis moeten, geen Nederlands spreken, of gekweld worden door een ver lammende verlegenheid, maar iedereen heeft wel iets met een bepaald soort muziek of heeft herinneringen die ver bonden zijn aan bepaalde lied jes. Gevarieerd Sinds de start van Uit en Thuis in de laatste week van juli heeft de luisteraar mogen genieten van onder anderen een David Bowie-fan, een En- gelbert Humperdinck-adept, een André van Duin-bewon deraar, een veelweter op het gebied van musical, een band- oneonist met veel tangopla ten, en stel Barendrechtse kinderen dat zich een weg zoekt tussen house en Ja Zus ter, Nee Zuster, en twee ouwe- tjes met een muzikaal spec trum van Max Bygraves tot The Inkspots. Zeer gevarieerd kortom. Maar hebben al die mensen zo veel platen in huis dan? Geloof het of niet, maar in een uur radio waarin je ook nog wat wilt praten, krijg je al gauw geen tien liedjes meer geperst. Zo veel heeft toch na genoeg iedereen in de kast staan. En wat mensen zelf niet hebben, halen we onderweg even met de taxi bij de Cen trale Discotheek aan de Mau- ritsweg. Knappe jongen die iets wil horen dat ze daar niet hebben. Maar hoe kom je aan kandida ten? Spreek je mensen echt zomaar aan op straat? Dat is wel de regel, ja. En eerst kij ken die mensen wel vreemd op - iedereen heeft toch ten minste een vaag idee van hoe Uit Thuis. Vaste taxichauffeur Ab, gaste Mijke Loeven en presentator Roland Vonk: haastklus. z'n dag er gaat uitzien, en als het even kan houd je je daar aan - maar elke middag vind je in tien minuten toch iemand die toehapt, dat is inmiddels wel gebleken. En dan nog. Na de start van het programma hebben hele volksstammen naar Radio Rijnmond gebeld met de me dedeling dat zij ook graag een keer een uur willen. Hebben zij pech? Nee, hoor. Die men sen kunnen ook verrast wor den. Het kan zijn dat ik op een middag om half drie opeens op de stoep sta. Je weet het maar nooit in dit leven. En als ze niet thuis zijn? Eerlijk gezegd hoop ik daar Met Varifocusglazen kunt u naadloos veraf en dichtbij kijken. Een top kom bi natie waar u F. 300,- voordeel op krijgt. m- VOORDEEL F. 300,- OPTICIENS Bridle, Nobelstraat 10, tel: 01810- 12095, Hoogvliet, Winkelunit op parkeerterrein to. politiebureau, tel: 010 - 4381522 Ridderkerk. St Jorisplein 20-21tel: 01804 24052, Rotterdam, Coolsingel 52 (to. de Bijenkorf), tel: 010 - 4138344, Groene Hilledijk I9lb, tel: 010 - 4852339, Hesseplaats 187, tel: 010 - 4212203, Keizerswaard III, tel: 010 - 4829546, Oude Binnenweg 117, tel: 010 - 4135663, Spinozaweg 301tel: 010 - 4325384, Zuidplein Hoog 622, tel: 010 - 4818433 ♦informeer naar de voorwaarden. Bel gratis 06-022088 Het programmeren van TV-programma's gaat gewoon via teletekst. U roept via de afstandsbediening van de Akai videorecorder de teletekstpagina op met programma-informatie over een bepaalde zender op een bepaal de datum. Met de cursor van de afstandsbediening wijst u het programma aan dat u wilt opnemen. Met PDC (Program Delivery Control) mist u nooit meer het einde van een spannende film. Zelfs niet wanneer de film enkele dagen verschoven wordt. De opname-instructie blijft immers in het geheugen van de videorecorder zit ten. Met een nieuwe Akai videorecorder kunt u direkt alle teletekstfuncties gebruiken en PDC uiteraard vanaf het moment dat de zenders in Nederland deze codes gaan uitzenden.

De Havenloods | 1993 | | pagina 11