Derby HBSS-Zwaluwen boeit slechts enkele minuten SPORT V Gemeente huldigt Excelsior'20 DE HAVENLOODS Jubilarissen ODI verliest Fortuna viert jubileum met 45-uurs estafette Onoplettendheid breekt Schiedammers driemaal op Nieuwe koers EEN NIEUW START, EEN NIEUWE KANS >|__8 i DINSDAG 7 SEPTEMBER 1993 VLAARDINGEN- Voetbal-, vereniging RKWIK huldigde op de onlangs gehouden algemene ledenvergadering de heren J.G. Post en A.G. Odijk met de zilve ren speld met briljant omdat zij veertig jaar lid waren van de Nieuwelantploeg. De leden T.W. Roelinmg en H.C. Meeder ont vingen de zilveren speld (zonder briljant) voor het 25-jarig lid maatschap. Voorts gingen de leden akkoord met een wijziging van de club kleuren. De witte bies uit de blauwe voetbalbroek is verdwe nen. Overigens heeft het bestuur een overgangsperiode vastge steld van twee jaar. In die tijd hebben de RKWIK-leden de ge legenheid die nieuwe broek aan te schaffen. Op de ledenvergadering werden ook nieuwe bestuursleden geko zen. Het RKWIK-bestuur ziet er voor de komende periode als volgt uit: Voorzitter Leon Vlug, penningmeester Gerard Polder vaart, algemeen secretaris Rob Verwater, voorzitter senioren Nico Verhart, secretaris senioren Fred Post, wedstrijdsecretaris senioren Jo van Delden, lid se nioren Hans Wijzenbroek, lid se nioren Rob Ducaneaux, voorzit ter jeugd Aad Verwater, wed strijdsecretaris jeugd Corry Kruidenier, lid jeugd Elly Goudswaard en Ron de Bruijn. Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie. Post bus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. SCHIEDAM- Voor ODI is het seizoen slecht van start ge gaan. De ploeg moest voor de uitwedstrijd tegen Madjoe hele maal naar Rijnsburg en stond na afloop met lege handen. In een door zijwind geteisterde wedstrijd had ODI niet het slechtere van het spel, maar ver morste zoveel kansen dat het na de eerste rondgang al kansloos was. Madjoe scoorde daarente gen wel en kon de verkregen 5-0 voorsprong in de tweede helft rustig uitbouwen. Ook omdat ODI volharde in het aanvallen via de verkeerde 'wind tegen'- kant kwam de Thurledeploeg nooit in de wedstrijd terug: 10-4. Doelpuntenmakers ODI Hans Seip (driemaal) en Nico van Ot- terloo (eenmaal). Wegener huL&aantxilsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010 - 4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.j ADVERTENTIEVERKOOP: v.d. Marei privé 010-4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (chefredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Nans Wolters en Nathalie Lans (tel. 010 - 4.269.247). Sport: Erwin v.d. Lee (tel. 010 - 4.343 850) Peter Spek (sport) tel. pnvé 010-4.352.615 Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redactie Zuid-Holland: Jan Sieben. Nieuwe Vlaardingse Courant Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en iethei en is een uitgave van Wegener luis-aan-huisbladen B.V., behorende tot Wegener N.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: Th. S. Bakker R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in tale oplage van ruim een mil- BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 (tijdens kantooruren) door PETER SPEK VLAARDINGEN - Het 45-ja- rig bestaan van atletiekvereni ging Fortuna zal in het weekein de van 17,18 en 19 september op spectaculaire wijze worden ge vierd. Op het programma staat een estafette van 45 uur. Elk half uur zal er een loper van start gaan om te proberen in die tijd spanne zoveel mogelijk kilome ters af te leggen. De Vlaardingse club wil met deze negentig lopers een poging wagen in het Guiness Book of Records te komen. Deze estafette loopt als een rode draad door het jubileumpro gramma van Fortuna. Op vrij dagmiddag 17 september zal om 17.00 uur het startschot worden gelost. De bekende Vlaardingse lange-afstandloper Michel de Maat zal de eerste dertig minu ten voor zijn rekening nemen. „Voor dit evenement bestond in onze vereniging veel belangstel ling. Binnen enkele dagen had den wij negentig lopers op onze lijst staan. We hebben zelfs atle ten moeten teleurstellen", zegt Fortuna-voorzitter Ruud Muur- en, die zelf de laatste dertig mi nuten voor zijn rekening neemt. De nog steeds sterk groeiende atletiekvereniging heeft nog meer verrassingen in petto. „Er komt steeds meer belangstelling voor het hardlopen. Niet alleen op onze atletiekbaan aan de Marnixlaan maar ook op de openbare weg zien we steeds meer lopers verschijnen. Dat laatste baart ons nogal wat zor gen. Vaak zien wij gevaarlijke situaties op de openbare weg als lopers gebruik maken van slecht verlichte wegen of zelf de open bare weg als sportterrein be schouwen en het niet zo nauw nemen met de verkeersregels", aldus de Fortuna-voorzitter. „Ernstige ongelukken zijn geluk kig nog uitgebleven, maar wij willen die wel vóór zijn. Daarom willen wij in navolging van Lei den drie veilige looproutes door Vlaardingen gaan aanbrengen. Zo'n looproute kan op een een voudige manier op het wegdek worden aangegeven. Het voor deel van zo'n veilige looproute is dat de lopers weten dat naast de geboden veiligheid ook de lengte van het parcours bekend is. Ook Binnenkort krijgen de trimmers de beschikking over een veilig loopparcours in het kader van de sociale ver nieuwing in onze gemeente past zo'n veilige looproute, die ook geschikt is voor gehandicapten en een stimulans kan zijn om ook aan sport te gaan doen", aldus Ruud Muuren. Het ministerie van WVC stimu leert het initiatief van Fortuna. Ook het dagelijks bestuur van de sportraad heeft een sportief ad vies uitgebracht over dit plan. „Wij vonden het een aardig idee om ter gelegenheid van ons 45- jarig jubileum, deze drie veilige looproutes aan de gemeente aan te bieden." In overleg met de gemeentepoli tie zijn de drie veilige looproutes door Ruud Muuren vastgesteld. „Zelf zorgen wij ook voor het uitzetten van de routes, die her kenbaar zullen zijn door verf- strepen of tegels in het wegdek." Na een feestavond voor de jeugd op vrijdagavond en voor de se nioren op zaterdagavond en een sport- en spelprogramma op za terdagmiddag zal het jubileum programma na de finish van de 45-uurs estafette op zondagmid dag om 14.00 uur worden afge sloten met een receptie. SCHIEDAM Op papier leek het de perfecte opening. Een semi-derby direct op de eerste dag van het seizoen '93-'94. HBSS- Zwaluwen bleek na afloop alleen op pa pier te kunnen boeien. De pu blieke belangstelling viel te gen, niet in de laatste plaats door het Haring- Bierfeest. De voetballende capaciteiten van beide teams vielen tegen en zodoende ook de gehele wedstrijd. Daargelaten de en kele momenten natuurlijk maar die waren op de vingers van één hand te tellen. Zwalu wen had aan drie van die mo menten genoeg om HBSS met de eerste lege handen op Har- ga achter te laten: 1-3. De eérste kennismaking met de nieuwe competitie was voor HBSS-trainer Arnold Lobman een teleurstellende. Dat gold ook voor zijn elftal. Tactisch had HBSS zich volledig aangepast aan zijn tegenstander. De conse quentie daarvan was dat er lou ter hardwerkende 'brekers' in het oranje waren gestoken. De enige uitzondering was rechts voorin te vinden, in de persoon van Jacco van Tilborg. Maar die kreeg zo weinig steun dat hij er zichtbaar moedeloos van werd. Natuurlijk waren die aanpassin gen enigszins te verklaren. Zwa luwen draait al jarenlang boven in mee in de derde klas en ziet zichzelf ook dit jaar als één van de favorieten. En met Frenk van der Kleij heeft het er een hele lepe voetballer bij gekregen, die tegen HBSS al liet zien wat voor 1-3 van naaste huur Zwaluwen attend geen waarde hij voor de ploeg kan hebben. Toch gaf ook Danny Molendijk toe dat hij 'een hele matte derby met weinig amuse mentsgehalte gezien had'. Geel Het begin mocht er in ieder geval zijn. De eerste de beste corner van rechts werd binnen vier mi nuten ingekopt door Martin van Ballegooyen. Maar dat de lange voorstopper zo ongehinderd en vrij de bal achter Han van Ber- kel kon deponeren was ook voor Lobman een raadsel. Het was tevens de eerste streep door het tactisch uitgedachte concept. De lijn was echter gezet maar het o zo mooie begin kreeg geen ge volg. Zwaluwen had het betere van het spel maar zag nooit kans om de oranje muur met combi naties te slechten. En HBSS bleef volharden in de lange bal van met name Cor Timmers op één van de spitsen. Daarnaast blonk het uit in domme overtredingen waarbij Johan van Dijk (over schrijving naar PPSC ingetrok ken) door het oog van de gele naald kroop na een aanslag op uitblinker John Aalse. Een paar minuten later kreeg Jacco van Tilborg hier de rekening van ge presenteerd toen hij directe te genstander Arjan Sloots aantik- Kansje Pas in de 42e minuut was er iets van HBSS te zien dat op een doelgerichte poging leek. Jacco van Tilborg (wie anders?) sla lomde door de verdediging en kwam na een één-tweetje oog in oog met Rob Grauwmeijer te staan. De Zwaluwen-sluitpost keerde de schuiver echter be kwaam. Zwaluwen leek echter met de gedachten al bij de thee te zitten want nog geen minuut la ter mocht Michel van Zijl de bal van vijf meter opnieuw inschie ten. De reactie van Danny mo lendijk ('kom nu eens op') zette echter geen zoden aan de dijk. HBSS rook zijn kansje en het kwam in de 48e minuut ook op gelijke hoogte. De vrije trap net buiten de zestien werd keihard door Jacco van Tilborg langs de muur in het garen geknald. Compliment Een gewaarschuwd mens telt voor twee luidt het overbekende spreekwoord maar het was za terdagmiddag zeker niet van toe passing op HBSS. De thee was nog amper bezonken of nummer twee en drie van Zwaluwen la gen al in het garen. Allereerst was het Harry Boekholt die in zijn ooghoeken de twijfelende Han van Berkel zag komen en hem met een schitterend achter over gekopte bal verschalkte: 1- 2. Nog geen minuut later snelde Frenk van der Kleij naar de ach terlijn en liet een afgemeten voorzet los op opnieuw Harry Boekholt die het speeltuig pan klaar legde voor de gereedstaan de Martin Krommert: 1-3. „Die drie momenten van onoplettend heid braken ons op", luidde het commentaar van Arnold Lob man. „Toch moet ik mijn ploeg een compliment maken want als ze de dicipline zo vasthouden, pakken we nog een hoop pun ten. Dit jaar is voor ons een reconstructiejaar. Daarbij peins ik er niet over om over de onder ste plekken te praten. De reële keuze is om niet te degraderen en met dit materiaal moet dat kun- SCHIEDAM Voor de tweede maal kampioen van Nederland. Deze prestatie werd neergezet door de cricketers van Excel sior'20. Met een miniem verschil (0,08 punten) werd deze compe titie VCC achtergelaten. Na het feest na de gewonnen wedstrijd tegen Sparta was het de beurt aan de gemeente om de cricketers in de schijnwerpers te zetten. Burgemeester Scheeres overhan digde in het oude raadhuis een wimpel in Schiedamse kleuren en alle spelers een paraplu. Zo sprak de gemeente de waarde ring uit voor de pr die Excelsior dit seizoen voor Schiedam heeft gevoerd. Het is overigens niet het laatste feest dat georganiseerd wordt ter ere van de cricketers. Op vrijdag 10 september is er van 19.30 tot 21.00 uur een receptie en aan sluitend een feestavond om het seizoen met gezellige muziek passend af te sluiten. de kampioenen uit Burgemeester Scheeres sprak zijn waardering VLAARDINGEN— Korfbal club Vlaardingen gaat een nieu we koers uitzetten in het nieuwe seizoen. Voorzitter Ronald de Jong laat de selectie-spelers we ten dat de oudere generatie zo langzamerhand afgelost gaat worden. „Daarom hebben wij in overleg met de technische com missie en trainer/coach Erik van Viersen besloten in het nieuwe seizoen enkele jongeren in het eerste team in te passen". De Vlaardingen-voorzitter wil echter wel benadrukken dat er geen sprake zal zijn van een drastische verjonging. „Want dat zou op korte termijn te zeer ten koste gaan van de prestaties. Voor deze geleidelijke verjon ging hebben we een periode uit getrokken van twee tot drie jaar." Deze nieuwe koers van de Holy-ploeg heeft wel gevolgen voor het komende veldseizoen. „Als doel hebben we gesteld om ons in de subtop van de eerste klasse te handhaven en niet nu al te streven om de degradatie van het vorige seizoen uit de over gangsklasse al zo snel goed te maken", aldus de Jong. De situ atie voor hel iaalseizoen zal an ders zijn. „Daar is het uitgangs punt om ons zeker in die over gangsklasse te handhaven, van daar dat wij die verjonging daar nog niet zo snel doorvoeren". In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1Regi Blinker Feyenoord Dean Gorré Feyenoord John de Wolf Feyenoord Erik van de Merwe Dordrecht '90 5. Mario Been Excelsior 6. Takafumi Ogura Excelsior Winstor Bogarde Sparta Virgil Breetveld Dordrecht '90 Marcel Boudestijn Excelsior 10. Ulrichvan Gobbel Feyenoord Errol Refos Feyenoord Michel Valke Sparta 13. Brian Wilsterman Dordrecht '90 Feyenoord 6.33 Arnold Scholten Feyenoord 6.33 17. Ruud Heus Feyenoord 6.25 Jerry Simons Dordrecht '90 6.25 19. Michel Langerak Dordrecht '90 Warry van Wattui Dordrecht '90 6.20 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.25 2. Oscar Moens Excelsior 6.60 3. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.40 4. Edward Metgod Sparta 6.00 Virgi,BreJt?e^C°RER Dordrecht '90 - 7 doelpunten Nadat Excelsior drie maal op rij een Speler van de Week leverde, komt Rotterdam-Zuid. John de Wolf scoorde afgelopen zondag tegen NAC een acht en greep met dit cijfer direct de koppositie. Knap voor de man die vorig seizoen door Rijnmond-gebied overduidelijk werd gekozen tot meest popu- iu knie-blessure achter de rug, ./eer noDer ggf— elftal. The Wolfman is back. Vandaag start er een nieu we serie van vier ESTAFET- TE-puzzels met een nieuwe kans op de hoofdprijs van 1000 gulden contact of een van de vier aanmoedigings prijzen bestaande uit VVV- bonnen ter waarde van 25 gulden. De vier puzzels die deze maand geplaatst worden, leveren elk weer enkele woorden op die gezamenlijk het begin van een zin vormen. Na de vierde puzzel maakt u de zin af met maximaal ongeveer 25 woorden en stuurt de oplossing naar ons toe. Een jury zal de goede oplossingen beoordelen en de winnaar aanwijzen Er wordt bij het jureren gelet op de originaliteit; rijm is niet nodig (mag natuurlijk wel). Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale en vertikale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raakpunt van regel A vertikaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1.onverpakte lading - kaartspelterm 2.transport 3.voorzetsel - bijdehand meisje - geestelijke (afk.) - muzieknoot 4.deel van het hoofd - open plek in het bos - alcoholische drank 5.gang - zeer warm 6.vaarwatergidsen 7.bedrag waarvoor men iets gebruiken mag - fraai 8.woonboot - zeer - vat 9.aankomend (afk.) - lidwoord - muzieknoot - persoonlijk voornaamwoord 10.laadvermogen van een schip 11.traag - deel van het hoofd Omschrijving vertikaal: A.stok met ijzeren punt B.duw - plaats in de Noord-Oostpolder C.ultra violet (afk.) - fortuin - tantalium (afk.) D.water doorlatende plaats - uitgedroogd - scheepswerkplaats E.lattenkist - bijwoord F.opsporingssysteem G.inweekmiddel - gewicht H.onderricht - persoonlijk voornaamwoord - ik (Lat.) I.bijwoord - gelukkig bezit - voegwoord J.aanwijzend voornaamwoord - deel van het hoofd K.laadkist I Vul hier uw oplossing in: J september 1 j september 2 september 3 maak de zin af met n AR!!!! I Stuur uw oplossing op een briefkaart na de 4e puzzel in naar: Wegener Promotie Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam

De Havenloods | 1993 | | pagina 3