F itypovtcw KORTSTE OPENING OOIT TER WERELD Fietsen voor (of tegen?) de lijn Radio FM 93.4 Mhz. Mediacentrum-West officieel in gebruik genomen Vakantiepost! RIJNMOND SEPTEMBER 1993 - ZEVENDE JAARGANG NR. 9 - VERSCHIJNT MAANDELIJKS -j (Van onze verslaggever) ber werd, met de kortste ope- den (1 minuut!), het nieuwe dio Rijnmond officieel in ge- ROTTERDAM - Op 1 septem- ningsplechtigheid allertij- Mediacentrum-West van Ra- bruik genomen. Een zomer vol man nen en vrouwen, die je normaal niet zo makkelijk te spreken krijgt. Dat was de kreet, waarmee Radio Rijnmond in de zo mermaanden een vakan tievariant had bedacht op het telefoonprogramma tussen 6 en 7 uur Zeven weken lang was vaste presentator Erik Post in geen velden of we gen te bekennen. En ze ven weken lang zat op zijn stoel elke dag een an dere presentator: een lan delijke of een regionale beroemdheid. Vakantiepost was een van de vele speciale zomerpro- gramma's op Radio Rijn mond. Het begon op maandag 5 juli meteen al goed met Felix Rotten berg, de voorzitter van de Partij van de Arbeid, die heel wat teleurgestelde partijgenoten over zich heen kreeg. En er waren meer politieke kopstuk ken bereid de luisteraars van Radio Rijnmond een uur lang te woord te staan: André van der Louw, Piet de Visser, de Zuidhollandse Commissa ris van de Koningin Schelto Patijn, burge meester Piet IJssels van Gorinchem, de Rotter damse wethouder Pim Vermeulen en ex-wethou der Johan Henderson. En wie herinnert zich niet de uitzending van Ella ter Kuile, de fractievoorzit ster van de VVD in Rot terdam? Zij had de beurt op de dag na de aanval van taxichauffeurs op een groep junks bij Perron 0. Op zon dag blijft de RR-telefoon continu rin kelen. Ook werd er heel veel ge beld naar mensen uit de voetbalwereld, de direc teur van de Kuip Jos van der Vegt, Joop Hiele, Regi Blinker en Feyenoord- -voorzitter Jorien van den Herik, die uitgerekend de dag na het incident in Den Helder aan de beurt was. Mensen uit de showbizz bleken ook graag bereid een uurtje Vakantiepost te presenteren: Paul de Leeuw (net als vorig jaar een enorme klapper), Jac ques Herb, Amazing Stroopwafel Wim Kerk hof, Joke Bruijs, Bert Vis- scher en Herman Douw van het Trio de Janeiro. Dan waren er de Radio Rijnmond-columnisten Jan Oudenaarden, Paul Verspeek en niet te verge ten Pim ('Peper rot op') Fortuyn, die een uiterst prettig gesprek had met modekoning Theo Sij- thoff. Niet dus. Blijdorp Ook kreeg u de gelegen heid te bellen met dieren arts Willem Schaftenaar van diergaarde Blijdorp Machteld Cairo van het Surinaams Vrouwenhuis, voormalig studentenleid ster Simone van Geest, Vervolg op pag. 3 Zie ook: column Nico Haasbroek Hieronder die mannen en vrouwen met wie u de afgelopen zomer op Radio Rijnmond hebt kunnen spreken. Herkent u ze allemaal? De portretten werden gemaakt door Maarten Laupman en Joop Reyngoud. Eén gastpresentator wilde niet op de foto: Paul de Leeuw. Ronald Stevens is een van de Radio-Rijnmond-redac- teuren die de afgelopen maanden het land introk ken om tweemaal per dag verslag te doen van het le ven langs de toekomstige Betuwelijn. De spoorlijn, die straks de Rotterdamse haven moet verbinden met het (Duitse) achterland, houdt de ge moederen al jaren in bewe ging. Voor- of tegenstan ders: iedereen heeft er de mond van vol. Rotterdam zou de aansluiting met de toekomst voorgoed missen als de goederentreinlij n er niet komt, zegt de één, ter wijl de ander wyst op zijn huis waar het spoor dwars doorheen is gepland. Grappen doen ook al de ronde, zoals die van die boer die zegt: „Dat de Betu welijn er komt, vooruit! Als ze maar niet denken dat ik elke nacht opsta om de deuren van mijn schuur voor die treinen open en dicht te doen." Hoe dan ook: het leek Ra dio Rijnmond een goed idee om langs de aan te leggen spoorlijn te trekken om met de mensen die er straks direct mee te maken krijgen te praten. Ronald Stevens, die op de foto het rijwiel ophoudt dat beschikbaar werd gesteld door Halfords Fietsen, bleef nog betrekkelijk dichtbij huis. Hij fietste van Heerjansdam naar Gorin chem nadat Roland Vonk de weg tot en met Baren- drecht had verkend. Zie elders in Uw eigen Reporter

De Havenloods | 1993 | | pagina 7