■■■■■Hi RHS zet PPSC weer met de beide benen op de grond Tweede kunstgrasveld schept verplichtingen voor Pollux SPORT Dames HBSS moeten dit jaar promoveren li"1 DE HAVENLOODS Rapporteurs langs de lijn Rood voor Cor Timmers Michel de Maat heerst op Hoogendijk-loop DINSDAG 14 SEPTEMBER Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie, Post bus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. Winterstop VLAARDINGEN— Ook dit jaar heeft de KNVB voor de voetballers een winterstop vast gesteld. Op zaterdag 11 en zon dag 12 december wordt het laat ste volledige voetbalprogramma afgewerkt. De KNVB gebruikt het weekeinde van 18 en 19 de cember voor een eventueel in haalprogramma. Daarna wordt er twee weken niet gespeeld, terwijl voor 8 en 9 januari van 1994 een inhaal- weekeinde is gepland. Op 15 en 16 januari van het volgende jaar staat afhankelijk van het compe titieverloop een volledig pro gramma geprogrammeerd of een inhaal- of bekerprogramma. VLAARDINGEN - Met de start van het voetbalsei zoen zijn ook de rapporteurs van het Vlaardings Voetbal gala weer op pad gegaan om de spelers en teams te beoor delen. Alle Vlaardingse stan daardteams, zowel bij de mannen als bij vrouwen, za gen een rapporteur langs de lijn staan. Afgaande op het rapportcij fer begon de voetbalcompeti tie op een hoog niveau. Niet minder dan elf spelers ont vingen een acht van de Voet- balgala-rapporteurs. Drie teams ontvingen een zeve- nenhalf voor hun geleverde prestatie. Deze prestatie werd geleverd door het vrouwen team van Deltasport en de mannenploegen van CION en HSC(zondag). SCHIEDAM - HBSS is er in de uitwedstrijd tegen Zuidland opnieuw niet in geslaagd de eer ste punten binnen te halen. De ploeg van Arnold Lobman had gedurende de eerste helft wel een overwicht, kwam ook op voor sprong via Erik Olivier maar was wederom niet bij de les toen Zuidland snel een vrije trap nam: 1-1. De tweede helft was er opnieuw druk op het doel van de debu tant maar er deden zich slechts kleine mogelijkheden voor. Het was ook de thuisploeg die voor het eerst een voorsprong nam via een klasse goal in de korte hoek bij de terug gekeerde Jan van Eijsden. De 3-1 uit een pe nalty nadat Cor Timmers (met rood weggezonden) de doorge broken spits onderuit had ge haald was de nekslag voor HBSS. Huldiging DVO-leden VLAARDINGEN Op de vo rige week vrijdagavond gehou den algemene ledenvergadering van de voetbalclub DVO werden enkele zilveren en bronzen me dailles uitgereikt aan leden die vijftien of 25 jaar lid waren van de Zuidbuurtclub. Een zilverenspeld voor 25 jaar lidmaatschap ging naar John van Grootveld, Aad Hollenberg, Mar Mooij, Bertus van Saus en Henny Swaneveld. Brons was er voor Arjan van Geest, Martin Pleijsier en Ricar- do Potters voor het feit, dat zij vijftien jaar lid waren van DVO. Voorzitter Harry Meijer liet ver der weten, dat voor Dick Sche pen (59 jaar lid), Cor Borsboom (57 jaar lid), Anton Borsboom (54 jaar lid) en Jan Verdijk (50 jaar lid) nog een verrassing zit aan te komen. Deze trouwe DVO-leden zijn al in het bezit van een gouden speld. GELIJKSPEL De ontmoeting tussen de korfballers van Spirit en Blauw Wit is geëindigd in een gelijk spel: 12-12. Blauw Wit kwam al in de eerste minuut op voorsprong, maar al snel ging het via 4-4 gelijk op tot 8-7 bij de rust. Na rust werd er bijna vijftien minuten niet gescoord. Later liep de eindstand toch nog op naar 12-12. SCHIEDAM Voor de dames van HBSS telt er dit seizoen slechts één ding; eindigen bij de eerste vier van de hoofdklasse om zodoende volgend jaar uit te kunnen komen in de nieuw te vormen eredivisie. Alles lijkt daar op afgestemd te worden en heel HBSS heeft ook het volste vertrouwen in het kunnen van de dames. De voor gaande jaren is dat ook min of meer duidelijk geworden. Wer den de vrouwelijke oranjehem den twee jaar geleden vierde, vo rig seizoen was dat al een plaats je hoger. De start van de competitie geeft in ieder geval goede hoop. Kloe- tinge werd uit al met 2-5 versla gen en afgelopen zaterdag hield Rijsoord, één van de favorieten, het op 1-1. Daarnaast gebeurt er rondom het team van Jan Kroon het nodige. Bij elke thuiswedstrijd kunnen de toeschouwers zich op de hoogte stellen van de achter gronden en nieuwtjes via het fraai uitziende wedstrijdboekje. Er is een nieuwe shirtsponsor (Paul Berg Optiek) gevonden waarin de dames zich afgelopen zaterdag presenteerden. De goede naam die het dames voetbal bij HBSS in de loop der jaren heeft opgebouwd zorgt er ook voor dat er dit seizoen voor het eerst met een selectie van zestien dames kan worden ge werkt. Een luxeprobleem, aldus het programmaboekje, maar te gelijkertijd waarborg voor een gezonde concurrentiestrijd. Namen „Als je uitgaat van de kwaliteit van de zestien dames moet het geen enkel probleem zijn om bij die eerste vier te eindigen", aldus de vrouw achter het hele PR- gebeuren, Miranda Broeren. „We worden zeker de laatste ja ren met argusogen bekeken. Vo rig jaar eindig je derde, maar kom je wel in de halve finale van de KNVB-beker. Dat spreekt natuurlijk wel aan. We versloe gen toen KFC en Ter Leede en dat zijn niet de minste namen in het damesvoetbal. Dat gaat na tuurlijk de ronde in de regio wat weer zijn weerslag heeft op het ledenbestand. Want je moet het echt van je naam hebben aange zien de Hargalokatie niet zo gunstig is wat betreft het aan trekken van jeugd." De jeugd en dan met name de meisjes is het grootste probleem waar HBSS op dit moment mee kampt. Aanwas van onderen is er totaal niet wat echter wel een noodzaak is. Want wil je een aantal jaren meedraaien in de eredivisie dan zal er zo nu en dan ook 'ver jongd' moeten worden. „Het wordt allemaal al professioneler aangepakt gezien de clustering van de vier beste teams uit de drie hoofdklassen. Maar wij wil len natuurlijk niet achter blijven lopen. De concurrentie wat jeugd betreft is ook vrij hoog. Toch hoop ik echt dat we bin nenkort een meisjesteam op kunnen stellen. Dat is ook een must." Wedstrijd De wedstrijd zelf tegen Rijsoord kende eigenlijk twee gezichten. De statistieken in het wedstrijd boekje wezen duidelijk in het na deel van HBSS. Slechts eenmaal werd gewonnen en gelijkgespeeld. Toch waren de beste kansen in de beginfase voor HBSS. De voorsprong die de thuisploeg nam was dan ook terecht. Het was Sabine van Eijk die de 1-0 op het scorebord schoot. Daarna was het vrouwen en kinderen eerst bij HBSS. Er was geen opbouw en te weinig agressiviteit waardoor Rijsoord HBSS met de rug tegen de muur zette. Toch lukte het de verdediging om de voorsprong tot de rust te behouden. De tweede helft wa ren de rollen omgedraaid. HBSS i ifitiiiiiflll HBSS speelde gelijk tegen concurrent Rijsoord toonde toen wel de nodige agres- Een oude voetbalwet luidt echter sie en creëerde zich ook de beste dat als je die niet benut het kansen. wachten is op de tegentreffer. Te gemakkelijk uitverdedigen over links leverde ook die verdiende gelijkmaker op. SCHIEDAM PPSC had zich de wandeling van de kleedkamers van (het vroege re) Martinit kunnen besparen. Zaterdagmiddag miste de equipe van John van Diggele tot teleurstelling van het eer ste thuispubliek alles wat no dig is om een wedstrijd te win nen. Met het ontbreken van bezieling, gezonde agressivi teit en een portie geluk wist Rijnmond Hoogvliet Sport wel raad. De promovendus zette de PP'ers weer met bei de benen op de grond, 0-5. De knappe 1-0 overwinning in de uitwedstrijd tegen TOGR kreeg dus geen vervolg. De blauw-witten hadden in de eerste helft wel veel balbezit maar het gebrek aan doortastendheid brak de ploeg al snel op. Daarbij maakten beide ploegen een on- geïnteresserde indruk wat de kijkcijfers niet ten goede kwam. Het in het afschuwelijke geel ge stoken RHS blonk uit in het irriteren van PP'ers die daarbij stonden, iets zeiden maar er ver der slechts naar keken. Natuur lijk liepen er ook positieve uit zonderingen op het veld rond. Van Erik van Harmeien kan je elke wedstrijd wel initiatief en creativiteit verwachten en ook Bram de Bruin sjouwt heel wat af in de negentig minuten. Maar het grootste probleem is op dit moment: wie schopt de bal eens in het garen? Zeker nu Jan 't Hoen een kijkoperatie heeft on dergaan en voorlopig niet aan voetbal hoeft te denken is het scorende vermogen van de Schiedammers sterk vermin derd. Kansjes waren er wel; het tikje van Remco van der Lugt uit een indraaiende corner werd van de lijn gehaald en Ed Meijboom schoot niet veel later te zacht in. RHS kon tot de twintigste mi nuut keeper Ron de Kok ook niet verontrusten. Hij kreeg slechts enkele afstandschoten als 'opwarmertjes' te verwerken. Attenter Onoplettendheid zorgde ervoor dat de brilstand door RHS van het bord werd geschoten. Een daverend schot van Arthur Rei- nink werd door Ron de Kok 'zoals het hoort' naar de zijkant gestompt waar Simon Hooger- waard veel attenter was dan ge legenheidslinksback Sandro Magni. Via Ron de Kok ver dween de bal in het net: 0-1. „Tot dat doelpunt en zelfs daar na nog had je het spel redelijk in handen", becommentarieerde John van Diggele de eerste helft. „Je komt erg ongelukkig op ach terstand en dat was te wijten aan het gebrek aan agressiviteit. Daardoor maak je ook geen doelpunten. Bram de Bruin mist dan elke wedstrijd weer dat beet je geluk wat hij nodig heeft." De nieuwe nummer negen van PPSC heeft inderdaad oog voor de situaties en staat ook vaak op de goede plek maar de weg tus sen de palen heeft hij vooralsnog niet gevonden. De vrije trap van Erik Kolmeijer op het hoofd van Bram de Bruin verdween ook, logisch bijna, naast. De tweede helft begon PPSC voortvarend. Er werd de eerste tien minuten wel fel op de bal gespeeld en opnieuw was de eer ste kans voor de Thurledeploeg. De slalom van Erik van Harme ien leek te smoren maar via Bram de Bruin stuiterde het leer weer voor de voeten van Erik van Harmeien. Deze bedacht zich geen moment maar zijn hal ve volley werd schitterend ge stopt door Johan Huizer. Het was de inleiding tot een veel inte ressantere tweede rondgang. Het ietwat overdreven geel voor Ed Meijboom leverde RHS een schijnbaar ongevaarlijke (want van 35 meter) vrije trap op. Met de schotkracht van Rene Rieg- man had echter zelfs De Kok geen rekening gehouden maar het metaal bleek er tegen be stand. Direct daarop was het aan de andere kant bijna raak toen Erik Kolmeijer eindelijk door de verdediging sneed en de bal bij Rene Meijboom kreeg. Die vergat echter vol door te halen waardoor hij zichzelf bles seerde en de kans verprutste. Precies De 0-2 was wederom een ca deautje van de verdediging van PPSC. Een corner werd slecht verwerkt en de bij de tweede paal geheel vrijstaande Rene Rieg- man mocht de bal aannemen, één keer laten stuiteren en rustig hoog inschieten. Vanaf dat mo ment was het over met PPSC. Bijna elke aanval van RHS le verde een kans op. De slalom van Menno de Snoo en het schot van Arnold Vonk konden nog worden gekeerd. In eerste in stantie onderbrak Ron de Kok met een sliding buiten de zestien ook de alleen op hem afstormen de Arnold Vonk. De bal beland de precies voor de voeten van Mike Pragt die vanaf een meter of 35 in één keer precies, on danks het handje van Ron van de Eijkel, in de kruising mikte: 0- 3. Twee counters binnen een mi nuut zorgde voor de ontluiste rende nederlaag. Menno de Snoo zorgde voor de 04 en 'Bonk' Reinink bracht opnieuw Mike Pragt in stelling: 0-5. „Bepalende spelers laten het in de tweede helft geheel af weten", aldus de teleurgestelde John van Diggele. „Dit gebeurt er als je niet als team voetbalt en niet bereid bent de mouwen op te stropen. Maar ja, je staat weer met beide benen op de grond." door PETER SPEK VLAARDINGEN - Met toch een beetje weemoed nam de hockeyvereniging Pollux afgelo pen zaterdagmiddag afscheid van het laatste stukje natuurgras in de Broekpolder. Onder grote belangstelling werd op het complex van de Vlaar dingse club het tweede kunst grasveld in gebruik genomen. In de Broekpolder wordt niet meer op natuurgras gespeeld, dat is definitief verleden tijd. Veel tijd om bij dit feit stil te blijven staan hadden de Pollux- leden niet. De Vlaardingse vere niging heeft met die twee kunst grasvelden en ruim 400 leden in de regio een unieke plaats inge nomen. „En daar mogen wij trots op zijn", glunderde voorzitter Peter Steehouwer. En terecht. Binnen vijf jaar zag Pollux dat tweede kunstgras op het prachtige com plex in de Broekpolder totstand komen. „Daarvoor is wel heel wat arbeid verricht", blikt Steehouwer op de afgelopen jaren terug. „Na een financiële injectie van 100.000 gulden van de gemeente Vlaardingen was de motivatie zo WÊÊÊÊÊ Met het slaan van de eerste hal opende sportwethouder Agnes w Ardenne het tweede kunstgrasveld bij hockeyclub Pollux groot bij de Pollux-leden om het restant van 350.000 gulden bin nen drie jaar op tafel te krijgen, een unieke prestatie", aldus een gelukkige Pollux-voorzitter. Waardering Ook sportwethouder Agnes van Ardenne stak haar waardering voor de werklust van de Pollux- leden niet onder stoelen of ban ken. „Duidelijk is dat Pollux ver antwoordelijkheid durft te ne men waar het gaat om de realise ring van primaire voorzieningen om de hockeysport te beoefenen. En dat is een prima voorbeeld. Pollux toont daarmee de moge lijkheid aan dat een club, met ondersteuning van de gemeente, zelf de aanleg en het beheren van een veld op zich kan nemen. Ook andere veldsportclubs zullen in de toekomst wat dat betreft re kening moeten gaan houden met het feit dat de eigen verantwoor delijkheid voor het beheren van accommodaties steeds groter zal worden", aldus de sportwethou der. Pollux heeft wat dat betreft een pioniersfunctie vervuld en voel de zich zaterdag prima in deze rol. „Met de aanleg van dit twee de kunstgrasveld is een optimale accommodatie voor de hockeys port in de Broekpolder gereali seerd en daar mogen wij als ge meente, maar ook Pollux trots op zijn", aldus Agnes van Ar denne. Verrassing Voorzitter Peter Steehouwer ziet een zonnige toekomst voor zijn club.,, Waren wij de laatste vere niging in deze omgeving die vijf jaar geleden de beschikking kreeg over een kunstgrasveld, nu zijn wij de eerste club met twee velden en dat laat de positieve ontwikkeling wel zien van de hockeysport in Vlaardingen en die groei is er nog steeds niet uit. Met dit tweede kunstgrasveld hopen wij door te groeien naar een ledental van rond de 500", aldus Steehouwer. Pollux maakte van de opening een spectaculair feest. Nadat twee parachutisten van The Fly ing Dutchmen uit Rotterdam op het nieuwe kunstgrasveld waren geland, kwam tot ieders verras sing met de derde parachutist vice-voorzitter van Pollux Nolco Oosterhagen naar beneden. Precies op de middenstip over handigde hij een hockeybal aan Agnes van Ardenne, die met een ferme slag de eerste wedstrijd tussen een meisjesteam van Pol lux en Westland liet beginnen. Het nieuwe kunstgrasveld schept ook verplichtingen. „Wij zullen op een hoger niveau moeten gaan spelen, zeker wat de het eerste mannen- en vrouwenteam betreft", zegt Pieter Steehouwer. „Daaraan wordt overigens hard gewerkt door de trainers. Overi gens willen naast dat prestatiege richte beleid ook voldoende ruimte scheppen voor de recre ant. De hockeysport kan op alle niveaus bij ons gespeeld wor den", aldus de Pollux-voorzitter. Schijn Voorlopig is een betrekkelijke rust ingetreden bij de Broekpol der-ploeg al lijkt dat maar schijn volgens Pieter Steehouwer. „Aan een derde kunstgrasveld wordt voorlopig niet gedacht, al hoewel er na het succes van dat tweede veld wel stemmen zijn opgegaan om meteen maar door te gaan, maar eerst willen wij door de sterke groei van het aan tal leden de accommodatie gaan aanpassen", besluit een werklus tige Pieter Steehouwer. op zijn sloffen de kilometer op de Hoogendijk VLAARDINGEN- Elk jaar zijn er twijfels bij de organisato ren van de Hoogendijk-loop. Ook dit jaar lieten Gerard van Deventer en Gert Tiele weten volgend jaar niet meer van de partij te zullen zijn als organisa toren van deze in deze regio hoog aangeschreven wedstrijd en prestatieloop. „Maar als het evenement in zicht komt, is het toch weer moeilijk om het los te laten", zegt Gert Tiele na de geslaagde vijftiende editie afge lopen zaterdagmiddag. „Feit is wel dat we nu afgespro ken hebben, dat als we volgend jaar de draad weer oppakken, dat we dan meer mensen om ons heen moeten hebben om het eve nement te organiseren. Nu doen we het eigenlijk maar samen", alsdus Tiele, die overigens kon terugkijken op een geslaagd eve nement. „Ook hebben we inmiddels ge luisterd naar vooral de wedstrij datleten, die voorgesteld hebben om de Hoogendijk-loop volgend jaar te verschuiven naar het voorjaar, als voorbereiding op de marathon van Maassluis en Rotterdam. Een goede suggestie, die we zullen bekijken", aldus de organisator. Ook willen Gert Tiele en Gerard van Deventer atletiekvereniging Fortuna meer bij dit loopevene ment gaan betrekken. „Nu haken zij pas laat in de voorbereidingsperiode aan. Mo gelijk kan er meer steun ge vraagd worden van de club". De belangstelling voor deze tien- kilometerloop was weer erg groot. „Boven verwachting", al dus Gert Tiele. „We hadden op 200 deelnemers gerekend. Het werden er uiteindelijk bijna hon derd meer, ondanks de concur rentie van enkele andere loope venementen in deze regio." Ook op sportief gebied mochten de organisatoren niet klagen. De bekende Vlaardingse lange-af- standloper Michel de Maat heerste op deze Hoogendijk- loop. Hij won de race in de tijd van 32 minuten 45 seconden. Hij spande zich overigens niet zo in. Ramond Schippers van Illion uit Zoetermeer behaalde de tweede plaats met slechts vijf seconden achterstand. De derde plaats was ook voor een Fortuna-at- leet. Wim de Koning legde de tien kilometer af in de tijd van 33 minuten en 15 seconden. Bij de vrouwen won Ellen den Broeder in de tijd van 40 minuten en 40 seconden. Bij de veteranen 1 ging de winst naar Kees van de Heul in de tijd van 34 minuten en 41 seconden. Fortuna-atleet Marius de Snaijer won het klas sement bij de veteranen 2 in de tijd van 35 minuten 52 seconden. In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. .6.60 Mario Been Excelsior 6.80 John de Wolf Feyenoord 6.80 3. Winston Bogarde Sparta 6.71 4. Regi Blinker Feyenoord 5. Takafumi Ogura fcxcelsior 6.50 Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.5Q Dean Gorré Feyenoord 6.50 Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.50 Erik van de Merwe Dordrecht '90 6.50 10. Marcel Boudesteijn Excelsior 6.43 11Errol Refos Feyenoord 6.40 12. Peter Bosz Feyenoord 6.25 Michel Valke Sparta 6.25 4. Arnold Scholten Feyenoord Jerry Simons Dordrecht '90 6.17 Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.17 18. Sjoerd Conrad Excelsior Nico Jallnk Sparta 6.14 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.17 2. Oscar Moens Excelsior 6.57 3. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.33 4. Edward Metgod Sparta 6.14 TOPSCORER Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 7 doelpunten Winston Bogarde is de eerste Spartaan du Week in de wacht sleept. De verdediger tegen PSV*—-* J Winston Bogarde lijkt one de nieuwe oefenmeester die Dick Advocaat ooit bij SW gaat op het Kasteel, verdienen. schoof daardoor op er trainer Rob Jacobs vorig seizoen en momenteel onder Berger eindelijk de kwaliteiten ten toon te spreiden, I" op Harga niet uit de verf, Het ontbreken van bezieling bezorgde PPSC een fikse eerste thuisnederlaag DICK SLUIJTER

De Havenloods | 1993 | | pagina 5