Favoriet Robin Punt wint overtuigend tweede Brandersloop SPORT Hermes weet nog niet wat winnen is Groot deelnemersveld zorgt voor prima sfeer Atletiekclub biedt gemeente drie veilige looproutes aan DE HAVENLOODS Winst SMC ZuiderSter Loopserie DINSDAG 21 SEPTEMBER PPSC weer onderuit SCHIEDAM Na de gevoelige 0-5 nederlaag in de eerste thuis wedstrijd ging PPSC opnieuw onderuit. In Pijnacker tegen het plaatselijke DSVP werd het na negentig minuten voetbal 2-0 voor de thuisploeg. Zonder de geblesseerde Jan 't Hoen en de zieke Erik Kolmeijer stond bij voorbaat alvast dat het scorend vermogen van de Schiedammers sterk was verminderd. In het eerste half uur van de eerste helft dicteerde DSVP het spel. Er deden zich echter niet meer dan kleine kansjes voor waarbij PPSC het nodige geluk aan haar zijde had. Een kwartier vóór rust pakten de PP'ers de zaken wat fanatieker aan maar konden ook niet tot scoren ko men. Na de kleine foutjes recht gezet te hebben hield PPSC tot de 23e minuut de druk op het doel van DSVP en leek alles on der controle te hebben. Een mis verstand betekende echter direct een achterstand: O-l. Met twee (aanvallende) wissels, Rene Meijboom en Gert-Jan van Berk, voor twee verdedigers pro beerde John van Diggele het tij nog te keren maar een buitenspel doelpunt in de veertigste minuut betekende de tweede opeenvol gende nederlaag voor PPSC. SCHIEDAM - SMC maakt haar favorietenrol meer dan waar. Na drie wedstrijden staat de ploeg al alleen bo venaan, al dankt zij dit aan het verlies van naaste buur Excelsior. Ditmaal werd ONA het slachtoffer van de dadendrang van de Thurlede- ploeg. Maar dat het zonder slag of stoot ging zal nie mand beamen. Beide ploegen wilden vooral voetballen en speelden verzorgd voetbal. De strijd was gelijkopgaand maar het was toch de thuis ploeg die de beste kansen kreeg en ook op voorpsrong kwam. Marrevee stond pre cies op de goede plek nadat Tavares zijn schot zag afket sen op een ONA verdediger: 0-1. SMC leek alle zaken op een rijtje te hebben totdat Jan Mulder zich in een grondduel even vergat en natrapte. Maar zelfs met tien man kwam de ploeg van Henk Sa- lari niet in de problemen. Met de slimme Ron Berve- ling en de snelle Tavares in de gelederen kan dat ook eigen lijk niet. De snelheid van Ta vares zorgde ook voor 0-2. De spits was precies op tijd om een misverstand tussen de laatste man en de keeper tweemaal met het hoofd af te straffen. Icarus neemt nieuw clubhuis in gebruik VLAARDINGEN Voor vo gelvereniging Icarus is het van daag een belangrijke dag. De Vlaardingse club zal met een speciale bijeenkomst het nieuwe clubgebouw aan de Claudius Ci- vilislaan in gebruik gaan nemen. Voorzitter Boekhout van Icarus is met deze mijlpaal erg geluk kig, maar roept de leden toch op de handen uit de mouwen te blijven steken. „Denk nu niet dat alles al gere geld is. Er moet nog veel werk in het nieuwe clubgebouw verzet worden, nodig om het geheel een eigen gezicht te geven", aldus de Icarus-voorzitter. Het nieuwe clubgebouw zal in tensief worden gebruikt. „De af gelopen jaren was het natuurlijk behelpen, maar in ons nieuwe onderkomen zullen wij naast de vergaderingen ook veel ruimte maken voor vogelbeurzen, kla- verjastoernooien en bingo-avon den. Het moet een plek worden waar onze leden op een prettige manier kunnen samenkomen", aldus Boekhout. Ruim drie jaar geleden legde een brand een groot deel van het schoolgebouw aan de Cura?ao- laan in de as. De vogelvereniging had net na hard werken twee lokalen omgebouwd tot club huis. Door die brand was de club ineens alles kwijt. Na een inwo ning in het gebouw van de wijk- vereniging Indische Buurt kon het bestuur van Icarus het oude nog in goede staat verkerende clubhuis van de watersportvere niging De Fuut overnemen. Het gebouw werd geplaatst op een terrein aan de Claudis Civilis- laan en in april werd er begon nen met de verbouwingswerk zaamheden. Vanavond zullen de heren Tig- gelaven en Kaspers uit Ermelo een dia-presentatie verzorgen over neophema's en grote par kieten. De dia-avond begint in het nieuwe clubhuis om 20.00 SCHIEDAM- Hermes DVS kent na drie wedstrijden nog steeds niet de zoete nasmaak van een overwinning. Voor het begin van de prille aflevering van de competitie 93/94 werd de 'oude dame' al bestempeld als een re gelrechte degradatiekandidaat. 270 Minuten voetbal lijken deze conclusie nu te rechtvaardigen. Trainer Jan van der Velde moet onderhand met de handen in het haar zitten. Niet alleen staat er de hatelijke nul op de standen- lijst, ook het scorend vermogen is tot nu toe nihil. Spitsen Alle hoop is gericht op de net van vakantie terug gekeerde Rene Grimmius en de (bijna) herstelde Arjan van der Lee. Want zelfs de redactie van 'Her- mes-DVS Thuis' geeft, met alle respekt voor de huidige selectie, volmondig toe dat er te weinig kwaliteit is om een vooraan staande rol te spelen. Inzet en karakter lijken de drijfveren te worden waarmee de 110-jarige club de Haagse opponenten van het lijf moet houden. Met (terug gehaalde) echte Hermes-kisten (Jack Kerklaan, Ruud Bakker) is de Harga-ploeg daar ook van verzekerd. Resultaat heeft die speelwijze vooralsnog niet opge leverd. Ook de taktiek is gewij zigd want in plaats van het heili ge 4-3-3 systeem zijn er dit sei zoen slechts twee spitsen te be wonderen. Afgelopen zondag middag ging het weer fout. Tegenstander Lens (Lenig EN Snel) uit Den Haag, tot vorige week met slechts één punt net boven Hermes bivakkerend, bleek te geslepen en sloeg op de juiste momenten toe: 0-4. Kruis Het begin gaf alle hoop op een goede afloop. Want de eerste twintig minuten was de ploeg van Van der Velde zeker niet de mindere. Zoals de laatste weken al vaker is gebeurd, mist de ploeg een koele afmaker. Dennis Dekker, Ed van Dale en Ed Ha- zebroek kregen wel de kansen maar misten de juiste richting. De onzekerheid sloop ook in de blauw-witte gelederen waar Lens dankbaar gebruik van maakte. Vlak vóór rust gaf Hermes alles weg toen Hans Apontoweil in mocht schieten: 0-1. Binnen twee minuten in de twee de helft was het over en sluiten voor Hermes DVS. Lens startte overrompelend en Ed Roos scoorde schitterend met een hal ve volley 'in het kruis': 0-2. De wissels Jack Kerklaan voor Ed van Dale en Nick Statham voor Raymond de Koning kwamen toen al te laat. De 0-3 en 0-4 waren slechts voor de statistie ken leuk, maar maakten even eens pijnlijk duidelijk dat er op dit moment nog weinig valt te beleven op sportpark Harga. Of het moet van de tegenstander zijn; Hans Apontoweil snelde langs Marc Martens om de der de treffer binnen te schieten. Ro berto Lindenberg haalde vervol gens Bikman neer wat hem geel en Lens een penalty opleverde. In eerste instantie werd die nog gestopt door Patrick Straete- mans maar omdat die de enige met een goede reactie was werd het toch nog 0-4. SCHIEDAM- De tweede edi tie van de Brandersloop kende eigenlijk geen verrassingen. Of het zou het weer moeten zijn want onder een wel zeer behaaglijk zonnetje ging de wedstrijd loop van start. En daar had het de afgelopen da gen niet naar uit gezien. Misschien dat er daarom ook zoveel deelnemers waren en evenveel, zo niet meer, toeschou wers. De wedstrijdloop over 10 kilometer werd uiteindelijk ge wonnen door Robin Punt, voor af één van de favorieten en zo doende eigenlijk geen verrassing. Rondje Het deelnemersveld voor de wedstrijdloop was dit jaar uiter mate sterk en zelfs internatio naal. De broers Robin en Erik Punt golden samen met de Belgi sche topper Theo van de Abeele als potentiele kanshebbers. En die favorietenrol maakten ze in iets meer dan een half uur meer dan waar. Verder waren daar natuurlijk de regiofavoriet Wim Koning en bij de Veteranen 2 Neerlands sterkste loper van het moment Marius de Snaaijer. Al lemaal lopers die naar Schiedam waren gekomen om, samen met mKKKmSKmm dringen geblazen hij de uitgestelde uiteindelijk kon iedereen goed weg nog zo'n 290 deelnemers, 4 maal een rondje van 2,5 kilometers te lopen. Tien van de wedstrijdlo pers eindigden onder de toptijd van 32 minuten zodat van een succesvolle dag gesproken mag worden. In totaal (inclusief de 1 kilometer jeugdloop, de 5 kilo meter prestatieloop en de 10.000 meter) liepen zo'n 600 mensen het rondje Schiedam. Hielen Deze groeiende populariteit van de Brandersloop is zeker een goede basis voor een derde editie volgend jaar. Direkt na de start die enigszins was uitgesteld ontstond al de kopgroep met twee grote kans hebbers. Theo van de Abeele en Erik Punt lieten in de eerste ron de al 'hun hielen' aan een achter volgend groepje met o.a. Robin Punt en Hans Vrolijk zien. Het gaatje was ontstaan maar echt groter werd het niet. Dankzij het parcours dat via de Lange Nieuwstraat richting Gorzen en terug langs Sporthuis Ritman hadden de achtervolgers steeds zicht op hun voorgangers. Psy chologisch is dat van grote waar de zoals later ook bleek. De tweede ronde kende net zo'n onstuimig begin. Theo van de Abeele probeerde Erik Punt te lossen maar slaagde daar slechts gedeeltelijk in. Want nog geen ronde later was het weer een duo dat voorop liep. Alles zou zo doende beslist worden in de laat ste ronde waar als een duveltje uit een doosje Robin Punt over zijn broer Erik en Theo van de Abeele 'denderde'. Met slechts 5 seconden voorsprong eindigde de 'zuinige' loper voor Erik Punt en 15 voor de Belg Thoe van de Abeele. Zoals verwacht werden er ook toptijden gelopen. Robin Punt deed 30.36 over de tien kilometer, Erik Punt 30.41 en Theo van de Abeele 30.51 Bij de Veteranen 1 eindigde Hans Vrolijk in 32.31 voor Jo- han Kijne (33.08) en Gerard Vermeulen(34.08). Veteranen 2 kende Marius de Snaaijer in 34.19 als winnaar en Willem de Koning eindigde bij de Vet 3 in 40.38 als eerste. Bij de dames passeerde Ellen den Broeder in 40.38 als eerste de finishlijn. VLAARDINGEN Alle verwachtingen werden over troffen. De negentig deelne mers aan de 45 uur van atle tiekvereniging Fortuna liepen in totaal een afstand van 590 kilometer en 200 meter. In to taal werden er op de kunst- stofbaan van de jubilerende atletiekclub aan de Marnix- laan niet minder dan 1475 rondjes van 400 meter gelo pen. Een prestatie die nog niet eerder door een atletiekvere niging in Nederland is gele verd. Voorzitter Ruud Muuren was erg verguld met deze presta tie. „Deze afstand van ruim 590 kilometer krijgt nog meer glans als je weet dat jong en oud, man of vrouw, senior of veteraan aan deze estafette heeft meegedaan. Er is door de organisatie vooraf niet ge keken naar de sterkte van de deelnemers, en als er dan nog 6,6 kilometer per deelnemer per dertig minuten wordt ge lopen mag je spreken van een hoog niveau", aldus Muuren na afloop van het evenement, dat werd georganiseerd in het kader van het 45-jarig be staan van de Vlaardingse ver eniging. Michel de Maat begon afgelo pen vrijdagmiddag om 17.00 uur aan zijn dertig minuten en zette meteen een prestatie van for maat neer. Met 21 ronden en 8400 meter was er een goede basis gelegd voor die estafette over 45 uur. De bekende Vlaar dingse lange afstandloper kop pelde meteen een prijs aan zijn prestatie. „Als er lopers zijn die twintig ronden of meer lopen ontvangen ze van mij een appel taart", was zijn mededeling aan de start. De Fortuna-atleet heeft met deze toezegging wat losge maakt. De naar achteraf bleek magische grens van twintig ron den werd door negen lopers overtroffen. Het wedstrijd-ele ment zat duidelijk in deze esta fette, die als rode draad door het gehele jubileumprogramma van het afgelopen weekeinde liep. Wim de Koning overtrof zelf Michel de Maat met 22 ronden en Rien Oele, één van de organi satoren van dit evenement eve naarde de Maat met 21 ronden. Verder werden er twintig ronden gelopen door Arno Krommen hoek, Johan de Visser, Roy A Cohen, Henk van Kempen, Bert Hendrikse, Michel Polet en Ruud Muuren. De vrouwen droegen ook een belangrijk steentje bij aan het succes van deze estafette. Elly Voerman liet menige man achter zich met achttien ronden. Lisbeth Bou- wens scoorde zeventien ronden en Dinah Heinsbroek, Dini van de Pas en het duo Edith van de Vaart en Cora Oele liepen zes tien ronden. Hoogtepunt Zondagmiddag rond half twee groeide dit evenement naar een hoogtepunt. Toen al bleek, dat de streef-afstand van 550 kilo meter ruimschoots zou worden overtroffen en misschien nog wel de 600 kilometer zou kunnen worden gehaald. Rien Oele gaf de aanzet met zijn 21 ronden en Joke Rietdijk deed het zeker niet slecht met vijftien ronden, terwijl Leo Dirks de spanning weer te rugbracht met negentien ronden. De voorlaatste loper Aad Da- vidse, gaf met zestien ronden de aanzet tot een knallende finale. Als laatste loper stond voorzitter Ruud Muuren opgesteld. Door zijn race tegen de klok goed op te bouwen kwam hij langzaam in de buurt van de twintig ronden, maar toen bleek dat de totale ploeg net tien kilometer tekort kwam om op 600 kilometer uit te komen. Gesteund door alle negentig deelnemers en wethou der Agnes van Ardenne, liep Ruud Muuren zijn laatste ron den. Het betekende een sportief sluitstuk van dit evenement. Het Fortuna-bestuur zal overigens proberen deze prestatie vermeld te krijgen in het Guiness Book of Record. Looproute Op de aansluitende receptie roemde wethouder Agnes van Ardenne de inzet van het Fortu na-bestuur „Om naast de regu liere sportbeoefening in de vere niging ook nog ruimte te schep pen voor dit soort evenementen waarbij de gehele vereniging wordt betrokken en een uitstra ling geeft naar de gehele gemeen te, mag als een voorbeeld gezien worden van andere clubs", aldus de wethouder. Bijzonder in haar nopjes was de sportwethouder ook met het cadeau van Fortu na. In het afgelopen jaar is er door de Vlaardingse verneiging hard gewerkt aan drie veilige looproutes door Vlaardingen. Ter gelegenheid van dit jubileum bood Ruud Muuren de eerste tegel aan die binnenkort de drie routes door Vlaardingen zal markeren. „Een uitstekend initi atief van Fortuna, dat de moge lijkheid biedt voor zowel georga niseerde als ongeorganiseerde lopers hun sport op een veilig loopparcours te beoefenen", al dus Agnes van Ardenne. De wet houder bood verder Fortuna een geldbedrag aan te besteden aan sportmateriaal. Een verrassing was er ook voor de trainer van de lange afstandlopers. Arie van Embden. Hij werd voor zijn in zet in de afgelopen zeventien jaar benoemd tot ere-lid. doorEMILE HILGERS Vertegenwoordigers van de aan de ZuiderSter Loopserie deelnemende atletiekverenigingen hij een. Op de voorgrond van links naar rechts de heren Th. Bakker (Wegener), R. de Blok (ZuiderSter), Peter van Leeuwe A RSV Papendrecht) en J. de Vos (PAC), bestuursleden van de Stichting ZuiderSter Loopserie. het gebied, en minimaal acht van de elf georganiseerde lopen uit lopen. De beste acht prestaties tellen mee. Iedereen die acht van de wedstrijden uitloopt krijgt een exclusief T-shirt. De Stich ting ZuiderSter Loopserie zoekt nog een sponsor om ook recre anten (niet KNAU-leden) zo'n T-shirt te kunnen geven. Voor het verenigingsklassement tellen de resultaten mee van de beste acht lopers en vier beste loop sters. WATERWEG Lopers uit de regio West II van de Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie kunnen in der perio de oktober 1993 tot en met mei 1994 meedoen aan een nieuw klassement. Speciaal voor degenen die in nationale circuits niet aan bod komen is een wedstrijdenreeks samen gesteld met aantrekkelijke prijzen. In verschillende cate gorieën is in totaal zo'n 30.000 gulden te winnen, waarbij ook de wat minder snelle lopers en loopsters kans maken op een goede eindklas sering en dus een leuke prijs. Bijzonder is ook het vereni gingsklassement. De ZuiderSter Loopserie is tot stand gekomen door samenwer king tussen ZuiderSter, Wegener Huis-aan-huisbladen, uitgever van onder meer De Havenloods en Het Zuiden, en Radio Rijn mond. Er werken tien atletiek verenigingen aan mee, met elk een loop. Het gaat om: de Bag germolenloop over 10 Engelse Mijl bij AV Sliedrecht (16 okto ber); de Geul-Techniekloop over 15 kilometer bij Fortuna Vlaar dingen (30 oktober); de 10 En gelse Mijlen van PAC in Rotter dam (20 november); de derde winterloop over 10 Engelse Mijl bij Voorne in Brielle (5 decem ber); de Polderloop over 10 kilo meter bij Spirit in Oud-Beijer- land (8 januari); de Groenho- venplusloop, een halve mara thon bij AV Gouda (13 februa ri); de Ames Drechtstedenloop over 20 kilometer bij AV Parthe non in Dordrecht (5 maart); de Intervamloop over 10 kilometer bij Typhoon in Gorkum (26 maart); de Oude Maasloop, een halve marathon bij CAV Ener gie in Barendrecht (4 april); en de internationale Lenteloop over 15 kilometer bij ARSV Papen drecht (7 mei). Laatste wedstrijd in de loopserie is de ZuiderSter- loop in Capelle aan den IJssel over 10 Engelse Mijl (29 mei). T-shirt Om in aanmerking te komen voor een eindklassering en één van de vele prijzen moet men lid zijn van de KNAU, lid zijn van een in district West II gevestigde vereniging, woonachtig zijn in Publiek ZuiderSter-directeur René de Blok memoreerde onlangs tij dens een bijeenkomst in de meu beltoonzaal aan de Hoofdweg het belang van de medewerking van genoemde atletiekverenigin gen. 'Zij doen mee met een aan tal gerenommeerde lopen. Voor ons is het bereiken van een groot publiek in combinatie met de ZuiderSterloop reden om aan dit initatief mee te doen.' 'De marathon van Rotterdam bewijst elk jaar weer hoeveel mensen belangstelling hebben voor hardlopen. Er zijn niet al leen veel deelnemers, de mara thon trekt ook veel publiek.' De ZuiderSterloop, dit jaar voor het eerst ook een officiële KNAU-wedstrijd, heeft bewe zen een evenement te zijn voor het hele gezin. 'Wij hadden vier honderd kinderen aan de start', aldus De Blok. Ook De Havenloods en Het Zui den, die jarenlang succesvolle prestatielopen organiseerden in respectievelijk het Kralingse Bos en Zuiderpark, hebben grote af finiteit het hardlopen, net als Radio Rijnmond, die al een aan taljaren populaire reizen organi seert naar de marathon van New York. Jan de Vos, die betrokken is bij de Rijnmond-expedities naar 'The Big Apple', legde voor de ZuiderSter Loopserie de contac ten met sponsors en verenigin gen. 'Aanleiding voor het initia tief was het enthousiasme rond de reizen naar New York. Dat is telkens een feest. Dan krijg je het gevoel dat er méér mogelijk is met loopsport dan alleen losse evenementen. Daarbij komt dat ik bij andere lopen vaak hoor dat subtoppers teleurgesteld zijn omdat nationale of internationa le toppers met de grote prijzen naar huis gaan. Daarom dit klassement speciaal voor regio atleten.' Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en weekbrieven bestemd voor de sportpagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden gezonden naar de redactie. Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de redactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport - correspondent Peter Spek, telefoon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. 270 Minuten voet hal leverden Hermes D VS nog geen ene treffer en geen punten op Ruud Muuren bezig aan zijn laatste ronde, hierbij ondersteund door de overige 90 lopers aan deze estafette wethouder Agnes van Ardenne.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5