Akai sponsort Radio Rijnmond Reporter - Reporter RADIO RIJNMOND \£»n[3eY Bus/0fs§ Rinck lost uw leesproblemen op! JE OGEN GAAN OPEN BIJ RINCK ZIE HOE EENVOUDIG U TV-PROGRAMMAfS KUIVIT OPNEMEN. AKAI DINSDAG 28 SEPTEMBER 1993 Het Radio-Rijnmond-bestuur: Leo Jansen, Johan Moerman, Wendela Sandberg en voorzitter Nico Lamers met soul Jack Kerklaan met Feyenoorders Harvey Esajas en Ulrich van Héél Rotterdam was er, op 1 sep tember, toen met enig feestelijk vertoon Mediacentrum-West in gebruik werd genomen. En een mediacentrum in de ware bete kenis van het woord wordt het, dat fraai gerenoveerde en in stijl ingerichte nieuwe onderkomen van Radio Rijnmond. Want niet alleen zetelen hier Radio Rijn mond, Radio Rijnmond Reporter en ZH-TV, naar het zich laat aan zien zal ook de redactie van Stads-TV zich binnen afzienbare tijd aan de Mathenesserlaan 145 vestigen. Dat is sinds kort ook het redactie-adres van het Rotter damse culturele maandblad Cir cuit. Maar goed, iedereen was er dus die eerste september, en het feest ging tot in de kleine uurtjes door met de 'soulnacht' met onder meer een optreden van Back to Basic. Op de fotostrook hierboven een overzicht van de nieuwe Ra- dio-Rijnmond-studio tijdens die soulnacht (foto's Roland Vonk). De andere foto's zijn uit het plak boek van Nico Haasbroek. Mieke van der Linden en twee keer Nico Haasbroek. (Foto's Henk Hartog) Onderonsje van Jules Deelder en Wilfried de Jong. 'Kom jij nog wel eens in het theater?' Zevende jaargang nr. 10 Femina-Special Oktober 1993 Radio Rijnmond Reporter verschijnt maandetijks als bijlage van De Haven loods en Het Zuiden in een oplage van een half miljoen exemplaren in het zendgebied van Radio Rijnmond (93.4 FM) In opdracht van Radio Rijnmond Mathenesserlaan 155 3015 CJ Rotterdam Tel. 010-4364436 gerealiseerd doör Kuijpers&vanDijl MediaMaatschap Binnen Walevest 21 3311 AA Dordrecht Tel. 078-148847 en uitgegeven door Wegener Huis-aan-huisbladen BV Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Tel. 010-4699911 Advertentie-exploitatie: Wegener Huis-aan-huisbladen BV Inlichtingen A. van Meteren Tel. 010-4699324 Het volgende nummer van Radio Rijn mond Reporter verschijnt op dinsdag 2 november 1993. Zes verkooporganisaties vormen samen de Fodor Groep, een puur Rotter dams bedrijf dat is geves tigd in de Hoogstraat. Eén van die binnen Fodor sa menwerkende organisaties vertegenwoordigt het Ja panse electronicamerk Akai in Nederland. Akai is een van de hoofdsponsors van Radio Rijnmond. Twee broers leiden Fodor: Jacques en Rob Albers. Het was hun vader die in de jaren twintig met de Kralingse Fotohandel Victoria aan de Admiraliteitskade de basis legde voor het huidige bedrijf dat tegenwoordig drie verkooporganisaties in de foto grafische hoek en drie in de sec tor van de consumentenelec- tronica omvat. Pa Albers hield voor alle zekerheid zijn baantje als administrateur bij Oranje boom aan. Het eerste winkelmeisje van de Kralingse Fotohandel werd later trouwens de moeder van Jacques en Rob Alber, maar dit terzijde. 'Mijn vader importeerde camera's uit Duitsland, en hij zag al snel in dat hij, als hij die wilde door verkopen aan andere fotowinkels, dat niet kon doen vanuit zijn ei gen winkel. Toen heeft hij Fodor opgericht. Dat is heel lang een fotohandel gebleven. Zo'n vijfen twintig jaar geleden is Akai erbij gekomen.' Rob Albers somt de merken op die hij nu in huis heeft: 'Fuji, Olym pus, Haking, Samsung, Zeiss-Ikon op het gebied van fotografie en lenzen. Dan hebben we Akai, Siemens en ook weer Samsung waar het de consumentenelec- tronica betreft.' De verkooporga nisaties binnen de Fodor Groep werken, zegt Rob Albers, 'hon derd procent van elkaar geschei den'. De produkten op het gebied van fotografie en de ccnsumenten- electronica (een lelijk woord voor zaken als geluidsinstallaties, TV- toestellen, videorecorders, mag netronovens etc.) zijn in tech nisch opzicht de laatste kwart eeuw enorm naar elkaar toe ge groeid. Chips zijn zowel in foto als in videocamera's te vinden, om maar eens een voor de hand liggende vergelijking te maken. 'Ook de distributie is in elkaar geschoven,' vertelt Albers. Vroe ger had je gespecialiseerde zaken. Je fotospellen kocht je bij de foto handel, en wilde je een radio ko pen, dan moest je naar de radio winkel. Nu koopje een complete geluidsinstallie bij een fotozaak. Er zijn veel gecombineerde bedrij ven.' Dat betekent niet dat het aantal verkooppunten is toegenomen. Twintig jaar geleden waren dat er 4200, nu nog maar 2800,' weet Rob Albers. 'Met name de kleine zaken zijn verdwenen.' De des kundigheid die daarmee in het niets verdween is zo langza merhand aan het terugkeren. In de branche is niet meer alleen maar sprake van groei ('Jarenlang was ons grootste probleem met hoeveel procent we nu weer zou den groeien'): de consument is kritischer geworden, zuiniger, en soms ziet hij door de bomen het bos niet meer. Moet hij DCC ko pen of MiniDisk? Betamax of VHS? Akai staat in de markt bekend als hifi- en videospecialist. 'Er is geen enkel merk in Nederland dat zo'n uitgebreid videorecorder-pro gramma heeft,' aldus Albers, en om zijn woorden kracht bij tq zet ten leidt hij ons rond in de show room waar de nieuwste modellen met de allerlaatste snufjes te zien zijn. Over het sponsoren van Radio Rijnmond door Akai zegt Rob Albers: 'Radio Rijnmond is het meest beluisterde radiostation van Nederland. Als je iets wilt doen in het Rijnmond-gebied is Radio Rijnmond dus een goede partner.' Akai sponsort met name de Rijnmond 30 die elke zaterdag van twaalf tot twee wordt gepre senteerd door Reint Jan Potze. 93,4 FM Vonkey Business is een mediamiek programma op Radio Rijnmond over beeld, geluid en alles wat daar tus sen zit. Elke zaterdag te beluisteren van 10.30-11.00 uur. In de Radio Rijnmond Reporter doet de maker van Vonkey Business maandelijks uit de doeken wat zich zoal afspeelt achter de schermen van het programma. GRATIS RECLAME Als u een beetje de krant leest of tv kijkt, weet u dat er op dit moment een slag om de consument wordt geleverd tussen de zo geheten mini-disc van Sony en de DCC van Philips, allebei digitale opnamesystemen die je heel aardig thuis kunt gebruiken ter ver vanging van de oude compact cassette. Zowel van de mini-disc als van DCC is de kwaliteit stukken beter dan van de oude cassette. Alleen een kenner hoort het verschil met een CD, en dan nog alleen als ie zo ongeveer in de boxen kruipt, behangen met meetapparatuur. Het geluid van DCC schijnt net ietsje beter te zijn dan van de mini-disc, en in een DCC-apparaat kun je ook oude bandjes draaien, maar de mini-disc heeft een zogeheten 'random-access'. Dat betekent dat je op elk gewenst moment kunt inprikken. Je hoeft niet te spoelen voordat je bent bij het nummer dat je wilt horen. Net zoals bij een CD dus. Het spijt me voor de landgenoten in Eindhoven, die wel een steun tje zouden kunnen gebruiken, maar vooral het voordeel van die 'random-access' heeft mij ertoe aangezet m'n geld over te maken aan onze Japanse vrienden. (Die mij trouwens niet betalen voor deze gratis reclame.) Zelden heb ik zo weinig spijt gehad van een aankoop. Ik hoor geen kwaliteitsverlies bij een opname, de schijfjes zijn aangenaam klein en makkelijk mee te nemen, en dat je met één druk op de knop hebt wat je zoekt, is echt puur genot. Sinds ik die mini-disc heb, heb ik al vaak tot drie uur 's nachts allemaal gekke geluidjes, jingletjes en uitspraken zitten weg schrijven op disc. Ze duiken elke zaterdagochtend op in Vonkey Business. Om een beetje orde te scheppen in de chaos die zo toch al snel ontstaat, heb ik een bestand aangelegd van allemaal schijfjes met een eigen naam. Zo hebben wij: tunes, quotes, songs en nog zo wat. Op elke disc kan 60 of 74 minuten. En weet u welk schijfje het eerst aan het volraken is? Het schijfje met 'diversen'. Waarmee maar weer bewezen is dat de werkelijkheid zich niet laat ordenen, wat voor mooie apparaten ze in Japan ook uitden ken. BETAALDE RECLAME Ergens vorig jaar werd ik gevraagd om mee te spelen in een tv- commercial voor Yogho Yogho, een vrij zoete drinkyoghurt. Voor de fabrikant zou het 't eerste spotje worden in een reeks allemaal clip-achtige filmpjes, gebaseerd op een jengel-liedje met knotse teksten. 'D'r valt een eikel uit de boom, die lijkt sprekend op je oom.' Van dat soort onzin. Ik mocht in een echte operatiekamer in Leiderdorp een chirurg spelen die zogenaamd iemand opereert die onwel is geworden na het nuttigen van een broodje albatros. 'D'r loop een engerd door het bos, die eet een broodje albatros.' De jeugd zou dat vast leuk vinden, dachten de heren van het reclameburo. En ze zouden gelijk krijgen. Maanden achtereen zag ik mezelf over het scherm schuiven, swin gend aan de operatietafel met een pak Yogho Yogho in de hand, medeverantwoordelijk voor een eclatant verkoopsucces en als onafhankelijk journalist gelukkig geheel onherkenbaar door een operatieschort, een papieren petje en een mondkapje. Een enkeling die het wist, herkende mij aan m'n wenkbrauwen, maar met een volgend spotje over een of andere griezel in een gang, waaraan ik part noch deel had, ebde de dreiging van een geheel onterechte bekendheid weg. Voor een verre neef echter was het allemaal nog interessant ge noeg om bij een familiereünie, naar mij wijzend, aan zijn kinde ren te vertellen. Ome Roland heeft in een spotje voor Yogho Yogho gespeeld. Een van de kinderen ongelovig: „Was hij Dracula?" Nee, ome Roland was niet Dracula. Al voelde hij zich wat vreemd nadat hij op de set een hele liter mierzoete drinkyoghurt achter over had geslagen. Nee, hij was niet Dracula, en ging ervan uit dat ook zijn wenk brauwen wel snel vergeten zouden zijn. Uiteindelijk blijft vermoedelijk vooral het dreinende liedje van de yoghurtbaas. Geluid blijft, beeld vergaat. ROLAND VONK GELDIG TOT EN MET 2 OKTOBER A.S. al vanaf fIS.- Interessant voordeel op onderstaande typen glazen. Enkelvoudige leesglazen.* Sterkte: plan t/m +4, cyl. 2. Normaal 225,- Dubbelfocus glazen.* Sterkte: -6.0 t/m +6.0, cyl. 4. Normaal 425^- Multifocale glazen.* Sterkte: -8.0 t/m +7.5, cyl. 4. Normaal 625,- Kunststof, ontspiegeld en krasvast. Bel gratis: 06-0220088 Brielle, Nobelstraat 10, tel: 01810- 12095, Hoogvliet, Winkelunit op parkeerterrein to. politiebureau, tel: 010 - 4381522, Ridderkerk, St Jorisplein 20-21tel: 01804 - 24052, Rotterdam, Coolsingel 52 (to. de Bijenkort), tel: 010 - 4138344, Groene Hilledijk 191 b, tel: 010 - 4852339, Hesseplaats 187, tel: 010 - 4212203, Keizerswaard III, tel: 010 - 4829546, Oude Binnenweg 117, tel: 010 - 4135663, Spinozaweg 301tel: 010 - 4325384, Zuidplein Hoog 622, tel: 010 - 4818433 Het programmeren van TV-programma's gaat gewoon via teletekst. U roept via de afstandsbediening van de Akai videorecorder de teletekstpagina op met programma-informatie over een bepaalde zender op een bepaal de datum. Met de cursor van de afstandsbediening wijst u het programma aan dat u wilt opnemen. Met PDC (Program Delivery Control) mist u nooit meer het einde van een spannende film. Zelfs niet wanneer de film enkele dagen verschoven wordt. De opname-instructie blijft immers in het geheugen van de videorecorder zit ten. Met een nieuwe Akai videorecorder kunt u direkt alle teletekstfuncties gebruiken en PDC uiteraard vanaf het moment dat de zenders in Nederland deze codes gaan uitzenden.

De Havenloods | 1993 | | pagina 11