Heren Juventus houden stand, dames hebben aanvalsprobleem SPORT Meer aandacht voor sport in verkiezingsprogramma's DE HAVENLOODS Collé-award voor Borrani en Van Troost Atletiekploeg gepromoveerd 'Bemoedigendestart voor beide standaardteams Rondgang langs sportcomplexen Weinig verschuivingen Van Tiel presteert goed op clubkampioenschappen Gelijkspel voor HBSS DINSDAG 28 SEPTEMBER 1993 Goud voor Stigter VLAARDINGEN— Gemeen te-ambtenaar Bertus Stigter be haalde op de Nederlandse kam pioenschappen tien Engelse Mijl voor ambtenaren een gouden medaille in de categorie vetera nen. De Vlaardinger liep de bij na zeventien kilometer in de tijd van 1 uur 7 minuten en 19 secon den. De wedstrijden werden ge houden in Rolde en er deden niet minder dan 250 ambtenaren mee aan deze nationale kampioen schappen. Niet alleen Bertus Stigter viel in de prijzen. De Vlaardingse for matie was erg succesvol. Bas de Raaf en Rob van Zanten wisten een zilveren medaille te bemach tigen op deze tien Engelse Mijl. Rob van Zanten kwam tot een goede prestatie door deze af stand af te leggen in de tijd van 54 minuten en 41 seconden. Bas de Raaf realiseerde een tijd van 1 uur 7 minuten en 2 seconden. Ger Stout noteerde een tijd van 1 uur 14 minuten en 15 secon den. Drie Vlaardingse ambtenaren kwamen ook uit op de halve marathon. Jan Kerkhof (1 uur 29 minuten en 45 seconden), Ron Kolloffel(l uur 30 minuten en 18 seconden) en Ton Theuns( 1 uur 30 minuten en 26 secon den) hielden elkaar redelijk in evenwicht. PPSC lust voor 't oog SCHIEDAM— Een goed voetballend PPSC behaalde tegen Groote Lindt haar tweede overwinning var seizoen: 3-1. In een, volgens John van Diggele, meer dan uitstekende eerste helft werd de basis gelegd. Het spel van de Thurledeploeg was bij tijd en wijle 'een genot om te zien'. Via vloeiende combina ties, hard werken en met name Henry Foppe kwam het 2-0 voor. De spits, die Erik Kolmeijer verving, scoorde na een dieptepass van Eric van Harmeien de 1 - 0. Vlak vóór rust verdubbel de hij de voorsprong zij het met behulp van een lichaams deel van de tegenstander. In de tweede helft drong Groote Lindt tögischerwijs aan. Een vrije trap, die net achter de muur bleef liggen, betekende ook de Anschlus- streffer: 2-1. Maar de coun termogelijkheden bleven na tuurlijk voor PPSC. Invaller Erik Kolmeijer was eerst nog te zelfzuchtig maar schoof daarna wel de bal af. Bram de Bruin zag zijn inzet echter door een veldspeler met de hand op delijn gekeerd. De daaropvolgende strafschop werd onberispelijk door Martin Vermeulen ingescho ten: 3-1. Goud voor VZC-zwemsters VLAARDINGEN Zwemver- eriiging VZC is erg succesvol ge weest. Karin Stein en Connie Boer-Buys acteerden op het hoogste nationale en internati- nale niveau. Karin Stein behaalde het Neder lands kampioenschap op de twee kilometer. Wist zij vorig jaar al de titel te veroveren op de vijf kilometer, nu was de Vlaarding se zwemster ongrijpbaar op de twee kilometer. De VZC-zwem- ster had in het klassement al een niet meer in te halen voorsprong, maar met een tweede plaats in Goes en een eerste plaats in Roermond, was de titel definitief voor Karin Stein. Bij dit succes bleef het niet voor VZC. Connie Boer-Buys schit terde op de Europese kampioen schappen masters zwemmen. Deze titelstrijd voor veteranen werd gehouden in Stuttgart en leverde de VZC- zwemster vier gouden en één bronzen medaille op. De zwem ster in de categorie boven de veertig jaar behaalde de gouden plakken op de onderdelen vijf tig, honderd en 200 meter vrije- slag en op de vijftig meter vlin derslag. Op de 400 meter vrije- slag werd een bronzen medaille behaald. Zowel op de honderd meter als op de 400 meter vrije- slag vestigde Connie Boer-Buys ook een nieuw nationaal record. Aan deze Europese kampioen schappen deden niet minder dan 2400 zwemmers mee uit vijftien landen. De deelnemers zijn inge deeld in leeftijdscategorien die per vijf jaar oplopen, waardoor er altijd sprake is van gelijk waardige concurrentie. Met deze prestaties is Connie Boer-Buys meteen ook de groot ste favoriet op de Nederlandse kampioenschappen die binnen kort in het Amsterdamse Sloter- parkzwembad worden gehou den. Luuk van Troost de organisator en naamgever, Gérard Collé SCHIEDAM - Het cricketsei zoen ligt al een tijdje achter ons. Toch houdt het de gemoederen zo nu en dan nog bezig. Terecht natuurlijk want het was een tur bulent jaar voor Neerlands cric- ketstad Schiedam. Excelsior '20 werd op de laatste speeldag Kampioen van Nederland en Hermes DVS kende met een eer volle vierde plaats een uitste kend jaar. Om het cricket heen vindt er echter weinig plaats, zo als ook Luuk van Troost consta teerde in het clubblad van Excel- sior'20. Gérard Collé had aan het begin van het seizoen, ter ere van het 25-jarig bestaan van zijn kapsalon, al een prijs beschik baar gesteld voor de beste Ne derlandse all-rounders van beide Schiedamse clubs. De uitreiking van de Collé-award, een cricket bat, vond afgelopen zondagmid dag in de stromende regen plaats. Op een typisch Schiedams (Branders-)feest voor een bijna typische Schiedamse (cricket- )sport. Luuk van Troost werd door de Excelsiorcommissie, via een bepaalde formule, gekozen als de beste all-rounder in de gelederen van de Thurledeploeg. Bij Hermes DVS ging Lou Bor rani met de eer en het bat strij ken. Wil van Wijk nam namens de Hermes-DVS-er, die elders werkverplichtingen had, het bat in ontvangst. VLAARDINGEN— Aan een reeks degradaties van de man- nenploeg van atletiekvereniging Fortuna lijkt een einde gekomen te zijn. Door goede prestaties van Rick van Tiel en Michel de Maat op de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen wist de jubilerende Vlaardingse vereni ging een promotie af te dwingen naar de hoogste districtsklasse. In Spijkenisse liep Michel de Maat een sterke 5000 meter. De Vlaardingse topatleet moest op dit slotnummer erg diep gaan om die beoogde promotie te be halen. Met een tijd van 15 minu ten 2,9 seconden bleef hij al zijn tegenstanders ver voor. Ook Rick van Tiel bleek een onmisbare schakel te zijn in de Fortuna-formatie. Op het speer werpen kwam de Fortuna-atleet tot een afstand van 55,16 meter. Bij het verspringen behaalde hij de nodige punten met een goede sprong van 6,56 meter. De vrouwen-veteranen ploeg deed van zich spreken door in de landelijke finale een vierde plaats weg te slepen. Op de hon derd meter behaalde Dinah Heinsbroek een fraaie eerste plaats met een tijd van 14,0 se conden. Marlo Scheffers bezorg de Fortuna echter de meeste punten. Op het discuswerpen kwam zij tot een afstand van 23,56 meter en op het kogelstoten tot een afstand van 8,99 meter. Dini van de Pas deed het uitstekend op de 3000 meter met een tijd van 12 minuten 23,5 seconden. SCHIEDAM De kop is er voor basketbalvereniging Ju ventus af. Zowel de heren als de dames begonnen zaterdag middag aan de competitie van 93/94. Dat was sowieso al een reden voor een (openings)feest later op de dag. De start, rond een uur of één, liet ech ter wel te wensen over. De da mes gingen direct onderuit te gen de Waddinxveen Flyers: 59-64. De heren deden het wat uitslag betreft beter, een 84-72 zege, maar konden slechts in de eerste helft en sporadisch in de tweede over tuigen. Met name de tweede helft bracht niet waar de meeste thuissuppor- ters op basis van de betere eerste helft op gehoopt hadden. Het bij tijd en wijle fysiek keiharde Blitz maakte het de ploeg uit Oost behoorlijk moeilijk. „Gebrek aan concentratie", noemde coach Peter van der Sluis het. Door dat gebrek werd een schijnbaar onoverbrugbare voorsprong van rond de negen tien punten snel en doeltreffend kleiner gemaakt. „Rustig nou", maande ook Ronald Jonkman met stemverheffing in de slotfa- Iuitvallend speelden de her n Juventus hij tijd en wijle een zeer goede wedstrijd Gaatje Zover had het allemaal niet hoe ven komen als inderdaad de rust, die in de eerste helft wel aanwezig was, bewaard was ge bleven. Ronald van Ooijen viel de eer de beurt om het eerste schot van de wedstrijd en van het seizoen te werpen. Het draai de met enig misfortuin uit de basket. Vlada Jankovic verging weinig seconden later beter. Het betekende de eerste voorsprong voor Juventus. Alleen in de eer ste zes minuten van de eerste rondgang van twintig minuten hadden de Schiedammers het moeilijk. Maar de lengte en kracht van Ronald Jonkman lie ten, driemaal achteréén, het gaatje niet groter worden dan twee punten. Elleboogje Met de komst van Sjors Derksen werd de aanval van Juventus duidelijk versterkt. Binnen een tijdsbestek van veertig seconden werd een gelijke stand van 8-8 omgebogen naar een voorsprong van acht punten: 16-8. De eerste time-out van Blitz en direct daarna drie wissels waren duide lijk tekenen aan de wand. Het hielp echter allemaal niet. Via nummer 54 Sjors Derksen werd de voorsprong gestaag naar meer dan tien punten uitge bouwd: 26-15. Blitz stelde daar slechts zo nu en dan iets tegenover en schuwde tevens de hardere middelen niet. Op een elleboogje meer of min der werd nauwelijks gekeken. Vooral Hugens maakte zich schuldig aan een 'directe' op het achterhoofd van Dennis Cleef en de kin van Vlada Jankovic. On voorstelbaar waren echter de re acties van bijkans heel Blitz. Bij iedere persoonlijke fout die het kreeg rende het naar beide scheidsrechters om het ongenoe gen op klare taal duidelijk te maken. Succes had die handelswijze aan vankelijk wel. Met behulp na tuurlijk van Juventus dat met, om het oneerbiedig te zeggen, met de tweede keus in het veld stond. Press Even kwam Blitz terug tot zeven punten eer 'good-old' Peter van der Waal zich nadrukkelijk met de opbouw en het scoreverloop ging bemoeien: 33-21De 'press', vooral op Blitz beste maar ook meest irritante man Brusche, bracht ook de druk en de foutjes bij Blitz. En die werden keihard afgestraft via 43-34 naar een ruststand van 51-36. Die voorsprong bleef gedurende een groot deel van de tweede helft rond de vijftien punten hangen. De rust had Blitz echter nog steeds niet kalmer gemaakt. Zelfs de bank deed bij iedere beslissing in Blitz' nadeel de clubkleuren eer aan en ging 'over de rooie'. De slotfase werd zelfs nog bijna tumultueus. Schei- drechters begonnen de verkeerde kant op te wijzen en Juventus de verkeerde kant op te rennen. Met nog twee minuten op de klok bedroeg de voorsprong slechts negen punten: 79-70. In de één om één hield Ronald van Oijen zijn zenuwen in bedwang en loodsten Willem Doornik en Vlada Jankovic hun team naar 84-72. Dames 'Bemoedigend', noemde de nieu we coach van dames 1, Martin van Dijk, de prestatie van 'zijn' meiden. Het was een eufemisti sche uitdrukking voor het verlies met vijf punten: 59-64. De start tegen de Waddinxveen Flyers was nerveus. Het leidde al snel tot een achterstand van 7-14. Na de eerste zenuwen van het sei zoen 93/94 te hebben overwon nen, bepaalde de verdediging het spel. Het fel op de bal verdedi gende Juventus kwam in de wed strijd terug tot 29-29 en mocht zelfs met een nipte voorsprong rusten: 35-34. De grootste voor sprong die Juventus behaalde was 47-41Maar de zone van de Flyers bracht de verdediging zo in de problemen dat de ploeg uit Waddinxveen over Juventus heen kwam: 59-64. „Op zich niet zo'n slecht resultaat", aldus Martin van Dijk. „Vorig jaar werd ook tweemaal maar met grotere cijfers verloren. Aanval lend moet het alleen beter wor den." door PETER SPEK VLAARDINGEN On danks het feit dat de onlangs door de gemeente Vlaardin- gen gepresenteerde Structuur schets voor veel onrust heeft gezorgd bij de sportverenigin gen heeft de sportraad toch het initiatief genomen om met het oog op de komende ge meenteraadsverkiezingen in maart 1994 aandacht de vra gen voor de wensen en proble men in deze sector. Het dagelijks bestuur van de sportraad heeft alle politieke partijen een brief gezonden met het verzoek ook met de sport rekening te houden bij het op stellen van het verkiezingspro gramma. De sportraad laat al lereerst de politieke partijen we ten dat de sportbeoefening zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een zeer belangrijke activiteit voor vele mensen. Tussen 1963 en 1991 is het aantal sportbeoe fenaren dat minimaal één keer per week actief is, gegroeid van 4,5 miljoen naar 7,5 miljoen. Ook in Vlaardingen is in deze periode het aantal sporters sterk toegenomen tot ruim 15.000. Steeds duidelijker wordt ook dat in toenemende mate de samenle ving de positieve maatschappe lijke effecten van de sport onder kent. Daarnaast is de sport van grote economische betekenis. Sportclubs De sportraad vraagt aandacht van de politici voor het behoud van een goed fuctionerende sportclub, waarbij de vrijwilliger een grote en belangrijke rol speelt. In de 35.000 sportclubs in Nederland zijn 700.000 vrijwilli gers in de weer. De politieke partijen wordt er op gewezen dat in Vlaardingen de sportclubs zijn vertegenwoordigd in de sportraad, waardoor er van een breed draagvlak kan worden ge sproken. De sportraadsleden willen duidelijk laten weten, dat er meer besef moet ontstaan voor de waarde die de sport in de samenleving speelt en de rol die de sportraad daarin kan spe len. De sportraad vraagt verder aan dacht voor de topsport in Vlaar dingen. Een echt topsportbeleid kent deze gemeente niet. Verder dan de jaarlijkse huldiging van de sportkampioenen, waarbij de topsporters in het zonnetje wor den gezet, komt men niet. Toch weet elk jaar weer een aantal sporters, veeal op eigen kracht, de nationale of internationale top te bereiken. Het recente ver leden heeft nadrukkelijk bewe zen, dat topsport een voorbeeld functie kan uitoefenen op de jeugd. Het is al geen bijzonder heid meer in Nederland dat de Zo af en toe willen politici zich nog weieens via de sport in de kijker spelen, maar in de verkiezingsprogramma's is er vaak maar weinig ruimte gemaakt voor deze sector. lokale overheid aankomende topsporters extra trainingsfacili teiten biedt. Verder vraagt de sportraad in de verkiezingsprogramma's reke ning te houden met de sociale vernieuwing in de sportrector en het particuliere initiatief bij het realisreren van sportaccommo daties. Vooral de realisering van de derde sporthal, bij voorkeur in de wijk Holy, zal gelet op de grote behoefte aan sporthal ruimte op zeer korte termijn moeten plaatsvinden. Tot slot kan de sportraad er niet onder uit kritiek te leveren op de on langs gepubliceerde Structuur schets. Het zal op korte termijn duidelijk moeten worden welke sportclubs hun complex moeten verlaten. De huidige situatie maakt de toekomst voor de ge organiseerde sport in Vlaardin gen erg onzeker. VLAARDINGEN De sport raadsleden maken weer een rondgang langs enkele sport complexen. Het is alweer bijna een jaar geleden dat de laatste rondgang langs een aantal sport en recreatiecomplexen werd ge houden. Op zaterdag 2 oktober bezoeken de sportbestuuders het volkstui nencomplex van Dr. Moerman aan de Marathonweg (09.00 uur tot 9.40 uur). Daarna komen aan de beurt vogelvereniging Icarus (9.45 uur tot 10.15 uur) en Postduivenvereniging De Ade laar (10.15 uur tot 10.45 uur) beide gelegen aan de Claudius Civilislaan. Ook wordt er een bezoek gebracht aan hockeyver- eniging Pollux( 10.55 uur tot 11.35 uur) en de rondgang wordt afgesloten bij watersportverni- ging De Fuut aan de Water sportweg. Het is de bedoeling dat de sport raadsleden de bezoekjes aan de sportcomplexen per fiets afleg- VLAARDINGEN- Er zijn nog geen schokkende verschillen zichtbaar in de diverse klasse menten van het Vlaardings Voetbalgala. Ad de Jong (HVO), Siem Voogt (VFC) en Jacques de Herder (Fortuna) zien we al hoog in het klasse ment staan. Nieuw zijn dit jaar Rob Graumeijer (Zwaluwen) en Cavit Tuncer (HSC-zondag). In het ploegenklassement zien we ook nog weinig verschuivingen. Bij de mannen gaan de ploegen van HVO, RKWIK en VFC aan de leiding, terwijl bij de vrouwen de ploeg van Zwaluwen de rang lijst aanvoert. Topscorer is Scott Wulferdingen van HSC-zater- dag met vier treffers. Ook de lopers op de 100 meter hadden vee! last van de slechte weersomstandigheden tijdens de clubkampioenschappen van For VLAARDINGEN Rick van Tiel presteerde goed op de club kampioenschappen van atletiekvereniging Fortuna, die afgelopen weekeinde onder slechte weersomstandigheden werden gehouden. Deze titelstrijd sluit traditioneel het baanseizoen af. De weersom standigheden sloten echter goede prestaties uit, maar toch liet een aantal atleten zien de vorm nog te pakken te hebben. Rick van Tiel sprong bij het hoogspringen naar een hoogte van 1,90 meter en dat was gezien de omstandigheden een uitstekende prestatie. Tijdens zijn pogingen regende het voortdurend en dat bracht hem bij het afzetten vaak in de problemen. Na in één keer steeds over de hoogtes van 1,84 meter en 1,87 meter te springen, had de talentvolle Fortuna-atleet voor 1,90 meter twee pogingen nodig. De 1,93 meter was onder de barre weersomstandigheden niet haalbaar voor Rick van Tiel. Op de honderd meter liep hij ook een snelle tijd. De klokken stonden stil op 11,5 seconden. Jasper van Meeuwen kwam ook goed voor de dag op het hoogspringen. De jeugdatleet kwam tot een hoogte van 1,70 meter. Bij het kogelstoten presteerde hij ook uitstekend met een stoot van 13,30 meter. Jolanda van Walsum, die voor de laatste keer uit kwam voor Fortuna en vertrekt naar Rotterdam Atletiek kwam op het hoogspringen tot een hoogte van 1,50 meter. Verdere uitslagen; Robin van Holst balwerpen 36,98 meter. Patricia Wapenaar 100 meter horden 17,0 seconden. Annika Jansen 80 meter horden 15,5 seconden. Jasmijn Kester 60 meter horden 12,0 seconden. Wendy Stam verspringen 4,45 meter. Rutger van Minnen kogelstoten 12,46 meter en Roel Warmolts speerwerpen 28,57 meter. SCHIEDAM In een lastige en moeilijke wedstrijd liet HBSS opnieuw een punt (thuis) liggen. Tegen Stedoco werd het een bloedeloos gelijkspel: 0-0. Het begin was wederom voor de Schiedamse dames, ook wel eer biedig door tegenstandsters het Ajax van de hoofdklasse ge noemd. Technisch was het we derom goed verzorgd, maar het schort alleen aan de afwerking. De kansen waren er wel, de be nodigde scherpte echter (nog) niet. In de tweede helft was er eenzelfde beeld te zien. Stedoco kreeg wel meer grip maar de beste mogelijkheden waren op nieuw voor HBSS. Milka Ru- perti en Sabine van Eijk maak ten echter op pijnlijke wijze hun huidige vormverlies duidelijk zo dat geëindigd werd zoals begon nen was: 0-0. m SPELER V.D. WEEK Jerry Simons In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1Reinier Robbemond Dordrecht '90 7.00 2. Mario Been Excelsior 6.80 15. Ron van den Berg Sparta 6.25 Michel Valke 3. John de Wolf Feyenoord 6.67 4. Winston Bogarde Sparta 6.63 Dordrecht '90 6.63 Jerry Simons Dordrecht '90 6.63 7. Takafumi Ogura Excelsior 6.50 Regi Blinker Feyenoord 6.50 Dean Gorré Feyenoord 6.50 10. Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.43 Marcel Boudesteijn Excelsior 6.43 12. Michel Langerak Dordrecht T90 6.38 Erik van de Merwe Dordrecht '90 6.25 Warry van Wattum Dordrecht '90 6.25 19. Rob Maas Feyenoord 6.20 20. Arnold Scholten Fe venoord 6.17 Rene Klomp Sparta 6.17 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.00 2. Oscar Moens Excelsior 6.57 3. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.50 4. Edward Metgod Sparta 6.38 Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.38 14. Errol RefoS Feyenoord 6.33 TOPSCORER Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 9 doelpunten Dordrecht 90 bekroonde afgelopen zondag de sterke start in de competitie met een 7-4 overwinning op ADO Den Haag. De, na een dramatisch seizoen uit de eredivisie gedegradeerde, Dordtenaren pakten door die winst ook meteen de eerste periodeti- tel Een van de uitblinkers bij Dordrecht '90 in het cruciale treffen met ADO was Jerry Simons. De 23-jarige Rotterdammer scoorde twee keer en was regelmatig niet te stoppen voor de Haagse verdedigers. Simons, die eerder uitkwam voor Feye noord en S.V.V., stond voor aanvang van dit voetbalseizoen in de belangstellinq van een aantal subtoppers uit de eredivisie, maar die konden de door Cees den Braven verlangde hoge transfersom niet opbrengen.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5