Radio op de Rijnmond live 46ste Femina Kleine wereld... RADIO RIJNMOND Kunst of mode? Bodypainting Wonen in al zijn facetten aan bod op Femina '93 Het Rotterdamse succesverhaal van Fodor Ochtendprogramma totaal vernieuwd 93,4 FM Volop nieuws, spektakel en show in Ahoy' MAANDELIJKS IN EEN OPLAGE VAN EEN HALF MILJOEN EXEMPLAREN BIJ DE HAVENLOODS EN HET ZUIDEN IN HET ZENDGEBIED VAN RADIO RIJNMOND OKTOBER 1993 - ZEVENDE JAARGANG NR. 10 - FEMINA SPECIAL Verslaggeefster Praxedis Bouwman in actie tijdens Ra dio Rijnmonds Soulnacht. Zo swingend en gezellig wordt het vast ook in de Rijnmond studio op de Femina. Repo over de Soulnacht elders in Uw eigen Reporter. Non-stop show en theater, spectaculaire attracties en een overvloed aan nieuwe produkten - dat alles staat de be zoekers van de 46ste Femina te wachten. Ook Radio Rijnmond is prominent aanwezig op Neder lands grootste najaarsconsumentenbeurs die van vrijdag 1 tot en met zondag 10 oktober in Ahoy Rotterdam wordt gehouden. In Ahoy wordt een complete studio ingericht van waaruit de populairste Rijnmond-programma's live worden uitgezonden. In de gastvrije Radio-Rijnmond studio, direkt bij de ingang van Ahoy, kan men bekende presen tatoren aan het werk zien en horen, 's Morgens brengt Hans van Vliet er zijn veelbeluisterde programma, tussen de middag presenteert Chris Vemer het lunchmagazine en aansluitend is er het gevarieerde muziekpro gramma van Frans van Dun. In de avonduren treden bij Radio Rijnmond bekende artiesten en worden er met het publiek spel- programma's uitgevoerd. Goochelaar De populaire televisie-presenta tor Hans Kazan zal zijn verleden als goochelaar niet verlooche nen bij de officiële opening van de beurs, vrijdagmorgen 1 ok tober om 11.00 uur. Uit een kolossale oven tovert hij een aantal koksmaatjes tevoorschijn die de eerste bezoekers van de beurs met allerhande winterse hartige hapjes zullen verrassen. Dat gebeurt in het kader van de ludieke Winterpotpourri waarmee Femina het publiek in de entreehal verwelkomt: een voor-'proefje' van de typisch vaderlandse winterpotten die straks op tafel komen en van de gezellige winteravonden. Sprankelende shows zijn er in Femina's gezellige Modetheater. Daar wordt de nieuwe herfst- en wintermode gelanceerd. Twee keer per dag is er een feestelijke bruidsmodeshow te zien. Elders op de beurs laten gerenommeer de dames- en herenkappers hun laatste modieuze creaties be wonderen op een boeiende Hairstyling Show. Femina brengt dit jaar ook een indrukwekkende Communicatie Show waarop het GEB, exploi tant van het Rotterdamse kabel net, de nieuwste teletekstdiens- ten demonstreert; via tientallen beeldschermen kan het publiek er het complete programma aanbod van de kabeltelevisie volgen, met 'live' optredens van bekende presentatoren en popu laire artiesten van de deelne mende omroepen. Voorts: een exotische groenten- en fruit- show, een huisdierenshow (met o.m. een hondentrimsalon in vol bedrijf), de Modelbouwshow De Kleine Wereld, grote keuken shows en woonshows. Goedkoper uit Bezoekers van het eerste uur - dus vrijdag 1 oktober van 11.00 tot 12.00 uur - staat, behalve de smakelijke openingssurprise, nóg een verrassing te wachten. Zij profiteren van een fikse 'vroege-vogels-korting': in plaats van de normale entree prijs van dertien gulden betalen zij slechts twee knaken. Femina is een complete consu mentenbeurs. Met meer dan driehonderd stands, waarmee het Ahoy tentoonstellingsge bouw tot de laatste vierkante meter is bezet, bestrijkt Femina '93 alle interessegebieden van de eigentijdse consument. Mo dern huishouden, het wonen en de nieuwe mode zijn belangrijke beursonderdelen, evenals eten en drinken; maar er zijn ook spectaculaire presentaties op het gebied van beeld en geluid, plant en (huis) dier, hobby en doe-het-zelf. Openingstijden: Van 11.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.30 uur; op beide zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijzen: 13, 65-plus 11, kinderen t/m 12 jaar/10. Gezinskaarten (geldig voor vader, moeder en de kinderen t/m 12 jaar) 30. Vliegtuigen stijgen op en landen, treinen vinden hun weg in een ingewikkeld spoorcomplex, velerlei soorten sche pen varen af en aan en een bonte kermis draait in De Kleine Wereld. Dit boeiende modelbouw-diorama is één van de spectaculairste attracties op de 46ste Femina. Kostbare pronkstukken uit de collecties van dè bekend ste modelbouwers uit ons land zijn er in een fascine rend tableau vivant bijeengebracht. De Kleine Wereld beslaat bijna hónderd vierkante meter en ligt, veilig achter pantserglas, op ongeveer negentig centimeter hoogte. In deze etalage valt van alles te beleven tegen een de cor dat geïnspireerd is op de Rotterdamse skyline. Sterren flonkeren, honderden lichtjes flikkeren en mini-spotlights belichten de bedrijvigheid in de dynamische Kleine Wereld. Centraal in het diorama, een werkstuk van ontwerper Jacq. Koedood, ligt een grote water partij met een havenkade. Alle schaalmodellen die er varen en afgemeerd liggen zijn natuurge trouwe replica's van bestaande scheepstypen. Om het havengebied heen loopt een spoorwegcircuit, waarop bijzonder fraaie, veelal histori sche treinstelletjes rijden; ge trokken door prototypen van oude stoomlokoraotieven ko men er o.m. een klassieke passa- gierstrein, vooroorlogse goede rentreinen en een complete circustrein langsrijden; tot in de kleinste details nagebouwde werktreinen en lorry's zorgen voor extra bedrijvigheid. Het zijn zeer bijzondere collec ties die in De Kleine Wereld te kijk staan. De kermis, een crea tie van de Zwijndrechtse model bouwer Ben Groenenberg, om vat attracties die in veel geval len op basis van deze schaal modellen in werkelijkheid zijn gerealiseerd, met o.m. een reuzenrad, autoscooters, zweef- en vliegtuigmolens en, als pièce de milieu, de één meter hoge Enterprise waarin veertien honderd lampjes branden. Het spoorwegcircuit in De Klei ne Wereld wordt aangelegd door modelbouwer J.K.A. van Rooij uit Wijchen die met vier medehobbyisten - verenigd in de Narrow Industrial Railway (smal industriespoor) - een col lectie heeft opgebouwd die vrij wel onafgebroken internatio naal op tournee is; kort vóór de Femina reden de treinen in het Belgische Genk, direkt na de beurs vertrekken ze naar Bochum in Duitsland. ïfemina= Zonder één draadje textiel aan uw lijf toch niet in uw blote kont staan? Dat kan met bodypainting. De Vlaardingse schoonheids- Kathleen Kay 'kleedt' haar klanten in verf! Zij maakt daarmee in heel Europa op grote modeshows furore. Ze schildert de meest modieuze creaties op het 'blote' lijf van haar clien tèle en bezorgt de Femina daarmee een spectaculaire attractie. Méér over mode op de Femina op pagina 2 Het programma waarmee Radio Rijnmond zijn dage lijkse uitzendingen begint steekt met ingang van 4 oktober in een nieuw jasje. Hans Verbeek snijdt voor taan meteen na het nieuws van zeven uur de actualitei ten aan. Dat betekent dat deze niet meer blijven liggen tot (editie) half acht en dat de luisteraar onmiddellijk wordt geïnformeerd over de stand van zaken in stad en regio en land en wereld. Het eerste actualiteitenblok duurt tot kwart over zeven. Om half acht is er dan weer uitgebreid nieuws, gevolgd door muziek, een vooruitblik op het nieuws van die dag, sport en de column. Tussen acht en half negen van hetzelfde laken een pak en vanaf half negen de uit gaansagenda. Elk kwartier is er bovendien informatie over weer en verkeer, dit alles afgewisseld met lekkere muziek! Het wonen komt op Femina '93 in al zijn facetten aan bod. Stond vroeger op de grote najaarsconsumenten beurs in Ahoy' vooral het 'betaalbare wonen' centraal, nu zijn er ook stands met exclusieve meubelen van Europees top-design. Op de beurs zijn dit jaar zo'n vijftien grote meubelpresentaties en tal van stands met woonaccessoires; grote keuken- en badkamershows maken het woonbeeld op Femina compleet Pagina 2 Vader Albers begon in 1924 zijn Kralingse Fotohandel Victoria. Zijn twee zoons Jacques en Rob leiden nu de daaruit voortgekomen Fodor Groep, zes verkoop organisaties voor consumentenelectronica en fotogra fie. Zo vertegenwoordigen zij het bekende Japanse merk Akai dat hoofdsponsor van Radio Rijnmond is. Interview met Rob Albers op pagina 3 En verder: Gezond de winter door Hondertrimmers 'net een haartje beter' Vonkey Business Loeki's Look

De Havenloods | 1993 | | pagina 7