femina; Femina brengt nieuwe mode in beeld lodi't 1 2 Iradio Trimteam toont 'Net een haartje beter' kunnen op Femina Dolle Boel in Radio Rijnmonds Femina-studio Beursnieuws en beursnieuwtjes Met gevarieerd showprogramma Woonwereld RIJNMOND New York look DINSDAG 28 SEPTEMBER 1993 39-491 Ideale testmarkt Fabrikanten en importeurs die een nieuw produkt op de Neder landse consumentenmarkt willen lanceren of uittesten doen dat met succes op Femina. Daar ont moeten ze immers in tien beurs- dagen zo'n tweehonderdduizend mogelijke klanten. Bovendien vormt het kritische Femina-pu- bliek een ideale testmarkt: na af loop van de beurs weten de standhouders meteen of hun nieuwe produkten kans van sla gen hebben. Dat verklaart het grote aantal beursprimeurtjes, ook dit jaar weer. Geen dorstige planten Nooit meer dorstige of honge rige kamerplanten... Wie met va kantie gaat of om een andere re den zijn kamerplanten aan hun lot of aan behulpzame buren moet overlaten, kan voortaan met een gerust hart de deur achter zich dichtdoen. Met de Floria 2001 voedingsschijven krijgen de planten lange tijd voldoende te eten en te drinken. De schijven, die op Femina worden geïntrodu ceerd door de firma Samak/Sluis uit Berkhout, worden onder de binnenpotten van de planten ge legd. Bijkomend voordeel: omdat de planten nu niet meer van bovenaf hoeven te worden bego ten, komt er minder kalk in de potaarde en blijft de zuurgraad optimaal. Stand 5480. Mini-gereedschap Mini-gereedschap voor model bouwers. De firma J. Kool te Heerhugowaard importeert uit Duitsland een compleet assor timent gereedschap voor model bouwers die heel secuur willen werken: het Mini Tool program ma. Voor uiteenlopende hobby's, zoals de bouw van modeltreinen, -schepen en -vliegtuigen, glasgra veren, sieraden maken en pop penhuizen bouwen, zijn er in dit programma mini-machines om met uiterste precisie te zagen, schaven, boren, slijpen, schuren en frezen. Stand 2585. Schone lucht in huis Problemen met verontreinigde, te droge, te vochtige in huis wor den opgelost met de Elu-Klima apparatuur die Evermes B.V. uit Zaltbommel op Femina (stand 3540) introduceert. Het pro gramma omvat een ion lucht reiniger, een aircooler (die niet alleen koelt, maar ook bevochtigt en zuivert), een compacte, ver plaatsbare airconditioner en een ontvochtiger. Mysterieuze steen reinigt... ...en polijst. Het Enschedese be drijf Wiro demonstreert op Femina de 'universele steen'. In slechts één handeling reinigt, po lijst en beschermt de steen chroom, roestvrijstaal, alumini um, zilver, goud, koper, messing, tin, emaille, glas, keramiek en op pervlakken van gelakt hout en kunststof. De steen is gif- en zuur vrij, huid- en milieuvriendelijk. Metaaldetectors Schatgravers wordt het gemak kelijk gemaakt met de metaalde tectoren waarmee de Fa. T. van Broekhoven op stand 1230 de monstreert. Het nieuwste model analyseert begraven voorwerpen en vertelt - via een LCD display - precies wat het voorwerp is, welk materiaal, de vorm en hoe diep het begraven ligt. Knippen en buigen Zelf draperieën maken voor de verfraaiing van wanden, vensters en meubelen is simpel met het nieuwe materiaal Flexigon. Er hoeft geen steek te worden ge naaid om de mooiste valletjes, rozetten e.d. creëren; knippen en buigen is voldoende. Er wordt met Flexigon gedemonstreerd op stand 3250 van de fa. Hademos (Amsterdam). Femina is straks, zoals elk najaar, weer het podium waarop de nieuwe mode voor het herfst- en winterseizoen met sprankelende shows gestalte krijgt. In het gezellige Modetheater van Femina worden, ditmaal tegen een win ters decor, elke beursdag vijf grote modeshows gehouden. In hetzelfde theater is tweemaal per dag een romantische bruidsmodeshow. Elders op de beurs: boeiende demon-stra- ties hairstyling en - een spectaculaire noviteit op de beurs - bodypainting. De modeshows op Femina wor den verzorgd door twee bekende modehuizen: Au Bon Marché, en Kennedy. Kennedy richt zich met vlotte, sportieve en vooral mo dieuze kleding op de jonge, veelal werkende vrouw; Au Bon Marché heeft een meer klassieke collec tie, waarbij ook de grotere ma ten volledig tot hun recht komen. Samen geven deze twee mode huizen een compleet beeld van de nieuwste trends in de mode. Op vallende accenten daarin: lange suède rokken gecombineerd met gillètjes, suède paardrijbroeken, schitterende micro-jacks waarin echt bont is verwerkt en zuiver zijden pakken. Favoriet zijn de groen- en bruin tinten en duidelijk herkenbaar is de trend naar natuurlijke materi alen. Au Bon Marché en Kennedy voeren in hun collecties merken die voor Nederland toonaange vend zijn, zoals Betty Barclay, Gerry Weber, Rosner, Taifun en Frankenwalder. Bruidshows Uit haar omvangrijke collectie bruidstoiletten - circa 500 model len - heeft Avenue Mode de pronkstukken geselecteerd die tien mannequins, begeleid door evenzovele dressmen als 'bruide gom', op Femina showen. De nieuwe bruidsmode vertoont veel variatie, van strakke modelletjes zonder veel opschik tot oogver blindende toiletten in 'Holly- wood'-stijl. Behalve wit zijn mo menteel ook zalm, rose en licht groen de bruidsmodekleuren; zuivere zijde en satijn zijn de fa voriete materialen. De bruids modeshow wordt dagelijks twee maal in het Modetheater gehou den. Modieus (èn gratis) geknipt en gekapt Op de feestelijk ingerichte stand 'Showtime' van Barbicos B.V. (6935), een bedrijf dat zich specialiseert in kapperscosmetica en -apparatuur, is een groot po dium ingericht als kapsalon. Overdag kunnen Femina-bezoe- kers zich er modieus (èn gratis!) laten knippen en kappen, een ac tie die in samenwerking met de Stichting Vakopleiding Kappers wordt gevoerd. 's Avonds is het podium het do mein van Robert Lagerman, de bekende Rotterdamse kapper die zich voortdurend inspant om het kappersvak extra kleur te geven - ook letterlijk, zoals hij met zijn team zal bewijzen. Mensen uit het publiek kunnen er een 'nieuw uiterlijk' krijgen, zo wel wat hun kapsel als wat de make-up betreft. De show wordt muzikaal omlijst door Jan de Korte en Peter van Kooten, de Showtime Professionals in Music. In de verkoopruimte van de Showtime-stand worden profes sionele haarverzorgingsproduk- ten verkocht, die overigens alleen bij de kapper verkrijgbaar zijn. Wie er koopt dingt automatisch mee naar fraaie prijzen, zoals een mountain-bike of een Showtime- sporttas vol met cosmetica, die dagelijks worden verloot. De fees telijke trekking wordt elke avond om 10 uur verricht door een be kende gast-artiest. Bodypainting: de blote mens versierd De Vlaardingse schoonheidsspe- cialiste-visagiste Kathleen Kay 'kleedt' haar klanten hoogst mo dieus zonder dat er ook maar een draadje textiel aan te pas komt... Van haar hobby - bodypainting - heeft zij een professionele activi teit gemaakt waarmee zij ïn heel Europa op grote modeshows fu rore maakt. Zij schildert de meest modieuze creaties op het 'blote' lijf van haar clientèle en bezorgt de Femina daarmee een spectacu laire attractie. De shows zijn 's avonds en in de weekeinden. Kathleen Kay, die ook o.m. 'make up art' en 'theater cosmetics' in haar pakket heeft, verwerkt per model vele liters schminck op water- en crèmebasis, die met sponsjes en kwasten op de (blote) huid worden aangebracht. De re sultaten zijn verbluffend: de mooiste en meest modieuze crea ties, die overigens na enkele uren weer met veel water en zeep (en ettelijke rollen keukenpapier) worden verwijderd. De body- painting-shows zijn op stand 5200 van Kathleen Kay Cos metics. Het wonen komt op Femina '93 in al zijn facetten aan bod. Stond vroeger op de grote najaarsconsumenten beurs in Ahoy' vooral het 'betaalbare wonen' cen traal, nu zijn er ook stands met exclusieve meubelen van Europees top-design. Op de beurs zijn dit jaar zo'n vijftien grote meubel presentaties en tal van stands met woonaccessoi res; grote keuken- en bad kamershows maken het woonbeeld op Femina com pleet. Een zeer exclusief woonpro- gramma wordt op de Rotter damse beurs uitgebracht door Roche Bobois. Deze trendsetter in de woonmode - met wereldwijd zo'n 160 vestigingen - presenteert op Femina ondermeer luisterrijke collecties zitmeubelen, zoals Entr'Acte (qua kleur en motieven op Zuid-Frankrijk geïnspireerd, ontworpen door Hans Hopfer), Comedia (ontwerp: G. Soressi) en Chassee Gardee, in diverse stof- uitvoeringen maar ook in origi neel Ludivine leder. Bij Roche Bobois voorts een aantal opmer kelijk vormgegeven tafels en dres soirs van top-ontwerpers als Maurice Barilone en Luigi Gorgo- ni. De Stam Wonen B.V. presen teerde vorig jaar op Femina voor de eerste maal de nieuwste woon- trends in een spectaculaire stand die de gehele breedte van de Schiehal besloeg. Het succes van deze presentatievorm wordt dit jaar geprolongeerd, met ook nu weer markante woonprimeurs die speciaal ter gelegenheid van de Femina bij o.m. Topform, Touché en Galerie Clair zijn bijeenge bracht. In kamergewijze opstel lingen brengt De Stam bovendien een aantal complete interieurs. Sprekende kleuren zijn in, maar ook blank hout is prominent aan wezig in het nieuwe woonbeeld. Over het trimmen van hon den bestaan nogal wat mis verstanden. Twaalf erkende hondentrimmers uit Rotter dam en regio willen die uit de weg ruimen. Gezamen lijk hebben zij op Femina een grote trimsalon inge richt; bezoekers van de beurs worden uitgenodigd er een kijkje achter de schermen te komen nemen. Het speciaal ter gelegenheid van de Femina gevormde Trimteam Rotterdam opereert op de beurs onder het welgekozen motto 'net een haartje beter'. Initiatiefnemer H. Renes, van Balou's Trimshop in Kralingen, zegt: "Veel mensen vinden het hondentoiletteren een overbodige luxe en denken ook dat honden het altijd vervelend vinden. Niets is minder waar!' Veel hondenrassen en ook bas taards moeten getrimd worden. Daarmee worden allerlei proble men voorkomen, zoals huidklach ten, oorontstekingen en inge groeide nagels. Sommige honden hebben geen natuurlijke rui en zouden zonder een regelmatige trimbeurt worden overwoekerd door hun vacht. 'En een hond die van tijd tot tijd naar de trimsalon gaat, daar gewassen en goed ge borsteld wordt, voelt zich gewoon lekkerder,' aldus trimmer Renes. Trimmen is dus niet zielig en voor de dieren niet pijnlijk, zo kan het publiek op Femina ervaren: het is opmerkelijk hoe rustig de die ren de behandeling ondergaan. Ambachtelijk Nóg een misverstand dat de trimmers op Femina graag uit de wereld helpen is dat het trimmen een hobby is 'die je er even bij doet'. Trimmen is een ambachte lijk beroep. Erkende trimmers hebben een gedegen opleiding achter de rug, met als onderde len o.m. rassenkennis, ziekteleer, diverse vachttypes, voeding, op voeding en het omgaan met hon den, óók met 'bijtertjes'. Enig artistiek talent is trimmers niet vreemd. De vakmensen die in de Femina-salon trimmen, zijn soms ware beeldhouwers. Het is overigens niet de bedoeling dat beursbezoekers hun eigen honden op Femina laten trim men. De dieren die er worden behandeld zijn geselecteerd uit de vaste 'klanten' van de twaalf sa menwerkende trimsalons. Wèl kan het publiek er zich over de aankoop en 'opvoeding' van hon den, hun voeding, de juiste sham poos enz. deskundig laten infor meren. Net als andere jaren wordt het een dolle boel in de Femina-stu dio van Radio Rijnmond in Ahoy. Natuurlijk komen overdag de be langrijkste programma's daarvan daan. Zes uur radio, elke (werk)- dag live gemaakt door, van 10.00 tot 12.00 uur, Menno Tamming, Leon Boele en Hans van Vliet (laatstgenoemde is tot en met 4 oktober in Pineng in verband met de daar te lopen marathon, maar daarna is hij volop aanwezig op de Femina), van 12.00 tot 14.00 uur, Chris Vemer en, van 14.00 tot 16.00 uur, Frans van Dun. Maar ook na de uitzenduren van Radio Rijnmond wordt het gezel lig in de radiostudio op de Femina met de presentatoren Hans Ver snel, Menno Tamming en Hans van Vliet die elke avond niemand minder dan Willy Batenburg aan u voorstellen! Op de foto een beeld van de vo rige Femina, toen Radio Rijn mond zijn tijdelijke studio had ingericht in jaren-vijftig-stijl. m 93,4 FM 07.00 Hans Verbeek. Uitgebreid nieuws om 7.30 en 8.00 uur. Actualiteiten, achtergronden en reportages om 7.03 en 8.03 uur. Krantenoverzicht om 7.15 uur. Sport om 7.45 uur. Column om 7.55 uur. Uitgaansagenda om 8.32 uur. Elk kwartier weer en verkeer en véél muziek. 09.00 Nederlandse muziek. Henriëtte Geeve. 10.00 Hans van Vliet in de ochtend. Met Leon Boele en Menno Tamn Verhaal, de grinttegel, de Vijf van Vroeger. 12.00 Chris Vemer. Met van-12.00-12.30 uur: maandag: beeldende kunst met Dingenus van de Vrie; dinsdag: muziek met Arie Groeneveld; woensdag: boeken met Maria Heiden; donderdag: film met Anneloek Sollart; vrijdag: theater met Frank van Dijl. Van 12.30-13.00 uur: Editie Half Eén. Van 13.00-13.30 uur: de Gast van de Week. Van 13.30-14.00 uur: maandag: milieu; dinsdag: sociale rubriek; woens dag: consumentenrubriek; donderdag: goede zaken. 14.00 RR-Expresse. Frans van Dun bestuurt de muzikale TGV. 17.00 Erik Rost. Van 17.30-18.00: Editie Half Zes. 18.00 Post aan de telefoon. 19.00 Telecommunicatie met luisreraars. 10.00 Het weekoverzicht. Ineke Moerman. 10.30 Vonkey business. Roland Vonk. 11.00 Het Motorpaleis. Wilfried de Jong. 12.00 De Akai-Rijnmond 30. Reint Jan Potze. 14.00 RR-sport. Peter Ouwerkerk. 17.00 Deelder draait..., en jullie luisteren! Jazz met Jules. 18.00 Het programma van Wim Kerkhof. 19.00 RR-sport.Peter 22.00 Ouwerkerk. 10.00 Rijnmonds Diep. Liesbeth van der Kruit. 11.00 Rijnmonds Diep Cultuur. Frank van Dijl. 12.00 Oldtimers. Hits van toen met Pieter Leen. 13.00 RR-sport. Leon Boele/Victor Deconinck. -18.00 Eigen nieuws elk heel uur en bovendien om 7.30 uur. Actualiteiten op werkda gen: 7.03, 8.05, 12.30 en 17.30 uur. Actuele programma-informatie op Teletekst-pagina 873. Radio-Rijnmond-nieuws op Teletekst-pagina 874. Rotterdam lijkt heel ver weg en on belangrijk als je in New York bent. Sorry dat ik het zeg, maar dat kleine beetje hoogbouw en die honderd zwervers die wij hier hebben zijn nou eenmaal peanuts vergeleken met de wolkenkrabbers en de tal loze daklozen op Manhattan. (De kartonnen doos is daar trouwens erg in, al denk ik dat slapen in een winkelwagentje nummer 1 staat). Vierentwintig uur per dag gaat het leven door in New York. De winkels, de cafés, de taxi's, alles. Wat nou sluitingstijden. En dan te bedenken dat de gemeente Rotter dam erover denkt om sommige verkoopkraampjes op straat te verbieden. En de D66-fractie die de terrassen aan banden wil leg gen...! Kennelijk zijn die politici nog nooit in een echte stad ge weest. Straatventers horen erbij. En terrassen zijn er om koffie op te drinken en anders, ja dan moet je er even omheen lopen. Rotterdam komt niet meer in je hoofd op in New York, helemaal niet als je via de telefoon verneemt dat Feyenoord niks anders doet dan verliezen, althans in augustus (nu ik weer thuis ben gaat het in de competitie qua punten goed, ben ik een mascot te?). Ik baalde zo van de slachtpartij door Ajax in de Supercup dat er ergens in New York nu een zwerver rondloopt met een Feyenoordpetje. Geruild voor een pet van de Bulls, sorry. En dat was meteen de laatste keer dat ik daar aan Rotterdam dacht. Totdat Reint Jan Potze van de Rijnmond Dertig me het krantebe- richt over het olifantje Bo Gyi opstuurde. Ineens was ik weer hele maal in Nederland. 'Bo Gyi, de grote Man, stierf een zachte dood,' zo luidde de kop van het artikel. Het eenjarige olifantje uit het Noorderdierenpark in Emmen had drie maanden lang tegen zijn ziekte gevochten. Shit! Nu is ie toch doodgegaan. Ik was ontdaan. Het is een treurig verhaal. Ik was er voor ik naar New York ging mee bezig geweest voor Radio Rijnmond. Het was mijn laatste klus. De moeder van Bo Gyi (Birmaans voor Grote Man) wilde direct na de geboorte van haar zoon niets meer van hem weten. Ze probeerde hem zelfs aan te vallen en verzorgers konden maar net voorkomen dat Bo Gyi verpletterd werd door zijn eigen moe der. Zijn bloedeigen vader duwde hem later per ongeluk in de gracht rond het buitenverblijf. Het olifantje hield er een gebroken voorpoot aan over. Eerst leek de breuk voorspoedig te genezen, totdat Bo Gyi ineens verlammingsverschijnselen aan de achterpo ten vertoonde. Bo kon niet meer staan, hij kon alleen nog maar een beetje trompetteren. Heel Nederland was in de ban van het olifantje. Homeopaten, chirurgen, paragnosten en magnetiseurs werden op hem losgelaten. Een grote beddenzaak bracht een enorm waterbed om te voorkomen dat het olifantje zou doorlig gen. En elke dag kwamen er postzakken vol ansichtkaarten voor Bo Gyi binnen. Via dierenpark Emmen kwam ik aan het -,dres van een dame uit de Beverwaard die een bijna erotische liefdesbrief aan Bo Gyi had geschreven. Onder het zwijmelende nummer Unchained Melody van de Rightious Brothers, maar dan uitgevoerd door alleen vio len, liet ik haar de brief zelf voorlezen in de uitzending. 'Lieve kleine Grote Man. Ik hoop dat je snel beter wordt, dan kom ik je opzoeken, ik denk veel aan je.' Ze wilde ook echt dat de brief aan het olifantje werd voorgelezen, en daarna moest ie een plekje krijgen op de schoorsteen. Wat een olifant met een schoorsteen moet, al sla je me dood. Daar zat ik dan in New York met zo'n krantebericht, wetende dat in Nederland duizenden harten gebroken zijn. Zo ook het mijne. Mijn Grote Man dood, Feyenoord een matige start... Opeens zat Holland weer in mijn bloed. Holland, Rotterdam, pindakaas, een bruine boterham met hagelslag, mijn zus, mijn vrienden, Radio Rijnmond. Ik wilde weer terug. En ik ben weer terug. Van een ding baal ik: mijn Feyenoordpetje, dat ben ik voorgoed kwijt. Nou maar hopen dat die zwerver voor mij en voor Feyenoord duimt.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9