=1 V llll PERGO IS r J KEUKEN VAN DE WEEK Brede kookplaat Is sleik In opkomst ■■■■■Mi 010-4600180 A Original 6690.- J. HUISMAN J. HUISMAN Parket mag ook op onverwachte plaatsen Slijtvast laminaatparket N JAAR 19 9 3 A.P.K.-STATI0N DE BOEI Hij/zij zocht Ik vond De enige echte don't worry laminaatvloer koop je nu met NIEUWLAND n KURK EN PARKET B R U Y N Z E E L KAMERH0GE (spiegel) KASTDEUREN Zeilmakerij DE HAVENLOODS - DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 39-372 Nergens ter wereld wordt zoveel op gas gekookt als in Nederland De een is dol op ko ken, de ander grijpt al gauw naar de diep vriesmaaltijd die in de magnetron wordt opge warmd. Maar hoe het ook zij, eten moeten we elke dag. Dus hebben we kookapparatuur no dig. In Nederland koken de meeste mensen nog steeds op gas, hoewel er de afgelopen jaren steeds vaker wordt geko zen voor elektrisch koken. Met als voornaamste reden het strakke, moderne design van de glaskeramische kookplaat die zo lekker gemakkelijk schoon te houden is. Toch is koken op gas aller minst 'ouderwets'. Dat blijkt al uit het feit dat ook nagenoeg alle restaurant-koks trouw zijn gebleven aan koken op gas. Juist vanwege de perfecte fijnregeling die nu eenmaal nodig is voor 'moeilijke' ge rechten, zoals bijvoorbeeld sauzen. ZES BRANDERS Ook de gaskookplaat gaat met z'n tijd mee. Moderne gas- kookplaten hebben een in- bouwdiepte van drie centime ter en kunnen dus boven een la, koelkast of vaatwasser wor den ingebouwd. Er zijn fraaie modellen met gestyleerde pan- nenroosters en robuuste bran derkoppen. Ook aan de techniek wordt nog steeds gesleuteld. De nieuwste branders hebben een speciale anti-overkook kop en ring. Nieuw is de thermo-be- veiliging: gaat de vlam uit door tocht of overkoken, dan wordt de gastoevoer automatisch af gesloten. Net als bij de cv-ke- tel. Een veilig idee. Helemaal 'profi' zijn de gasplaten met zes branders. Want wie komt er nou eigenlijk nooit één of twee pitten tekort? Maar ook degenen die liever op elektra, halogeenlicht of in ductief koken kunnen wel eens wat extra kookruimte ge bruiken, dus daar zijn de fabri kanten ook op ingesprongen door extra brede kookplaten te maken. Deze negentig centi- meter-lijn met vijf of zes kook- zones is sterk in opkomst KERAMISCH Bij de keramische kookplaat gaat het vooral om de warmte bron eronder: gloeispiralen, halogeenstralers of inductief koken. Die warmtebron be paalt de kooksnelheid, maar ook de prijs van de plaat. Welke warmtebron het ook wordt, door het supergladde uiterlijk van zo'n keramische kookplaat vergeet je maar al te gauw dat het hier gaat om een gloeiend heet kookplateau. Daarom zijn alle keramische kookplaten standaard uitge rust met signaallampjes voor rest-warmte-indicatie. Een aantal modellen is tegenwoor dig ook uitgerust met een kin- derveilige hoofdschakelaar. Wie kookt op licht, kookt op infrarode straling. De warmte overdracht is hier sneller dan bij de conventionele gloeispi ralen. Voordeel daarvan is dat de opwarmtijd korter is. Eén van de meest opvallen de vernieuwingen van de laat ste tijd is het zogenaamde in ductie-koken, waarbij er (wrij- vingsjwarmte in de panbodem opgewekt wordt door een ster ke elélktromagneet die onder de kookzone heeen en weer pendelt. Omdat er geen directe warmte-overdracht plaats vindt, zal de keramische plaat slechts in beperkte mate op warmen. Alleen de panbodem straalt immers warmte af. Inductie-koken werkt maar liefst tweemaal zo snel als gas en heeft een heel laag energie verbruik. Ook de fijnregeling is uitstekend. Alles pleit dus voor deze nieuwe techniek, ware het niet dat de prijs nog steeds aan de hoge kant is. Bo vendien worden er ook aan uw pannen eisen gesteld: de bo dem moet immers kunnen rea geren op een magnetisch veld. De keuze tussen al die ver schillende energiebronnen - gas, elelktrisch, halogeen of inductief koken - is niet ge makkelijk. Welke techniek u kiest hangt af van uw persoon lijke eisen. Maar samen met uw keukenspecialist komt u er vast^vel uit. gratis herkeuren gratis koplampen en milieuafstellen klaar terwijl u wacht zonder afspraak Kon. Wilhelminahaven ZZ 13B Vlaardingen Administratief medewerker m/v Heeft u commerciële vaardigheden en bent u op zoek naar een afwisselende baan met typewerkzaamheden en veel telefonische contacten? Kunt werken met WP 5.1, bent u in bezit van een rijbewijs en heeft u een opleiding op MBO-niveau? Dan hebben wij een leuke baan voor u. De uitzend-CAO In de CAO voor uitzendwerk zijn salaris, vakantie en sociale verzekeringen geregeld. ir randstad uitzendbureau Wat kost zo n THE D00RS kast nu eigenlijk? Een voorbeeld: Een 2-deurs spiegelfront 160 cm breed, kamerhoog f 1.238. - Een hang- en leg-indeling f 531.- f 1.769.- Uw kastindeling of wand bepaalt het aantal deuren: 2. 3. 4 of meer. Als U langs komt met de maten van Uw wand. vertellen wij U precies hoe weinig dat kost. Op Uw maat gemaakt in onze werkplaats. THE DOORS Westfrankelandsestraat 10 -3117 AR Schiedam- Tel. 010 - 426 30 93 Showroom open: Di t/m vrij 10.00-17.00 uur - Zaterdag 10.00-16.00 uur P. J. Troelstralaan 57 Schiedam i Tel. 010-471 18 53 Fax 010-471 12 00 I— Toooouty Prestige en Excellent Een kunststof keuken 300 cm in 3 aktuele kleuren, incl. lichtlijsten en verlichting, Pelgrim gaskookplaat, elektrische oven, geïntegreerde afzuigkap en koelkast. i Duropalblad met ronde AKTIEPRIJS RVS spoelbak en een Grohe meng kraan. Kompleet Aluminium schuifdeursysteem van 16 mm (spiegel)deuren leverbaar in diverse uitvoeringen en kleuren, passend in elk interieur en situatie. U kunt kiezen uit unipanelen. houten panelen, spiegelpanelen en hoogglanspanelen in wel 1.000 kleuren. BRUYNZEEL KEUKEN ADVIESCENTRA Stam Waterweg b.v. Parkweg 361 Schiedam 010 - 4734686 Stam Rotterdam b.v. Westblaak 61 Rotterdam 010 - 4117440 Deze keuken is geheel aan uw wensen en eisen aan te passen. Aktieweek loopt van 30 september t/m 9 oktober. Levering voor 1 januari 1994. Alle speciale en project aanbiedingen zijn van deze aktie uitgesloten. DE BRUMN MEIJER Voor al uw: zeilmakerswerk jachtzeil- en tentreparaties tenten t.b.v. asbest verwijdering STRAALBEDRIJF MAASDIJK Door middel van staalstralen en glasparelstralen ontdoen wij al uw ijzeren voorwerpen van roest en oude verflagen zoals: Velgen Hekwerken Stalramen Boten Frames Aanhangers Chassis e.d. Maasambacht 6 - Maasdijk Tel. 01745 - 15118 - Fax. 01745 - 17654 voor menie en WORD SCHOONHEIDSSPECIAUST(E) Rljkserkend (Stivas) vesttgingsdipioma, eigen volgend jaar zomer een eigen praktijk. Dag- en av {1 dag of 2 avonden per week. 18 maanden). SPOEDCURSUS SLECHTS 9 MAANDEN Moderne, goed geoutilleerde schooi Laag cursusgeld, maa AANMELDING GAAT SLUITEN COLLEGE DE PARIS GEOPEND: di. t/m vr. 10.00-17.00 - don. koopavond 19.00-21.00 - zat. 10.00-16.00 In Nederland ligt in totaal ongeveer 33 mil joen vierkante meter parket. Ruim tachtig procent hiervan ligt in de woonkamer. Maar waarom zou u parket niet toepassen in ande re vertrekken? Parket is voor veel mensen de favoriete vloerbedekking. Een houten vloer straalt im mers warmte en gezelligheid uit en daarbij is zo'n vloer ge makkelijk schoon te houden. Prettig is ook dat een parket vloer gemakkelijk te combine ren is en dus in ieder interieur past. Eigenlijk is het jammer dat veel mensen er niet eens aan dénken om in een ander ver trek dan de woonkamer par ket toe te passen. Want ook in de keuken, in de hal, in de slaapkamer en zelfs in de bad kamer kan parket heel mooi staan! In een huis met een open keuken lijkt de woonkamer extra groot wanneer de vloer in de kamer doorloopt in de keuken. Daarmee creëert u ruimtelijkheid. Elke soort par ketvloer kan in de keuken worden toegepast, op voor waarde dat deze goed is behan deld tegen het indringen van Parket geeft ook de slaapkamer een luxe uitstraling (foto.Hülsta). vocht, vuil en vet. Een gelakte vloer verdient de voorkeur, hoewel een goed geïmpreg neerde parketvloer die in de was is gezet, ook mogelijk is. Om de vloer in goede conditie te houden, doet u er verstandig aan het gedeelte vöör het for nuis en de gootsteen, waar veel gelopen en gespat wordt, extra goed schoon te houden. Maar waarom eigenlijk niet de héle benedenverdieping parket, dus ook de hal en de gang? Want ook voor de vloer van de entree kan elke hout soort worden gekozen, al geldt opnieuw - net als in de keu ken - dat een gelakte parket vloer de voorkeur verdiént. Zeker wanneer alle gezinsle den dagelijks door de voordeur naar binnen komen, krijgt zo'n vloer heel wat te verduren. Het grootste probleem voor parket in de gang is het vuil dat mee naar binnen wordt ge lopen. Zand bijvoorbeeld werkt als schuurpapier, waar door de laklaag snel kan slij ten. Een grote deurmat en goed voeten vegen is dus nood zakelijk! In de slaapkamer kan zon der probleem ieder soort par ket worden gelegd, omdat de vloer hier nauwelijks wordt belast. Omdat het juist in de slaapkamer behoorlijk stoffig kan zijn, is een bijkomend voordeel van een houten vloer dat het geen stof vasthoudt.. De vloer is heel eenvoudig stofvrij te houden met een zwabber of een stofzuiger. Voor de vloer in de badka mer worden vrijwel altijd te gels gekozen. Maar wie in een oud huis woont of voor roman tisch of klassiek sanitair heeft gekozen, zou ook eens parket moeten overwegen. Het spreekt voor zich dat dit alleen kan wanneer de badkamer zó gebruikt wordt, dat er niet overal plassen water op de vloer staan. Aangezien het rond de douche en het ligbad vaak onvermijdelijk is dat er water op de grond komt, is het raadzaam om op deze plekken wel met tegels of natuursteen te werken. Rondom de wasta fel en het toilet voldoet een gelakte parketvloer echter uit stekend. Het meest geschikt is parket van een harde hout soort, waar vocht minder snel intrekt. Natuurlijk is wel de afwerking om het hout te be schermen tegen indringend vocty, van belang, raadzaam is het om, behalve de bovenlaag van de parketvloer, ook de ga ten die zijn geboord om leidin gen door te voeren van een extra laklaag te voorzien. Net als de kopse houtkanten en de randen langs de muur. Werk tenslotte alle naden goed af met kit. In een paar jaar tijd zijn laminaatvloeren bijzon der populair geworden. Dat is niet verwonderlijk, want ze combineren het plezierige comfort van een traditionele houten parketvloer met de praktische voordelen van een slijtvast laminaatoppervlak. Laminaatvloeren zijn duur zaam en sterk, makkelijk schoon tye maken en in bijna Elk vloerdeel bestaat uit drie lagen. De toplaag is van slijt vast en duurzaam laminaat, dat wordt geleverd in een groot aantal kleuren en struc turen. De tussenlaag is bij de meeste laminaatmerken ver vaardigd op basis van hout. De onderlaag bestaat uit een con tralaminaat. Omdat de praktijk heeft uit gewezen dat er nog veel vra gen zijn over laminaat, heeft Pergo een handleiding ge maakt waarin de antwoorden staan op de veertig meest ge hoorde vragen. Deze Lami- naatwijzer is voor iedereen kosteloos verkrijgbaar bij de vakhandel en bij Pergo (Ant woordnummer 452, 1400 WC Naarden).

De Havenloods | 1993 | | pagina 15