Grote Clubactie zorgt voor welkom extraatje in clubkas Zondagochtendconcerten populairder dan ooit ALGEMEEN Voordelige zeiltocht voor twee op IJsselmeer en Waddenzee met schepen Hollands Glorie SPECIAAL VOOR ONZE IEZERS Pleegzorg per trein Vogels tellen Hoofdprijs een ton belastingvrij; verenigingen op pad met loten DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Guus van der Kaaden van Inter nationaal Theater- en organisa tiebureau Hanson is laaiend en thousiast èn bijzonder tevreden: de najaarsserie van de Zonda gochtendconcerten in De Doelen loopt als een trein. „Deze reeks nog veel beter dan de vorige serie", weet hij zelfs te vertellen. Voor het eerst konden mensen zich al lang van te voren inteke nen op één of meer concerten of zelfs de hele serie. „We hebben tijdens de voorjaarsserie van dit jaar folders uitgedeeld met een voorintekenformulier. Dat was een enorm succes", meldt Van der Kaaden. Guus van der Kaaden, die vorig jaar de leiding van Bureau Han son overnam van oprichter Mar tin Hanson, heeft met de Zonda gochtendconcerten een grote klapper in huis. Samen met De Havenloods en Het Zuiden en de Onder het motto 'Pleegzorg op het spoor' gaan zaterdag 9 okto ber honderden pleegouders uit Zuid-Holland met hun (pleeg kinderen een hele dag op reis met de trein. Vanaf verschillende stations reizen zij naar door hen zelf gekozen bestemmingen. Het doel van deze vrij-reizen- dag is tweeledig. Enerzijds is de bedoeling 'onze' pleegouders en hun (pleeg)kinderen een leuke dag aan te bieden, anderzijds vraagt de Central voor Pleeg zorg Zuid-Holland de pleegou ders (vrijblijvend) deze dag te benutten om die familie, vrien den of kennissen op te zoeken, van wie ze weten of vermoeden dat ze geïnteresseerd zijn in pleegzorg. Naar inmiddels goed gebruik, zet de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Holland/Zeeland ieder jaar in de 'Week van de Pleeg zorg' de bij haar ingeschreven pleegouders in het zonnetje door hun iets leuks aan te bieden. Dit jaar is gekozen voor deze vrij-reizen-dag, die dankzij de medewerking van subsidiegeyers en de Nederlandse Spoorwegen mogelijk is gemaakt voor de pleegouders en hun (pleegkin deren. Aan deze vrij-reizen-dag is een 'prijsvraag' verbonden. Aan de pleegouders wordt gevraagd of zij op originele manier (tekenin gen, foto, limerick, rijmpje, enz.) willen laten weten hoe zij deze dag hebben doorgebracht, waar ze geweest zijn en of en hoe zij eventueel nieuwe pleegouders op het spoor gekomen zijn. De tientallen pleegouders met hun (pleeg)kinderen zijn zater dag herkenbaar aan een om- hangtasje met daarop het motto van deze vrij-reizen-dag: 'Pleeg zorg op het spoor'. Vogelbescherming Nederland houdt zondag 10 oktober een grootscheepse landelijke vogel trekteldag. In samenwerking met de SO- VON (de Samenwerkende Orga nisaties Vogelonderzoek Neder land) worden de vogels die weg trekken naar het zuiden of aan komen vanuit het hoge noorden geteld. Zo'n duizend tellers die zijn aan gesloten bij SOVON en vogel werkgroepen uit het hele land gaan met een schrijfblokje en verrekijker op stap in belangrij ke vogelgebieden. Voor veel vo gels wordt hun halfjaarlijkse tocht steeds gevaarlijker. De Vo gelbescherming wil de routes waarlangs de vogels in Europa en Afrika trekken, bescherd krij gen. De vogels krijgen het moei lijk door problemen die ontstaan door landbouw, industrie, wa tervervuiling, toerisme en jacht. Gebieden waar ze rust zoeken worden aangetast en zelfs ver nietigd. Nederland is belangrijk voor trekvogels, meldt de Vogelbe scherming. Dat komt vooral door de waterrijke natuurgebie den, die de laatste jaren steeds meer onder druk komen te staan. In Nederland gaat de aandacht van Vogelbescherming vooral uit naar de dwergstern. Er broe den in Nederland nog maar 400 paar. Vogelbescherming heeft een actieplan ontworpen voor de dwergstern, die rustige eilandjes nodig heeft om te broeden. De Vogelbescherming wil die laten maken voor de kust van Zierik- zee. De tellingen worden 10 oktober niet alleen in Nederland verricht, maar ook in meer dan vijftig andere landen. VSB Bank ontving de organisa tie sinds het begin van de serie zijn meer dan 200 duizend men sen. Duizenden mensen staan op zondagochtend bijtijds op om een goed plaatsje in de grote zaal van de Doelen te veroveren. Om kwart over tien gaan de deuren open voor de tientallen vroege vogels die dan al staan te pope len om eerst een kopje koffie en dan een comfortabele stoel op te zoeken. Vaste gastheer Gerard Cox begint om elf uur steevast met een gezellig praatje en een lied van de week, begeleid door pianist Bertus Nicodem. Die vaste formule spreekt een groot publiek zozeer aan, dat men- week in, week uit naar de Doelen blijft komen. „Je ziet vaak de zelfde mensen", vertelt Van der Kaaden. „Er zijn zelfs mensen die alle zestien voorgaande series hebben bijgewoond. Als ze er niet zijn, mis je ze gewoon. Voor veel mensen betekenen de Zon dagochtendconcerten een ont moetingsplaats van oude beken den. Vaste concertengangers zit ten dan ook graag op hun 'eigen' plaats." Anders dan voorgaande jaren zijn de kaarten voor de concer ten te koop bij een beperkt aan tal voorverkooppunten. „We hebben voor de hele serie al 700 passepartouts verkocht, en heel veel losse kaarten. Dat betekent dat er nog maar een beperkt aantal kaarten per concert over zijn. Het kerstconcert met the Deep River Quartet is zelfs al helemaal uitverkocht. Om alle kantoren van de VSB-bank te bevoorraden hebben we gewoon te weinig kaarten", meldt Van der Kaaden. Er zijn dus alleen nog kaarten te koop bij de kassa van De Doelen, de kantoren van de Havenloods en Het Zuiden en bij Bureau Hanson aan de Saf fierstraat 9 in Rotterdam. „We kunnen de prijs gelukkig nog beperkt houden tot 14 gul den per kaartje", vertelt Van der Kaaden met enige trots. „We bereiken daarmee een heel apar te doelgroep, mensen die anders nooit naar theater of concertzaal komen." Mensen vinden het tijdstip van de Zondagochtend concerten prettig, omdat ze daarna nog een hele middag voor zich hebben om gezellig te brunchen, op bezoek te gaan of een andere bestemming aan hun vrije tijd te geven. Zoals gezegd is het laatste con cert, dat van het Deep River Qurtet, al uitverkocht. Maar voor andere concerten in de zon dagochtendreeks is nog een be perkt aantal kaartjes voorradig. ten moet men er snel bij zijn, want, zegt Guus van der Kaa den: „Het gaat hard, héél hard!" Het eerste concert belooft met een al een heel sfeervolle och tend. Stehgeiger André Rieu opent het seizoen met een Ween- se ochtend vol muziek uit de operettesfeer. Op zondag 17 ok tober. Een echte aanrader vindt Van der Kaaden het tweede concert in de serie: Montezuma's Reven ge. Een vijf man sterke vocale groep, die het helemaal weet te stellen zonder muziekinstrumen ten. „Wat is er mooier voor zo'n zaal als De Doelen dan de men selijke stem?", vindt Van der Kaaden. „Razend knap", noemt hij de manier waarop de vijf he ren hun populaire repertoire neerzetten. Verder meldt het programma nog De Harbour Voor de meest populaire concer- ^azz Band op 31 oktober, mu ziek uit Oosteuropa met het oe- ral Kozakkenkoor enhet kle- zmerorkest Di Gojim op 7 no vember, op 21 november de Hoofdstad Operette met veel muziek uit bekende en minder bekende Broadway-musicals. Op 28 oktober is er de traditio nele Rotterdam Dag met oer- Rotterdamse artiesten als Trio de Janeiro, de Valentina's, de Rotterdamse evenknieën van de Andrew Sisters en het Rotter dams Jongenskoor. De bezoe kers van dat concert hebben gra tis toegang tot de Rotterdamdag die de rest van de dag de foyer van de Doelen beheerst. Op veler verzoek komt Jan Vayne terug, alweer voor de derde maal. Hij maakt 12 december zijn opwach ting voor het Zondagochtend- publiek. Tenslotte is er 19 de cember het uitverkochte concert van The Deep River Quartet. door MARIA NEELE Eigenlijk wint bijna iedereen in de Grote Club Actie. De deelnemers met de vele grote en kleine geld- en andere prij zen, de clubs met het zeer welkome extraatje voor de clubkas. De meeste clubs en verenigingen die de afgelopen jaar meededen, hebben nu al weer ingeschreven voor de Grote Club Actie, want zo'n financiële opsteker kan elke vereniging op z'n tijd wel ge bruiken. Vanaf donderdag 14 oktober barst de lotenverkoop weer los, maar veel verenigin gen zijn nu al met intekenlij sten op pad. Over ruim een maand is de trekking. De trekkingslijsten staan in de week van 22 november in deze krant. Bij de Speeltuinvereniging Schie- wijk gaan ze er ook dit keer voor. Net zoals in de voorgaan de jaren heeft de vereniging een flink aantal loten besteld, die een leuk bedrag in de verenigingskas moeten opleveren. En dat zal best lukken, want bij de Grote Club Actie hebben de deelne mende verenigingen maar liefst 80 procent pure winst, die met een in de clubkas terecht komt. Wie zo'n lot koopt, steunt daar mee dus op een zeer directe wijze de activiteiten van sport-, mu ziek- en allerlei andere verenigin- Speeltuinvereniging Schiewijk gebruikt de opbrengst van de Grote Clubactie om de speeltoestellen tl onderhouden en op te knappen. gen. De heer W. Jonkman van de speeltuinvereniging meldt dat zijn club al een jaar of vier, vijf meedoet. „We hebben het geld hard nodig", zegt hij. „Als je de prijzen van de speeltoestellen hoort, sla je steil achterover. Subsidie is er praktisch niet meer bij, en de contributie moeten we zo laag mogelijk houden. Ieder een moet lid kunnen blijven. Toevallig hebben we dit jaar in het kader van de sociale vernieu wing voor het eerst subsidie ge kregen voor een totale renovatie. Alles wat oud is, gaat eruit. We hebben een begroting van hon derdduizend gulden. Alleen al zo'n klimfort kost meer dan 60 duizend gulden. Maar om de be groting rond te krijgen hebben we nog veel geld en sponsors nodig." Ton belastingvrij De leden speeltuinvereniging Schiewijk en van allerlei andere plaatselijke sport,- buurt-, mu ziek- en andere verenigingen zul len dan ook binnenkort weer voor de deur staan met hun lo ten van 5 gulden. De hoofdprijs is een ton belastingvrij. Er zijn ook prijzen van 25 duizend en 7,5 duizend gulden belastingvrij. Een fantastisch weekend Euro Disney Resort in Parijs of een weekverblijf in een luxe Gran Dorado villa, compleet met ge bruik van een eigen sauna en privé-strand, een week-end ver blijf in het fraaie Preston Palace van Vrij-Uit Autovakanties en vele, vele andere, kleinere prijzen zijn ook te winnen. Er is een nationale trekking voor de hoofdprijzen op het volledige lotnummer, een nationale trek king voor de Grote Clubactie prijs (voor elka jaar dat de Grote Clubactie bestaat, wordt 1000 gulden in de prijzenpot gestopt. Dat betekent dit jaar dus een extra prijs van 16 duizend gul den belastingvrij), een regionale trekking voor de extra-prijzen op het volledige lotnummer en een nationale trekking op eind cijfers voor de overige geldprijze, die variëren van 25 gulden tot 5000 gulden. Extraatje Wie niet in de prijzen valt, kan toch met zijn lot profiteren van allerlei aantrekkelijke speciale aanbiedingen van de sponsors van de Grote Clubactie. Gran Dorado, Vrij Uit Autovakanties en Minolta bieden de kopers van loten allerlei voordeeltjes aan. Dus de prijs van een lot heeft iedereen er zó uit! Vorig jaar leverde de Grote Club Actie ruim 13 miljoen gulden op bij de deelnemende clubs. Ook voor 1993 zijn de verwachtingen hooggespannen. Veel clubs reke nen op de inkomsten die ze jaar lijks uit de verkoop van de loten hebben. Geen wonder, want met teruglo pende subsidies en stijgende kos ten zijn de verenigingen steeds meer afhankelijk van dit soort extra financiële steun. Elke zaterdag van 12.00 tal 14.00 aar ag FM 93.4 JAARGANG 6 - NUMMER 41 - 9 OKTOBER 1993 D V A 1 1 5 Window of hope Oleta Adams 2 2 5 Arienne Tasmin Archer 3 6 3 L'etranger e'est mon ami Raymond van het Groenewoud 4 12 3 Sunday morning Earth Wind Fire 5 4 6 It keeps rainin' Bitty McLean 6 3 4 Now I know what made Otis blue Paul Young 7 18 3 Heaven knows Luther Vandross 8 7 8 Glastonbury song Waterboys 9 10 4 Ain't going down Garth Brooks 10 5 5 Wide river Steve Miller Band 11 28 2 Wild wood Paul Weller 12 16 3 Best ol friends Anthony 13 13 4 I can't let Maggy go Sideburns 14 20 2 The hedgehog Blue Man Can 15 15 3 Groovin' Cosmic Company 16 6 4 Anonyme incognito Jo Lemaire 17 25 2 Since I've been lovin' you Alexander O'Neal 18 22 3 Adam in chains Billy Idol 19 30 2 Love is a beautiful thing Al Green 20 29 2 Jij bent de zon Dennis Franke de Golfbrekers 21 1 You know who you are Survivor 22 24 2 Distant sun Crowded House 23 23 3 He's got a way with women A.J. Croce 24 1 She's in love with the boy Trisha Yearwood 25 11 5 Tuesday morning Pogues 26 27 3 Ouwe hef 1500 Volt 27 9 4 Bring out the rain Margriet Eshuijs 28 1 Calling out your name RêneTroger 29 1 Send me a lover Taylor Dayne 30 1 Everyday 0M0 weesfc V vurige irzitiK aantal wftk©n Informatiedag voor mensen met kanker Staatssecretaris Simons opent zaterdag 6 november de eerste Nationale Informatiedag voor mensen met kanker, die in Utrecht in de Jaarbeurs wordt gehouden. Drie landelijke instelling die zich met kanker bezighouden hebben het initiatief genomen voor deze dag. De integrale Kankercentra, de Nederlandse Federatie van Verenigingen van Kankerpatiën ten en de Nederlandse Kanker bestrijding. Op deze dag moeten zoveel mo gelijk mensen met elkaar in con tact komen: patiënten, partners, familieleden en andere relaties van de patiënt, maar ook hulp verleners. De informatiedag wil inspelen op de grote behoefte aan infor matie die ontstaat als iemand met kanker wordt geconfron teerd. In de praktijk blijkt dat mensen die met kanker te maken krijgen, niet goed weten waar ze hun informatie vandaan moeten halen. De Informatiedag is als een beurs opgezet. De Jaarbeurs is 6 november is open van 10.00 tot 17.00 uur. Entreekaarten kosten 10 gulden. Liefhebbers van avontuurlijke zeiltochten kunnen deze maand profiteren van een bij zonder aanbod van de char termaatschappij Hollands Glorie. Hollands Glorie neemt lezers van deze krant mee op verschilende zeiltoch ten over het IJsselmeer en de Waddenzee. Elke deelnemer kan een kennis, vriend, vrien din, partner, familielid of buur meenemen voor de helft van de prijs van de zeiltocht. Hollands Glorie is een kleine chartermaatschappij voor zei lende historische schepen. De schepen zijn het eigendom van mensen die het zeezeilen een warm hart toedragen en de grote historische zeilschepen die er nog in Nederland zijn, willen be houden. Omdat de restauratie kosten zo enorm zijn, lenen de eigenaars van de zeilschepen hun vaartuigen uit aan Hollands Glorie om avontuurlijke zeil tochten te maken tegen een rede lijk tarief. Hollands Glorie kan daardoor inspelen op de trend in avontuurlijke en actieve vakan ties. Golven Sportief is zo'n vakantie zeker, of het een strakke zee is, of er woeste schuimkoppen op de gol ven staan: er is altijd genoeg te doen aan boord van een zeil schip. Alle deelnemers en de vas te bemannen voeren de werk zaamheden aan boord uit. Dat betekent dat iedereen een taak heeft. Zeilervaring is daarvoor niet nodig, leeftijd is niet belang rijk. De maaltijden worden door de kok bereid, maar ook in de kombuis wordt er van de passa giers verwacht dat ze de handen uit de mouwen steken. Bij de meeste schepen zijn er twee- en vierpersoonshutten. Bij een enkel schip zijn er zesper- soonshutten. In de meeste hut ten is een wastafel, op alle sche pen zijn we's en douches. Op alle schepen is een gezellige gemeen schappelijke binnenruimte voor de passagiers. De capaciteit van de schepen varieert van 14 tot 20 personen. Er zijn schepen van verschillende lengtes: van 22 tot 26 meter. De breedte is meestal 5 meter. Hollands Glorie heeft vier tjalken in de vloot, één klip per en een stevenaak. In de maand oktober houdt de maatschappij verschillende weekend- en weektochten over het IJsselmeer en de Waddenzee. De tochten beginnen en eindigen in het Noordhollandse Hoorn. De route voert langs schilder achtige plaatsen langs het IJssel meer: langs Enkhuizen, Medem- blik, Makkum, Hoorn, Marken en Volendam, en tijdens de weektocht langs de Waddenei landen: Vlieland, Terschelling en Texel. Afhankelijk van weer en wind wordt dagelijks de koers bepaald. Vertrekdata van de weekendtochten zijn 8 oktober, 15 oktober, 22 oktober en 29 oktober, steeds om 20.00 uur in Hoorn. De schepen zijn op zon dagmiddag om 17.00 uur weer terug op de plaats van vertrek. De weektochten beginnen op za terdag 16 oktober en op zater dag 23 oktober. Aanboord om 12.00 uur in Hoorn, van boord op vrijdag 16.00 uur, weer in Hoorn. Korting De weekendtochten kosten 175 gulden voor de eerste persoon en f 87,50 voor de tweede passagier. Voor een hele week zeilen beta len lezers van deze krant 410 gulden voor de eerste persoon en 205 gulden voor de tweede. De maaltijden aan boord worden apart afgerekend: 25 gulden per dag in de weekends en 140 gul den voor een hele week varen. Opgeven (met twee personen) kan door middel van bijgaande bon. Het adres van Hollands Glorie is Postbus 2448, 3000CK Rotterdam. Het eerste weekend begint al vrijdag 8 oktober. Wie nog mee wil, moet snel reageren! Die datum staat niet vermeld op de bon, omdat opgeven voor dat weekend alleen telefonisch kan. Het nummer is: 010-411 49 44. Voor de actie geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt, en: op is op! Er zijn in totaal 84 plaatsen beschikbaar. LUGgGner huLs-aan-huLsbladGn Wij varen mee met Hollands Glorie, Een weekendzeiltocht op het IJsselmeer O van 15 tot en met 17 oktober O van 22 tot en met 24 oktober O van 29 tot en met 31 oktober Prijs: f 175, tweede persoon voor de helft van de prijs. Maaltijden 25 gulden per dag (zaterdag en zondag). Vertrek vrijdagavond 20.00 uur in Hoorn, aankomst zondagmiddag 17.00 uur. Een weektocht over het IJsselmeer en de Wadden O van 16 oktober tot en met 22 oktober O van 23 oktober tot en met 29 oktober Prijs 410 gulden, tweede persoon voor de helft van de prijs. Maaltijden 140 gulden per week. Vertrek zaterdag 12.00 uur in Hoorn, aankomst vrijdag 16.00 uur. Er zijn in totaal 85 plaatsen beschikbaar. Opgeven kan uitsluitend per twee personen. Op op! Naam eerste passagier: Adres Postcode/woonplaats Telefoonnummer: Naam tweede passagier: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoonummer: Handtekening 1: Handtekening 2: Reis naar keuze aankruisen Meer informatie via telefoonnummer 010-4114 944. Insturen naar Hollands Glorie, Postbus 2448, 3000 CK Rotterdam.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9