Bavinckschool-leeriingen beste korfballertjes van Vlaardingen SPORT m DE HAVENLOODS Hermes: nul uit vijf Luc Heijboer stapt uit sportraad Voetbalgala Jarige Peter van der Waal leidt Juventus Sportraadsleden vragen uitleg Symposium over sport Spannend slot van twintigste zaaltoernooi voor basisscholieren Sportnieuws naar redactie Hockey-internationals in actie bij Pollux Handbalclinic Rijnmond laat het op de beslissende momenten afweten DINSDAG 12 OKTOBER 1993 SCHIEDAM/SASSENHEIM- Niets lijkt Hermes DVS be spaard te blijven. In de verre uitwedstrijd tegen Foreholte ste vende de oude dame rechtstreeks op een overwinning af maar moest in de tweede helft alsnog het bijna moedeloze hoofd bui gen. Hermes kwam al snel op achterstand maar leek voldoen de weerstand te hebben opge bouwd. Via tweemaal Raymond de Ko ning kwam het zelfs op voor sprong. De thee leek ditmaal een positieve uitwerking te hebben. Rene Grimmius scoorde op een schitterende manier l -3 en even later leek Ed van Dale voor de belissing te hebben gezorgd, 1 -4. De weelde van de voorsprong van drie doelpunten konden de blauwitte schouders echter niet dragen. Raymond de Koning pakte een bal in zijn handen waardoor Foreholte tot 2-4 te rug kwam. Toen Ron Baert ook nog in zijn eigen goal schoot was het hek van de dam bereikt. Na de 4-4 kreeg Ed Hazebroek de kans om toch de eerste winst binnen te schieten. Zijn misser gaf Foreholte nog meer moed. 5-4 na een rommeli ge situatie en de 6-4 na een foutje van keeper Patrick Straetemans die een bal niet onder controle kreeg. VLAARD1NGEN - Sportraads lid Luc Heijboer heeft met on middellijke ingang zijn raadsze- tel ter beschikking gesteld. De voorzitter van de honkbalvereni ging Holy zag zijn functioneren in de sportraad in problemen komen met zijn maatschappelij ke functie als hoofd van de afde ling verkeer en openbare werken in Vlaardingen. „Omdat de beslissingen uitblij ven over de toekomst van de Vlaardingse veldsportverenigin- gen en ik in mijn dagelijkse werk ook raakvlakken aantref die met de sport te maken hebben, leek mij de tijd rijp nu een stapje terug te doen. Geen verstrenge ling van belangen te krijgen", aldus Heijboer, die in het ge meentelijk apparaat te maken heeft met zowel wethouder Ag nes van Ardenne (Verkeer) en Ton van der Steen (Openbare werken), twee wethouders die ook nauw zijn betrokken bij de hele bezuinigings-operatie in de sport. „Er is zeker geen druk uitgeoe fend op mij om mijn zetel in de sportraad op te geven, maar ik vond het gewoon niet goed voor de sport als mijn positie ter dis cussie zou komen in de nabije toekomst, daarom heb ik deze beslissing genomen", aldus Luc Heijboer. De Vlaardingse sportraad ver liest door het terugtreden van Heijboer een zeer deskundig sportraadslid, die juist met zijn achtergrond vaak een goede bij drage leverde in de discussie over het functioneren van de sport in een gemeentelijk apparaat. Ove rigens blijft Heijboer op aan dringen van de sectie veldspor- 4en wel als voorzitter fungeren van deze sectie. „Het werk in de sportraad zal worden overgenomen door Ro nald de Jong, voorzitter van de korfbalvereniging Vlaardingen en daar heeft de sportraad een uitstekende opvolger in gevon den", besluit Luc Heijboer. VLAARDINGEN- De meest opvallende wijziging in het Vlaardings voetbalgala is het klassement van de topscorer. Doordat CION-aanvaller Ed van Rooy viermaal scoorde staat hij nu samen met clubgenoot Ronald Elsacker en Fortuna- speler Seff Akansel aan kop van deze ranglijst met vijf doelpun ten. Marc Maatsen van HVO is in het algemeen klassement van de meest waardevolle voetballer naast zijn clubgenoot Ad de Jong op de eerste plaats geko men met een gemiddelde van 7.5 punten. Antoine Strijbos, ook van HVO, staat op de derde plaats. Het zondag-klassement wordt aan gevoerd door HSC-speler Cavit Tuncer. In het ploegen-klasse- ment staat HVO op de eerste plaats met als goede tweede de ploeg van Fortuna. De derde plaats wordt ingeno men door CION. Bij de vrouwen gaan Zwaluwen en DVO aan de leiding. SCHIEDAM-Het leek net alsof Peter van der Sluis nog even zat na te genieten van de overwin ning van 'zijn' Juventus. Niets bleek echter minder waar. „De instelling van een aantal spelers is eufemistisch uitgedrukt slecht." Daarbij doelde de bas- ketbalcoach op de discipline die zowel voor als tijdens een wed strijd opgebracht moet worden 'om zo'n potje gemakkelijk uit te halen'. De overwinning met tien punten verschil (92-82) op Prisma Colle ge was er inderdaad niet een om in te lijsten. De eerste twintig minuten gingen redelijk gelijk. Een nerveus einde zorgde echter voor een ruststand van 42-46 in het nadeel van de ploeg uit Oost. Dat Peter van der Sluis op een aantal spelers foeterde was niet meer dan terecht. Dieptepunt was het incidentje met Dennis Cleef, die op zijn commentaar 'wissel maar' ook direct werd gewisseld. Slechts voor één man kon respect worden opgebracht: De jarige (38!) Peter van der Waal. De 'opa' van Juventus zorgde er persoonlijk voor dat Juventus dicht bij Prisma bleef. „Toch is dat eigenlijk van de gekke, dat niemand het van hem kan overnemen. Dat fanatieke dat Peter van der Waal uit straalt, miste ik vandaag en dat is zorgwekkend. Je had vandaag gewoon met 30 punten verschil moeten winnen", aldus Peter van der Sluis na afloop. Juven tus zette, vooral dankzij de sco res van Atilla Gultuna, direct na rust de zaal en de score op z'n kop. Na de 53-52 liep Juventus uit naar 61-52 en Willem Door nik zorgde voor eerste verschil van meer dan tien punten, 63-52. De gezonde agressie die Juven tus net na rust ten toon spreidde, ebde na dat snel geslagen gaatje weer heel snel weg. Dankzij die gemakzucht werd het toch weer een spannende wedstrijd. De time-out van Peter van der Sluis, bij 67-64, kwam echter precies op tijd. Dankzij zijn felle 'wordt nu eens wakker' kwam de aanval weer tot leven. Daarbij vielen de ballen ook heel gelukkig al dwong Juventus dat geluk na die time out ook af. Allereerst gooi de Vlada Jankovic de 71-66 op het bord waarbij een persoonlij ke fout werd gepleegd. Zijn strafworp werd door iedereen, behalve door Ronald Jonkman, gemist. Op diezelfde Jonkman werd tijdens diezelfde actie we derom een 'P' geconstateerd waardoor de score binnen vijf seconden van 69-66 naar 74-66 werd getild. Peter van der Waal, wie anders, droeg ook zijn steen tje bij door zo'n zelfde 'truc' uit te halen, 78-68. Met nog ruim zes minuten te gaan leek een score van boven de 100 nog tot de mogelijkheden te behoren. De Juventusproduktie stokte echter. Hoogtepunt was meer dan tien punten verschil maar kon overtuigen de dunk van Vlada Jankovic en de 'rentree' van Dennis Cleef. Bij 92-82 hield iedereen het echter voor gezien. VLAARDINGEN— Wethou der Ton van der Steen krijgt morgenavond de gelegenheid aan de sportraadsleden nu eens precies uit te leggen wat de be doelingen zijn geweest om in de ontwerp-structuurschets van de gemeente Vlaardingen een dikke streep te halen door een aantal sportaccommodaties. Op de re guliere sportraadsvergadering in het stadhuis is Van der Steen aanwezig om de vragen van de sportraadsleden te beantwoor den. Hij zal worden bijgestaan door enkele ambtelijke mede- werkers.Het dagelijks bestuur van de sportraad heeft al enkele uitgangspunten gekozen om het gesprek met de wethouder van stadsontwikkeling aan te gaan. Het college van sportraadsleden wijst de concentratie van sport complexen in de Broekpolder van de hand. Deze optie is één van de uitgangspunten van deze ontwerp-structuurschets. Verder wenst het dagelijks bestuur dat een viertal sportcomplexen ge handhaafd blijft. Men denkt dan aan de complexen in Holy-zuid- oost, park 't Nieuwelant/Sport- laan, één complex aan de Mara- thonweg en de Broekpolder. Een ander uitgangspunt zal zijn dat er in woonwijken voldoende ruimte voor groen- en speelvoor- zieningen moet zijn. Een belangrijk punt op de agen da van de sportraadsvergadering is ook het vaststellen van de sporttarieven voor 1994. De sportraad had in een eerder sta dium aan het college van burge meester en wethouders gevraagd de sporttarieven onder te bren gen in de categorie van de één procents-verhoging, maar daar is het college toch niet mee ak koord gegaan. Het voorstel van morgenavond is derhalve, dat alle sporttarieven in 1994 met 2,5 procent zullen stijgen. Het zwembadtarief vormt echter een uitzondering op deze trendmati ge verhoging van 2,5 procent. Deze zullen met een hoger per centage stijgen om de tarieven al wat meer in de richting te bren gen van de veel hogere, gangbare tarieven in nieuwe zwembaden. Een kaartje kost in 1994 3,50 gulden. Nu kan men nog zwem men voor een bedrag van 3,25 gulden. Ook de sportbegroting voor 1994 en de Meerjarenbe groting tot 1998 komen morgen avond aan de orde. In de Meer jarenbegroting staat alleen nog een bedrag van ruim vijf ton voor de bouw van een derde sporthal, terwijl er ook nog een bedrag staat opgenomen voor de afvoer van de verontreinigde grond van het trainingsveld van Zwaluwen. De Meerjarenbegro ting geeft alvast wel aan dat een bedag van ruim zes miljoen gul den wordt vrijgemaakt voor het beleid in de sector veldsporten. De lasten moeten worden gedekt uit de opbrengst van de verkoop van gronden waarop nu nog sportclubs spelen. VLAARDINGEN - In het ka der van het 25-jarig bestaan van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie wordt op dinsdag 2 november een symposium ge houden onder de titel 'Sport, so lidair of solitair'. Dit symposium, in de Harmonie, kent drie inleiders. Allereerst Agnes van Ardenne, wethouder van sport en voorzitter van de Vlaardingse sportraad. Verder zal John Maas, voorzitter van de korfbalvereniging Spirit een kor te inleiding houden en de derde inleider is Gerard van Baarlen werkzaam bij het Nederlands Olympisch Comité en de Neder landse Sport Federatie met als werkterrein politieke zaken en coördinatie algemene beleid sontwikkeling. Na de drie inleiders zal in een zestal workshops nader van ge dachten worden gewisseld over de diverse onderwerpen. Het symposium staat onder voorzit terschap van Ignace van Swie- ten. Voor dit symposium wor den door de jubilerende sport raad uitgenodigd de aangesloten Vlaardingse sportverenigingen, een aantal hoofdsponsors van sportclubs uit Vlaardingen, de leden van de raadscommissies voor milieu, volksgezondheid, sport en recreatie en de voorzit ters van de plaatselijke afdelin gen van de politieke partijen. door PETER SPEK VLAARDINGEN De Ba- vinckschool speelde een be langrijke rol op het zaalkorf- baltoernooi dat afgelopen woensdag in de sporthal Westwijk werd gehouden. Dit jaarlijkse sportieve evenement voor de leerlingen uit groep zeven en acht van de Vlaar dingse basisscholen kende een ongemeen spannend slot. Na het verwerken van de voorron den stonden laat in de middag de finales op het programma. Zowel in de leeftijdsklasse ne gen- en tienjarigen en elf- en twaalfjarigen stond een team van De Bavinckschool in het veld terwijl er strafworpen no dig waren om de winnaars aan te wijzen. In de eerste finale stonden de ploegen van Ambacht en Ba- vinck tegenover elkaar. On danks mogelijkheden aan beide kanten bleef de wedstrijd onbe slist: 0-0. Strafworpen moesten de beslissing brengen. De leerlin gen van de Bavinckschool won nen deze spannende reeks met 2- 0, waardoor de fraaie kampi oensbeker naar de school aan de Burgemeester Pruissingel ging. Hiermee was het succes nog niet over, want ook in de finale voor de elf- en twaalfjarigen had De Bavinckschool een team staan. Dat moest het opnemen tegen Het Open Venster. Ook dat le verde een aantrekkelijke partij korfbal op, maar ook hier zon der doelpunten. De strafworpen- reeks was hier nog spannender. Na een eerste serie bleef de wed strijd nog onbeslist: 2-2. Pas na de veertiende strafworp nam de Bavinckschool een beslissende 3- 2 voorspong en mocht uiteinde lijk uit handen van Frans Ha zenberg de kampioensbeker in ontvangst nemen. Dit spannende slot betekende een succesvol einde van het twin tigste zaalkorfbaltoernooi, dat werd georganiseerd door de sec tie sportstimulering en school sport van de gemeente Vlaardin gen in samenwerking met de Echte Bakkers Jac. Herweijer, Wim Scholtes en Frans Hazen berg. De jeugd kon naast het kennismaken met de korfbal sport ook de diverse broodsoor ten van de Echte Bakkers proe ven. Het was daarom niet toe vallig dat de Echte Bakkers dit schoolkorfbaltoernooi opnieuw aangrepen om de jeugd erop te wijzen, dat het gebruik van brood bij sportbeoefening erg gezond kan zijn. De jeugd heeft deze kans niet voorbij laten gaan. „Onafgebroken werd er door onze medewerkers brood gesneden voor de jeugd. Vanaf het begin van het toernooi, tot laat in de middag was er veel vraag naar ons brood", zegt een tevreden Frans Hazenberg. De Echte Bakkers hadden dit toernooi ook in het teken gezet van de week van het brood, die vorige week landelijk werd ge houden „Wij hebben de jeugd Zowel hij de negen- en tienjarigen als h kampioensheker gewonnen door het tl waar de leerlingen erg hlij mee i 't Ambacht en Bavinck op het vooral willen wijzen op het feit, dat een goed broodontbijt erg belangrijk is om de dag goed door te komen", aldus de Echte Bakker,die hierbij in haakte op het thema van de week van het brood, waarbij het ontbijt cen traal stond. „Juist bij deze cate gorie kinderen is het belangrijk om daar al in een vroegstadium op te wijzen. Veel Nederlanders gaan erg slordig om met het ont bijt", is de mening van Hazen berg, die tevens voorzitter is van de Stichting voorlichting brood. Overslaan „Ruim twintig procent van de alleenstaanden en tweepersoons huishoudens in Nederland ont bijten niet. Het overslaan van het ontbijt begint al vaak in de pubertijd en juist deze pubers, schoolgaande kinderen in de groei, zou het ontbijt juist moe ten voorzien in een belangrijke energiebehoefte", aldus Frans Hazenberg. Dit jaarlijkse schoolkorfbaltoer nooi is daarom bij uitstek ge schikt om de jeugd van de Vlaar dingse basisscholen op een goed broodontbijt te wijzen. „Maar ook willen wij de leerkrachten niet vergeten omdat zij veel in vloed kunnen uitoefenen door een juiste voorlichting te geven", zegt Hazenberg die verder erg te spreken was over de medewer king van de korfbalclubs Oranje Nassau, Spirit en Vlaardingen. „De clubs zorgden voor vol doende scheidsrechters en ook het secretariaat was in handen van korfbalclubs-medewerker en dat liep allemaal uitstekend". Andere opzet Het toernooi had dit jaar een andere opzet gekregen „Overi gens hadden wij de succesvolle basis-formule niet gewijzigd, al leen speelden nu de poule-win naars meteen de finale en dat verhoogde zondermeer de sfeer in de sporthal, zeker gezien het spannende verloop van deze fi nalewedstrijden". In de afgelo pen jaren werden deze finale wedstrijden enkele weken later gespeeld „In het vervolg moeten wij er echter rekening mee hou den, dat er teams zijn, die al om drie uur uitgespeeld zijn en dan voor de finale moeten wachten tot half zeven, dat is te lang, daar moeten wij organisatorisch volgend jaar een andere oplos sing voor zien te vinden", kijkt Hazenberg toch tevreden terug op het toernooi. Ook voor de korfbalclubs bete kende dit toernooi weer een goe de propaganda voor deze tak van sport. Ruim 500 kinderen maakten op een ontspannen ma nier kennis met de korfbalsport. Berichten, clubbladen en weekbrieven bestemd voor de sportpagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden gezonden naar de redactie. Postbus 306,3130 AH Vlaar dingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de redactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sportcorrespondent Pe ter Spek, telefoon 4352615. Het faxnummer van de re dactie is 4600205. VLAARDINGEN - Na de fees telijke opening van het tweede kunstgrasveld bij de hockeyvere- nigibg Pollux, enkele weken ge leden in de Broekpolder, staat voor aanstaande zaterdag op nieuw een groot spektakel op het programma. De Vlaardingse vereniging orga niseert dan alweer de dérde Pol lux sponsordag met als hoogte punt ongetwijfeld de hockey wedstrijd tussen de Boekaniers en een regionaal elftal. In het elftal van de de Boekaniers zul len o.a. uitkomen Taco van den Honert, met 150 interlands op zijn naam en verder Mare Ben- ninga, Gijs Weterings en Ronald Jansen, spelers die regelmatig zijn uitgekomen voor het natio nale hockey-elftal. Bij de Boekaniers zullen ook spelen de Franse international Steve Mordac, die in de Neder landse competitie uitkomt voor Amsterdam en Rogier van 't Hek van Kampon en spelers van Pinoke, Victoria en Hattem. Een team met deze klinkende namen uit de hockey-wereld is nog niet eerder in actie geweest in de Broekpolder. De Boekaniers spelen tegen een sterk regio-elf- tal met spelers van Asvion,Rot terdam,HDM en Pollux. Deze ontmoeting begint om 13.30 uur. Voorafgaande aan deze wed strijd geven Taco van de Honert en Mare Benninga een gasttrai- ning aan de Pollux-spelers. Na de ontmoeting tussen de Boekaniers en het regioteam speelt het mannen-team van Pol lux tegen een oud eerste elftal. Ook het huidige vrouwen-team van Pollux komt uit tegen een ploeg van oud-kampioenen, waarna de sponsordag wordt af gesloten met een wedstrijd tus sen sponsors en bestuursleden. SCHIEDAM-De Dienst Sport Recreatie zal op woensdag 13 oktober een handbalclinic ver zorgen. De clinic wordt gehou den naar aanleiding van het Hirschman/Hollandtoernooi. Aan deze unieke handbalhappe ning werken het Nederlandse damesteam en hun begeleiders mee. Uitgenodigd zijn de hand balverenigingen DWS, UVG, HVC, WIK, Hollandiaan en Unitas. Daarnaast zijn alle basisscholen aangeschreven om de kinderen van 8 tot en met 12 jaar op de clinic attent te maken. Er zijn geen kosten aan verbonden en voor elke deelnemer is er een aandenken. De dag duurt van 14.00 uur to 16.00 uur. SCHIEDAM-Het gezicht van John Groen sprak na afloop van het competitie- treffen tegen WC uit Vught boekdelen. De teleurstelling droop er als het ware vanaf. En wie de strijd, zo mag je een vijfsetter wel noemen, had gezien, kon hem ook niet ongelijk geven. Want als Rijnmond ooit een kans had gehad om drie punten tegen een kampioenskandi daat te behalen dan was dat zaterdagmiddag wel. In de vierde set ging het echter he lemaal mis welke lijn werd doorgetrokken in de vijfde en beslissende set. De eerste (eervolle) thuisnederlaag was daar het logische gevolg Het vertrek van vier min of meer vaste basisspelers lijkt, ondanks de nederlaag, toch te zijn opgevangen in de Fahren- heitstraat. „Knokken voor al les wat we waard zijn", sprak Jilles Degeling al voor de com petitiestart. Met dat 'vechtvol- leybal' kan Rijnmond het iedere tegenstander heel moei lijk maken. Dat ondervond ook WC. Het begin van de eerste set was duidelijk voor de Schiedammers. Rijnmond liep na de 1-1 tus senstand in een mum van tijd uit naar 10-1. WC leek klaar voor de (eerste) sloop en vroeg daar ook nadrukkelijk om maar de sterke serie van acht punten op rij kende geen ge volg. Na de tussenstanden van 12-4 en 14-6 stortte Rijnmond op onverklaarbare wijze in. WC kwam zelfs nog bijna op gelijke hoogte maar bij 14-12 maakte Jorg van Eerten een einde aan het 'dalletje' waar hij en zijn ploeg in zaten. Een ver keerde stop van Rogier Boek- steeg werd daarna een gemak kelijke prooi voor de langste Rijnmonder en betekende te vens het einde van de eerste set. Wisselvallig De wisselvalligheid waarmee Rijnmond pleegt te spelen, werd in de tweede set onvrij willig uitgebeeld. Het enthou siasme waarmee de eerste set begonnen werd, was waar schijnlijk ook op die andere speelhelft gebleven. De 0-10 tussenstand maakte dat op pijnlijke wijze duidelijk. John Groen kon praten en wisselen wat hij wilde, niets zette Rijn mond op de rails. Het grote probleem bleek, evenals de eer ste en volgende sets, vooral bij de verdediging te liggen. Met name het blok liep van geen kanten waardoor WC vrij eenvoudig uitliep naar 4-15. Het pak slaag van de tweede set schudde Rijnmond echter wel wakker. De kreet 'nu een beetje feller' van John Groen deed de zes basispelers ook be seffen dat er iets moest gebeu ren om een afgang te voorko men. Na de 2-2 van Jörgen Nielsen, zaterdag de gevaarlijkste aan valler, ging het ook opeens weer hard. Bij 6-2 zag ook WC-coach Ton van de Wiel de bui hangen en vroeg zijn eerste time-out aan. Maar waar John Groen de tweede set 'last' van had, daar kreeg nu de WC-coach met hetzelfde eu vel te maken. Bij 10-2 probeer de hij het opnieuw met een vlucht in de time-out. De Vughtse score bleef echter ste ken bij twee daar waar Rijn mond er lustig op los bleef scoren, 15-2. Verrassing Een verrassing hing in de lucht toen de vierde set nog geen vijf minuten oud was maar het al- wel 5-0 in het voordeel van Rijnmond stond. Bij 9-3 vroeg WC er ook inderdaad om, zoals John Groen vanaf de kant zijn spelers meedeelde. „Op dat moment hadden we de hele wedstrijd in de knip", sprak hij na afloop. „Toch ver slap je weer, wordt het minder fel terwijl iedereen weet dat dat in sport onmogelijk is." Het gemak waarmee WC te rugkwam was schrijnend om te zien. Het duurde ook (te) lang eer het tiende punt viel. Het eenmansblok van Wilfred Se- gers nam die drempel maar daarna stortte Rijnmondves ting helemaal in. Via 11-4 in het voordeel van Rijnmond werd het 11-11 en liep WC in één keer door naar 11-15. In de loterij van de vijfde set ging het korte tijd (4-4) gelijk op. Drie opeenvolgende fouten aan Rijnmondzijde luidde het eerste thuisverlies echter al in. Twee vreemde beslissingen van scheidsrechter Koster zorgden voor 6-9 en 6-10. Dat het uit eindelijk 9-15 werd zal John Groen wel een zorg geweest zijn. Want hij zat nog met zijn gedachten in de vierde set. Rijnmond ging thuiswedstrijd na vijf sets onderuit tegen

De Havenloods | 1993 | | pagina 5