Camera aan tafel in Prins Alexander ALGEMEEN Beste ontbijt bij Holiday Inn Hotel Muzikaal tegenbezoek Russisch koor aan Rotterdams Jongenskoor SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS smult u mee? menu voor twee! NCRDSEE <X Restaurant Chinese Gouden Draken Sportfiets voor winnaar Tour de Franceprijsvraag DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Het Holiday Inn Hotel, vroeger het Rotterdam Rijn Hotel, kreeg afgelopen vrijdag de Ont bijt Trofee, de nationale prijs voor het beste ontbijt. Trots namen hotelmanager R. Spiekerman, food beverage- manager M. Haman, het keu- kenpersoneel en het bediend personeel de trofee in ont vangst. De Ontbijt Trofee wordt jaar lijks uitgereikt door de Stichting Voorlichting Brood aan een ho- recainstelling die het beste broodontbijt serveert. Dit jaar bezocht de jury ruim zeventig vier-sterrenhotels in alle provin ciale hoofdsteden en in Amster dam, Rotterdam en Eindhoven. De jury ging niet over één nacht ijs. De ontbijttafel van het Holi day Inn Hotel werd niet minder dan driemaal bezocht, en drie maal troffen de kritische ont- bijtgasten een uitstekende en ge varieerde maaltijd aan. Ook mensen die niet in het hotel heb ben geslapen kunnen in het Ho liday Inn genieten van het bij zondere ontbijt. Speciale waardering van de jury ging uit naar bakkers Mario en Maarten de Jong, die ook vorig jaar in de prijzen vielen. Toen ging de Ontbijt Trofee naar het Rotterdamse Airport Hotel, waar De Jong ook voor de broodvoorziening zorgt. „Ik herkende meteen het hand schrift van deze bakker", aldus mevrouw Greetje Douma, di recteur van Stichting Voorlich ting Brood. De toekenning van de prijs was een nek-aan-nekrace met een aantal andere hotels. Vooral de vriendelijke benadering van het bediendend personeel en de enorme variatie in het ontbijt buffet gaf uiteindelijk de door slag. De uitslag was uiteindelijk unaniem: een meer dan uitste kend ontbijt. De jury merkte op dat in het hele land de kwaliteit van het horeca-ontbijt omhooggaat. De punten waar de jury op let: va riatie, smaak, versheid, presen tatie, bediening, ambiance en hygiëne, alles zit in de lift. Hotelmanager R. Spiekerman van het Holiday Inn Hotel met hand in het verhand) nam nam trots de Ontbijt Trofee in ontvangst uit handen van voorzitter G. van der Veen van Stichting h Nedeland. to LEUNIS VERLINDE Publieksprijs voor standwerker met groenteschaaf Lezers van De Havenloods en Het Zuiden hebben standwerker B. de Recht uit Middelburg aan gewezen als winnaar van de pu blieksprijs in het Nationale Standwerkersconcours. Het concours werd twee weken geleden gehouden in het cen trum van Rotterdam. Lezers van deze krant konden door middel van een bon kenbaar maken wat volgens hen de beste standwer ker was. veruit de meeste stem men gingen naar De Recht, die een groentesnijder met veel verve aan de man bracht. De winnaar van de publieksprijs krijgt een kleine uitvoering van het bronzen beeldje dat dit jaar voor het eerst als trofee van het Nationaal Standwerkerscon cours aan de winnaar werd toe gekend. De maakster van het beeldje is beeldhouwster Carol Cairns. Onder de lezers die deze winnaar aangewezen hebben, werd een etentje voor twee personen ver loot. De winnaar van het etentje komt uit Capelle aan den IJssel. Het is Arie-Jan Schinkelshoek uit de Goudenregenstraat. Ondernemersprijs nu voor hele regio De competitie voor de Onderne mersprijs staat volgend jaar voor de eerste keer open voor onder nemers uit de regio Groot-Rot terdam. Ondernemers moeten zichzelf aanmelden voor de competitie, vóór 9 januari van het volgende jaar. Een onafhankelijke des kundige jury beoordeelt de in zendingen op de kwaliteit van het ondernemerschap. Aan deel name zijn geen kosten verbon den. 'Wat eten wij vandaag?' is de titel van een tentoonstelling die van 15 oktober tot en met 28 november te zien is in Wit te de With, centrum voor he dendaagse kunst in Rotter dam. De titel moet heel letter lijk genomen worden, want wat er op tafel komt bij negen verschillende families in de Rotterdamse wijk Prins Alexander en in Capelle aan den I Jssel is een van de be langrijkste vragen waarop de bezoekers van de expositie een antwoord kunnen vinden. Jef Geys is een Belgische kunste naar die op allerlei manieren laat zien hoe dichtbij en tegelijk veraf de werkelijkheid bij de persoon lijke beleving staat. Wat we zien is niet wat we zien: iedereen kijkt anders en vertelt een verschillend verhaal over dezelfde werkelijk heid. Negen families (van alle leeftij den, gezinssamenstellingen en bevolkingsgroepen) uit de nieuwbouwwijk 2ijn maanden in touw geweest om hun persoon lijke visie op hun omgeving in woord en beeld gestalte te geven. Ze maakten tientallen foto's van hun huis en hun wijk en schreven verhalen die een onderdeel vor men van de tentoonstelling die Geys in Witte de With ingericht heeft. Driemaal verschijnt een krant, het Kempens Informatieblad, als bijlage bij verschillende edi ties van De Havenloods en Het Zuiden. De families vertellen daarin over hun leven in de wijk Prins Alexander. Maar Geys gaat nog verder. Hij laat iedereen die de lokale Rot terdamse zender Stads-TV kan ontvangen meekijken aan tafel bij de negen families. In de pe riode van de expositie kijkt de camera vier maal over hun Een van de foto's van de familie Gt schouder op hun bord; De wer kelijkheid als kunst. De video's worden herhaald in Wittfc de With. Te eng „Veel mensen die in eerste in stantie mee wilden doen, hebben afgehaakt omdat het project te veel inbreuk maakte op hun pri- véleven. Ze vonden het te eng worden", vertelt Anke Bangma van Witte de With, die contacten met de families onderhield. „Sommige deelnemers vonden het heel moeilijk om foto's te maken vanuit hun huis naar bui ten, wat de opdracht was. 'Je ziet hier nooit iets', vonden ze. Uit eindelijk is het resultaat dat er schitterende foto's zijn ge maakt." Jef Geys heeft tijdens de afgelo pen maanden wel met alle fami lies gespreken, maar heeft tich bewust op de achtergrond ge houden. „Anders zou de school meester in mij teveel boven ko men. Ik wilde iedereen de vrij heid laten", legt hij uit. Er zou van alles kunnen gebeuren, 'fan taseert hij. De deelnemers zou den bijvoorbeeld, als ze de tv- camera's thuis krijgen, politieke druk kunnen uitoefenen. „Direc te democratie", noemt Geys dat. Creativiteit Wie naar de foto's kijkt en de verhalen leest die de negen fami lies hebben gemaakt, ziet dat er een enorme bron van creativiteit is aangeboord. De ene familie legt vooral de nadruk op de voorzieningen van de wijk, het andere gezin laat de wijk zien door de ogen van de kinderen. JuisLde beperking die de kunste naar stelde, bracht de deelne mers op prachtige ideeën. „Kunstenaar, wat is dat?", vraagt Gqys zich dan ook af. „Ik zeg zeker niet dat iedereen kuns tenaar is. Dit project brengt een enorme wisselwerking voort waardoor ik ook enorm verrijkt word. Daarbij is voor mij het belangrijkste dat ik een positief gevoel van saamhorigheid on dervonden heb, tegen alle gelui den in 'dat de maatschappij egoïstisch geworden zou zijn." Losse schroeven Toen tijdens de voorbereidingen voor de jtentoonstelling plotse ling het voortbestaan van Stads- TV op losse schroeven stond, maakte Jef Geys de hele ten toonstelling afhankelijk van de uitzendingen op de lokale zen der. Zonder Stads-TV helemaal niets. „Op de rand van het voyeurschap", is volgens Geys het kijken naar hoe andere men sen aan tafel zitten. „We willen alles weten. Als tegenover je in de trein een koppel zit te praten, moet je je best doen om het niet te willen volgen. Ik tenminste wel", lacht hij. „Maar of wat je ziet ook de werkelijkheid is, valt te betwijfelen. Het echte verhaal bestaat eigenlijk niet." De tentoonstelling 'Wat eten wij vandaag?' is verbonden aan de manifestatie 'Architecture Inter national Rotterdam' (AIR) waarin de Rotterdamse Kunst stichting de naoorlogse woon wijken in Rotterdam en in het bijzonder die in de Alexander- polder tot thema stelt. De archi tectuur van de stedelijke omge ving staat centraal, ook in de overzichtstentoonstelling in de Kunsthal. „'Wat eten wij van daag?' is een commentaar op de tentoonstelling in de Kunsthal", meent Jef Geys. „De expositie zet vraagtekens bij de abstractie waarmee architecten hun plan nen maken en uitvoeren." In oktober en november zijn in allerlei Rotterdamse kunstinstel lingen onderdelen van AIR Alexander te zien De Rotter damse Kunststichting heeft alle activiteiten samengevat in een brochure die bij de meeste kunst instellingen te krijgen is. De eerste uitzending op Stads- TV is op vrijdag 15 oktober van 18.40 tot 19.00 uur. De familie Groot-Van Halem uit Om moord ontvangt dan heel Rot terdam en omgeving (en omge keerd). Wat ze dan eten, blijft nog even een verrassing. Verder is elke maandag tot en met zater dag gedurende de expositie een camera aan tafel van een van de families, op dezelfde tijd. 'Rotterdam ontmoet Mos kou'. Muzikaal dan wel te verstaan, want komende week is het Russische Jeugdkoor Preobrajhenje uit Moskou op bezoek bij de collega's van het Rotterdams Jongenskoor. Het bezoek is het antwoord op de reis die het Rotterdams Jongenskoor in maart maakte naar de Russische hoofdstad. Het jeugdkoor Preobrajhenje is het top-koor van de gelijknami ge koorschool in Moskou en staat onder leiding van Michael I. Slavkin. Bij competities en fes tivals waaraan hoog kwalitatieve koren uit Oost-Europa deelne men, eindigt het koor steevast in de hoogste regionen. De leerlin gen van de koorschool krijgen behalve zangles ook algemene muzikale vorming, muziektheo rie, muziekgeschiedenis en les op verschillende instrumenten. Veel kinderen zien het lidmaatschap van het koor als basis voor een professionele muzikale carrière. Preobrajhenje heeft opgetreden in de meeste republieken van de voormalige Sovjet-Unie, in Po len en in het voormalig Oost- Duitsland. Deze concertreis is de eerste naar West-Europa. Preobrajhenje heeft deze week een overladen programma. De jonge zangers (jongens én meisjes) treden zes maal op. Hoogtepunt van de concertreis moet de gala-avond worden op zaterdag 23 oktober in de kleine zaal van De Doelen. Aan dit feestelijke programma werken behalve het Russische koor ook het Rotterdams Jon genskoor onder leiding van Sil- vère van Lieshout en het Rus- sisch-Oekrains zang- en dansen semble Kalinka mee. Folklore Het wordt een concert met licht klassieke en Russische folkloris tische muziek. Kaarten voor het gala-concert van zaterdag 23 ok tober kosten f 27,50, maar lezers van deze krant kunnen profite ren van een voordelige aanbie ding. Zij kunnen voor een rijks daalder minder naar binnen. Te gen inlevering van de bon die elders in de krant staat afge drukt kosten de kaarten 25 gul den. De bon is geldig voor maxi maal twee personen. Het concert begint om 20.15 uur. Verder treden beide koren nog op in de Bijenkorf op zaterdag 16 oktober om 14.00 uur. Later menu's i voor SCHOL OF ALASKA VISFILET met Gebakken Champignons, Franse frietjes en Remouladesaus Kersen moussedessert Lever deze bon in bij de kassa or\ heerlijk te smullen voor een gezellig pnjs/e Geopend van 9.30-19.00 uur. Koopavond tot 21.30 uur. Zaterdag tot 18.00 Zondag van 12.00 tot 19.00 ut op de dag, om 16.00 uur zijn de Russische en Rotterdamse zan gers te horen in een gratis in loopconcert in de hal van De Doelen. Brunchconcert Zondag 17 oktober is er een brunchconcert vanaf 11.30 uur in Café de Paris op de hoek van het Haringvliet en de Oostmo- lenwerf in Rotterdam. Dinsdag zingen de koren om 15.00 uur voor de bewoners van bejaar dencentrum Frankenland in Schiedam, woensdag is er een lunchconcert om 12.00 uur op de Scheepsbrug tegenover het Rot terdamse Centraal Station, de thuisbasis van het Rotterdams Jongenskoor, en vrijdagavond is er een besloten concert voor leer lingen en ouders van de Comeni- us Scholengemeenschap in Ca pelle aan den IJssel. Klassiek Het Russische koor neemt vol gende week zondag, 24 okotber muzikaal afscheid in de Lamber- tuskerk met een klassiek pro gramma van Europese en Russi sche koorzang. De aanvang van dit laatste concert is 16.00 uur. Er is geen voorverkoop, kaarten zijn alleen aan de ingang van de kerk te koop. Voor het galaconcert in de Doe len zijn wel kaarten te koop in de voorverkoop, bij de kassa van De Doelen én via telefoonnum mer 010-481 26 84. Chinese Golden Dragons in de Doelen. Jarenlange training en discipline vormen de basis voor de adem benemende kunsten van de Chi nese Golden Dragon Acrobats ande Mjgicians uit Taipei, een groep acrobaten en goochelaars die de tradities van de Han Dy nasty hooghouden. De Golden Dragon Groep is zondag 31 oktober om 20.15 uur te zien in de Doelen in Rotter dam. Legers van deze krant kun nen profiteren van een korting van vijf gulden op de toegangs bewijzen! voor deze sensationele show, tejgen inlevering van on derstaande bon. Kenmerk voor de kunsten van de Chinese acrobaten is een oog strelende elegantie. Veel acts zijn gebaseerd op een perfect even wicht tussen lichaam en geest, een eeuwenoud concept van 'chi', innerlijke kracht. Ook de kostuums en de entoura ge zijn een lust voor het oog. Schitterende zijden gewaden vol kleurrijke borduursels, oogver blindende jongleurstrucs en wer velende drakenparades dragen bij tot een onvergetelijk, schouw spel. megener huls-aan-hulsbLaden i Lezers van De Havenloods en Het Zuiden krijgen tegen inlevering van deze bon bij de kassa van De Doelen korting van 5 gulden op de toegangskaartjes van Chinese Golden Dragon Acrobats and Magi cians op zondag 31 oktober in De Doelen. Met korting kosten kaarten 20, 30 of 40 gulden. De bon is geldig voor maximaal twee personen. Elke interdog 12.00 tel 14.00 aar ap FM 93.4 JAARGANG 6 -- NUMMER 42 - 16 OKTOBER 1993 L'etranger c'est mon ami Heaven knows Wild wood Sunday morning It keeps rainin' Window of hope Love is a beautiful thing Since I've been lovin' you Arienne Calling out your name You know who you are Glastonbury song Distant sun The hedgehog I can't let Maggy go Ain't going down She's in love with the boy Now I know what made Otis blue Everyday One goodbye in ten Send me a lover Groovin' Best ot friends Jij bent de zon Once in a while in het Groenewoud Luther Vandross Paul Welter Earth \A d Fire Bitty McLean Oleta Adams Al Green Alexander O'Neal Tasmin Archer René Froger Survivor Waterboys Crowded House Blue Man Can Sideburns Garth Brooks Trisha Yearwood Paul Young 0MD Shara Nelson Taylor Dayne Cosmic Company Anthony Dennis Franke de Golfbrekers Gangway Lemon Human wheels Anonyme incognito O - ct«K» we** V vorige week A De heer Schreiher uit Nieuwerkerk aan den IJssel op zijn nieuwe sportfiets, die hij uit handen van rijwielhandelaar Rinus Verschuren ontving. Op de achtergrond de dochter van de prijswinnaar. De heer F. Schreiber uit Nieu werkerk aan den IJssel werd on langs verrast met een complete sportfiets. De fiets was de hoofd prijs in de Tour de Franceprijs vraag die deze zomer in deze krant stond. Vele duizenden inzendingen wa ren er, waarvan vele goed of bijna goed waren. Doordat de uitslag van de Franse wielerron de dit jaar toch een wat verras send karakter had, was niet één uitslag honderd procent juist. Er moest een loting aan te pas ko men om de prijswinnaars aan te wijzen. De heer Schreiber uit Nieuwer kerk ontving de fiets uit handen van Rinus Verschuren van Cycle Centre Willy van Gent aan de Bergweg te Rotterdam. De twee de prijs in de wedstrijd, een weekend Parijs voor twee perso nen, ging naar Brent Altena uit Vlaardingen. De derde prijs was voor R. de Bruijn uit Rotter dam. Hij kreeg een wereldont vanger. De winnaars van de troostprij zen, een CD met Rotterdamse liedjes, waren Y. Canter Vissela uit Rotterdam; mevrouw S. Mo lenaar uit Heenvliet, H. Koedijk uit Spijkenisse, P. Langerak uit Alphen aan den Rijn en B. Vroklage uit Capelle aan den IJssel. STAMBOOM Voor een stamboomonderzoek is Harry van den Hurck op zoek naar alle gegevens over mensen met de naam Hurk of iets wat daarop lijkt. Hij vraagt om kopieën op te sturen van documenten als trouwboekjes, geboortekaartjes, rouwbrieven, gedenkplaatjes en zovoort. Zijn adres is Nieuwe Buurt 32, 31II KJ Schiedam, telefoon 010-4735424. OP ONZE SHOW VAN VERLICHTING IAOYAL VLOW llALLERY De nieuwe grensverleggende show waar u een oogstrelend decor aan lampen vindt. Waaronder: DIJKSTRA Noral, Wever Ducré, Licrea, L_MPEN Sothis, Limburg en Missoni. Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting. 6 dagen per week staan wij voor u klaar en bieden wij service en kwaliteit als vanzelfsprekende begrippen. Kom langs en geniet van méér dan 3000 m2 aan ruime variatie! Openingstijden: 09.00 tot 17.00 uur ROTTERDAM: Graafstroomstraat 93 Spaanse polder (010-4623070) SOESTERBERG: Amesfoortsestraat 3 (03463-53689) EINDHOVEN: Stratumsedijk 79 (040-123146) Per KMO/er

De Havenloods | 1993 | | pagina 13