Sportraad dwong duidelijkheid af voor Vlaardingse sportclubs 1<s SPORT Sponsordag in het teken van promotie hockeysport Excelsior'20 kijkt uit naar het volgende weekend DE HAVENLOODS SMC naar Feijenoord Eindelijk winst Hennes DVS Fancy-fair De Ooievaars Rondgang langs de velden John Maas stapt op Veel doelpunten bij HBSS-dames Van Putten: 'Nieuwe indeling zal veel onrust wegnemen Sportstichting moet plannen realiseren Kanovereniging Natsec zoekt bestuursleden Sportnieuws naar redactie -L DINSDAG 19 OKTOBER 1993 SCHIEDAM- De gehele jeugd afdeling van SMC bezoekt op vrijdag 22 oktober de stichting Feijenoord. Op deze dag zal onder andere een training van de landskampi oen worden bijgewoond. Een rondleiding in het stadion De Kuip sluit de dag af waarna za terdag de eigen (jeugd-)competi- tie, of bij afgelasting, een trai ning wacht. SCHIEDAM/LEIDSCHEN- DAM- Hermes DVS is er einde lijk in geslaagd de eerste winst van het seizoen te noteren. Het goede spel en de domper van vorige week hebben zodoende toch voor een positieve beroe ring in het blauw-witte kamp gezorgd. Want werd vorige week nog een zeer kansrijke voorps- rong uit handen gegeven, tegen RKAVV had Hermes aan drie doelpunten geneog om de eerste twee punten binne te slepen. Ed Hazebroek leidde de wed strijd in door een vrije trap tegen de onderkant van de lat te schie ten. En het was diezelfde Ed Hazebroek die het eerste doel punt, via een been, achter de RKAW-doelman schoot. Een counter over rechts via uitblin ker Dennis Dekker werd vervol gens door de sluitpost van de Leidschendamse club onvol doende verwerkt waardoor Ed van Dale 2-0 tegende touwen joeg. Verkeerd uitverdedigen van Raymond Biesheuvel zorgde vlak voor rust voor enige hoop in het RKAVV-kamp en zorgen bij Hermes. Opnieuw Ed van Dale zorgde met zijn tweede doelpunt voor de eerste en broodnodige overwinning van Hermes DVS. SCHIEDAM- Overal in Schiedam kwamen de spullen vandaan. Vandaar dat de Schiedamse Invaliden Sport vereniging 'De Ooievaars' een fancy-fair in haar clubge bouw kan houden. Mochten er echter op een stoffige zol der nog oude artikelen liggen dan kan de vereniging gebeld worden (010-4269053). Met de eigen bus worden de spul len dan opgehaald. De fancyfair vindt plaats op zaterdag 23 oktober in het clubgebouw aan de Westmo lenstraat 26. De opening is om 09.00 uur, de entreeprijs is één gulden en het clubge bouw is tot minstens 16.00 uur open. VLAARDINGEN - De eerder deze maand uitgestelde rond gang van de sportraadsleden langs enkele sportcomplexen in Vlaardingen staat nu gepland voor zaterdag 23 oktober. De sportraadsleden beginnen om 9.00 uur bij het volkstuinen complex van Dr.Moerman aan de Marathonweg en gaan vanaf deze lokatie verder naar de vo gelvereniging Icarus, postdui venvereniging De Adelaar, hockeyvereniging Pollux en de jaarlijkse rondgang wordt beslo ten bij de nieuwe accommodatie van de watersportvereniging de Fuut aan de Watersportsport weg. Het is de bedoeling dat de sport raadsleden de bezoekjes aan de sportcomplexen per fiets afleg gen. VLAARDINGEN- Korfbalver eniging Spirit moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. John Maas heeft de leden laten weten, dat hij na 31 december van dit jaar niet met beschikbaar zal zijn als voorzitter. „Een stelsel van zakelijke en per soonlijke overwegingen brengen mij ertoe,dat ik mijn voorzitter schap niet zal verlengen", aldus John Maas, die vier jaar de eer ste man is geweest van de korf balclub aan de Geert de Groote laan en gezien de uitkomstèn van de structuurschets van de gemeente Vlaardingen over niet al te lange tijd deze lokatie moet gaan verlaten. VLAARDINGEN De derde sponsordag bij de hockeyvereni ging Pollux werd ook weer een geslaagd evenement. De club uit de Broekpolder had een aantrek kelijk programma samengesteld voor jong en oud. „Het is vooral de bedoeling om de hockeysport op zo'n dag te promoten", zegt Wim Lieven van de organisatie- -commisie bij Pollux. „Daarbij vergeten wij natuurlijk ook de sponsors nietDie worden in de watten gelegd op zo'n dag. Be langrijke mensen ,die vaak voor een financiële injectie zorgen waardoor de vereniging iets ex tra's kan doen", aldus Lieven. Maar het belangrijkste was na tuurlijk het hockey-gebeuren op het prachtige complex van Po- luux in de Broekpolder, dat al vroeg begon met een training voor de Benjamins en een wed strijd voor miniaturen. Na een competitie strafbalschieten door de jeugd van Asvion, Spirit, Evergreen en Pollux en een gast- training van enkele prominenten hockeyspelers was alle aandacht natuurlijk gericht op de wed strijd tussen de Boekaniers en een regioteam. De Boekaniers met enkele internationals kreeg het niet gemakkelijk. Na een gelijkopgaande eerste helft kreeg het regioteam zelf de kans om naast de Boekaniers te komen, maar de strafbal leverde niet het gewenste resultaat op. Het bleef 3-2. Toen de Boeka niers hierna uitliepen naar 4-2 en 5-2 was het met het verzet van het regioteam gedaan, maar de vele toeschouwers hadden toch een aantrekkelijke wedstrijd ge zien. „Het is en het blijft natuur lijk een demonstratie-wedstrijd, maar gezien de reacties langs het veld viel deze ontmoeting zeker in de smaak bij het talrijke pu bliek", aldus Wim Lieven. Aan trekkelijk waren ook de ontmoe tingen tussen het huidige man- nenteam en een oud eerste elftal, dat zeker nog de nodige tegen stand bood en met maar 1-0 verloor. Ook het vrouwenteam nam het op tegen een oud eerste elftal en ook hier bleef het huidi ge eerste elftal de 'oudjes' de baas met 2-1, maar veel krachts verschil was er niet te zien. De sponsors werden op deze dag ook aan het werk gezet en kwa men uit tegen een team van be stuursleden, dat nipt won met 1-0. De Boekaniers in actie tegen een regioteam, dat de overwinning niet cadeau kreeg. SCHIEDAM- HBSS scoorde er tegen de debutant in de hoofd klasse Vlissingen lustig op los, 8-1. Met name het spitsenduo Sabine van Eijk en Milka Ru- perti lijken uit het dalletje te zijn gekropen. Onder het toeziend oog van zo'n 150 toeschouwers trof Milka Ruperti eenmaal en Sabine Van Eijk tweemaal doel. Het eenrichtingsverkeer van HBSS ging in de tweede helft 'gewoon' door. De hoop op nog veel meer doelpunten werd ook bewaarheid. Milka Ruperti, Pe tra van der Heiden, opnieuw tweemaal Sabine van Eijk en Debbie Hoek maakten het octet vol. Het enige dieptepuntje was dat Carla Klinkert niet 'de nul' vast kon houden en de 'aange naaide' gele kaart van Patricia Crielaard. Maar door enkele misstappen van de concurrenten steeg HBSS opnieuw een plaats en staat op het moment tweede. door PETER SPEK VLAARDINGEN - De Vlaardingse sportclubs die nauw betrokken zijn bij de ge meentelijke structuurschets hebben toch zekerheid gekre gen. Na de vele protesten uit de lokale sportwereld op de uitkomsten enkele weken ge leden van de structuurschets en de druk uit de diverse sec ties van de sportraad op het college van burgemeester en wethouders, kwam vorige week woensdagavond toch nog verrassend die verlangde duidelijkheid. Op de vergadering van de sport raad waren het de wethouders Ton van der Steen en Agnes van Ardenne die enkele uren eerder na overleg in het college van burgemeester en wethouders de stuctuurschets en de toekomstvi sie van de sector veldsport in Vlaardingen voor de komende 15 jaar nader vaststelde. De uit komsten van de structuurschets bezorgde veel onrust in de Vlaardingse sportwereld, omdat veel clubs hun huidige accom modatie zouden moeten verlaten en er een concentratie van sport complexen in de Broekpolder zou plaatsvinden. Het college kwam uiteindelijk met de nieuwe indeling dicht in de buurt van de uitkomsten van de overleggroep bezuinigingen, die enkele maanden geleden ook al een rapport op tafel legde en probeerde met clusteringen van sportvelden de beoogde bezui- ning in de sportsector te vinden. Uit het nieuwe overzicht blijkt, dat het sportcomplex van de handbalvereniging Hollandiaan in de Holy definitief zal verdwij nen en bestemd wordt voor wo ningbouw. Sportvelden met be stemming woningbouw, mits De sportraad bezorgde de Vlaardingse sportclubs de nodige zekerheid. kan worden voldaan aan de mi lieubepalingen zijn die van de korfbalvereniging Spirit aan de Geert de grootelaan, het atle- tiekcomplex van Fortuna aan de Marnixlaan, het voormalige veld van CION aan de Samuel Es- meijerstraat, het handbalcom plex van WIK aan de Hugo de Vriesstraat en het complex van de voetbalvereniging Fortuna aan de Marathonweg. Duidelijkheid Duidelijk werd ook gemaakt door de wethouders Van Arden ne en Van de Steen, dat bij een aantal sportcomplexen nog na der onderzoek zal plaatsvinden over de toekomstige bestemming en als zodanig werden aange merkt als transformatiegebie den. Het betreft hier de sport complexen van Oranje Nassau, tennisvereniging Soenda en jeu de boulesclub Vlaardingen aan de Claudius Civilislaan, postdui venvereniging de Adelaar en van de vogelvereniging Icarus aan de Marathonweg alsmede het sportcomplex van VFC aan de Sportlaan en het voormalige hoofdveld van de voetbalvereni ging De Hollandiaan in het park 't Nieuwelant. Het college sprak zich ook uit over sportcomplexen die behou den zullen blijven. Zekerheid voor de toekomst is er voor de hockeyvereniging Pollux en de voetbalverenging Deltasport in de Broekpolder, de voetbalvere niging Zwaluwen en honkbal club Holy aan de Zwaluwenlaan en voor de voetbalbalvereniging HVO aan de Zwanensingel. Ook de korfbalvereniging Vlaar dingen aan de Willem de Zwij gerlaan,de voetbalvereniging RKWIK in 't Nieuwelantpark en de voetbalvereniging DVO aan de Marathonweg behoeven zich geen zorgen te maken. De genoemden complexen behou den hun sportbestemming. Tempo Ook werd aangegeven in welk tempo de diverse complexen in de wijken moeten verdwijnen. Voorop staat de Westwijk, waarin het een en ander moet gebeuren in de periode van 1994 tot 1999. Daarna komt de loka tie Babberspolder/'t Nieuwelant aan de beurt in de jaren 1999 tot 2004 en als laatste staat Holy- -zuid op het programma met als invulling de periode 2004 tot 2009. Ruud van Putten, voorzitter van de overleggroep bezuinigingen, was in eerste instantie wel ver rast met deze uitkomsten, omdat hij eerder op de vergadering zijn ongenoegen kenbaar had ge maakt over de resultaten van de structuurschets. „Hierin vinden wij niets terug van wat we enkele maanden geleden neergelegd hebben in ons rapporteen min achting van de werkzaamheden van deze commissie", aldus Van Putten, die later toch met tevre denheid kon toezien hoe het col lege van burgemeester en wet houders terugkeerde op het eer der genomen besluit om bijna alle sportcomplexen naar de rand van de stad te brengen. „Met deze nieuwe indeling is het college een stuk tegemoetgeko men aan de wensen van de loka le sportwereld, wat veel onrust zal wegnemen", was de conclusie van Ruud van Putten. Historisch Zonder het zelf goed te beseffen beleefde de sportraad vorige week een historisch moment. Het sportbeleid voor de komen de 15 jaar werd vastgelegd, mits natuurlijk de gemeenteraad op 1 en 2 december met deze plannen accoord kan gaan. Overigens staat de Vlaardingse sportraad aan het begin van een belangrijke en drukke periode „Met deze uitgangspunten voor de komende jaren kunnen wij aan de slag om het sportbeleid verder te gaan ontwikkelen, die duidelijkheid was gewoon no dig", zegt Teun Goedknegt, hoofd van de afdeling sport op het stadhuis en secretaris van de sportraad. „Op deze manier kunnen wij ook de benodigde bezuiningen gaan vinden in de sportsector, nodig om de sport- begroting voor de komende ook rond te krijgen", besluit Goedk negt. SCHIEDAM-Met een klin kende 6-3 overwinning op Naaldwijk heeft Excelsior'20 een zeer geslaagde generale repetitie achter de rug. Vol gende week immers staat de beladen derby tegen SMC voor de deur. Dat de grootste (en meest logische) kansheb ber op de titel niet onver slaanbaar is, bewees Aelous dat het eerste puntje afsnoep te. Dat belooft dus voldoende voor het aanstaande weekend. Ondanks de grote uitslag was er tegen Naaldwijk absoluut geen sprake van eenrichtingsverkeer. Maar dat een monsterscore tot de mogelijkheden behoorde stond als een paal boven water. Gemakzuchtigheid verziekte echter een hele hoop kansen en tevens een gedeelte van de wed strijd. Want na de 6-1 diep in de tweede helft viel bijkans de gehe le organisatie weg zodat trainer Roel den Hartog toch nog met een katterig gevoelde twee pun ten in zijn zak stak. Want in het 'overgangsjaar' voor Excel sior'20 is één van de doelstellin gen een perfekte organisatie van het elftal. „En daarom ben ik met name niet tevreden over het tweede gedeelte van de tweede helft", aldus Roel den Hartog. Droomstart „Toen wilde iedereen aanvallen en was er van georganiseerd voetballen geen sprake. Dat was zonde van de wedstrijd maar voor het overgrote gedeelte heb ben ze uitstekend gespeeld." Excelsior kende een droomstart want na anderhalve minuut scoorde Oscar Biesheuvel al de 1 -0. Dat dit vooralsnog geen ver volg kreeg, was toch ook de ver dienste van Naaldwijk dat zich niet zomaar gewonnen gaf. De ploeg kreeg zelfs enkele kansjes op de gelijkmaker eer Richard van der Meer voor 2-0 aanteken de. De 3-0 van Oscar Biesheuvel was het verdiende loon van een hele sterke eerste helft van Excel- sior-kant. De scherpte was er toen al een beetje af want er waren nog een paar uitstekende mogelijkheden op een hogere ruststand. Het bleef tot de thee echter bij 3-0. Na rust leek het even of de thuis ploeg het moeilijk zou krijgen. Het begin was slordig en het eerste gedeelte van de tweede rondgang was duidelijk voor de gelijknamige ploeg uit Naald wijk. Wederom Oscar Biesheu vel maakte met Excelsiors vierde en zijn derde treffer een einde aan een zenuwachtige tien minu ten. Dat Excelsior bleef domine ren was niet meer dan logisch want Naaldwijk leek na de vier de treffer de handdoek gegooid te hebben. Richard van der Meer knalde 5-0 binnen maar daarna kabbelde de wedstrijd gezapig voort. Door de verslapping en het te gemakkelijk missen van kansen redde Naaldwijk zelfs de eer, 5-1. Een aktie van Oscar Biesheuvel die onreglementair werd gestopt betekende echter een strafschop. Natuurlijk was het Biesheuvel Tegentreffers 'Pingelen' in het eigen straf schopgebied van Dennis Gouka betekende echter opnieuw een tegentreffer voor Ronald Bunt. Even later was hij opnieuw kans loos op een genomen strafschop veroorzaakt door invaller Jaimy Eikmans, die bij zijn eerste bal- kontakt de bal met de hand be roerde, 6-3. De keeper toonde echter wel zijn klasse door een afstandschot uit 'het kruis' te tikken. „Dit is een beloning voor het goede spel dat we sinds twee weken weer laten zien," sprak Roel den Hartog na afloop. „Vorige week was die beloning in de vorm van twee punten er niet. Toen ging ook slechts 5 procent van de kansen erin. Nu was dat ongeveer de helft. Het is alleen jammer van die drie tegen treffers. Ik ben zelf ook een voorstander van aanvallend voetbal alleen moet het wel met beleid en verstand. Dat gemak zuchtige moet eruit en daar gaan we aan werken." VLAARDINGEN - Het plan voor het realiseren van een multi-functioneel sport complex bij de voetbalvereni ging Fortuna krijgt een steeds vastere vorm. De voetbalclub aan de Marathonweg heeft om dit doel te bereiken vorige week de 'Sportstichting Vlaar dingen' opgericht. Onlangs heeft een werkgroep binnen Fortuna een plan opge zet onder de titel 'Fortuna 2000' en daarmee beoogde deze werkgroep om dat multi functioneel sportcomplex bin nen enkele jaren van de grond te tillen. Om niet verstrengeld te raken in de clubbelangen van Fortuna, zijn de plannen in een stichting ondergebracht. Het bestuur van de 'Sportstich ting Vlaardingen' wordt ge vormd door Maup Hoppzak, Fortunavoorzitter Theo de Vree en Bas de Raaf, voorzitter van de handbalvereniging De Hollandiaan. De Vlaardingse voetbalclub heeft de blik gericht op de Broekpolder, waar dit muli- -functioneel sportcomplex moet verrijzen. Naast Fortuna zijn ook de Nederlandse Sport Federatie(NSF), handbalvere niging de Hollandiaan, atle tiekvereniging Fortuna en de voetbalclubs VFC, Deltasport, CION en DVO betrokken bij de planvorming. Ook een aan tal binnensportverenigingen heeft al belangstelling getoond voor dit plan van Fortuna, dat natuurlijk staat of valt met de financiële invulling. De Vlaardingse vereniging hoopt door het mogelijk flan kerend beleid van de gemeente Vlaardingen, waarbij de gelden die beschikbaar komen door dat sportclubs hun terrein ver laten en bestemd worden voor woningbouwhet plan te reali- VLAARDINGEN - De kanove reniging Natsec is naarstig op zoek' naar nieuwe bestuursleden. Op donderdag 28 oktober hoopt voorzitter Ber Kalden, dat tij dens de jaarlijkse ledenvergade ring de leden de club aan de Vlaardingse vaart niet stuurloos achterlaten. „Al reeds een halfjaar bestaat er een vacature in ons bestuur voor de post instructie en begeleiding. Ook het bestuurslid voor spon soractiviteiten en PR-zaken stopt binnenkort, terwijl ook de secretaris te kennen heeft gege ven in het voorjaar van 1994 te willen aftreden", schets de Nat- sec-voorzitter de situatie bij zijn club. „De vraag rijst natuurlijk waar om mensen geen bestuursverant- woordelijkheid willen of durven nemen. Is het een kwestie van geen tijd hebben of denken veel leden dat kan ik niet of wat ik ook wel eens heb horen zeggen, die verantwoording durf ik niet aan", aldus Ber Kalden. Als de vacatures niet vervuld worden bij Natsec bestaat het bestuur van de Vlaardingse vere niging uit slechts vier mensen. „En dit zou een zeer zorgelijke situatie betekenen", besluit de Natsec-voorzitter. VLAARDINGEN - Berichten, clubladen en weekbrieven bestemd voor het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of doorgegeven aan onze sport- medewerker Erwin v.d.Lee, telefoonnummer 4343850. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, telefoonnummer 4352615. SPELER V.D. WEEK Ed de Goey In samenwerking met De 1Mario Been Excelsior 6.80 2. John de Wolf Feyenoord 6.75 3. Winston Bogarde Sparta 6.67 4. Jerry Simons Dordrecht '90 6.56 Regi Blinker Feyenoord 6.50 Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.50 Warry van Wattum Dordrecht '90 6.50 3. Marcel Boudesteijn Excelsior 6.44 Dordrecht '90 6.40 3. Michel Langerak Dordrecht T90 6.30 lUlrich van Gobbel Feyenoord 6.25 Errol Refos Feyenoord 6.25 Arnold Scholten Feyenoord 6.25 Rene Klomp Sparta 6.25 Takafumi Ogura Excelsior 6.25 Havenloods en Het Zuiden. Dordrecht '90 Roël Liefden Dordrecht '90 6.10 Gerrie Slagboom Dordrecht '90 6.1*0 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.33 2. Oscar Moens Excelsior fi «w 3. Edward Metgod 6.40 Dordrecht '90 TOPSCORER Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 11 doelpunten

De Havenloods | 1993 | | pagina 5