Patrick Aris grote winnaar van vierde Geul-techniekloop "H" ik' Sr SPORT DE HAVENLOODS PPSC en SMC kunnen zich weer 'thuis' omkleden Heijboer treedt af Meer dan vijfhonderd lopers van start in race Zuidersterloop-serie WK maakt hoge positie geen moment waar Sponsor voor Fortuna Walrus leert waterpoloën VZC naar nationale top DINSDAG 2 NOVEMBER 1993 Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie, Post bus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. Rob Graumeijer alleen op kop VLAARDINGEN Zwalu wen-doelman Rob Graumeijer is alleen aan de leiding gekomen van het zaterdag- en algemeen klassement in het Vlaardings voetbalgala. Antoine Strijbos en Ad de Jong van HVO moesten de Vlaarding se doelman voor laten gaan. In het zondag-klassement blijven aan de leiding de RKWIK-spe- lers Robert Ducaneaux en Ed win Kolsteren. De topscorerslijst laat ook twee koplopers zien. Seref Akansel van Fortuna en Mare Maatsen van HVO voeren dit klassement aan met zeven treffers. Ed de Jong van Cion staat derde met zes doelpunten. In het ploegen-klassement bleef Fortuna koploper met op de tweede plaats het team van HVO. Derde staat de ploeg van RKWIK. Bij de vrouwen gaat de ploeg van DVO aan de lei ding. Bedankt De belangstelling was over weldigend. Niet verwacht en heel verrassend. 25 Jaar sportmedewerker bij de Nieuwe Vlaardingse Courant bezorgde mij vorige week de ene verrassing na de andere. De speciale pagina, de vele reacties uit de Vlaardingse sportwereld en afgelopen vrijdag de receptie sloot een bijzondere week af die ik niet snel zal vergeten. Bedankt al lemaal! Peter Spek Inschrijving voor marathon VLAARDINGEN— De in schrijving voor de 25e Westland marathon is onlangs geopend. Dit loopevenement staat ge pland voor zaterdag 19 maart 1994. Start en finish zijn evenals vorig jaar weer op het terrein van de Bloemenveiling Holland in Naaldwijk. De organisatie wil het jubileum volgend jaar een feestelijk tintje geven. Er kan deelgenomen wor den aan een hele en halve mara thon alsmede aan een vijf en tien kilometerloop. Inschrijfformulieren kunnen worden aangevraagd bij de Stichting Internationale West- land Marathon, Postbus 248, 2690 AE 's-Gravenzande, tele foonnummer 01748-14052. Prijs van derde sporthal omhoog VLAARDINGEN— Met de planontwikkeling van de zo noodzakelijke derde sporthal in Vlaardingen blijft het tobben. Dick van Haren, één van de mensen die via particulier initia tief willen komen tot de realise ring van die sporthal in de Holy, zag zijn plannen onlangs afge keurd door de welstandscom missie van de gemeente Vlaar dingen „Wij hebben een bijge stelde schets ingediend, gemaakt door Kanters Adviesgroep uit Vlaardingen", vertelt Van Ha ren. Of dat de oplossing zal beteke nen moet worden afgewacht. „Rekening moet worden gehou den met het feit dat als gevolg van de door de welstands- commssie verlangde wijzigingen van het plan de kosten fors zul len stijgen", stelt Dick van Ha ren wat somber. De gemeente Vlaardingen heeft nog steeds een bedrag in de be groting staan van 509.000 gul den. „Gezien de gesprekken die inmiddels zijn gevoerd met het Adviesbureali moet er gerekend worden op een verhoging van ruim 2,5 ton", aldus Van Haren, die zegt dat daarmee de realise ring van die derde sporthal weer verder weg is. De welstandscommisie zal zich binnenkort over de nieuwe schetsplannen buigen. SCHIEDAM Een overwin ning was natuurlijk de beste in leiding geweest voor het feest ter ere van de opening van de nieu we kleedkamers. Want voor de allerlaatste maal moesten de spe lers van PPSC, en natuurlijk te genstander Rijsoord, van de ver re (Martinit-)kleedkamers naar veld één wandelen. 'PP' verloor echter in de laatste vijf minuten met 3-2 van Rijsoord daar waar een gelijkspel de verhoudingen beter had weer gegeven. Het mocht de pret van de ope ning echter niet drukken. Met een vrije trap door de voor deze gelegenheid papieren deuren werd een half jaar werken afge rond. De opwaardering van het Thurledecomplex is hierdoor bij na voltooid. Slechts één wens hebben SMC en PPSC nog en dat betreft het toegangsgebeu- ren. Voor de rest zijn beide vere nigingen meer dan tevreden. De twee schitterende kantines 'ston den er al, zij het vrij recent. Het nieuwe kunstgrasveld en hoofd- veld geven ook geen aanleiding meer tot klagen. Met de opening van de acht kleedlokalen en twee verzor gingsruimten zijn de grootste en duurste vier ton voor de klee druimten) projecten verwezen lijkt. Wethouder Bart de Leede was ook verheugd dat de weke lijkse improvisatie achter de rug was. En sportraad voorzitter Frans van K rugten nam de gele genheid te baat om als St Nico- laas alsnog de (zaal-)wisseltrofee aan PPSC uit te reiken en twee (voorspellende) cadeaux aan de trainers van PPSC en SMC te geven. SMC lijkt echter eerder op weg naar het kampioenschap van de 4e klasse G, na de 1-0 overwinning op Alexandria dan PPSC naar het derde periode kampioenschap. Aan de kleed kamers zal het echter niet (meer) kunnen liggen. Sinterklaas was zelfs al present VLAARDINGEN— Na zijn terugtreden als lid van het alge meen bestuur van de Vlaarding se sportraad, heeft Luc Heijboer ook zijn fuctie neergelegd als voorzitter van de honkbalvereni- ging Holy. Overigens hebben beide zaken niets met elkaar te maken. Bij Holy ontstonden af gelopen seizoen verschillen van inzicht tussen het bestuur en sommige commissies. „Dit be trof hoofdzakelijk de werkwijze en invulling van de taken van deze commissies", zegt Rob Flo- ris van Holy. Al eerder dit sei zoen resulteerde dat in het aftre den van de volledige technische commissie. „Aangezien de toch voortdurende sluimerende situa tie naar inzicht van het bestuur de vereniging niet ten goede kwam belegde het bestuur on langs een buitengewone algeme ne ledenvergadering om zodoen de te voorkomen dat het voort bestaan van Holy in gevaar zou komen", aldus Floris. De inzet van deze ledenvergadering was het beleidsplan dat enkele jaren geleden werd uitgezet. „Tijdens deze druk bezochte bijeenkomst werd het gevoerde beleid una niem door de leden goedge keurd, maar hadden Luc Heij boer en secretaris Wil Boonstra al aangekondigd tussentijds af te treden om zo de weg vrij te ma ken voor nieuw bloed binnen het bestuur'.', is de uitleg van Rob Floris. Het terugtreden van Luc Heijboer is een aderlating voor de Vlaardingse club. Heijboer bepaalde jarenlang het gezicht van deze club en onder zijn lei ding werd op meer dan voortref felijke wijze gestalte gegeven aan de opbouw van de jeugdteams en voor een gedegen organisatie van de vereniging. Het uitgedun de bestuur van Holy heeft het plan om in december een alge mene ledenvergadering te hou den en tot die tijd zal Louis den Hartog als waarnemend voorzit ter fungeren. De taken van Wil Boonstra zullen worden waarge nomen door Arie Roozenboom. door PETER SPEK VLAARDINGEN Nog niet eerder in de 45-jarige ge schiedenis van de atletiekvere niging Fortuna stonden zoveel deelnemers aan de start van een wedstrijd- of prestatie loop. Afgelopen zaterdagmid dag, tijdens de vierde Geul- techniekloop, gingen vanaf de atletiekbaan aan de Marnix- laan meer dan 500 lopers van start. De overweldigende be langstelling werd mede ver oorzaakt door het feit dat deze vijftien kilometerloop van Fortuna was opgenomen in het Zuidersterloop-circuit, een loopserie gesponsord door onder andere Wegener Huis- aan-huisbladen, uitgeefster van deze krant. Wij hebben een heel drukke week achter de rug", zegt wed strijdleider Aad Davidse van Fortuna. „Na de eerste wedstrijd in deze serie in Sliedrecht met rond de 500 deelnemers, wisten wij natuurlijk al wat ons te wachten stond. Wij wilden alles toch vlekkeloos laten verlopen en zijn daar nu achteraf zeker in geslaagd." Niet alleen organisa torisch maar ook administratief stond Fortuna voor een hele klus. „Het parcours is natuurlijk geen probleem. Dat staat in de regio erg goed aangeschreven, maar het moet wel goed bemand n start op de vierde Geul-Techniekloop worden en de parcourswachters moeten goed geïnformeerd wor den over hun taak anders kan er nog veel mis gaan. En dan heb ik het nog niet eens over het ver werken van de uitslagen", aldus een tevreden Aad Davidse. Computer De computer is een niet meer weg te denken hulpmiddel bij zo'n evenement. „Gelukkig heb ben wij de beschikking over mensen die daar goed mee kun nen omgaan en speciaal voor dit soort wedstrijden programma's schrijven die onmisbaar zijn", al dus de wedstrijdleider. De Zuiderster-loopserie telt elf wedstrijden. Om in aanmerking te komen voor één van de aan trekkelijke geldprijzen moeten de deelnemers aan acht wedstrij den deelnemen. De tweede wed strijd in deze serie kende een uitstekende winnaar in Vlaar dingen. Patrick Aris van Haag Atletiek kwam met een straat lengte voorsprong als eerste op de atletiekbaan terug. „Ik heb inderdaad geen tegenstand on dervonden. Al vanaf de start heb ik mijn race alleen moeten af werken, maar het is mij niet te doen om als eerste in dit circuit te eindigen. Zo af en toe pak ik een wedstrijd mee. Ik ben nu bezig aan de voorbereiding voor de marathon van New York, die over enkele weken op het pro gramma staat. Deze vijftien kilo meter paste goed in die voorbe reiding", liet de winnaar ont spannen aan de finish weten. Pa trick Aris is geen onbekende in Vlaardingen. Tijdens de Haven loop op Koninginnedag is hij een geduchte concurrent voor Michel de Maat. Tevreden Met veel belangstelling werd na tuurlijk ook uitgekeken naar de prestatie van Fortuna-atleet Wim de Koning. Na de eerste wedstrijd in Sliedrecht nam hij een achtste plaats in op de rang lijst van deze Zuiderster-loopse- rie. De Vlaardinger maakte zijn reputatie in eigen omgeving meer dan waar. Met een tiende plaats in dit sterk bezette veld van lopers heeft hij zijn koppos- tie zeker versterkt. „Het was geen gemakkelijke opgave. De harde en koude wind vooral langs de surfplas zorgde voor veel tegenstand, maar ik ben ze ker tevreden met het resultaat", aldus Wim de Koning, die even later kon constateren, dat zijn tijd van 49 minuten en 19 secon den goed was voor een nieuw persoonlijkrecord op de vijftien kilometer. Fortuna boekte nog meer suc ces. Marius De Snaijer, de vete raan wist met een tijd van 51 minuten en 20 seconden ook zijn race te winnen. Op 20 november staat de derde wedstrijd in deze serie op het programma, de tien Engelse Mijl bij het Rotterdamse PAC. SCHIEDAM De waterkou die dit weekend te voelen was, bevroor ook alle inventiviteit bij het duel VVK-Piershil. Met name de ploeg uit Kethel kon geen moment de hoge positie op de ranglijst waar maken. „Qua mentaliteit hebben we het ge woon afgelegd', hekelde trainer Ron van Dijk de instelling van alle elf basisspelers. Die 'het komt wel goed'-instelling was ook de oorzaak van het gevoeli ge verlies: 1-2. Op basis van de prestatie van de vorige week, een gelijkspel-tegen koploper ZW, mocht er duide lijk meer verwacht worden. Piershil is zeker geen ploeg van het kaliber ZW. Maar met een enorme dosis werklust werd dat ruimschoots gecompenseerd. De gemakkelijkheid waarmee WK zich in vooral de persoonlijke duels bediende, wreekte zich ook keihard. Want de ploeg uit het gelijknamige dorp blonk niet uit in het scheppen van kansen maar ging met de weinige die het kreeg wel uiterst zuinig en doel treffend mee om. Het gemak waarmee de tegen doelpunten vielen was voor Ron van Dijk de aanleiding om alvast vooruit te blikken naar de (straf?-)trainingen deze week. Lob „Je hebt het helemaal aan je zelf te wijten dat er hier thuis twee hele duren punten zijn weg gege ven. En al had je tot kerst ge voetbald, gewonnen had je nooi- t."Het spel van WK was inder daad de hoge posite op de rang- Aan WK n as niet te zien dat er voor promotie gevoetbald werd lijst niet waardig. Het begin was nog de beste periode van de kant van Voetbal Vereniging Kethel. De balcirculatie was goed ver zorgd waarbij steeds de vrije man werd gezocht en gevonden. In schril contrast stond het 'lan ge halen gauw thuis-voetbal' van Piershil. Tot de twintigste mi nuut was er geen goede aanval opgezet en moest Benno Smalle- gange slechts eenmaal hande lend optreden. Het schot van Piershiller Achterberg van een meter of 35 was echter veel te opportunistisch. Gelijkmaker Maar ook WK, ondanks veel balbezit, creëerde te weinig kan sen. Robin Smallegange kreeg nog de beste mogelijkheid maar zijn lob verdween naast het doel van de boomlange Van Leenen. Rond de twintigste minuut ston den echter twee VVK-ers te kij ken hoe Bol op rechts de bal aannam, keek en zag hoe Frank van Amen zich slim bij de twee de paal opstelde. De voorzet over de apathisch toekijkende achterhoede was precies op maat en betekende de, overigens schit terende, 0-1Het verzorgde spel van WK was direct verdwenen. Te laconiek werden passes ver zonden waar elke keer een Piers- hil-speler tussen zat of kon ko men. Mogelijkheden kwamen er echter wel, al waren die meer te danken aan de onkunde van de achterhoede van Piershil. Theo Smit knalde op één van de drie verdedigers die op de lijn ston den nadat Van Leenen een voor zet niet onder controle kreeg. Een misverstand tussen twee verdedigers in de allerlaatste mi nuut van de eerste helft bracht VVK's aanvoerder opnieuw in kansrijke positie. Zijn schot ging ditmaal echter naast. Op dat moment stond het al gelijk. Na een goede pass van 'Roos' van Harmeien werd Theo Smit binnen de zestien aan zijn shirt getrokken. Dat leverde Van Leenen een gele prent en WK de gelijkmaker op. De 'gevloer de' zelf nam de verantwoorde lijkheid om die 1-1 binnen te schieten. Het in de tweede helft naar de kantine toespelende WK pakte de sukkelende draad van de eer ste rondgang 'gewoon' weer op. Een messcherpe counter van Piershil belandde vooralsnog in de bomen maar het had wel een waarschuwing moeten zijn. Nu werd die niet ter harte genomen en WK kreeg die dure rekening direct gepresenteerd. Het was opnieuw Bol die vanaf rechts langs vier verdedigers mocht lo pen. Hij zocht wederom de dit maal kaatsende Frank van Amen en de manier waarop zijn droge schuiver tussen alle verde digers door ging was tekenend voor de wedstrijd. Het beteken de echter wel de voorsprong die tot het eind werd vast gehouden. „Ons spelletje is op veel balbezit gebaseerd. Daarbij moet er veel bewogen worden. Ik kan me niet voorstellen dat er vandaag ie mand warm is geworden", aldus Ron van Dijk na afloop. Daar mee sloeg hij de spijker op de kop. Want slechts de kou kreeg de handen op elkaar. VLAARDINGEN Het spon soren van een sportclub is geen bijzonderheid meer. Bijna elke vereniging heeft wel een bedrijf dat op de een of andere manier betrokken is bij de club. Niet alleen het eerste team staat in de belangstelling bij de sponsors. Ook pupillenteams verschijnen tegenwoordig al met een sponsor op het shirt op het veld. Hoe moet je met dit fenomeen om gaan? Frits Suèr, voormalig pre sentator van AVRO's sportpa- norama en nu PR-functionaris van het verzekeringsbedrijf Na tionale Nederlanden was don derdagavond te gast bij de voet balvereniging Fortuna om over zijn ervaringen te praten. Frits Suèr onderstreepte in zijn betoog, dat sponsors creatief met sportclubs dienen om te gaan om de invloed op het ver groten van de naamsbekendheid te versterken. „Niet alleen kun nen shirtreclame en reclamebor den daartoe bijdragen, maar ook het verbinden van de bedrijfs naam aan bijvoorbeeld bijzon dere sportevenementen en toer nooien kan al een uitstraling voor de sponsor betekenen", al dus Suèr in het clubhuis van Fortuna. Frits Suèr liet ook we ten, dat de sportclub een uitste kende locatie is om zakelijke re laties te leggen in een ontspan nen sfeer. Beide partijen kunnen voordeel halen uit een goede re latie tussen een sponsor en een sportclub. Fortuna voegde meteen ook de daad bij het woord door Dick Vreeswijk, eigenaar van restau rant Del Plaza uit de Holy coach-jassen te laten overhandi gen aan de selectie. - r Met veel inzet werd er door de leerlingen van de Vlaardingse basisscholen gestreden om de hoogste eer op het jaarlijkse waterpolotoernooi in het Kolpabad. VLAARDINGEN De sectie schoolsport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie verwerkte in het Kolpa-bad het inmiddels niet meer weg te denken waterpolotoernooi voor leer lingen van de Vlaardingse basisscholen. Niet minder dan tien teams hadden zich voor dit toernooi ingeschreven. „Leden van de zwemvereniging Walrus zorgde voor de belegelei- ding, waardoor de teams zich zoveel mogelijk aan de waterpolo- spelregels konden houden", zegt Bianca Lagendijk van het bureau sportstimulering. „Het werd een sfeervol toernooi, met veel be langstelling van ouders en mede-leerlingen van de deelnemende scholen." Het toernooi werd afgewerkt in twee poules van vijf teams. In poule 1 werd de ploeg van Ambacht eerste, met op de tweede plaats het team van De Hoeksteen. Derde werd de ploeg van Willibordus, vierde Jan Ligthart en de vijfde plaats was er voor De Schakel. In poule 2 ging de overwinning naar het team van de Schakel. Spanning was er in de strijd om de tweede en derde plaats. Uiteindelijk veroverde de ploegen van De Zuidbuurt en De Wetering evenveel punten en ook het doelsaldo bleek gelijk. De vierde plaats was voor het tweede team van Ambacht, terwijl de rij werd gesloten door de Barberaschool. Het volgende schoolsport-evemenent staat alweer op 17 november op het programma. Dan wordt het damtoernooi gehouden. „Hiervoor bestaat bij de basisschoolleerlingen altijd veel belang stelling. Vorig jaar schreven 110 kinderen in en ook dit jaar zijn de verwachtingen weer hooggespannen", aldus Bianca Lagendijk. Het damtoernooi, dat wordt georganiseerd in samenwerking met de Vlaardingse Damvereniging wordt weer gehouden in het schoolgebouw van het Open Venster. VLAARDINGEN Onder leiding van trainer Chris Aartsen werkt de zwemvereniging VZC zich langzaam naar de nationale zwemtop. De Vlaardingse vereniging bewees dit feit opnieuw tijdens een sprintgala in Alkmaar. In het totaal klassement behaalde VZC een zesde plaats, maar verder werden er acht nieuwe clubrecords. De clubrecords werden gezwommen door een estafetteploeg bestaande uit Brenda Starink, Karin Stein, Conny Boer-Buijs en Wilma van Hofwegen. Jaap Buitelaar scherpte zijn clubrecord aan op de vijftig meter vlinderslag en bracht het op 32,3 seconden. Op de vijftig meter rugslag kwam de Vlaardinger tot een tijd van 32,8 seconden. Brenda Starink verbeterde de clubrecords op de afstanden vijftig meter rugslag (30,8 seconden) en honderd meter wisselslag (1 minuut 7,5 seconden). Renee Snoek besloot de rij door de vijftig meter school slag te zwemmen en te brengen op 38,7 seconden. m SPELER V.D. WEEK Andre van den Heuvel In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1John de Wolf 14. NicoJalink Sparta 618 2. Winston Bogarde Sparta 6.64 16. Gerrie Slagboom Dordrecht '90 6 17 3. Warry van Wattum Dordrecht '90 6.58 4. Jerry Simons Dordrecht '90 6.55 5. Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.50 6. Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.42 7. Marcel Boudesteijn Excelsior 6.40 8. Regi Blinker 9. Errol Refos 17. Takafumi Ogura Excelsior 6.10 18. Maarten Admodikoro Dordrecht '90 6.09 Roel Liefden Dordrecht '90 6.09 20. Ron van den Berg Sparta 6.08 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.42 10. Michel Langerak Dordrecht '90 6.25 11Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.22 Rene Klomp Sparta 6.22 2. Oscar Moens Excelsior 6.64 Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.50 3. Edward Metgod Sparta 6.42 13. Peter Bosz Feyenoord 6.20 14. Arnold Scholten Feyenoord 6.18 TOPSCORER Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 10 doelpunten

De Havenloods | 1993 | | pagina 5