en Viv en Frans... RADIO RIJNMOND WM 1 Radio Rijnmond redt Stads TV Circuit nu ook bij Rijnmond h V. Spannende spelshow eind deze maand van start Marathon van Penang valt Rijnmond zwaar lS*jü-'"li ,1 jA ;:*v kX' 1 ff s'V W4, TT -V; DINSDAG 2 NOVEMBER 1993 MAANDELIJKS IN EEN OPLAGE VAN EEN HALF MILJOEN EXEMPLAREN BIJ DE HAVENLOODS EN HET ZUIDEN IN HET ZENDGEBIED VAN RADIO Reporter ML NOVEMBER 1993 - ZEVENDE JAARGANG NR. 11 „m*,* >*j - s' Van onze speciale verslaggever Jaap Dejjbel Maandenlang leek het een onbereikbaar ideaal; het lopen van de loodzware marathon van Penang in Ma leisië, maar voor de groep Radio-Rijnmond-lopers die naar Penang was vertrokken, werd het op zondag 4 oktober keiharde werkelijkheid. Toen de vijfenveertig lopers aan de start stonden, zal menigeen nog in een flits hebben teruggedacht aan de week voorbereiding in Maleisië, die aan de Penang-marathon voorafging. De ontvangst op het vliegveld tevreden rond. Zijn groep was van Penang, en in het meer veilig binnen en onder politie- dan schitterende Bayview begeleiding naar de luxe ver- Pacific-hotel beloofde op die blijfplaats geloodst, maandag de 27ste september Maar ondanks die ontvangst in ieder geval veel. Met zang liepen de atleten met de schrik en dans werd de Nederlandse om het hart rond. Uiteraard delegatie van ruim negentig wisten ze dat de omstandig- man vermaakt. En dat sloeg heden op dit Maleisische ei- ondanks de vermoeidheid - land zwaar zouden zijn door het merendeel had een nacht de hoge luchtvochtigheid overgeslagen - goed aan. Snel- reisleider Gijs van Maanen liep Lees verder op pagina 3 Het programma heet Suzanne, naar de presentatrice, Suzanne Mulder, maar de nieuwe spelshow die Radio Rijn mond vanaf 29 november elke werkdag 's middags van twee tot vijf in de ether brengt, wordt gemaakt door drie men sen die hun sporen bij het regionale station al hebben ver diend. Behalve Suzanne zelf zijn dat Vivian de Koning en Frans van Dun. Voor geen van drieën zal het tijd stip waarop zij in de toekomst te horen zijn verrassingen brengen. Frans van Dun bestuurt al sinds vele jaren deRR Expresse, de mu zikale trein die rijdt van twee tot vier, en Vivian en Suzanne vorm den het duo dat van vier tot vijf De Weg naar Kralingen bewan delde op zoek naar interessante historische onderwerpen. Hoewel de formule nog jarenlang had kunnen werken, wilde Radio Rijn mond toch iets anders in de mid dag. Wat lag dus meer voor de hand dan de mensen die de middagprogramma's al maakten, bijeen te brengen voor de nieuwe show? 'Verzin een studioprogramma met publiek.' Zo luidde de op dracht die de drie meekregen van hoofdredacteur Nico Haasbroek. In Mediacentrum West heeft Ra dio Rijnmond nu immers de be schikking over een grote studio die plaatsbiedt aan tachtig tot honderd mensen. De studid, die uiteraard in technisch opzicht uit stekend is geoutilleerd, beschikt verder over een podium van flinke afmetingen. Daarop werd al een paar keer live-muziek ge maakt, onder andere door Back to Basics tijdens de Soulnacht. Vanaf eind deze maand wordt de ruime studio dus ook structureel gebruikt. Suzanne wordt een programma waarin telkens twee teams hun parate kennis kunnen toetsen. Elke uitzending worden vragen gesteld op het gebied van de ac tualiteit, muziek, film, boeken, cultuur, sport e.d. Dat gebeurt in twee ronden. De eerste ronde wordt gespeeld met de drukknop op tafel. Het team dat het eerst het antwoord weet op een vraag, drukt op de knop en mag het ant woord geven. De tweede ronde is van een wat zwaarder kaliber. Hierin hebben de twee keer vijf spelers bedenktijd. In de derde ronde tenslotte stelt de ene groep vragen aan de an dere. Zodoende kunnen de teams proberen elkaar onderuit te ha len. Wie zijn dat dan die aan Radio Rijnmonds nieuwe spelprogram- ma deelnemen? 'Dat kan iedereen zijn,' vertellen Frans, Vivian en Lees verder op pagina 2 Toch nog onverwacht gebeurde wat onver mijdelijk was: het Omroepbedrijf Rot terdam vroeg zijn faillissement aan en de redactie van Stads TV werd de straat op geschopt. Niet alleen was Stads TV zijn huisvesting aan de Leuvehaven kwijt, ook kwamen de dagelijkse nieuwsuitzendingen in het geding doordat geen gebruik meer kon worden gemaakt van bestaande faciliteiten en studio's. Bij het GEB werd in allerijl een noodstudie inge richt en Radio Rijnmond bood Stads TV voorlopig onderdak in Mediacentrum West aan de Mathe- Cameraman Martijn 't Hart zal zich de perikelen lang blijven heugen. Hij werd door een functiona ris van het failliete Omroepbedrijf Rotterdam met een gebroken neus het ziekenhuis in geslagen. (Foto Roland Vonk) Meer op pagina 2 Het Rotterdamse culturele uitgaansblad Circuit heeft onderdak gevonden by Radio Rijnmond. De redactie is gevestigd in Mediacentrum West aan de Mathenesserlaan. Circuit wordt maandelijks (d.w.z. tien keer per jaar) gratis verspreid via meer dan 250 adressen in Groot-Rotterdam, niet alleen horecabedrijven, maar ook boekhandels en CD-winkels, culturele instellingen en bibliotheken. Daarnaast kent Circuit abonnementen. Net als Magazijn, een uitgave ran de Stichting Uit Promotie Rotterdam, publiceert Circuit de complete uitgaansagenda van Rotterdam en omgeving, maar anders dan Maga zijn bedrijft Circuit ook algemene journalistiek waarmee vooral wordt gemikt op een jong geïnte resseerd publiek. Het novembernummer dat vorig weekend is verschenen, is het laatste van drie 'overgangs nummers'. Er wordt gewerkt aan een bredere redactionele formule die zich richt op lezers van 18 tot 40 jaar. Dat Circuit de Pietje Bell van de Rotterdamse journalistiek blijft staat natuurlijk buiten kijf - wat dat betreft komen Radio Rijn mond en het blad al duidelijk uit dezelfde hoek. In december verschijnt de eerste Circuit gemaakt volgens die formule. In het jongste nummer staan interviews met de schrijver Marcel Möring, de filmmaker Pim de la Parra en de choreograaf Ed Wubbe, een verhaal over de bedreigde natuur van de Noordrand en een zeer kritische bespreking van het vorige week door de Koningin geopende Nederlands Architec tuurinstituut. Naast Circuit blijft de Radio Rijnmond Reporter gewoon bestaan - sinds kort in een nieuw jasje. Mooi hè?

De Havenloods | 1993 | | pagina 7