En volgend naar Bali! F.6.50 Reporter ƒ345.- Lee's speciale gala Niks live 0 la la! Met Rijnmond- Express naar Parijs 3 GRATIS! Reporter RADIO RIJNMOND Kom naar Radio Rijnmond TOT 70% KORTING OP ONZE BESTE MERKEN GELDIG TOT EN MET 20 NOVEMBER ZIE HOE EENVOUDIG U TV-PROGRAMMA'S Kil HIT OPNEMEN. AKAI DINSDAG 2 NOVEMBER 1 Vervolg van voorpagina hoog, maar dat het zo erg zou zijn, nee. Niettemin werd die mid dag nog een half uurtje gelopen. Het maakte de stemming er niet vrolijker op. Werkelijk druipend van het zweet riep menigeen na die trainingssessie: 'Dit is gekken werk' en: 'Hier vallen nog doden'. Nachtrust Nachtrust doet vaak wonderen. En zo groeide gedurende de week toch steeds meer het vertrouwen van de lopers, die samen met de begeleiders genoten van hun ver blijf, dat gelardeerd was met tal van interessante excursies langs Maleisische bezienswaardighe den, feestjes in de tuin of relax uurtjes bij het zwembad of aan het palmenstrand, dat direct aan de hoteltuin grensde. Fysiotherapeut Leo Tahl, eige naar/directeur van Medico-fit, verzorgde dagelijks de lopers in zijn tot 'Praathuis' omgedoopte kamer en hij merkte dat het ver trouwen steeg: 'De kwinkslagen waren niet van de lucht. De sfeer was uitstekend en de aanvanke- lijke angst was snel verdwenen'. Al die spanning, die concentratie en voorbereiding ging aan een deel van de groep voorbij. Dat waren de fans of meegaanders, die niet verplicht waren deel te nemen aan het dagelijks ritme van de marathonlopers. Die groep flierefluiters hoefde namelijk niet op tijd naar bed, zij hoefden er niet op te letten wat ze dagelijks aten en zij konden zich zonder pardon tegoed doen aan het bier. En de enige zorg die zij hadden was, waar die dag weer voortreffelijk getafeld en aansluitend gestapt zou worden. Discotheek Mutyara of Hippo drome of toch weer de Twenty- Twenty-pub gevestigd in het o zo Aziatische Georgetown, dat een half uurtje met de taxi verwijderd lag van het hotel. Daar kon men zich laven aan het uitstekende Maleisische bier, dat met zeven- eneenhalve piek per glas overi gens duur betaald was. En zo kon het gebeuren dat een groep nachtbrakers het hotel binnenwandelde op het moment dat een deel van de marathon lopers zich opmaakte voor de In opdracht van Radio Rijnmond Mathenesserlaan 155, 3015 CJ Rotterdam Tel. 010-4364436 gerealiseerd door Kuijpers&vanDijl MediaMaatschap Binnen Walevest 21, 3311 AA Dordrecht Tel. 078-148847 en uitgegeven door Wegener Huis-aan-huisbladen BV Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Tel. 010-4699911 Radio Rijnmond Reporter verschijnt maan delijks als bijlage van De Havenloods en Het Zuiden in een oplage van een half miljoen exemplaren in het zendgebied van Radio Rijn mond (93.4 FM) Ja, daar is-t-ie weer: Lee Towers. In Ahoy. Drie avon den lang het Gala van het Jaar, op 10, 11 en 12 decem ber. 'Dit jaar ga ik u speciaal verras sen. Vandaar dat mijn Gala of the Year de ondertitel Special Request heeft meegekregen,' ver telt Lee desgevraagd. Hij heeft er helemaal zin in. 'Natuurlijk zing ik mijn nieuwste successen en gouwe ouwe. Maar een belang rijk deel van het programma heb ik speciaal gewijd aan de Gordel van Smaragd, de Archipel van de Stille Kracht..., kortom: Indone sië.' Wie de lijst van medewerkers be studeert, ziet in één oogopslag wat Lee Towers bedoelt. Sandra Reemer, The Blue Diamonds, Andy Tielman, Wieteke van Dort, de Suara Maluku Band en Broery zijn ar tiesten die een duidelijke band met Indonesië hebben. Met com mercials op Radio Rijnmond hoopt Lee Towers zijn publiek alvast in de juiste sfeer te bren gen. Kaarten voor de gala-avon den zijn verkrijgbaar bij Ahoy en op de bekende voorverkoop adressen. training. Dat was dan zo rond half zes 's morgens, want half zes was ook het tijdstip waarop de mara thon zondags van start zou gaan. Verkoeling De week ging voorbij als een blik semflits en waar iedere loper op had gehoopt, gebeurde. De laat ste dagen was het weer al onsta biel geweest en op de alles- beslissende zondagmorgen re gende het ook. En dat betekende verkoeling en wat meer zuurstof. In het pikkedonker gingen de twaalfhonderd deelnemers van start. Met soms gevaar voor eigen leven werkten zij het parcours af. Een parcours dat op veel plaat sen niet was afgezet. En dat nau welijks omzoomd werd door pu bliek. Want één ding was zeker, voor veel eilandbewoners was de Penang-marathon net zo'n onbe kend fenomeen als de Elfsteden tocht. Terwijl 'onze helden' al uren over het asfalt zwoegden, vertrokken de fans in een van airconditioning voor ziene bus om half acht vanaf het hotel, naar de marathonfinish. En de stappers maakten voor het eerst sinds hun komst, door chronisch slaapgebrek, moeilijke tijden door. Moeilijk had den de lopers het ook. Op het moment dat Wim Veenman als eerste Ra- dio-Rijnmond-loper in een tijd van 2 uur en 58 minuten finishte, scheen de zon al geniepig aan een wolkenloze hemel. De eerste reactie van Wim was dan ook: 'Dit nooit meer'. Begrijpelijk want de warmte viel als een deken op ie dereen neer en het ergste werd gevreesd. Ten onrechte overi gens. Snelste vrouw De een na de andere Radio-Rijn- mond-loper kwam over de finish, ook de deelnemende vrouwen, van wie Martha Schruier de snel ste was. En ze werden geestdrif tig begroet door het contingent fans, dat door hun enthousiasme de aanvankelijk apatisch toekij kende autochtonen, meesleepten. Al snel werd de Nederlandse drie kleur met veel elan rondgedragen door een fors ogende Penanger, die nog nooit het aap-noot-mies onder ogen had gehad. Na 5 uur en 20 minuten bereikte de laat ste Rijnmonder het eindpunt, het was de 69-jarige Jan Vark, die de dagen daarvoor nog geteisterd werd door darmklachten. Een gevoel van trots trok door de Hollandse linies. Ze hadden het gefikst, op één na, de uiterst on gelukkige Philip Verwaal geveld door een zweepslag na al vijftien kilometer. Glazen bier De vreugde was groot, bijna net zo groot als de glazen bier, die enkele uren na de finish eindelijk aan de rand van het zwembad ge nuttigd konden worden. De ont beringen werden met het goud gele vocht weggespoeld en alle ellende was op het knallende slot feest, die avond, zeker vergeten. Voorzichtig werd er al gein- formeerd naar de volgende exo tische Radio-Rijnmond-mara- thon-reis, die naar Bali volgend jaar juni? Want Gijs van Maanen en Hans van Vliet wisten het ze ker, die reis gaat door. Drie marathonlopers verdien den geld met hun deelname. Wim Veenman streek 800 Maleisische dollars op (onge veer 500 gulden) voor zijn tweede plaats bij de vetera nen. Corrie Wolfers verdien de 500 dollar, omdat ze tweede werd bij de senior-ve teranen en André Peer kreeg altijd nog 300 dollar met zijn zesde plaats bij de veteranen. Eén keer per maand komt Rijnmonds Diep Cultuur live uit Zaal De Unie, en in no vember is dat op zondag de 21ste. Dan komt de Rotterdamse com ponist en slagwerker Arend Niks laten horen hij ver hij is gevor derd met de compositie-opdracht die hij van de SKVR, de RKS en Radio Rijnmond heeft gekregen. Hem is gevraagd een stuk te com poneren voor een popgroep. In Rijnmonds Diep Cultuur Live wordt het voor het eerst uitge voerd door tien leerlingen van de SKVR. In totaal werden compositie-op- drachten verstrekt aan vier Rot terdamse componisten. Om beur ten komen zij hun vorderingen toelichten. In dezelfde uitzending kunt u opnieuw kennismaken met het Doelenensemble dat na een jaar afwezigheid weer in een se rie in De Doelen te horen is. Publiek is van harte welkom bij Rijnmonds Diep Cultuur Live. 21 november, 11.00-12.00 uur: Rijnmonds Diep Cul tuur Live. In november kunt u drie keer met een speciale RR-Expresse naar Parijs, en dat voor heel weinig geld. Negenennegentig gulden om precies te zijn. Vertrekdata 13, 20 en 27 novem ber. Deze Radio-Rijnmond-Clubreis is een tweedaagse reis per luxe tou ringcar naar de Franse hoofdstad. Op de heenweg wordt gepauzeerd in Kortrijk. Omstreeks 13.30 uur arriveert u in Parijs. Daar volgt een uitgebreide rondrit langs beroemde plekken als de Are de Triomphe, de Champs Elysees, de place de la Concorde, de Madeleine en de Opéra. U krijgt ook voldoende tijd om te winkelen of de stad op eigen gelegen heid te bekijken. Enkele suggesties: de Eiffeltoren, de Sacré Coeur, de Notre Dame, het Centre Pompidou, het Louvre. U overnacht in een echt Parijs' hotel waar de bus u aan het begin van de avond heenbrengt. De volgende ochtend krijgt u ontbijt en wordt u naar Montmartre gebracht, 's Middags om drie uur vertrekt de bus naar huis. De prijs van 99 is inclusief het vervoer per luxe touring car, de rondrit in Parijs en het verblijf in een tweepersoons kamer met douche en toilet en ontbijt. Toeslag 1-persoons- kamer 35. Gewenste vertrekdatum: 13 20 27 november (omcirkel gewenste"! datum) Geboortedatum: M/V Naam: Adres: Postcode: Medereizig(st)ers: Woonplaats: 93,4 FM 07.00 Hans Verbeek. Uitgebreid nieuws om 7.30 en 8.00 uur. Actualiteiten, achtergronden en reportages om 7.03 en 8."" 1 om 7.45 uur. Column om kwartier weer en verkeer en véél muziek. rare jes om 7.03 en 8.03 uur. Krantenoverzicht om 7.15 uur. Sport Column om 7.55 uur. Uitgaansagenda om 8.32 uur. Elk 09.00 Nederlandse muziek. Henriëtte Geeve. 10.00 Hans van Vliet in de ochtend. Met Leon Boele en Menno Tammir Verhaal, de grinttegel, de Vijf van Vroeger. 12.00 Chris Vemer. Met van 12.00-12.30 uur: maandag: beeldende kunst met Dingenus van de Vrie; dinsdag: muziek met Arie Groeneveld; woensdag: boeken met Maria Heidén; donderdag: film met Anneloek Sollart; vrijdag: theater met Frank van Dijt. Van 12.30-13.00 uur: Editie Half Eén. Van 13.00-13.30 uur: de Gast van de Week. 14.00 RR-Expresse. Frans van Dun bestuurt de muzikale TGV. 16.00 Uit en thuis. John Buysman haalt een luisteraar op per taxi. 17.00 Erik Post. Van 17.30-18.00: Editie Half Zes. 18.00 Post aan de telefoon. 19.00 Telecommunicatie met luisreraars. 10.00 Het weekoverzicht. Ineke Moerman. 10.30 Vonkey business. Roland Vonk. 11.00 Het Motorpaleis. Wilfried de Jong. 12.00 De Akai-Rijnmond 30. Reint Jan Pötze. 14.00 RR-sport. Peter Ouwerkerk. 17.00 Deelder draait..., en jullie luisteren! Jazz met Jules. 18.00 Het programma van Wim Kerkhof. 19.00 RR-sport.Peter 22.00 Ouwerkerk. 10.00 Rijnmonds Diep. Liesbeth van der Kruit. 11.00 Rijnmonds Diep Cultuur. Frank van Dijl. 12.00 Oldtimers. Hits van toen met Pieter Leen. 13.00 RR-sport. Leon Boe- 18.00 le/Victor Deconinck. Eigen nieuws elk heel uur en bovendien om 7.30 uur. Actualiteiten op werkda gen: 7.03, 8.05, 12.30 en 17.30 uur. Actuele programma-informatie op Teletekst-pagina 873. Radio-Rijnmond-nieuws op Teletekst-pagina 874. Zin in een dagje Rotterdam? Kom dan samen met uw colle ga's of met de leden van uw club of vereniging met de bus van Radio Rijnmond. We hebben namelijk een leuke sug gestie voor een dagje uit met het hele bedrijf. Uw hele gezelschap wordt opgehaald op de door u aangegeven plek binnen een straal van vijftig kilometer van Rotterdam, 's Ochtends gaat u naar het nieuwe warenhuis op de Lijnbaan: de Grote Lijn (vh Ter Meulen) waar u met koffie en gebak gezellkig wordt ontvangen. Tus sen de middag wordt daar een heerlijke eenpansmaaltijd geserveerd waarna u met de bus naar Mediacentrum West wordt gebracht. Daar bezoekt u de nieuwe studio's van Radio Rijnmond en woont u de live uitzending van het programma Suzanne (zie voorpagina) bij. U krijgt een drankje, een hapje en nog een drankje en u kunt leuke Radio- Rijnmond-artikelen kopen in ons winkeltje. Een hele dag uit en thuis van half tien tot een uur of zeven. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: 45. U kunt u opgeven met onderstaande bon. U krijgt dan van ons bericht en een acceptgiro. Geboortedatum: Geboortedatum: Geboortedatum: I Ja, ik (NAAM): geef ons (VAN BEDRIJF/VERENIGING): op voor uw gezellige dagje Rotterdam. I Wij komen met(AANTAL) personen. I ONS ADRES: Ik sluit een girobetaalkaart of eurocheque bij ter waarde van de helft I POSTCODE: PLAATS: TELEFOON: i GEWENSTE DATUM: GEWENSTE OPSTAPPLAATS: Betalingsvoorwaarden: M/V M/V j M/V j "1 van de reissom. Het restant betaal ik bij vertrek van de bus. Handtekening: Deze bon opsturen naar: Europa Express, Postbus 32, 3220 AA Hellevoetsluis. I1 II I Sturen naar Radio Rijnmond, Afd. Nevenactiviteiten, Postbus 1515,3000 BM Rotterdam. I1 Zo maken we ruimte voor onze nieuwe collectie '94. Rinck ruimt op. En hoe! Op monturen van topmerken geven wij de zogenaamde 'kwali-kijk-korting' van maar liefst 30, 50 of zelfs 70%! Van de prijs doen we wat af, van onze service nooit! Prima hoor, die 'kwali-kijk-kortingen' op onze monturen. Maar onze service doet aan die korting niet mee, die blijft gewoon 100%! Zoals u gewend bent van Rinck Opticiens. Bij aankoop van een van de aanbiedingen krijgt u een flesje Rinck-brilspray kado! Gewoon gratis, dat is nou typisch iets voor Rinck! Het programmeren van TV-programma's gaat gewoon via teletekst. U roept via de afstandsbediening v«yi de Akai videorecorder de teletekstpagina op met programma-informatie over een bepaalde zender op een bepaal de datum. Met de cursor van de afstandsbediening wijst u het programma aan dat u wilt opnemen. Met PDC (Program Delivery Control) mist u nooit meer het einde van een spannende film. Zelfs met wanneer de film enkele dagen verschoven wordt. De opname-instructie blijft immers in het geheugen van de videorecorder zit ten. Met een nieuwe Akai videorecorder kunt u direkt alle teletekstfuncties gebruiken en PDC uiteraard vanat het moment dat de zenders in Nederland deze codes gaan uitzenden.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9