SCHLECKER „Sportraad moet enige adviesorgaan worden van het college van B en W" SPORT Boodschappen.. SPARTA - PSV Echt HEM A SCHLECKER modern prijsberoemd DE HAVENLOODS Spirit in de aanval Vincent Fokkema succesvol op indoorkampioenschappen 25 -sprits of -moppen, nu 500/1 75 im Sparta-PSV ditmaal om de beker ka Europees voetbal mooiste dat er bestaat Te koop MAZDA Te koop FIETS Te koop VOLVO Te koop TOYOTA Te koop LADA SCHLECKER DINSDAG 9 NOVEMBER 1993 Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie, Post bus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. door PETER SPEK VLAARDINGEN- Korfbal vereniging Spirit laat zich niet zomaar verdrijven van haar complex aan de Geert de Groot elaan. Ondanks de uitkomsten van de structuurschets van de gemeente Vlaardingen, waarin voor Spirit op deze locatie geen plaats meer is, heeft de club een offensief ingezet met als doel vooral de gemeenteraadsleden te doordringen van het feit dat Spi rit helemaal niet weg wil uit de Westwijk. Een speciaal voor dit doel inge stelde werkgroep zal binnenkort een brandbrief verzenden aan alle raadsleden en ook is de werkgroep een onderzoek ge start naar de juridische aspecten om de korfbalclub aan de Geert de Grootelaan te houden. De werkgroep kijkt evenwel verder. Als mocht blijken dat Spirit toch moet vertrekken dan wordt er nu al gekeken naar een alterna tieve locatie in Vlaardingen. Huldiging bij HVO VLAARDINGEN- Voet balvereniging HVO huldigde afgelopen vrijdagavond in het clubhuis een aantal jubi larissen. De voetbalclub uit de Holy huldigde de leden J.van Es en R.Post voor het feit dat zij veertig jaar lid zijn van de vereniging. Voor het 25-jarig lidmaat schap werden in het zonnetje gezet E.Bakker,R.Verweel. R.Danse, Th.Lankhorst, R. Op den Kelder en L. Van den Oever. Op de gezellige bijeen komst waren ook aanwezig de leden die al eerder een huldiging bij de vereniging ondergingen. ZWEMMEN - Zowel in het Kol- pabad als in het Holybad kan de jeugd op woensdag terecht voor een recreatieve zwemmiddag. In beide zwembaden kan er gespeeld en ge zwommen worden met diverse speel materialen. Het Kolpabad is elke woensdagmid dag voor deze activiteit geopend van 14.30 uur tot 15.30 uur. Het Holy bad van 14.30 uur tot 17.00 uur. gehoor gegeven aan de uitnodi ging om met elkaar eens te dis cussiëren over de toekomst van VLAARDINGEN Een op- de georganiseerde sport merkelijke eensgezindheid onder Vlaardingen. de sportbestuurders was zicht- baar op het symposium van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. De jubilerende sport raad organiseerde dit symposi um in de Harmonie en een kleine honderd sportbestuurders, spon sors en beleidsmakers hadden Het symposium kende drie inlei ders. Allereerst was dat Agnes van Ardenne, wethouder met in haar portefeuille sport en recrea tie, John Maas, voorzitter van de korfbalvereniging Spirit en Gerard van Baarlen, beleidsme dewerker van het Nederlands Op de clubkampioenschappen indoor van atletiekvereniging Fortuna stond ook het onderdeel kogelstoten op het programma VLAARDINGEN De jeugd van atletiekvereniging Fortuna presteerde goed op de indoor-clubkampioenschappen die in de sporthal Westwijk werden gehouden. Vincent Fokkema stak met kop en schouders boven zij clubgenoten uit. De talentvolle Fortuna-atleet won zowel de veertig meter, het hoogspringen en het kogelstoten. Op de veertig meter liep hij naar een tijd van 6,5 seconden. Op het hoogspringen moest hij de eerste plaats delen met Wouter Bot met een hoogte van 1,30 meter. Op het kogelsto ten kwam hij tot een afstand van 9.79 meter. Opvallende prestaties waren er verder voor Frank van der Weck, die de veertig meter liep in 7,0 seconden en bij het kogelstoten kwam tot een afstand van 5,25 meter. Verder uitslagen; Kelly Ringlever veertig meter 7,2 seconden. Hoogspringen 0,90 meter. Maik van der Gaag kogelstoten 7,13 meter. Lizbeth Pons veertig meter 7,1 seconden, hoogspringen 1,05 meter en kogelstoten 5,30 meter. Amanda Elfers hoogspringen 1,05 meter. Anne Akerboom veertig meter 6,7 seconden en kogelstoten 5,92 meter. Arno Warmolts kogelsto ten 6,72 meter en Bastiaan Kester hoogspringen 1,25 meter. Korfbaltoernooi in de sporthal VLAARDINGEN— Korfbal vereniging Oranje Nassau orga niseert op zaterdag 13 en zondag 14 november een groot zaalkorf- baltoernooi in sporthal West wijk. De meeste korfbalclubs ge bruiken dit toernooi als een laat ste voorbereiding voor het ko mende seizoen. In de Vlaardingse sporthal ko men zowel jeugd- als senioren teams in actie. Aan het toernooi doen mee de ploegen van Alba tros (Castrop Rauxel), De Da- naiden (Leiden), Dijkvogels (Maasdijk), Hebbes (Utrecht), Olympia (Spijkenisse), ONDO ('s-Gravenzande), Overkanters (Rotterdam), SEV (Leidschen- dam), Sirene (Uden), Sperwers (Rotterdam), Trekvogels (Rot terdam) en de Vlaardingse ploe gen Spirit, Vlaardingen en Oran je Nassau. Zowel zaterdag en zondag be gint het toernooi om 09.00 uur. Olympisch Comité/de Neder landse Sport Federatie. Onder leiding van oud-betaald voetbal scheidsrechter Ignace van Swie ten werd het een boeiende avond, waarbij echter in de af sluitende plenaire vergadering de kritische vragen uit de Vlaar dingse sportwereld achterwege bleven. De deelnemers hadden al, zo bleek achteraf, uitvoerig in de workshops gediscussieerd over het uitzetten van een koers voor de sport in de komende jaren in Vlaardingen. De stelling voor dit symposium 'in een activerende gemeente kunnen georganiseer de sport en gemeente niet buiten elkaar', was dan ook zeer uitda gend en lokte in de zes work shops vele uiteenlopende reacties uit. Ook werd de stelling bij de symposiumgangers gedeponeerd 'dat de gemeente er voor moet zorgen dat er in iedere woonwijk van Vlaardingen voldoende aan bod van georganiseerde sport en recreatie moet zijn'. Met de on langs gepresenteerde structuur schets van de gemeente, waarbij veel sportcubs hun accommoda tie moeten verruilen voor een plek ergens anders in de stad samen eventueel met een andere vereniging was een zeer actuele en gedurfde stellingname. Confrontatie Wethouder Agnes van Ardenne schuwde de confrontatie dan ook niet met de symposium deelnemers. „Ik ben van mening dat in iedere woonwijk in onze stad voldoende aanbod van ge organiseerde sport en recreatie moet zijn. Ik beschouw dit als een kerntaak van de gemeente. Hoe de clusteringen van de veld- sportverenigingen ook gaat uit pakken, maar per wijk zullen sportvoorzieningen aanwezig moeten blijven", aldus de wet houder Ook de dialoog tussen de sport en de politiek via de Vlaardingse raad voor Sport en Recreatie was voor de wethouder een be langrijk gegeven. „Die bunde ling van alle georganiseerde sport in Vlaardingen is een ver worvenheid waar we met recht trots op mogen zijn. In deze sportraad, waarin de politiek is vertegenwoordigd, is een belang rijk adviesorgaan voor het colle ge van burgemeester en wethou ders, dat zijn waarde heeft bewe zen. Daarom vind ik het de hoogste tijd dat de sportraad het enige adviesorgaan wordt voor de sport en recreatie in het ge meentelijk apparaat. De raads commissie van sport en recrea tie, die hiernaast ook nog func tioneert, is weinig zinvol", aldus Agnes van Ardenne. bevoegdheden Ook inleider John Maas keek naar de bevoegdheden van de sportraad en hoe daarmee moest worden omgegaan in de toe komst. „Deze raad heeft een nuttige functie. Als daarin goed met de bevoegdheden wordt om gegaan is het een onmisbare schakel in het democratisch be sluitvormingsproces." Opmerkelijk was ook de uit spraak van John Maas over het het symposium van de jubilerende functioneren van de sportclubs in het huidige sportbestel in Vlaardingen. „Verenigingen moeten meer en meer leren hun eigen broek op te houden. Onei genlijke en oneerlijke discussies kunnen niet meer. Gesprekspartner Net zo goed als oneigenlijke sub sidie-aanvragen. Samenwerking zal de kracht van de toekomst moeten zijn", aldus de korfbal- club-voorzitter. Gerard van Baarlen keek vanuit zijn optiek als beleidsmedewer ker van het NOC/NSF naar de rol van de sportraad. „Een loka le sportbundeling kan in advise rende, coördinerende en onder steunende zin een zeer belangrij ke rol spelen. Zij kan echter slechts goed functioneren indien zij beschikt over professionele ondersteuning op administratie f/organisatorisch en sporttech- nisch gebied. De gemeentelijke overheid heeft baat bij een goed functionerende lokale bundeling als gesprekspartner voor het sportbeleid. De verenigingen zullen daarbij wel bereid moeten zijn 'om over de eigen heining heen te kijken' en te werken aan gemeenschappelijke belangen en taken. Gerard van Baarlen stipte ook al de naderende gemeenteraadsver kiezingen aan. „Sportverenigin gen zullen zich, gebundeld en gecoördineerd, actiever naar de lokale politiek moeten opstellen. Dit zowel naar het gemeentebe stuur als naar de lokale politiek partijen." S lagroommokkataart 0 21,5 cm 10.50 Roomboter cakeverpa 500gram 4.25 nu Cuvée de la Maisó Rode huiswijn, inh. 1 liter 6.25 Roomboter specula 250 gram 2.95 gram dig t/m IJ november \m, zolang de voorraad slrekt. Vermelde prijzen zijn adviesverkoopprijzen. Niet alle artikelen zijn verkrijgbaar in onze vestigingen in Dongen, Dordrecht Sterrenburg, Driebergen, Duiven, Geldrop, Gemert, Heemskerk, Horst, Kaatsheuvel, Klazienaveen, Tegelen, Ulft, Utrecht Hoog Cathorijne, V Bekerwedstrijd: donderdag 11 november 1993, aanvang 19.30 uur. Toegangsprijzen: f 15.- f20.- f30.- f40.- SPONSOR V/D DAG De wedstrijd Sparta-PSV is geadop teerd door Stads Radio Rotter dam. Op allerlei manieren zal de lokale omroep zich bij deze be kertopper aan het publiek pre senteren. BEKER-KORTJES Sparta won de KNVB-beker voor het laatst in 1966. Dankzij een doelpunt van Ole Madsen werd ADO naar een 1-0 neder laag gespeeld. Nadien acteerden de Kasteel heren met wisselend succes in het bekertoernooi. Vorig jaar strui kelde Sparta in een matige wed strijd over FC Twente. Een jaar ervóór kwam Sparta veel verder. Nadat eerst Vitesse en in een zo mogelijk nog span nender wedstrijd later ook MVV na het nemen van strafschoppen werd verslagen, volgde de halve finale in De Kuip. Ook hier sleepte Sparta een gelijkspel uit het vuur. In de noodzakelijke serie strafschopen miste Ernst Faber voor Sparta, dat daar door de finale miste. In bekerverband kwamen Sparta en PSV elkaar vijf maal tegen. In het seizoen 1957-1958 won Sparta de beker door PSV in de kwartfinales met 4-2 (ook een leuke uitslag voor van avond!) te verslaan. Ook op weg naar het bekersucces in 1966 kwam Sparta PSV tegen. In de halve finale won Sparta in Eind hoven ook deze wedstrijd met 2- 4. In het seizoen 1968-1969 ont moette Sparta en PSV elkaar op nieuw. De eerste wedstrijd werd bij een stand van 1-1 gestaakt wegens de duisternis! De replay werd door PSV met 1-0 gewon nen. In het seizoen 1972-1973 stonden Sparta en PSV voor het laatst in de strijd om de vader landse beker tegen over elkaar. Sparta won deze kwartfinale wedstrijd in Eindhoven met 0-1. Voor de tweede keer binnen kor te tijd staan Sparta en PSV te genover elkaar. Eerder dit sei zoen eindigde het competitie- treffen op het Kasteel in 0-0. Donderdagavond om half acht is Spangen opnieuw het strijdto- mm Van der Laan en Refos in duel tijdens Sparta-Feyenoord. neel voor een wedstrijd tussen beide teams. Ditmaal is een plaats in de volgende bekerron de de inzet. Vooral de 0-0 van kort geleden geeft Sparta de hoop dat er tegen dit PSV eer te behalen valt. Dat was dan ook één van de beweeg redenen van het Sparta-bestuur om niet in te gaan op het ver zoek van PSV om de wedstrijd te verplaatsen. Zelfs financieel aan lokkelijke voorstellen brachten Sparta niet uit het evenwicht. Sportief gezien is dat een juist besluit. Eén van de aardige de tails van het bekertoernooi is nu eenmaal het knock-out principe. Je loot en speelt tegen elkaar en aan het eind van de wedstrijd gaat er één ploeg verder, terwijl de ander zijn wonden likt. Al sinds jaar en dag staat het bekertoernooi ook garant voor verrassingen en mede gelet op het spel dat Han Berger c.s. dit jaar op de mat legt, zal niemand vreemd opkijken als niet de naam van PSV, maar die van Sparta in de champagnekoeler van Jan Huybregts wordt ge stopt. Sparta heeft immers in de beker een behoorlijke reputatie opge bouwd. Twee seizoenen terug bezegelde een gemiste strafschop van Ernst Faber in de halve fina le tegen Feyenoord Sparta's noodlot. Bovendien is Han Berger realis tisch genoeg om te weten dat er voor Sparta in de competitie niet veel meer eer valt te behalen dan een klassering ergens tussen de zesde en tiende positie. Vandaar ook dat hij zijn manschappen ongetwijfeld op scherp zal zetten om tegen dit PSV een stuntje uit te halen. Op basis van het ver toonde spel tegen Feyenoord van afgelopen zondag hoeft dat zeker geen utopie te zijn. Ik trap misschien een open deur in met de kop boven dit verhaal, maar het is natuurlijk wél zo. Het spelen van Europees voetbal zijn toch de krentjes in de voet balpap. Ik heb daar zelf ook de nodige ervaring mee. In mijn tijd bij FC Utrecht hebben wij ooit ook eens tegen HSV gespeeld en aan die tegenstander bewaren jullie bij Sparta heel plezierige herinneringen. Het feit dat zo'n westrijd nu nog emoties oproept, is in feite typerend voor het be lang van de wedstrijd van van avond. Het is onmogelijk om van één team te verwachten dat ze 34 wedstrijden 120% inzet tonen. In een serie van zes wed strijden is dat veel eenvoudiger. U kunt er dan ook gerust van uit gaan dat ik daar de afgelopen dagen de nadruk op heb gelegd. Ik vind het dan ook helemaal niet zo erg dat PSV onze tegen stander is. We hebben immers niks te verliezen. Win je, dan is iedereen in jubelstemming en mocht je er onverhoopt uitvlie gen, dan zal niemand je daar boos op aankijken. Maar ik wil het eigenlijk helemaal niet over verliezen hebben. Het feit dat PSV heeft geprobeerd om de wedstrijd naar Eindhoven te ver-, plaatsen, zegt mij wat dat betreft genoeg. Kennelijk zijn ze er niet gerust op dat zij de wedstrijd tot een goed einde brengen. Terecht ook! In de competitie hebben we bewezen dat we het hen erg moeilijk kunnen maken en met in het achterhoofd de weten schap dat je donderdag een stap dichter bij Europees voetbal kan komen, verwacht ik, nee éis ik van de groep dat we tot het uiterste zullen gaan. U moet ons daarbij een handje helpen, want juist in een bekerwedstrijd kan uw steun dat beslissende steuntje in de rug betekenen. En als ik dan moet kiezen tussen een glaasje bitter lemon of de cham pagnekoeler, dan ga ik er vanuit dat Jan Huybregts ook de naam van Sparta bij de loting nog ten minste één keer uit zo'n kokertje zal moeten halen. HAN BERGER Zie rubrieks advertenties Zie rubrieks advertenties Te koop BROMFIETSEN Zie rubrieks advertenties Te koop OLD-TIMERS Zie rubrieks advertenties Te koop ZASTAVA Zie rubrieks advertenties Zie rubrieks advertenties Te koop VOLKSWAGEN Zie rubrieks advertenties Zie rubrieks advertenties Zie rubrieks advertenties Te koop HYUNDAI Zie rubrieks advertenties Nog meer voordeel met WAARDEBONNEN Uw totale WfWrfTW i T i voordeel is llFl- 711 Waardebonnen zijn in onze filialen verkrijgbai SCHLECKER Europese wattenpads 80 1 normaal 3,15 I Tegen inlevering van de bon Impact Olvarit ovenreiniger puur sap div. soorten 2e halve prijs ricKwicK inee Engelse Melange 20 x 4 gr 139 Felix kattevoeding 3x410 gr nuk r,r® spenen II Pampers Phases l! NUK zuigfles II Boy of Girl met silicon speen ■I voordeelverpakking 125 ml III "div. soorten, ■'normaal 42,99 II Tegen inlevering II, Tegen LiLJ inlevering van de bon of 250 ml normaal 5,99 rustgevend Page mini div. maten, nzakdoekjes 10 x 10 normaal 4,99..normaal 1,89 Tegen inlevering Tegen inlevering II van de bon 2e halve prijs 44^90 Va gratis 40 ml conditioner mousse Elseve conditioner mousse cremeverzorger duo Q95i Poster mat 18x27 van negatief I £99 éLm I Poster mat 18 x 27 Kleurenfoto's I van negatief mat /glanzend t\ .10x15 ".l

De Havenloods | 1993 | | pagina 5