Veel glitter en glamour rond twee Russische schaatssterren I Tm flr? ALGEMEEN Bewoners Tiengemeten willen duidelijkheid over toekomst eiland SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS RoyalClowC fa mam DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Holiday on Ice is terug in Ahoymet een wervelende show Jubileumconcert 75-jarig RET-Mannenkoor Nationale hengelwedstrijd Renaval-subsidie houdt bijna op r OP ONZE SHOW VAN VERLICHTING ALLERY DONDERDAG 11 NOVEMBER 1993 door ARNOLD DE MAN TIENGEMETEN - De bewoners van het Zuidhollandse eiland Tiengemeten willen weten waar ze aan toe zijn. Ze verkeren in grote onzekerheid over de toekomst van 'hun' eiland als gevolg van de plannen van staatssecretaris Ga- bor van Natuur. Die heeft de Tweede Kamer in zijn nota 'Ecologische Hoofdstructuur' voorge steld van Tiengemeten een natuurgebied zonder de aanwezigheid van mensen te maken. Onlangs lanceerde Rijkswater staat het plan om de dijken van het eiland door te steken en Tiengemeten terug te geven aan de elementen. Het eiland is in particulier bezit van een BV, en verzekeringsmaatschapij Amev heeft daar alle aandelen van in handen. Vol gens rentmeester Herremans van Amev is het plan van Rijkswaterstaat niet aan de orde. „Amev heeft de volledige zeg genschap over het eiland, dus ook over de dijken. Over het plan van Rijkswa terstaat heb ik alleen iets in de krant gelezen. Zij hebben hierover met ons geen contact gehad", aldus de rentmees ter. Volgens hem heeft Rijkswaterstaat niets over de dijken van het eiland te zeggen. Directeur Mulder-Ten Cate, verantwoordelijk vooi* het vastgoed van Amev, zegt dat het mogelijk is dat uit eindelijk een natuurgebied van Tienge meten gemaakt wordt. „De overheid is met de Ecologische Hoofdstructuur ac- coord gegaan, dus de Amev zal als de plannen uitgevoerd gaan worden, af stand doen van het eiland", zegt hij. Volgens de directeur zijn er drie gega digden voor de koop van Tiengemeten. „Dat zijn Staatsbosbeheer, Natuurmo numenten en Zuidhollands Landschap. Gezien de hoeveelheid natuurgebieden die Natuurmonumenten in de omgeving al in handen heeft, is dat de meest waarschijnlijke koper. Maar het is vol strekt nog niet duidelijk wanneer de verkoop zijn beslag vindt", zegt hij. Volgens Mulder-Ten Cate zijn de bewo ners van het eiland vroegtijdig ingelicht over de onzekere toekomst. Leen Vos (25) is op Tiengemeten gebo ren, is boer en werkt op het bedrijf van zijn familie. Die zijn aan het begin van deze eeuw naar het eiland gekomen. Hij is evenals de andere bewoners minder gelukkig met de plannen van de staats secretaris. „De meeste bewoners hier zijn boeren. We weten nu niet of het nog zin heeft investeringen te doen in het gebied, ondanks dat die nodig kunnen zijn. Dat maakt het erg moeilijk om op een normale manier de bedrijven hier te runnen. Je kunt bovendien niet zo snel meer elders een bedrijf starten, dus we willen dat er snel duidelijkheid in de hele zaak komt", aldus de verontruste boer. De bewoners Tiengemeten willen duidelijkheid de plannen die de overheid heeft hun' eiland. tf FM 93.4 JAARGANG 6- - NUMMER 46 - i NOVEMBER 1993 §|if§|: deze week One goodbye in ten Since I've been lovin' you Disco inferno Both sides of the story Window ol hope Wild wood Better than you Love is a beautiful thing Calling out your name Distant sun I'll never get over you Bumped II me dit que je suis belle Once in a while Gaia Kiko and the lavender moon Underwater radio's Queen of the night Going nowhere No rain De kater en de fuchsia Tell me a story Free demo Biker like an ikon Human wheels Together we are beautiful You know who you are Helemaal niets Tina Leave me alone Shara Nelson Alexander O'Neal Tina Turner Phil Collins Oleta Adams Paul Weller Lisa Keith Al Greeh Rene Froger Crowded House John Hiatt Right Said Fred Patricia Kaas Gangway Valensia Los Lobos Bob Color Whitney Houston Gabrielle Blind Melon Erik Mesle Pat Mears Julien Clerc Paul McCartney John Mellencamp Gordon Neville Marilyn David Survivor Ronald Verstappen Tony Joe White Back To Basic tal Zeehengelclub De Zeenaald houdt zaterdag 21 november de jaarlijkse nationale zeehengel- wedstrijd op de Maasvlakte. Tussen 10.00 en 14.00 uur wordt het concours 'vervist'. De deel nemers verzamelen zich vanaf 9,15 uur in het Koffiehuis. Ze mogen alleen zeepieren gebrui ken als aas. Het parcours is ver deeld in drie vakken. De prijsuit reiking is volgens de uitslag per vak. Men kan ook 'trio'-vissen. De hoofdprijs is 500 gulden con tant. Voor de winnaars zijn er ereprijzen te behalen. Inschrijven kan tot een week voor de wedstrijd. De inleg is 15 gulden, voor trio-vissen 21 gul den. Inlichtingen bij de wed strijdcommissie, C. van den Berg, 01883-13474 of L. van Dijk, 01810-14449. Diabetescollecte De jaarlijkse collecte voor diabe tes (ook wel suikerziekte ge noemd) wordt volgende week gehouden. Onder het motto 'Geef 's voor diabetes' wordt geld ingezameld voor onderzoek naar diabetes en de gevolgen hiervan. Diabetes is nog steeds een onge neeslijke ziekte. Deskundigen verwachten dat deze ziekte bin nen een aantal jaren sterk toe zal nemen. Er is nog steeds weinig bekend over de gevolgen van di abetes. Vaak treden er complica ties op zoals beschadiging van weefsel en organen. Na dertig jaar diabetes treedt vaak bescha diging van het netvlies op, waar bij een laserstraalbehandeling uitkomst kan bieden. Ongeveer dertig procent van de diabeten krijgt op den duur nie rafwijkingen. Ook problemen met de zenuwen (ongevoelig heid) komen veel voor. door PAUL LANGE Ze zijn gescheiden en toch on afscheidelijk. Mikhail Panin en Irina Grigorian kunnen hun geluk na hun afgebroken huwelijk niet op. Ze zijn nu de sterren in de nieuwe show van Holiday on Ice die woensdag avond 17 november de Neder landse première beleeft in Ahoy'. Irina schittert dan on der andere in de tempera mentvolle opera Carmen van Bizet terwijl Mikhail de hoofdrol vertolkt in een ver haal rond de legendarische re bel Robin Hood. Holiday on Ice is de grootste live-entertainment-show ter we reld. Op dit moment zijn vijf gezelschappen met elk een eigen show op toernee langs 120 ste den in 25 landen. Een zesde show, geheel gericht op kinde ren, is permanent gevestigd in Brazilië. Mikhail Panin en Irina Grigori an toeren al jaren kris-kras door Europa. Vanaf woensdagoch tend staat de camper van de twee Russische schaatsers geparkeerd achter het Ahoy'-complex waar een van Holiday on Ice-shows haar 'tenten' heeft opgeslagen. Het parkeerterreintje lijkt daar op een kleine camping. De mees te sterren van de ijsrevue, maar ook de jongens en meisjes van het ballet, wonen tussen twee of vier wielen. In principe vijf jaar, net zo lang elke show van Holi day on Ice duurt. Trouwen Irina en Mikhail willen nog heel wat jaartjes op de dunne ijzers hun brood verdienen. Dat wil den ze al toen ze nog heel jong waren en in dezelfde klas van de lagere school zaten. Hij wilde ijshockeyer worden en zij een prima donna bij het kunstrijden. Later ging ook Mikhail een in tensieve kunstschaatstraining volgen. Zijn eerste optreden was m'b'fc'b'MWiMMWMWMW J UJ Wegener huLs-aan-huLsbLaden j Met korting naar Holiday on Ice Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen profiteren van een spectaculaire korting op de prijzen van de première voorstelling van Holiday on Ice op woensdag 17 november om arena: gewone prijs f40.-. lezersprijs f27,50, jeugd f25,-. stalles: gewone prijs f35,-, lezersprijs f25, jeugd f20,-. parket: gewone prijs f27,50, lezersprijs f20, jeugd f 15,-. De bon is geldig voor maximaal twee personen bij de kassa van Ahoy'. Andere aanbiedingen in combinatie met deze bon zijn niet geldig. Telefoon Ahoy' 010-481 21 44, 010-410 43 14 Fax: 010-480 60 66. Jeugd: kinderen tot en met 14 jaar. Mikhail Panin en Irina Grigorian uit Moskou Het RET-Mannenkoor viert het 75-jarigjubileum met een bijzon der concert in de Grote Zaal van De Doelen. Het koor heeft een bijzonder feestelijk programma samenge steld, dat uitgevoerd wordt on der leiding van dirigent Charles van der Veeke, met aan de vleu gel Fimmyriet Tuinder.. Het programma wordt gepresen teerd door Gerard Cox, met zijn vaste begeleider pianist Bert Ni- codem. Voor de gelegenheid zijn beken de solisten uit de regio uitgeno digd: de sopraan Liesbet Da- men, de bas Bob Bullee, de bari ton Jan Mulder en de tenor Jan Wander. Het Maasstedelijk Jon genskoor onder leiding van Hugo Koning en aan de vleugel Andries Hoekstra verleent ook medewerking, evenals The Gents' Mainport Barbershop- koor onder leiding van Hans Eekels. Muzikale gasten zijn verder het combo van de Marinierskapel onder leiding van adjudant J.B.A. van Oort. Het belooft dus een afwisselend programma te worden, met veel populaire en licht-klassieke mu ziek. Na afloop van het concert speel The Torpedo's Showband gezel lige dansmuziek in de foyer. Als intermezzo is er een spectaculai re Brazil Show van de Kariocas do Samba. Het bal duurt tot half twee 's nachts, en speciaal voor de gelegenheid rijden daarna de nachtbussen, de metro en trams van de RET vanaf het Centraal Station in alle richtingen. Toegangskaarten kosten 40, 35, 30, 25 of 20 gulden en kunnen telefonische besteld worden via de nummers 010-450 30 76, 416 90 41 of 479 48 18 of bij de kassa van de Doelen, 010- 2171717. de Europese subsidie voor het inwinnen van externe adviezen voor het midden- en kleinbedrijf in de Rijnmondregio, de zoge naamde SMO Renaval Rijndel ta, vervalt per 31 december 1993. De subsidie gold voor het gebied tussen Hoek van Holland en Gorkum langs Nieuwe Water weg, Noord en Merwede. Voor advies en begeleiding in het midden- en kleinbedrijf bestaat de SMO-regeling. Bedrijven met minder dan 25 werknemers kun nen de helft van de kosten van extern advies terugkrijgen, met een maximum van 2.500 gulden. Voor bedrijven met 25 tot 200 werknemers geldt een subsidie van 30 procent met een maxi mum van 10 duizend gulden. Be drijven konden tweemaal per jaar een beroep doen op de rege ling. Aanvraagformulieren en informatie bij IMK Rotterdam en regio, telefoon 010-413 49 16. in het Kiev IJsballet en vervol gens in het Moskouse IJsballet. E>aar ontmoette hij Irina op nieuw. Ze werden verliefd en gingen trouwen. Gouden medailles hebben ze met hun optredens tijdens kampi oenschappen nog nooit gehaald, maar toch hadden ze een goede uitstraling. Dat bleek nadat ze een videobandje naar Holiday on Ice hadden gestuurd. Produ cers zagen wel wat in het jonge echtpaar en vroegen hun naar Bern, het productiecentrum, te komen. Omdat in die tijd het onmogelijk was als man en vrouw de Sovjet - -grens te passeren, besloten ze te gaan scheiden. Maar van een echte scheiding is het nooit geko men. Iedere dag, soms enkele malen per dag, ligt de charmante Irina in de armen van haar min naar. In de spotlights van de nieuwe lichtplafonds boven de ijspiste Glitter en glamour Maar er zijn meer belangrijke dansers en artiesten in de schitte rende show te zien. Een show die dit jaar eigenlijk geen naam heeft. Ook niet, zoals de laatste jaren ('Reis rond de wereld in 80 dagen' en 'Pinoccio') rond een verhaal is opgebouwd. Maar wel één die toch heel boeiend is. De costuummakers hebben voor deze aflevering van Holiday on Ice opnieuw hun uiterste best gedaan. Het is een show v,ol glit ter en glamour. En niet te verge ten een met humor. Voor dit onderdeel is onder andere de schaatskomiek Bill Wall, een 68-jarige Amerikaan uit Chica go, ingehuurd. Bill weet on danks zijn leeftijd het publiek uitstekend weet te vermaken. Andere variété-nummers zijn Los Argentinos en Irina Pismen- naja met haar fascinerende act met hoepels. Naast de twee grote scènes in de show (Robin Hood en Carmen) neemt Almut Lehmann, de Duitse kunstrijdster die driemaal achtereen de nationale kampi oenstitel won, het publiek mee naar een kostelijke fabel uit de dierenwereld, een perfecte Broadwayshow en de Charles ton-club. Holiday on Ice eindigt traditioneel met een prachtige show waaraan het ballet en solis ten meewerken. Jaarlijks komen meer dan 4,5 miljoen mensen de shows bezoe ken. Ook in Rotterdam en later in Eindhoven, Maastricht en Amsterdam verwacht men dat vele tienduizenden mensen deze show komen bezoeken. Wie de eerste show tegen een geredu ceerd tarief wil zien, kan gebruik maken van de bon in deze krant. Holiday on Ice is in Rotterdam van woensdag 17 tot en met zon dag 21 november. De voorstel lingen zijn op woensdag tot en met vrijdag om 20.00 uur, zater dag om 15.30 en 20.00 uur en zondag om 12.30 en 16.15 uur. Wonderkinderen Theatergroep De Zwarte Hand brengt volgende week de nieuwe voorstelling Wonderkinderen in première in de Rotterdamse Schouwburg. Drie kinderen blij ven achter na een scheepsramp in een wrak. Ze moeten al hun slimmigheid in de strijd gooien om zichzelf te redden. De voorstelling, geschreven en geregisseerd door artistiek leid ster Kim Zeegers van De Zwarte hand, gaat zondag 21 november om 15.00 uur in première. Daar vóór zijn er twee try-outs: op vrijdag 19 november om 20.30 uur en op zaterdag 20 november om 15.00 uur. Daarna is de voorstelling te zien in het Bibliotheektheater in Rot terdam op maandag 20, dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 december, steeds om 15.00 Indonesiëdagen op ANWB-kantoor Het ANWB-kantoor in Rotter dam houdt 18, 19 en 20 novem ber speciale Indonesië-dagen. Het aanbod van informatie is helemaal afgestemd op de vele reismogelijkheden naar deze ver re bestemming. Er is informatie op foto's en video, er zijn reisboeken, kaar ten en gidsen en bureaumede werkers geven desgewenst mon deling informatie en beantwoor den vragen. Tijdens de Indonesië-dagen heeft de ANWB een speciale reis in de aanbieding. De GGD staat in het kantoor met informatie over vaccinaties voor het Verre Oosten, er zijn lekkere hapjes te proeven en schrijver Dolf de Vries signeert zijn boek 'Indonesië in een rug zak' en andere boeken over rei- Def Dames Dope op Jurassic Party in Blue Lagoon ZWIJNDRECHT- Disco theek Blue Lagoon in Zwijn- drecht houdt vrijdag 12 novem ber een Jurassic Party. Vier welgevormde Belgische di- nosurussen, ook wel bekend on der de naam Def Dames Dope, treden vanaf 0.30 uur op in discotheek. Hits van de groep zijn onder meer It's OK, all right en Ain't nothing to it. Hun nieuwste top- Mr per is Havin' a good time, nu bezig aan een opmars op de hit lijsten, te beginnen met de Mega Tip 30. Om 21.00 uur zijn de deuren va.i de Blue Lagoon aan de Molen vliet 95 in Zwijndrecht open. De entree bedraagt f 12,50. Def Dames Dope De nieuwe grensverleggende show waar u een oogstrelend decor aan lampen vindt. Waaronder: DIJKSTRA Noral, Wever Ducré, Licrea, LAMPEN Sothis, Limburg en Missoni. Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting. 6 dagen per week staan wij voor u klaar en bieden wij service en kwaliteit als vanzelfsprekende begrippen. Kom langs en geniet van méér dan 3000 m2 aan ruime variatie! Openingstijden: 09.00 tot 17.00 uur ROTTERDAM: Graafstroomstraat 93 Spaanse polder (010-4623070) SOESTERBERG: Amesfoortsestraat 3 (03463-53689) EINDHOVEN: Stratumsedijk 79 (040-123146)

De Havenloods | 1993 | | pagina 13