BBS Emmentaler kunt u nu ook smeren In 'n handomdraai iets heerlijks op tafel Probeer nu de nieuwe Honig Tortellini en Ravioli FrEN&DRINKEN Gratis de nieuwste recepten bij Tabasco en Crosse Blackwell Milde koffie: Smaken verschillen. Right? Right! verstandige verwennerij Onmisbare basissaus voor Italiaanse gerechten Meer mogelijkheden met gedroogde zuidvruchten Zwitserse delicatesse voor het eerst in Nederland Nederlandse kaasliefhebbers kunnen zich opmaken voor een primeur: smeerbare Emmentaler kaas. Het is afkomstig uit Zwitserland, de bakermat van de Emmentaler. Uit alle kaasminnende Europese lan den koos fabrikant Baer, wiens produkten in eigen land een begrip zijn, Nederland uit voor de Europe se primeur van deze noviteit. Emmentaler behoort tot een van de meest gegeten kaas varianten en wordt dan ook liefdevol 'de koning der ka zen' genoemd. Deze naam dankt het overigens ook aan zijn statige omvang. Een goudgele Zwitserse Emmen taler kaas weegt tussen de 60 en 130 kilo. Bij de echte Emmentaler zijn de gaten zo groot als volle kersen en doet de aroma nootachtig aan. De eerste zachte kaas Meer dan 70 jaar introduceerde Edwin Baer in Zwitserland de allereerste zachte kaas, de camembert. de dag zijn de 3r-produkten niet weg te denken uit de Zwitserse keuken. Er zijn maar wei nig streekgerechten die zon der kunnen. Een van deze originele produkten van Baer is de smeerbare Em mentaler kaas. Deze wordt gemaakt van zuivere Em mentaler die met behulp van smeltzouten, bij een tempe ratuur van ongeveer 90 gra den wordt gesmolten. Het bijzondere is dat de kaas massa vrijwel onmiddellijk wordt verpakt en afgekoeld, waarna ze voor consumptie geschikt is. Smaak en houd baarheid worden op deze manier gegarandeerd. Nederland heeft de primeur van smeerbare Emmentaler kaas gekregen. En een bete re uitbreiding van onze kaasdis hadden we nauwe lijks kunnen wensen. Smeerbare Emmentaler kaas is pittig van smaak en ro mig van struktuur. Op stok brood en toastjes, maar ook voor de lunch, een absolute delicatesse. Verkrijgbaar in het koelschap van de super markt. Nieuwe Knorr maaltijdsauzen: Tegenwoordig ontdekken steeds meer mensen hoe handig maaltijdsauzen zijn. Ze toveren hiermee binnen een paar minuten smakelijke gerechten op tafel. Voor mensen met weinig tijd of belangstel ling voor het bereiden van lekker eten, zijn maal tijdsauzen een uitkomst! Knorr heeft nu een nieuwe reeks rijk gevulde maaltijd sauzen, waarmee u binnen een kwartiertje, op eenvou dige wijze een bijzondere en lekkere maaltijd voor twee of drie personen kunt berei den. Het enige wat u zelf moet toevoegen is vers vlees. Buitenlandse variëteiten De nieuwe reeks, Roer-om- Menu, bestaat uit zes buiten landse variëteiten met een ruime hoeveelheid aan groenten. Kip Curry is een milde currysaus met veel ananas, paprika en wortel. Babi Pangang, een welbe kend gerecht uit de Indone sische keuken, is een zoet zure saus gevuld met mooie stukken paprika, wortel, ui en ananas. Boeuf Stroganoff is een romige saus die wordt gemaakt van champignon, ui en rode paprika en wod ka. De Bospaddestoelenscho tel past uitstekend bij het herfstseizoen. Deze zeer ro mige saus bestaat uit maar liefst drie soorten speciale paddestoelen. Wie liever iets pikants wil kan de Balkanschotel probe ren. Deze pittige saus bevat tomaat, paprika en veel groene kruiden. Voor een Latijnsamerikaanse sfeer is de Mexicaanse gehaktscho tel bijzonder geschikt. Drie soorten paprika, Spaanse peper en maïs zorgen voor een pittige saus. Makkelijk De bereidingswijze van de Roer-om-Menu maaltijdsau zen is eenvoudig en snel. Het vlees snijdt u in niet al te kleine blokjes en (roer) bakt u snel. Voeg onmiddel lijk de maaltijdsaus toe. Warm het geheel goed door, zonder het te laten koken. Binnen vijftien minuten is uw saus klaar. U hoeft al leen nog maar te bedenken of u rijst, pasta of aardappe len erbij wilt serveren. Al hoewel de maaltijdsauzen op zich vrij compleet van sa menstelling zijn, kunt u na tuurlijk uw creativiteit tij dens het bereiden mee laten spreken. Knorr Roer-om- Menu maaltijdsauzen zijn verkrijgbaar in de super markt. Met gratis Italiaanse saus Nu zijn er maar liefst vijf nieuwe Italiaanse produkten. Drie pasta specialiteiten en twee mixen voor Italiaanse sauzen. De pasta-specia liteiten zijn Tortellini di Parma, Tortellini al For- maggio en Ravioli Tra- dizionale. De twee Ita liaanse mixen zijn Na- politaanse tomatensaus en Paprika-crèmesaus di Milano. Rijk gevuld De pasta-specialiteiten Tor tellini en Ravioli zijn rijk gevuld met origineel Ita liaanse ingrediënten. Zo is Tortellini di Parma gevuld met vlees en echte Parma ham. Tortellini al Formag- gio zit, zoals de naam al aangeeft, vol met Italiaanse kaassoorten zoals Grana Pa- dano, Montasio en Provolo- ne. Ravioli Tradizionale ten slotte, is gevuld met vlees, Mortadella en Italiaanse kruiden zoals basilicum, oregano en tijm. Het deeg van zowel de Tortellini als de Ravioli is gemaakt van extra kwaliteit tarwe en is traditioneel bereid met eie- Sauzen voor Tortellini en Ravioli Tortellini en Ravioli komen uitstekend tot hun recht met de nieuwe mixen voor Napolitaanse tomatensaus en Paprika-crèmesaus di Mi lano dankzij de fijne krui ding en het zachte karakter van beide sauzen. De sauzen combineren ook prima met andere pasta's. De saus gratis De nieuwe saus kimt u tijde lijk gratis krijgen door de streepjescodes van Honig Tortellini of Ravioli en van de mix voor Napolitaanse to matensaus of Paprika-crè mesaus di Milano op een briefkaart te plakken. Vermeld duidelijk uw naam, adres, bank- of gironum mer. Stuur dan de briefkaart naar: Honig pasta, Postbus 734, 4870 CB Etten-Leur. Binnen 4 weken ontvangt u 1,89 voor de saus plus 0,70 portokosten op uw rekening. U kunt tot 31 de cember a.s. inzenden (max. één inzending per adres). m mKTiomf mmoonmc: ms-mms rosms 15; m n 's mmm zorgt voor meer smaak en pit in ieder ge recht en C&B Worcestershire sauce maakt sauzen, mari nades en dressings nét wat spannender. Samen worden ze met recht „een smaakma kend stel" genoemd. Voegt u eens een paar theelepels van deze twee smaakmakers toe aan het kookwater van vis, rijst, spaghetti of maca roni. Zeer bijzonder! Ook maken een paar druppels van beide tomatensap nét wat specialer en pittiger. Nu al ontvangen ruim 20.000 konsumenten 4x per jaar deze gratis recepten. De fraaie receptenkaar ten zijn gebaseerd op de nieuwste ideeën en gebruiksmogelijk heden. Recepten met ei, kip, of biefstuk maar ook met ideeën voor de barbecue, ma rinades en sauzen. Bestelwijze Bent u geïnteresseerd in ko ken, op zoek naar nieuwe ideeën en wilt u ook graag gratis 4x per jaar deze re cepten, op een stevige kaart van 15 x 15 cm, per post thuis ontvangen? Dat kan! Stuur een (brief-)kaartje naar: Een smaakmakend stel... Postbus 431, 2700 AK Zoetermeer. Binnen 3 weken ontvangt u per post het eer ste gratis recept met Tabas co en Crosse Blackwell. Van smakelijke tussendoortjes kunnen we tegen woordig maar niet genoeg krijgen. Daarom heeft Peijnenburg twee nieuwe variaties op Right be dacht. Het was al verkrijgbaar in noten/vruchten en daar zijn nu appel/rozijnen (fris en fruitig) en tropical (exotisch) bijgekomen. Right is een typisch tussen doortje van deze tijd: lekker èn verantwoord tegelijk. Het wordt gemaakt van puur natuurlijke ingrediënten, zoals roggebloem, en bevat volop mineralen, vitame B en voedingsvezels. Boven dien is het licht verteerbaar. Overigens laat Right zich makkelijk meenemen, zon der direct een spoor van kruimels achter te laten. Het zit namelijk in doosjes van zes stuks, die elk apart zijn verpakt. Dat maakt het de ideale hongerstiller op het strand, de camping, op school en op je werk. Deze karakteristieken hebben er voor gezorgd dat Right, in heel korte tijd, onweerstaan baar populair is geworden. Top-CD Als extra smaakmaker heeft Peijnenburg naast de twee nieuwe smaken nóg een ver rassing in petto. Op het mo ment kun je bij Right ook nog eens 'The Right Music' bestellen, een cd vol toppers. Met vier Right streepjesco des en 9,95 (plus 1,95 verzendkosten) wordt de cd thuis afgeleverd. Op de cd staan de lekkerste num mers, uiteraard in de origi nele uitvoering van New Kids on the Block, Kris Kross, C&C Music Factory, Jordy, Culture Beat, 2 Unli mited en vele andere. De cd kan worden besteld tot en met 31 januari 1994 en zo lang de voorraad strekt. De twee nieuwe smaken van Right liggen vanaf septem ber voor het grijpen in de winkel. Voor meer informa tie: Koninklijke Peijnen- burg's Koekfabrieken: 040-862751. Koffie drinken kent in Nederland verschillende ge zichten. Op het werk wordt de koffie, tussen de bedrijven door, als een onmisbare stimulans ge dronken. Maar thuis is het koffie-uurtje een specia le aangelegenheid, waarbij gezelligheid en ontspan ning voorop staan. Alhoewel de meeste mensen nauwelijks verschil proeven tussen de ene koffiesoort en de andere, bestaan er nogal wat verschillen in smaak. In veel Nederlandse koffies worden Robusta bonen ver werkt, die een wat harde (voor sommigen misschien wel bittere) smaak hebben. Arabica koffiebonen daaren tegen zijn van nature veel milder en zachter. In IDEE Koffie worden uitsluitend Arabica bonen verwerkt, die volgens een unieke en na tuurlijke methode worden veredeld. Door de koffiebo nen met waterdamp te be handelen voordat ze worden gebrand, verdwijnen heel veel irriterende en bittere stoffen. Op deze manier wordt IDEE koffie nog mil der van smaak en komt het heerlijke aroma volledig tot zijn recht. Voor f 2.500,- exclusief winkelen Dit najaar start IDEE Koffie een landelijke prijsvraag, waarbij u o.a. kans maakt om op kosten van IDEE Kof fie voor maar liefst 2.500,- te gaan winkelen in de Bij enkorf te Amsterdam. Aan de prijsvraag kan iedereen mee doen. Zowel via akties- tickers op de IDEE Koffie verpakkingen als via deelna meformulieren in de winkel kunt u vernemen hoe u mee kunt doen. Het enige wat u moet doen, is het ronde logo uit de verpakking opsturen en drie vragen beantwoor den. Als u niet voor de eer ste prijs in aanmerking komt, is misschien een van de andere 20 fantastische prijzen voor u, zoals een lu xe zonnehemel, een diner voor twee of luxe hairsty- lingsets. IDEE Koffie wordt bijna overal verkocht, maar mocht u toch moeite hebben om het te vinden, neem dan contact op met IDEE Koffie, afdeling Klantenservice, tel. 033-612977. Zij verwijzen u dan naar het dichtstbijzijnde verkoopadres. sperzieboontjes en stukjes rode paprika. Gratis proeven Maak kans op één van de 500 gratis verpakkingen 6-vruchten-mix door snel een briefkaart te sturen naar Klijn Consumentenser vice, Postbus 84, 3370 AB Hardinxveld-Giessendam. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden. Sugocasa van Grand'Italia Eén van de belangrijk ste smaakmakers in de Italiaanse keuken is on getwijfeld de pomodoro (tomaat). Omdat de po- modori niet het gehele jaar vers verkrijgbaar zijn, biedt Grand'Italia met Sugocasa u een uit stekend alternatief. Su gocasa is een verfijnde en puur natuurlijke ba sissaus, bereid van zon- gerijpte tomaten. Ge schikt voor elk pastage recht. Maar ook voor de minestronesoep, een overheerlijke terrine, bij lasagne of een stoof- gerecht zoals ossobuco. Met een authentieke Sugoca sa kunt u vele verschillende gerechten bereiden. Om het de gebruiker makkelijk te maken zijn er vier verschil lende soorten Sugocasa: tra ditioneel, met kruiden, met champignons en met groen ten. Elke fles met een in houd van 660 ml. bevat maar liefst 1,5 kg zorgvul dig geselecteerde pomodori. Het bevat geen kleurstof of conserveermiddel. Eenmaal geopend kunt u de fles zo'n vijf dagen in de koelkast be waren. Calorieën In tegenstelling tot vele an dere pastasauzen, bevatten de Sugocasa's heel weinig calorieën. Daardoor zijn ze ook bij uitstek geschikt voor iedereen die op zijn gewicht moet letten, maar toch lek ker wil genieten. Met slechts ca. 35 calorieën per 100 g zijn het de ideale en lichtverteerbare smaakma kers voor magere gerechten. Invriezen Hebt u een restje over? Ver deel het dan gelijkmatig over het bakje dat u nor maal gesproken gebruikt om ijsblokjes te maken. Plaats het in het vriesvak en doe de bevroren blokjes Su gocasa later over in een diepvrieszakje. Zo kunt u de volgende keer eenvoudig één of meer blokjes aan een gerecht toevoegen. Overi gens, voeg op het laatste moment ook eens zo'n blokje aan uw jus toe. Die krijgt zo nog meer smaak. Haal de receptenfolder De Sugocasa van Grand'Ita lia vindt u praktisch in elke supermarkt. Daar ligt ook een gratis receptenfolder met diverse suggesties voor een authentieke Italiaanse maaltijd. Neem deze mee en ontdek de verrassende mo gelijkheden van die 100% natuurlijke tomatenbasis- saus. Voor meer informatie: GranFood B.V., Den Haag, tel.: 070 - 3815007. De meeste mensen die op zoek zijn naar een lekker en apart recept, maken veelal geen gerecht met gedroogde zuidvruchten. En dat terwijl ze aan ge rechten en hapjes zo'n heerlijke smaak geven. Nog altijd bestaat namelijk het idee dat gedroogde zuid vruchten „bewerkelijk" en „ouderwets" zijn. Gedroogde zuidvruchten worden in de Nederlandse keuken alleen in traditionele gerechten gebruikt. De on bekendheid met de vele mo gelijkheden hebben ze wei nig populair gemaakt. Daar bij wordt het geassocieerd met een definitief voltooid verleden tijd, maar niets is minder waar! Voorgewelde vruchten Omdat iedereen de maaltijd snel èn gemakkelijk wil be reiden, introduceert Klijn, fabrikant van luxe noten en zuidvruchten, voorgewelde zuidvruchten zoals abriko zen, pruimen zonder pit en rozijnen, die gebruiksklaar zijn. De tutti frutti en 6-vruchten-mix zijn in de magnetron binnen een kwartier bereid. Voor men sen die nieuwsgierig zijn geworden geven we hieron der een lekker najaarsre cept, uiteraard met gedroog de zuidvruchten. Kalkoen-rijstschotel Benodigdheden voor 4 per sonen: 300 g rijst, 250 g Klijn 6-vruchten-mix, 300 g kalkoenfilet, 1 theelepel gemberpoeder, 2 eetlepels boter of margarine, 50 g ge zouten, gerookte amande len, doperwten, sperziebo nen en rode paprika naar smaak, peper en zout naar smaak en een rijstring. Snij de kalkoenfilet in blok jes, bestrooi die met peper, zout en gemberpoeder en bak ze gaar in de boter. "Kook intussen de rijst, sa men met de Klijn 6-vruchten-mix volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking. Schep de aman delen met de kalkoen door het rijst-vruchtenmengsel in de rijstring (of tulband) en druk het licht aan. Stort de rijstring op een verwarmde schotel en schep in het mid den een kleurig groente mengsel van doperwten, U kent het probleem vast wel. U wilt uw dagelijkse maaltijd nét dat ietsje meer geven, maar u weet niet precies hoe. Daar is nu een aardige oplossing voor, want Tabasco en Crosse Blackwell Worces tershire sauce (spreek uit: woester) sturen u gratis recepten toe.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9