PPSC toont in stadsderby tegen goede buur HBSS twee gezichten SPORT Rijnmond-dames opnieuw ten onder DE HAVENLOODS Beide ploegen dwingen geluk af in saaie wedstrijd Reünie - GRATIS KURSUS - DAT KAN SCHRIFTELIJKE BIJBELKURSUS Jeugd van Fortuna leert snelwandelen Spirit vraagt raadsleden om heroverweging stuctuursehets DE HAVENLOODS - DINSDAG 16 NOVEMBER 1993 Korfballers geselecteerd VLAARDINGEN Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar weer een selectie-training plaats vinden van de beste korfballers uit deze regio. Oranje Nassau levert opnieuw enkele talenvolle speelsters en spelers. Uitgeno digd zijn voor de A-groep Da nielle Struijs en Jorina van Noord. Uit de B-groep mogen naar de regio-training Ronika Horlings, Mariska van Aperen, Wouter Kal en Evert-Jan van de Zandschulp. Chris Aartsen wil topclub neerzetten VLAARDINGEN— VZV- zwemster Connie Boer-Buijs vestigde bij wedstijden in het, Vlaardingse Kolpabad een nieuw Nederlands record in de categorie masters zwemmen. De zwemster stelde het record scher per op het onderdeel honderd meter vrije slag. Het nationale record werd gevestigd op een competitie met als tegenstanders de ploegen van Nautilus, ZVS, Strijen en de andere Vlaardingse zwemvereniging Walrus. De ge hele VZC-ploeg deed van zich spreken op deze wedstrijd. Er werden maar liefst 21 medailles uit het water gehaald, waarvan vijf eerste plaatsen. Die werden behaald door Frank Huiting, Roelof Imhoff, Hetty Siebel, Raoul Pieterz en Marloes Buite laar. VZC-trainer Chris Aartsen was erg te spreken over deze presta ties van zijn pupillen „In de afge lopen maand oktober zijn er niet minder dan dertig clubrecords gesneuveld, een uitstekend resul taat", aldus Aartsen, die binnen enkele jaren een stabiele topvere- niging in Vlaardingen wil neer zetten. „Maar daar is nog wel enige tijd voor nodig om deze doelstelling te bereiken. Daar voor hebben we minimaal drie gelijkwaardige zwemmers in elke leeftijdscategorie nodig", aldus de VZC-trainer. De TSB-pupil van het jaar VLAARDINGEN Eric Rin geling is bij voetbalvereniging TSB gekozen tot pupil van het jaar. Voor de zevende maal werd deze verkiezing bij de Vlaarding se voetbalvereniging gehouden. „Deze titel is vooral bedoeld als een voorbeeldfunctie voor de an dere spelers", zegt jeugdvoorzit- ter Leo Pronk na de bekendma king. „De pupil van het jaar wordt gekozen door de jeugd commissie, leiders en trainers en er wordt vooral gelet op het ver- dienselijk maken voor het team en voor de vereniging.Voetbal- techniek is niet zo belangrijk, al is de snelheid die Eric Ringeling heeft bijna niet te evenaren", al dus Leo Pronk. „Het is goed om te weten, dat zo'n jonge voetbal ler nu al zijn verantwoordelijk heden kent. Het helpen bij het trainen en na afloop van de trai ning toch even de kleedkamer en douche-ruimte schoonmaken zijn zo van die opvallende din gen." Voor TSB is het voetballen voor de jeugd erg belangrijk, maar er wordt aandacht geschonken aan het randgebeuren. „Jaarlijks gaan de pupillen op reis en hou den wij een zomerkamp, maar verder organiseren wij sport- en spelmiddagen, kanotochten en weekendkampen", zegt Leo Pronk. Uit handen van oud-jeugdtrai ner Flip van Staten en Leo Pronk ontving Eric Ringeling een prachtige beker, een trai ningspak en een voetbal voor zien van de handtekeningen van alle spelers van het eerste team van TSB. Rasti Rostelli Show telepatie hypnose t telekinese Een show vol spanning en sensatie. Tijdens de show gratis rookontwenning en afvallen met behulp van hypnose. Je verstand zal weigeren te accepteren watje ogen zienlll 'C.C. DE NAALD' Aanvang 20.15 uur Telefonisch reserveren 010-4795018 of 010-4793558 ma. t/m za. 10.00-17.00 uur SCHIEDAM - Vooraf tekende Hans van Setten, de nu al veel geplaagde coach van de dames van Rijnmond, voor één 'set winst. Tegenstander Ekspalvo uit Dordrecht behoorde immers tot de top drie in de competitie. Na afloop was er toch het katte rige gevoel dat er meer in had gezeten. Want zijn dames maak ten het Ekspalvo tot ver in de vierde set heel moeilijk. Toen gingen echter de ervaring en de mentaliteit mee spreken. „Op het moment dat je het Ek spalvo zo lastig maakt, moet er een lampje gaan branden dat er wel degelijk meer in zit", aldus Hans van Setten. „Toen het echt moest, stonden de steunpilaren echter niet op. Integendeel, door stomme fouten gaan we nog de boot in." Op wie de coach van Rijnmond doelde, wilde hij niet kwijt. De fouten had iedereen kunnen aanschouwen. De thuis ploeg wisselde de meest onmoge lijke ballen met de knulligste fouten af. Want in plaats van de ballen rustig in te serveren werd er vol risico hetzij in het net hetzij ver uit geserveerd. Bij de smash ging het echter net an dersom. In plaats van het risico van de goed vallende smash, plaatste Rijnmond de ballen te gemakkelijk. Zodoende verliep de vierde set zowel spectaculair als teleurstellend voor de thuis ploeg. De eerste set ging in een rap tempo, zoals verwacht, naar de gasten. In het begin was er nog wel de voorsprong voor Rijn mond: 2-0. Daarna was het ech ter over. Verdedigend klopte er weinig van en ook de aanval was teveel afhankelijk van Ilse van Zuylen. Na 3-11 werd het nog 8- 11 maar meer ook niet: 8-15. Ook in de tweede set was het 'hiep-hoi' van Ekspalvo veelvul dig te horen. Opnieuw was er de voorsprong en tot 9-9 klopten de aanvalspatronen redelijk. Nog steeds moest Rijnmond het heb ben van gelukkige eenmansblok ken en de slordigheden van Ek spalvo. Teleurgesteld zag ook Hans van Setten de bui al han gen: 10-15. Pas toen het publiek zich er mee ging bemoeien, wakkerde het waakvlammetje van Rijnmond aan. Bij 7-2 begon iedereen er weer in te geloven. Zelfs de scheidsrechters gingen daarin mee en beslisten in het voordeel van de thuisploeg. Na de 8-2 via de netband was ook het geluk aan de zijde van Rijnmond. De ploeg had echter opnieuw een dubieuze beslissing van de scheidsrechter nodig (plakken?) om, tot woede van Ekspalvo's Marion Weiermans, de derde set te pakken: 15-6. De vierde set was meer spannend dan goed. Het bekende stuivert jewisselen was daar de oorzaak van. Zowel de Dordtenaren als Rijnmond gaven elkaar geen centimeter toe. Na de 5-3 scoor den ze vier punten achter elkaar om vervolgens weer gas terug te nemen. Rijnmond kwam weer goede terug en nam na 10-10 weer een voorsprong. Toen gin gen echter de ervaring en de lengte van aanvalster Willeke Kruithof een rol spelen. De bui- tenaanvalster van Ekspalvo scoorde vijf maal achtereen en liet Rijnmond gedesillusioneerd achter: 11-15 en 1-3 verlies. SCHIEDA.Vl De stadsder by PPSC-HBSS bezit, op pa pier althans en in een rijk ver leden, altijd een zekere emo tionele waarde. Deze toege voegde waarde werd ditmaal echter node gemist. Vol res pect, en zo hoort het ook, maar tevens bijna liefdevol bestreden de (voormalige?) voetbalvijanden elkaar op de zompige grasmat. Het resul taat was een saaie derby waarin vooral de thuisploeg twee heel verschillende ge zichten liet zien. Het 'nooit meer PPSC'-gezegde van twee jaar terug was van nul en generlei waarde. Maar wie had gedacht dat dit de PP-ers nog prikkelde, kwam zaterdag middag van een koude en natte kermis thuis. Niet alleen werd er de eerste helft zo lamlendig ge voetbald, ook leken de meesten zich al bij een slecht resultaat te hebben neergelegd. De resulta ten van de afgelopen weken ga ven natuurlijk ook weinig aan leiding tot een hoera-stemming. Maar voor een wedstrijd met het predikaat 'topper' zal iedereen zich toch wel op kunnen peppen. Slechts één ploeg leek dat beetje extra te kunnen geven. Schoonheid Het was immers HBSS dat in het hol van de leeuw alle persoonlij ke duels won en ook verdiend op voorsprong kwam. Het geluk dat daarbij kwam kijken, werd op basis van die wilskracht om maar niet te verliezen afgedwon gen. De derby PPSC-HBSS kende slechts zo nu en dan enkele hoogtepunten PPSC-trainer John van Diggele schoof na afloop de schuld van het eerste doelpunt in de schoe nen van de in een wel zeer mo derne trui gestoken Ron de Kok. De PP-keeper vergat om bij een schijnbaar ongevaarlijke vrije trap iemand in de baan van het schot bij de eerste paal te poste ren. Omdat Wout Griep de bal vervolgens volkomen verkeerd raakte, verdween het leder tot verbijstering van alles en ieder een tussen de palen: 0-1Ook het tweede doelpunt van de gasten kwam zomaar uit de lucht val len, al deed dat niets af van de schoonheid ervan. Jaco van Til- borg, de eerste helft op rechts redelijk in de tang bij Sandro Magni, probeerde heel gevoelig met het binnenkantje te 'krullen' maar raakte de bal vol op de wreef. De plotselinge voorzet bleek te verrassend voor met name Henry Foppe waardoor opnieuw Wout Griep de 0-2 kon binnen knikken. Het waren de schaarse hoogte punten van de eerste helft. Heel PPSC had nog hoop toen Bram de Bruin in de inleidende fase moederziel alleen op Jan van Eijsden af ging. Zijn gebrek aan initiatief en scorend vermogen werd opnieuw ten toon gesteld. In plaats van 'simpel' 1-0 binnen te schuiven, koos de spits voor de moeilijkste en verkeerde op lossing. Zeker na de 0-2 was het wachten op de door Arnold Lobman en dus HBSS zo gelief de counters. Grijs Wat er precies in de rust in de nieuwe kleedkamers werd ge zegd, zal wel altijd een raadsel blijven. Dat kleedkamer één even op de funderingen had ge trild, was echter wel duidelijk. Het na de eerste helft nog maag delijke wit van PPSC was binnen een mum van tijd besmukt met de modder van Thurlede. De slag om het middenveld werd, zeker na de noodgedwongen wissel Robin Voets voor de ge- blesserde Wout Griep, gewon nen door Martin Vermeulen en consorten. De al ietwat grijzende spelverdeler was de vermoeid heid van een nachtje stappen pas na 45 minuten vergeten. Sleu rend en werkend inspireerde hij zijn medespelers en zorgde hoogst persoonlijk voor de 'anschluss-treffer'. Koel passeerde hij met een droge schuiver Jan van Eijsden, 1-2. Natuurlijk rook PPSC haar kans. HBSS moest noodge dwongen terug en gokte tever geefs op de snelheid van Arjan Gijze en geslepenheid van Jaco van Tilborg. Het handje van Jan van Eijsden voorkwam voorals nog dat Martin Vermeulen op nieuw succes had. Het schot van Erik van Harmeien leek echter niet onhoudbaar. De middenvel der van PPSC schoot vanaf zo'n meter of twintig, raakte onder weg nog een been, en met behulp van het gladde veld en Jan van Eijsden lag de gelijkmaker in het doel. „De 2-2 was op basis van de tweede helft meer dan te recht", gaf John van Diggele zijn visie op de tweede helft. „Er had zelfs nog meer in gezeten." Daarmee doelde de scheidende trainer op Jacco Ulrich die vlak voor tijd keihard voorlangs schoot. Hij vergat echter de bal op de lat van Berry Buitenhek. Maar dat geluk had PP' op basis van de tweede helft afgedwon- VLAARDINGEN Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan organiseert de Vlaardingse Scheidsrechtere Vereniging op zaterdag 11 december een reünie. Leden maar vooral oud-leden wor den uitgenodigd naar het clubhuis van VSV te komen aan de Geert de Grootelaan. In de afgelopen maanden is zoveel mogelijk geprobeerd vooral de oud-leden te bena deren, maar lang niet alle adressen waren bekend bij de organisatiecommisie. Daar om worden oud-leden ver zocht die nog geen uitnodi ging hebben ontvangen con tact op te nemen met Mare Kalfsbeek (telefoonnummer 4604254) of met Erik van der Most (telefoonnummer 4354964). (Publikatie aangeboden NEEM NIET HEM MAAR JEZELF SÏRÊ IN BESCHERMING. BEL: 030-331335 Wilt u de Bijbel leren lezen, maar zonder bezoek aan huis Er is een eenvoudige schriftelijke Bijbelkursus, samengesteld door de Gereformeerde Gemeente. Deze geeft de mogelijkheid om thuis, in uw eigen tempo, gedeelten uit Gods Woord te bestuderen. De gemaakte lessen worden voor u gecorrigeerd en teruggezonden. Aan de kursus zijn geen kosten verbonden. Alles gaat per post, dus geen bezoek aan huis! De kursus bestaat uit 10 lessen. PostbusJ31209 -J3007 ME Rotterdam Dhr./Mevr Adres: Postcode: Plaats: EDUKATIEF CENTRUM Het Plaatselijk Edukatief Centrum Vlaardingen is een centrum voor basisedukatie, be- roepsedukatie en vormings- en ontwikkelingswerk waar jaarlijks 1100 cursisten een cur sus of opleiding volgen. Ten behoeve van de Beroepsedukatie zoekt het Plaatselijk Edukatief Centrum een DOCENT ARBEIDSORIËNTATIE EN BEGELEIDING (M/V) t.b.v. Schakelcursus metaal voor laagopgeleide allochtonen/autochtonen 5 uur per week tot het eind van het cursusjaar 1993/1994. Deze aanstelling kan voor 4 weken worden uitgebreid met 3 uur voor het toelatingstraject voor de schakel metaal, t.b.v. schakelcursus hulpmonteur autotechniek 5 uur per week tot het eind v 1993/1994. De schakelcursussen sli overleg, start zo spoedig mogelijk. Wij zoeken voor de functie een docent die: een opleiding heeft op HBO-nive; ervaring heeft met het werken m« affiniteit heeft met de doelgroep de (regionale) arbeidsmarkt goed kent goed kan samenwerken Aanstelling conform CAO-Welzijn. Reacties voor 23 november 1993 richten aan mevr. T. van Wijngaarden, Willem Beukels- zoonstraat 62, 3134 LZ Vlaardingen. Tel.: 010 - 460 08 59. VLAARDINGEN een atletiek-onderdeel dat nogal eens op de lachspieren werkt is het snelwandelen. De onnatuurlijke loopbe weging is echter een moeilijke techniek, waarvoor veel trainig nodig is. Bij atletiekvereniging Fortuna komen regelmatig atleten van de Rotterdamse snelwandelvereniging trainen. „Een paar weken geleden gebeurde dat opnieuw en ook toen keek vooral de jeugd wat vreemd op van deze vorm van atletiek", zegt Dinah Heinsbroek, één van de trainsters bij de Vlaardingse vereniging. „Maar tegelijkertijd werd de vraag gesteld door de jeugd of zij de techniek ook konden leren". Dinah Heinsbroek liet deze gelegen heid niet voorbij gaan en afgelopen zaterdag waren onder anderen Harold van Beek. deelnemer aan de Olympische Spelen in Barce lona en vele malen Nederlands kampioen en Tjabel Ras en Philip Krul ook geen onbekenden in de Nederlandse snelwandelwereld op de atletiekbaan aan de Marnixlaan actief om de jeugd in een korte cursus de kneepjes van het snelwandelen aan te leten. „Er werd enthousiast meegedaan en nadat eerst uitleg werd gegeven over de techniek en de diverse loopvormen konden de jeugdleden van Fortuna ook deelnemen aan een wedstrijd over 1000 meter", aldus Dinah Heinsbroek. De jeugd leerde snel, dat was goed te zien en met volle overgave werd aan de cursus deelgenomen. „De prestaties waren ook opvallend goed op die afsluitende 1000 meter. Tijden van rond de zes minuten werden er gelopen door de Vlaardingse jeugd, die na afloop uit handen van Harold van Beek een diploma in ontvangst mochten nemen", aldus Dinah Heins broek. „En het zal niet bij deze ene gelegenheid blijven. In maart willen de snelwandelaars een vervolgcursus geven". Bij Fortuna is één snelwandelaar in wedstrijdverband actief. Job Sprij liep vorige week een goede tien kilometer in de tijd van 63 minuten en tien seconden. VLAARDINGEN- Alle ge meenteraadsleden hebben week een schrijven ontvangen van de korfbalclub Spirit met daarin het uitdrukkelijke verzoek nog eens het voornemen om het com plex van de vereniging aan te wijzen als bouwlocatie in hero verweging te nemen. In de struc tuurschets van de gemeente, die enkele weken geleden verscheen, werd al snel duidelijk dat Spirit niet op haar complex aan de Geert Grootelaan kan blijven, maar ergens anders onderdak moet gaan zoeken. De gemeen teraad zal op l en 2 december de structuurschets behandelen. Een speciaal in het leven geroe pen werkgroep bij Spirit is de afgelopen weken druk in de weer geweest om diverse acties op touw te zetten. Een belangrijk onderdeel van deze acties vorm de het informeren van de raads leden over de gevolgen van het te nemen besluit om Spirit uit de Zuidwijk weg te halen. Henk van der Velde, woordvoerder van de werkgroep, laat de ge meenteraadsleden weten „dat de bouw-woede van de gemeente Vlaardingen op gespannen voet staat met alle programma's van de politieke partijen. Omdat die allemaal uitgaan van sportgele- genheid voor de jeugd binnen de woonkernen", zegt Van der Vel de. „Juist voor een vereniging als Spirit is de situatie binnen zo'n woonkern van cruciaal belang. Korfbal is een typische gezins- sport. Bij Spirit is het zo dat 95% van alle leden uit de Zuidwijk komt ep dat daar zeer veel gezin nen bij zijn. Wanneer het nu aankomt op de leefbaarheid van de wijk, dan is het heel belang rijk voor de bewoners dat zij vrijetijdsbesteding om de hoek kunnen vinden", aldus Henk van der Velde. Schoolsport Ook voor de schoolsport is het Spirit-veld een belangrijke loca tie. „Hoe zou je ooit aan een school in de Zuidwijk kunnen verkopen dat zij in de Broekpol der moeten gaan sporten." Spirit verzoekt de gemeenteraadsleden geen overhaast besluit te nemen. „Al jarenlang is het al dan niet bebouwen van de Broekpolder een politiek probleem. Regelma tig zijn wij via de media getuige van de discussie daaromtrent en je hoeft geen profeet te zijn om te voorspellen dat de combinatie van externe politieke druk en technologische ontwikkelingen binnen afzienbare tijd toch zul len leiden tot woningbouw in de Broekpolder. Met dit in het ach terhoofd verzoeken wij de raads leden om nu geen onherroepelijk besluit te nemen, wat in dit geval zal leiden tot vernietiging van een bloeiende sportclub", besluit Henk van der Velde. Kwalificatie-duel op groot scherm Bij de voetbalvereniging Fortuna wordt morgenavond de belangrijke kwalificatie-wedstrijd voor het Wereldkampioenschap voetbal tussen Polen en Nederland op een groot en modern beeldscherm geprojec teerd. Fortuna heeft daartoe de gloednieuwe apparatuur van de FICO tot haar beschikking. Belangstellenden zijn van harte welkom in de accommodatie van Fortuna aan Marathonweg. De dames van Rijnmond konden Ekspalvo slechts één set afsnoepen De jeugd van Fortuna leert op een speelse wijze snelwandelen

De Havenloods | 1993 | | pagina 5