Traditie en vernieuwing 9HHHHRHHHHHBHHÜHH Scholengemeenschap voor havo, atheneum en de atheneumstroom VWO+ Hugo de Grootstraat 4, 3119 HA Schiedam, telefoon 010- 473 62 12 of 473 61 88 - ir. R. van der Meijden, rector 'Voor de rest is het een leuke school' Reünie 1994 Schravenlant VWO+: atheneum met Spaans en Russisch geeft leerlingen nieuwe mogelijkheden In deze krant: IUMMUMMUH Speciale uitgave november 1993 Een school die 125 jaar bestaat, kent tradities, heeft hechte wortels in de stad waarin zij staat en heeft gene raties leerlingen aan zich gebonden. Schravenlant staat bekend als een school waar gedegen onderwijs gepaard gaat met zorg en aandacht voor de individuele leerling. Schravenlant heeft ook bewezen een school te zijn waar strengheid en orde staan naast een goede en leerlingvrien- delijke sfeer. Tevens mag het een traditie heten dat het onderwijs op onze school meerwaarde krijgt door educatieve en ontspannende buitenlesactiviteiten en door de aandacht die wij geven aan studievaardigheden en zelfstandig leergedrag. Traditioneel wordt op Schravenlant elk lustrum uitbundig gevierd. In maart zullen onze leer lingen een daverende feestdag krijgen We hopen vele oud-leerlingen terug te zien op de reünie. Het vijfentwintigste lustrum krijgt een extra accent door een officiële receptie in mei. Dat Schravenlant 125 jaar bestaat, zal ook voor buitenstaanders niet onop gemerkt blijven als binnenkort de Unicef-actie van start gaat. Voor een school anno 1993 zijn tradi ties alleen niet voldoende. Veranderin gen in de maatschappij en zeker die in het onderwijs maken het noodzakelijk dat een school zich aanpast en ver nieuwt. Ik prijs mij gelukkig met een team te mogen werken dat verande ring en vernieuwing niet ziet als een noodzakelijk kwaad maar als een kans om de situatie voor leerlingen en voor de school te verbeteren. De nieuwe atheneumstroom VWO+ is daar een goed voorbeeld van. Ik hoop dat we met deze krant een goed beeld kun nen schetsen van zowel traditie als vernieuwing op Schravenlant. We vroegen de leerlingen van klas 1D naar hun ervaringen en waarom ze voor Schravenlant hadden gekozen... Monica: 'Ik vind de leraren best aardig maar soms ook erg streng! Jasper: 'Ik wilde al sinds groep 6 naar Schravenlant.' Ralph: '...omdat het niet zo'n grote school is.' Alwin: 'De rest van het jaar zal het huiswerk wel wat meer worden en wat moeilijker.' Sander: 'We hebben al een leuk feest gehad.' Sandra: 'We waren eerst met de basisschool hier geweest.' Inge: 'Ik vind dat we veel huiswerk krijgen. Sascha: 'Nu kijk je zelfs niet meer op als ze je brugpieper noemen.' Wanda: 'Ik heb erg zin in de brugklasweek. Marjolein: 'De leukste vakken vind ik muziek en Frans.' Ramona: 'Mijn De reünie voor oud-leerlingen en -docenten van Schravenlant (Rijks-HBS/MMS) is op zaterdag 19 maart 1994. Nieuw adres? Vul dan de bon in op pagina 7! Voorlichtingsavond: maandag 31-1-1994, 20 00 uur; Informatie VWO 7 maandag 7-2-1994, 20.00 uur; Open dag: zaterdag 12-3-1994, 10.00 tot 12.00 uur; Inschrijving: woensdag 23-3-1994 tot en met zaterdag 26-3-1994; Voorlichting over de overstap mavo-4 naar havo-4: donderdag 24-2-1994, 16.00 uur. ouders wilden heel graag dat ik naar Schravenlant ging.' Tim: '..en ik ga proberen mijn best te doen.' Hjalmar: 'Mijn moeder wist dat het een goede school is en was.' Jorrit: 'Soms is het huiswerk veel, maar meestal is het gewoon.' Jarno: '...mijn vader, moeder en oom hebben hier ook op school gezeten.' Iqbal: 'Opeens las ik de tekst van Schravenlant.Ester: '...en Schravenlant is een openbare school; ...als het slecht weer is, kan ik altijd nog met de tram.Gwendolyn: '...hard werken; veel lachen; veel gezelligheid, huiswerk én schoolfees ten! Mart: 'Techniek vind ik heel leuk.' Annemarie: '...huiswerk, ik doe er maar een uurtje over.' Irene: 'Ze doen hier aan toneel, dat speelde ook mee...' Michael: 'Corvee is niet leuk, voor de rest is het een leuke school.' Mevrouw C.B. Koning-van Dam is conrector van Schravenlant en voor zitter van de werkgroep die VWO+ voorbereidt. "Vanaf het begin hebben we beslo ten om creatief met de basisvorming om te gaan en te zoeken naar moge lijkheden om al lang levende wensen te vervullen. Eén van die wensen was om VWO leerlingen die meer willen en kunnen betere ontplooiingskansen te bieden. Met ingang van het volgend school jaar wordt op Schravenlant die moge lijkheid geboden in de vorm van VWO+. In deze aparte, nieuwe athe neumklas wordt van het eerste tot en met het vierde leerjaar ook les gege ven in het vak Spaans. Met Russisch wordt een start gemaakt in klas twee. Na de vierde kunnen leerlingen uit VWO+ deze talen eventueel als exa menvak kiezen. Goede kennis van de Spaanse taal en cultuur is, ongeacht de richting waarin je verder gaat studeren, zeer gewenst. Het is een wereldtaal! Kennis van het Russisch zal in de nabije toekomst steeds waardevoller worden. Wie vanuit een functie bij de overheid, bijvoorbeeld op diplomatiek niveau, als journalist, werkend bij een bedrijf dat handelt met het oostblok, als toeristisch medewerker of noem maar op, te maken krijgt met het buiten land zal ervaren hoe belangrijk het is de moedertaal van een land te spreken. Extra voordeel is de interesse die de HES/ISER toonde voor VWO+. Schravenlant verwacht veel van het samenwerkingsverband. Niet alleen van de morele en daadwerkelijke steun van deze internationale economische opleiding, maar ook van de stimulans die er uitgaat van de officiële certifi caten die de leerlingen kunnen halen aan het eind van de vierde klas. "Bij het opzetten van zo'n nieuwe, verzwaarde VWO-klas mag je natuur lijk niet het gevoel hebben met je ogen dicht in het diepe te springen", .aldus mevrouw Koning. "We hebben terdege onze voelhorens uitgestoken bij het bedrijfsleven, vervolgopleidin gen en toekomstige leerlingen en hun ouders om er van overtuigd te zijn dat er voor ons plan voldoende belang stelling is. Zeker in een internationaal en economisch gericht milieu als Rijnmond is het enthousiasme nog groter dan we verwachtten. De basisvorming geeft scholen de gelegenheid om zich duidelijker te profileren. Zo proberen wij met VWO+ de leerlingen nieuwe moge lijkheden te bieden. Gelukkig krijgen we alle steun van de Dienst Educatie in Schiedam. Informatie over de nieuwe atheneum stroom VWO+. Wethouder Wiegman en de heer Stubbe ondertekenden de samenwerkingsovereenkomst tussen Schravenlant en de HES/ISER. Herinneringen van oud-leerlingen en hun betrokkenheid bij Schravenlant. Docenten over onderwijs; leerlingen over school en toekomst; de actie voor Unicef; de nieuwe studieruimte. Data van voorlichtingsdagen en de reünie.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9