Blessureleed breekt dames van Juventus op tegen Rowic SPORT Sportduiken nog onbekende maar fascinerende sport P De Kulk nieuwe naam zwembad Ad de Jong naar de kop Hoog niveau bij het schooldammen Winst voor Refoba tegen PIP in Berkel "Ru Expo bij Icarus Finales De Vries Bokaal DE HAVENLOODS Missen van strafworpen breekt ploeg van Martin van Dijk op Trainingsstage voor VZC'er Stefan Aartsen Schutters in goede vorm DINSDAG 23 NOVEMBER 1993 VLAARDINGEN— In de re creatiezaal van het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel wordt morgenavond de jaarlijkse vo geltentoonstelling van Icarus ge opend. Op deze tentoonstelling worden in de eerste plaats de diverse vogels gekeurd, maar is er voor het publiek alle gelegen heid de soms prachtige vogels te bewonderen. Met veel geduld zijn vaak de prachtigste exem plaren gekweekt. Na de keuring op woensdag is de tentoonstel ling op donderdag en vrijdag open van 10.00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur 17.00 uur. Vijfde plaats voor de Walrus VLAARDINGEN In de ZRO-zwemcompetitie hand haafde de ploeg van de Walrus zich op een verdienstelijke vijfde plaats. Met de ploegen De Geul, Wiekslag, Poseidon, DWF, De Duck en WVH streden de Vlaar- dingse zwemmers in het Rotter damse sportfondsenbad om de punten. Uiteindelijk werden er zeven medailles mee naar Vlaar- dingen genomen. Hiervoor zorg den Danielle de Bruijn (goud en zilver), Monique Korb (twee maal zilver), Robin van de Ende (goud en zilver) en Barbera Plugge (brons). Succesvol was ook de estafette ploeg vier maal honderd meter wisselslag. Het Vlaardingse team bestaande uit Danielle de Bruijn, Monique Korb, Banbera Plugge en Haryati van Lankeren be haalde in dit sterke veld een mooie tweede plaats. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie, Post bus 306, 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. VLAARDINGEN In café Rotterdam wordt op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 november de finale gespeeld van het driebandentoernooi om de De Vries Bokaal. De organisatie is in handen van biljartvereniging WVA. Voor het eerst kon iedereen zich inschrijven voor het toernooi. De enige restrictie was dat men minimaal een moyenne van 0.250 moest hebben. Er kwamen 52 aan meldingen binnen. Gedurende de voorrondes in poules van vijf spelers en de halve finales in poules van drie spelers hebben zich de volgende spelers geplaatst: Marco van Hattem jr (DVK), Ruden Fjerdingby (S V), Fred Prins (WVA), Dietrich Prins (Wilskracht), Jan van der Bie (Krimpen), Mar van der Cijs (DOR), Koos Cocic (Boerhaave) en Jaap van Vliet (Griffioen). Eerste en tweede reserve zijn respectievelijk Sing Dekker (Apollo'75) en Wim Otten (Wilskracht). De finale begint vrijdag om 19.30 uur en op zaterdag en zondag om 11.30 uur. Zwaar seizoen voor Musis SCHIEDAM De bowlers van Musis Sacrum maken een moei lijk seizoen door. Na drie speel dagen staan de Schiedammers op de vierde plaats maar de ach terstand op nummer een De Meent bedraagt inmiddels acht punten. De eerste tegenstander was BRS Fitness uit Zwijn- drecht. Musis won moeizaam met een pin verschil: 2-1. De tweede tegenstander in eigen huis was De Meent uit Lelystad. Musis werd volledig overklast met 0-3. Borchland uit Duiven- drecht was de laatste tegenstan der van de dag. Ook deze partij ging ondanks een voorsprong verloren: 1-2. VLAARDINGEN De wereld onder water is erg fascinerend. Gerard den Hertog kan dat vol mondig beamen. De Vlaardingse duikinstructeur heeft van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Bij de brandweer is hij onder andere duikinstructeur, maar ook be staat bij hem sinds kort de mo gelijk om een echte duikoplei- ding te volgen om bijvoorbeeld op vakantie zonder gevaar de wereld onder water eens te bekij ken „Steeds meer mensen willen op vakantie ook eens de duik sport beoefenen, maar als je on voldoende de spelregels kent kan dat een zeer gevaarlijke onderne ming worden", zegt Gerard den Hertog. Ruim twintig jaar gele den kwam de brandweerman in aanraking met de duiksport. „Dat gebeurde via mijn werk. Wij kregen een cursus duiken en dat fascineerde mij zo erg, dat ik me vanaf dat moment ben gaan specialiseren in de duiksport. Eerst natuurlijk voor het redden van mensen bij ongelukken in en om het water, maar ook werd de vraag steeds groter van mensen die voor hun plezier eens willen gaan duiken en dat voorname lijk in de warme landen", aldus Den Hertog enthousiast. Cursus sportduiken Sinds kort bestaat in Vlaardin gen de mogelijkheid bij duik sport-service Sepia een volledig en erkend cursus sportduiken af te werken. „Het aardige hiervan is dat zo wel in Nederland als in Frank rijk een examen kan worden af genomen. Wij hebben daarvoor in Frankrijk de beschikking over een echte duikbasis met alle faci liteiten die daarvoor nodig zijn. Daar raken de deelnemers pas echt enthousiast", aldus Gerard den Hertog. Met veel zorg is de cursus sportduiken samenge steld. „De veiligheid van de deel nemers staat natuurlijk voorop. Maar is ook belangrijk als je straks op vakantie gaat duiken in vaak toch onbekend water. De theorielessen worden in Vlaardingen gegeven en voor de praktijk wordt uitgeweken naar het Kolpabad of naar het Oost- voornse meer of de Grevelin- gen.". De deelnemers die met goed gevolg de cursus hebben doorlopen ontvangen een offi cieel diploma van de Internatio nal Association of Diving schools. Ervaring „Mocht je op vakantie willen sportduiken dan is een certifi caat van deze overkoepelende organisatie voldoende om met toestemming te gaan duiken", zegt Gerard den Hertog. De deelnemers aan de cursussen bij Sepia zijn in goede handen. Gerard den Hertog heeft in de afgelopen twintig jaar een schat van ervaring opgedaan bij de Vlaardingse brandweer. De Vlaardinger geeft duikopleidin- gen aan de vrijwilligers bij de brandweer, heeft zelf ervaring bij het ijsduiken en geeft theorie lessen EHBO. „Een duikoplei- ding is een erg gespecialiseerde opleiding waarbij toch veel theo rie en veiligheid komt kijken. Ook een goede lichamelijke con ditie is erg belangrijk. Daarna komt pas de praktijk aan de orde. Niets wordt in onze sport aan het toeval overgelaten." Vorige week boekte Gerard den Hertog nog een mooi succes. In Amsterdam slaagde hij als eerste Vlaardinger voor een cursus dui ken voor gehandicapten. „Een Gerard den Hertog met enkele leerlingen in het Kolpabad pittige cursus waarbij het accent lag op het aanleren van het dui ken bij gehandicapten en dat is toch heel wat anders dan een cursus voor valide mensen ge ven. Ook mensen die blind zijn of een arm of been missen wor den in de gelegenheid gesteld de duiksport te beoefenen. En dat was toch een hele ervaring", be sluit Gerard den Hertog. Belangstellenden voor een duik- cursus kunnen bij duiksport ser vice Sepia terecht, telefoonnum mer 4746938. releed bij de dames van Ju- SCHIEDAM Het blessu releed bij de dames van Ju ventus werd voor de wedstrijd tegen Rowic al breed uitgeme ten. Geheel onterecht was dit nu ook weer niet. Trainer Martin van Dijk moest het ditmaal stellen zonder Daniël- le Reabel en Wendy Polder. Aangezien ook aanvoerdster Karin van den Woestijne al geruime tijd kampt met een rugkwetsuur en zodoende slechts op halve kracht speelt, is de bank wel erg dun bezet. Tegen Rowic werd dit pijnlijk zichtbaar toen Hilde Buiten huis en Elles de Jong met vijf persoonlijke fouten naar de kant moesten. Om echter de 64-49 nederlaag op het gemis van deze steunpilaren te gooi en ging te ver. „Op het moment zitten we in een moeilijke periode", verzuchtte Martin van Dijk alvorens er al een bal was gegooid. „De mei den van wie het moeten hebben draaien niet. Maar als we ons hier doorheen gooien, zitten we op zeker in de lift." Begin De eerste etage heette afgelopen zondag Rowic en het treffen werd betiteld als de eerste in een reeks belangrijke wedstrijden. In het begin leek Juventus zich hier ook van bewust. Twee opeenvolgende treffers van zitten. Karin van den Woestijne braken De pressing op de pass van cen- de score open. Toen ook de leng- ter Monique van der Sluis ver te van Hilde Buitenhuis vooreen liep bij tijd en wijle goed. 8-3 voorsprong zorgde, ging het Rowic had duidelijk moeite met thuispubliek er eens rustig voor dit venijnige begin van de thuis ploeg. Alleen toen de Dordtena- ren hetzelfde spel gingen spelen, raakte Juventus de kluts kwijt. Want coach Eric Pieters van Ro wic had al snel door dat al het intellect van Karin van den Woestijne moest komen. Met de soms dubbele dekking op de nummer 4 van Juventus had hij al snel succes. Via 9-9 liep Rowic uit naar 9-15. Een minuut of zeven kwam Ju ventus niet aan scoren toe. De bet daaraan was het gemis van een groot aantal strafworpen. „Dat brak ons inderdaad de ge hele wedstrijd op", aldus Martin van Dijk. „Natuurlijk oefenen we daar iedere training op. Maar het is duidelijk dat er nog meer aan gewerkt moet worden. Hoe wel, op de training gaat het beter dan in de wedstrijden. Misschien dat het met de druk te maken heeft." Iedere speelster maakte zich schuldig aan het missen van deze vrij eenvoudige scores. Maar omdat ook Rowic even in een scoringsdip zat bleven de ploegen op een afstand van zo'n vijf punten staan. Wissel Pas bij de wissel Brigitte van Dijk voor Karin van den Woes tijne kwam Juventus weer in de wedstrijd. En toen de volle Ju ventus tribune achter de ploeg ging staan, sloeg het vonkje over. Het was sneu voor de goed invallende Van Dijk dat zij slechts vijf minuten in het veld stond. Bij een poging om weg te draaien klapte ze door haar en kel en moest met ijs aan de kant toe kijken. Daniela Boogerd had toen Juventus op het goede spoor gezet. Vlak voor rust bracht Karin van den Woestijne met twee goede breaks de stand gelijk: 26-26. Het sterke einde kreeg geen ge volg in de tweede twintig minu ten. Waar Martin van Dijk nog enigszins tevreden terugkeek op de eerste rondgang daar stelde zijn ploeg de tweede helft teleur. „Rowic had moeite met de zone. Alleen moesten we overschake len op man-to-man en dat kostte teveel kracht. Daarbij scoor je veel te weinig, ben je te onrustig en pak je bijna geen enkele re bound." Met dat laatste typeer de hij de gehele wedstrijd en ze ker de laatste vijftien minuten. Tot 39-39 ging het gelijk op maar een sensationeel moment brak Juventus. Elles de Jong presteerde het om de bal op de ring van de basket te laten ba lanceren. Tot teleurstelling van heel sportzaal Oost viel die na een seconde of vijf ernaast en de rebound was, logisch, voor Ro- Het was direct het breekpunt. In plaats van 41-41 werd het nu 39- 43 en al heel snel viel het gaatje: 41-51. Nog even leek Juventus terug te kunnen komen toen de veel scorende uitblinkster San dra van der Sluis met vijf per soonlijk fouten naar de kant moest. Bij 45-56 gingen echter de strafworpen van Nancy Middel dorp mis. Toen ook Hilde Bui tenhuis en vlak voor tijd Elles de Jong met vijf 'P-tjes' op de bank moesten plaats nemen was de nederlaag al een feit: 49-64. VLAARDINGEN - Als de ge meenteraad op 1 december ak koord gaat met het beschikbaar stellen van een krediet van ruim negen miljoen gulden, zal de rea lisering van een nieuw zwembad definitief een feit worden en het bad tevens ook een nieuwe naam krijgen. De gemeenteraadsleden krijgen het voorstel het nieuwe zwem bad de naam De Kulk te geven, ontleend aan het watertje De Kulk op het terrein Hoogstad aan de Westlandseweg, waaraan het zwembad wordt gebouwd. Burgemeester en wethouders vinden het een toepasselijke naam voor het nieuwe zwembad. Het plan om de zwemmogelijk- heden in Vlaardingen te verbete ren dateert al uit 1989. Het toen uitgebrachte rapport Toe komstvisie gemeentelijke zwem baden gaf aan dat het huidige Kolpabad in het geheel niet meer voldoet aan de wettelijke eisen die heden ten dage aan zwemba den wordt gesteld. De afmetin gen en diepte van het 25-meter- bad en het instructiebad zijn te gering en de overdekte recreatie ve voorzieningen ontbreken. In de afgelopen jaren is er hard gewerkt aan het opstellen van een programma van eisen voor een nieuw zwembad. Het nieuwe zwembad omvat een wedstrijd-, instructie-, recreatie- en een bin nen- en buitenpeuterbad. Verder een waterglijbaan van ongeveer dertig meter, een tribune bij het wedstrijdbad en diverse recrea tieve voorzieningen zoals een whirlpool, wildwaterbaan, ver schillende spuiters een Turkse saunacabine en zonnebanken. Ook wordt er een horecavoor- ziening gerealiseerd alsmede een vereningings- en vergaderruim te. Ook wordt er een parkeer voorziening gemaakt voor 150 auto's alsmede een overdekte fietsenstalling. Het plan gaat dus uit van drie bassins onder één dak. Deze bas sins liggen in aparte ruimten, die echter door middel van schuif puien met elkaar in verbinding staan. De bassins kunnen op deze manier op bepaalde tijden zowel volledig gescheiden als in combinatie met elkaar gebruikt worden. In 1995 zal het bad naar ver wachting gereed zijn en zal de prijs van een enkel bad 5,25 gul den bedragen. VLAARDINGEN— Ad de Jong van HVO is de nieuwe kop loper in het algemeen klassement van het Vlaardings Voetbalgala. De Jong passeerde zijn cluge- noot en doelman Antoine Strij- bos, die de tweede plaats moet delen met zijn collega-doelman Rob Grauwmeijer van Zwalu wen. In het zondag-klassement speelt RKWIK een vooraanstaande rol. De ploeg van trainer Cees Goudswaard levert twee koplo pers. Edwin Kolsteren en Robert Du- caneaux delen die eerste plaats. Ook in het ploegen-klassement delen twee teams de eerste plaats. Fortuna en HSC(zondag) ontlo pen elkaar niets. Bij de vrouwen gaat de ploeg van DVO aan de leiding. Het topscorerklassement onderging weinig wijzigingen. Koploper met negen treffers bleef Marc Maatsen van HVO. Met acht doelpunten delen Seref Akansel (Fortuna) en Erwin van Rooij (CION) de tweede plaats. VLAARDINGEN VZC- zwemmer Stefan Aartsen heeft een uitnodiging gekregen van de KNZB om met enkele geslec- teerden uit de Aselectie een trai ningsstage af te werken op het eiland La Reunion bij Malagas- car. De groep verblijft daar van 22 december tot 3 januari en bestaat uit vier mannen en zes vrouwen. Overigens gaat het met de pres taties van de Vlaardingse vereni ging nog steeds de goede kant op. In de vierde ronde van de clubkampioenschappen met het onderdeel honderd en 200 meter wisselslag vestigde Renee Snoek een nieuw clubrecord op de hon derd meter wisselslag. De talent volle Vlaardingse zwemster, die dit seizoen al diverse clubrecords scheper heeft gesteld zwom het oude record van Leda Bitanc uit de boeken en bracht het nieuwe record op een tijd van 1 minuut 13,6 seconden. Clubkampioen werden verder Amanda Elfers, Roelof Imhoff, Eddy van Vliet, Thamar Henneken. Jaap Buite laar, Karin Siebel, Matijs van de Eijnden, Brenda Starink en Ste fan Aartsen. De finale van de clubkampioenschappen wordt gehouden op zaterdag 4 decem ber met het onderdeel vrije slag. Op het programma staan dan ook weer de diverse estafettes. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse schietvereniging Wilhel- mina scoorde in de districtscom petitie op het onderdeel pistool erg goed. In de B-klasse was er een eerste plaats voor John Car- dinaal. Leen Thiele maakte het succes voor Wilhelmina com pleet door een derde plaats te veroveren op dit onderdeel. In de C-klasse van het pistool schieten behaalde Leo Dijk shoorn een tweede plaats. Op het onderdeel klein kaliber op de twaalf meter baan waren er ook de nodige successen voor de Vlaardingse vereniging wegge legd. In de A-klasse veroverde het team bestaande uit Jan-Wil lem Sterrenburg, Carel Coppers en Jos Noordhoek een fraaie vierde plaats. De hoogste korps- schutter was hier Jan-Willem Strerrenburg met 93 punten. In de B-klasse behaalde het team van Anneke Maat-Grijsen, Aad van Es en Mark Osephius een eerste plaats. De beste Vlaar dingse schutter was hier Anneke Maat-Grijsen met 98 punten. VLAARDINGEN In samenwerking met de sectie schoolsport organiseerde de Vlaardingse damvereniging weer het jaarlijkse damtoernooi voor leerlingen van de basisscholen. „De belangstelling was opnieuw groter dan in vorige jaren", zegt Dick Tamboer van VDV. Niet minder dan 107 leerlingen hadden ingeschreven. Het toernooi werd zoals inmiddels ook een traditie is geworden afgewerkt in de lokalen van het Open Venster in de Holy. „En we mogen spreken van een een goed niveau aldus Dick Tamboer, zelf oud-voorzitter van de damvereniging en lid van het eerste team. „Talent genoeg in Vlaardingen voor de damsport. Dat bewees dit schooltoernooi duidelijk." Toch kan de jeugd niet terecht bij de Vlaardingse club om in competitie-verband te spelen. „Wij hebben de mankracht niet om een echte jeugdafdeling op te zetten. We zijn maar een kleine vereniging, waar het kader ook moeilijk is te vinden om veel tijd in zo'n onderneming te steken. In het verleden hebben wij dit wel eens geprobeerd, maar ook het rendement is klein. De jeugd verdwijnt weer zo snel als men gekomen is", aldus Dick Tamboer, die wel blij is met het feit dat de jeugd op deze manier toch met de damsport kan kennismaken. Er werd gespeeld in twee poules verdeeld in de leeftijdklasse van negen en tien jaar en elf en twaalf jaar. Na de voorronden in de categorie negen- en tienjarigen stonden uiteindelijk Sander van de Hoogt van het Ambacht en Gerbrand Scheenmaker van het Open Venster in de finale. Na een spannen de partij won uiteindelijk Sander van de Hoogt de titel. Bij de elf en twaalfjarigen ging de finalepartij tussen Patrick van Dijk van de Zuidbuurt en Diderick van Bentum van het Jenaplan. Diderick van Bentum versloeg uiteindelijk zijn opponent. „Gezien het hoge niveau waarop er werd gespeeld overwegen wij om volgend jaar enkele winnaars af te vaardigen naar de Zuid-Hollandse school- kampioenschappen, als de spelers dat natuurlijk zelf ook willen", besluit Dick Tamboer. VLAARDINGEN Refoba ging afgelopen zondagochtend naar het Berkelse PIP met in het achterhoofd de gedachte dat de tegenstander nog nooit een thuisnederlaag had geleden. Re foba ging goed van start want eerste heer Remco Hakhoff wist ondanks een blessure in twee sets zijn tegenstander te verslaan (15- 9, 15-4). In het tweede herenen kel kreeg de jarige Andrew den Bakker het erg moeilijk, of beter gezegd, te moeilijk. Hij verloor in twee spannende sets (14-17, 12-15). Sandra Postma was in de eerste dames enkelwedstrijd de sterkste en won in twee sets (11-3, 11-4). Zo kwam Refoba op 2-1. Het uitbouwen van de voorsprong ging niet zo gemakkelijk. Helene van der Dungen verloor de eer ste set met 11-2 en liep in de tweede set een achterstand van 8-2 op. Ze vocht echter terug en won met 11-8. De derde set werd een gemakkelijke overwinning: 11-2. Refoba begon dus de mixen met een 3-1 voorsprong. Daarin werd eenmaal gewonnen en eenmaal verloren. De heren- dubbel van Andrew den Bakker en John The liep gesmeerd en behaalde het verlossende vijfde punt. Ook de damesdubbel ging naar Refoba. Zaterdag volgt de topper tegen Nieuwerkerk. In samenwerking met De 1John de Wolf Feyenoord 6.62 Winston Bogarde Sparta 6.62 3. Warry van Wattum Dordrecht '90 6.50 1. Jerry Simons Dordrecht '90 6.46' 5. Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.43 3. Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.36 7. Regi Blinker Feyenoord 6.31 3. Peter Bosz Feyenoord 6.27 Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.27 Errol Refos Feyenoord 6.27 IArnold Scholten Feyenoord 6.23 Gerrie Slagboom Dordrecht '90 6.23 3. Rene Klomp Sparta 6.18 1. Nico Jalink Sparta 6.15 3. Michel Langerak Dordrecht t90 6.14 3. Andre van den Fleuvel Excelsior 6.13 Havenloods en Het Zuiden. 6.08 17. Marcel Boudesteijn Excelsior 18. Ron van den Berg Sparta 6.00 Dennis de Nooyer Sparta 6.00 Maarten Admodikoro Dordrecht '90 6.00 Ruud Heus Feyenoord 6.00 Erik van de Merwe Dordrecht '90 6.00 Micha Rook Dordrecht '90 6.00 Sjoerd Conrad Excelsior 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 2. Oscar Moens Excelsior 6.46 3. Ricardo de Jongh TOPSCORER

De Havenloods | 1993 | | pagina 5