Vlaardinger begint kruistocht tegen georganiseerde misdaad SCHLECKER SCHIEDAM Jaarlijkse kattenshow in Ahoy' aangevuld met kunst 7?' f! 39 999i!jgS 0799! SCHLECKER modern prijsberoemd „Ik wil de geschiedenis ingaan als de criminaliteitsbestrijder" Vrijwilligers Bekeuringen voor fietsers Sint aan huis VERKOOPSTER ^oop'S* SCHLECKER \itmII^KHIJnuU I 459 kom er eens kijken.. wat je in je schoentje vindt DE HAVENLOODS DE HAVENLOODS - DINSDAG 23 NOVEMBER 1993 door JACQUES VERHAGEN VLAARDINGEN Ger Geysendorpher hoopt met een eigen veiligheidsplan een bij drage te leveren aan het op lossen van de stijgende crimi naliteit. Het rapport met de titel 'Vast en Zeker: Bevrijd' bood hij afgelopen vrijdag middag aan aan burgemeester Stam. Het is niet voor de eer ste maal dat deze gedreven Vlaardinger zijn mening en ervaringen aanbiedt aan de politici. Veelvuldig slachtoffer van criminaliteit en een gede gen opgebouwde kennis van de problematiek hebben hem al eerder doen besluiten tot het schrijven van een boekje. Geysendorpher had door het noodlot alle tijd om een en ander op papier te zetten. Al vijftien maanden in de ziektewet door een vechtpartij waarbij hij zijn knie verdraaide en kruisbanden scheurde. Zijn beroep als opspo ringsambtenaar bij de RET brengt dan ook de nodige risi co's met zich mee. Maar liefst zeven maal kreeg hij een pak rammel. Het laatste in 1992 houdt hem nog steeds thuis. Een ander dieptepunt was zijn con frontatie met een onwillige reizi ger in 1989. Een gebroken neus en allerlei kneuzingen waren toen het gevolg van een pugilisti- sche passagier. Nu loopt hij met een beugel om zijn been om zijn pas enigszins de juiste tred mee te geven. Toch is hij niet bang en eenmaal weer gezond verklaard stapt hij weer in de tram om zijn controles te doen. „Als ik weer kan lopen treed ik weer in dienst. Het klinkt treurig maar je raakt gewend aan geweld". Vechtsport De 39-jarige vervoersambtenaar is er de man niet naar om alles over zich heen te laten komen. Zijn heil zoeken in allerlei verde- digings- of vechtsporten is voor hem niet de juiste weg. Geysen dorpher probeert juist actief mee te denken en oplossingen aan te bieden. „Na die zware mishan deling in 1989 heb ik mijn erva ringen op papier gezet en daarbij een plan gevoegd voor slachtof ferhulp. De opvang voor deze groep was niet goed ontwikkeld. Dat boekje heb ik aangeboden aan acht Tweede-Kamerleden en drie ministers. Enkele aanbeve lingen zijn later ook in de prak tijk toegepast. Vanaf die tijd heb ik goede contacten in Den Haag. Vooral het CDA was en is zeer geinteresseerd." Waardering vanuit de politieke hoek kreeg Geysendorpher om dat hij juist als slachtoffer niet aankwam met clichés ('opkno pen', 'levenslang') maar met op lossingen die de heren politici ook daadwerkelijk konden ge bruiken. Zijn gave om alles goed onder woorden te brengen en zijn parate kennis van de crimi- naliteitsmaterie deden hem veel complimentjes toekomen. Poli tieke aspiraties bleven dan ook niet uit. „Op drie niveaus wil ik mij verdienstelijk maken voor de politiek. Plaatselijk bij de partij Burger Belangen Vlaardingen. De nieuw op te richten partij in de regio. Federatie Burger Be langen Rijnmond, kan ook op mijn steun en actieve deelneming rekenen. De partij van PvdA- dissidente, Mariet Ockels, heelt onlangs mijn eerste contributie ontvangen. De Nieuwe Partij komt landelijk gezien het meest overeen met mijn politieke den kwijze. Maar mijn voorkeur gaat uit naar de plaatselijke poli tiek." Halvering Het recent aangeboden rapport biedt oplossingen voor de de to tale criminaliteit. Dit is volgens de geplaagde controleur juist het unieke. Met de doordachte titel 'Vast en Zeker: Bevrijd'. Vast staat voor de crimineel in de gevangenis en Zeker voor de al ternatieve straf. Hierdoor is de bevolking van criminaliteit Be vrijd. Doelstelling is de crimina liteit te reduceren tot vijftig pro cent van het huidige in het jaar 2002. De strijd tegen het kwaad moet dan al enkele jaren worden gefinancierd door opbrengsten uit de criminaliteits-bestrijding. De totale kosten zijn beraamd op 2500 miljoen en de opbreng sten komen voornamelijk uit aanpassingen van belastingen en rechtsverkeer. Het verminderen van fraude van de sociale verze keringswetten en die van de ge organiseerde misdaad moet ook een belangrijke geldstroom ople veren richting justitie. Ger Geysendorpher hoopt met Ger Geysendorpher zijn ambitieuze ideeën een eind te kunnen maken aan de moles tatie en het neersteken van con ducteurs en Nederland niet te laten vervallen tot een land waar de 'Wet van de Jungle' heerst. Het bestrijden van de misdaad heeft Geysendorpher tot levens taak verheven. „Als mij de mo gelijkheid geboden zou worden dan wil ik graag over dit onder werp lezingen geven. Op scholen bijvoorbeeld want de bestrijding dient al op zo vroeg mogelijke leeftijd te geschieden. Ik wil graag de geschiedenis ingaan als de bestrijder van de misdaad." De burgemeester bleef vrijdag vrij stoïcijns onder het relaas van de 'misdaadbestrijder aller tij den'. SCHIEDAM Het jongeren werk in buurthuis Nieuwland zoekt vrijwillige medewerkers voor onder meer disco's, sport en meidenavonden. De mede werkers moeten minstens 23 zijn en goed kunnen omgaan met jongeren van 13 tot 21 jaar. Voor de meidenavonden zoekt het buurthuis vrouwen vanaf 21 jaar. Meer informatie op tel. 4738671. In het kader van de verlichtings actie werden afgelopen vrijdaga vond in de Gerrit Verboon- straat. In één uur tijd, tussen 20.30 ?n 21.30 werden acht fiet sers bekeurd omdat zij zonder of met slechte verlichting fietsten. Ook werd een aantal waarschu wingen gegeven. SCHIEDAM - Natuurlijk krij gen alle kinderen op 5 december hun pakjes, maar wie Sinter klaas en Zwarte Piet in levenden lijve wil ontvangen, kan bellen met buurthuis Nieuwland. Op zaterdag 4 en zondag 5 decem ber gaan Sint en Piet vanaf 15.00 uur op huisbezoek. De bezoe ken, inclusief strooigoed, duren ongeveer twintig minuten. Jo- landa van Doorn van buurthuis Nieuwland (tel. 4738671) regelt de bezoeken (35 gulden) in over leg met de goedheiligman. door KEES VERMEER ROTTERDAM De Ne derlandse Vereniging van Kattenvrienden (NVvK), de oudste kattenvereniging van Nederland, houdt zondag 28 november weer een grote ten toonstelling in Ahoy'. Onge veer 1200 katten van verschil lende rassen zullen deze dag te bewonderen zijn. De kat tenshow heeft dit jaar boven dien voor het eerst iets ex tra's: een tentoonstelling over 'katten in de kunst'. Vijf kunstenaars en een schrijfster tonen, signeren en verkopen hun werken. Maar ook voor allerlei andere spullen op kat- tengebied kunnen de bezoe kers bij de show terecht. uit de regio Rotterdam komen. De show in Ahoy' wordt voor het 32ste jaar gehouden, maar is alweer de zestigste tentoonstel ling van de vereniging. Want ook in de Energiehal en in het clubgebouw in Hoogvliet komen regelmatig de kattenliefhebbers bij elkaar. En een maal per jaar is er een show ergens in het land. Rijzende ster Een van de gasten is Dodi Apel doorn, TV-presentatrice en schrijfster van twee verhalenboe ken over katten. „Ze schrijft hele leesbare verhalen over katten, ik vind haar de beste van Neder land", verklaart John Holdorp van de NVvK. „Op onze show signeert zij haar boeken." Ma- rinka Siebols, volgens John 'een rijzende ster in de kattenwereld'. is aanwezig met tekeningen van wilde katachtigen. Van de inmiddels overleden Schotse kunstenaar Eli Montla- ke zijn schilderijen te zien, die uit de privé-collectie van Xaviera Hollander komen. „Die twee hebben elkaar leren kennen op Ibiza", weet John. „Na zijn over lijden heeft Eli veel van zijn wer ken aan Xaviera nagelaten. Een aantal daarvan zijn nu op onze show te zien en ook te koop." Nieuwe werken In de kunsthoek van de tentoon stelling zijn verder schilderijen te zien van Sylvia Scheen. Een naam die vele kattenliefhebbers bekend in de oren zal klinken, want zij is op vrijwel iedere kat tenshow aanwezig. Etsen zijn er te zien en te koop van Saskia Eggink, die speciaal voor deze gelegenheid een aantal nieuwe werken heeft gemaakt. En wie van 'kunst in het klein' houdt zal zeker de tekeningen van me vrouw MacGillavry kunnen waarderen. Zij schildert name lijk op stenen en eieren. Ook is een Rotterdamse kunste nares aanwezig: mevrouw Mar cus uit Overschie. Zij heeft zich zelf leren schilderen en haar wer ken liggen inmiddels onder meer bij kunsthandel Koch. Zij schil dert zowel ras- als 'huis, tuin en keuken'katten. Meer bieden „We willen meer bieden dan het standaardpakket", verklaart John deze kunstzinnige toevoe ging aan de kattenshow. „Eigen lijk zijn we een gewone katten fokkersvereniging, maar we wil len altijd méér doen. De ten toonstelling moet er voor ieder een zijn. Niet alleen voor fokkers, maar ook voor mensen die een gewone huiskat hebben. En er is bijvoorbeeld ook een kinderhoek tijdens de show." De tentoonstelling in Ahoy' is vol gens John de grootste van Ne derland en zelfs van het vaste land van Europa. John wil de komende tijd kunst handels langs gaan om nog meer 'kattenkunstenaars' te ontdek ken. Maar hij heeft ook al ande re ideeën, voor de komende de inmiddels overleden Schotse kunstenaar Eli shows. „Misschien kunnen we kunst daar een onderdeel van. schrijvers uitnodigen die over En dan ook weer zo breed moge- katten schrijven. Of weer andere lijk, in allerlei facetten." thema's kiezen, die dan ook weer zo wijd mogelijk zijn. Een ten toonstelling moet iedereen iets te bieden hebben. In dit geval is De kattenshow in Ahoy' duurt van 10.00 tot 18.00 uur. De toe gang bedraagt ƒ7,50, kinderen en 65-plussers betalen ƒ4,-. UITNODIGING (door onderdompeling) o.l.v. Johan Maasbach zondag 28 nov, 15.00 uur HAVEN-KERK Lange Haven 70, Schiedam j(Ook om ÏO u.v.m. samenkomst) leder welkom! Bakker Klootwijk is een ambachtelijke bakkersonderneming met vestigingen door geheel Rotterdam en omgeving. Voor een van onze filialen zoeken wij op korte termijn een: FULL-TIME (38 uur) PART-TIME 17 t/m 21 jaar M/V 18 t/m 20 jaar voor de verkoop van ons ruime assortiment brood en banket. Indien u belangstelling heeft kunt u een sollicitatieformulier opvragen wanneer u belt naar nummer 01806 - 11400. U kunt ook schrijven: Bakker Klootwijk, Zuideinde 92, 2991 LK Barendrecht, t.a.v Karin van Dijk Nog meer voordeel metl WAARDEBONWEN Uw totale PK?TTT|T| voordeel is Waardebonnen zijn in onze filialen verkrijgbaar. Aptamil 1 of Pampers Phases Boy Girl Aptamil 2 I Hakle vochtig navul I toiletpapier 156/1, normaal 3,49 II voordeelverpakking |j div. soorten, normaal 42,S Tegen Inlevering van de bon KORTING 0,50 Tempo milktissues 48/1 OQR Geld-Terug-Aktie «wil via bank of giro Andrelon gezins shampoo 300 ml div. soorten 100 ml gratis i0 ml Kleenex Velvet toiletpapier Fleuril plus 1 kg 7j89 - gratis Videoband van 'Laurel Hardy in kleur" bij aankoop van 2 produkten Winterpakket 2 pindanetjes i~ 2 mezen- bollen De kinderen die nu bij Dijkshoorn Brillen hun schoen komen zetten (voorzien van naamlabel) kunnen deze in de periode van 3 tot 7 december gevuld met wat lekkers afhalen. Div. optische kadoartikelen zoals onder andere: etui brilkettinkjes luxe lenshouders kontaktlens make-up zonnebrillen enz. Off. dealer van o.a. Ray Ban Carrera Polaroid Silhouette Serengeti BRILLEN - KONTAKTLENZEN - HOORAPPARATEN Schiedam: Schiedam, Hof v. Spaland 5, tel. 4.70.17.30 St. Liduinastr. 1, tel.: 010-4.26.76.49 - 426.37.11 Zevenhuizen: Burg. Boerstraat 2, tel.: 01802-3050 N-MAAS

De Havenloods | 1993 | | pagina 7