uto van het Jaar- tel voor Mondeo van lent Compacte BMW 3-serie Auto f Garant Kerstspecial theW* Wortelnotehout voor Toyota Camry ES GS 010-436.16.11 Volgende week meer ffr nieuws in onze SUZUKI, VARlS SUZUKI mm Telefoon 010-476 64 72 VRIJDAG KOOPAVOND 6e jaargang nummer 23 week 50 - 1993 tel. 010-4556560 editie Schiedam Schiedam/ Vlaardingen R'dam west Nijverheidstraat 14 Taanderijstraat 5 010-4624922 010-4342175 Op 1 januari aanstaands zal ds Ford Mondso ds acht de Seat ibiza (64 pt). voor de Auto van het Jaar-titel overnemen van de Nis- overige deelnemende auto's waren duidelijk minder punten over: Ro- san Micra. De Mondeo scoorde in de 1994-edi- tie maar liefst de helft van de maximaal haalba re punten, die door de 58-koppige jury konden worden uitgedeeld: 290 punten. De nieuwe Ford in de zakenklasse kreeg vooral zo'n hoge notering door het feit dat het hier gaat om een volledig nieuwe auto met een nieuw onderstel en een compleet nieuw ontwikkeld programma benzinemotoren. Ook is het goed als een auto in meerdere carrosserievarianten leverbaar is. ver 600 (33 pt), Honda Accord (28 pt), Lancia Delta/Mitsubishi Ga lant (11 pt), Subaru Impreza (2 pt) en de Daihatsu Charade (1 pt). Hekkesluiter werd de Nissan Sera- na die zelfs geen enkel punt kreeg toebedeeld. Voor Ford is het de derde Auto van het Jaar, na de Escort in 1981 en de Scorpio in 1986. De Mondeo is de 31ste auto die de titel krijgt toebe deeld. De verkiezing werd op ini tiatief van Autovisie in 1963 voor het eerst gehouden. De jury werd dit jaar aangevuld met een Poolse journalist, Wojciech Sierpowski van het blad Motor. financiering en de snelste... Dit jaar moest de jury uit maar liefst vijftien auto's kiezen, een royale, maar zeker niet gemakke lijke keus. De eerste vijf uit het klassement zouden stuk voor stuk overwinnaars zijn als de concur rentie niet zo groot was geweest. Nummer twee is de Citroen Xantia met 264 punten. Daarna volgt de Mercedes C-klasse met 192 pun ten, op de voet gevolgd door de nummers vier en vijf: Opel Corsa (185 pt) en Renault Twingo (174 pt). Verder zien we op de zesde plaats de Peugeot 306 (108 pt), op zeven de Saab 900 (87 pt) en op 8 if* I GX Alle uitvoeringen van de Toyota luidsniveau en de prima rij-eigen- Camry kunnen voortaan worden schappen schaapt de houten inte- voorzien van een aantal prachtige rieuraankleding een ambiance van wortelnotehouten panelen op luxe en verfijndheid. De complete dashboard, console en portierpa- set wordt door de Toyota-dealers nelen. Het hout komt uit Califor- geleverd voor nieuwe en bestaan- nië en wordt door Britse vakmen- de Camry's van het huidige model sen tot prachtige panelen ge- voor een prijs van f. 1.600,- exclu- maakt. Samen met het lage ge- sief BTW. Over het algemeen doen Duitse autofabrikanten weinig geheim zinnig over nieuwe modellen die op stapel staan. Zo werden ruim een jaar gele den al foto's getoond van een zeer de finitief ogende 3-deurs BMW 316i. BMW heeft nu zelf de eerste officiële foto's vrijge geven. De nieuwe drie deurs is 4,20 meter lang en daardoor 23 centimeter korter dan de sedan, coupé en cabrio. Het front en onder stel zijn volledig van de bestaande modellen overgenomen, maar daar blijft het dan ook bij. De por tieren zijn langer dan van de se dan, maar hebben wel een volledi ge omlijsting van de ruiten. De achtersteven loopt uit in een kort 'kontje' vergelijkbaar aan de Ford Escort en Renault 19. Achter vin den we lichtunits die weer gering afwijken van de bestaande versies op de sedan en coupé. De units neden uitbouwen. Immers na het verschijnen van de huidige 3-serie werd het instapbedrag wat BMW voor een 316 vroeg fors opgetrok- zijn wat hoger en smaller, waar door een redelijk brede klep een goede toegang tot de laadruimte geeft. Natuurlijk kan de achter bank worden neergeklapt om nog meer plaats aan bagage te geven. BMW wil met deze 316i driedeurs bewust haar programma naar be- ken, waardoor een deel van de particuliere BMW-kopers ver dween. Daarnaast speelt natuur lijk de populariteit van de duurde re varianten van de VW Golf op sommige markten. Hopenlijk lukt het importeur BMW Nederland de verkoopprijs rond de f.40.000,- te houden. BMW start in de 3-deurs met de 1.6 liter motor van 102 pk. Er wordt echter ook al gesproken over eventueel een 1.8 liter 16- klepper in een 318is 3-deurs. De 316i 3-deurs is vanaf de lente in Nederland verkrijgbaar. Overi gens staat er nog steeds een nieu we 3-serie Touring op stapel en zal na de zomer van 1994 een vol ledige nieuwe 7-serie verschijnen.

De Havenloods | 1993 | | pagina 21