NOOTEBOOM Volkswagen Groep Winkelcentrum Spaland, Zwaluwlaan 84, Schiedam, 010-4708122 Cordoba - Het tot de Volkswagen-groep behorende merk Seat kan nog heel wat auto's introduce ren die de naam dra gen van een Spaanse stad. Naast de Ibiza en Toledo komt zeer snel de Cordoba als derde nieuwe model- lijn het leveringspro gramma versterken. Cordoba is boven dien ook de derde grootste stad van Spanje, zodat deze naam een symboli sche betekenis heeft. AUTOGIDS NR. 23 WEEK 50 PAGINA 7 100 km/u te bereiken. De 1.6 van 75 pk, de 1.8 van 90 pk en de 2 liter van 115 pk kennen we uit vele VW- produkten en ook de Seat Ibiza en Toledo. De 1.8 is bovendien tegen meerprijs leverbaar met de 4 traps automaat met elektronische aanstu ring. Wel nieuw is de 1.8 liter 16- Om bij de Cordoba simpelweg te spreken van een Ibiza met 'kont' doet geen recht aan het nieuwe model. Al bij de eerste aanblik is duidelijk te zien dat op het onderstel van de Ibiza direct een drie- en vijf- deurs en een vierdeurs sedan zijn ontwikkeld. Uiteraard is de Cordo ba wel gegroeid, met 29,6 cm tot een lengte van 4,10 meter. Family-look De Cordoba neemt een heel bijzon dere plaats in binnen het totale aan bod in deze klasse. Er zijn nauwe lijks sedanmodellen te noemen die nog maar weinig aan de Ibiza den ken. Natuurlijk is het voorscherm gelijk en zijn de portieren overge nomen. Maar door het derde zijruit je en de korte kofferklep heeft de auto een geheel eigen uitstraling. De verlengde achtersteven is netjes in het geheel opgenomen. De ach terlichten worden door een forse re- flectorstrook met elkaar verbonden, waardoor ook aan de achterkant van een zogenaamde family-look spra ke is. Identiek aan de Ibiza hangt de achterbumper van de Cordoba wat vermoeid naar voren. De kofferklep gaat helemaal tot op de bumper open en scharniert ver door, zodat een makkelijke belading mogelijk exemplaar neemt nogal een fors deel van het zicht achteruit weg, met name als bij invoegen rechtsom moet worden gekeken. Aan het front is ten opzichte van de Ibiza niets veranderd. Net als bij de Ibiza en Toledo heeft ook de Cordoba standaard geen stootstrips op de flanken. Zenuwachtig Uiterlijk onderscheiden de CLX, GLX en GT zich van elkaar door verschillende wieldoppen of licht metalen velgen, de achterspoiler en het al dan niet meegespoten zijn van de bumpers en buitenspiegels. Het motorenprogram ma is ongeveer net zo uitgebreid als bij de Ibiza. Aan de basis staat echter geen 1.3 maar een 1.4 liter van 60 pk. Bij een wagen gewicht van 930 kg is deze krachtbron goed voor een top van 157 km/u en heeft 16,1 se conden nodig om de klepper die aan de top staat van het Cordoba-programma. Deze kracht bron is goed voor 130 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 165 Nm bij 2200 tr/min. De Cordoba GTi 16V weegt 1065 kg en haalt een top van 206 km/u. De GT-uitgaves van de Cordoba zijn veel straffer ge veerd en geven door de bank geno men wegoneffenheden fors door aan de inzittenden. Dit zenuwachti ge karakter pas over het algemeen minder bij de als gezinsauto bedoel de Cordoba. Zo lijkt de veel soepe ler geveerde GLX met bijvoorbeeld en 1.6 of 1.8 liter motor de beste keus. Dashboard Verder kan in de Cordoba ook een 1.9 liter dieselmotor worden geko zen al of niet met turbocompressor. De ongeblazen versie levert 68 pk bij 4400 tr/min en een koppel van 127 Nm bij 2200 tr/min. De diesel haalt 161 km/u en heeft voor het be kende sprintje 16,5 seconden nodig. Dezelfde motor met turbo komt tot 75 pk bij 4200 tr/min en een koppel van 140 Nm over een toerenbereik van 2400 tot 3400. Beide diesels worden voorzien van een oxydatie- katalysator. Een deel van de eerste kennismaking reden we met de tur bodiesel. De Cordoba turbodiesel blijkt een bijzonder prettige auto te zijn, die voldoende stil en comforta bel is, maar ook goede prestaties le vert. Zo is een top mogelijk van 165 km/u en is voor de acceleratie van uit stilstand tot 100 km/u 15 secon den nodig. Bij de opbouw van het interieur is natuurlijk ook van de Ibiza uitge gaan. De Cordoba beschikt daarom over hetzelfde dashboard wat in alle gevallen is voorzien van een toeren- teller. Ook bekledingsstoffen en deurpanelen zijn bekend. Wat ech ter wel is gewijzigd, is de stand van de achterbank. Hierdoor kon op een betrekkelijk eenvoudige manier de ruimte achterin worden vergroot. De Cordoba is bij uitstek een ge zinsauto met niet overdreven bui tenafmetingen. Ruimte voor bagage en inzittenden wordt in royale mate geboden. Prijzen De uitrusting is al vanaf de basis be hoorlijk compleet. Naast de ge noemde toerenteller beschikt iedere Cordoba ook over getint glas, een deelbaar neerklapbare achterbank, hoofdsteunen achterin, radiovoor bereiding inclusief antenne en re gelbare dashboardverlichting. De CLX-uitvoering is leverbaar met de 1.4, 1.6 en 1,9D motoren. Alle ver sies met uitzondering van de 1.4 be schikken over stuurbekrachtiging. De GLX voegt daar aan toe: mee gespoten bumpers, regelbare inter val op de ruitewissers, centrale ver grendeling, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en zes in plaats van vier speakers. Aan de top staat de GT met onder meer lichtmetalen wielen, rode inleg in de bumpers, grote achterspoiler, elektrisch be diende achterportierruiten, sport stuur en sportstoelen. In de loop van januari komen de eerste exemplaren van de Seat Cordoba in ons land, zodat ze vanaf begin februari volop leverbaar zijn. Seat-importeur Pon Car verwacht volgend jaar zo'n 2.000 exemplaren van de nieuweling te kunnen afzet ten naast zo'n 5.000 Ibiza's. De prijzen zullen bij ongeveer f.26.500,- starten voor de 1.4 CLX.3" De 16-klepper moet rond de f.38.000,- gaan opleveren. zijn gebaseerd op een compacte auto. Zo zijn bijvoorbeeld de Opel Corsa, Renault Clio en Peugeot 106 alleen als drie- en vijfdeurs lever baar. De enige auto die wat betreft concept in de buurt komt is de Su zuki Swift sedan. Het profiel van de Cordoba doet is. De bagageruimte heeft met 455 liter een meer dan vorstelijke in houd. Op het kofferdeksel is afhan kelijk van de uitvoering een spoiler geplaatst. De CLX en GLX hebben een keurig, bescheiden 'randje' ter wijl de GT is uitgerust met een klei ne 'taartschep'. Vooral dit laatste

De Havenloods | 1993 | | pagina 27