Amazing! Italiaanse toestanden in Ahoy' 'JTrF lachsalvo's in Theater Zuidplein: en stoppen die doorslaan ALGEMEEN SPKIMIVIIRIMZEIEZERS Wat jut er dan door je M SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS NU OF NOOIT I FLOORETTE 11 CULTUUR Radio Rijnmond goes classic Met korting naar opera Plaatje, praatje... gezellig! Joke als Kaat Mossel in gelijknamige musical DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN DONDERDAG 23 DECEMBER 1993 51-584 Wereld omroep! Klassieke muziek in een radio programma waarin luisteraars telefonisch reageren op actuele gebeurtenissen. Dat ligt niet voor de hand. Toch krijgen de luisteraars van het Radio Rijn- mond-programma Post aan de Telefoon al geruime tijd om half zeven licht klassieke muziek te horen. Verantwoordelijk voor dit instrumentale rustpunt is muzieksamensteller Arie Groe- neveld. Ooit programmeerde Groeneveld op dat tijdstip goed geluk een instrumentale klassie ke compositie. Daar kwamen zoveel positieve reacties van luis teraars op dat dit onderdeel van het programma een eigen leven is gaan leiden. Op een dag vroeg een luisteraar aan de regionale omroep om de mooiste klassieke nummers op een bandje te zetten. Dat ver zoek bracht Arie Groeneveld op het idee om een selectie van de klassieke nummers op een CD te zetten. Dat heeft geresulteerd in de CD 'De muziek van half ze ven'. Op de CD staan 14 klassieke melodiën. Pieter Gouderjaan speelt 'Romance' uit het Hoorn concert in Es van Mozart en zorgt voor het regionale tintje. Van pianist Wibi Soerjadi is een uitvoering van een nocturne van Chopin opgenomen. Verder staat er op de CD een aantal bekende (o.a. 'Bloemenwals' van Tchaikovsky, 'Ave Maria' van Bach en 'Romance' uit The Gadfly van Shostakovich, beter bekend als het thema van de televisieserie 'Reilly, meester spion') en minder bekende com posities op de CD. De CD kost 29,95 en is ver krijgbaar bij onder andere Ra dio Rijnmond, Free Recors Shop. Vroom Dreesman, Ra dio Modern, Bijenkorf, Capi en Music Store. Lezers van De Ha venloods eri het Zuiden krijgen bij inlevering van de bon die vorig week in de Radio Rijn mond Reporter stond vijf gulden korting. Speuren in Maritiem Museum ROTTERDAM— Het Mari tiem Museum aan de Leuveha- ven 1 staat tijdens de kerstva kantie in het teken van een groot aantal activiteiten voor jong en oud. Van 25 december tot 9 januari krijgen jeugdige bezoékers voor 3,- toegang tot het museum en worden vervolgens getrakteerd op een leuke speurtocht. Kinde ren van 7 tot 10 jaar kunnen 'Met Michiel op stap' en voor kinderen van 10 tot 14 jaar staat de speurtocht 'Dossier Speur neus' op het programma. Tevens wordt iedere dag om 14.30 uur de avontuurlijke kin dertekenfilm 'De Kleine Zee meermin' vertoond. Deze film duurt 80 minuten, is Nederlands gesproken en kan, op vertoon van een geldig toegangsbewijs, gratis bekeken worden. Tevens kunnen kinderen van 4 tot 14 jaar terécht bij de interac tieve tentoonstelling 'Professor Plons'. Op deze expositie kun nen de jeugdige bezoekers naar hartelust kennismaken en expe rimenteren met maritieme basis principes, zoals drijven, zinken, magnetisme, voortstuwing en windkracht. Op de tentoonstelling 'Mens aan boord op zee in de 17e en 18e eeuw' staan avontuurlijke toch ten vol rampen, gevaren en ge vechten, het leven van de zeeman en zijn werk aan boord centraal. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot l/.OO uur geopend. Op zondag en beide kerstdagen is het mu seum van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. 1 januari en 's maan dags blijven de deuren echter dicht. Kinderen tot 16 jaar mogen voor gulden het museurp in. Radio Rijnmond Spc circus-attributen. Het dorps plein is verplaatst naar Calabrië en naar de tijd van het elektri sche licht. Een circus slaat zijn tenten op. De opera van Leonca vallo gaal over de liefdesverhou ding van de directeursvrouw en de jonge boer Silvio. Natuurlijk is de directeur Canio vreselijk jaloers. Ook hier weer een dra matische en fatale ontknoping: Italiaanse opera in optima for ma. Het orkest (Boedapest Opera Orkest) en de dirigent (Roberto Paternostro) zijn dezelfde als vo rig jaar. Er doen bijna 140 figu ranten mee, een koor van meer dan 130 leden en een kinderkoor van 28 kinderen. Het orkest telt zo'n 78 musici. Opera in Ahoy' heeft beroemde internationale solisten gecontracteerd, zoals de sopraan Fiamma Izzo D'Amico en de tenor Corneliu Morgu. De complete bezetting is deze zomer bij elkaar gekomen om een cd op te nemen. Die is (voor degenen die hun huiswerk willen doen) nu al te koop, alleen bij Ahoy' en bij de Free Record Shop. voor de speciale prijs van f 49,50, een zeer kleine prijs voor een dubbel- cd met dit repertoire. Er is ook een single-cd uitgebracht. Die kost f4,95. Er zijn 8 voorstellingen: op 19, 21, 22, 23, 26, 28, 29 en 30 jnuari. Op de zondagen 23 en 30 januari matinee, vanaf 14.00 uur, op de andere dagen aan vang om 20.00 uur. De kaarten kosten 65 tot 135 gulden. Voor lezers van deze krant bestaat de kans om nóg voordeliger kaartjes te kopen: met bijgaande bon krijgt men 15 gulden korting op van 65 gul den. De kaartjes zijn alleen schriftelijk te bestellen bij Ahoy'. Per bestelling is een bedrag van f7,50 verschuldigd voor be spreek- en administratiekosten. megener huLs-aan-huLsbLaden Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen met een flinke korting de Opera in Ahoy' bezoeken. Op de kaarten voor de 2e ring, die 65 gulden kosten, krijgt men een korting van 15 gulden. Bestellen kan schriftelijk, door deze bon èn een volledig ingevulde giro- of bankcheque met het eindbedrag op te sturen vóór 7 januari naar Ahoy' NV, afdeling kassa, Postbus 5106, 3008 AC Rotterdam. naam: adres: postcode/plaats: telefoon:i reserveert voor datum le keus2e keus plaatsen a f 50,-; totaal: bespreek/administratiekosten:f 7,50 totaalbedrag: datum: RADIO Nog voor het nieuwe jaar een mooie noodloze laminaatvloer in huis die zeker tot het jaar 2020 mooi blijft Prijzen v.a. 35*°°p.m2 Leggen v.a. 17»95P.m2ï KIES UIT VERSCHILLENDE DESSINS HOUT- EN NATUURSTEEN De voordelen van laminaat ongevoelig voor vlekken bestond tegen brandende sigaretten lichfecht, dus absoluut geen verkleuring ongevoelig voor indrukken kros-bestendig bestond tegen huishoud-chemicalièn verkrijgbaar in meer don 80 dessins èn in moor liefst 5 kwoliteitsklosses De voordelen van Floorette, Nederlands enige specialist in laminaatvloeren uitsluitend vloeren die voldoen oon de E1-norm (niet schadelijk voor de gezondheid, geen formoldehyde-ofgifte) vakkundig odvies bij aankoop en verwerking altijd een korrekte service De goedkoopste von Nederland levering altijd uit voorraad indusief prijzen (dus geen nore verrassingen achteraf) uitsluitend vloeren met een MDF-tussenlaag (dus geen spaanplaat) to ALKMAAR Heketetraat28 tel 072- 15 33 26 I AMSTERDAM Van Woustraat 230 tel. 020-662 58 21 to' ALMERE De Steiger 33 tel 036-531 02 00 HAARLEM Rijksstraatweg 99 tel. 023- 27 61 60 ROTTERDAM Hoogstraat 61a tel. 010-214 16 55 g) Floorette is aangesloten bij het Interieur Waarborg Fonds UJ Lueggner huLs-aan-huLsbLaden De zaal zag een échte komedie! Vooral een spetterende disco dans vóór de pauze leverde da verende lachsalvo's op en méér dan binnenpret bij de betrokken speelsters, zoals te zien is op de foto. Zangtalent Heel indrukwekkend is het brede stembereik van Vera Mann, als Schreeuwlelijk in een muzikale hoofdrol. Zij zingt 'live on stage' repertoire van Marilyn Monroe via Anneke Grönloh tot Shirley Bassey. Herkenbaar type is Pleuni Touw, die de moeder speelt van het verlegen zangtalent. In een benauwde flat, waar letterlijk en figuurlijk herhaaldelijk de stop pen doorslaan, leven beide hoofdrol-personages langs el kaar heen. Moeder, plat-Rotter- Lachen, gieren, brullen met Pleuni Touw en Maja van Je Broecke. Ja, ik wil het Little Voice Kerstpakket, i en ik bestel i/2 kaartjes a f37,50 per plaatsbewijs voor de t voorstelling op 4, 5, 6, 7, 9 januari naam: i adres:i postcode/woonplaats:J telefoon: datum:handetekening:J i Ik bestel ook chinees buffet voor 1/2 personen a f 17,50 pp. Ik stuur een volledig ingevulde giro- of bankcheque mee, met daarop ingevuld het totale bedrag van fj i doorhalen wat NIET verlangd wordt. i 1-x-1 Joke als Je eigenwijze Kaar. Nog even. en dan beginnen de uitgebreide werkzaamheden om de arena van Ahoy' om te bou wen tot een bijna-Italiaanse ope ra-arena: een mini-Verona, zoals de producent de enscenering noemt. De hele maand januari staat Ahoy' in het teken van Italiaan se opera: hartstocht dus, liefde, jaloezie en drama. De totale are na van Ahoy' wordt omge bouwd tot toneel: aan weerskan ten ziet het publiek de twee hart verscheurende liefdesdrama's in de korte opera's Cavelleria rusti- cana (voor de pauze) en Pagliac- ci (na de pauze). Vorig jaar deed de opera-op- grote-schaal zijn intrede in Ahoy' met het breed opgezette Nabucco, een zeer geslaagde voorstelling. Ondanks de groot te van de hal was men erin ge slaagd een prima geluid tot stand te brengen. Dit jaar heb ben de producenten de aanzet gegeven om Opera in Ahoy' tot traditie te maken. Er zijn twee kleine opera's geprogrammeerd. Het podium is uitgebreid tot zo'n beetje het hele oppervlak van de arena. Dat betekent dat het publiek de handeling op het toneel nog beter zal kunnen zien. Het is geen eenvoudige opgave om twee verschillende opera's ten tonele te brengen in één de cor. Toch is het de Franse deco rontwerper Bernard Arnould ge lukt een concept te ontwikkelen dat zowel voor de Cavalleria rusticana als Pagliacci mogelijk heden biedt. Rond de arena is een soort stadsmuur gebouwd, waar het publiek als het ware overheen kan 'gluren' op het Zuiditaliaanse dorpsplein. Wie goed kijkt, ziet dat de kleine muurtjes en steenklompjes op dat dorpsplein de vorm weerge ven van een kathedraal: de kerk speelt immers net zo'n belangrij ke rol in het Italiaanse leven als het dorpsplein. Cavalleria rusticana van Pietro Mascagni speelt op paaszondag in een Siciliaans dorp in 1880. De soldaat Turiddu keert terug van de oorlog en vindt zijn ge liefde terug als de echtgenote van zijn rivaal Alfio. Hij neemt een nieuwe minnares die niet ze ker is van zijn oprechte bedoelin gen. Natuurlijk eindigt dit in een dramatische ontknoping. Op het plein speelt zich intussen een processie af, waarvoor de origi nele requisieten in Italië op de kop zijn getikt. Datzelfde geldt voor de aankle ding van de opera na de pauze: beschilderde fiatjes en andere ve hikels, compleet met siersmeed- werk en allerlei echt, Italiaanse RADIO De eigenwijze, eigenzinnige, bij dehante visvrouw en voortvecht- ster van de vrouwenrechten. Kaatje Mossel, herleeft volgend jaar in wat wordt aangekondigd als de 'Rotterdamste musical: Kaat Mossel'. 'Leading lady' Joke Bruijs kroop nu al even -voor de foto- in de huid van Kaatje. Zij wordt vol gend bijgestaan door 150 ama teurs en een orkest van 47 perso nen, die allemaal al lange tijd aan het repeteren zijn. De pro- duktie is niet-commerciël en valt en staat door sponsoring. Diver se projecten zorgen dan ook sa men voor het materiaal en de financiëring. Initiatiefnemer is het Rotterdams Operette Gezel schap (GOZ). De musical die gemaakt is vóór, dóof en mét Rotterdammers is op dit moment volop in voorbe reiding. De in totaal elf voorstel lingen zijn van 29 april tot en met 11 mei te zien in Theater Zuidplein. door EMILE HILGERS Jules Deelder heeft van Jim Cartwright's 'Little Voice' een klinkende Rotterdamse komedie gemaakt. De pro- duktie heeft alles in zich om een kassucces te worden. Hu mor, top-acteurs en een ont roerende slotscène maken het stuk tot een onmiskenbare to neel-hit. Eerder deze maand waren de try-outs in Theater Zuidplein. Hoewel ze zelf waarschijnlijk al wel overtuigd waren van het po tentieel van de voorstelling, wa ren de spelers zichtbaar blij met een staande ovatie. Men mag een try-out niet recenseren, maar als deze gesmeerd loopt, dient de loftrompet geblazen. SNEEUWLIJN— De ANWB heeft voor de wintersporters een informatielijn geopend. Men kan via de telefoon door middel van druktoetsen de gewenste in formatie per gebied opvragen, ook over Amerika. Het nummer is 06-9623 en kost 75 cent per minuut. dams en in haar taalgebruik te gen het ordinaire aan, heeft haar zinnen gezet op de Belgische ar tiesten-manager Ed (Hugo Met sers), die echter meer oor heeft naar de zangtalenten van doch terlief. Die voelt echter niets voor een carrière op het podium. Hans Breetveld doet het goed als bedeesde telefoonmonteur; Tim Meeuws zet een gladde glitter presentator neer en Maja 'Vrou- wenvleugel' van den Broecke glanst als de dom-maar-o-zo-lie- ve buurvrouw. Het publiek wordt tijdens de voorstelling ook 'gebruikt' in het toneelspel, want de zaal figureert bij optredens van 'Little Voice' in het plaatselijke Palladium. Het is alleen jammer dat er niet een Rotterdamser naam verzon nen is voor dit theater. Little Voice is in de maand janu ari van 4 tot en met 9 januari en van 11 tot en met 22 januari te zien (behalve op maandag). Op zondagen is er een matinee vanaf 14.30, andere dagen begint de voorstelling om 20.15. Heel spe ciaal is de mogelijkheid om voorafgaand aan de voorstelling een heerlijke Chinese maaltijd te gebruiken van een speciaal Little Voice buffet, gecaterd door Wing Wah (Sjaan uit Katen- drecht). Dat moet men van te voren bestellen (f 17,50). Kerstpakket De RET brengt de bezoekers van de voorstellingen in de kerstvakantie (van dinsdag 4 tot en met zondag 9 januari) gratis naar huis in het vervoergebied van de busmaatschappij. De_ voorstelling is om onbgeveer 23.15 uur afgelopen. Lezers van Het Zuiden en De Havenloods kunnen voor de voorstelling in de kerstvakantie gebruik maken van een heel spe ciale aanbieding: het Little Voice Kerstpakket, geldig voor twee personen en voor de voorstellin gen op 4, 5, 6, 7 en 9 januari. Wie nü kaartjes bestelt met bij gaande bon, krijgt bij de toe gangsbewijzen een uitgebreid pakket met een gratis program ma, consumptiebonnen voor in de pauze, een kortingsbon voor parkeren op het terrein van het Sportfondsenbad, een Little Voice button en vele andere, ex tra cadeautjes, waaronder leuke kortingsbonnen, snoepjes, andere leuke dingen.

De Havenloods | 1993 | | pagina 13