Ondernemende vrouwen vieren eerste lustrum met Hans Simons Vuurwerkslachtoffers niet alleen maar stunters UJ11 ALGENIEElf Rotterdamse duizendpoot geeft onbekend zangtalent een kans 'Netwerk belangrijk voor zakelijke contacten èn voor uitwisseling ervaringen Beter Bed opent grote slaapkamerspeciaalzaak L Spirit houdt Polderloop Kampioen lotenverkopers Stripfestival DONDERDAG 6 JANUARI 1994 1-584 DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN groots opgezette talentenjacht meer king met De Havenloods en Het JAARGANG 7 - NUMMER 2 - - 08 JANUARI 1994 I'm alive Another day The perfect moment Leave me alone Desperado Which way Steinway Shape ol my heart Little bit of heaven Evening gown Let her down easy Mary Jane's last dance Why are you so beautiful Four aces Return to innocence Try understanding It I were a carpenter Emergency on planet earth Girls with guitars La solitudine Gone too soon Zeeman I miss you Mannen Pizza lied I wouldn't normally do... Born in the ghetto Sisyphus Gaia V vorige woe Daryl Hall M People Jackson Browne Fragment Christians Back to Basic Clint Black AJ Croce Lisa Stansfield Mick Jagger Terence Trent D'arby Tom Petty the Heartbreakers Peer de Geus Haddaway Imca Marina Ondernemen Rotterdam: „Ondernemer zijn is een rak op zich. Irma Rademaker door SYLVIA HONDERS Voor de Rotterdamse zanger presentator Arno Bremer stond het afgelopen jaar voornamelijk in het teken van primeurs. Na regionale bekendheid te hebben verworven met de presentatie van het Sing Along Festival op StadsTV en AT5, stopte hij be gin 1993 met zijn werkzaamhe den voor het Correct Studio Café om op eigen benen te gaan staan. „Het was een moeilijke, maar achteraf gezien goede beslis sing." concludeert Bremer tevre den. „Het is natuurlijk een hele stap om voor jezelf te gaan be ginnen. maar dankzij de steun van familie en vrienden is het een heel goed jaar geworden." STREEK In het kader van de ZuiderSter Loopserie wordt za terdag 8 januari in Piershil de Polderloop gehouden. De or ganisatie van de loop is in han den van Atletiek Vereniging Spi rit. De loop over tien kilometer start aan de Oude Piershilseweg en het parcours voert door de pol ders rond Piershil. De finish is in de Voorstraat. De prestatielopers gaan om 12.00 uur van start. De wedstrij datleten vertrekken om 14.30 uur. De inschrijving vindt vanaf 11.00 uur plaats bij de kantine van voetbalvereniging Piershil. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Rens Hoogvliet (01860-13882). Luut- sen Drost (01860-16952), Ary Blokland (01860-17355) en Ruud Solleveld (01860-15492). In de Grote Clubactie, die afge lopen najaar werd gehouden, waren speciale prijzen te verdie nen voor de beste lotenverko pers. De winnaars voor deze re gio zijn Jeroen van Toor (13) uit Vlaardingen en Heidi van Leeu wen (15) uit Piershil. Zij winnen allebei een Super Nintendo. De tweede prijs, een Nintendo control deck. is voor Corry van der Pluijm (44) uit Nieuwerkerk aan den IJssel en voor Niels van der Ham (13) uit Puttershoek. De derde, vierde en vijfde prijs bestaat uit -een Gameboy. Die zijn gewonnen door Vincent Hasseld (16) uit Vlaardingen. Pamela (12) uit Rotterdam. W.Muys (82) uit Rotterdam. G.Koetsier (11) uit Vlaardingen. Jeffrey de Blieck (12) uit Uil hoorn en Ruiger Hoogervorst (10) uit Spijkenisse. Strips van veel bekende en onbe kende striptekenaars uit Rotter dam en omgeving bepalen het grote festival Rotterdam Stript, op zondag 9 januari in Night- town aan de West Kruiskade 26- 28 in Rotterdam. Van 12.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot in de heel kleine uurtjes is er van alles te beleven in Nighttown. Een expositie van de twintig beste inzendingen, een ruilbeurs en een presentatie van stripuitgeverijen, een megastrip waaraan iedere bezoeker zijn eigen invulling kan geven en een tekenfilmfestival in Popular. 'S Avonds is er een swingende party met muziek uit de seven ties. Kaarten voor de hele dag kosten 15 gulden, alleen overdag f7,50 en alleen 's avonds f 12.50. JOHN McCOOK BOLD and BEAUTIFUL LOVESONGS Winkelwarenhuis de Grote Lijn Binnenwegplein Naast een groot aantal optre dens in heel Nederland en zijn werkzaamheden als (eerste) Ka raoke-trainer voor beginnende presentators. is Bremer ook in de regio zeer actief. Zo organiseer de hij eind '93. in samenwerking met onder andere De Haven loods/Het Zuidfen, het Desert Inn Talenten Festival in Spijke nisse. Wederom een primeur met een zeer geslaagd eindresultaat. De combinatie van hoog zangni veau van de deelnemers en de professionele organisatie bleek een succesformule, waar het ko mende jaar zeker een vervolg op zal komen. Nog breder en ambi tieuzer. weer met de combinatie van grote maar onbekende ta lenten en bekende grote arties ten. „We gaan het festival dit jaar door MARIA NEELE Ze is 28 en grafisch ontwer per, en ook zelfstandig onder nemer: Irma Rademaker. Bo vendien is ze sinds kort voor zitter van Vrouwen Onderne men Rotterdam, een club waarin ondernemende vrou wen uit Rotterdam en omge ving elkaar ontmoeten, erva ringen en ideeën uitwisselen en zakelijke contacten op doen. Onder haar voorzitter schap viert Vrouwen Onder nemen dit jaar het vijfjarig ju bileum. Op dat lustrum wordt al tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het restaurant van het Museum voor Volkenkunde vooruitgelopen, met als meest prominente gast een man: Hans Simons, nu nog staatssecretaris voor Volksge zondheid. maar ook lijsttrekker voor de PvdA-fractie in de Rot terdamse gemeenteraad. Hans Simons komt volgende week donderdag. 13 januari, zijn vrouwelijk gehoor iets vertellen over de sociale kanten van 'net werken'. Netwerken opzetten en onderhouden is een van de voor naamste doelen van Vrouwen Ondernemen, vertelt Irma Rade maker. „Ik werk nu vier jaar als zelf standig ondernemer, en ben twee jaar geleden lid geworden. Toen pas ontdekte ik hoe belangrijk netwerken zijn. Je krijgt door je lidmaatschap vanzelf veel zake lijke contacten, maar je kunt ook overleggen over dingen die je als ondernemer bezighouden, zoals belastingen, verzekeringen, het omgaan met klanten die te laat betalen, arbeidsongeschiktheid en zulke zaken. Je hoort hoe anderen deze dingen aanpakken doorANETTE DE VRIES „Als je glazen parfumfiesjes met strijkers volpropt, plastic buisjes met rotjes vult of illi- gaal vuurwerk afsteekt, is het je eigen schuld als je in het ziekenhuis belandt. Als je met vuurwerk stunt, kan je net zo goed naar de slager gaan en vragen of hij met een mes je hand of je been eraf wilt hak ken", zegt de dertienjarige Arnout Bijl fel vanuit zijn zie kenhuisbed in het Brandwon dencentrum in Rotterdam- Zuid. „Maar ik vind het wel zielig voor ze", vindt hij. Arnout is één van de ongeveer tachtig vuurwerkslachtoffers die Patrick Touw: in de vijver gegooid... niet alleen herhalen, maar nog groter opzetten." verklapt Bre mer. „Om het festival nog be reikbaarder te maken voor on bekende zangtalenten zijn we bijvoorbeeld van plan om de voorronden op verschillende lo- katies in het verspreidingsgebied van De Havenloods/Het Zuiden te gaan houden." De opzet van het festival blijft verder in grote lijnen gehandhaafd. Zo zullen er ook dit jaar weer bekende Ne derlanders bij de halve finale en finale betrokken worden en krij gen deelnemers wederom een zeer aantrekkelijk prijzenpakket in het vooruitzicht gesteld. „De enthousiaste reacties op het De sert Inn Talenten Festival vor men een goede basis om er dit jaar een nóg groter feest van te maken." aldus Bremer. en je kunt ervaringen uitwisse len. Dat is minstens zo belang rijk. Je herkent dat bijna ieder een tegen dezelfde problemen aanloopt, bijvoorbeeld dat het de ene week heel rustig is. en dat je een week later het werk ge woon niet aankan." Ontmoeten van andere vrouwelijke onderne mers kan heel stimulerend zijn. vindt de voorzitter van de vere niging: „Het is heel leuk om te zien dat anderen het bijzonder goed doen." Minder serieus Vrouwelijke ondernemers zoe ken elkaar graag op in een net werk. omdat ze specifieke pro blemen ondervinden bij de uitoe fening van hun bedrijf. „In mijn eigen geval speelt dat niet zo dit jaar in Rotterdam gevallen zijn. Maar zoals -opvallend- veel slachtoffers, is hij helemaal geen stunter. Veel omstanders en mensen met legaal vuurwerk hebben dit jaar namelijk óók on gelukken gehad met vuurwerk. Arnout ligt al vanaf 18 december met zware brandwonden op zijn rechterbeen in het Brandwon- dencentum bij het Zuiderzieken huis in Rotterdam. Hij ging kerstlampjes halen voor zijn moeder bij de drogist en kocht daar voor zichzelf 'voor de gein' een doosje Bengaanse lucifers bij. Enkele dagen later ontplof ten deze spontaan in zijn broek zak. „Ik was met mijn vriendjes op weg naar de disco en opeens was er fik. rook. brand en stank. Heel mijn broek bleek in lichte laaie te staan", vertelt hij. sterk", vindt voorzitter Irma Ra demaker. „Er zijn veel vrouwen werkzaam in mijn vak. hoewel vrouwen nog steeds onderverte genwoordigd zijn in de leiding van bedrijven. Maar in een bran che als hel verzekeringswezen worden vrouwen nog steeds minder serieus genomen als mannen. Hel lijkt erop dat klan ten bij werkelijk belangrijke za ken de voorkeur geven aan een man. Bepaalde ideeën over vrou wen zijn blijkbaar moeilijk te veranderen." Over deze zaken wordt vaak van gedachten gewisseld tijdens de maandelijkse ledenbijeenkom sten. waar ook vaak een gast als spreker optreedt. De VOR geeft bovendien een nieuwsbulletin en een 'smoelenboek' uit onder de ongeveer 60 leden. Daarin staan Bengaanse lucifers zijn vrijwel overal te koop voor iets meer dan een gulden. Zij worden ge acht onschuldig, goed en onge vaarlijk te zijn. „Hoe het kon gebeuren is de politie, de inspec tie van de Keuringsdienst vgn Waren en verder iedereen een raadsel. Maar ik koop die rot dingen nooit meer!", zegt Ar nout boos. Vijver Een paar kamers verderop ligt de tienjarige Patrick Touw uit Schiedam met tweede- en derde graadsverbrandingen in een groot ziekenhuisbed. „Ik stond met oud en nieuw te kijken naar het vuur van kerstbomen die verbrand werden. Een grote jon gen naast mij stak een tolletje aan. maar ging de verkeerde kant op en schoot omhoog. Hij kwam in mijn jas zak terecht en al mijn kleren stonden in brand. Ik ben toen meteen de vijver ingeduwd", legt Patrick dapper uit. „Wij hebben altijd vuurwerk ge had en er is nooit wat aan de hand geweest. De j<?ngen die het tolletje afstak kan ik wel in el kaar slaan, maar daar heb je niets aan", vertelt zijn oma die hem in gezelschap houdt. „Nee joh oma. die ga je toch niet in elkaar slaan. Hij kan er niets aan doen", valt Patrick haar fel in de rede. Daar moet zijn oma hem alle aangesloten ondernemers vermeld, met bedrijfsgegevens, een plaatje en een verhaal over de produkten of diensten die de onderneming levert. Tweede carrière Irma: „De meeste aangesloten ondernemers hebben een klein bedrijf, met één tot tien mensen. We zouden graag vrouwen ver welkomen die aan de top staan van een een grotere onderne ming. De laatste tijd zijn veel vrouwen van rond de veertig lid geworden. Vaak zijn die vrou wen met veel enthousiasme aan een soort tweede carrière begon nen." Behalve Hans Simons komen op de nieuwjaarsbijeenkomst ook twee vrouwen spreken: commu- gelijk in geven. „Ik vind het heel erg dat ik in het ziekenhuis lig. Toen ik hier zon dag lag dacht ik steeds 'gisteren stond ik nog gewoon en nu lig ik hier'", meldt Patrick plotseling. Storm Ongeveer veertig mensen hebben deze jaarwisseling de EHBO van het Brandwondenziekenhuis be zocht. Daarvan zijn er vijf opge nomen met grote en diepe brandwonden. De voorgaande jaren hoefde er niemand opge nomen te worden, dit jaar werd het eerst slachtoffer al snel bin nengebracht. In het Dijkzigtziekenhuis heeft het met de jaarwisseling ook storm gelopen. „De nachtploeg heeft vijf minuten gepauzeerd: van middernacht tot vijf minu ten over twaalf', vertelt de heer Bosma, voorlichter van het Dijkzigtziekenhuis. „Mensen blijven maar denken dat het hun toch niet overkomt. Zodoende blijven ze stunten met zelfge maakt vuurwerk en steken ille gaal vuurwerk af. Hoe harder de knal hoe beter. Vuurwerk schijnt op veel mensen zóveel aantrek kingskracht te hebben, dat ze door zullen blijven gaan, on danks alle waarschuwingen. Ho pelijk kunnen we het aantal slachtoffers op dit niveau hou den en wordt het volgend jaar niet erger. Maar bij heel veel nicatiedeskundige Bertie van Gerwen en Ben Rietmeijer, een organisatiedeskundige die gespe cialiseerd is in netwerken. Irma Rademaker benadrukt de voor delen van deze contacten: „Alle deelnemers merken hoeveel ze er aan hebben om lid te zijn van deze organisatie. Hoe meer le den, hoe meer je gebruik kunt maken van eikaars kwaliteiten. Het is een kwestie van geven en nemen." Verantwoordelijk Er komt heel wat kijken bij zelf standig ondernemersschap, weet ze uit eigen ervaring. „Wie wil beginnen met een eigen zaak. moet dat nooit doen omdat er geen andere manier is om aan werk te komen", vindt ze. „De beste reden is dat je graag een eigen bedrijf wilt hebben. Behal ve je eigen vak heb je namelijk ook dat van ondernemer, een vak op zich. Je bent verantwoor delijk voor werkelijk alles, voor acquisitie, voor administratie, voor belastingen en verzekerin gen en ook nog eens voor je produkt. Dat moet je echt leuk vinden, anders gaat het mis. Ik heb zelf altijd zelfstandig ge werkt. Al tijdens mijn stage vond ik het verschrikkelijk om de ver antwoordelijkheid uit handen te geven. Als zelfstandige heb je alleen te maken met je eigen fou ten en successen, en daardoor leer je héél snel! Maar toch is het ook voor mij noodzakelijk om af en toe van gedachten te wisselen met mensen die voor dezelfde problemen komen te staan als ik. En dat kan bij Vrouwen Onder nemen." Inlichtingen over Vrouwen On dernemen Rotterdam en over de nieuwjaarsbijeenkomst zijn te krijgen via telefoon 010-4662566 of faxnummer 010-4664362. omstanders zijn de vuurpijlen ook letterlijk om de oren gevlo gen. Dat is wel erg triest." Niet slapen Jaarlijks blijft de Stichting Ideële Reclame (SIRE) zich afvragen of alle reclamecampagnes wel zin hebben. „Maar wij komen altijd tot de slotsom dat het wel degelijk zin heeft. Als wij de campagne een jaar zouden stop- Zakejijk bekeken CAPELLE AAN DEN IJS SEL— Beter Bed. de grootste slaapkamerspecialist van neder- land, heeft onlangs in Capelle aan den IJssel. aan de Meubel boulevard, de 32e en 33e slaap kamerspeciaalzaak geopend. Aan de Lylantsebaan. in het pand van HH de Klerk, is een waar slaapwarenhuis te vinden, met slaapkamers en alle toebe horen in de meest verschillende stijlen. Op ruim 1500 vierkante meter staan onder meer de slaapka mers van eigen merk. maar ook van alle andere bekende merken. Slaapkamers van het eigen merk van Beter Bed worden geheel vervaardigd van hoogwaardig massief MDF. een materiaal met bijzonder goede eigenschappen: sterk, glad en prachtig te verwer ken. Alleen heel dure merken gebruiken dit materiaal. Bij Be ter Bed kan men deze slaapka mermeubels voor een interessant lage prijs vervaardigen omdat men zowel het ontwerp als de zetten, vrees ik dat er nog veel meer ongelukken zullen gebeu ren" zegt Judith Mulder, mede werkster van de SIRE vastbeslo ten. Arnout Bijl vindt de vuurwerk- calpagne van SIRE in ieder ge val geweldig. „Je moet iedereen gewoon laten weten dat je een rund bent als je niet goed met vuurwerk omgaat." Tot zijn gro te spijt mag zijn verband morgen pas verschoond worden. „Ik had produktie in eigen beheer heeft. Beter Bed heeft uiteraard ook eiken en grenen slaapkamers in produktie. Ook de bekende merken slaap- kamermeubilair. matrassen èn bedtextiel brengt Beter Bed te-, gen scherpe prijzen op de markt. Groot inkopen is daarbij het ge heim. Uniek bij Beter Bed is de afde ling Junior Beter Bed (duizend vierkante meter!), met een assor timent dat geheel is afgestemd op de jeugd tussen 3 en 16 jaar. Slapen, spelen en huiswerk ma ken: overal is aan gedacht. Heel speciaal is de sfeervolle tienerka mer 'Alex'. geheel in grenen uit gevoerd. compleet voor 1295 gulden, inclusief een ledikant, een nachtkastje, een hang-leg- kast en een bureau. Uiteraard heeft Beter Bed voor alle leeftijden en in alle stijlen een uitgebreide collectie bedtev- tiel in verschillende prijsklassen. Beter Bed en Junior Beter Bed zijn te vinden aan de Lylantse baan 7a in Capelle aan den IJs sel. Op vrijdagavond is er koop avond. mijn been met al die grote brandwonden graag op de foto willen laten zetten. Zoiets gru welijks schrikt wel af. Een vriend van mij die de wonden had ge zien, kon de hele nacht niet meer slapen", zegt Arnout. Hij pro beert een beetje van zijn verband eraf te pulken om zijn wonden te tonen. Als er een stukje zicht baar wordt, roept hij hard: „Kijk alsjeblieft uit met vuur werk!" Arnout Bijl, in het Brandwondencentrum: „Kijk alsjeblieft

De Havenloods | 1994 | | pagina 9