Nel Grandazzi weet niet waar de grenzen van HVC liggen 06-350.150.04 Nationale SPORT Derde kampioenschap op rij voor Refoba nog een kwestie van tijd Sportraad moet weer bezuinigen Privatisering van sporthal Westwijk DE HAVENLOODS m „In ieder geval gaan we dit jaar voor het kampioenschap" De gezelligste telefoon- kwis van Nederland! Zuidbuurt en Klinker overtuigende winnaars Oefenreeks Holy DE HAVENLOODS - DINSDAG 11 JANUARI 1994 Uitwisseling VLAARDINGEN De stuur groep Moravska Trebova heeft aan de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie een verzoek gedaan te onderzoeken of er een sportuitwisseling kan plaatsvin den met deze zusterstad van Vlaardingen. Om de sportclubs een idee te geven welke sporten er al zo worden beoefend in Mo ravska Trebova heeft de stuur groep een overzicht gegeven van de aanwezige sportaccommoda ties. In Moravska Trebova heeft men de beschikking over een voetbal accommodatie. tennisbanen, schoolsportterreinen, een mo torcrossbaan, ski-lift. gymnas tiekzalen, een buitenschaatsbaan en een binnen- en buitenzwem bad. Sportclubs die belangstel ling hebben voor een sportuit wisseling kunnen contact opne men met de secretaris van de VRSR, Teun Goedknegt. tele foonnummer 2484571. Fortuna ontmoet SMC VLAARDINGEN- Vlaar- dings Voetbalkampioen Fortuna ontmoet op 23 maart SMC. de kampioen van Schiedam. Deze strijd om de Supercup is weer mogelijk nu ook Schiedam een lokaal voetbalkampioenschap afwerkt. In 1993 veroverde SMC de titel, terwijl Fortuna het loka le kampioenschap veroverde. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex van Fortuna aan, de Marathonweg. Jubileumtoernooi VLAARDINGEN— Het bil jartdistrict Nieuwe Waterweg Noord bestaat dit jaar vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit ju bileum wordt in de maand fe bruari een groot jubileumtoer nooi gehouden in de spelsoorten driebanden, bandstoten en libre. Voor dit toernooi bestaat bij de Vlaardingse biljarters grote be langstelling. Niet minder dan 38 teams hebben inmiddels inge schreven. Dit jubileumtoernooi krijgt een extra accent door het feit dat een team dat uit drie spelers moet bestaan zowel drie banden. bandstoten als libre moet gaan spelen. Het toernooi wordt afgewerkt in de biljartlo kalen van De Kroon. d'Ouwe Rein. Griffioen. Kleine Confian- ce. Rotterdam, 't Spinnewiel en De Oude Markt. CION Voetbalvereniging CION heeft haar technische staf voor het komende seizoen al rond. Veel wijzigingen hebben zich overigens niet voorgedaan bij de ploeg aan de Marathon- weg. Hoofdtrainer Piet Kalles- taart heeft zijn contract met een jaar verlengd. John Verschoor blijft de verzorger voor de selec tie-groep. terwijl Hans van de Berg de lagere elftallen zal blij ven trainen. VLAARDINGEN Hel dage lijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft onlangs besloten een on derzoek in te stellen naar de haalbaarheid tot overdracht van het dagelijks beheer van de sporthal Westwijk aan de ge bruikers. Inmiddels hebben zich enkele kandidaten gemeld, die met ingang van 1 januari 1995 het beheer rond de beide sport hallen aan de Floris de Vijfde laan willen overnemen. Deze ontwikkeling heeft ook ge volgen voor de exploitatie van het restaurant bij de sporthal. Ook deze locatie zal betrokken moeten worden bij de privatise ring. Daarom zal het dagelijks bestuur de pachtovereenkomst met Wim Noordhoek. exploi tant van het horecabedrijf bij de sporthal, niet automatisch ver lengen per I januari 1995. in afwachting van de resultaten van het onderzoek naar de privatise ring van deze sporthallen. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor de sport pagina in het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar de redactie. Post bus 306. 3130 AH Vlaardingen. Sportnieuws voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen ge adresseerd worden aan de redac tie. Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of aan onze sport- correspondent Peter Spek. tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. door PF.TF.R SPF.K VLAARDINGEN Na de overtuigende overwinning van badmintonvereniging Refoba op stadgenoot Holy (6-2). is het be halen van het kampioenschap nog slechts een kwestie van tijd. De ploeg van trainer Ton Vel- berg zal met het binnenhalen van deze derde titel op rij ge schiedenis gaan schrijven. ..Wij mogen deze kans natuurlijk niet meer laten lopen", is de reactie van Velberg na die klinkende 6-2 winst op Holy afgelopen zater dagmiddag in sporthal West wijk. ..Met vier punten voor sprong en nog drie wedstrijden te spelen moeten wij er van uit gaan dat wij ook dit jaar het kampioenschap kunnen gaan vieren. Voor de derde keer in successie en dat geeft een prettig gevoel", is de reactie van de Re- foba-trainer. Overigens kan Refoba morgen avond al een goede stap in die richting zetten. ..Wij moeten dan uitkomen tegen Krimpen. Geen gemakkelijke tegenstanderen als wij die wedstrijd weten te winnen is het kampioenschap wel heel erg dichtbij", zegt aanvoerder (PP Refoha-trainer Ton Velberg Andrew den Bakker. 'Zover is nog niet. ..Zo"n doordeweekse wedstrijd is toch heel anders dan een wedstrijd op zaterdagmid dag. De voorbereiding is heel anders en vaak moet er snel van uit het werk of van school naar de sporthal gereden worden. Deze pot hebben wij nog niet gewonnen", blik de Refoba-aan- voerder voorzichtig vooruit. Voor Ton Velberg staat het wel alvast dat zijn ploeg volgend sei zoen gaat uitkomen in de over gangsklasse. ..Dat zal heel wat anders worden dan spelen in de eerste klasse, alhoewel het team in de laatste drie jaar heeft laten zien heel wat aan te kunnen. Die kampioenschappen bereik je niet zomaar. Het is een hecht team geworden met erg veel kwaliteit die het ook in die nieuwe over gangsklasse erg goed kan gaan doen. Het problem zal het tempo worden. In die overgangsklasse wordt er erg snel gespeeld en daar zal de ploeg aan moeten wennen", zegt de succesvolle trainer openhartig. Ton Velberg heeft het succes van de Refoba-ploeg ingezet tóen hij drie jaar geleden in Vlaardingen aan slag ging. „Ook mede be paald door het beleid van de het bestuur. Zij hadden een lijn uit- gezet waarin ik mij wel kon vin den en dat was om zo snel moge lijk die overgangsklasse te berei ken en dat is nu gelukt", aldus Velberg. die binnenkort met het bestuur om tafel gaat zitten om over de toekomst te praten. „Wij hebben nog niet gesproken over het verlengen van het contract, maar als ik mijn voorkeur mag uitspreken wil ik nog wel een jaartje doorgaan. Het is prettig werken in Vlaardingen." Sollicitatie Overigens kan Refoba al de vruchten plukken van het suc ces. Peter van Landschot, de ta lentvolle speler van Holy, liet afgelopen zaterdag weten bin nenkort de overstap te maken naar Refoba. Het was juist deze Peter van Landschot, die het Re foba in deze derby nog erg lastig maakte. Eerst won hij in drie sets in hel herenenkel van Andrew den Bakker (7-15, 15-12 en 10- 15) en in het herendubbel speel- n Refoba en Holy eindigde ■winning voor kanipioens- de hij samen met Benno Nijland een uitstekende partij. Andrew den Bakker en John The moes ten in drie sets de winst aan Holy laten (6-15 .17-14 en 12-15). Eenvoudig Het waren de enige verlies pun ten voor Refoba. De andere par tijen werden eenvoudig door de ploeg van Ton Velberg gewon nen. Remco Hakhoff won in twee sets van Benno Nijland 15- 4 en 15-12). Helene van den Dungen won ook in twee sets van Monique Knoester (11-7 en 11-7) en Ellen van Haren ver sloeg eenvoudig Lisette van Roon (11-4 en 11-2). Ook de mix-dubbel van Remco Hakhoff en Ellen van Haren tegen Benno Nijland en Monique Knoester was voor Refoba geen probleem (15-7 en 15-8). De stand was toen al 4-1 in het voordeel van de aanslaande kampioen. Veel kon er toen niet meer mis gaan. ook niet toen John The en Helene van den Dungen de tweede mix-bubbel op hun naam schreven (15-4 en 1512). Na de verliespartij van Andrew den Bakker en John The bfcpaal- den Helene van den Dungen en Ellen van Haren in de dames- dubbel met een overwinning de eindstand op 6-2. SCHIEDAM Een gesprek met Nel Grandazzi gaat hoe je het ook wendt of keert al tijd over handbal. Logisch na tuurlijk als je al heel je leven aan die sport verslingerd bent. Via twintig jaar DWS maakt de enthousiaste coach mo menteel furore met de dames van HVC. In de vier jaar dat zij aan de Valeriusstraat aan het roer staat pakte HVC vo rig jaar de beker en de pro motie naar de derde divisie. De achterstand op DWS en UVG, de andere Schiedamse handbalverenigingen, wordt dus kleiner. Het loodzware seizoen van 1992/1993 werkte echter wel door. Zo'n elf maanden stonden de dames van HVC op het veld en in de zaal. Natuurlijk waren daar de beloningen ook naar: een zaaltilel, de beker en een mooie derde plaats op het Ne derlands Kampioenschap. „Het heilige vuur ontbrak echter aan het begin van hel nieuwe sei zoen". kijkt Nel Grandazzi ach terom naar de beginfase. „Aan hei eind van het vorige seizoen liepen we al op ons lenen en na amper een maand rust konden we weer aan de bak. Er wordt dan nog wel het een en ander gevergd van die meiden en dat zag je ook. De blessures waren niet op de vingers van een hand te tellen. Daarnaast stopten Car- la van Dijk en Ilonka Kerkhof." Rust Nel Grandazzi en met haar bege leider Peter Ommering hopen van ganser harte dat het niet weer zo lang duurt. Want aan de hele mooie reeks ongeslagen wedstrijden kwam zowel op het veld als in de zaal al snel een einde. „Dat had ook te maken met het hogere niveau. Als er hier open kansen worden gemist dan weet je dat je de boot in gaal. Dat gebeurde ook tegen Verburch. een ploeg die we zeker hadden moeten pakken." Nel Grandazzi. ooit zelf in de tweede divisie acterend, spreekt dus uit ervaring als ze zegt dal je in de divisies vooral rustig moet blij ven. Als we de rust kunnen be waren. gaan we echt nog een rol van betekenis spelen. In deze di visie maken ze elkaar allemaal af. Je moet alleen de kansen af wachten en en je koppie gebrui ken. Dal is het allerbelangrijkste in handbal. En daar ontbreekt het ons op hel moment nog aan: we creëren ze wel maar maken hel vooralsnog niet af." Natuurlijk ontbreekt het HVC aan de nodige ervaring op divi sie-niveau. Zeker als je kijkt naar de jonge ploeg die telkens het veld in gaat. De door de wol geverfde coach is de eerste die dat toe zal geven. De opvulling van onderuit moet zich nog aan het niveau aanpassen. Claudia Heesbeen. Marielle Hooger- brugge en Nathalie Gouweleeuw ondervinden nu wekelijks aan den lijve wat het verschil is tus sen de junioren en de senioren. „Het is inderdaad veel harder. Soms zitten diverse meiden on der de krabbels en zijn bont en blauw geknepen. Maar achteraf valt het allemaal wel mee. Je moet in een wedstrijd daar ook niet over zèuren. Het heeft er natuurlijk ook alles mee te ma ken hoe je zelf op de bank bent. Ik kan je verzekeren dat ik pas op zondagmorgen aan de wed strijd ga denken. Al die stress en slapeloze nachten werken hele maal niet. En als je zelf rustig bent. gebeuren er in het veld geen gekke dingen. Je hebt toch tegenover die meiden een voor beeldfunctie. En daarbij komt dal het helemaal geen zin heeft om tekeer te gaan. Zeker niet legen scheidsrechters." De rust is typerend waarmee HVC zich naar het divisieniveau heeft gewerkt. Binnen vijf jaar tijd werd de fusieclub een leuke, gezellige vereniging waar het 'perfekt geregeld is'. „Iedereen weel wat zijn laken zijn en dal is wel zo prettig werken." Het pla fond van wat de prestaties be treft is echter nog niet bereikt. „De mogelijkheden van deze groep liggen hoger. In ieder ge val gaan we dit jaar weer voor een kampioenschap." En met een knipoog naar de Schiedamse Sporlprijs: „Als we hel dit jaar worden kunnen ze zeker niet meer om ons heen." Beantwoord vragen uit één van de vier categoriën die v je zelf kiest. Een voorbeeld? J/EDEREE/V\ Uit welk land komt Julio RAN I Iglesias? Geef het goede \MEEDOEN! J antwoord en win elke week fantastische prijzen. r nu GEZOCHT LEDEN VOOR CONSUMENTENRAAD De N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam wil in de loop van dit jaar een consumentenraad instellen. Deze raad krijgt de taak de direktie gevraagd en ongevraagd te adviseren over het beleid en werkwijze van het nutsbedrijf, voor zover het de levering van gas, elektriciteit en het kabelsignaal betreft! Het advies behandelt zaken die grote groepen klanten aangaan, waarbij u kunt^ denken aan zaken als incassobeleid, voorlichting, milieuactiviteiten, nota's of tarieven. Het bedrijf hoopt hiermee goed op de hoogte te blijven van de wensen en opvatting van zijn klanten. De consumentenraad zal bestaan uit acht leden. Vijf leden van de raad zullen worden voorgedragen door organisaties die een specifieke klantgroep vertegenwoordigen. Verder zullen nog twee particuliere klanten en een zake lijke klant zitting hebben in de raad. Het nutsbedrijf hoopt deze leden te werven via deze advertentie. De raad vergadert minstens twee keer per jaar en heeft een zittingsduur van vier jaar. Woont u in Schiedam en heeft u belangstelling voor de consumentenraad, dan nodigen wij u graag uit om een brief met enige persoonlijke gegevens te schrijven aan: N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Secretariaat Consumentenraad Antwoordnummer 58 3100 VB Schiedam Wij ontvangen uw reactie graag vóór 4 februari 1994. De selectie van kandidaten zal plaatsvinden door het berijf. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mevrouw A.S. Beukelaar Telefoonnummer (010) 446 53 09. Jaap Jongejan reiki aan de ploeg ran de Klinker de kanipioM.sheke VLAARDINGEN De ploegen van Zuidbuurt en De Klinker hebben op overtuigende wijze de finale van het zaalvoetbaltoer nooi voor basisischolen gewonnen. In een sfeervolle sporthal Westwijk werden beide ploegen ongeslagen kampioen van de finale-poule. Nadat enkele weken geleden in de dezelfde sporthal de voorron den waren verwerkt voor dit zaalvoetbaltoernooi voor basis schoolteams. stonden vorige week donderdag de beste negen ploegen tegenover elkaar in twee poules. In de jongenspoule was het al snel duidelijk dat De Zuidbuurt hoge ogen zou gaan gooien. Met zes punten uit drie wedstrijden werd de ploeg "uit de Zuid buurt winnaar. Op de tweede plaats eindigde de ploeg van Rehoboth en derde werd Erasmus. De vierde plaats was voor de ploeg van 't Ambacht. In de finale-poule voor teams samengesteld uit jongens en meisjes ging De Klinker met de hoogste eer strijken. Ook deze ploeg haalde de eindstreep ongeslagen met acht punten uit vier wedstrijd- den. De verdere rangschikking zag er als volgt uil: tweede De Regenboog, derde Pax Christi. vierde Van Houte en de laatste positie was er voor de ploeg van Het Anker. De organisatie was in handen van de sectie schoolsport van de Vlaardingse sportraad met medewerking van de voetbalvereniging VFC en HVO. Jaap Jongejan van VFC kijkt met veel plezier terug op hei toernooi. „Het toernooi mag toch gezien worden als propaganda voor de voetbalsport. Er werd door de jeugd sportief gestreden en dat is al een belangrijk winstpunt", aldus de jeugd- voorzitter van VFC. die overigens volgend jaar wel een verande ring in de reglementen wil gaan doorvoeren. „En dat betreft dan vooral de gemengde poule met jongens en meisjes. Er zijn teams die maar één meisje opstellen, maar ook die met drie of vier meisjes komen. Volgend jaar willen wij voorstellen om een team minimaal met twee meisjes moeten inschrijven, anders worden de krachtsverhoudingen toch te groot", besluit Jaap Jongejan. VLAARDINGEN Honkbalvereniging Holy heeft als voorberei ding op het nieuwe seizoen zes oefenwedstrijden op het programma staan. De oefenreeks begint op 13 maart met een wedstrijd tegen Orioles. Verder staan er nog ontmoetingen op het programma tegen Schiedam (20 maart). Storks (27 maart). Onze Gazellen (4 april). Wassenaar 10 april) en de reeks wordt op 17 april afgesloten met een wedstrijd tegen Saints. Alle wedstrijden worden gespeeld öp het complex van Holy aan de Zwaluwenlaan en beginnen steeds om 14.30 VLAARDINGEN De Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie zal toch nog een bezuini gingsbedrag van 25.000 gulden moeten vinden in de begroting van 1994. In december stelde het dagelijks bestuur van de sport raad voor om in het kader van de jaarlijkse bezuiniging van 100.000 gulden, een kwart van dit bedrag oningevuld te laten, maar daarmee is het college van burgemeeter en wethouders niet akkoord gegaan. Een tegenvaller voor sportwethouder Agnes van Ardenne. die op de sportraads vergadering in december liet we ten goede hoop te hebben om die 25.000 gulden ergens anders vandaan te halen. De bezuiniging van 75.000 gul den leverde vorig jaar al veel slof tol pralen op bij de Vlaardingse sportclubs, omdat 25.000 gulden van dit bedrag gevonden werd in een tariefsverhoging van zeven tien procent voor de sportvel den. De rest van dit bedrag werd gevonden door een niet uil te v oeren onderhoudsbeurt van een sportveld in de Holy 15.000 gul den). aanwending van het res tant-bedrag van 1993 voor reno vatiesubsidies (10.000 gulden) en een verlaging van hel renovatie- subsidiebedrag van 1994 (25.000 gulden).

De Havenloods | 1994 | | pagina 5