Verliefd? Zeg het mei een kaartje! r vn rorSO% KORTIMÜ Een Valentijnscadeau mei een luehtie Valentijnsdag 19 94 Verrassend gebaar van genegenheid 12957 2*957 üpiimmiü 495r 199' 299- Valentijnsdag stimuleert het uiten van warme gevoelens en vriendschap li- Romantiek uit een flesje: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. mtot .asssaww»" DE HAVENLOODS - DONDERDAG 27 JANUARI 1994 Zoals altijd zorgde zijn aanwezigheid ook dit keer voor een vreemd gevoel in haar benen. Vrolijk pra tend bleek hij zich niet bewust van haar reactie en dapper glimlachend consentreerde ze zich op zijn enthousiaste verhaal. De aandacht werd echter afge leid door de gedachte die haar de laatste tijd steeds vaker door het hoofd speelde: hoe moest ze hem duidelijk maken dat ze hem veel leuker vond dan 'zomaar een vriend'? Praten over haar ge voelens was nooit haar sterkste kant geweest. En hoewel ze zich bij hem heel erg op haar ge mak voelde, durfde ze niet te bekennen dat ze zich de afgelopen paar maanden steeds vaker betrapte op gedachten die verder gingen dan 'vriendschap'. Ze vond het prettig om bij hem in de buurt te zijn, om zijn lach te horen en de glin stering in zijn ogen te zien. Van zijn kant kwam echter geen enkele aan wijzing dat hij hetzelfde voelde. Dus had ze een probleem. Terwyl hij drukgebarend vertelde over een leuke ge beurtenis, nam hij haar zo onopvallend mogelijk in zich op. Haar rustige glim lach en oprechte interesse gaven hem een warm ge voel en hij onderdrukte de neiging om naar haar toe te schuiven. Hoewel ze aan weerszijden van de bank za ten, was de onderlinge ge bondenheid bijna tastbaar. Was het echt slechts een paar maanden geleden dat hij haar had ontmoet? Haar aanwezigheid was heel ver trouwd en hij zag nu al op tegen het moment dat ze afscheid moesten nemen. Maar van haar kant kwam geen enkele aanwijzing dat zij hetzelfde voelde. Dus had hij een probleem. Met een» zucht pakte zij haar boodschappentas, stapte de auto uit en sloot het portier. Ze vroeg zich af wat hij nu aan het doen was. Boodschappen doen was niet haar grootste hobby, maar misschien dat het haar gedach ten zou afleiden. Al was het maar voor een paar minuten. In gepeins verzonken was de versiering van het winkelcen trum haar in eerste instantie niet eens opgevallen, maar de con frontatie met grote rode harten in de etalage brachten haar terug in de realiteit. Nu begon ook de romantische achtergrondmuziek tot haar door te dringen. 'Ver liefd? Zeg het met een kaartje!', las ze zwijgend en voelde opeens een vreemd opwinding. Natuur lijk! Volgende week maandag was het 14 februari....Valentijns dag! De winkeliers bleken zich op verschillende manieren te heb ben voorbereid om deze dag tot een groot succes te maken. Naast schitterende Valentijns-boeket- ten en speciale kado-verpakkin- gen met een geurtje, bleek ook het aanbod in speciale kaarten enorm. De ware betekenis van Valen tijnsdag werd door de verschil lende soorten kaarten nog eens extra duidelijk. Niet alleen 'stille liefdes' konden worden aange schreven, maar ook bestaande vriendschappen konden op deze dag worden onderstreept. Wat dat betreft kon ze het dus altijd nog op 'safe' spelen. Toen ze zich eenmaal in het assortiment ging verdiepen begon haar gevoel van veiligheid echter te verande ren in uitdaging. Ze wilde iets duidelijk maken en dit was dé gelegenheid. Een kans die ze dan ook niet zou laten lopen. Het vreemde gevoel in zijn maag probeerde hij weg te wer ken door het nemen van een hap van zijn diner. Hij had echter geen idee wat hij zat te eten en geïrriteerd over zijn eigen ge drag sloeg hij de krant open. Zyn vork bleef ergens halverwege tussen bord en mond hangen toen zijn oog op een grote adver tentie viel. 'Verliefd? Zeg het met een kaartje!'. Dat was het! Hij zou haar een kaartje sturen. Hij zou altijd nog kunnen zeggen dat het een grapje was, ofzo. Of dat de kaart niet van hem was. Want zo'n Valentijnskaart werd extra spannend als het anoniem was. Na deze beslissing kwam zijn eetlust weer terug en met een veelzeggende glimlach knipoog de hij even naar de krant. Hij wilde iets duidelijk maken en dit was dé gelegenheid. Een kans die hij dan ook niet zou laten ONTDEKKING De hele dag had ze zich niet kunnen consentreren. Ze had er bijna spijt van dat ze van deze 14 februari geen vrije dag had ge maakt. Ze vroeg zich namelijk bijna kontinu af hoe hij zou rea geren bij het zien van haar kaart. De tekst van haar eindkeuze had weinig ruimte voor misverstan den opengelaten en toen ze de kaart bij thuiskomst nog eens had overgelezen, was ze toch weer gaan twijfelen. Ze zette toch wel veel op het spel. Stel je voor dat hy echt alleen maar vriendschap wilde? Dat hij zich door deze veelzeggende tekst in het nauw gedreven voelde? Het kon hun vriendschap aanzienlijk beschadigen. Op het laatste mo ment had ze daarom besloten om de kaart niet te ondertekenen. Aangezien deze werkdag drie keer langer dan normaal leek, haalde ze opgelucht adem toen de wijzers van de klok eindelijk op de door haar gewenste stand stonden. Haar vingers trilden toen ze haar voordeur open maakte en de post van haar deurmat raapte. Een snelle blik op haar antwoordapparaat maakte duidelijk dat er niet ge beld was. Ze wist niet of ze te leurgesteld of opgelucht moest zijn. Zonder echte belangstelling begon ze haar post door te ne men. Haar adem stokte by het zien van de grote gekleure enve lop. De gedrukte hartjes in de linkerbovenhoek gaf weinig re den tot twijfel. Ze had een Valen tijnskaart gekregen! Het getypte adres maakte het onmogelijk om de afzender te ra den en ongeduldig trok ze de kaart uit zijn beschermjas. 'Onze vriendschap is uniek..', las ze vol ongeloof en bij het openslaan van de kaart sloeg haar hart een keer over. '..kun je nagaan hoe onze liefde zou kunnen zijn!' „Mijn kaart..." ze begon aan zichzelf te twijfelen. „Dit is de kaart die ik heb gekocht...". Was ze zo verstrooid geweest om de kaart aan zichzelf te richten? Nogmaals bekeek ze de envelop en schudde haar hoofd. Ze wist zeker dat zij de envelop had be schreven en niet getypt...Maar wie had dan dezelfde gedachten gehad? Haar gepeins werd onderbro ken door het scherpe geluid van haar telefoon. Zijn warme „Hoi, met mij.." zorgde voor een tinte ling in haar ruggemerg. Ze be antwoordde zijn aankondiging een beetje ademloos, maar hij scheen haar verwarring niet op te merken. „Leuke dag gehad?" vroeg hij op zijn bekende vriend schappelijke toon. „Eh..ja..," sta melde ze. „Een beetje verwar- „Laat me raden..", was het sug gestie of klonk zijn stem anders. „Je hebt een Valentijnskaart ge had die je ook had verstuurd..." Haar sprakeloosheid maakte plaats voor opwinding toen de opmerking tot haar door begon te dringen. Die kaart was van hém! Dus hij... Ze schoot in de lach en ook bij hem zorgde de opluchting voor een vrolijke schaterlach. Ze hadden allebei iets duidelijk willen maken en de boodschap was overgekomen. Verliefd? Zeg het met een kaartje! Valentijn gaf goede voorbeeld Terwijl Valentijnsdag bij ons de laatste paar jaar pas een steeds grotere bekendheid begint te krijgen, heeft 14 februari in de ons omringende landen dezelfde status als bijvoorbeeld 'onze' Sin terklaas. Het is dan ook dé gelegenheid om tijdens de donkere wintermaanden uw liefde of waarde ring voor iemand tot uitdrukking te brengen. Feitelijk wordt op Va- in ons land een eeuw geleden al lentijnsdag de geboortedag tot uitdrukking gebracht met „or, het aanbieden van speculaas, vani Sint Valentijn her- in de etalages waren in die tijd dacht. Deze monnik leefde bijvoorbeeld vrijers, vrijsters, tijdens de vierde eeuw en werd later heilig verklaard omdat hij de gewoonte had vormen hadden een symboli om op zijn geboortedag, 14 sche betekenis en achter het februari, de dorpelingen te verrassen met bloemen uit 'zijn' kloostertuin. weggeven van zo'n speculaas ging menig huwelijksaanzoek Vlak na de Tweede Wereld- In de loop der eeuwen oorlog genoot Valentijnsdag ook in Nederland de nodige be langstelling, die echter tijdens de jaren vijftig om onduidelijke evolueerde de sprong kerkelijke gedenk w van de heilige Valenti- redenen afnam. Inmiddels in de us tot een meer algemene populariteit van Valentijnsdag gelegenheid voor goede echter weer in een snel stijgen- gaven. Uiteindelijk werd de ^n- Valentijnsdag traditioneel de dag waarop men ie mand (anoniem) ging ver rassen met een kaart, bloe men, een geurtje of wat lekkernijen. SPELREGELS Wie Valentijnsdag volgens de regels wil vieren, hoeft zich fei telijk maar te houden aan één spelregel: het Valentijnsge- schenk dient, vergezeld van kaartje, anoniem te worden In een aantal landen bestaat de gewoonte om op 14 februari aangeboden. De ontvanger de betreffende Valentijn te ver- J?™ ze~_ maar raden van wie rassen met een suikerhart. In ket geschenk afkomstig is. Ver- Europa is het hart van chocola- der ,mag eigenlijk alles. Het de wat meer in trek. Meestal maakt. niet ult wat u Seeft of wordt het hart, samen met een aan w,e aantal heerlijke bonbons, fraai verpakt tot een aantrekkelijk Valentijnsgeschenk. Maar er zijn ook andere mogelijkheden. Kijkt u in de dagen voor Valen- Het is zeker niet zo dat het Valentijnsspel alleen wordt ge speeld tussen (stille) geliefden. Ook een goede buur, collega, tijnsdag maar eens rond by de vriend of familielid kunt u ver- banketbakker. Goede kans dat ra®se" ™et ee,n Valentijnsge schenk. Uiteindelyk gaat het op Valentijnsdag maar om één ding: een verrassend gebaar De Valentijns-gedachte werd van genegenheid. Muskens Slaapcentrum verkoopt alles voor lekker De komende dagen echter vindt u bij Muskens slapen en geeft u vakkundig advies. Dat wist u al. Dat merkprodukten tegen absolute bodemprijzen. Dus, wij onze kwaiiteitsprodukten tegen zeer scherpe nog meer kwaliteit voor nog minder geld! Wees er prijzen verkopen is voor u ook niets nieuws. wel snel bij want dit superaanbod is slechts beperkt! De tijd dat alleen vrou wen hun uitstraling on derstreepten met parfum is voorbij. Ook mannen hechten steeds meer waarde aan hun uiterlijk en een geurig present is dan ook een geschikt Va lentijnscadeau voor haar én hem. Het groeiende aanbod in de zogenaamde herengeuren is een duidelijk teken dat ook mannen hun persoonlijke uitstraling wil len benadrukken met een speci fieke parfum. Aangezien samen nu eenmaal verschillen, heeft iedere parfum een eigen karak ter. Zo wordt Amando Noir bij voorbeeld gekenmerkt door een kruidig en sportief parfum met een krachtige en stoere uitstra ling. Amando Amigo is juist fris en bescheiden, waarbij het exoti sche karakter van de geur na enige tijd steeds duidelijker wordt. De combinatie van citrus vruchten, houtaromaten en di verse bloemige en kruidige ac centen geeft Amando Blue een opvallende frisheid. Om de Valentijnsgedachte te benadrukken wordt bij de aan koop van genoemde herengeu ren een gratis fotolijstje cadeau gedaan. ROMANTISCH Voor de jonge en dynamische vrouw heeft Joshi een bijzondere aantrekkingskracht. De geur kenmerkt zich als een fris en fruitig bloemenbouqet. Bij de romantische vrouw komt Fleurage het best tot haar recht. Ingrediënten als jasmijn, rozen en vanille zorgen voor een frisse en sensuele bloemengeur. Wie op zoek is naar een ge schikte geur voor een sportieve en sprankelende Valentijn kan terecht bij Amance. De bijzonde re aromaten van Patchoulli ge ven de geur een pittig en tegelij kertijd immens vrouwelijk ka- Ook bij deze geurige present jes wordt een gratis fotolijstje bij geleverd. Voor de dames is geko zen voor een chique chromen lijstje, terwijl voor de heren een lijstje met een meer stoere uit straling beschikbaar is. De dames- en herengeuren met fotolijstje kosten 14,95 per stuk en zijn vanaf half januari ZAZOU Ook Zazou, een verfijnde en vrouwelijke, maar tegelijkertijd sexy en uitdagende eau de toilet- te, is in de ban van Valentijns dag. Bij aankoop van een flacon Zazou zit namelijk een gratis stuk zeep en het geheel wordt tijdens de actieperiode feestelijk verpakt in een heldere folie, waarbij een prachtige strik het cadeau kompleet maakt. Het Zazou Valentijnscadeau is verkrijgbaar in twee verschillen de formaten. Een flacon van 30 ml. kost 19,95 en een 50 ml- flacon is voor 29,95 te koop. Ook deze actie loopt vanaf half januari. En de makelaar weet van wanten en kranten. boxspring icHUIFDEURKASTNEPAL binnenverings- 80X200.90X190. MATRAS 120X190,130X190 40x190. 140x200 ISOPI MERKPRODUKTEN. tienerkamers slaapcentrum ETC. ETC DEKBEDDEN Rotterdam Centrum Goudsesingel 442-444, tel. 010-4149719 Rotterdam Ommoord Binnenhof 14c, tel. 010-4213917 Rotterdam Zuid Dorpsweg 56, tel. 010-4801088

De Havenloods | 1994 | | pagina 5