Juventus behaalt monsterscore in sfeerloos duel tegen Festo Welke ploeg kan Oranje Nassau nog van kampioenschap afhouden? SPORT te gast bij HBSS Victor Deconinck DE HAVENLOODS Afwezigheid van Peter van der Sluis heeft geen invloed op spel Bekeren in Meppel Hockeytoernooi gered Arwin Moerman op de goede weg terug DINSDAG 1 FEBRUARI 1994 Victor Deconcinck: „Uitstraling is de kracht van een goed geleide dub". sentator. om het beter te doen dan ande- en twee jaar een Schiedamse club „En de uitdaging dezer dagen is ren. Als dat lukt zie ik binnen nu in de eerste klas." De Juventus-aanvai had geen medelijden met Festo/BVV en behaalde een scoren van 124-68 VLAARDINGEN De KNVB heeft voor de weekein den 5/6 en 12/13 februari een beker- en inhaalprogramma vastgesteld. Voetbalvereniging Fortuna maakt van die gelegen heid gebruik twee oefenwedstrij den te spelen om op die manier het wedstrijdritme vast te hou den. Op zondag 6 februari speelt de ploeg van trainer Jan van der Laan aan de Marathonweg te gen Hekelingen, terwijl op vrij dagavond 11 februari een ont moeting op het programma staat tegen Sparta 2. De wedstrijd te gen Hekelingen begint om 14.00 uur terwijl tegen Sparta onder kunstlicht om 20.00 uur wordt begonnen. Mark Huizinga naar Moskou VLAARDINGEN Het behalen van de nationale ju- dotitel in de categorie tot 78 kilogram heeft Mark Huizin ga de eervolle uitnodiging opgeleverd om op zaterdag 5 en zondag 6 februari in Mos kou uit te komen op een in ternationaal toerriooi. De Vlaardinger, die vorig jaar een grote teleurstelling moest verwerken toen hij als kanshebber voor de Europe se jeugdtitel vroegtijdig en zonder een medaille de judo- mat op Papendal moest ver laten, lijkt weer helemaal te rug op nationaal niveau. Met nog vijf andere jeugdige ju doka's gaat Huizinga in Moskou de nodige interna tionale ervaring opdoen. Wedstrijden om banmintontitel VLAARDINGEN— De zes Vlaardingse badmintonclubs BC'70, DVO, Holy'77, Refoba, Urba en Vijfsluizen organiseren op zaterdag 19 en zondag 20 maart de inmiddels niet meer weg te denken Vlaardingse kam pioenschappen badminton. De lokale strijd wordt gespeeld in sporthal Westwijk. De enkelspelen worden afge werkt volgens een afvalsysteem, terwijl de dubbels in poule-vorm worden verwerkt. Aan het toer nooi kunnen uitsluitend bij de zes Vlaardingse clubs aangeslo ten spelers meedoen. Thema-avond ongevallen in de sport VLAARDINGEN Het SMA (Sport Medisch Adviescemtrum MiddenDelfland) organiseert op 14 febrauri een thema-avond over sporttraumatologie en eer ste hulp bij sportongevallen. In leiders op deze thema-avond zijn Wout van de Meulen, sportarts en Cees Noordhoek, sportfysio- therapeut. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de GGD Nieuw Waterweg Noord aan de L.A.Kesperweg 44 het voormalige Cincinnati-ge- bouw. De toegang is gratis en de avond begint om 20.00 uur. Damstrijd van start VLAARDINGEN De Vlaar dingse damvereniging organi seert ook dit jaar weer de strijd om de lokale damtitel. Op 8 fe bruari wordt de eerste ronde ge speeld en tot 4 febrauri kunnen belangstellenden voor dit inmid dels traditionale evenement in schrijven. Er wordt gespeeld in de hoofdklasse, eerste en tweede klasse. Die laatste klasse is spe ciaal bedoeld voor huisdam mers. De strijd wordt afgewerkt in de kleine zaal van het bejaar dencentrum Vaartland aan de Dillenburgsingel. Voor meer in formatie kan men terecht bij Dick van den Kerkhoff (tele foonnummer 4745948) of bij Wim Heuvekman (telefoonnum mer 4747914). SCHIEDAM Na Rob Jacobs en het geslaagde Captainsdinner van vorig jaar stond de jaarlijkse sponsorborrel van HBSS weder om op het programma. Als pro minente gast was ditmaal Victor Deconinck uitgenodigd om zijn visie op het (Schiedamse) voet bal te geven. Als opener haalde Deconinck voorzichtig uit naar het niveau van het Schiedamse voetbal, bat de stad een zaterdagclub in de hoogste regionen mist is duide lijk evenals het feit dat HBSS dolgraag die top wil bereiken. Sponsors zijn daar een noodza kelijke voorwaarde voor en daar ging de 'hele' avond over. Want volgens Victor Deconinck zijn de eigenschappen van sport emotie, bereik en prestatie. „Dat SCHIEDAM Peter van der Sluis, de coach van de basketballers van Juventus, schitterde afgelopen zaterdag door afwezigheid. Werkzaam heden in het buitenland maak ten het noodzakelijk dat de plek op de trainersstoel werd ingenomen door Robert We ver. Bij zijn debuut als (inte- rim-)coach lieten de tien bas ketballers van Juventus hem niet vallen. Festo/BVV 2, in de competitie toch nog een re delijke middenmoter, werd alle kanten opgelopen en ge gooid. Met een monsterscore van 124-68 kan Robert Wever over een week het roer met een gerust hart weer aan Van der Sluis geven. Van een wedstrijd was eigenlijk al snel geen sprake meer. Na viereenhalve minuut bedroeg de voorsprong van Juventus al tien punten. Humprey van de Haver, de trainer van Festo/BVV, kreeg al vrij snel een technische fout aan zijn broek. Daarna gaf hij de schuld bij alles wat fout ging aan beide scheidsrechters. In zijn ogen waren de twee mannen in het grijs, Ritstier en Van der Meel, schuldig aan alles wat er bij de gasten fout ging. Gemak kelijker kan je je er als coach eigenlijk niet van afmaken. Want wat de Voorburgers lieten zien had eigenlijk niets met bas ketbal te maken. Tekenend voor VLAARDINGEN Welke ploeg kan Oranje Nassau nog van het kampioenschap afhou den Stadgenoot Spirit deed af gelopen zaterdagavond in een sfeervolle sporthal Westwijk een vergeefse poging, maar kwam niet verder dan een gelijkwaardi ge eerste helft om in de tweede helft volledig weggespeeld te is ideaal voor sponsors. Sport spreekt mensen aan, een bedrijf wil wat terug zien en er kijken mensen naar." Toch is voetbal een onderont wikkelde chaotische bedrijfstak maar hét middel om je te profile ren. „Daarbij denk ik aan een vicieuze cirkel. Sport heeft de media nodig, voor de media de prestaties en voor de prestaties sponsors. Ik spreek over de vier 's-en'. Sport moet sneller, span nender, sportiever en sfeervoller. Dan komt de rest vanzelf. Voor al die laatste 's' is belangrijk. Want voetbal moet meer zijn dan alleen die negentig minuten in de wei." Uitstraling is de kracht van een goed geleide club aldus de pre- het niveau waren de spelmomen ten dat de bal zonder te kijken naar de eigen helft terug werd gegooid. Doorloper „Toch is het een redelijke ploeg", sprak Robert Wever na afloop. „Onze prestatie moet je natuurlijk ook niet uitvlakken. Want het is af en toe best moei lijk om heel geconcentreerd te blijven basketballen." Die moei- worden door Oranje Nassau. De kampioenskandidaat staat met nog vijf wedstrijden te spe len riant met drie punten voor sprong aan de leiding. „Een prettig gevoel, zeker ook als ik kijk naar de manier waarop er gespeeld wordt", zeil trainer Je roen Kats na de ontmoeting te gen Spirit, die de Westwijk-ploeg won met 15-6. „We moeten al leen uitkijken dat wij niet al te gemakkelijk gaan spelen, want lijke periode kreeg Juventus bij de tussenstand 40-17. De simpel ste oplossingen werden niet meer gevonden en ook schoten van grote afstand van met name Pe ter van der Waal vielen verkeerd. Eigenlijk was dat ook wel lo gisch. Bij zo'n voorsprong ga je natuurlijk wat proberen. Voor alsnog lukte dat echter niet. De mooiste aanval was nog de 'doorloper' van Vladan Janko- vic, die simpel scoorde. Natuur lijk ging dit alles gepaard met daar kan de tegenstander zeker van gaan profiteren. Die ploegen zijn er natuurlijk op uit om de koploper een nederlaag toe te dienen." Jeroen Kats, die aan het einde van dit seizoen de Vlaardingse ploeg gaat verlaten, twijfelt niet aan het feit dat hij dit afscheid zal vieren met een kampioen schap. „Deze voorsprong mogen we natuurlijk niet meer uit han- nog veel meer ergernis van de kant van Festo/BVV. Daarmee de scheidsrechters nog meer te gen zich in het harnas jagend. Kleinigheden waar normaliter nooit voor wordt gefloten, wer den nu in het voordeel van Ju ventus beslist. Bij de rust was er echter al een stand bereikt waar je je echter nooit meer om druk hoeft te maken: 55-28. De tweede twintig minuten wa ren ook niet om over naar huis te schrijven. Het wachten was den geven. Alleen moeten we zorgen dat we het niet op de laatste uitwedstrijd aten aanko men tegen onze enige concurrent SDO, want dan weet ik het nog niet zo net", is de voorzichtige conclusie van Jeroen Kats. „Als we deze drie punten voorsprong weten te behouden, kunnen we het kampioenschap vieren in de thuiswedstrijd tegen Velocitas." Spirit was voor Oranje Nassau in deze fase van de competitie geen partij. „De eerste helft ver liep wat stroef voor ons. De ploeg was te geconcentreerd en wilde te snel Spirit op een beslis sende achterstand zetten. Toen dat niet lukte werd het team wat onzeker en kon Spirit aardig bij ons in de buurt blijven", zei de tevreden Oranje Nassau-trainer, die de rust haalde met een 5-3 voorsprong. „En je weet natuur lijk dat Spirit zich in zo'n situatie sterk voelt maar toen wij in de rust de zaken even op een rijtje hadden gezet, liepen wij in de tweede helft helemaal over de ploeg heen. De opdracht om de bal zo lang mogelijk te spelen tot zich een goede scoringskans voordeed, werd prima uitge voerd en dat resulteerde al snel in een ruime voorsprong." Gevarenhoek Spirit-trainer Simon Trommel erkende eerlijk na afloop van de derby een ploeg te hebben die nog niet is opgewassen tegen dit slechts op het moment dat Ju ventus boven de honderd uit kwam. Erg moeilijk leek die op gave niet. Festo geloofde er al lang niet meer in. Frustratie Typerend voor de wedstrijdmen taliteit was het feit dat drie Ju- ventus-spelers ongehinderd naar de basket mochten wandelen, terwijl iedereen van Festo apa- tisch toe stond te kijken. Hoog tepunten waren de 'dunks' van Vladan Jankovic. Hij proefde zelfs het genoegen om de score boven de honderd te tillen en bij 103-52 even aan de ring te han gen. Dat Festo nog boven de vijftig punten kwam mag ook aangemerkt worden als een klein wonder. De Voorburgers zoch ten zelfs nog ruzie door bij 107- 56 Ronald van Ooijen uit pure frustratie even te 'aaien'. Volko men onnodig natuurlijk evenals de reactie van de bank op de beslissing Van de Meer (een op zettelijke fout). De eindstand werd door Atilla Gultuna be paalt op 124-68. „Het is jammer dat de ploeg zo wisselvallig speelt", reageerde Robert We ver. „We hangen nu net tegen de kop aan maar de achterstand van zes punten op DAS is te groot. Tja, wat moetje over van avond zeggen? Vanaf het begin zijn we de baas geweest en ieder een heeft zijn speelminuten ge had. Ondanks het feit dat de tegenstander er niet veel meer aan deed bleven we toch goed basketballen." Oranje Nassau. „Wij zijn in alles nog wat te traag. Oranje Nassau was ons steeds een stapje voor; hoewel ik best te spreken ben over de eerste helft", aldus Si mon Trommel die aan zijn eerste seizoen bezig is bij Spirit. „We moeten nu wel gaan uitkijken om niet definitief in de gevaren- hoek te komen. We kregen de derde nederlaag op rij te verwer ken en dat is niet goed voor het zelfvertrouwen van de ploeg", aldus Trommel. De eerste helft in een luidruchti ge sporthal liet een spannend verloop zien en beloofde veel voor de tweede helft. Oranje Nassau kwam op een voorzichti ge 4-1 voorsprong, maar Spirit kwam met fraaie treffers van Roel en Chris van Leeuwen toch terug tot 5-3 bij de rust. De strijd was nog lang niet gestreden, maar de Spirit-aanhang kwam bedrogen uit. Linda van Toor scoorde met een ingestudeerde actie meteen na de rust 6-3 en toen Marco Zee- bregts en Monique Doornink met enkele fraaie afstandschoten de Spirit-verdediging het nakij ken gaven, was de strijd eigenlijk gestreden. Halverwege de twee de helft nam Oranje Nassau een 11 -5 voorsprong en kon de ploeg niets meer gebeuren. Ook niet toen Spirit-speler Edwin Vermeij met een knieblessure moest uit vallen en Oranje Nassau heel gemakkelijk deze derby zónder problemen kon uitspelen. SCHIEDAM- Er is al een hoop te doen geweest over de bekerwedstrijd tegen de Red Gi ants uit Meppel. De thuiszaal van Juventus werd door de bas- ketballbond afgekeurd vanwege de te korte uitloop. Een andere zaal is echter niet in de omgeving gevonden. Wat het hoogtepunt van het (thuis)seizoen had moe- moetenf worden i^MeppeT161^ I °ranje /Wa" maak,ede ,weede helfi he'karwei tegen Spiri' definitief af De gelukkige organisatoren Wim Lieven en Hans Meijer van Pollux met Bas Spuyhroek en Rob Timmermans VLAARDINGEN Op het nippertje werd het hockeytoernooi van Pollux gered. Wim Lieven, samen met Hans Meijer de coördinatoren van het grootste toernooi ooit in de Broekpolder gespeeld, kijkt nog met de nodige zorgen terug op de afgelopen weken. „Vorig jaar september kregen wij van Wim Landman, sponsor van het toernooi bij het Maassluise Evergreen, de vraag of wij het toernooi op onze velden in de Broekpolder wilde verwerken en daar hadden wij wel oren naar", zegt Wim Lieven. Een speciale commissie ging aan het werk en alles leek erop dat het toernooi, dat aanstaande zaterdag en zondag aan de Kooi- kersweg wordt gespeeld, een vasté stek had gevonden bij Pollux. „Wim Landman had voor onze accommodatie gekozen omdat wij sinds vorig jaar beschikken over twee kunstgrasvelden en hij zijn activiteiten volledig had geconcentreerd in Vlaardingen", blikt Wim Lieven nog even terug naar het verleden. „Wie schetst echter onze verbazing toen wij vernamen dat om zakelijke redenen Wim Landman het toernooi niet meer kon sponsoren en wij met lege handen stonden. Alle clubs, niet de minste ploegen uit Nederland, waren natuurlijk al uitgenodigd en alles was organisatorisch rond." Afgeslankte vorm Tot vorige week zondag leek het erop dat Pollux het toernooi in een afgeslankte vorm zou afwerken. „Wij hadden inmiddels besloten het geheel dan maar heel sober uit te voeren en geen franje aan het toernooi te verbinden. Wij konden het natuurlijk niet maken om alle ploegen op het laatste moment af te schrijven, omdat het ook het laatste weekeinde is om nog een oefenwedstrijd te spelen voordat het tweede gedeelte van de competitie weer gaat beginnen." Naarstig zoeken naar een vervangende sponsor leverde niets op. „Tot wij vorige week zondag in gesprek kwamen met Bas Spuy- broek van het Vlaardingse makelaarskantoor Spuybroek en Tim mermans die van onze problemen had gehoord en meteen zijn medewerking verleende. Het toernooi dat wij oorspronkelijk voor ogen hadden kunnen we nu gelukkig in die vorm ook uitvoeren", zegt een gelukkige Lieven aan de vooravond van het toernooi. Voor Pollux zelf is er op dit toernooi nog geen plaats. „Gezien de sterkte van de ploegen is het niet verstandig om met Pollux, dat in de derde klasse uitkomt, aan dit toernooi deel te nemen. Ons gaat het vooral om het feit de hockeysport in de belangstelling te zetten." Zaterdag en zondag begint het toernooi steeds om 11.45 uur, terwijl de finale-wedstrijd op zondag gepland staat voor 15.45 uur'. VLAARDINGEN- Arwin Moerman lijkt weer op de goede weg terug. De onlangs weer bij atletiekvereniging Fortuna te ruggekomen atleet kampte enke le maanden met een hardnekkige knieblessure en een ontsteking aan zijn luchtwegen, maar kwam op de districtsindoorkampioen schappen in Den Haag weer he lemaal terug. De talentvolle Vlaardinger wist op deze eerste wedstrijd na zijn blessure-perio de op de 1000 meter een mooie derde plaats te bereiken in de tijd van 2 minuten 33,25 seconden. „En daar ben ik helemaal niet ontevreden over", laat de verko per van Emous-Sport weten. „Ik ben pas twee weken echt in trai ning en om dan al zo hoog in het klassement te eindigen is erg hoopvol." Arwin Moerman, die voor het eerst uitkwam bij de senioren, wil langzaam gaan werken aan de nationale indoorkampioen schappen die over enkele weken ook in Den Haag op het pro gramma staan. „Gezien de snelle vooruitgang op dit moment zal ik toch proberen zo sterk moge lijk aan de start te verschijnen om een hoge klassering in de wacht te slepen op de 400 of 800 meter", aldus Arwin Moerman hoopvol. De komende weken zal de For- tuna-atleet gebruiken om in het juiste wedstrijdritme te komen. „Behalve de centrale training van de nationale ploeg zal ik ook nog enkele indoorwedstrijden lopen om in dat juiste ritme te komen", besluit Arwin Moer man. Oefenduels Fortuna KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.11 2. Oscar Moens Excelsior 6.48 3. Edward Metgod Sparta 6.35 4. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.20 TOPSCORER 1Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 19 doelpunten SPELER V.D. WEEK Takafumi Ogura In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden.

De Havenloods | 1994 | | pagina 5