Zwaluwen drukt PPSC nog dieper in degradatiezorgen SPORT Rijnmond behoudt de vierde plaats mam Toekomst voor gymnastiekclub Triade zeer onzeker geworden DE HAVENLOODS Honkballers vergaderen Damstrijd van start Schiedammers moeten met werkvoetbal de nodige punten pakken J 1 Arvvin Moerman geeft z'n visitekaartje af Rijnmond en DWS samen naar nieuwe sporthal DINSDAG 8 FEBRUARI 1994 Hans Loovens trainer SW SCHIEDAM Hans Loovens zet een punt achter zijn actieve voetbalcarrière. De voormalige profvoetballer met het perfecte linkerbeen blijft echter behou den voor de club waar hij groot is geworden. SVV heeft de huidige laatste man van het eerste elftal een tweejarig contract aangeboden en krijgt de verantwoording over de A-selectie van volgend jaar. Hans Schinkel, momenteel coach van de derdeklasser, gaat volgend jaar de functie van tech nisch directeur bekleden. Beloning voor medewerkers VLAARDINGEN - De or ganisatie van de 25e West- land Marathon, die op zater dag 19 maart wordt gehou den, zoekt nog medewerkers voor dit evenement. Vanaf augustus vorig jaar wordt er achter de schennen hard gewerkt om het evene ment opnieuw een internatio nale uitstraling te geven, maar het succes zal mede be paald worden door de ruim driehonderd vrijwilligers die op 19 maart in het Westland actief zullen zijn. De organisatie is nog op zoek naar mannen en vrouwen en jongens en meisjes vanaf twaalf jaar die ingezet kun nen worden op verzorgings- posten, als bewakers van kruispunten en helpers bij het opbouwen en afbreken van de finishlocatie en de in schrijf- en kleedruimte. Het aardige is verder dat er een beloning aan vast kan zitten. De organisatie zal on der de vrijwilligers een verlo ting houden van leuke prijzen zoals sportschoenen en ande re aantrekkelijke sportprij- zen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Albert Kortekaas, telefoonnummer 01740-23176 of bij Jan Groot, telefoonnummer 070- 321270. VLAARDINGEN Op de al gemene ledenvergadering van honkbalvereniging Holy zullen voorzitter Louis den Hartog en secretaris Arie Roozeboom hun interim-functie omzetten in een definitieve bestuursplaats. De vergadering van de honkballers staat gepland voor maandag 14 februari en wordt gehouden in het clubhuis aan de Zwaluwen laan. Overigens zal het bestuur, als de leden daarmee akkoord gaan, niet veel veranderen. Pen ningmeester Aad Bijl en be stuurslid Ank van den Berg stel len zich herkiesbaar voor een nieuwe zittingsperiode. Zesde loop in ZuiderSter-serie WATERWEG- Atletiekvere niging Gouda houdt zondag 13 februari haar Groenhoven Plus loop voor wedstrijdatleten en prestatielopers. Voor de deelne mers met een KNAU-licentie telt de halve marathon mee voor het klassement van de Zuider- Ster Loopserie. Aan de halve marathon zal wor den deelgenomen door heren, dames en veteranen; de presta tieloop staat voor iedereen open. De deelnemers hebben de keuze uit de afstanden 6, 11 en 21 kilometer. Het parcours voert over verkeersarme wegen en pa den waar diverse verzorgings- posten aanwezig zijn. De start vindt om 13.30 uur plaats bij het clubgebouw van AV Gouda aan de Groenhoven- weg te Gouda. Er zijn onder meer ere- en geldprijzen beschik baar. Voor meer informatie kan men bellen: mevrouw J. Ehlert, telefoon 01820-3226. Cursus VSV VLAARDINGEN De Vlaar- dingse Scheidsrechters Vereni ging is van plan om bij voldoen de belangstelling binnenkort te beginnen met een nieuwe cursus voetbalscheidsrechter 3. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij voorzitter Mar van der Most, telefoonnummer 4354964. Er is vooral een beroep gedaan op de besturen van de Vlaardingse voetbalclubs bij de leden aan te dringen om deze cursus te volgen om het tekort aan scheidsrechters wat terug te dringen. SCHIEDAM Wie dezer da gen naar de volleybalwedstrijden van Rijnnmond gaat kijken, krijgt zeker waar voor zijn geld. De laatste weken schijnen de he ren patent te hebben op vijfset ters. De schitterende vierde plek in de competitie motiveert blijk baar zo dat die vijfde set telkens weer gewonnen wordt. Ook tegen Vrevok konden de supporters hun zitvlees weer tes ten. Want de eerste set ging on gelofelijk snel naar de thuis ploeg: 15-4. De tweede werd ech ter op een knullige wijze wegge geven: 13-15. De derde set was weer helemaal voor Rijnmond. Op setpoint bij 14-5 leek dat laatste punt echter maar niet te komen. Vrevok haalde nog op tot 14-8 maar een blok van Rem- co van Welbergen zorgde toch voor de 2-1 voorsprong. De derde set ging echter heel erg gemakkelijk naar de ploeg uit Nieuwegein waar eerder dit jaar nog kansloos met 3-1 van werd verloren. Alle aanvallen gingen naar Wim Risseeuw die ze net zo gemakkelijk afmaakte. Via de tussenstanden 1-4 en 3-9 haalde Vrevok door de aanvallende fouten en missers van Jörgen Nielsen heel gemakkelijk de 3-15 setwinst binnen. De vijfde en laatste set was te vens de beste. Lange ralleys, mooi opgezette aanvallen en evengoede reddingen maakten de set zeer spectaculair. Rob Wassenaar, zaterdag weer de beste aanvaller, scoorde via een foute stop het eerste punt. Na de 2-0 kwam Vrevok door twee maal een blok terug maar ser veerde daarna in het net. Pas bij 7-6 ging het fout bij de gasten. Allereerst 'hing' Onno de Gans in het net en na de wisseling van speelveld sloeg Wim Risseeuw ongecontroleerd ver uit. Remco van Welbergen scoorde vervol gens de 11 -8 en de 'thuislijnrech- ter' haalde vervolgens de woede van heel Vrevok op zijn hals door heel moedig voor de bank van Vrevok een bal op de lijn in te 'zwaaien'. Een juiste beslissing natuurlijk en ook het breekpunt voor de gastheren. Rob Wasse naar en tweemaal Jörgen Niel sen haalden vervolgens de 15-10 set en de wedstrijd binnen. Rijnmond gooide er tegen Vrevok „We behouden dus onze hoge (vierde) positie op de ranglijst", sprak een blije John Groen. „Vrevok houden we achter ons en het beloofde etentje bij 35 punten komt heel dichtbij." Nieuw parcours voor marathon VLAARDINGEN De organisatie van de 25e Internationale Westland Marathon is erin geslaagd om het parcours van deze race door alle Westlandse gemeenten te laten lopen. Voorgaande jaren passeerden de hardlopers een groot deel van deze gemeenten, maar niet allemaal. De start is op 19 maart bij de Bloemenveiling Holland in Naaldwijk. Via Monster en 's-Gravenzande gaat het nieuwe parcours richting Hoek van Holland. Vanaf de badplaats gaat het weer richting Naaldwijk en Maasland om via de De Lier in Schipluiden aan te komen. In Wateringen is een limietpunt ingebouwd voor de lopers en via deze Westlandse gemeente gaat het richting Naaldwijk, Monster en weer terug naar de finish-plaats bij het Fleuraduct bij de Bloemen veiling. Op dit moment kan er al ingeschreven worden voor deze marathon. De voor-inschrijving staat open tot 5 maart voor de hele en halve marathon. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 maart kan er ook nog ingeschreven worden, ook voor de vijf en tien kilometer die weer op het programma staan. Informatie en inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Postbus 248, 2690 AE 's-Gravenzande of op telefoonnummer 01748-14052. VLAARDINGEN De Vlaardingse damvereniging organiseert ook dit jaar weer de strijd om de lokale damtitel. Vanavond, dinsdag 8 februari, wordt de eerste ronde gespeeld. Er wordt gespeeld in de hoofdklasse, eerste en tweede klasse. Die laatste klasse is speciaal bedoeld voor huisdammers. De strijd wordt afgewerkt in'de kleine zaal van het bejaardencentrum Vaartland aan de Dillenburgsingel. Voor meer informatie over dit toernooi kan men terecht bij Dick van den Kerkhoff (telefoonnummer 4745948) of bij Wim Heuvelman (telefoonnummer 4747914). door ER WIN VAN DER LEE VLAARDINGEN Er zijn van die wedstrijden die de krenten in de pap zijn. Wed strijden met een rijk verleden en bol van de sentimenten. Zwaluwen-PPSC is er daar een van. Maar dé derby van weleer heeft niet meer de uit straling die hij vroeger had. Zaterdag was er aan de Zwa luwenlaan slechts één ploeg die voetbalde en één die kei hard werkte. Koploper Zwa luwen had het met de werkers van PPSC maar wat moeilijk. Pas in de tweede helft werd de opgelopen achterstand ruim schoots goed gemaakt: 3-1. Het enige wat Zwaluwen de eer ste helft vergat, was te scoren. Qua veldoverwicht, techniek en scoringskansen staken 'de vo gels' ver boven de PP-ers uit. Het rendement was vooralsnog nul komma nul. Dat was toch voor namelijk de verdienste van PPSC. Want wie het qua voet balvermogen moet afleggen, zal dat goed moeten maken met hard werken. Bij PPSC is het probleem dat het teveel afhanke lijk is van de opportunistische bevliegingen van Erik Kolmeij- er. De linksbuiten staat echter voorin te vaak voor een grote overmacht aan verdedigers. Toch zorgde hij er in zijn eentje voor dat Danny Molendijk van zijn bank opvloog om Jos Op- schoor en Martin van Balle- gooijen tot de orde te roepen. „Slechts het uitschakelen van Erik Kolmeijer was de taak van mmmik Zwaluwen kwam pas Opschoor vanmiddag want dat is veruit de gevaarlijkste Schie dammer", maakte Danny Mo lendijk na afloop een compli ment aan het adres van de grilli ge linksbuiten. „Van Ballegooij- en speelde daarnaast af en toe te nonchalant. Je weet dat je dat met Kolmeijer in de buurt niet moet doen." Hoofdrolspelers Zwaluwen had het dus aan zich zelf te wijten dat PPSC zo lang standhield. Bij Harry Boekholt, Arjan van der Bos en Martin Schepen stond het vizier niet op scherp. Toen Harry Boekholt eindelijk eens zowel zijn vaste bewaker Ron van der Eijkel als Jan van der Marei het bos in stuurde stond Martin Vermeu len als een reddende engel op de lijn. Het was de perfecte inlei ding tot een aantal mooie minu ten. De hoofdrolspelers waren Ed Meijboom, die Arjan van der Bos binnen de zestien vloerde. Martin van Ballegooijen, die niet in de wedstrijd zat maar toch de pingel nam. Ron de Kok, die de arrogant ingescho ten penalty stopte. Erik. Kol meijer, die direct daarop gretig aan de andere kant ging liggen en Martin Vermeulen die Rob Graumeijer wel de verkeerde hoek instuurde. Die 0-1 bracht de koploper in verlegenheid want het laatste kwartier kwam geen van beide ploegen meer tot voetballen toe. Uitblinker Het verschil met de eerste rond gang heette in de tweede helft Frenk van der Kleij. De spits was op de bank begonnen omdat hij niet voor honderd procent fit was. „Ik heb tegen Frank gezegd dat hij er in zou komen als we iets moesten forceren", aldus Danny Molendijk. Dat bleek in de tweede helft nodig. Samen met de absolute uitblinker Arjan van der Bos bracht Van der Kleij dat beetje extra dat nodig was om PPSC te breken. De gelijk maker viel voor PPSC veel te snel en heel ongelukkig. Drie verdedigers, inclusief keeper Ron de Kok, liepen elkaar in de weg en vergaten daarbij zowel de bal te ruimen als Harry Boek holt te dekken. Die kon heel simpel 1-1 binnen schuiven. Daarna was het slechts wachten op de Zwaluwen-voorsprong want PPSC kwam slechts spora disch onder de druk vandaan. In de 28e minuut slalomde Arjan van der Bos langs twee verdedi gers en schoof de bal net op tijd naar Frank van der Kleij. Die had geen enkele moeite om Ron de Kok te passeren: 2-1. PPSC speelde daarna alles of niets. Het werd niets. Even had den de Schiedamse supporters nog hoop toen Erik van Harme ien zich achter een vrije trap stelde maar Rob Graumeijer op zijn weg vond. Een minuut voor tijd was alles over toen Frank van der Kleij zijn maatje Arjan van der Bos bediende die via Sandro Magni de beslissing bin nen knalde: 3-1. „Deze overwinning was natuur lijk belangrijk," zei Danny Mo lendijk. „We staan nu weer gelijk met Deltasport op kop en heb ben nu zelfs eens een keer, bij de gelijkmaker, mazzel." Voor PPSC stapelen de zorgen zich elke week hoger op. „Maar als we zo werken als vandaag dan gaan we zeker nog punten pak ken", houdt John van Diggele de moed erin. Successen VZC en Walrus VLAARDINGEN - Zwemver eniging Walrus wist haar hoge positie in de ZRO-competitie ook na de vierde wedstrijd te behouden. In Dordrecht verza melde Danielle de Bruin een groot aantal punten door op de 400 meter wisselslag als eerste aan te tikken en op de 200 meter vrijeslag een tweede plaats te be halen. Arjen Hoogerwerf kwam met een goede prestatie voor de dag op de 100 meter schoolslag, waarop de Vlaardinger een twee de plaats wist te behalen. Ook de estafette-ploeg vier maal vijftig meter wisselslag zorgde voor de nodige punten door het goud te pakken. De ploeg bestond uit René de Boer, Arjen Hooger werf, Michel Kensler en Kees van de Knaap. In Barendrecht kwam een ploeg van VZC uit in de ZRO-compe titie en ook daar waren de suc cessen opvallend. De Vlaarding se zwemmers behaalden niet minder dan veertien persoonlijke records. Opvallend was de pres tatie van Raoul Pietersz op de 100 meter rugslag. De VZC- zwemmer kwam tot een eerste plaats in de tijd van 1 minuut 12,8 seconden. Ook Marloes Buitelaar behaalde een eerste plaats. Op de 100 meter vlinder slag zwom zij naar een goede tijd van 1 minuut 12,8 seconden. VLAARDINGEN— De toe komst voor gymnastiekvereni ging Triade is zeer onzeker ge worden. De vereniging, die ont staan is uit de fusie van drie gymnastiekclubs en in 1990 met veel zelfwerkzaamheid een eigen clubaccommodatie realiseerde bij het zwembad Holy, moet lijd zaam toezien hoe straks bij de sluiting van het Holybad ook de gymnastiekzaal en het clubhuis tegen de vlakte gaan. „En dat gaat ons erg aan het hart", zegt An Boog, nauw betrokken bij Triade en lid van het algemeen bestuur van de Vlaardingse Sportraad. „Allereerst vinden wij dat zo'n unieke gymnastiek- accommodatie niet zomaar mag verdwijnen. Er is ook het nodige gemeenschapsgeld in gestoken en wij hebben met onze leden veel werk verricht om dit project te realiseren." Toen het voor Triade duidelijk werd dat het Holybad definitief zou worden gesloten, heeft het bestuur niet stilgezeten. „Wij hebben toen het idee geopperd om na de sluiting van het Holy bad een gymnastiekcentrum op die plaats te realiseren, maar de TRIADE An Boog wil zich als sportraadslid alsnog sterk gaan maken iv behoud van de accommodatie van Triade bij het Holybad gemeente Vlaardingen voelde daar niets voor", vervolgt een strijdbare An Boog. „Ook heb ben wij het voorstel gedaan om dit gymnastiekcentrum te finan cieren, hetgymnastiekgebouw aan de Hendrik Casimirstraat op te offeren voor woningbouw. Maar ook dat idee vond geen genade in de ogen van de be leidsmakers op het stadhuis om dat deze locatie niet staat aange merkt voor woningbouw." Triade geeft echter de moed niet op maar de nood is wel hoog. „Als wij inderdaad moeten ver trekken uit onze accommodatie, de huur is opgezegd per 31 de cember 1995, dan weet ik niet of wij het bestaansrecht van de club met ruim vierhonderd leden nog kunnen garanderen", blikt An Boog somber vooruit. „Zo'n si tuatie als wij nu daar hebben kunnen wij zeker niet meer op een andere locatie in Vlaardin gen realiseren. En dan moeten we weer in de verschillende gym nastiekzalen onze sport gaan be oefenen. Zonder een eigen club huis en dat maakte de accommo datie aan de Reigerlaan zo uniek. Daar vindt ons vereni gingsleven plaats en worden on derlinge wedstrijden en trainin gen gehouden." An Boog gaat als afgevaardige van de Vlaardingse gymnastiek clubs in de komende maanden toch nog hard aan de slag om te redden wat er nog te redden valt. „Ik zal zeker gebruik maken van mijn positie in de sportraad om vooral de politiek te wijzen op het belang van het handhaven van de gymnastiekzaal en het clubhuis in de Holy. We hebben nog krap twee jaar de tijd om dat duidelijk te maken", besluit An Boog. VLAARDINGEN - Met een nieuw clubrecord op de 400 meter indoor heeft Arwin Moerman zijn visitekaartje voor de Nederlandse indoor kampioenschappen reeds afge geven. De Fortuna-atleet liep in de Haagse Houtrusthal een tijd van 50,34 seconden en dat was enkele tellen sneller dan het oude record van Louis Spek uit 1974 met 50,6 secon den. Over enkele weken staat in de zelfde hal de nationale titel strijd op het programma. „Met de opbouw van het trainings programma gaat het uitste kend", laat Arwin Moerman weten. De Vlaardingse atleet, die onlangs weer terugkeerde bij Fortuna, heeft zowel op de 400 als op de 800 meter inge schreven. „Maar pas op het laatste moment beslis ik op welke afstand ik ga uitkomen. Dat hangt voornamelijk af van het feit hoe ik me voel en hoe de voorbereidingsperiode is verlopen", aldus Arwin Moer- Arwin Moerman in voorbereiding Nederlandse indoorkampioenschappen man. Zijn test in Den Haag verliep vooralsnog uitstekend. „Ik ben ook nog niet voluit gegaan op die wedstrijd. Dus er zit nog een betere tijd in", blikt de atleet vooruit. De Nederlandse indoorkampioenschappen staan gepland voor 26 en 27 maart. VLAARDINGEN Volleybalvereniging Rijnmond zal samen met handbalvereniging DWS het beheer gaan voeren van de nieuwe sporthal die gebouwd gaat worden bij het nieuwe zwembad Groe- noord. Het bestuur van Rijnmond kreeg vorige week van de leden het groene licht om deze plannen verder met de gemeente schiedam en DWS uit te werken. De Schiedams/Vlaardingse vereniging maakt nu nog gebruik van de sporthal Oost in Schiedam en de sporthal Westwijk in Vlaardingen. „Die laatste hal zullen wij zeker niet afstoten", zegt Wim Broere van Rijnmond. „Daar zitten wij nu met onze omvangrijke recreatiegroep en die zullen wij zeker niet verplaatsen naar de nieuwe sporthal bij het zwembad Groenoord omdat de meeste leden uit Vlaardingen ko men." De volleybalvereniging verwacht veel van de verhuizing naar de nieuwe accommodatie. „Niet in de laatste plaats omdat wij de beschikking krijgen over vier volwaardige volleybalvelden, maar de ligging van de nieuwe sporthal is erg centraal voor zowel Vlaardingen als Schiedam", aldus Wim Broere opgewekt. Met bouw van de nieuwe sporthal zal binnenkort gestart worden zodat Rijnmond in 1995 de nieuwe accommodatie kan gaan betrek ken. SPELER V.D. WEEK Orlando Trustfull In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1John de Wolf Feyenoord 2. Winston Bogarde Sparta 3. Virgil Breetveld Dordrecht '90 4. Rob Maas Feyenoord 5. Warry van Wattum Dordrecht '90 6. Arnold Scholten Feyenoord in Gobbel Dordrecht '90 9. Peter Bosz Feyenoord 11Maarten Admodikoro Dordrecht '90 12. Errol Refos Feyenoord 15. Gerrie Slagboom Dordrecht '90 6.13 16. Ruud Heus Feyenoord 6.11 17. Erik van de Merwe Dordrecht '90 6.08 18. Marcel Boudesteijn Dordrecht '90 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goey Feyenoord 7.10 2. Oscar Moens Excelsior 6.50 3. Edward Metgod Sparta 6.33 4. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.20 TOPSCORER 1 .Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 20 doelpunten

De Havenloods | 1994 | | pagina 7