öJ SPARTA - CAMBUUR We zijn gewaarschuwd... GEBILDE VELD Echt rood-wit gaat niet verloren U hoeft bij ons geen examen te doen om te slagen! _Bevrijdingsronde op parcours rond VFC-complex RIDDER PILSNER 1799.- 2199.- Blomberg. Het beste merk voor het betere werk Tentoonstelling over Eritrea Vluchtelingen DE HAVENLOODS - DINSDAG 15 MAART 1994 11-168 Zondag 20 maart 1994, aanvang 14.30 uur. Toegangsprijzen: f 10.- f 12.50 f 17.50 f22.50 ORANJE Cristian Salazar, Rene Amesz en John Nieuwen- burg hebben een stap gezet op weg naar een carrière als inter national. De drie jeugdige Spar tanen zijn geselecteerd voor het voorlopige Nederlands elftal on der 15 jaar. OPEN DAG Woensdag 6 april zal op het Kasteel de tradi tionele open dag worden gehou den voor jeugdige talenten. Vanaf 14.30 uur kunnen de E- en F-spelers hun kunsten vertonen aan de trainers van de voetbal- school. Om half vijf is het de beurt aan de D- en C-spelers. Aan deze open dag zal ook wor den meegewerkt door Han Ber ger, Henk van Stee en enkele spelers uit het eerste elftal. SPONSORTOERNOOI Op 14 mei wordt het Kasteel weer omgetoverd tot een gezellig ge heel. Dan zal het derde sponsor- toernooi worden afgewerkt op het hoofdvèld en de velden van Nieuw Vreelust. INTERTOTOSparta heeft zich definitief aangemeld voor de Intertoto. Deze reeks van wedstrijden wordt gespeeld in de periode van 2 tot en met 30 juli. In tegenstelling tot eerdere be richten kan via de Intertoto nog geen deelname aan het UEFA- cup toernooi worden verkregen. PSV-SPARTADe wedstrijd PSV-Sparta die vorige week werd afgelast, is door de KNVB opnieuw vastgesteld. Het duel verhuist naar woensdag 27 april. CONTRACTEN— Hoewel er eerder ontslag voor hen werd aangevraagd, staat het vrijwel vast dat zowel Gerald Sandel als Wim Bubberman een nieuw con tract aangeboden krijgen, waar door zij ook volgend seizoen deel zullen uitmaken van de se lectie van Sparta. Een aantal weken geleden wa ren alle vaderlandse voetbal professoren het er over eens dat Cambuur verloren zou gaan voor de PTT-Telecom- petitie. De Friezen speelden zonder zelf vertrouwen en de nederlagen volgden elkaar in hoog tempo op. Zelfs het tussentijds ontslag van trainer Theo de Jong en het aanstellen van 'troubleshooter' Fritz Korbach bood aanvanke lijk geen succes. Gekscherend werd dan ook geroepen dat Cambuur nog maar een paar keer zou hoeven te verliezen en ze zouden 'van Teletekst af val len'. Geheel onverwacht hervonden de Friezen zich. Met de rentree van de langdurig geblesseerde Jack de Gier werd de aanval van 'het verkeerde' rood-wit opeens een stuk productiever, met als gevolg dat Cambuur opeens de nodige punten ging verzamelen. Zelfs de gevestigde orde onder vond dat het in Leeuwarden me nens was. Feyenoord mocht niet eens mopperen na een 0-0 gelijk spel, terwijl Ajax door een be vlieging van Peter van Vossen met de schrik vrij kwam. Door die opleving heeft Cam buur zich in elk geval losge maakt van de onderste plaats van de ranglijst, waardoor de hoop op een langer verblijf in de hoogste afdeling in elk geval nog levend is. Doelman Op basis van de aanwezige kwa liteiten is dat ook niet zo vreemd. In Fred Grim beschikt Cambuur over een alleszins be trouwbare doelman die weke lijks het nationale record onaf gebroken spelen in het eerste elf tal met negentig minuten scher per stelt. En ook in aanvallend opzicht beschikken de Friezen over een frontlijn die op het hoogste niveau zeker niet mis staat. Naast de al eerder ge noemde Jack de Gier lijkt ook Hennie Meijer zijn draai te heb ben gevonden, terwijl Mitar Mrkela zijn speerpunten met glaszuivere voorzetten op maat bedient. Toch moet Sparta in zijn huidige vorm in staat wor den geacht om de beide punten op het Kasteel te houden. Ten eerste omdat de formatie van Han Berger al het hele seizoen bewijst dat het in eigen huis uit stekend presteert, maar ook om dat Sparta juist tegen deze ploeg zal willen bewijzen dat het echte rood-wit nooit verloren gaat. Van die wedstrijd tegen Roda begrijp ik nog steeds niets. Zoals ik trouwens van de gemiddelde uitwedstrijd van ons heel weinig begrijp. Er zit soms een verschil in van twee, drie klassen. U hoeft mij niet te vertellen dat zoiets niet mag, maar tot nu toe ben ik er niet in geslaagd de oorzaak daarvan te achterhalen. Tegen Roda beginnen we ook veel te slap. In de eerste helft blijft dat met een beetje geluk zonder al te veel schade. Na rust hebben we de wedstrijd wat meer onder controle, hadden we ei genlijk ook een strafschop moe ten hebben toen Bogarde omver gekegeld werd, maar als je dan vervolgens ziet hoe makkelijk we de goals weggeven, dan moet je daar verder maar niet te veel meer over mekkeren. Maar neem gerust van mij aan dat ik het de spelers wel heb ingepeperd. Dat moet ook, want zondag wacht Cambuur. En hoewel de stand op de ranglijst wellicht anders doet vermoeden, wordt dat zeker geen makkelijke wedstrijd. Die ploeg heeft uit de laatste zeven wedstrijden tien punten gehaald en dat zegt in feite genoeg. Als je dit Cambuur vergelijkt met de bekerwedstrijd die wij eeder dit jaar in Friesland heb ben gespeeld, dan zie je twee compleet verschillende ploegen aan het werk. Cambuur vecht voor iedere meter grond. Ik heb de laatste weken ook Groningen en RKC aan het werk gezien en dan staat het voor mij vast dat Cambuur er niet uitgaat. Ik wil daarmee natuurlijk niet zeggen dat we voor een onmoge lijke opgave staan. Daarvoor speelt Sparta in thuiswedstrijden te goed. Maar we zijn in elk geval wel gewaarschuwd. Han Berger door PETER SPEK VLAARDINGEN - Even leek het er enkele weken geleden op dat de 34e Nationale Bevrij dingsronde definitief van de wie- Ierkalender zou verdwijnen. De schrik sloeg de organisatoren van De Coureur om het hart toen medewerkers van de ge meente Vlaardingen op het in ere herstelde wielerparcours aan de Floreslaan verkeersdrempels gingen aanbrengen. „Op dat parcours was toen niet meer te rijden en daarom zijn wij naar stig op zoek gegaan naar een nieuwe lokatie voor deze wieler ronde van Vlaardingen", zegt Ron Verweel, de nieuwe voorzit ter van De Coureur. „En dat valt in Vlaardingen niet mee. Veel wegen zijn afgesloten of niet ge schikt om op te rijden en gezien de in het verleden niet zo erg meewerkende lokale overheid, zag ik het voortbestaan van deze ronde op 5 mei erg in gevaar komen." „Met de volle mede werking van de afdeling Verkeer van de gemeente Vlaardingen en de verkeerspolitie zijn wij op zoek gegaan naar een nieuw par cours en uit een aantal suggesties heeft het college van burgemees ter en wethouders vorige weex de lokatie Van Linden van Heu- vellsingel, Burgemeester Heus- denslaan en Kethelweg aange wezen als nieuw wielerparcours Vlaardingen gereden op het parcours en daar zijn wij erg gelukkig mee", aldus Ron Verweel. Het nieuwe wielerparcours is 1500 meter lang. „De start- en finish houden wij op de Kethelweg ter hoogte van de Spalandlaan. Wij verwachten veel van deze nieuwe lokatie omdat het toch midden in een woonwijk ligt en daarom veel publiek kan trekken, wat weer belangrijk is voor het aan trekken van sponsors", zegt de Coureur-voorzitter. Ook de na bijgelegen Van Hogendorplaan kan een belangrijke rol gaan spe len bij deze Bevrijdingsronde op 5 mei. „De vele winkeliers kun nen als sponsor op gaan treden. Binnen enkele weken zullen wij de winkeliersvereniging gaan be naderen". Gouden Spaak De renners zullen overigens geen gemakkelijk parcours voorge schoteld krijgen. „Alleen de Ke thelweg is niet geasfalteerd, het overige deel van het parcours wel. Maar er zitten een aantal haakse bochten in, wat veel krachtsinspanning kost van de wielrenners om het tempo vast te houden", blikt Ron Verweel voorzichtig vooruit. De Coureur kon na het goede bericht vanuit het stadhuis nog een succes note ren. „Deze Bevrijdingsronde is dit jaar voor het eerst opgeno men in het klassement van de Gouden Spaak, zodat wij op 5 mei kunnen rekenen op een groot aantal toprenners uit de regio die op deze ronde ook de nodige punten kunnen verdienen voor het eindklassement", zegt een zichtbaar gelukkige Ron Verweel. De Vlaardingse Bevrij dingsronde kent een rijke ge schiedenis. Begin jaren vijftig werd er al gefietst rond het Men- delssohnplein, maar later kreeg deze wielerronde een officiële status als Bevrijdingsronde en werd opgenomen in het pro gramma van de Stichting Natio nale Gedenkdagen. „Alleen het parcours is altijd een probleem geweest. De eerste jaren werd er gereden rond het Kolpabad, maar door een aanpassing van de wegen werd het onmogelijk daar nog verder te rijden. Een parcours rond het Oranjepark leek een goed alternatief maar daar maakten de bewoners vaak pro blemen. Daar konden wij uitein delijk ook niet meer terecht, toen de Julianasingel werd aangepast voor het autoverkeer. De uitwijk naar de Floreslaan leek een goe de oplossing, maar ook daar werden wij nu weer door ver- keersaanpassingen verdrongen", aldus Ron Verweel. De 34e edi tie betekent voor de Vlaardingse wielerclub een nieuwe start. „Wij zullen er alles aan doen om er weer echt sportevenement van te maken, waar het publiek op af zal komen", besluit Ron Ver weel. Voorbereiding Michel de Maat raakt in de war VLAARDINGEN- De ge boorte van dochter Jonna afge lopen zaterdag, gooide de voor bereiding van Michel de Maat op de Westland Marathon hele maal in de war. „Ik zal aan staande zaterdag zeker niet voor een snelle tijd vertrekken uit Naaldwijk", laat de gelukkige vader van een tweede dochter weten. „Neem daarbij het feit dat ik lang last heb gehad van een beenblessure en onlangs nog werd getroffen door een hard nekkige griep, dan is het duide lijk dat de voorbereiding niet optimaal is geweest", zegt Mi chel de Maat „Toch wil ik deze marathon niet zonder meer voorbij laten gaan. In mijn eigen tempo en zonder dat ik me ga forceren zal ik die 42 kilometer door het Westland afleggen". Overigens kan deze 25e editie van de Internationale Westland Marathon rekenen op een sterk deelnemersveld. Een tiental na tionaliteiten is dit jaar vertegen- Geen favorietenroI voor Michel de Maat op de 25e Westland Marathon woordigd. Zaterdag verschijnen een kleine duizend wedstrijd-at leten aan de start in Naaldwijk en dat is twee keer zoveel als een jaar geleden, een teken dat deze marathon goed staat aange schreven. Onder de deelnemers topatleten uit Algerije, Groot Brittannie, Polen, Rusland en natuurlijk Nederland. Kanshebber voor de overwin ning is ongetwijfeld Mohamed Salmi uit Algerije, die in 1990 deze marathon al won. Peter Fleming uit Engeland gebruikt deze Westland Marathon als warming up voor de Common Wealth Games in augustus. Po len stuurt ook dit jaar een aantal sterke deelnemers. Bij de vrouwen zal de strijd vooral een Oosteuropees onder onsje worden met als favoriet Zinaide Semenova uit Rusland. Ook de belangstelling van de re creatielopers zal dit jaar weer erg groot zijn. de deelnemers kun nen kiezen uit een hele en halve marathon, maar ook voor een vijf en tien kilometer. Voor deze afstanden kan er op 18 en 19 maart bij de Bloemenveiling in Naaldwijk nog ingeschreven worden. 107 3135 EC Vlaardingen Telefoon: 010-4350901 Telefax: 0KM3S091? Eerst een cursus volgen om de gebruiksaanwijzing van uw nieuwe wasautomaat, vaatwasmachine of diepvriezer te begrijpen? Helemaal niet: wij vertellen u helder en duidelijk hoe 't werkt. U hoeft alleen maar even bij ons binnen te stappen. Wedden dat u slaagt! BLOMBERG WASAUTOMAAT WA 240 W Automatisch centrifugeer correctie systeem Centrifugeert naar keuze 650/1000 t./min. Dynamische hoeveelheidsregeling 16 Volautomatische programma's Energie programma met gegarandeerde wastijd Blomberg wasmiddelzuinig öko-systeem Geschikt voor vloeibaar wasmiddel Duitse degelijkheid Capaciteit 5 kg. J met roestvrijstalen buitenmantel 2499. BLOMBERG WASAUTOMAAT WA 370 W Automatisch centrifugeer correctie systeem Regelbare centrifuge tot 1300 toeren 20 Volautomatische programma's Dynamische hoeveelheidsregeling Energie programma met gegarandeerde wastijd Blomberg wasmiddelzuinig öko-systeem Geschikt voor vloeibaar wasmiddel Duitse degelijkheid Capaciteit 5 kg. Door eenmalig 130.- te betalen bij aflevering heeft u een all risk garantiecertificaat. dat betekent voor u 5 jaar geen reparatiekosten. geen voorrij kosten geen arbeidsloon geen materiaalkosten gratis bezorgen en aansluiten gratis afvoeren oude wasmachine BEELD - GELUID - HUISHOUDELIJKE APPARATUUR PARKWEG 367-369 - SCHIEDAM - TEL 010-473 70 44 Badminton kampioenschap VLAARDINGEN Alweer voor de dertiende keer wordt aanstaande zaterdag en zondag in de sporthal Westwijk het bad mintonkampioenschap van Vlaardingen gehouden. Niet minder dan 160 badmintonners spelen aanstaande weekeinde 350 partijen en dat zijn er weer meer dan vorig jaar. Deze clubkampioenschappen, die inmiddels een traditie zijn geworden, worden georgani seerd door een commissie be slaande uit de badmintonclubs BC'70, DVO'65, Holy'77, Refo- ba, Urba en Vijfsluizen. Het toernooi werd voor de eerste keer gehouden in 1982, toen de tweede sporthal werd geoepend in Vlaardingen. Er zal ook dit jaar weer gespeeld worden in vier categorieën, van recreatiespeler tot en met de lan delijke competitie. Tevens is er dit jaar een aparte jeugdpoule gevormd. Het toernooi start aanstaande zaterdag om 09.00 uur en er zal ononderbroken gespeeld worden tot 19.00 uur. Zondag begint het toernooi om 10.00 uur met de achtste finales, terwijl de finales vanaf 13.00 uur op het programma staan. Wet houder Agnes van Ardenne zal rond 17.00 uur de prijzen uitrei ken. SCHIEDAM- Wijkcentrum De Erker organiseert met Pasen een avonturenweekend in Lu xemburg. Vier dagen lang, van 1 tot en met 4 april, is er een programma met allerlei span nende en sportieve activiteiten. Zo is er een nachtdropping, ka notocht, rotsklimmen, speleo (grot kruipen) en mountainbi- ken. Er wordt overnacht in twee persoonstenten en men kookt gezamenlijk. In principe kan iedere jongere van 15 tot 22 jaar aan deze survival meedoen. De kosten bedragen 125,-, alles begrepen (er kan ook in termij nen worden betaald). Inlichtin gen op tel. 4267767. Sportnieuws naar redactie VLAARDINGEN - Berich ten, clubladen en weekbrieven bestemd voor het Schiedams Nieuwsblad kunnen worden ge zonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Er- win van der Lee, telefoonnum mer 4343850. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, te lefoonnummer 4352615. Men kan ons ook per fax bereiken via nummer 4600205. "NATUUR" LIEFHEBBERS OPGELET OPRUIMING van (Erotische) puur natuurfilms (haarfijn gefilmd). Op alle VERKOOPFILMS (met onbeperkt ruilrecht). Van 13 maart - 30 april is deze KORT1NGAKT1E. 5.- KORTING op al onze Erotische koopfilms En ze zijn al zo goedkoop: van 10.- t/m 25.- If SLAG, wij moeten ruimte maken, want in april komen er wi len nieuwe VERHUURFILMS, dus help mee en steek deze ex (denk aan doorverkoop op markten etc.) in uw eigen zak I Véél kijk- en koopplezier in onze JUMBO'S en de hartelijke groetjes van ma en zoon JUMBO 11 Waar u de JUMBO vindt- Rotterdam - Zaagmolendrift SCHIEDAM In de biblio theek in de Blauwe Brug aan het Bachplein is tot 31 maart een tentoonstelling te bezichtigen met voorwerpen uit Eritrea en werkstukken van kinderen van Schiedamse basisscholen. De ex positie wordt gehouden in het kader van de Oecumenische Vastenaktie en is bedoeld om kinderen in Eritrea te helpen. Eritrea heeft zich enkele jaren afgescheiden van Ethiopië en heeft te kampen met veel proble men, zoals de opvang van onge veer 50.000 weeskinderen. SCHIEDAM De Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam zoekt vrijwilligers die willen hel pen een snelle integratie van vluchtelingen mogelijk te ma ken. De stichting moet voor l mei 143 vluchtelingen opvangen. De vrijwilligers helpen met het inrichten van woningen, weg- wijsmaken in de Nederlandse sa menleving, het opzetten van ac tiviteiten en het opbouwen van een nieuw bestaan voor de vluchtelingen. Geïnteresseerden kunnen op 15 maart vrijblijvend een informa tiebijeenkomst bezoeken in Wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 169. De avond be gint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur.

De Havenloods | 1994 | | pagina 5