ZW zet verdediging WK slechts één helft te kijk r SPARTA - FC TWENTE SPORT Juventus-dames kopje onder DE HAVENLOODS Clubstrijd NOAD moet op gaan passen Blessure arbiter Gerritse helpt ploeg uit Kethel uit lijden H. vanc Huldiging kampioenen Open dag FC Twente even onnavolgbaar als Sparta We moeten proberen uit nog wat beter te presteren Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. EVENEMENTEN EN STRAAT FEESTEN STAAN IN DEZE KRANT Nieuw plan voor zwembad DeKulk DINSDAG 29 MAART 1994 VLAARDINGEN— Wielren- vereniging De Coureur organi seert op zondag 3 april op het parcours aan de Vlaardingerdijk het jaarlijkse clubkampioen schap. Dit jaar kan er in de diverse klassen een spannende strijd worden verwacht. Het wielrennen zit duidelijk in de lift bij de Vlaardingse club. Jan de Hey en Patrick van Gogh zijn bij de A-amateurs kansheb bers voor de overwinning. René de Boer heeft de beste papieren op een overwinning bij de B- amateurs. Bij de veteranen is de dit jaar vroeg in vorm zijnde Kees Paalvast de te kloppen ren ner van De Coureur. Bij de nieuwelingen kan veel ver wacht worden van Vincent van Aalst, die dit jaar nog geen wed strijd op het parcours tussen Vlaardingen en Maassluis heeft verloren. Bij de junioren staat Dick Quak als favoriet geno teerd voor de overwinning. Het clubkampioenschap start op eerste paasdag om 10.00 uur met de amateurs ennieuwelingen. Om 11.30 uur worden de A- en B-amateurs alsmede de vetera nen en junioren weggeschoten. SCHIEDAMTafeltennisver eniging NOAD zal nog op moe ten passen wil het niet degrade ren uit de derde landelijke klas se. Tegen concurrent WPK/SVN werd met 3-7 verlo ren zodat de ploeg uit de Koren beurs op de vijfde plaats is be land. Kees de Koning, André Eerland en de dubbel zorgde voor de Schiedamse punten. Glenn Boudhran, volgend jaar spelend voor FVT, verloor al zijn wed strijden. Volgend seizoen zal NOAD in ieder geval uit moeten gaan kijken naar twee nieuwe spelers. Want Naast Boudhran stopt ook Kees de Koning van wege studie een jaar met tafel tennissen. Het tweede team van NOAD met John Braber, Ri chard Kalmeijer en Aad van Op stal is voor 99 procent zeker van promotie naar de vierde klas landelijk zodat er volgend jaar in ieder geval twee teams landelijk spelen. door ERWIN VAN DER LEE SCHIEDAM WK mag scheidsrechter Gerritse mis schien heel dankbaar zijn. Misschien, want helemaal ze ker van de afloop van het duel tegen ZW is nog helemaal niemand. De feiten en koele cijfers spreken boekdelen, al leen is het woord nu aan de KNVB. Want na 45 minuten en een beetje werd de wed strijd vanwege een blessure van de man in het zwart ge staakt. Het afstapje voor zijn kleedkamer werd op ongeluk kige wijze gemist en bezorgde Gerritse een pijnlijke en dikke enkel. WK keek op dat mo ment al aan tegen een (ono verbrugbare?) 1-4 achter stand. De vele notabelen waren het er nog niet over eens wat er te wachten staat. De gehele wed strijd overspelen of slechts één helft. Ook scheidsrechter Gerrit se zelf en de rapporteur wisten het niet. Meestal moet er sprake zijn van het belang in de compe titie. Dat belang is wel degelijk aanwezig. WK stond zaterdag bovenaan in de Hoofdklasse A en ZW stond daar twee punten achter. Een ware topper zodoen de op Sportpark Kethel maar vanaf het begin was duidelijk dat slechts één ploeg (ZW) zich be wust was van dit predikaat. Tempo Al in de derde minuut was het raak en dat beloofde veel voor de wedstrijd. Peter Hoogstrate was te snel voor Stefan van der Meer en verschalkte ook doel man Benno Smallegange: 0-1. Het moet gezegd worden; WK bleef toch voetballen ondanks de onverwacht snelle achterstand. Trainer Ron van Dijk heeft in de afgelopen seizoenen het rond spelen er goed ingehamerd. Al leen ging dat afgelopen zaterdag in een veel te laag tempo. Met name de achterste linie was veel te laconiek in het inspelen van de bal. Marco Scholte gaf het start sein tot het foutenfestival. Hij vergiste zich in de slimheid van Rik Buys die zijn schot bij de tweede paal van de doellijn zag gehaald door Pim van de Helm. De gebeurtenissen achterin wa ren de aanleiding voor 'Roos' van Harmeien om er eens lekker op los te 'ouwehoeren'. Bij een vrije trap mee kwam hem dat op een gele prent te staan en het tekende de onmacht waarmee de spitsen van WK kampten. Al leen schoten van veraf en een dood spelmoment zorgden voor gevaar voor Gerard Heeze. Ed van Wijk teisterde de vuisten van de ZW doelman met een geweldige knal van zo'n meter of veertig en zag ook zijn kopbal uit een corner van de lijn ge haald. De eerste de beste kans van ZW was direct weer raak. Een vrije trap van Bert van Lis viel over Stefan van der Meer voor de voeten van Jason Soui- say die de bal nog eens lekker kon laten stuiten voordat hij dia gonaal het 'kruis' vond: 0-2. De achterstand was aanleiding voor Ron van Dijk zijn Roy Durenkamp naar rechts te ver- Gemakzucht Maar wat de scheidende trainer ook probeerde, de gemakzucht waarmee werd verdedigd kreeg hij er niet uit. Laatste man Wim van Baarle 'poortte' even Rik Buys in het VVK-strafschopge- bied en vijf minuten na de 0-2 stonden vier WK-ers elkaar aan te kijken hoe de kleine Rik Buys als een duveltje uit een doosje simpel 0-3 binnen kon tikken. Balverlies van Stefan van der Meer bij zijn eigen strafschopge bied ging er aan vooraf en de voorzet van Peter Hoogstrate bleek te moeilijk te verwerken voor Win van Baarle, Marco Scholte en Pim van de Helm. Ondanks de riante voorsprong bleef ZW voetballen maar voor al ook praten. De collegae fluis terden elkaar continu iets toe, tot ergernis van de man in het zwart. Toen zijn positie ook nog eens ter discussie werd gesteld door enkele ZW-spelers was dat aanleiding om het duel een klei ne tien minuten te staken. „Het gezeur werd me allemaal teveel", aldus Gerritse na af loop. „Maar het is de moeite van het vermelden niet waard." Ron van Dijk kon de vervroegde rust goed gebruiken. Toen de gladia toren weer op het veld stonden leek er even een frisse wind door de kleedkamer te zijn gewaaid. Robin Smallegange opende het bal met een vrije trap die stijlvol uit de kruising werd getikt door Heeze. Maar vijf minuten later mocht Marcel van de Ven wel door op links, ondanks het vlag- signaal, en zijn voorzet kwam via tussenstation Theo Smit bij Robin Smallegange. Die kon simpel onder Heeze door 1 -3 in tikken. De hoop was echter maar van korte duur. Alweer een misver stand achterin zorgde ervoor dat het verschil weer drie werd. Wim van Baarle 'vergat' met Jason Souisay en Peter Hoogstrate in zijn rug terug te koppen op zijn (roepende?) keeper Benno Smal legange. Het speeltuig werd nu een prooi voor de linkshalf Souisay. Diens voorzet was iets achter Peter Hoogstrate maar een acrobati sche halve volley was voldoende om Benno Smallegange opnieuw te verschalken: 1-4. Voorlopig bleef het daarbij en moeten beide ploegen afwachten wat de KNVB over het vervolg van deze topper beslist. SPELER V.D. WEEK John de Wolf In samenwerking met De 1John de Wolf Feyenoord 6.55 2. Winston Bogarde Sparta 6.50 Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.42 4. Warry van Wattum Dordrecht'90 6.42 5. Peter Bosz Feyenoord 6.33 6. Rob Maas Feyenoord 6.31 7. Dennis de Nooyer Sparta 6.27 8. Ruud Heus Feyenoord 6.25 9. Arnold Scholten Feyenoord 6.22 10. Bram Marbus Excelsior 6.17 Sparta 6.15 12. Nico Jalink Sparta 6.14 13 Regi Blinker Feyenoord 6.13 14. Marcel Boudesteijn Excelsior 6.09 Havenloods en Het Zuiden. 15. Maarten Admodikoro Dordrecht '90 6.08 16. Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.04 17. Michel Langerak Dordrecht '90 6.04 18. Arjan van der Laai Gerrie Slagboom 6.00 Feyenoord 6.00 KEEPERSKLASSEMENT Feyenoord 7.11 2. Oscar Moens Excelsior 6.59 3. Edward Metgod Sparta 6.33 4. Ricardo de Jongh Dordrecht '90 6.17 Dordrecht '90 - 26 doelpunten VLAARDINGEN Ook dit jaar staat de huldiging van de Vlaar dingse sportkampioenen op het programma. Het college van burge meester en wethouders keurde onlangs een plan goed van de organi satie-commissie van dit evenement om de huldiging op 17 juni in het stadhuis te houden. De nieuwe opzet, waarmee vorig jaar veel succes werd geoogst, zal ook dit jaar als basis dienen voor de huldiging. Voetbalstrijd start vanavond VLAARDINGEN— Van avond (dinsdag) begint het toer nooi om het Vlaardings voetbal kampioenschap. Volgens het eerder gemaakte speelschema zouden CION en Fortuna elkaar morgenavond treffen aan de Marathonweg, maar gezien het Europacup-voetbal is de wed strijd naar vanavond verplaatst. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex van CION en be gint om 18.45 uur. Maandag 4 april 1994, aanvang 14.30 uur. Toegangsprijzen: f 10.- f 12.50 f 17.50 f22.50 Woensdag 6 april houdt Sparta de traditionele open dag voor jeugdige talenten. Tijdens de open dag wordt op het hoofdveld een partij van een uur gespeeld. De bes te spelers worden er uit ge pikt en die worden dan uitge nodigd om later nog wat se lectiewedstrijden te spelen met spelers die nu al deel uitmaken van de voetbal- school. Het is extra leuk dat ook de trainers van het eerste en een aantal spelers van Sparta l hun medewerking aan deze dag hebben toege zegd. De open dag van Sparta be gint voor E en F-spelers om 14.30 uur. Vanaf een uur daarvoor kunnen zij zich in schrijven. De D- en C-spelers krijgen vanaf 16.30 uur de kans hun kunnen te tonen. Als je de gemiddelde voetbalken ner aan het begin van het seizoen gevraagd zou hebben een voor spelling te doen naar de eind rangschikking van Sparta en FC Twente, dan zou menigeen FC Twente ergens in de buurt van de plaatsen die recht geven op Europees voetbal hebben gepos teerd, terwijl Sparta door de bank genomen niet gek veel ho ger dan een twaalfde a dertiende plaats zou zijn toebedeeld. Geheel onlogisch is dat natuur lijk niet. In de afgelopen jaren heeft FC Twente zich opgewor pen als een ambitieuze club, die zich vooral in financieel opzicht, iets meer kon veroorloven dan Sparta. De bliksemtransfer van Edwin Vurens aan het eind van 1992 spreekt in dat opzicht dui delijke taal. Sparta's penning meester kon weer even ademha len, terwijl FC Twente aangaf dat het de middelen die het ont ving bij de verkoop van Ronald de Boer kennelijk direct vrij kon maken voor het aantrekken van andere spelers. Aan dat beeld veranderde ook in de daaropvolgende maanden niet zo gek veel, waardoor de eerder gememoreerde voorspel lingen niet meer dan logisch le ken. Toch blijft niets zo onvoorspel baar als de wereld van Koning Voetbal, want wie nu, in de slot fase van het seizoen, een blik op de ranglijst werpt, kan niet an ders dan concluderen dat de ver schillen in ambities niet bepaald op de stand van de ranglijst zijn af te lezen. Sterker nog: de rollen lijken een beetje omgedraaid. FC Twente draait een uiterst mager seizoen, terwijl de stemming op Spangen redelijk optimistisch is. Dat laatste wordt vooral ingege ven door de prestaties van Spar ta binnen de muren van het eigen Kasteel. Uit veertien thuis wedstrijden peurde Sparta liefst twintig punten. Dat zou onder normale omstandigheden vol doende moeten zijn om een rol van betekenis te kunnen spelen in de strijd om de Europese toe gangsbewijzen, ware het niet dat Sparta buitenshuis sportief ge zien onherkenbaar is. Bij FC Twente ligt die zaak iets gecompliceerder. Mede als ge volg van een fikse hoeveelheid blessures, is Rob Baan er niet in geslaagd zijn team in de juiste balans te brengen. Intern leidde dat tot de nodige strubbelingen, die het vertrek van de oud-Kas teelheer tot gevolg hadden. Met dat gegeven in het achter hoofd moet het voor Sparta mo gelijk zijn om ook tegen FC Twente de beide punten in eigen huis te houden, waardoor de kans dat de formatie van Han Berger aan het eind van het sei zoen zelfs boven FC Twente ein digt, een hele realistische veron derstelling wordt. 1-4 in een uitwedstrijd. Ik geef toe: het werd weer eens tijd, maar eigenlijk, en dat klinkt een beetje gek uit mijn mond, is het een beetje onze eigen schuld dat het zo lang heeft moeten duren. Natuurlijk zijn er aanwijsbare oorzaken aan te geven. Ik ben zelf in een vrij laat stadium aan gesteld als trainer. En dan blijkt toch dat je een paar maanden nodig hebt alvorens de hele boel op de rails staat. Maar veel be langrijker is de algemene teneur bij Sparta. De meesten roepen: we hebben toch te weinig geld, of zoals in het begin van het seizoen: we missen scorend vermogen en dus zal het allemaal wel niet lukken. Ik ben misschien een rare vent, maar ik word daar een beetje gek van. Vorige week nog. Dan winnen we met 4-0 van Cambuur en dan roepen ze in de groep: zo, we hebben 25 punten, dus ons kan niets meer gebeuren. Wat nou niets meer gebeuren?! Als je bij na een punt gemiddeld speelt, dan ga je toch niet naar beneden zitten kijken! Daar begrijp ik echt niets van. Ik heb ze dat van de week nog eens uitgelegd met een fles drank in mijn handen. Die fles was driekwart vol. Bij Sparta roepen ze dan: dat is niks, zo'n fles, want er is al uit gedronken. Ik roep: je moet niet zeuren, die fles is nog bijna vol. Als je dat vertaalt naar het ko mende seizoen, dan geloof ik, mits Sparta kans ziet om alles bij elkaar te houden, in de kans op Europees voetbal. En ja hoor, dan komen ze weer met opmer kingen in de trant van: 'En als het volgend jaar in de thuiswed strijden eens wat minder gaat?' Niks daarvan. We moeten ge woon proberen om uit nog wat beter te presteren. Zo simpel is dat gewoon. Dat geldt ook voor de wedstrijd tegen Twente. We staan nu in het linker rijtje. En daar horen we ook. Nu gaan we gewoon verder. Thuis presteren we goed en dus kunnen we Twente ook proberen te pakken. HAN BERGER SCHIEDAM De dames van Juventus braken in de basketbal wedstrijd tegen Cangeroes een goede serie wedstrijden af. Hele maal vrijwillig ging dat overi gens niet. Een soort ingelaste dweilpauze moest er aan te pas komen om de tegenstander uit Utrecht weer in de wedstrijd te helpen. Het ging allemaal fout een kleine zes minuten na aan vang. Een actie van Danielle Re- abel aan de rechterkant leek vrij willig in schoonheid te sterven. Nader onderzoek leerde echter dat van onder de kleedkamer deur een hoeveelheid water de zaal instroomde. De oorzaak van het ongerief was gelegen in een afgetrapte kraan. De gevol gen waren een oponthoud van ongeveer tien minuten, een flink aantal weggelopen kubieke cen timeters water en een tegenstan der van de dames van Juventus die zich na het dweilen plotseling weer had hervonden. Dit alles tot grote spijt van trainer Martin van Dijk die zijn ploeg helemaal zag instorten. „Na ons goede begin is het geen moment meer goed gegaan." Het begin was inderdaad zeer acceptabel van de kant van Ju ventus. Cangeroes keek binnen een paar minuten tegen een 7-1 achterstand aan. Nancy Middel dorp vond in die beginfase de basket driemaal eer Cangeroes besefte wat er aan de hand was. De middenmoter uit Utrecht be perkte zich vooralsnog tot ver dedigen en pikte slechts spaarza me scores mee. Juventus zelf leek ook overdonderd door het ge mak waarmee gescoord werd want na 12-5 gingen de 'simpel ste' ballen er niet meer in. Zo doende bleef Cangeroes in de eerste zes minuten dichtbij en strandde op 14-11 bij de 'pauze'. De eerste score was direct een driepunter en dat brak Juventus letterlijk en figuurlijk. Karin van de Woestijne (17 punten) gooide nog wel wat hoop met haar drie punter in de Juventus-gelederen maar kon haar ploeg ook niet meer op voorsprong zetten. Via 19-22 liep Cangeroes uit naar 23- 32 en een 31-37 ruststand. De tweede helft verliep identiek aan de eerste. De onzekerheid bleef in het team van Martin van Dijk alsmede het gebrek aan zelfvertrouwen. „Er was ook niets meer aan te veranderen", aldus de immer meelevende trai ner Van Dijk. „We moeten ge woon proberen de inzinkingen te voorkomen." Het verlies van elf pünten viel gezien de gehele wed strijd nog mee. De heren deden het tegen de Shooters veel beter. Trainer Pe ter van der Sluis sprak van een plichtmatige en redelijke wed strijd. „De tegenstander had veel minder lengte en dat hebben wij goed uitgebuit." Vlada Jankovic was met 35 punten de topscoor der terwijl uitblinker Atilla Gul- tuna goed was voor 27 punten. Het verschil bleef uiteindelijk be perkt tot twaalf punten, een voorsprong die al vroeg in de wedstrijd was verkregen: 99-87. Het schema voor deze lokale voetbalstrijd ziet er verder als volgt uit: 7 april: Fortuna- HSC/zaterdag. 12 april: Deltas- port-CION, VFC-TSB, HSC/zondag-Zwaluwen en HVO- RKWIK. 19 april: H SC zaterdag-Deltasport Zwaluwen-TSB, VFC- HSC/zondag en RKWIK-DVO. 26 april: HSC/zaterdag-CION, Deltasport-Fortuna, Zwaluwen- VFC, TSBHSC/zondag en DVO-HVO. De tussenronde voor een plaats in de halve finale tussen de num mers twee uit de poules en de beste nummer drie wordt afge werkt op dinsdag 3 en dinsdag 10 mei. De halve finales zijn op donderdag 19 mei en donderdag 26 mei, terwijl de finale staat gepland voor zaterdag 4 juni. En de makelaar weet van wanten en kranten. Dijk zag 'zijn' dames kansloos onder gaan tegen de Cangeroes Uw krant. Een onmisbaar medium. VLAARDINGEN Na de afkeuring van de tekening voor het nieuwe zwembad De Kulk onlangs door de Wel standscommissie van de ge meente Vlaardingen heeft het ontwerpteam de eerste nieu we schetstekeningen van de architect ontvangen. „Deze nieuwe tekeningen hebben geen enkele overeenkomst met de oude tekeningen. Er is dan ook sprake van een ge heel nieuw plan, overigens gebaseerd op het oude pro gramma van eisen. Alle in het oude plan opgenomen voor zieningen staan ook op de nieuwe schetstekening zegt projectleider Ger van der Bend. Op dit moment wordt 'het nieuwe plan op het stadhuis getoetst op de technische en financiële haalbaarheid. „Het streven is er op gericht om binnen enkele weken het defi nitieve ontwerp gereed te hebben en als zich er geen verdere problemen meer voordoen om in het najaar met de bouw te beginnen", besluit Ger van der Bend. Toernooi pupillen VLAARDINGEN— Voetbal vereniging Fortuna organiseert op vrijdag 1 april het jaarlijkse F-pupillentoernooi op het com plex aan de Marathonweg. Het toernooi heeft in de afgelopen jaren een regionale uitstraling gekregen. Aan het toernooi doen ploegen mee van Papendrecht, Feye noord, VDL, Neptunus, Nieu- wenhoorn, Spijkenisse, Baren- drecht, DHC, Excelsior'20, SW, Zwart Wit'28 en ADO. Het toernooi begint om 9.30 uur en de laatste wedstrijden staan gepland voor 16.55 uur.

De Havenloods | 1994 | | pagina 5