O Jeugdorkesten spelen benefiet voor Clarabos pumr ALGEMEEN Flairck hekkesluiter Zondagochtendserie; nu al inschrijven voor najaarsserie SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS ai*:«~jsbs9b a Deelnemers Kom in de Kas 'Kiezen voor kwaliteit' a DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN Verzamelbeurs T SPOON ifHOP ONZE SIIOW VAN VERLICHTING I^OYAL WLOW SlALLERY T-Spoon in Blue Lagoon T ai DONDERDAG 31 MAART 1994 Het Zondagochtendconcert van Flairck op 4 april is alweer de laatste in de voorjaarsserie. Niet op zondag, maar volgens een goede traditie op Tweede Paas dag. Voor wie slechts met moeite af scheid kan nemen van dat gezel lige uitje op zondagochtend is er goed nieuws. De eerstvolgende najaarsserie Zondagochtendcon certen is al geboekt en telt niet minder dan twaalf (in plaats van de gebruikelijke acht) uiterst on derhoudende programma's in de Doelen. De eerste is op 18 sep tember en vervolgens gaat het door tot en met 18 december. Verrassend Maar eerst biedt Rotterdams fraaiste concertzaal op de och tend van Tweede Paasdag nog de laatste van de achttiende serie Zondagochtendconcerten. En daarvoor is iets bijzonders ge programmeerd: Flairck. In de tweede helft van de jaren zeventig al verraste deze oermu- zikale groep het Nederlandse muziekpubliek. Flairck was des tijds heel bijzonder, en is dat nog steeds. De nieuwe theatertoernee kreeg de titel 'Kamers, alias de Symphomanen'. Uithoeken De twee drijvende krachten ach ter Flairck zijn Erik en. Annet Visser. Een enorme hoeveelheid gitaarlessen verstrengelde Erik onafscheidelijk met de twaalfs- narige gitaar. Erik combineerde de gitaarstudie met zijn middel- bare-schoolopleiding en een stu die Bouwkunde in Delft. De mu ziek bleef echter de boventoon voeren. Hij trok naar Ierland waar hij trachtte om de sitar te introduceren in de Keltische mu ziek. Een rusteloze natuur en een voorliefde voor openbaar ver voer brachten hem tot in alle uithoeken van Europa. In 1978 richtte hij Flairck op. In deze groep kon hij pas echt zijn ei kwijt: hij tekende voor het me rendeel van de composities. In middels bespeelt hij een onnoe melijk aantal aan de gitaar ver wante instrumenten. Eriks zus Annet manifesteerde zich al heel jong als muzikaal talent. Ze was nog maar tien toen ze met grote broer Erik het land in trok. Ze verraste haar publiek met instrumentale imita ties van hanen en paarden en tot op de dag van vandaag mar cheert het dierenrijk - waarmee zij een speciale band heeft - dwars door haar repertoire. Multi-instumentaal De muzikanten'van Flairck zijn allemaal multi-instrumentalis- ten. Ze draaien hun hand er niet voor om om op verschillende instrumenten uit te blinken. Bo vendien ontbreekt ook in dit nieuwe programma De Sympho manen de humor niet. De muzi kanten nemen graag zichzelf en anderen op de hak. Flairck is na al die jaren nog altijd uniek. Niet geëvenaard, niet gekopieerd, omdat niemand kan wat Flairck kan. Licht, to neelbeeld, muziek en een aantal visuele en muzikale verrassingen zorgen zoals altijd voor een on derhoudend programma. Zo wordt dit laatste zondagoch tendconcert van de voorjaarsse rie een bijzondere gebeurtenis. Met als verrassing voor één keer een andere presentator dan Ge rard Cox, die de volgende serie gewoon weer paraat zal zijn met het hekeldicht op Rotterdam. Om kwart voor tien is er koffie in de foyer, en om half elf zoekt het publiek een plaatsje in de grote zaal. Kaartjes a f 14,- zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Doelen (2171717), bij kantoren van Wegener Huis-aan-Huis bladen en bij Organisatiebureau Hanson aan de Saffierstraat 9 in Rotterdam. Najaarsserie Voor de bezoekers van dit zon dagochtendconcert ligt ook de nieuwe folder klaar, met daarin een reeks van twaalf (jawel: 12!) zondagochtendconcerten, te be ginnen op de 18e september. Daarin oude bekenden, zoals Pia Beck, The Deep River Quar tet, de Harbour Jazzband, An- dré Rieu, Jan Vayne en Berdien Stenberg, maar ook nieuwe ge zichten op de zondagochtend, zoals Jenny Arean en het orkest Malando. Wie snel wil bestellen kan een inschrijfformulier ophalen bij de kantoren van De Havenloods en het Zuiden, of bij Organisatiebu reau Hanson. n de verrassende Twee jeugdorkesten en een jeugdkoor treden binnenkort op in de Laurenskerk voor een goed doel, ook bestemd voor de jeugd. De twee orkes ten zijn het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest en het Or- chestre Jeunes Strasbourg, het jeugdkoor heet Vivace en komt uit Zwijndrecht en het goede doel is het Clara Kin- derbos, een intiatief van dr. Rodrigues Perreira, kinder arts in het St. Clara Kinder ziekenhuis. Donderdag 21 april geven de drie muzikale gezelschappen een gezamen lijk concert in de Rotterdamse Laurenskerk, waarvan de op brengst is bestemd voor de aanleg en het onderhoud van het kinderbos. „We vinden het erg belangrijk dat onze jeugdige leden optreden voor een goed doel", vindt de heer Halk, voorzitter van het RJSO. Het bezoek van het Straatsburgs Jeugdorkest (diri gent: Yovtcho Petroy) inspireer de het orkest om eens iets bijzon ders te doen. Met een benefiet concert een goed doel steunen lag daarbij voor de hand. „We hebben als orkest ook een socia le functie", legt de heer Halk uit. Het orkest uit Straatburg neemt twee jeugdige solisten mee: een violiste en een pianiste. Het Rot terdams Jeugd Symfonie Orkest -onder leiding van Martin Son- neveld- heeft drie (eveneens vrouwelijke) solisten: Esther Roest, Suzanne Overvoorde en Nathalie Santana. De violistes Esther (22) en Suzanne (17) ko men uit de eigen gelederen van het RJSO, de 14-jarige Nathalie is gastsoliste. Vóór de wekelijkse repetitie op vrijdagavond vertel len de drie over hun muzikale achtergrond en hun band met het orkest. Esther Roest en Suzanne Over voorde spelen het dubbelconcert van Bach. Esther is concertmees ter van het RJSO, een functie die ze al een aantal jaren bekleedt. Ze is zes jaar lid van het jeugdor kest. „Dit jaar is mijn laatste seizoen", zegt ze enigszins spij tig. De violiste heeft het op het ogenblik, razend druk. Behalve de vele uren die ze moet besteden aan de voorbereidingen van het concert, heeft ze ook nog iets anders aan haar hoofd: de eind- examengesprekken voor de Pabo, waar ze dezer dagen hoopt af te studeren. „Met als specialisatie muziek, ja", geeft ze lachend toe. „Ik ben best fana tiek in de muziek, maar ik zie het meer als een soort leuke hobby." Esther haalt haar vióol dagelijks uit de kist. „Om goed te spelen moetje er veel voor over hebben. Ik heb er wel een tijdje over gedacht om erin verder te gaan, maar ik ben achteraf blij dat ik niet naar het conservatorium ben gegaan. Het is nu nog leuk." RPhO Haar collega-violiste Suzanne heeft heel andere aspiraties. Ook zij zit in de eindexamen-klas, van het VWO. En tegelijkertijd doet ze het voorbereidende jaar op het conservatorium. Wat ze wil, weet ze al heel goed: „In het Rotterdams Philharmonisch Or kest spelen." Het is wel druk, al met al, die combinatie van eind examen, toelatingsexamen en dan ook nog een solo-optreden. Suzanne: „We oefenen veel, ook op les." Esther en Suzanne heb ben les van (respectievelijk) va der en zoon Czifra: „Misschien moeten we ook maar eens samen op les repeteren", bedenkt Su zanne ter plaatse. Orthodontist De derde soliste bij het RJSO is ook de jongste: Nathalie Santa na. Deze jeugdige pianiste heeft nog geen vier jaar les, maar speelt met het grootste gemak het eerste deel uit het 17e piano concert van Mozart. Geen ge makkelijke opgave, maar Nat halie doet er vrij laconiek over. „Ik studeer ongeveer een half uur of drie kwartier per dag, als ik zin heb een uur. Meer niet, nee."' Nathalie's pianocarrière begon speels, toen ze voor de lol meespeelde met de lessen van haar moeder. Haar talent kwam al snel aan het licht, en vervol gens kreeg ze serieus les, bij Marlies van Gent. Ze zit op het gymnasium, en heeft nog geen idee of ze daarna naar het con servatorium zou willen. „Ik dacht eerst dat ik orthodontist zou willen worden. Nu weet ik het nog niet zeker", lacht ze. Spelen met een echt orkest is een hele belevenis, vertelt ze. „Ik heb op school wel eens met het schoolorkest gespeeld, maar dit is veel leuker!" Het concert op donderdag 21 april is voor onze lezers te bezoe ken met 5 gulden korting. Tegen inlevering van bijgaande bon be taalt men geen 20, maar IS gul den. Door een toegangsbewijs te kopen, steunt men tegelijk het Clara Kinderbos. Kaarten voor dit concert zijn te koop bij alle kantoren van de Havenloods en Het Zuiden en bij het kantoor van de Laurens kerk. Met korting naar benefietconcert Luegener huLs-aan-huLsbLacJen Lezers van De Havenloods en Het Zuiden krijgen tegen inlevering van deze bon 5 gulden korting op de toegangskaarten (f 20,-) voor het concert van het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest, het Orchestre Jeunes Strasbourg en het Jeugdkoor Vivace op donder dag 21 april in de Laurenskerk te Rotterdam. Geldig voor maximaal 2 personen. De aanvang van het concert is 20.00 uur. X- Verzamelaars kunnen hun col lectie aanvullen en uitbreiden op 4 april, Tweede Paasdag, tijdens de grote algemene verzamel beurs in de foyer van de kleine zaal van De Doelen in Rotter dam. De beurs wordt georganiseerd door de Rotterdamse afdeling van De Verzamelaar, en trekt elk jaar weer verzamelaars uit heel het land. Van 10 tot 16 uur staan allerlei verzamelobjecten uitgestald: 500 duizend postzegels, 50 duizend ansichtkaarten, telefoonkaarten, oud blikken speelgoed, boeken, strips, vingerhoedjes, verzame lingen over het Koninklijk Huis en allerlei materiaal over de ja ren vijftig en zestig. Voorde liefhebbers is er een dub- beltjeshoek met duizenden post zegels. De toegangsprijs is 4 gul den, voor 65-plussers met pas f2,50, voor de jeugd slechts één gulden. VRIJDAG 1 APRIL UVEONFMB4.0 pressie: check Oyer AANVANG 21.00 UUR ENTREE f. 10.00 De nieuwe grensverleggende show waar u een oogstrelend decor aan lampen vindt. Waaronder: DIJKSTRA Noral, Wever Ducré, Licrea, LL MPEN Sothis, Limburg en Missoni. Een stijlvol en zeer onderscheidend assortiment geeft u een heldere kijk op het gebied van verlichting. 6 dagen per week staan wij voor u klaar en bieden wij service en kwaliteit als vanzelfsprekende begrippen. Kom langs en geniet van méér dan 3000 m2 aan ruime variatie! Openingstijden: 09.00 tot 17.00 uur ROTTERDAM: Graafstroomstraat 93 Spaanse polder (010-4623070) SOESTERBERG: Amesfoortsestraat 3 (03463-53689) EINDHOVEN: Stratumsedijk 79 (040-123146) //f JAARGANG 7 - NUMMER 14 - 2 APRIL 1994 D V A 1 1 6 Forever now Level 42 2 2 6 Breathe again Toni Braxton 3 12 3 Mare mare Luca Carboni 4 6 5 Everywhere I go Jackson Browne 5 11 3 Where is the love Timeless 6 18 4 Kiss of life Bee Gees 1 16 3 Jessie Joshua Kadison 8 5 6 Am I losing you Hangman Jury 9 9 6 Without you Mariah Carey 10 4 8 Walkaway Joe Trisha Yearwood 11 23 2 Strani amori Laura Pausini 12 3 8 Streets of Philadelphia Bruce Springsteen 13 21 2 Agolo Angelique ,Kidjo 14 1 Nothing 'txiut me Sting 15 15 4 1 don't wanna talk about it Indigo Girls 16 7 4 It's my time Jeanie Tracy 17 17 5 De zon schijnt in m'n cabine Henk Wijngaard 18 10 8 So in love with you Texas 19 20 3 Zij is zo sexy Erik Mesie 20 8 5 Sulky girl Elvis Costello 21 1 Don't turn around Ace of Base 22 14 5 Fantasy is reality Rob Wasserman, Carnie Brian Wilson 23 26 2 Keep on pushing love Al Green 24 22 4 News Nightman 25 25 2 Poetry in motion Inker Hamilton 26 1 I'll remember Madonna 27 29 2 If 1 needed someone Golden Carillo 28 30 2 Pepermunt/Vuur Stef Bos 29 1 Love sneaking up on you Bonnie Raitt 30 27 3 I've been lonely Peter Blakely lilll wusi t V torigwwwok III; aantal wéten Aan de achtste loop in de ZuiderSter Loopserie de 6e Intervamloop, een 10 km wedstrijd/prestatieloop georganiseerd door H.V.Typhoon te Gorinchem op 26 maart j.l. deden ruim 350 atleten mee. Onder wisselende weersom standigheden, veel wind en maartse buien, konden desondanks goede tijden worden genoteerd. Winnaar werd de 22-jarige Lartin Lauret van het organiserende Typhoon. Van de ongeveer 350 atleten bleek hij verreweg de snelste. In de eerste kilometers behoorde hij nog tot de kopgroep met o.a. Alex Mutsaars (a.v. Sliedrecht) en Ruud Onland (a.v. Ilion). Martin Lauret nam bij tegenwind een voorsprong, die niet meer te achterhalen viel, sterker nog hij bouwde z'n voorsprong uit. In de knappe tijd van 30 min. 50 sec. finishde hij op het atletiekcomplex van Molenvliet. Ruud Onland arriveerde als tweede in 31 min. 13 sec. en komt Alex Mutsaars, vierde in 31 min. 35 sec. steeds dichter op de hielen. HEREN Indivudueel, overall P 1. Alex Mutsaars a.v. Sliedrecht 2. Ruud Onland, Ilion 3. Raymond Schippers Ilion, Zoetermeer 4. Charles Timmermans Voorne, Hellevoetsiuis 5. Wim de Koning Fortuna, Vlaardingen Verenigingen overall De stand na zes uit acht wedstrijden, (8 finishers): 1PAC, Rotterdam 2. A.v.Fortuna, Vlaardingen 3. Sportclub Voorne DAMES Individueel, overall F 1. Esther Schilt PAC, Rotterdam 2. Margo Weerman PAC, Rotterdam 3. Tatjana Moslova (V35) Rotterdam Atletiek 4. Martine Lust Voorne, Hellevoetsiuis 5. Cora Vlot a.v.Sliedrecht Vereniging overall De stand na zes uit acht wedstrijders, (4 finishers): 1. PAC Rotterdam 2. Sportclub Voorne 3. A.v.Fortuna Vlaardingen De volgende en negende wedstrijd- en prestatieloop in de ZuiderSter Loopserie is de 16e Oude Maasloop op 4 april (2e paasdag). Deze wedstrijd over 21.1 km wordt georganiseerd door de c.a.v. Energie uit Barendrecht. De start vindt plaats vanaf het sportcomplex De Bongerd te Barendrecht. Aanvang 14.00 uur. Drie prijzen in de categorieën: senioren mannen en vrouwen, M40, M45, M50, M55, M60 V35, V40 en V45 Voor inschrijven van KNAU atleten via A-formulier vóór 26 maart f 10,- opsturen naar: Henk Buit. Oldegaarde 642b, 3086 AK Rotterdam. Na- inschrijven op 4 april tot half twee f 12,50 onder overlegging van een geldig startbewijs. Inlichtingen tot 1 april 1994: Energie Sportcomplex 01806-17023, Aad Vink 01864-1820 en Mevr. M. van Dijk 010-4821829. In samenwerking met DE HAVENLOODS en HET ZUIDEN Klassement: zaterdag-amateurs 1Stellendam 87 punten 2: Achilles Veen 79 punten 3: Zwaluwen VI. 66 punten Smitshoek 66 punten 5. DOTO 65 punten Spijkenisse 65 punten 7: Excelsior M. 63 punten 8: ASWH 61 punten 9: Bolnes 60 punten WGZ 60 punten Laatste: NSW 18 punten Klassement: zondag-amateurs 1SMC 86 punten 2: HWD 78 punten 3: Dubbeldam 77 punten 4: DRL 67 punten 5: Flaptim 66 punten 6: OHW 64 punten Leerdam Sport 64 punten 8: DHZ 61 punten Oud-Beijerland 61 punten 10. EBOH 60 punten Hekelingen 60 punten Hekkesluiter: ASW 19 punten Club van de Week: Merwede 11 punten Kip, Ktmsen Trigano en EuropaCamper vouwwagens. En nog heel veel meer! Dat wordt reuze gezellig. Mist 't niet! Pascalweg 115 - Rolierdam-Lombardijen - Tel.: OIO - 43 25 211 VRecreatie Discotheek The Blue Lagoon houdt vrijdag 1 april een Turbu lentie Mellow party. The Blue Lagoon is van 21.00 tot 01.00 uur live te horen op Stadsradio Rotterdam (94.6 FM) bij het programma Turbulentie. Bekende DJ's zoals Paul van Rotterdam Records, Michel de Hey, Erik de Koning (Reyes), René en Anthony draaien de platen. Als klap op de vuurpijl is er vanaf 0.30 uur een optreden van T-Spoon met de zangeres B.B. Queen (no Time 2 Waste), de entree is 10 gulden. De Blue Lagoon ligt aan de Molenvliet in Zwijndrecht. De manifestatie 'Kom in de Kas', de open dagen van de Ne derlandse land- en tuinbouw, wordt dit keer gehouden in het tweede weekeinde van april. Op zaterdag 9 april openen tuinders, ook in deze regio, van 10.00 tot 16.00 uur hun kassen voor het publiek. Dit keer staat het thema 'Kiezen voor kwaliteit' centraal. De tuinbouwers hebben voor dit thema gekozen omdat er ver schillende campagnes worden gevoerd om de kwaliteit van de teelt van groenten, bloemen en planten te bevorderen. Want kwaliteit is de belangrijkste fac tor waarmee de tuinders in de gunst van hun klanten kunnen blijven en de internationale con currentiepositie kunnen verbete ren, vindt organisator NTS, de Federatie van Nederlandse Tuinbouw Studiegroepen. Dit jaar doen vijfentwintig teelt- gebieden in het hele land mee aan de open dag. In een aantal grote teeltgebieden zijn weer ver schillende dorpen waar men rou tes heeft uitgestippeld langs een verzameling van tuinbouwbe drijven. Daarbij zijn vele hon derden kwekers met hun gezin nen en assisterende collega's be trokken. Ook andere instellin gen en bedrijven, zoals water schappen en veehouderijen, zetten hun deuren open. De organisatie verwacht door de toegenomen belangstelling voor de ontwikkeling op het gebied van de milieubewuste teelt van groente en bloemen en door de interesse in recreatie in de agrari sche sfeer een massale komst van stedelingen naar het platteland. Aangenomen wordt dat zo'n 250 duizend mensen per auto of per fiets een kijkje bij de tuinders zullen nemen. In deze regio zijn er vele uitstap jes te maken. Zo kan men op Voorne-Putten 26 bedrijven be zoeken, en ook de Korenmolen De Arend, kaasmakerij Van Bergeijk, het Waterschapshuis te brielle en de afvalwaterzuive ringsinstallatie West-Hii. Alle bedrijven en instellingen die meedoen, zijn te herkennen aan een oranje ballon. Het ambach telijke schapen scherenkomt aan bod, maar ook hi-tec robots die in kassen werken laten zien hoe veelzijdig het agrarische bedrijfs leven is. In de Hoeksche Waard zijn er routes vanuit Westmaas, Nu- mansdorp en Oud-Beijerland. Alle routes zijn duidelijk voor- om in (0 VI van bewegzijzering. Rond Barendrecht en Ridderkerk ont vangen ook vele bedrijven hun gasten. Aan de noordkant van Rotterdam ligt het Wetsland. Vanuit de Bloemenveiling Hol land in Honselersdijk begint een duidelijk aangegeven route; in Schipluiden is een wandelroute en rond De Lier is een fietsroute uitgezet. Routekaarten zijn ver krijgbaar bij alle VW's en bij verschillende benzinestations.

De Havenloods | 1994 | | pagina 13