Vervoerssysteem gehandicapten passeert drie gemeentegrenzen 839,- - 839- Uitleen en depot na opknapbeurt samengevoegd in vernieuwde artoteek Groen wijkt voor verkeersveiligheid DE HAVENLOODS Advies over opname kind Aanrijdingen „Kwart miljoen passagiers gaat beroep doen op Tele-taxi" 'Het verhaal van een peer' Kinderopvang 'Drees verwierp plan tot opsluiten dwangarbeiders' Instuif voor vrouwen nu met kinderopvang Concert in museum Retourtje Toronto Retourtje Toronto Motoren uit vervlogen tijden in Margriethal DINSDAG 5 APRIL 1994 VLAARDINGEN Het Holy- ziekenhuis organiseert op dins dag 12 april een informatiemid dag over 'het kind in het zieken huis'. De voorlichtingsmiddag duurt van 14.30 tot 16.00 uur. De spits wordt afgebeten door mevrouw Canters. Zij is mede werkster van de Werkgroep Kind en Ziekenhuis en vertelt hoe je een kind voorbereidt op een opname. Daarna zal kinder arts mevrouw Langendoen in gaan op de vraag: wat houdt kindergeneeskunde in? Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan een forum bestaande uit bovenge noemde persoenen en de heer Van Hal, teamleider van de kin derafdeling in het Holy. De informatiemiddag is gratis maar belangstellenden dienep zich wel van te voren op te ge ven. Dit kan telefonisch bij het Pati'enten Service Buro, tele foon 4742222 toestel 630. Opge ven is mogelijk tot uiterlijk maandag 11 april. Vrijwilligers voor senioren VLAARDINGEN— Het Ou derenwerk Vlaardingen zoekt vrijwilligers. Dit in het kader van het Flankerend Ouderenbeleid. Er wordt gezocht naar mannen en vrouwen die maaltijden willen bezorgen op woensdag en op an dere dagen willen invallen. De maaltijdbezorging vindt plaats tussen 11.00 en 13.00 uur. De vergoeding per kilometer is 64 cent. Eveneens zoekt Ouderenwerk begeleiders. Op vrijdagochtend gaan ouderen naar de dagver zorging en het gaat om het opha len en wegbrengen. De tijden zijn 8.30 en 16.00 uur. Belangstellenden worden ver zocht contact op te nemen met het Stedelijk Buro van de stich ting. Contactpersonen zijn Sonja Kettenes en René van Hulst, te lefoon 4601500. VLAARDINGEN— Op de Burgemeester Heusdenslaan vond donderdag rond 08.30 uur een kop-staart-aanrijding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Na groen licht te hebben gekregen trokken de auto's op, maar de bestuurders moesten plotseling afremmen omdat een ambulance met sirene de krui sing over reed. Daardoor bot sten de voertuigen tegen elkaar. Het vermoeden bestaat dat de sirene pas vlak voor het oprijden van de kruising door de beman ning is ingeschakeld. Wegener huLs-aaohuLsbladen 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: 1.300.000 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362 Telefax advert, afd.: 010 - 4.699.237 Telefax redactie: 010 - 4.699.359 Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 -17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u ADVERTENTIEVERKOOP: Vlaardingen: M. v.d. Sluis (tel. privé 010 - 4.706.738) Schiedam: N. v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716 693) MAASSLUIS: E. den Breejen (tel. privé 01880 - C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) Accountmanagement: N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Correspondenten: Nans Wolters Piet Warnaar (tel.01899 -11586) Sport: Gerard S. Verver (tel. privé 01899- 17787) en tenzij anders vermeld Hoofd redactie: Jan Sieben DE HAVENLOODS verschijnt elke dinsdag en donderdag huis-aan-huis in de gemeenten Schie dam en Vlaardingen en op donderdag in Maassluis en Hoek van Holland en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV, behorende tot Wege- BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 VLAARDINGEN— Om de verkeersveiligheid te vergroten wordt deze week op een vijftal plaatsen heesterbeplanting ge snoeid of verwijderd. Het gaat om plekken waar het uitzicht voor de verkeersdeelnemers door het groen wordt beperkt. In alle gevallen betreft het een samengaan van klachten van omwonenden, adviezen van de politie en het onderhoudssche- ma van de Afdeling Groen, Sport en Recreatie. Een tweetal plaatsen valt bijna geheel onder de noemer 'perio dieke verjonging' van de beplan ting. Dit zijn de Burgemeester Pruissingel en de Floris de Vijf delaan. Het uitzicht in de Van der Duyn van Maasdamlaan, Van Limburg Stirumstraat en Van Leyden Gaelstraat is voor zowel de overstekende voetgan ger als de automobilist een be lemmering. De hoog opgroeien de bermbeplanting zal ook hier worden gesnoeid. Op de Albert Schweitzersingel zal op bepaalde plaatsen behoorlijk ingegrepen worden door een deel van de beplanting definitief te verwijde ren. De opzet is om zoveel mogelijk van de huidige beplantingen te handhaven of delen opnieuw in te zaaien met een bloemenmeng- sel. door JACQUES VERHAGEN WATERWEG De sterkste man van de wereld, de Vlaar- dinger Ted van de Parre, heeft met zijn kracht al heel wat grenzen gepasseerd; afge lopen donderdag waarschijn lijk op symbolische wijze de belangrijkste. Door een ge handicaptenbusje door een spandoek te trekken verricht te hij de officiële ingebruikna me per 1 april van Tele-taxi, een nieuw systeem van ver voer voor alle gehandicapten uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Dit in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) die sinds afgelopen vrijdag van kracht is. De drie Waterweg steden hebben om dit unieke systeem mogelijk te maken hun gemeetegrenzen doorbro ken. Van de Parre gaf op lu dieke wijze aan dat het een krachttoer is geweest. De rijksoverheid heeft de WVG in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat gehandicapten in het vervolg niet meer voor elke voorziening bij een andere or ganisatie moeten aankloppen. De gemeenten kregen de taak zorg te dragen voor bepaalde Voorzieningen omdat zij dichter bij de burger staan dan de lande lijke overheid. De gemeentebe sturen van Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam pakten deze taak gezamenlijk op. Opgericht werd een nieuwe organisatie, de Regionale Organisatie Gehandi captenvoorzieningen (ROG), met als hoofdkantoor het stad huis in Maassluis. De samenwer king gaat zo ver dat gehandicap ten in de drie gemeenten recht hebben op dezelfde voorzienin gen onder dezelfde voorwaar den. Om de gehandicapten zo zelfstandig mogelijk aan de sa menleving te laten deelnemen is dit unieke vervoerssysteem van Tele-taxi tot stand gekomen. De voorbereidingen hebben ruim een jaar geduurd. Een spe ciaal team was opgezet en een deskundige was ingehuurd in de persoon van drs. Dick Kits van het Haagse adviesbureau De Roo en Partners. Zijn taak zit er bijna op. Hij is tevreden over de tot standkoming van Tele-taxi. Concurrenten „Tele-taxi is in de plaats geko men van de Schiedamse OV- TAX, de Vlaardingse DEEL- TAX en de Maassluise AV- TAX. Uitvoering hieraan werd plaatselijk gegeven door het Schiedamse Eurotax, Dode- waard in Vlaardingen en Hof man in Maassluis. In het begin werd gevreesd dat de vervoer ders als concurrenten moeilijk tot een loyale samenwerking konden komen. Een ongegronde vrees. Als hoofdcontractant is Eurotax aangesteld en de andere twee als subcontractanten." Datasysteem „Het Schiedamse Eurotax heeft de centrale meldkamer gekregen. Iedereen die vervoerd wil wor den moet contact opnemen met dit bedrijf. De modernste tech nologie is toegepast. Een spe ciaal computerprogramma is ontwikkeld door RAM Mobile Data uit Maarssen. Elke taxibus is uitgevoerd met een miniprin- ter. De opdrachten worden naar de chauffeur gestuurd en die weet dan exact wie opgehaald moet worden, waar, wanneer en waar hij naar toe moet." Jan Kouwenhoven van de Schie damse participant is hiermee ui teraard content. „Mobilofoon verkeer is nauwelijks meer no dig. Fouten worden zo gemini maliseerd. We hebben nu negen bussen rijden en verwachten op vijftien uit te komen. Gezien het huidige potentieel hebben we 4000 pashouders. De verwach ting is dat we meer dan een kwart miljoen mensen zullen gaan vervoeren. Alle dagen per week kan er tussen 09.00 en 23.00 uur een beroep op de bus "wöfdèn gèdaari. Bij evenemen ten, bijvoorbeeld een theaterbe zoek, maken we een uitzonde ring en kan de klant later wor den thuisgebracht. Een rit kost drie gulden per gemeentegrens. Van Maassluis naar Vlaardingen kost dus zes gulden. In Schiedam van plek naar plek drie gulden." DE ROG verstrekt de vervoer- spas. Gehandicapten met een vervoersbeschikking krijgen zes tig gratis regio-ritten plus een bedrag van 450 gulden. Boven deze ritten per jaar moet drie gulden betaald worden per ge meentegrens. Het ROG is telefo nisch te bereiken onder telefoon nummer 01899-23648 en de cen trale meldkamer van Tele-taxi via nummer 010-4370577. SCHIEDAM Een grondige opknapbeurt in de voormalige kleuterschool aan het Bachplein luidt voor de Artoteek Schiedam een nieuw tijdperk in. Vanaf vandaag zijn in dit gebouw de pot en uitleen samengevoegd. Tot dusver werd vanuit twee lo caties gewerkt. Het depot be vond zich in de voormalige kleu terschool aan het Bachplein, de uitleen vond plaats in de biblio theek in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Een belangrijk ver schil met de nieuwe situatie is dat leners voorheen hun keus vanaf een dia moesten maken. Aan het Bachplein kan men di rect een kunstwerk uitzoeken. Vandaag zal de officiële opening worden verricht door wethouder Chris Zijdeveld van onder meer cultuur. Het is daarmee één van de laatste officiële handelingen van zijn twintigjarige loopbaan als stadsbestuurder. Bij de opknapbeurt van de arto teek is het schilderwerk grondig onderhanden genomen, zijn rails aangebracht om werk aan de wanden te hangen en stellingen gebouwd om grotere werken te kunnen herbergen. De nog aan wezige kinder-wctjes gingen er uit - een uitsparing voor een toiletrolhouder laat daarvan nog een spoor na - waardoor ruimte werd gecreëerd voor grotere werken. De werkzaamheden zijn nog niet geheel afgerond. De grote wens van coördinator Janice Kleiman, om vanuit het depot ook de uitleen van kunst werken plaats te laten hebben, is sneller vervuld dan ze had dur ven hopen. Een enquête onder de leners had eerder al uitgewe- tnvalkracht Paul van Buuren plaatst een schilderij in de vroegere toiletruimte zen dat ook de leners hiermee zeer gebaat zouden zijn. Het le denbestand, in vier jaar opge bouwd, bedroeg eind 1993 een aantal van 249 abonnees die in totaal 376 abonnementen heb ben. Een abonnement kost 72 gulden per jaar, De maximum leentijd is een jaar, de minimum termijn is drie maanden. De Artoteek biedt een ruime keus uit meer dan 900 werken, met goede aandacht voor het werk van de stedelijke kunste naars. Vrijwel alle technieken zijn vertegenwoordigd: schilder kunst, fotografie, sculptuur, et sen, zeefdrukken, litho's, colla ges en keramiek. Elk jaar wor den rond de veertig nieuwe wer ken aangekocht. Nieuw is in dat verband een documentatiesys teem, de trots van Janice Klei man, waarvoor ze informatie verzamelt over de kunstenaars van wie werk in de collectie zit. In de nieuwe behuizing staat ook een leestafel met kunsttijdschrif ten en een presentatiemap met actuele informatie over tentoon stellingen in Nederland. In een hoek van de ruimte staat een aantal stoelen opgesteld en een diascherm met apparatuur. Hier wordt de onlangs in gang gezet te, en reeds succesvolle cursus 'Kijken naar kunst' gegeven. De nieuwe openingstijden van Artoteek Schiedam zijn op dins dag van 16.00 tot 20.00 uur, op woensdag van 17.00 tot 20.00 uur, op donderdag van 16.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Het adres van de Artoteek Schiedam is Bachplein 581, telefoon 4709827. VLAARDINGEN- In het bloeddonorcentrum aan de Galgkade 1 in laardingen ex poseert Annie Jansen tot 27 mei. De Maasdamse schilde res toont behalve enkele aquarellen een bloemenreeks en een serie getiteld: 'Het ver haal van een peer'. De afgelopen jaren maakte Annie Jansen in opdracht veel portretten. De serie aquarellen die te bewonderen zijn aan de Galgkade zijn ge schilderd aan de Binnen maas. In 1978 voltooide Jansen haar opleiding aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Vier jaar later behaalde zij de LO-akte. Hierna gaf zij enkele jaren les aan de volksuniversiteiten in Zuid-Beyerland en Ridder kerk. De expositie is vrij toe gankelijk tijdens openingsu ren van het donorcentrum: maandag tot en met donder dag van 14.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 11.30 tot SCHIEDAM Winkelende ouders kunnen vanaf 8 april elke vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur hun kinderen tot 4 jaar kwijt in „het Gebouw" aan het Broers- veld 142. De kinderen worden door ervaren leidsters opgevan gen. De opvang kost twee gul den. Hiervoor krijgen de kinde ren limonade en een koekje. De kinderen mogen maximaal twee uur blijven en moeten van tevo ren naar de wc geweest zijn. Ingezonden brief Uw verslaggever die aanwezig was bij de vergadering van 'Voor malige Dwangarbeiders in Duitsland' geeft in De Havenloods van 24 maart jl. een verslag van een interview met onze voorzitter Aart Pontier. De heer Pontier doet erg veel voor ons en weet als geen ander zeer veel over die periode. Over het verslag dan ook niets dan goeds... Echter er is een storend misverstand te signaleren. Namelijk daar waar staat dat ook minister Drees ons wilde opsluiten om ons weer normale burgers te laten worden onder toezicht en dwang. Dit is niet juist. Drees ontving het 'Memoran dum' van het Nationaal Instituut ter Verdediging van het Natio naal Bewustzijn waarin de terugkerende dwangarbeiders beschre ven werden als luizebossen, smeerpoetsen, cafélopers en te lui om te werken enzovoorts. Door het Interkerkelijk Bureau Vlaardingen werd een 'Proclama tie' opgesteld, bestemd voor de ouders, verloofdes en vrouwen met vrijwel dezelfde tekst. Voor wij terug waren werd dus reeds een smet op ons geworpen. De heer A. Pontier is hier ook goed van op de hoogte; uw verslaggever, een aimabel man, en Pontier hebben elkaar verkeerd begrepen. In de vergadering heb ik opmerkingen gemaakt en vragen gesteld over deze kwestie. Onder andere heb ik gezegd: „Het was de heer Drees welke het plan opsluiten onder tucht en onder toezicht van het Nationaal Instituut verwierp". Maarten Zevenbergen Poortugaal VLAARDINGEN— Het Bu reau Sportstimülering van de ge meente Vlaardingen start op vrijdag 8 april met een nieuwe instuif voor vrouwen. De instuif wordt zowel binnen als buiten afgewerkt. De eerste 45 minuten worden gebruikt om in looppas in de omgeving van de sporthal Westwijk aan de Floris de Vijf delaan de spieren warm en soe pel te maken. In die periode wor den ook regelmatig spierverster- kende oefeningen gedaan. Daar na wordt de instuif voortgezet in de sporthal waar de aandacht gevestigd is op de cooling-down en er gekozen kan worden voor een bal- en/of racketsport zoals volleybal,rgen gehouden in de sporthal Westwijk van 9.30 uur tot 11.00 uur. De kosten bedra gen drie gulden per keer. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kan men terecht bij het Bureau Sportstimülering van de gemeente Vlaardingen, telefoon korfbal en badmin ton. Nieuw is ook dat er door de organisatie gratis kinderopvang wordt geregeld. De kinderen zul len op een zeer enthousiaste en deskundige manier receatief worden bezig gehouden. De in stuif wordt vanaf 8 april elke vrijdagmonummer 2484576. SCHIEDAM Het Amphion-trio verzorgt op 6 april een lunchcon cert in de aula van het Stedelijk Museum. De leden van het trio zijn allen lid van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Op het pro gramma staan werken die zelden worden uitgevoerd, zoals het pianokwartet van Mahler. Het concert begint om 12.30 uur; toegang en koffie zijn gratis. vanaf Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Vlaardingen, Waalstraat 67, tel. 010-4602244 postkantoor vanaf p.p. Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010-4264999 postkantoor Ace, een zware Amerikaanse motor met vier cylinders, 1000 cc en gebouwd in 1922 SCHIEDAM— In sporthal Margriet vindt komend weekend weer de Motorbeurs plaats. Ook ditmaal zorgen de organisatoren voor een gevarieerd aanbod van motorfietsen, brommers, kleding, gereedschap en boeken. Ook dat fel begeerde onderdeeltje om de tweewieler compleet te maken zal waarschijnlijk op de tafels liggen. De standhouders komen uit binnen- en buitenland, onder meer uit België en Engeland. Er worden ook motorfietsen en onderdelen aangeboden uit lang vervlogen tijden, zoals Norton, BSA, Zundapp, Harley en Puch. Op zaterdag 9 april toert Motorclub Oldtimer naar de beurs. De aankomst van deze opmerkelijke stoet is tussen 14.00 en 15.00 voor de ingang van de sporthal. Daar kiest het publiek dan de meest spraakmakende motorfiets, waarna de winnaar wordt beloond met een beker. De motorbeurs is zaterdag 9 en zondag 10 april geopend van 10.00 tot 17.00 uur en een toegangskaartje kost tien gulden. Ted van de Parre trok een gehandicaptenhusje door van Tele-taxi spandoek en verrichtte zo de officiële ingebruikname

De Havenloods | 1994 | | pagina 3