Beste kiezer. O. 15-153 "Zolang de werkloosheid te hoog is, is mijn werk niet af/' "oit vergeleek ik de deelname van de PvdA aan de regering met het lopen van een marathon. Er zijn wel mensen die fegen me zeggen: was er in 1989 niet aan begonnen. Maar zo zit ik niet in elkaar. Ik wist dat het moeilijke jaren zouden worden. Dat risico heb ik bewust genomen. De PvdA moest erbij zijn. Om richting te geven, om de problemen op een sociale manier op te lossen. Iedereen denkt na over de toekomst, over de jaren die voor ons liggen. Ook ik ken de zorgen, de onzeker heid, het gevoel van onveiligheid. En toch ben ik optimistisch. Want ik geloof in een land waar mensen een boodschap aan elkaar hebben. Een land waar we eerlijk en rechtvaardig met elkaar omgaan. Jongeren en ouderen. Mannen en vrouwen. Een land waar we willen delen: vanzelfsprekend het meerdere, maar - als het nodig is - ook het mindere. Een land dat over de eigen gren zen kijkt. En vergis u niet: er is de afgelopen jaren heel veel tot stand gebracht. De Nederlandse economie en finan ciën behoren inmiddels tot de sterkste van Europa. Maar teveel mensen staan zonder perspectief aan de kant. Daar ligt mijn grootste zorg voor de komende jaren. Zolang de werkloosheid te hoog is, is mijn werk niet af. Ik wil mij er voor inzetten - met alle kracht - de werkloosheid fors terug te dringen. Als het kan met beproefde middelen. Als het moet met onorthodoxe maatregelen. De lasten en lusten eerlijk delen. Ik beloof u geen gouden bergen, maar wel rechtvaardigheid. Nederland komt alleen vooruit als we samenwerken. Als we niemand achterstellen. Er is veel bereikt in ons land. Maar het is kwetsbaar. Laat u niet van de wijs brengen: er is geen sluiproute naar een mooie toekomst. Echte vooruitgang en wezenlijke veranderingen vragen om het doorzettingsver mogen van mensen met ideeën, moed en ervaring. Ik ben optimistisch omdat ik mijn ideaal met veel mensen deel: een sterke economie, een schoon milieu, een rechtvaardige samenleving. Mijn werk in de politiek is nog lang niet af. Ik wil dolgraag doorgaan. Daarvoor heb ik uw steun nodig. Uw stem telt. Met vriendelijke groet, WimKok

De Havenloods | 1994 | | pagina 10