Derby tussen GTB en Gon kan alleen laatste half uur boeien Jeugdige Jennefer Verhoeven scoort Europees bowlingrecord in Finland SPORT DE HAVENLOODS Goud voor Fortunezen Speciale trainingen voor deelnemers Rook-triathlon Schoolsport Arbiter Assenberg-van Eijsden blaast leven in saaie wedstrijd Mutaties trainers Volop spanning in voetbalgala Fortuna viert uitbundig negentigjarig bestaan DINSDAG 12 APRIL 1994 VLAARDINGEN Bij de Ne derlandse kampioenschappen vijftien kilometer voor veteranen behaalden Karei Leeuwangh en Marius de Snaijer een gouden medaille. De twee Fortuna-atle- ten zorgden met deze twee natio nale kampioenschappen voor een unieke prestatie. Karei Leeu wangh liep in de categorie 55- tot 60-jarigen naar een tijd van 57 minuten en 11 seconden. Ma rius de snaijer kwam uit in de klasse 50- tot 55-jarigen en zette een tijd neer van 53 minuten en 16 seconden. )ob Sprij, bij Fortuna de enige atleet die het snelwandelen beoe fent, kwam in Rotterdam tijdens een wedstrijd over een uur tot een afstand van bijna tien kilo meter. Bij indooratletiekwedstrijden in de Vlaardingse sporthal West- wijk werden twee nieuwe clubre cords gevestigd. Kelly Dekker kwam bij het kogelstoten tot een afstand van 11,73 meter, goed voor een nieuw clubrecord. Maurits Booster leverde een fraaie prestatie door op de veer tig meter horden een tijd te reali seren van 6,0 seconden en dat betekende ook nieuw clubrecord voor de talentvolle Fortuna-at- leet. HBSS veilig SCHIEDAM HBSS speelde in tegenstelling tot vorige week weer geconcentreerd en gedici- plineerd. WOR werd daar het slachtoffer van. Met een 2-0 ne derlaag in de binnenzak konden de gasten weer op huis aan. Het eerste doelpunt van HBSS was een zéér 'bijzondere'. Arjan Gijze, een pure linkspoot, knal de de bal in één keer met rechts in het dak van het doel. Het tweede doelpunt was een typisch HBSS-doelpunt. Een counter werd vanaf een meter of veertig langs de WOR-doelman ge schoten door Remond Bloot. WOR met Marco van de Bergh de topscoorder van West 2 (uit geschakeld door Ron van Roon), was niet meer bij machte die achterstand goed te maken en liep na zes overwinningen weer tegen een nederlaag aan. HBSS is door dit resultaat zo goed als verzekerd van nog een jaar derde klas. NOAD zo goed als zeker gedegradeerd SCHIEDAM Promoveren en degraderen. Het kan snel gaan, zeker in het tafeltenniswereldje. NOAD kan er sinds zaterdag een woordje over mee spreken. Vorig seizoen promoveerde Nooit Opgeven Altijd Doorgaan maar na de met 7-3 verloren wedstrijd tegen Bijmaat is het zo goed als zeker gedegradeerd. De nederlaag was overigens geflat teerd. Alle enkelspelen moesten in drie games beslist worden. Slechts de dubbel ging in twee 'straight' games naar Bijmaat. Verantwoordelijk voor de drie puntjes waren alle drie de NOAD-spelers: Glenn Boudh- ran, Kees de Koning en Andre Eerland. De officiële degradatie is slechts een kwestie van tijd, zeker gezien het programma; koploper Peeos is nog één van de tegenstanders. Run-bike-runners naar titelstrijd VLAARDINGEN Rob van Zanten en Carlo van den Berg hebben zich afgelopen zondag in Alphen aan de Rijn geplaatst voor het Nederlands kampioen schap Run-bike-run, dat eind april in Limburg wordt gehou den. De twee atleten van triath- lonvereniging Rijnmond moes ten bij die race in Alphen aan de Rijn, zeven kilometer hardlopen, dertig kilometer fietsen en weer 3,5 kilometer hardlopen. Doel was om bij de eerste twintig atle ten te eindigen om in aanmer king te komen voor die plaatsing voor het nationaal kampioen schap. Dat lukte verrassend goed voor de Vlaardingers. Rob van Zanten veroverde in dit sterke veld van deelnemers een negende plaats in de snelle tijd van 1 uur 23 minuten en 37 seconden. Van Zanten vestigde hiermee een nieuw persoonlij krecord. Carlo van de Berg deed niet veel voor zijn clubgenoot onder en eindigde op een tiende plaats met een tijd van 1 uur 23 minuten en 41 seconden. In Alphen aan dè Rijn kwamen verder nog aan de start voor Rijnmond Rob Visser. Hij vero verde een 23e plaats in 1.26.10, Rob van de End 1.26.18), Rem- co Vitscher (1.29.54) en Alex de Wilt fl.36.021. VLAARDINGEN— Deelne mers aan de elfde Rook-triath- lon, die gepland staat voor zon dag 26 juni, kunnen in de maan den april, mei en juni bij triath- lon-vereniging Rijnmond deel nemen aan een training die speciaal gericht is op dit evene ment. Op maandag 18 april begint een fietstraining vanaf het complex van atletiekvereniging Fortuna. Tegen een speciaal tarief kan daarna tot aan de start van de triathlon aan zwem-, loop- en fietstrainingen deelgenomen worden om de conditie op peil te houden en goed voorbereid aan de start te komen. Ook dit jaar tekenen Ruud Muuren en Piet Huibregtse voor de organisatie. Deze triathlon is gericht op de regionale deelne mers, die op 26 juni beginnen met 1000 meter zwemmen in de surfplas. Daarna moet er veertig kilometer gefiets en tien kilome ter hardgelopen worden. De fi nish is op het complex van atle tiekvereniging Fortuna aan de Marnixlaan. De belangstelling voor dit evene ment is op dit moment al groot. Piet Huibregtse laat weten dat er al een kleine honderd deelne mers hebben ingeschreven. In totaal kunnen tweehonderd tri atleten van start gaan. Voor meer informatie kan men terecht bij Piet Huibregtse, tele- foonnummmer 4350633 of bij Ruud Muuren, telfoonnummer 4348414. VLAARDINGEN - In samen werking met handbalvereniging de Hollandiaan organiseerde het bureau sportstimulering van de gemeente Vlaardingen de finale van het schoolhandbaltoernooi. In een sfeervolle sporthal West- wijk speelden de beste jongens- en meisjesploegen van de enkele weken eerder gehouden voor ronden tegen elkaar met als inzet het Vlaardings kampioenschap. Bij de jongens won uiteindelijk de ploeg van 't Ambacht. Op de tweede plaats eindigde het team van de Schakel met op de derde plaats de ploeg van de Kohn- stamm-school. Bij de meisjes ging de bokaal naar het tweede team van de Schakel met op de tweede plaats de Vogelhoek. Op 12 en 19 april worden de inmiddels traditionele prestatie lopen gehouden voor de school jeugd. Voor dit onderdeel van het schoolsportprogramma be staat altijd veel belangstelling. Voor 12 april hebben zich al 150 deelnemers aangemeld. Op 19 april zijn dit er al 221De presta tielopen worden gehouden op het complex van atletiekvereni ging Fortuna en de jeugd moet vijf rondjes van 400 meter lopen om in aanmerking te komen voor het fraaie herinnerings vaantje. De vereniging grijpt deze gele genheid meteen aan om de jeugd behalve het hardlopen ook ken nis te laten maken met andere atletiekonderdelen. Zo zullen jeugdleden van Fortuna demon straties kogelstoten, speerwer pen, verspringen en hoogsprin gen geven. Belangstellenden kunnen ook aan deze onderdelen meedoen. doorERWIN VAN DER LEE SCHIEDAM Het is dat de scheidsrechter met wellicht de mooiste naam van Neder land nu eens wat anders deed dan enkel fluiten voor overtre dingen. Richard Assenberg van Eijsden kon het gemodder op veld twee van SVDPW ook niet langer aanzien en blies hoogstpersoonlijk enig leven in de tot dan toe saaie derby tussen GTB en Cion. Het gevolg was een meer dan acceptabel laatste half uur van de tweede helft waarin van alles gebeurde. 'Heel' Cion begon huilend aan de dertig minuten maar lachte uiteindelijk het laatst en het hardst: 1-3. De vlam sloeg zo'n kwartier na rust in de pan. Marco Rijke sla lomde op rechts langs twee ver dedigers en leek zich in het straf schopgebied vast te lopen op een derde opponent. In Rijke's bui teling zag de man in het zwart, die tot dan toe bijna foutloos floot, ten onrechte een straf schop. Iedereen was stomver baasd maar Danny Trouwborst wist wel raad met het cadeautje: 1-0. Het bleek achteraf net de prikkel die de wedstrijd nodig had. Want nog geen minuut la ter liep Cions John Suisse door op GTB-keeper Driessen wat de middenvelder op een gele kaart kwam te staan. En de seconde wijzer had net geen vol rondje gemaakt ot scheidsrechter Ri chard Assenberg-van Eijsden zag in een correcte sliding van Wilco Spronk een poging tot na trappen. De aanvoerder van Cion kreeg zonder pardon de rode kaart voorgeschoteld. Het sierde het correct voetballende voorbeeld voor zijn ploeggeno ten dat hij zonder 'over de rooie' te gaan van het veld liep, maar zijn gezicht sprak boekdelen. Juichen Het leverde in ieder geval wel weer een sarcastische reden tot juichen op; iets waar de eerste helft totaal geen reden toe was. De eerste- helft waren er wel ge teld drie doelgerichte pogingen. GTB-er Paul Weber knalde in eens in het zijnet, Cions Dennis Hoogwerf liet drie man zijn hie len zien maar speelde de bal te ver voor zich uit en John Suisse trapte een vrije trap in de han den van Driessen. De rest laat zich beschrijven als een poging het speeltuig zo ver mogelijk bui ten de lijnen te trappen. Het gejuich om de rode kaart en de tien man van Cion was echter maar van korte duur. Zoals ne gen van de tien keer gebeurt. werkte het wegzenden van Spronk als de spreekwoordelijke rode lap. De Vlaardingse tien gingen eindelijk ook de duels steviger in, iets waar trainer Piet Kattestaart constant op hamer de. In zo'n scrimmage op de rand van de zestien voor het doel van Driessen won John Suisse de duels en schoof de gelijkmaker in de verre hoek binnen: 1-1. Ondanks de numerieke meerder heid bleef GTB achter Cion aan lopen. De bezoekers wilden ook duidelijk meer of zoals Piet Kat testaart na afloop zei 'aan een gelijkspel hadden we niets'. Met Johan van der Toorn in de punt van de aanval voor de tegenval lende Erwin van Rooy en achter in één op één kreeg Cion ook de beste kansen. Een corner van links belandde via een stuit op het hoofd van Ruud Vuijk maar die presteerde het om twee meter van de doellijn de lat te raken. Ronald Elsakker stuurde vervol gens Erwin Spreij weg maar die schoot in het zijnet. Slordigheid De slordigheid waarmee met de kansen werd om gesprongen wreekte zich echter niet. Maar Cion mag GTB-keeper Driessen wel dankbaar zijn dat het nog steeds uitzicht heeft op het kam pioenschap. Erwin Spreij produ ceerde vanaf de zestien met zijn punt een ogenschijnlijk 'opra- pertje'. De botsende bal ver dween echter tot verbazing van GTB, verdriet van de aanwezige VVK-spelers en vreugde van de Cion aanhang achter de doel man van GTB: 1-2. Daarmee was de koek echter nog niet op want Ronald Elsakker zorgde vijf minuten vóór tijd voor de beslissing door een voorzet van Erwin Spreij in de verre hoek te prikken: 1-3. De winnende trai ner Piet Kattestaart was na af loop natuurlijk tevreden. „Op het moment zitten we in een fase waarin mooi voetbal niet mogelijk is. Zeker tegen GTB want als wij het spel moeten ma ken, krijgen we het toch moeilij ker. Het is echter wel een lekkere overwinning en houden we de druk op de ket(h)el wat betreft koploper WK." door PETER SPEK VLAARDINGEN Het bow len speelt een belangrijke rol in het gezin Verhoeven. Na de suc cessen van zus Wendy, twee jaar geleden derde op de Europese kampioenschappen voor junio ren, evenaarde Jennefer Verhoe ven vorig week bijna deze pres tatie in Finland. Met een zesde plaats in de eindrangschikking op de Europese kampioenschap pen werd de jeugdige Vlaarding se de beste Nederlandse speel ster, maar belangrijker was het feit dat Jennefer Verhoeven heel verrassend met 1279 punten een nieuw Europees jeugdrecord vestigde. „Het ging bijzonder goed in Fin land", zegt Jennefer Verhoeven na terugkomst in Vlaardingen met de Nederlandse ploeg. „Na de voorronden mochten de beste zestien speelsters in de finale uit komen. Ik had een achtste plaats weten te bemachtigen." De finale begon voor het Vlaar dingse bowling-talent heel ver rassend. „In de finale moesten zes games worden gespeeld en na twee games stond ik heel verras send eerste en dat was wel even schrikken", blikt Jennefer Ver hoeven nog even terug op het toernooi. „De eerste en tweede gaipe gingen goed. Met 237 en 233 pins bereikte ik die eerste plaats, maar bij de derde ronde viel ik ver terug met een totaal van 162. De druk van die eerste plaats en de schrik dat het zo goed ging, waren er waarschijn lijk de oorzaak van dat ik mijn concentratie even verloor." Tevreden Toch wist Jennefer Verhoeven in de kopgroep mee te blijven draaien. „Het onderlinge ver schil was heel erg klein en toen na de zes games de rangschik king werd opgemaakt kwam ik uit op een zesde plaats en daar was ik erg tevreden mee. Tussen de nummer één, een Zweedse speelster, en mij zat maar 28 pins verschil." Jennefer Verhoeven maakte in Finland deel uit van de Neder landse jeugdploeg, die met zes jongens en zes meisjes aan dit Europees kampioenschap deel nam. „Wij hebben natuurlijk erg veel ervaring opgedaan op dit toernooi. Het was voor mij dan de ook de eerste keer dat ik op dit niveau ben uitgekomen. Je kijkt.je ogen uit", zegt de VWO- leerlinge die ruim zes jaar gele den met het bowlen is begonnen en nu vier uur per week in bow lingcentrum De Kangoeroe in de Holy-wijk traint. „Dat is eigen lijk nog een beetje te weinig om echt aan de Europese top te ko men, maar meer tijd kan ik niet vrij maken in verband met mijn school. Ook is het natuurlijk een kostbare zaak om een baan af te huren. Van het bowlingcentrum krijg ik overigens voldoende fi nanciële steun om die vier uur te trainen." Voorlopig is die zesde plaats een hoogtepunt in de nog jonge car rière van Jennefer Verhoeven. „De voorbereiding is nu al ge richt op het Europees kampioen schap dat in 1996 in Engeland wordt gehouden en dan wil ik zeker, net als mijn zus, met een medaille thuiskomen", besluit Jennefer Verhoeven vol vertrou- VLAARDINGEN Jan Helsloot heeft na een enquete onder de selectie-spelers bij handbalvereniging WIK besloten zijn contract met een jaar te verlengen. Helsloot wilde weten van de spelers of zij gemotiveerd genoeg waren om op dit niveau te blijven spelen. De uitslag was zeer positief en voor Jan Helsloot aanleiding om bij de Vlaardingse club te blijven. Maarten Goetsch is de nieuwe jeugdtrainer geworden bij korfbalvere niging Oranje Nassau. Samen met hoofdtrainer Ed Mayer zal Goetsch ook de begeleiding van de diverse jeugdtrainers gaan verzorgen. Maarten Goetsch is voor Oranje Nassau geen onbekend. Al twee keer was hij hoofdtrai ner van de Vlaardingse vereniging. VLAARDINGEN Met nog enkele wedstrijden te spelen stijgt de spanning in de diverse klassementen van het Vlaardings voetbalgala. Vooral in het zondag-klasse ment zijn de verschillen erg klein en vindt er elke week wel een wisseling plaats van de kopposi tie. Aan kop gaan nu Bert van Saus (VFC) en Edwin Kolsteren (RKWIK). Op een derde plaats staat Robert Ducaneaux (RKWIK). In het zaterdagklassement is HVO-doelman Antoine Strijbos koploper met op de tweede plaats clubgenoot Ad de Jong. Op de derde plaats staat Zwalu wen-doelman Rob Graumeijer. Ook de topscorerslijst is erg spannend. Dit seizoen lijkt het te gaan tussen Edwin van Rooy (Cion) en Marc Maatsen (HVO) met veertien doelpunten, maar de ook altijd scorende spitsen als Leo van Ree (Deltasport), Harry Boekholt en Frenk van der Kleij (beiden Zwaluwen) maken nog een goede kans. In het ploegenklassement heeft Zwaluwen de leiding overgeno men, vóór CION en Deltasport. Bij de vrouwen gaat de ploeg van DVO aan kop. Frank Evers en Annet Hoogendijk op weg onder de erehaag van Fortuna-voethallertjes naar de ambtenaar van de Burgelijke Stand voor de voltrekking van hun huwelijk VLAARDINGENVoetbalvereniging Fortuna begint op maandag 18 april met de festiviteiten rond de viering van het negentigjarig bestaan. Op die dag wordt een erewedstrijd gespeeld tussen oud-Fortuna en oud-VFC met onder anderen in het veld Harm van Rees, Ad Schierboom, Bram Dekker, Chris Hendriks, Mar Benjert, Jan Baksteen, Jan en Cees Bouman, John de Corver, John Jansen en Wim Tijl. Voorafgaande aan deze wedstijd spelen de pupillen van Fortuna en VFC tegen elkaar. De erewedstijd begint aan de Marthonweg om 20.30 uur. Op dinsdag 19 april wordt de jubileum wedstrijd gespeeld tussen Fortuna en de Rotter damse eredivisieclub Sparta, aanvang 19.30 uur. Een dag later, woensdag 20 april, wordt er een bingo-middag gehouden voor de 55-plussers uit de Blois van Treslongflat, de buren van Fortuna aan de Marathonweg, maar ook andere 55-plussers uit Vlaardin gen zijn bij Fortuna van harte welkom. Op donderdag 21 april wordt er een jubileummix-toernooi gehouden voor de ongeslec- teerde Fortuna-senioren en supporters. Bassie en Adriaan treden op vrijdagmiddag 22 april op op het hoofdveld van Fortuna, terwijl op zaterdag 23 april diverse evenementen op het program ma staan zoals een receptie, disco en een feestavond. Na enkele dagen rust wordt het jubileumprogramma op woensdag 27 april afgesloten met een wedstrijd tussen Fortuna en een elftal samen gesteld uit Vlaardingse voetballers. Ter gelegenheid van dit jubile um is er ook een cd samengesteld met enkele echte Fortuna- liederen. De leden van het Vlaardings musicalgezelschap hebben de liedjes op de cd gezet die voor vijftien gulden bij Fortuna te koop is. Een voorschot op het jubileumfeest van Fortuna namen al veel leden door aanwezig te zijn op het trouwfeest van selectie speler Frank Evers. Afgelopen zaterdag gaf hij de juiste voorzet die werd ingekopt door Annet Hoogendijk met een duidelijk 'ja woord' in het Vlaardingse stadhuis. Een ere-haag van Fortuna- voetballertjes zorgde op het bordes voor een feestelijke sfeer. In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. SPARTA Ron van den Berg Arjan van der Laan Patrick van Leeuwen Edward Metgod Dennis de Nooijer Gerard de Nooijer Marcel Boudesteijn Edward Burleson Andre van der Heuvel Winand van Lopn Oni Louhenapessy Bram Marbus Oscar Moens Takafumi Ogura John Schuurhuizen Gilbert Taument Sjoerd Conrad Dean Gorré Arnold Scholten Gaston Taument Rob Witschge John de Wolf Hendrik Larsson DORDRECHT '90 Maarten Admodikoro Virgil Breetveld Ricardo de Jongh Michel Langerak Roel Liefden Micha Rook Warry van Wattum Brian Wilsterman Patrick Pothuizen Michekl Valke TOPSCORER 1Virgil Breetveld Dordrecht '90 - 27 doelpunten Vorig jaar werd voor het eerst gebruik gemaakt van de surfplas hij de kwart-triathlon van Rijnmond

De Havenloods | 1994 | | pagina 5