s IA - C r SCHIEDAM Frits Bolkestein op bezoek in Maassluis NAC meer dan een aanwinst Juist deze wedstrijden zijn belangrijk DE HAVENLOODS Hermes van laatste plaats Laatste waarschuwing passieve sportclubs Drugs gevonden Windas naar regio-finale Lijndraajer geprivatiseerd familieberichten 2 Groot Rotterdamse Kansen in tijdelijk werk Verhalen over inheemse volken Belgische bij Zeeman Grote drukte op 't Ambacht Superloterij Nooit Gedacht is een maandje uitgesteld Columbus en een dagje strand in het theater DE HAVENLOODS - DINSDAG 12 APRIL 1994 Harga begint slecht SCHIEDAM De korfbal lers van Harga zijn het ver volg van het veldseizoen slecht begonnen. Tegen GKV uit Den Haag werd met 11-8 verloren. Harga kwam al snel op een 5-1 achterstand en kwam niet meer over die snel le klap heen. De eerste helft was veel te slap en een 6-2 ruststand was het gevolg. De tweede helft werd er te gefor ceerd gekorfbald, al werd er nu wel meer gescoord. Toch kon Harga de Hagenaars niet de eerste thuisnederlaag toe brengen: 11-8. De doelpun ten van Harga werden ge maakt door Chris Duiven- huizen (3), Mark van Leeu wen (2), Monique Boomstra, Eevelien Posthoorn en Evert van de Broek elk een. SCHIEDAM Voor het eerst dit seizoen is Hermes DVS van de laatste plaats. Dankzij een doelpunt van Dennis Dekker won de oude dame met I -0 van Foreholte. Hermes had het zich allemaal veel gemakkelijker kun nen maken als het wat minder slordig met de kansen was omge sprongen. Arjan van der Lee raakte de lat en mocht ook al leen op de keeper af gaan. De doelman vloerde de Hermes aanvaller wat een rode kaart be tekende. Ook toen een tweede man. van Foreholte voortijdig moest gaan douchen, bleek dal bijna niet voldoende voor de volle winst. Een minuut voor tijd leek Ron Baert zich te vergrijpen aan een tegenstander in het strafschop gebied. Tot opluchting van alle Schiedammers wuifde de scheidsrechter de overtreding weg. SJC is nu de ploeg die de rode lantaarn van Hermes heeft «vergenomep. Met rjpg vijf wed strijden te gaan lijkt het 'wonder van Harga' nog steeds te be staan. Na 'De Geuzen' ontdekten overvallers de stormram. Overvallers rammen bank open SCHIEDAM— Bij een bank aan de 's-Gravelandseweg heeft vrijdagmorgen rond 8.30 uur een overval plaatsgevonden. Twee mannen drongen voor openings tijd de bank binnen, door aan de zijkant van het gebouw met een houten ram een ruit te vernielen. Het tweetal had bivakmutsen op en één van hen was voorzien van een vuurwapen. Ze dwongen het personeel op de grond te gaan liggen en eisten geld. Met een onbekend geldbedrag hebben de mannen daarna de bank verla ten. Buiten stapten ze in een donkergrijze wagen en reden weg. VLAARDINGEN Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse sportraad heeft tien sportverenigingen een laatste waarschuwing gege ven om zich niet zo passief op te stellen als het gaat om het functioneren binnen het ge meentelijk sportbeleid. In 1991 nam de sportraad het besluit om het aantal zoge naamde 'papieren leden', te verminderen. Veel clubs had den het lidmaatschap van de sportraad aangevraagd om alleen maar in aanmerking te komen voor het verenigings tarief voor het gebruik van sportaccommodaties, een be drag uitgekeerd te krijgen uit de pot jeugdsubsidie of in aanmerking te komen voor een renovatiebijdrage. Afgesproken werd dat een vertegwoordiger van een sportclub minimaal twee maal in een jaar een sectiever gadering moet bijwonen. Tien clubs hebben hieraan in de afgelopen periode niet vol daan en onlangs op de sport raadsvergadering een laatste waarschuwing gekregen. Bij het in gebreke blijven wordt de sportclub volgend jaar uit de sportraad gezet. Het gaat hier de sportclubs HVO (schaken), de Vlaardingse Bowling Bond, tafeltennis vereniging Holy, volleybal vereniging Sunlight, gymnas tiekvereniging Hollandia, de vereniging voor Modelbou wers, tennisvereniging Yello Smash, modelbootclub Vlaardingen en de voetbal verenigingen TSB en Zwalu- SCHIEDAM- Tijdens een routiner-controle op vrijdaga vond hield de politie op de Bur gemeester Van Haarenlaan de inzittenden van een Luxemburg se auto aan. De twee mannen van 20 jaar en een 22-jarige vrouw uit Luxemburg bleken een kleine hoeveelheid heroïne bij zich te hebben. Ze werden ingesloten. Sportnieuws Berichten, clubladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of door gegeven aan onze sportmede- werker Erwin van der Lee, tele foonnummer 4735321. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, te lefoonnummer 4352615. Men kan ons ook per fax bereiken via nummer 4600205. WATERWEG - 'Het roer moet om', zegt de WD. Lande lijk voert de partij stevig cam pagne om bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer mis schien wel de tweede partij van Nederland te worden. 'Grote avonden met lijsttrekker Frits Bolkestein' vormen de kern van de campagne. Op vrijdag 15 april is Bolkestein aanwezig op een manifestatie in Ontmoe tingscentrum Koningshof. De WD wil aantonen dat een poli tieke bijeenkomst niet saai hoeft te zijn. Het programma is een combinatie van politiek en amu sement. Willem Bemboom treedt als on afhankelijk voorzitter en presen tator op. Voorafgaande aan een toespraak door Bolkestein intro duceert de liberale lijsttrekker twee gasten: Jan Kamminga, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Ver bond en oud-voorzitter van de WD, en Ben Verwaaijen, alge meen directeur van PTT Tele com. Het thema van hun geza menlijke talkshow betreft de po sitie van het bedrijfsleven. Voorafgaande aan een volgende talkshow zorgt Instant Replay voor het amusement. De groep brengt swingende muziek van onder andere The Temptations en Kool and the Gang. In de tweede talkshow is Bolkestein zelf het middelpunt. Aan VVD- kopstuk nummer één is ook het laatste woord. Politieke punten die men van de lijsttrekker mag verwachten: „Het hebben van een baan moet weer de normaalste zaak van de wereld worden. Verloedering en criminaliteit vragen om een halt. De AOW moet ook in de toe komst betaalbaar blijven. Het vluchtelingenbeleid eist een reële aanpak." Prijs Het programma in Koningshof, Uiverlaan 20, begint om 19.45 uur en eindigt om 22.00 uur. De 'Grote avonden met lijsttrekker Frits Bolkestein' worden mede georganiseerd door Joop van der Ende Theaterprodukties. Dat de campagne in deze vorm ook in Maassluis wordt gevoerd. is niet in de laatste plaats te danken aan de goede contacten die WD-afdelingsvoorzitter Hans van Wijk met het landelij ke apparaat van zijn partij on derhoudt. Aan Van Wijk is onlangs de Van Scherpenberg Communicatie prijs uitgereikt, die is ingesteld door de Kamercentrale Dor drecht van de VVD. De prijs wordt toegekend aan partijleden binnen de Kamercentrale die zich verdienstelijk hebben ge maakt voor de bevordering van de communicatie in het alge meen en de liberale beginselen in het bijzonder. De juryvoorzitter noemde Van Wijk bij de uitrei king van de trofee 'een kritisch lid van onze Kamercentrale om dat hij zich betrokken voelt'. „Hij voldoet ook aan de zorg- vuldigheidsvereisten bij commu nicatie, zowel in de afdeling als in de partij, door de berichtge vingen eerst op waarheid te con troleren. De Maassluizer werd bovendien gekenschetst als ie mand die de vrijwilligers inspi reert omdat hij respect voor hen toont. LET OP! Zaterdagavond 16 april 1994, aanvang 19.30 uur. Toegangsprijzen: f 10.- f 12.50 f 17.50 f22.50 Hoe de competitie ook verder mag verlopen, in Breda kunnen ze meer dan tevreden terugblik ken. Na acht jaar verstoken te zijn gebleven van voetbal op het hoogste niveau heeft men in de Beatrixstraat eindelijk kunnen aantonen dat NAC meer dan een aanwinst voor de eredivisie is. Of dat nog uitmondt in een Europees avontuur, is een vraag die nu nog niet te beantwoorden is. Maar het feit dat die vraag met nog een handvol wedstrij den te gaan überhaupt gesteld kan worden, geeft aan dat NAC op de goede weg is. De opleving van de Bredanaars begon in feite al wat eerder met de aanstelling van Ron Spelbos. De voormalig verdediger van AZ bleek er in te slagen alle neuzen van NAC dezelfde kant op te krijgen en daar plukt de ploeg, maar ook Spelbos zélf, nu de vruchten van. Terecht, want als je de selectie van NAC aan een kritische analyse onder werpt, dan kan je alleen maar concluderen dat Spelbos zo'n beetje het maximale uit de ploeg heeft weten te halen. Iedere voet balkenner is het er immers over eens dat met name de defensie van de Bredanaars niet het aller sterkste deel van de ploeg is. Doelman John Karelse vormt daar overigens een uitzondering op. Hij heeft zich uitstekend ont wikkeld en wordt in de wandel gangen in verband gebracht met de erfenis die Hans van Breuke- len bij PSV achterlaat. De kracht van NAC schuilt ech ter in drie uitermate belangrijke pionnen. De routinier die ook bij PSV en Feyenoord onder con tract stond, stuurt zijn ploeg als een echte kapitein. De andere twee steunpilaren staan in de punt van de aanval. Pierre van Hooydonck en John Lammers vormen voor iedere defensie een geducht koppel. Het feit dat zij samen zo'n 70% van de Bredase produktie voor hun rekening hebben genomen, spreekt in dat opzicht voor zich. NAC leek dan ook regelrecht op Europees voetbal af te stevenen, maar sinds de uitschakeling door Feyenoord in de strijd om de KNVB-beker is NAC in een 'dipje' aanbeland. Tegen Ajax leidde dat tot een nederlaag van 0-5, terwijl afgelopen zondag MVV met 1-4 de punten mee naar huis nam. NAC zal dan ook gebrand zijn op revanche, maar dat geldt ook voor Sparta, dat door de neder lagen tegen FC Twente en Feye noord iets van het opgepoetste imago heeft moeten inleveren. Alleen al daardoor heeft de ont moeting tussen Sparta en NAC alles in zich om een open wed strijd te worden. Van de resultten van de afgelo pen twee weken ben ik niet be paald vrolijk geworden. Dat je van Feyenoord verliest, dat kan, maar dan niét op deze manier. Als je kijkt naar de kansen die we gekregen hebben, djin had een uitslag van 6-5 of zoiets ze ker niet misstaan. Het lullige van voetbal is echter dat iedereen over een week of twee is vergeten hoe een behaalde uitslag tot stand is gekomen. Dan tellen alleen de cijfers. Waar ik me het meest over heb opgewonden is de manier waar op we goals tegen hebben gekre gen. Zo knullig, zo amateuris tisch, daar heb ik me de afgelo pen dagen echt kwaad over ge maakt. Ik heb al vaker geroepen dat we op de training niets an ders doen dan trainen op spel hervattingen, maar het lijkt wel alsof de duvel er mee speelt, want juist daaruit komen de meeste tegengoals. Wat het nou precies is, dat weet ik niet. Ik geloof er niet in dat er sprake is van des-interesse of ge brek aan inzet. Dat is onzin. Ik ben daar juist een paar weken geleden al over begonnen. Bij mij waren ook de geluiden bin nen gekomen dat Sparta het wel best vond als ze eenmaal veilig waren. Maar dan hebben ze aan mij echt 'n verkeerde trainer, daar ben ik te ambitieus voor. Ik vind deze wedstrijden juist daarom zo belangrijk. We heb ben er 28 wedstrijden over ge daan om aan te tonen dat we van dat grauwe karakter af waren. En dan weiger ik eraan mee te werken dat we dat karakter in de laatse zes wedstrijden over boord gooien. De prestaties in de laatste weken blijven het langste hangen en dus wil ik het seizoen op een goede manier afmaken. Daar kunnen we tegen NAC mee beginnen. Die ploeg kan terugkijken op een fantastisch seizoen. Ze krij gen nu te maken met die extra druk van Jiet mogelijk winnen van een prijs. Hoe dat afloopt, weet ik uiteraard ook niet, maar neem van mij aan dat Sparta er alles aan gelegen is om zich te revancheren. Han Berger SCHIEDAM- Het school- voetbalteam van basisschool het Windas heeft zich geplaatst voor de regionale finale die op 4 mei in Rotterdam wordt gespeeld. Het team van de school uit Spa- land wist de Schiedamse titel te behalen door in de finale-poule met overmacht de tegenstanders te verslaan. Op het veld van Her mes DVS won de ploeg met 4-0 van de Peperklip om daarna met 4-I van St.Jozef te winnen. De lokale titel kon het Windas na deze twee overwinningen bij na niet meer ontgaan, maar door een klinkende 10-0 overwinning op de Klinker was de afvaardi ging naar de regionale finale een feit. Daar gaat gestreden worden om een plaats in de landelijke finale voor schoolteams, die la ter dit seizoen op het complex van de KNVB in Zeist wordt gespeeld. Bij de meisjes verover de het team van de Gorzen de Schiedamse titel. VLAARDINGEN— Met het overhandigen van de sleutel af gelopen donderdag door twee gemeente-ambtenaren aan de ei genaar is de privatisering van de Lijndraajer en de Lijnbaanhal na 2,5 jaar rond. Ter gelegenheid hiervan vond 's avonds in de hal een zaalvoetbalwedstrijd tussen een team van ambtenaren en een team van de Lijndraajer. Verras send genoeg won het horeca- team met 14-11. Verrassend om dat het team nog maar pas in de zaal speelt en wekelijks op het veld voetbalt. Na afloop van de wedstrijd over handigde eigenaar Cor Vollering de nodige cadeautjes aan de deelnemers. De ambtenaren Van Leeuwen en Goedknegt ontin- gen een bureauklok met inscrip tie en beide teams kregen een wedstrijdbal. Bloemen waren er voor de echt genotes en de scheidsrechter. Vollering heeft de Lijnbaanhal voor vijf jaar om niet overgedra gen gekregen. „Ik ben blij dat het complex nu eindelijk geheel geprivatiseerd is. Als particulier heb ik nu niets meer te maken met ambtelijke molens." m UITVAARTVERZORGING Persoonlijke verzorging van begrafenis of crematie DAG NACHT 010-4212530 i.s.m. Advies Buro Schot uitvaartverzekering Assistent-magazijnchef m/v Voor een automobielbedrijf in Schiedam zijn wij op zoek naar een assistent-magazijnchef, die tevens de chef werkplaats vervangt tijdens zijn vakantie. Voor deze functie dient u te beschikken over technische kennis van onderdelen en goede contactuele eigenschappen. Minimaal een LTS-opleiding en ervaring in de autobranche zijn vereist. Heeft u interesse? Neem dan snel contact met ons op. ~ir randstad uitzendbureau VLAARDINGEN - Het Plat form Ander Vlaardingen organi seert op donderdag 14 april een lezingavond met als centraal the ma 'inheemse volken'. Verhalen worden voorgelezen over onder anderen Lappen, Tibetanen en Indianen. De voorlezers zijn be halve enkele bekende Vlaardin- gers een Tibetaan en een Pa poea. Deze speciale avond vindt plaats in de Burgerzaal van het stad huis. Om 20.00 uur begint de eerste lezing en een kwartier eer der gaan de deuren voor de be zoekers open. De Braziliaanse zanger en gitarist Carlos Breton verzorgt de muzikale omlijsting. De toegang is gratis. speelt een grote rol in haar schil derijen. Philippens voltooide de lerarenopleiding tekenen en tex tiele werkvormen in Delft. Mo menteel volgt ze keramieklessen bij Ivo Nijs. De 38-jarige expo seerde in België, Frankrijk en in het Singer Museum in het Ne derlandse Laren. De Zeeman is gevestigd aan de Hoogstraat 205. VLAARDINGEN- Het rus tieke etablissement De Zeeman exposeert tot eind april schilde rijen en aquarellen van Yolanda Philippens. Deze van oorsprong Rotterdamse woont tegenwoor dig in België. Haar werk valt onder de noemer lyrisch abstract en heeft bijna altijd te maken met relaties en communicaties. Ook emotionele betrokkenheid LESSEN IN' SCHILDEREN Nel de Haan organiseert een cursus schilderen in de natuur. Vanaf woensdag 27 april zal zij met een groep tien woensdagmiddagen fraaie natuurgebieden bezoeken. Met uiter aard de bedoeling om het landschap te tekenen of te schilderen. Behalve landschappen komen ook dieren, stadsgezichten en dergelij ke aan bod. Indien het regent wordt er naar een artistieke binnenloca- tie uitgeweken. Belangstellenden voor de cursus schilderen in de natuur kunnen contact opnemen met Nel de Haan, telefoon 4744370. VLAARDINGEN Naar schatting 1500 mensen hebben afgelopen zaterdag de fancy-fair van de christelijke basisschool 't Ambacht bezocht. „Het was de hele dag door gigantisch druk", zegt directeur Gerard van Dood- ewaard. „En de opbrengst is er dan ook naar. Wij verwachten een netto-opbrengst van 10.000 gulden. Daar zijn we zeer tevre den mee." Als gevolg van het slechte weer vonden alle activiteiten op het penalty schieten na binnen plaats. Het publiek kon daar te recht voor een rad van avontuur, een kinderspelencircuit, een rommelmarkt, een handwerk- en een stekjesstand. En terwijl de kinderen zich konden laten schminken, konden ouders uit rusten op een terras. De opbrengst komt ten goede aan speelwerktuigen op het schoolplein, een uitgebreidere muziekinstallatie en extra boe ken voor de schoolbibliotheek. Twintig procent van het geld wordt overgemaakt aan de stich ting Doe een wens, die zieke kinderen in de gelegenheid stelt hun hartewens uit te laten ko- ALTODIEVEN De politie heeft donderdagnacht op de Nieuwstraat twee Rotterdammers van 38 en 39 jaar aangehouden. Zij reden in een in Rotterdam gestolen wagen. Beide mannen en de auto werden aan de Rotterdamse politie overgedragen. VLAARDINGEN De loterij ten bate van het boerderij project Nooit Gedacht is een maand uit gesteld. Dit uitstel wil het orga niserende Stichting Dagverblij ven Geestelijk Gehandicapten West-Zuid Holland benutten voor het verkopen van de reste rende loten. Met de opbrengst van de loterij wil de Stichting de verbouwing voltooien van boer derij Nooit Gedacht aan de Zuidbuurt in Vlaardingen. Deze uit 1620 stammende boerderij biedt mensen met een verstande lijk handicap de mogelijkheid te wonen en te werken in een na tuurlijke omgeving. De boerderij staat verscholen in het gebied tussen de Maassluise trekvaart, de Vlaardinger Vaart en Het Scheur. Het prijzenpakket van de Loterij is behoorlijk uitge breid. Naast twee Daihatsus Cu- ore is er een reis naar een zonnig oord te winnen. De loterij duurt tien maanden. Wie mee doet be taalt maandelijks een tientje. Elk lot doet zelfs na het winnen van een prijs weer mee. In Vlaardin gen, Schiedam, Maassluis en Maasland zijn de loten verkrijg baar bij speciale verkooppunten zoals de Rabobanken. Informa tie bij Anne-Marie van Nellen tel. 01740-20201. Vincent Bijlo in 'De Zeespiegel' SCHELLEKENS VLAARDINGEN De Vrije Academie sluit de toneellessen die aan kinderen werden gegeven af met vier toneelstukjes die voor publiek in de Harmonie zullen worden gegeven. Gerard Depar- dieu en Sigourney Weaver schitteren in de film '1492: Conquest of Paradise'. Verder trakteert Vincent Bijlo het Vlaardingse theater publiek op een dagje strand. Vier groepen kinderen van kleuters tot tieners laten woensdag 13 april zien waar ze het hele jaar mee bezig zijn geweest. Ze presenteren vier toneelstukjes en reken maar dat het leuk is. De kleuters beginnen eerst. Daarna gaan de grotere kinderen acteren. De kleuters en kinderen zijn vanaf 14.00 uur te zien in de Grote Zaal, de tieners vanaf 19.30 uur in de Harmonie. De toegang bedraagt vijf gulden. Spanje, 3 augustus 1492. Columbus kiest met maar één doel voor ogen het ruime sop: het vinden van een korte handelsroute naar China. Na een uitputtende tocht zet hij voet aan wal in Zuid- Amerika. De oorspronkelijke bewoners noemt hij Indianen, in de veronderstelling dat hij zich in India bevindt. De op goud beluste Spanjaarden behandelen de Indianen echter niet met respect, met alle gevolgen van dien. 'Conquest of Paradise' is donderdagmid dag 14 april om 14.00 uur en 's avonds om 20.30 uur te zien. Vrijdag 15 en zaterdag 16 april begint de spektakelfilm om 20.30 uur. Een kaartje kost negen gulden. Iedereen kent het dagje strand. Lekker luieren, zonnebrand, zand, zeewindje, kwallen en Duitsers. De kankerbus rijdt voorbij om te waarschuwen voor kwalijke UV-stralen en als je in de zee gaat zitten, hecht een plak teer zich aan je kont. Vincent Bijlo gaat kortom naar het strand om fijn te gaan poedelen. 'De zeespiegel' is te zien op donderdag 14 april, aanvang 20.15 uur. De toegangs prijs is twintig gulden.

De Havenloods | 1994 | | pagina 9